Wada Zgryzu...proszę o pomoc!!(do chirurga twarzowo-szczękowego , ortodonty) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-24, 17:12   #1
LorDamian11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1

Wada Zgryzu...proszę o pomoc!!(do chirurga twarzowo-szczękowego , ortodonty)


Otóż nie wiem jak mam to napisać.... Mam 18 lat i moja twarz wygląda okropnie, mianowicie jest kwadratowa, krótka jakby sciśnięta od góry i od dołu, wyglada jakby było na niej za dużo skóry, nos wydaje się duży i wystający a wcale taki nie jest, dolna warga silnie wywinięta (dołeczek między wargą a bródką głęboki) bruzda wagrowa- bycza!!.......nie jest ciekawie. Linia żuchwy miesza się z szyją (mam wrażenie że żuchwa jest za bardzo wepchana do tyłu, kąt żuchwy znajduje się prawie ,,pod uchem'') jak mam normalnie zamknięte usta to czuję jakby wagi ciągnęły do przodu, mam krzywe zęby( są za duże i stłoczone, może tyłozgryz, albo zgryz głęboki, takie ni to ni to) czytałem dużo i stwierdzam że moje zęby prawidłowo na siebie zachodzą z wyjątkiem przednich, które są za długie (górne jedynki nachodzą na 2/3 dolnych). Najciekawsze jest to , że jak wyciągnę żuchwę do przodu to wyglądam całkiem normalnie ale wtedy tylne zęby się wogóle nie stykają, a przednie owszem ale koniuszkami, jak tak zrobię to nie czuję tego ciągnięcia warg do przodu, moja twarz jest rozluźniona, naturalna, normalna, wtedy jestem wręcz przystojny, ale ile można udawać, język w buzi też lepiej leży z wyjątkiem żuchwy która zaczyna po pewnm czasie boleć (żeby wyglądać normalnie muszę cały czas z taką wypchniętą żuchwą chodzić) dodam tylko że jak byłem młodszy moja twarz była normalna(wraz z krzywieniem się moich zębów żuchwa bardziej się chowała) napiszę też że w mojej rodzinie nie mam takich przypadków, więc wykluczam żeby to było genetyczne, nie było żadnej retrogenii i takich innych. I teraz moje pytania: Czy taką wadę da sie wyleczyć samym aparatem? ewentualnie gdyby musiał byc wykonany zabieg to co można by było zrobć?(osteotomia szczęki- ustawienie górnego łuku względem dolnego, samego dolnego względem górnego chyba nie bo zęby dobrze na siebie zachodzą) czy jak juz napisałem wysunąc przedni górny łuk tak aby dopasować go do wysuniętej żuchwy?? Proszę o pomoc!!! Z góry dziękuję i pozdrawiam
LorDamian11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.