Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-19, 17:16   #61
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez aleksandrio Pokaż wiadomość
Na lewej nodze tez miałem zabieg, ale dawno. I teraz zaczyna mi z powrotem wrastac. I zastanawiam sie czy moze na tej nodze załozyc klamerke.

aleksandrio a może spróbujesz narazie we własnym zakresie zanim pójdziesz do lekarza czy kosmetyczki posmarować to miejsce tribiotikiem i podsunąć kawałek wacika? Mi to pomagało jak zauważałam ze coś mi się robi to dzięki temu uniknełełam już kilka razy wizyty u lekarza
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 18:03   #62
aleksandrio
Przyczajenie
 
Avatar aleksandrio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

no własnie narazie probuje sam to zalatwic. Tribioticiem juz robiłem i chyba do niego wroce.
Własnie wróciłem ze zdjecia szwów... Bolało jak cholera... Lekarz jeszcze zerwał mi z palca cały płat takiej skory ktora zaczela juz schodzic. To było koszmarnie nie przyjemne. Moze juz troche nadwrazliwy jestem na ten palec bo sie juz z nim wymeczyłem... I juz 3 tydzien do szkoly nie ide:P zawaliłem 4 sprawdziany...:P
aleksandrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:18   #63
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Narazie póki nic wielkiego się nie zrobiło to próbuj sam to podleczyć albo najlepiej idź do kosmetyczki, oceni sytuację i podpowie co robić
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 21:43   #64
aleksandrio
Przyczajenie
 
Avatar aleksandrio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Oki;] Dzieki Wielkie
Teraz mocze wkladam watę;] I chyba pojde do kosmetyczki;]
aleksandrio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 12:33   #65
aagguussiiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 55
GG do aagguussiiaa
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez elje Pokaż wiadomość
Witam!
Mój problem zaczął się w czasie ciąży; kiedy nogi zaczęły mi puchnąć zaczęłam odczuwać dyskomfort podczas chodzenia (obolałe opuszki dużych palców u nóg). Odkryłam, że powodem są paznokcie, które wcinają mi się w skórę, zaczęłam więc przycinać paznokcie aż nabawiłam się prawdziwego problemu. Najpierw ból przy najdrobniejszym dotknięciu palca, następnie ropienie i krwawienie, wreszcie problemy z ubraniem buta i chodzeniem, o estetyce nie wspomnę. Oczywiście udałam się do lekarza i skończyło się wycięciem paznokcia ok 2-3 mm na całaj długości. Po zabiegu poczułam się jak nowo-narodzona, ale minął niespełna rok, a ja znów nie mogę chodzić. Oczywiście wiem, że paznokcie u nóg przycina się na prosto i próbowałam je tak przycinać, ale wydaje mi się że moje paznokcie mają dość specyficzny kształt , bo są dość mocno wygięte ku bokom , a poza tym sam problem tkwi głębiej a nie u samego ujścia paznokcia. Dodam jeszcze, że zanim miałam przeprowadzony zabieg trwało to ok. 1 m-ca; 2 wizyty u lekarza ogólnego, który próbował leczyć to specyfikami (niechętny do wydawania skierowań do chirurga), a później 2 kolejne wizyty u chirurga, a ja pracuję i mam dwójkę małych dzieci. Nie wyobrażam sobie żebym miała przechodzić podobny proces co 10 m-cy bo tyle minęło od ostatniego zabiegu. Oczywiście sam zabieg też nie należy do przyjemności.Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się mojego problemu?
Co prawda, nie jestem w ciąży, heh, ale z paznokciem u stopy miałam identycznie!! Dokładnie tak jak napisałaś! Po wizytach u rodzinnego i chirurga i rożnych maściach itp. miałam zabieg właśnie takiego wycięcia paznokcia jak Ty, minęło teraz dokłądnie rok i narazie nic się nie dzieje, mimo iż nie potrafię wycinać paznokci na prosto... mnie to denerwuje - takie na prosto :P a co do twojego problemu to podobno u kosmetyczki zakładają takie klamerki na paznpkcie żeby nie wrastały, nie orientuje sie w cenie, ale może warto, bo wiem jaka to udręka, jak sie chodzić z bólu nie da...
aagguussiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:18   #66
kakabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam serdecznie

mam ogromny problem może ktoś mógłby mi pomóc???

Mam wrastające paznokcie od 2 miesiecy ze stanem zapalnym i balam sie isc do lekarza, w koncu poszłam a on mi powiedział tzn.(chirrug) ze bez zrywania paznokci się nie obejdzie.

Mam dosc dużo dzikiego mięsa które się zrosło dosłownie ze skórą wlasciwą przez co zasłoniete zostały kąty palców z tymi paznokciami, do tego mam cały czas mocno spuchniete palce

wiem ze za długo zwlekałam(

mimo wszystko czy jest szansa na klamerki??
wiem ze tanie to nie jest biorąc pod uwage koszt klamerek i koszt wizyt,ale może ktoś mógłby mi profesjonalny pomóc?

czy bede musiała wczesniej przed zabiegiem na klamry isc usunąć chirurgicznie to mieso??

z gory dziekuje za jakąkolwiek odpowiedz!
kakabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:23   #67
ssyyllvviiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: rybnik
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
a ja mialam dwa razy wrostniety pazknokiec.
raz jak mi wrosl musialam chodzic chyba przez pol roku na kontrole do chirurga. dostawalam rozne masci, ktore niby cos tam mialy wysuszyc, dopiero po pol roku mialam zabieg wyciecia calego panokcia. zabieg odbyl sie przy znieczuleniu miesjcowym. nie mialam zakladanych zadnych szwow. palec bolal mnie jeszcze przez jakies dwa-trzy dni a pozniej przestal.
jakies dwa lata pozniej powtorzylo mi sie to samo, w tym samym palcu. w momencie, gdy poszlam do chirurga (ta sama przychodnia, jednak inny lekarz) zobaczyl palca, dal mi dwa opakowania tej samej masci ( z czego zakupilam tylko jedna i jej nawet do polowy nie zuzylam ) i kazal moczyc noge w wodzie z szarym mydle. stwierdzil ze nie trzeba nic wycinac, no chyba ze ja mocno nalegam i nie chce zalecic sie do jego uwag to moze mi wyciac. postanowilam jednak palec smarowac i moczyc. i bol zniknal.
od tamtej pory minelo jakies trzy lata i mam spokoj

Można kupić tą maść bez recepty? Jaka jest jej nazwa?
ssyyllvviiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 18:24   #68
MONIKA BARTOSIK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam.
na temat wrastających paznokci na tym forum napisano już wiele. ja osobiście też pisałam aby szukać pomocy na stronach firmy gehwol. podaję dokładne namiary www.zdrowe-nogi.pl/gabinety.php . i będę protestować że to droga sprawa (koszt jednej klamerki to około 120 zł.). wizyta u lekarza nie zawsze możliwa na kasę chorych, zabieg uniemożliwia funkcjonowanie przez kilka dni i bezcenne uniknięcie bólu jaki towarzyszy zabiegowi chirurgicznemu.
pozdrawiam i życzę wytrwałości.
MONIKA BARTOSIK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 09:09   #69
kakabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam was dorgie panie

niestety nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem że klamry nie są drogie

bylam dzis u kosmetyczki ktora powiedziala ze koszt klamer to niejednorazowy wydatek gdyz trzeba placiec za nie co miesiac za nowe

...mam dwa palce na metalowe klamry, to oznacza ze co miesiac musze wydac 200zl na klamry!

O CO TU CHODZI,przeciez to drogo!
kakabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 09:50   #70
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Oj, skąd ja znam ten problem
Od 97 do 2001 roku miałam łącznie jakieś 5 razy ten zabieg, na obu palcach.
Od 2001 roku nie mam tego problemu-znalazłam cudowną panią pedicurzystkę, do której idę jak coś tylko zaczyna mnie uwierać lub kłuć z boku.
Pani podczas pedicure zupelnie bezboleśnie wycina i po problemie. Bez klamry-miałam ją kiedyś i paznokieć jak wrósł, tak wrósł.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:09   #71
aga2215
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

U mnie też niestety zaczął się problem paznokci po ciąży.Wrastały w paluchach po obu stronach. miałam więc usuwane dwie całe płytki paznokci.(Zabiegu nie polecam, bo nie przeżyłam dotychczas gorszego bólu) Później zaczęły mi wrastać w pozostałych małych palcach. z tym się uporałam, podkładałam nasączoną watę kropelkami schola. Terez odrastają tamte dwa paznokcie i problem powraca, tylko jest o tyle dziwnie że one dopiero odrosły do połowy a już puchną i mają stan ropny.
Biorę antybiotyk augmentin, moczę w sodzie, borasolu, w tym fioletowym lekarstwie i cały czas smaruję jakąś chińską maścią 999. troche mi to pomaga bo ropa zniknęła i opuchlizna schodzi, ale trwa to już z 5 tygodni.
a teraz mam wrażenie że proces gojenia stanął w miejscu. Co robić?
aga2215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 12:49   #72
Olunia2404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Mi też się zawijały. Na szczęście przestały po tym jak zaczęłam na prosto je obcinać teraz już nie mam problemu z zawijaniem Spróbuj może też Ci pomoże ?
__________________
Ola
Olunia2404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 12:51   #73
Olunia2404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Co do zawijających się paznokci:PMi też się zawijały. Na szczęście przestały po tym jak zaczęłam na prosto je obcinać teraz już nie mam problemu z zawijaniem Spróbuj może też Ci pomoże ?[/quote]
__________________
Ola
Olunia2404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 19:22   #74
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Dziewczyny nie zwlekajcie tylko czym prędzej udajcie się do kosmetyczki!!!
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 18:52   #75
majta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witam, Naczytałam Się Mnóstwo O Paznokciach. Mam Ten Sam Problem.
Chciałabym Tylko Się Dowiedzieć, Czy Orientuje Się Ktoś Ile Kosztuje Zabieg Związany Z Usunięciem "dzikiego Mięska".wiem,ze Już Dawno Powinnam Była Się Udać Do Lekarza...ale Strach Nie Wiem Przed Czym Mnie Powstrzymuje , Tym Bardziej,ze Wakacje Tuz Tuz...lato I W Ogóle. Jeśli Można W Miarę Możliwości Odpisać Byłabym Bardzo Bardzo Wdzięczna.
majta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 17:16   #76
Evelina13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cześć !!! Mam na imie Ewelina i mam 13 lat. Mam problem z wrastajacymi paznokciami od ponad roku. Miałam uówane paznokcie lecz to nic nie pomoglo.Jestem załamana. Strasznie mnie bola palce .Chodze do lekarza na lampy.POmagaja bo przynajmniej juz mnie palce nie bola i moge juz wycinac paznokcie. Chodze do szkoly wiec wiadomo ze ktos mi nadepnie na palca u specjania....Ja mam podwojny problem bo mam to na dwuch paznokciach.Mam juz tego dosc... Moi rodzice mnostwo pieniedzy juz wydali na zabiegi...Ale nie to jest jawazniejsze...Najwazniej sze jest to , ze mi to nic nie pomoglo...;(
Evelina13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 17:18   #77
Evelina13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Ja wydalam za usuniecie tego miesa 500 zł...
Evelina13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:40   #78
kanabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

witam serdecznie

mam pytanie do osoby kompetntnej, wątpię żeby ktoś wcześniej poruszył ten temat.

otóz nie mozna mi załozyć klamer na wrastajace paznokcie, gdyz sa za miękkie i pęka mi paznokiec gdy się zaklada drucik klamerki zatem narazie nosze tylko tamponady

Chcialabym sie dowiedziec, czy jest taka szansa ze w ogole klamry beda niepotrzebne i paznokiec "zgodnie" z ulozeniem tamponady sam nabierze wlasciwego toku rosniecia?? dodam ze wrasta mniej wiecej w polowie, czyli nie od poczatku walu paznokciowego

jesli bede powiedzmy wkladala tamponade gleboko pod paznokiec, to czy nie powinno byc tak, ze tamponada podwazy paznokiec i nada mu wlasciwy tor rosniecia??

prosze o odpowiedz jesli ktos z was wie
kanabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 13:55   #79
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

kanabisu troszkę przeżyłam z tymi paznokciami i myślę że tamponada nie podniesie Ci paznokcia a jedynie spłaszczy Ci skórę. Aczkolwiek może coś uda się choc troszeńkę podnieść. Ja przez kilka miesięcy zanim miałam klamrę założoną nosiłam tamponadę - tyle że u mnie wrastało u macierzy paznokcia, ale chodziła nam o spłaszczenie skóry, zeby paznokieć miał jak rosnąć.

Generalnie napewno z tamponadą będzie lepiej niż bez.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 16:15   #80
arachne692
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 1
GG do arachne692
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Postanawiam odświeżyć temat, piszę z konta siostry i mam nadzieję, że mnie nie zabije.

Mam problem z wrastającymi paznokciami, paluchy(chyba te duże palce u nóg się tak nazywają) wrastaja mi się. Miałem ściagane paznokcie łącznie chyba z 8 razy nie licząc obcinań z boku paznokcia "na żywca" czyli bez znieczulenia (naprawde bardzo boli).Ja się już zaczynam bać tych wszystkich zabiegów . Co mam robić? Dodam że jestem chłopakiem i chodzenie do kosmetyczki jest dla mnie problemowe.
arachne692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 13:17   #81
DuszkaNan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witam, Niestety ja również męczę się z wrastającym paznokciem…byłam u chirurga i oczywistym jest ze, jeśli paznokieć wrósł tak ze wyszło z niego tzw „dzikie mięso” konieczny jest zabieg chirurgiczny pod tytułem wycinamy paznokieć z korzeniem lub tylko jego połowę, jeśli wrasta paznokieć tylko z jednej strony…wszystko pięknie ALE…po pierwsze zabieg jest bolesny wycinają paznokieć z korzeniem (aby paznokieć w tym miejscu nie rósł i nie wrastał) przypominam ze korzeń znajduje się pół centymetra pod paznokciem pod skóra palca.. i na dodatek rana nie zostaje zszyta wiec zanim to się zagoi goła rana po operacji powoduje ból nie do opisania…po drugie dotyczy to kobiet…wiadomo że jedyną ozdobą naszych stópek są duże paznokcie które jako jedyne możesz ładnie pomalować to one wystają Ci z pantofelków i to na nie każdy się patrzy jak nosisz klapki...po zabiegu raczej to nie wygląda pięknie jak masz połowę paznokcia albo nie masz go w ogóle! Dlatego moje pytanie jest takie: jeśli ktoś miał podobne wrośnięcie paznokcia i jakimś cudownym sposobem pozbył się go bez zabiegu to niech napisze w czym moczyć co przykładać…najlepiej zrobić wszystko by samemu wygoić paznokieć a zabieg niech pozostanie ostatecznością…pozdrawiam Was serdecznie
DuszkaNan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 22:14   #82
89femaleartist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witam! Problem wrastających paznokci dotyczy mnie już od dawna, z tym, że nic (poza tym, co sama uważałam za słuszne) z tym nie robiłam.

Najpierw paluch prawej stopy, potem lewej - od strony palców.

Bywaly lepsze chwile, gorsze, dlugo zwlekałam z wizytą u lekarza - myślałam, że w końcu, po usuwaniu fragmentów, które wżynają się w skórę wszystko wróci do normy.

W tym momencie zupełnie straciłam nad tym kontrolę. W miarę swobodnie chodzić mogę tylko w adidasach, przy tym palce okropnie mi ropieją, krwawią i puchną. W tym momencie nie jestem w stanie nawet dostać się do fragmentu paznokcia, który sprawia mi taki ból.

Zdecydowałam się na pójście do lekarza, czuję, że skończy się zabiegiem chirurgicznym.

Interesują mnie sprawy formalne, mianowicie:

Jak sądzę - skierowanie do chirurga muszę dostać od lekarza internisty?

Ile będę czekała na zabieg chirurgiczny?

Czy za ów zabieg płacę zwłasnej kieszeni, a jeśli tak, to ile - mniej więcej?

I pytanie z czystej ciekawości, choć obawiam się, że będzie mnie to niedługo bezpośrednio dotyczyło - ile czasu odrasta zerwany paznokieć?
89femaleartist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 13:05   #83
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Jeżeli już decydujesz się na chirurga to tak, skierowanie musisz mieć od lekarza rodzinnego pierwszego kontaktu. Jeżeli udasz sie do przychodni gdzie jest umowa z NFZ to nic nie zapłacisz. Czy zabieg będziesz miała od razu to ciężko powiedzieć, bo niektózy chirurdzy najpierw daja jakieś maści na pozbycie się stanu zapalnego, ale to i tak niekoniecznie.

Widzę, że masz już to wrastanie w baaardzo zaawansowanym stadium, ale ja bym Ci jeszcze radziła poszukać u siebie w miejscowości dobrej kosmetyczki któa zajmuje się wrastającymi paznokciami. Fakt że trochę cię poboli, ale ona powie Ci czy uda się to zrobić bezinwazyjnie czy nie.

Ja miałam taki przypadek że myślałam, że znów pójdę pod nóż chirurga, a trafiłam na super kobietę która wyciągneła mnie z opresji.

Także najpierw kosmetyczka - tylko za to będziesz musiała zapłacić, a potem dopiero w ostateczności chirurg.
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:11   #84
fanteczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Witajcie! Problem z paznokciem mam od prawie trzech lat. Z obydwu stron paznokcia w dużym palcu u stopy wysza ziarnina. Palec caly czerwony. Obkladalam aloesem, wtedy mięsko robilo sie biale. I nic. Oprocz tego kilka razy dziennie moczylam palucha w wodzie z mydlem szaym. Przetestowalam kilka masci: m.in Neomecyną, Gentamecyną, Bactrim itp. I nic. Chirurg wyciąl paznokiec z dwoch stron- nadaremno. Mimo iz paznokiec obcinalam prosto, nie na polokrąglo po 3 miesiacach wszystko zaczelo sie na nowo. Zrobili mi wymaz, okazalo sie że jest tam gronkowiec zocisty. Zażywalam Erytromecynę doustnie i Gentamycynę. Zero skutku. Pani doktor dermatolog zapisala moczenie w nadmanianganie potasu (fiolet) (mięsko robi się czarne), oczywiście częste polewanie Rivanolem i smarowanie maścią robioną na zamówienie w aptece. Jutro ją odbieram. Jest to maść cynkowa, czy jakaś. Pani doktor mówia że jest to trucizna. Czy ktoś z Was używa takiej maści? Jakie by efekty? Nie pomoże klamra dlatego że palec boli Sądzę żę paznokieć po tym zabiegu (wycięcia ) musi wyjść na zewnątrz, bo poki co, jak rosnie to tylko srodek, a nie bokami. Każdy lekarz mówi co innego i już nie wiem kogo suchać. Zasuszyć to czymś? Moczyć w szarym mydle, fiolecie? Gronkowiec ponoc jest dlatego, że poprostu z boków paznokcia wychodzi ropa, jest stan zapalny - sowa pani doktor. Proszę doradźcie co robić.
fanteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:46   #85
DuszkaNan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Chciałam tylko powiedzieć ze naprawdę przemyślcie zanim pójdziecie do chirurga...może jak byś nie wycinała paznokcia tylko poszła do dobrej kosmetyczki najpierw zastosowała by Ci tamponadę a jak nie to założyła klamrę.. ona sprawdza się prawie w 100% u ludzi...chirurg niech pozostanie ostatnia deską ratunku ja tez byłam u chirurga i cuda mi obiecywali że nie będzie bolało że nic prawie nie będzie widać ale słowem nikt nie powiedział o klamrach maściach o moczeniu od razu pod skalpel...wiem ze to boli ale zakładanie klamry nie boli bardziej niż wrastający paznokieć...ja najpierw próbowałam złagodzić stan zapalny moczyłam w czym się da wpychałam sobie pod dzikie mięso gazik nasączony np maścią z antybiotykiem próbowałam odepchnąć go od paznokcia i zaczęło się zmniejszać...jak sie złagodzi już zapalenie to wtedy zakładanie klamry prawie nie boli...powodzenia
DuszkaNan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 14:44   #86
SwIaDeK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 37
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Cze,chcecie to mogę zamieścić zdjęcia mojego palca dużego wykonane 3 godz. po zabiegu.Było to wycinanie klinowe.

Pozdr.
__________________
Lloret De Mar 18.07-28.07 ,
hotel Villa Garbi , ABC Nurkowania ,
biuro Juventur/Almatur .

Jeszcze 0
dni!


W Lloret ;]
SwIaDeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 19:18   #87
fanteczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

POLECAM! Sposób od pedikurzystki!
Na dzikie mięso - skórkę z cytryny włóżcie do słoika z octem. Kawałki tej cytryny - nasiąkniętej octem - kładźcie na mięso codziennie lub co 2 dzień. Aha słoiczek chowajcie do lodówki.
U mnie działa - i mięso robi się coraz mniejsze!
fanteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 18:45   #88
j44r0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

mam problem juz mi nie wrasta paznokiec bo podkladalem zawsze cos pod niego..pozostal jednak problem dzikiego miesa nie chce wcale zejsc co mam zrobic??????prosze o pomoc slyszalem ze pomaga ciekly azot czy to prawda???
j44r0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 08:42   #89
j44r0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

Fanteczka-> a to sama skorke cytryny czy normalnie plasterek z miąższem??i co klasc to na mieso i ile trzymac???
j44r0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 08:51   #90
assiiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora

wiatm! ja mam też problem.w lutym miałam zrywany cały paznokieć w dużym palcu u nogi. gdy paznokieć był w przeszło połowie odrośniety zaczęło mnie pobolewać w lewym boku tego paznokcia.obawiałam sie ze znowu mi wrasta .zaczęło wychodzić dzikie mięso, to strasznie boli.ani buta założyć nie idzie.słyszałam i duzo osób mi poleca polać te dzikie mięso wrzątkiem, że to pomaga.robił ktoś juz tak??
assiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-05 14:33:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.