Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 2014 cz.2 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część wątku?
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz. 3 25 40,98%
Rosną nam zdrowo i kopią nas mocno maluchy co mają rodzić się WIOSNĄ - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 3 4,92%
Jesień za oknem, liście z drzew spadają, a nasze maluszki się ujawniają - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 2 3,28%
Coraz większe nasze brzuszki, a w nich kopią już maluszki - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 15 24,59%
Z kompletowaniem wyprawki urwanie głowy- czy o tym będzie nasz wątek nowy?- Mamusie III/IV 2014 cz.3 0 0%
Półmetek za nami, wiosną będziemy mamami - Mamusie III/IV 2014 cz. 3 16 26,23%
Głosujący: 61. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 17:24   #1231
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

właśnie miałam pisać...czy to już normalne, 18 tydzień pierwsza ciążą, wprawdzie mały potworek w środku bo lekarz sam ostrzegał że niezwykle żywe dziecko ale jak leżę wieczorem wczoraj i dziś to samo poza lekkim przemieszczaniem się ale strasznie lekkim poczułam takie bum, bum w jednym miejscu jakby mnie coś od środka kopnęlo. Dokładnie takie odczucie. I potem znowu raz i spokój. To wogóle możliwe już że ono mnie kopnęlo? Mamusię kochaną swoją?
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:30   #1232
headzik
Raczkowanie
 
Avatar headzik
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
właśnie miałam pisać...czy to już normalne, 18 tydzień pierwsza ciążą, wprawdzie mały potworek w środku bo lekarz sam ostrzegał że niezwykle żywe dziecko ale jak leżę wieczorem wczoraj i dziś to samo poza lekkim przemieszczaniem się ale strasznie lekkim poczułam takie bum, bum w jednym miejscu jakby mnie coś od środka kopnęlo. Dokładnie takie odczucie. I potem znowu raz i spokój. To wogóle możliwe już że ono mnie kopnęlo? Mamusię kochaną swoją?
no ja też pierwsza ciąża, 19 tydzień i u mnie już widać przez brzuch jak kopie.. a kiedy pierwszy raz poczułam to nawet nie pamiętam, pierwsze takie ekstra mocne kopnięcie to dostałam 2tyg temu.
headzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:38   #1233
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Ja tez cos dziwnego ostatnio czasami czuje, ale nie nazwalabym tego ani motylkami ani rybkami - bardziej takim pukaniem... Ale moze sobie wmawiam - zobacze jak sie to bedzie rozwijac... fajnie byloby juz czuc kopniaki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:50   #1234
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez headzik Pokaż wiadomość
no ja też pierwsza ciąża, 19 tydzień i u mnie już widać przez brzuch jak kopie.. a kiedy pierwszy raz poczułam to nawet nie pamiętam, pierwsze takie ekstra mocne kopnięcie to dostałam 2tyg temu.
dziś czytałam żę dzidziuś uwielbia jak mamusia kładzie swoje ręce na brzuszku do tego stopnia, że nawet jeśli śpi to się budzi i odczuwa to jako przyjemność. To na prawdę urocze. I od 24 tygodnia zacznie nas słyszeć już (tzn głosy z zewnątrz). Wtedy będę musiała sobie do niego jakieś przemowy przygotować, o tym jakie ma być grzeczne dla mamusi jak wyjdzie już z brzuszka Jak się nasłucha może w to uwierzy

mmhym
gratuluję dziewczynki i pozytywnie strasznie zazdroszczę . mam nadzieję że ja też mam w sobie łobuziarę
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:53   #1235
nadzwyczajna
Rozeznanie
 
Avatar nadzwyczajna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 834
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość

co do łożyska, może chodzi o to, że łożysko jest jeszcze nisko, zasłaniając jakby wejście do macicy, na razie nie jest to groźne bo do porodu jeszcze dużo czasu, ja mam właśnie takie łożysko ułożone nisko na razie i z tego co mówił mój lekarz to do 28 tygodnia ma czas żeby się podnieść, jeśli się nie podniesie to dopiero wtedy zaczniemy się martwić, no bo to może uniemożliwić poród SN z oczywistych względów. Mam nadzieję ze nic nie pomyliłam
To mi wyglada na przodujace lozysko. Ja dokadnie tak mam i tak mi to wyjaśniał lekarz.
Musi sie podniesc wraz ze wzrostem ciazy. Trzeba na siebie uwazac.

Ja byłam u gina. Potomek rosnie. Ma juz ponad 10 cm. TZ pierwszy raz byl przy USG.
Ja nic nie widzialam bo pan doktor jemu pokazywal.
Uśmiech mial od ucha do ucha i sie gapil na mnie. Pytam go potem :co sie tak przyglądasz jakbym ze zlota byla?
A on na to: no bo jestes I zacytował: Nieskromnie powiem-ja żem to sprawił.
Uśmiałam się z niego. Poczuł się dumnym tatusiem.
Babcia była mega rozczarowana ze jeszcze nie znamy płci. Na pocieszenie kupiła body w paseczki
I zabrałam ich w nagrodę na obiad do knajpki w ktorej w TZtem mielismy pierwsza randke I kupiłam mu jeansy.
Taki miałam dzień dobroci z tej okazji że maluszek zdrowo się rozwija.
nadzwyczajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:59   #1236
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Witajcie!

Gratuluje udanych wizyt i kopniakow

Dzisiaj mialam amnio. Nawet pogoda dopisala, co w moim przypadku jest istotne, bo plyn owodniowy wysylaja samolotem na duza wyspe i gdyby byla mgla, to nie moglabym miec.
Prawde mowiac myslalam, ze juz nic z tego, bo lozysko mma na przedniej scianie, a w jedynym miejscu, gdzie lekar zmogl sie wkluc dziecko mialo glowe. Juz prawie umawial mnie na przyszly tydzien, az mi lzy stanely w oczach, po czym zrobil jeszcze raz usg i podczas naszej rozmowy dziecko sie zupelnie odwrocilo i amniopunkcja byla mozliwa . Ruchliwe to moje dziecko bardzo. Musialam tylko troche podciagnac, rozciagnac brzuch do gory. Normalnie pacjentki by o to nie prosil, ale mi zaufal, ze niczego nie dotkne, ani nie rusze sie na milimetr
Samo wklucie nie boli, tak samo pobieranie plynu owodniowego, dopiero w domu zaczelo mnie bolec, zreszta mam przykazane lezec, to leze. Bol mam dokladnie w miejscu wklucia, a jest to uczucie, jakbym sie tam uderzyla, albo mnie ktos kopnal.
Moja polozna kazala mi obiecac, ze jak sie bede zle czula to nie przyjde jutro do pracy na nocke. Na bank nie ide
Widzialam kto tam mieszka, nie dopytywalam sie szczegolnie czy mam racje, bo widzialam, ze amnio nie bylo zbyt latwe w tych okolicznosciach, a wyniki bede miala do 2 tygodni, wiec wtedy Wam powiem, a sama chce sie przekonac, czy mialam racje

Cytat:
Napisane przez yoki73 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamuśki.
Dzis sie tu zalogowałam, poczytałam o Was, a tym samym i o mnie i moich aktualnych sprawach.
I tak ...chyba jestem najstarsza na tym forum. Mam 40 lat, 17 letnią córkę i 17 tydzień ciąży
Prosiłabym o dopisanie mnie na 1 stronie
Termin na 14 marca, choc po USG prenatalnym w 12 tyg wyszedł termin porodu na 7 marca.
Dzidzia uparta i nie chce pokazać kim jest.
Jutro idę do ginekologa i może się dowiem?
Wszyscy czekamy z niecierpliwością

Pozdrawiam serdecznie!
witaj, sama jestem tylko ciut mlodsza od ciebie, totez ze szczegolna radoscia cie witam
trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

koziemleko, moze mowil o lozysku niskoschodzacym? to takie lozysko, ktore jest blisko ujscia, np 2-3 cm, ale go nie zakrywa. Na tym etapie lozysko ma szanse podniesc sie do gory, wiec sie nie martw, bo nic z tym nie mozna zrobic, ani nie zagraza tobie czy dziecku.
Przykro mi, ze wizyta nie spelnila twoich oczekiwan

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Zapomnialam napisac, ze nasze dziecko ma 12,5 cm
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:04   #1237
mara86
Raczkowanie
 
Avatar mara86
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 469
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Ja piłam ten Prenalen i wcinałam taką tarkę: cebula, miód, cytryna i prenalen tabletki na gardło i ogólnie przechorowałam równy tydzień. @ razy wzięłam apap bo miałam stan podgorączkowy i wszystko mnie bolało. Wydaje mi się, że jak już się zarazisz to nie wiele zdziałasz, byle tylko w nic gorszego się nie rozwinęło
Zdrowia



Ja jak wyjdzie coś innego to będę w strasznym szoku, bo nawet moje niedoświadczone oko widziało bułeczkę



Przepraszam jeśli Cię nie pocieszę, ale wg mnie to będzie rzeczywiście bardzo ciężkie do osiągnięcia. Przecież masz nakaz odpoczywania i leżenia jak najwięcej. A to jednak brak ruchu równie ważny, jak nie wazniejszy niż to co wcinasz...





Jeszcze Wam wrzucę zdjęcie mojej Myszy Strasznie mi się podoba, chociaż wygląda jakby wielkiego guza miała
śliczna ta Twoja Mysza
__________________
Oskar
mara86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 18:07   #1238
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez yoki73 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamuśki.
Dzis sie tu zalogowałam, poczytałam o Was, a tym samym i o mnie i moich aktualnych sprawach.
I tak ...chyba jestem najstarsza na tym forum. Mam 40 lat, 17 letnią córkę i 17 tydzień ciąży
Prosiłabym o dopisanie mnie na 1 stronie
Termin na 14 marca, choc po USG prenatalnym w 12 tyg wyszedł termin porodu na 7 marca.
Dzidzia uparta i nie chce pokazać kim jest.
Jutro idę do ginekologa i może się dowiem?
Wszyscy czekamy z niecierpliwością

Pozdrawiam serdecznie!
szczególnie ciepło cię witam, bo sama jestem dzieckiem matki lat 39 przy porodzie i posiadającej wtedy córkę lat 17 Dzięki mnie jeśli mogę tak powiedzieć rodzice dziś mając po 70 lat są super nowocześni, mają młodzieżowy język nawet za bardzo czasem gdy żegnam się z tatą a on do mnie "nara" i jeszcze czynnie pracujących na umysłowym stanowisku po 10 godzin dziennie kierując grupą ludzi. Mało który 72 latek może się tym poszczycić. Mama poświęciła się głównie mnie i zostawiła pracę gdy miałam 7 lat i poszłam do podstawówki bo tato pracował za granicą. Jesteśmy ze sobą bardzo blisko. Dałam im drugą młodość i na pewno tak będzie w twoim przypadku. Wspomina ciążę jako najwspanialszy okres w swoim życiu. Zawsze mówi że późne macierzyństwo było jej dane z grzecznym dzieckiem bo nigdy nie płakałam, nie krzyczałam, nie było ze mną kłopotów. A siostra? oszalała na moim punkcie. Zawsze mam żal do siebie że nie mam do niej takiego uczicia jak ona do mnie, bo dla mnie jest między nami zbyt duża przepaść mimo wszystko, a ja dla niej jestem jak ukochane dzieciątko którym opiekowła się jak swoim. Nie pamiętam już czasów gdy mieszkała z nami, ale ona była dla mnie zawsze jak druga mama, bo takie instynkty są chyba silne u 17latki
Gratuluję
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:16   #1239
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja tez cos dziwnego ostatnio czasami czuje, ale nie nazwalabym tego ani motylkami ani rybkami - bardziej takim pukaniem... Ale moze sobie wmawiam - zobacze jak sie to bedzie rozwijac... fajnie byloby juz czuc kopniaki
Mam to samo

Byłam dzisiaj na wizycie, ale bez usg. Za to udało się posłuchać serduszka na detektorze
Teraz muszę umówić się na usg połówkowe - po 25.10.
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:31   #1240
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Dobry wieczór
witam sie i znikam i tak będzie cały tydzień
mam w domu męża więc wizaż idzie w odstawkę. Druga sprawa działamy dalej z remontem więc mam trochę sprzątania wieczorami.

Całuję
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:35   #1241
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja tez cos dziwnego ostatnio czasami czuje, ale nie nazwalabym tego ani motylkami ani rybkami - bardziej takim pukaniem... Ale moze sobie wmawiam - zobacze jak sie to bedzie rozwijac... fajnie byloby juz czuc kopniaki
to może być dzidzia ja miałam takie pukanei a teraz mam coś w rodzaju łaskotania od środka

dziewczyny super że wam się udały wizyty ]

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Witajcie!

Gratuluje udanych wizyt i kopniakow

Dzisiaj mialam amnio. Nawet pogoda dopisala, co w moim przypadku jest istotne, bo plyn owodniowy wysylaja samolotem na duza wyspe i gdyby byla mgla, to nie moglabym miec.
Prawde mowiac myslalam, ze juz nic z tego, bo lozysko mma na przedniej scianie, a w jedynym miejscu, gdzie lekar zmogl sie wkluc dziecko mialo glowe. Juz prawie umawial mnie na przyszly tydzien, az mi lzy stanely w oczach, po czym zrobil jeszcze raz usg i podczas naszej rozmowy dziecko sie zupelnie odwrocilo i amniopunkcja byla mozliwa . Ruchliwe to moje dziecko bardzo. Musialam tylko troche podciagnac, rozciagnac brzuch do gory. Normalnie pacjentki by o to nie prosil, ale mi zaufal, ze niczego nie dotkne, ani nie rusze sie na milimetr
Samo wklucie nie boli, tak samo pobieranie plynu owodniowego, dopiero w domu zaczelo mnie bolec, zreszta mam przykazane lezec, to leze. Bol mam dokladnie w miejscu wklucia, a jest to uczucie, jakbym sie tam uderzyla, albo mnie ktos kopnal.
Moja polozna kazala mi obiecac, ze jak sie bede zle czula to nie przyjde jutro do pracy na nocke. Na bank nie ide
Widzialam kto tam mieszka, nie dopytywalam sie szczegolnie czy mam racje, bo widzialam, ze amnio nie bylo zbyt latwe w tych okolicznosciach, a wyniki bede miala do 2 tygodni, wiec wtedy Wam powiem, a sama chce sie przekonac, czy mialam racje
za wyniki żeby wszystko było w porządku
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:43   #1242
mona1
Zadomowienie
 
Avatar mona1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 846
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez headzik Pokaż wiadomość
no dzidzia już tak mocno kopie, że widać jak brzuch się unosi, widać kopniaki przez skórę, no takie wypychanie... nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć
wow brzmi to wspaniale, a wygląda na pewno jeszcze lepiej


Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ja tez cos dziwnego ostatnio czasami czuje, ale nie nazwalabym tego ani motylkami ani rybkami - bardziej takim pukaniem... Ale moze sobie wmawiam - zobacze jak sie to bedzie rozwijac... fajnie byloby juz czuc kopniaki
ja tez coś takiego mam, ale sama już nie wiem co o tym myśleć, nie chcę sobie nic wmawiać, a z drugiej strony czuję to wyraźnie.

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
To mi wyglada na przodujace lozysko. Ja dokadnie tak mam i tak mi to wyjaśniał lekarz.
Musi sie podniesc wraz ze wzrostem ciazy. Trzeba na siebie uwazac.

Ja byłam u gina. Potomek rosnie. Ma juz ponad 10 cm. TZ pierwszy raz byl przy USG.
Ja nic nie widzialam bo pan doktor jemu pokazywal.
Uśmiech mial od ucha do ucha i sie gapil na mnie. Pytam go potem :co sie tak przyglądasz jakbym ze zlota byla?
A on na to: no bo jestes I zacytował: Nieskromnie powiem-ja żem to sprawił.
Uśmiałam się z niego. Poczuł się dumnym tatusiem.
Babcia była mega rozczarowana ze jeszcze nie znamy płci. Na pocieszenie kupiła body w paseczki
I zabrałam ich w nagrodę na obiad do knajpki w ktorej w TZtem mielismy pierwsza randke I kupiłam mu jeansy.
Taki miałam dzień dobroci z tej okazji że maluszek zdrowo się rozwija.
za udaną wizytę

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Witajcie!

Gratuluje udanych wizyt i kopniakow

Dzisiaj mialam amnio. Nawet pogoda dopisala, co w moim przypadku jest istotne, bo plyn owodniowy wysylaja samolotem na duza wyspe i gdyby byla mgla, to nie moglabym miec.
Prawde mowiac myslalam, ze juz nic z tego, bo lozysko mma na przedniej scianie, a w jedynym miejscu, gdzie lekar zmogl sie wkluc dziecko mialo glowe. Juz prawie umawial mnie na przyszly tydzien, az mi lzy stanely w oczach, po czym zrobil jeszcze raz usg i podczas naszej rozmowy dziecko sie zupelnie odwrocilo i amniopunkcja byla mozliwa . Ruchliwe to moje dziecko bardzo. Musialam tylko troche podciagnac, rozciagnac brzuch do gory. Normalnie pacjentki by o to nie prosil, ale mi zaufal, ze niczego nie dotkne, ani nie rusze sie na milimetr
Samo wklucie nie boli, tak samo pobieranie plynu owodniowego, dopiero w domu zaczelo mnie bolec, zreszta mam przykazane lezec, to leze. Bol mam dokladnie w miejscu wklucia, a jest to uczucie, jakbym sie tam uderzyla, albo mnie ktos kopnal.
Moja polozna kazala mi obiecac, ze jak sie bede zle czula to nie przyjde jutro do pracy na nocke. Na bank nie ide
Widzialam kto tam mieszka, nie dopytywalam sie szczegolnie czy mam racje, bo widzialam, ze amnio nie bylo zbyt latwe w tych okolicznosciach, a wyniki bede miala do 2 tygodni, wiec wtedy Wam powiem, a sama chce sie przekonac, czy mialam racje


[/COLOR]Zapomnialam napisac, ze nasze dziecko ma 12,5 cm
silna z ciebie kobieta, odpoczywaj i dbaj o Was teraz szczegolnie
wyniki na pewno będą ok, trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
szczególnie ciepło cię witam, bo sama jestem dzieckiem matki lat 39 przy porodzie i posiadającej wtedy córkę lat 17 Dzięki mnie jeśli mogę tak powiedzieć rodzice dziś mając po 70 lat są super nowocześni, mają młodzieżowy język nawet za bardzo czasem gdy żegnam się z tatą a on do mnie "nara" i jeszcze czynnie pracujących na umysłowym stanowisku po 10 godzin dziennie kierując grupą ludzi. Mało który 72 latek może się tym poszczycić. Mama poświęciła się głównie mnie i zostawiła pracę gdy miałam 7 lat i poszłam do podstawówki bo tato pracował za granicą. Jesteśmy ze sobą bardzo blisko. Dałam im drugą młodość i na pewno tak będzie w twoim przypadku. Wspomina ciążę jako najwspanialszy okres w swoim życiu. Zawsze mówi że późne macierzyństwo było jej dane z grzecznym dzieckiem bo nigdy nie płakałam, nie krzyczałam, nie było ze mną kłopotów. A siostra? oszalała na moim punkcie. Zawsze mam żal do siebie że nie mam do niej takiego uczicia jak ona do mnie, bo dla mnie jest między nami zbyt duża przepaść mimo wszystko, a ja dla niej jestem jak ukochane dzieciątko którym opiekowła się jak swoim. Nie pamiętam już czasów gdy mieszkała z nami, ale ona była dla mnie zawsze jak druga mama, bo takie instynkty są chyba silne u 17latki
Gratuluję
ładnie to napisałaś

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Mam to samo

Byłam dzisiaj na wizycie, ale bez usg. Za to udało się posłuchać serduszka na detektorze
Teraz muszę umówić się na usg połówkowe - po 25.10.
za serduszko!
__________________
bąbelek
mona1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:50   #1243
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Wszystkie piszecie o tych ruchach. Cieszę się ogromnie, że tak macie
Ale czuję się jakaś taka odosobniona U mnie zupełnie nic
Czy któraś jest w 17tyg i nie czuje nic? Za 10 dni wizyta i im bliżej, tym bardziej się boję. Niby wiem, że niektóre dużo później odczuwają jakiekolwiek ruchy, ale ja już bym tak bardzo chciała przynajmniej wiedziałabym, że wszystko jest ok...
Smutny wieczór dziś mam
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:52   #1244
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Wszystkie piszecie o tych ruchach. Cieszę się ogromnie, że tak macie
Ale czuję się jakaś taka odosobniona U mnie zupełnie nic
Czy któraś jest w 17tyg i nie czuje nic? Za 10 dni wizyta i im bliżej, tym bardziej się boję. Niby wiem, że niektóre dużo później odczuwają jakiekolwiek ruchy, ale ja już bym tak bardzo chciała przynajmniej wiedziałabym, że wszystko jest ok...
Smutny wieczór dziś mam
Kochana, ja w 17tyg nie czułam absolutnie nic i się martwiłam... dopiero kilka dni po zaczęciu 18 tc sie zaczęło
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:55   #1245
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Dzięki mnie jeśli mogę tak powiedzieć rodzice dziś mając po 70 lat są super nowocześni, mają młodzieżowy język nawet za bardzo czasem gdy żegnam się z tatą a on do mnie "nara"
Ooo! Jak ja tego nie znoszę! Też jestem takim późnym dzieckiem i często, szczególnie przy rozmowach telefonicznych słyszę od taty "noo,nara"
Z całą resztą też się zgadzam. Moi rodzice zawsze mówią, że takie późne rodzicielstwo bardzo odmładza
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:55   #1246
nadzwyczajna
Rozeznanie
 
Avatar nadzwyczajna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 834
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Wszystkie piszecie o tych ruchach. Cieszę się ogromnie, że tak macie
Ale czuję się jakaś taka odosobniona U mnie zupełnie nic
Czy któraś jest w 17tyg i nie czuje nic? Za 10 dni wizyta i im bliżej, tym bardziej się boję. Niby wiem, że niektóre dużo później odczuwają jakiekolwiek ruchy, ale ja już bym tak bardzo chciała przynajmniej wiedziałabym, że wszystko jest ok...
Smutny wieczór dziś mam
Nie martw sie. Wszystko jest Ok. Ruchy można czuc duzo pozniej i tez jest ok.
Dziewczyny maja troche starsze ciaze to juz czuja. Ja tez jeszcze nie czuje-16 tydzien. Slyszalam tylko bulgotanie pare razy
nadzwyczajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:56   #1247
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Kochana, ja w 17tyg nie czułam absolutnie nic i się martwiłam... dopiero kilka dni po zaczęciu 18 tc sie zaczęło
Dzięki... Muszę być bardziej cierpliwa. Myślałam, że jestem bardzo cierpliwa, ale jeśli chodzi o ciąże, to jest całkiem inaczej

Jak tak na to patrzę, to mi się w żołądku przewraca
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 18:58   #1248
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Wszystkie piszecie o tych ruchach. Cieszę się ogromnie, że tak macie
Ale czuję się jakaś taka odosobniona U mnie zupełnie nic
Czy któraś jest w 17tyg i nie czuje nic? Za 10 dni wizyta i im bliżej, tym bardziej się boję. Niby wiem, że niektóre dużo później odczuwają jakiekolwiek ruchy, ale ja już bym tak bardzo chciała przynajmniej wiedziałabym, że wszystko jest ok...
Smutny wieczór dziś mam
Ja jestem w 19 tygodniu drugiej ciąży i też nic nie czuję W zeszłym tygodniu na usg szłam z duszą na ramieniu, bo byłam pewna, że coś jest nie tak ale mała fikała piękne koziołki i nawet lekarz się dziwił, że nic nie czuje
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:04   #1249
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

To skoro nie tylko ja czuje pukanie to moze to faktycznie zaczyna sie cos dziac
Ale mysle ze do 20 tyg. nie ma sie cos stresowac nawet jak nic sie nie czuje. Takze nie denerwuj sie Ela

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Jak tak na to patrzę, to mi się w żołądku przewraca
mocne Nie sadzilam ze to az tak wyglada
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:12   #1250
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Ja jestem w 19 tygodniu drugiej ciąży i też nic nie czuję W zeszłym tygodniu na usg szłam z duszą na ramieniu, bo byłam pewna, że coś jest nie tak ale mała fikała piękne koziołki i nawet lekarz się dziwił, że nic nie czuje
Ja jestem dobrej myśli, ale czasami mnie jakoś tak bierze

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
To skoro nie tylko ja czuje pukanie to moze to faktycznie zaczyna sie cos dziac
Ale mysle ze do 20 tyg. nie ma sie cos stresowac nawet jak nic sie nie czuje. Takze nie denerwuj sie Ela
mocne Nie sadzilam ze to az tak wyglada
Nie wiem czy u wszystkich tak to widać, ale myślałam, że brzuszek jest okrąglutki a tu jakieś fale
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:17   #1251
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość

Nie wiem czy u wszystkich tak to widać, ale myślałam, że brzuszek jest okrąglutki a tu jakieś fale
Jak z jakiegos filmu science-fiction
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:21   #1252
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Jak tak na to patrzę, to mi się w żołądku przewraca
nie martw sie
na naszym watku jakos wiekszosc bardzo szybko czuje ruchy,a to naprawde nie jest czeste.

W starszej ciazy ksztalt brzucha zalezy od tego, jak sie ulozy dziecko
a ruchy faktycznie fajnie widac
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:53   #1253
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Dzięki... Muszę być bardziej cierpliwa. Myślałam, że jestem bardzo cierpliwa, ale jeśli chodzi o ciąże, to jest całkiem inaczej

Jak tak na to patrzę, to mi się w żołądku przewraca
O Ja już marze by coś takiego na swoim brzuchu zobaczyć

Byłam w Tesco, ale kupiliśmy tylko skarpetki nie było prawie nic w rozmiarze 56 na długi rękaw

Przyszedł mi ten detektor śmieszna sprawa, myślę że będę go tylko używać jak nie będe małej zbyt długo czuła, ale wiecie co. Ma on też mikrofon i można gadać do dzieciaczka. Tak sobie pogadałam chwile i jak mała zaczeła kopać .
Na bank kocha mamusie
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 19:56   #1254
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez mona1 Pokaż wiadomość
U mnie też ogórkowa
skoro szpital kazał powtórzyć, a lekarz uważa że nie jest to konieczne to znaczy że znow jesteś w kropceno i co dalej Ci kazal robić?

co do łożyska, może chodzi o to, że łożysko jest jeszcze nisko, zasłaniając jakby wejście do macicy, na razie nie jest to groźne bo do porodu jeszcze dużo czasu, ja mam właśnie takie łożysko ułożone nisko na razie i z tego co mówił mój lekarz to do 28 tygodnia ma czas żeby się podnieść, jeśli się nie podniesie to dopiero wtedy zaczniemy się martwić, no bo to może uniemożliwić poród SN z oczywistych względów. Mam nadzieję ze nic nie pomyliłam
Też miałam ogórkową

Amniopunkcji już robić nie chcę. Podobno u dzieciaka nie widać, stanu zapalnego więc mam nadzieje, że wszystko jest ok. Nie mogę już ryzykować jego życia (niby małe ryzyko), nie wybaczyłabym sobie gdyby coś się stało Po za tym skoro to łożysko jest nisko to boję się, jeszcze katować go igłami

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Dzisiaj mialam amnio. Nawet pogoda dopisala, co w moim przypadku jest istotne, bo plyn owodniowy wysylaja samolotem na duza wyspe i gdyby byla mgla, to nie moglabym miec.
Prawde mowiac myslalam, ze juz nic z tego, bo lozysko mma na przedniej scianie, a w jedynym miejscu, gdzie lekar zmogl sie wkluc dziecko mialo glowe. Juz prawie umawial mnie na przyszly tydzien, az mi lzy stanely w oczach, po czym zrobil jeszcze raz usg i podczas naszej rozmowy dziecko sie zupelnie odwrocilo i amniopunkcja byla mozliwa . Ruchliwe to moje dziecko bardzo. Musialam tylko troche podciagnac, rozciagnac brzuch do gory. Normalnie pacjentki by o to nie prosil, ale mi zaufal, ze niczego nie dotkne, ani nie rusze sie na milimetr
Samo wklucie nie boli, tak samo pobieranie plynu owodniowego, dopiero w domu zaczelo mnie bolec, zreszta mam przykazane lezec, to leze. Bol mam dokladnie w miejscu wklucia, a jest to uczucie, jakbym sie tam uderzyla, albo mnie ktos kopnal.
Moja polozna kazala mi obiecac, ze jak sie bede zle czula to nie przyjde jutro do pracy na nocke. Na bank nie ide
Widzialam kto tam mieszka, nie dopytywalam sie szczegolnie czy mam racje, bo widzialam, ze amnio nie bylo zbyt latwe w tych okolicznosciach, a wyniki bede miala do 2 tygodni, wiec wtedy Wam powiem, a sama chce sie przekonac, czy mialam racje

koziemleko, moze mowil o lozysku niskoschodzacym? to takie lozysko, ktore jest blisko ujscia, np 2-3 cm, ale go nie zakrywa. Na tym etapie lozysko ma szanse podniesc sie do gory, wiec sie nie martw, bo nic z tym nie mozna zrobic, ani nie zagraza tobie czy dziecku.
Przykro mi, ze wizyta nie spelnila twoich oczekiwan


Mam nadzieję, że wyniki amnio będziesz miała dobre

Dziękuje za informacje nt łożyska Szukałam coś w goglach, ale mało precyzyjne informacje znalazłam.

Dziewczyny co myślicie o USG połówkowym? Warto zrobić? U mnie kosztuje 200 zł, musiałabym trochę nadszarpnąć budżet, żeby je zrobić, a więc czekam na obiektywne opinie
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:13   #1255
kate1623
Zadomowienie
 
Avatar kate1623
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 783
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość

Dziewczyny co myślicie o USG połówkowym? Warto zrobić? U mnie kosztuje 200 zł, musiałabym trochę nadszarpnąć budżet, żeby je zrobić, a więc czekam na obiektywne opinie
No to jest badanie jedno z 3 podstawowych więc radziłabym zrobić. Gin wtedy sprawdza czy dzieciaczek ma cały mózg rozwinięty, czy są wszystkie komory w sercu, czy prawidłowo rozwija się pęcherz i żołądek, czy warga nie jest rozszczepiona, mierzy kość udową. Więc sądzę że warto
__________________
Carpe Diem

Maja

Czytam
kate1623 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:13   #1256
headzik
Raczkowanie
 
Avatar headzik
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

za wszystkie dzisiejsze wizyty


Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
dziś czytałam żę dzidziuś uwielbia jak mamusia kładzie swoje ręce na brzuszku do tego stopnia, że nawet jeśli śpi to się budzi i odczuwa to jako przyjemność. To na prawdę urocze. I od 24 tygodnia zacznie nas słyszeć już (tzn głosy z zewnątrz). Wtedy będę musiała sobie do niego jakieś przemowy przygotować, o tym jakie ma być grzeczne dla mamusi jak wyjdzie już z brzuszka Jak się nasłucha może w to uwierzy
Cytat:
Napisane przez kate1623 Pokaż wiadomość
Przyszedł mi ten detektor śmieszna sprawa, myślę że będę go tylko używać jak nie będe małej zbyt długo czuła, ale wiecie co. Ma on też mikrofon i można gadać do dzieciaczka. Tak sobie pogadałam chwile i jak mała zaczeła kopać .
Na bank kocha mamusie
Ja właśnie gdzieś czytałam ostatnio, że moja dzidzia już mnie słyszy (19tc) no i docierają do niej dźwięki z zewnątrz, radzili unikać nawet krzyków, żeby dziecka czasem nie przestraszyć.
No i jak dziś czekałam na męża na parkingu to ta nasza dzidzia szalała strasznie i właśnie przyłożyłam rękę do brzucha i zaczęłam do niej mówić, no wiecie jakieś głupoty np co zjemy na obiad i dzidzia momentalnie się uspokoiła. Potem, już w domu, kiedy dała pokaz swoich możliwości to kładłam rękę na brzuchu na chwileczkę w tym miejscu co ją czułam a kiedy zabierałam rękę to ona wypychała swoja kończynkę.
headzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:22   #1257
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Ja jestem w 19 tygodniu drugiej ciąży i też nic nie czuję W zeszłym tygodniu na usg szłam z duszą na ramieniu, bo byłam pewna, że coś jest nie tak ale mała fikała piękne koziołki i nawet lekarz się dziwił, że nic nie czuje
nie martw się Kochana.
pewnie niedługo poczujesz ruchy w pierwszej ciąży zazwyczaj czuje się ok 20 tc
Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość



mocne Nie sadzilam ze to az tak wyglada
oj wygląda wygląda fantastycznie! pamiętam, jak Zuzanka tak falowała.
tylko mniej przyjemniej było, jak łokieć albo kolanko mi pchała w żebra. bolało jak cholera

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez headzik Pokaż wiadomość

Ja właśnie gdzieś czytałam ostatnio, że moja dzidzia już mnie słyszy (19tc) no i docierają do niej dźwięki z zewnątrz, radzili unikać nawet krzyków, żeby dziecka czasem nie przestraszyć.
No i jak dziś czekałam na męża na parkingu to ta nasza dzidzia szalała strasznie i właśnie przyłożyłam rękę do brzucha i zaczęłam do niej mówić, no wiecie jakieś głupoty np co zjemy na obiad i dzidzia momentalnie się uspokoiła. Potem, już w domu, kiedy dała pokaz swoich możliwości to kładłam rękę na brzuchu na chwileczkę w tym miejscu co ją czułam a kiedy zabierałam rękę to ona wypychała swoja kończynkę.
w ogóle polecam muzykę relaksacyjną i klasyczną. są specjalne utwory dla kobiet w ciąży.
w pierwszej ciąży sporo takiej muzyki słuchałam, pod koniec też włączałam kołysanki i po porodzie Zuzinka reagowała na znajome dźwięki teraz zastanawiam się nad zapisaniem jej na jakieś zajęcia muzyczne dla maluchów. mąż twierdzi, że za wcześnie bo ma dopiero 13 mcy. Macie jakąś wiedzę/doświadczenie w tym temacie?
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:23   #1258
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez kate1623 Pokaż wiadomość
Przyszedł mi ten detektor śmieszna sprawa, myślę że będę go tylko używać jak nie będe małej zbyt długo czuła, ale wiecie co. Ma on też mikrofon i można gadać do dzieciaczka. Tak sobie pogadałam chwile i jak mała zaczeła kopać .
Na bank kocha mamusie
O ale fajnie Miałas problem ze znalezieniem tętna?
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:33   #1259
headzik
Raczkowanie
 
Avatar headzik
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 104
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
w ogóle polecam muzykę relaksacyjną i klasyczną. są specjalne utwory dla kobiet w ciąży.
w pierwszej ciąży sporo takiej muzyki słuchałam, pod koniec też włączałam kołysanki i po porodzie Zuzinka reagowała na znajome dźwięki teraz zastanawiam się nad zapisaniem jej na jakieś zajęcia muzyczne dla maluchów. mąż twierdzi, że za wcześnie bo ma dopiero 13 mcy. Macie jakąś wiedzę/doświadczenie w tym temacie?
Córka mojego chrzestnego chodziła na takie zajęcia, tylko nie pamiętam w jakim wieku zaczęła, ale na pewno jeszcze nie mówiła, także poniżej 2 lat. Chodziła na zajęcia muzyczne i z tego co mówił wujek pamiętam, że polegało to głównie na rytmice, a na koniec dzieciaki mogły "grać" na instrumentach. Nie wiem jaki to miało wpływ na młodą ale np równocześnie chodziła na angielski (dziecko, które jeszcze dobrze nawet po polsku nie mówiło!) i teraz w sumie jest prawie dwujęzyczna.
headzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 20:54   #1260
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 201

Mariola trzymam kciuki za dobry wynik amniopunkcji Dzidzia na pewno jest zdrowa

Koziemleko lekarz jest w stanie stwierdzić, czy dziecko ma stan zapalny badając przez usg? Patrzył na stan zapalny pod kątem możliwości zarażenia tokso? Ciesze sie, że badanie cię uspokoiło

Ja będę miała takie badanie w poniedziałek, to będzie akurat skończony 12 tydzień. Cos mówił mi tez o badaniu z krwi, które się powtarza po 3 dniach, ale już nie pamiętam dokładnie... w każdym razie doczekać się nie mogę

zdjęcia maluszków śliczne!
małż nagrał filmik kilkuminutowy, na którym widać, jak Marcel w 9 m-cu się wiercił, wypychał to nóżkę to rączkę, przekręcał się, a wtedy brzuch był niesymetryczny zawsze się rozczulam jak go oglądam

Marcel lubił też moje kąpiele gdy leżałam w wannie, a woda się lała, zawsze wtedy czułam jego ruchy, pływał w brzuchu jak szalony
spróbujcie, może na Wasze maluszki ten sposób zadziała i się uaktywnią

Poczyniłam zakupy w Tesco. 5 -pak bodziaków kolorowych, do tego 2-pak półśpiochów i 2-pak pajacyków w rozmiarze 62
Mniejszych nie kupuję, przy Marcelu który się urodził mając 61 cm, wszystkie ciuszki na 56 musiałam odłożyć od razu a w rozmiarze 62 po miesiącu.

Zdrówka dla Ewci!

elunka baw się dobrze z małżem, tylko nie szalejcie za bardzo
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.