Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-30, 20:29   #3391
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Australia ja daje Wit C od stycznia, jak pierwszy raz chorował. Codziennie Dawalam po 6 kropli juvit C A teraz jak chory to daje to 6-8 do każdego mleka, czasem do picia też. Chociaż wody kwaśnej zbytnio nie chce, ale kupiłam mu rooibos i z tym już wypije

Tak jak mówi Dzanet nie da się przedawkowac więc daje do oporu.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 20:43   #3392
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Aaaa, to dzięki dziewczyny! Bo coś mi mignęło, że jednak można przedawkować. A dałam dzisiaj 2x10 kropli i się zastanawiałam czy to nie za dużo, ale już mnie uspokoiłyście

Dżanet, jakby Ci bardzo zależało na bieganiu, to polecam marszo-bieganie, takie o kiedyś robiłam (choć nie dotrwałam do końca )
http://jak-biegac.pl/plan-treningowy...acych-biegaczy
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 20:52   #3393
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez CarycaKatharina Pokaż wiadomość
Dobre też było jak pan w sklepie rowerowym mu powiedział ile ten sport kosztuje😂
Tak Filip się śmiał z tej absurdalnej kwoty jaką mu podał, a ten powaga na twarzy...

Cytat:
Napisane przez agusiia69 Pokaż wiadomość
Kinia zaczęła noce przesypiac mając 3 miesiące, jak byłyśmy wtedy w szpitalu na zum mleko odciagałam i swoim karmiłam przez 3,5 miesiąca, więc jeszcze na moim mleku przesypiała tak ładnie noce ale raz na jakis czas zdarzy się jej wstać na mleko koło 3-4, ale to rzadko

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



wow Australia, ale masz pamięć :O tak dokładnie wtedy zaczeła przesypiać noce, co wyżej już napisałam
A tak, pamiętam teraz. Długo dałaś tak odciągać. ja do dzisiaj nie umiem. Na raz w życiu nie nakapałabym takiej ilości.

Czyli teoria moja i miszki zdaję się tutaj potwierdzać, że dzieci które krótko miały cycusia lepiej śpią

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dopiero się ogarnelam od rana i mam czas odpisać
Noc u nas dziwna, M nie daje się odlozyć do łóżeczka po karmieniu, jest walka a o 4 i tak ląduje u nas... Nie wiem whats up

Pikpik współczuję @... Ja też się boję czy nie będzie bardziej obfita bo wcześniej mialam delikatnie i przez 3dni

Australia zdrowia dla Marysi oby katar się nie rozpędził i poszedł precz

Lena wydaje mi się, że jeśli katar jest zielonkawy to raczej do lekarza bym szła. Ale jeśli tylko gęsty i budyniowaty to chyba się konczy po prostu

Marcelka lapie mnie za bluzkę i ciagnie dekolt jak chce pić z cyca zaglada mi wtedy tak głęboko w oczy


A co do "kosztów" uprawiania sportu to ostatnio podgladalam naszą fit kulezankę i ona na sobie reklamuje gacie do ćwiczeń zajrzalam na stronę tych gaci i one są po 130zł nie wiem czy dodają jakieś super moce, czy dooopa od razu w nich jak u Chodakowskiej ???
Moda na bycie fit i sporty napędza popyt ale czy to zawsze potrzebne to nie wiem. Nie jestem fit
słodko

fit gacie też nie dla mnie


Cytat:
Napisane przez neesanek Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
U nas zmiany. Łucja wczoraj pierwszy raz miała tylko 1 drzemkę a i tak poszła o 22 spać Kiedy to dziecko się wysypia?
W nocy temperatura 38.5 i zapisałam ją do pediatry. Coś mnie jednak naszło i sprawdziłam czy jej coś przez noc się nie wykluło. I tak moja córeczka stała się dumną posiadaczką pierwszego ząbka! Dziś dzień marudy...
gratki! Dopiero pierwszy ząbek?
Ja codziennie zaglądam co tam w paszczy mojego dziecka słychać ale nic nowego nie wypatrzyłam i nadal jest dwuzębnym potworkiem

elaine ćwiczycie wspólnie? Wow! To chyba jesteś drugą na wątku fit żoną swojego fit męża
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 21:05   #3394
emiliii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Aaaa, to dzięki dziewczyny! Bo coś mi mignęło, że jednak można przedawkować. A dałam dzisiaj 2x10 kropli i się zastanawiałam czy to nie za dużo, ale już mnie uspokoiłyście

Dżanet, jakby Ci bardzo zależało na bieganiu, to polecam marszo-bieganie, takie o kiedyś robiłam (choć nie dotrwałam do końca )
http://jak-biegac.pl/plan-treningowy...acych-biegaczy
O tak, tez polecam ten schemat marszo-biegu. Małymi kroczkami można sobie fajną kondycję wyrobić! Ech, kiedy to było... Kondycjo wróć, proszę!

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiek121 Pokaż wiadomość
o to Nadia tak gdzieś ma , a ile miała jak sie urodziła?
3170 i 54 cm
emiliii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 21:09   #3395
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
elaine ćwiczycie wspólnie? Wow! To chyba jesteś drugą na wątku fit żoną swojego fit męża



Patrzcie jaka agentka
https://www.facebook.com/NTDTelevisi...4652144910224/
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 21:17   #3396
emiliii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez agusiia69 Pokaż wiadomość
Przystawiałam, ale nie bardzo chciała ciągnąć.. Ona jest wczesniakiem i przez 4 dni była na oddziale wcześniaków i tam ją karmili butelką, więc później było mi ciężko ją przyzwyczaić. Więc postanowiłam ściagać mleko i tak przez 3,5 miesiąca ciężko mi było podjąć taką decyzje, bo chciałam aby moje mleko piła, no ale byłam już zmęczona, miałam dość i zamiast spędzać czas z córką to ściagałam mleko co 3 h- 100 ml w godzinę.. Poddałam się i tyle.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------



Wow, podziwiam za ściąganie mleka przez tak dlugi czas, na pewno było to niesamowicie męczące. Jesteś bardzo dzielna! !

Edytowane przez emiliii
Czas edycji: 2017-03-30 o 21:21
emiliii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 22:34   #3397
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez agusiia69 Pokaż wiadomość
Przystawiałam, ale nie bardzo chciała ciągnąć.. Ona jest wczesniakiem i przez 4 dni była na oddziale wcześniaków i tam ją karmili butelką, więc później było mi ciężko ją przyzwyczaić. Więc postanowiłam ściagać mleko i tak przez 3,5 miesiąca ciężko mi było podjąć taką decyzje, bo chciałam aby moje mleko piła, no ale byłam już zmęczona, miałam dość i zamiast spędzać czas z córką to ściagałam mleko co 3 h- 100 ml w godzinę.. Poddałam się i tyle.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------



Eh z tym ściąganiem mleka to wiem ile to kosztuje. Lekko ponad miesiąc co 3, 4 godz laktator. Potem nie mogłam karmić. Ile ja się głupia napłakałam czemu mleko dopiero w 4 dobie po cc miałam teraz inaczej bym do tego podeszła, mniej emocjonalnie.

Sliweczka zaprzecze teorii, że dzieci które miały krótko pierś lepiej śpiąu nas między 5-a 6m-cem pozmieniało się totalnie spanie, na gorsze. Żeby nie zapeszyc wychodzimy powoli na prostą.

Jesteśmy u moich rodziców.dziś nad ranem zmarła babcia mama mojej mamy. Nie moglam siedzieć u siebie aż do pogrZebu wierząc, że mama potrzebuję wsparcia . Pakowanie na szybko. Hania była znosna w trasie wiec sprawnie się udało dotrzeć pgrzeb jest w sobotę, ale posiedzimy pewnie do środy/czwartku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-30, 23:36   #3398
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Promocja w Rossmanie 1490913358329.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 01:41   #3399
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Madziu, przykro mi

Dziękuję za info o promocji, akurat kończy nam się płyn do kąpieli.
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 07:40   #3400
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Tak, niezła modelka Kiedyś soffinka pokazywała ją na fb.

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Eh z tym ściąganiem mleka to wiem ile to kosztuje. Lekko ponad miesiąc co 3, 4 godz laktator. Potem nie mogłam karmić. Ile ja się głupia napłakałam czemu mleko dopiero w 4 dobie po cc miałam teraz inaczej bym do tego podeszła, mniej emocjonalnie.

Sliweczka zaprzecze teorii, że dzieci które miały krótko pierś lepiej śpiąu nas między 5-a 6m-cem pozmieniało się totalnie spanie, na gorsze. Żeby nie zapeszyc wychodzimy powoli na prostą.

Jesteśmy u moich rodziców.dziś nad ranem zmarła babcia mama mojej mamy. Nie moglam siedzieć u siebie aż do pogrZebu wierząc, że mama potrzebuję wsparcia . Pakowanie na szybko. Hania była znosna w trasie wiec sprawnie się udało dotrzeć pgrzeb jest w sobotę, ale posiedzimy pewnie do środy/czwartku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, wiem że Wy akurat zaprzeczacie tej teorii

Przykro mi z powodu babci. Dobrze że jesteś teraz z mamą.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 08:20   #3401
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień dobry

Kurczę, skończyły się nam białe pampki, założyłam na noc zwykłego i co? Przesikała się I to jak! Zastanawiam się też czy nie przerzucić się na pieluchomajtki (kupiłam ostatnio 2 paczki, bo była promocja w Rossmannie), bo zmiana pampersa to jest ostatnio masakra... Wierci mi się dziecko we wszystkie strony, żeby nie powiedzieć, że się rzuca
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-31, 08:47   #3402
neesanek
Rozeznanie
 
Avatar neesanek
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 859
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

emiliii tak mi się przypomniało... synek mojej koleżanki jak miał 70 cm to ważył 6600 g. W nocy non stop był na piersi. Głodny nie chodził bo był bardzo wesoły. Nie wiem czy ma sens wybudzanie w nocy bo Emilka może przez to jeść mniej w ciągu dnia a Ty się umęczysz zmuszając dziecko do jedzenia.

Madziu przykro mi za babcię.

Australia u nas też niezłe akrobacje przy przebieraniu. Moje dziecko nie umie leżeć przez chwilę na plecach no chyba że śpi

dżanet też miałam problemy z bieganiem i szybko się męczyłam, a później się okazało, że mam straszną anemię ok 6,5 hemoglobiny jak norma jest od 12. Jak się wyleczyłam to nagle bieganie przestało być męczące. Dzieci wyjadają nam witaminy więc może to jest kwestia np niedoboru żelaza.
neesanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 09:13   #3403
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez neesanek Pokaż wiadomość
emiliii tak mi się przypomniało... synek mojej koleżanki jak miał 70 cm to ważył 6600 g. W nocy non stop był na piersi. Głodny nie chodził bo był bardzo wesoły. Nie wiem czy ma sens wybudzanie w nocy bo Emilka może przez to jeść mniej w ciągu dnia a Ty się umęczysz zmuszając dziecko do jedzenia.

Madziu przykro mi za babcię.

Australia u nas też niezłe akrobacje przy przebieraniu. Moje dziecko nie umie leżeć przez chwilę na plecach no chyba że śpi

dżanet też miałam problemy z bieganiem i szybko się męczyłam, a później się okazało, że mam straszną anemię ok 6,5 hemoglobiny jak norma jest od 12. Jak się wyleczyłam to nagle bieganie przestało być męczące. Dzieci wyjadają nam witaminy więc może to jest kwestia np niedoboru żelaza.
No dokładnie, moje tak samo

Piękna pogoda dziś u nas Ma być 21 stopni nawet!
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 10:48   #3404
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość

Ile można dawać dziennie kropli wit. C? Na opakowaniu jest, że 8, ale ostatnio jak Marysia miała lekkie przeziębienie, to pediatra zaleciła trochę większą ilość, tylko nie pamiętam jaką Lena, ile dajesz teraz Frankowi?
Ja daje około 10 kropli na opakowaniu jest napisane ile można dawkować :P ale jak to ejdna juz napisała, że nie da się przedawkować.

Cytat:
Napisane przez emiliii Pokaż wiadomość
Wow, podziwiam za ściąganie mleka przez tak dlugi czas, na pewno było to niesamowicie męczące. Jesteś bardzo dzielna! !
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Eh z tym ściąganiem mleka to wiem ile to kosztuje. Lekko ponad miesiąc co 3, 4 godz laktator. Potem nie mogłam karmić. Ile ja się głupia napłakałam czemu mleko dopiero w 4 dobie po cc miałam teraz inaczej bym do tego podeszła, mniej emocjonalnie.

Sliweczka zaprzecze teorii, że dzieci które miały krótko pierś lepiej śpiąu nas między 5-a 6m-cem pozmieniało się totalnie spanie, na gorsze. Żeby nie zapeszyc wychodzimy powoli na prostą.

Jesteśmy u moich rodziców.dziś nad ranem zmarła babcia mama mojej mamy. Nie moglam siedzieć u siebie aż do pogrZebu wierząc, że mama potrzebuję wsparcia . Pakowanie na szybko. Hania była znosna w trasie wiec sprawnie się udało dotrzeć pgrzeb jest w sobotę, ale posiedzimy pewnie do środy/czwartku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo mi przykro z powodu babci

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Promocja w Rossmanie Załącznik 6996302

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już byłam na zakupach Kupiłam 2 razy chusteczki tami, 2 razy krem na odparzenia i pieluchy

W pepco tez byłam i piękne body małej kupiłam na lato

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Kurczę, skończyły się nam białe pampki, założyłam na noc zwykłego i co? Przesikała się I to jak! Zastanawiam się też czy nie przerzucić się na pieluchomajtki (kupiłam ostatnio 2 paczki, bo była promocja w Rossmannie), bo zmiana pampersa to jest ostatnio masakra... Wierci mi się dziecko we wszystkie strony, żeby nie powiedzieć, że się rzuca
Moja na przewijaku też szaleje najgorzej to teraz kupsko przebrać- to jest wyczyn
__________________
19.05.2016 Kingusia

Edytowane przez agusiia69
Czas edycji: 2017-03-31 o 10:50
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 13:08   #3405
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez emiliii Pokaż wiadomość
I jak się sprawuje wózeczek? Ma jakieś wady?
Dobrze się sprawuje wygodnie się prowadzi, bardzo leciutko. Dawał rade na nieodśnieżonym chodniku, dziurawym chodniku, na blocie Jeździ się nim na prawdę super. Nie wiem, czy ma jakieś wady niektórzy piszą, że brak podnóżka jest wadą, ja dokupiłam za 70 zł "podnóżek" ale nie wiem, czy będę go używać - przez jakiś czas używałam, ostatnio go wypięłam. Krzys i tak nie śpi w wózku a nóżki jeszcze ma zbyt krótkie żeby luzem wisiały. Być może śliska tapicerka też jest wadą - Krzyś się trochę zsuwał i wyglądał tak półleżąco, ale ostatnio trochę lepiej wyregulowałam pasy (zrobiłam mu dupcię ciaśniej) i jest lepiej, siedzi sobie stabilniej.
A tak poza tym to chyba same zalety ma ten wózek - kół nie trzeba pompować, a zachowują się jak pompowane, buda jest bardzo długa i fajnie kryje przed wiatrem - czasem też przed słońcem jej używam, jak Krzysia mocno razi.

Z tą witaminą C to tak nie szalejcie za mocno - wydala się z moczem, owszem, ale nadmiar może sprzyjać odkładaniu kamieni nerkowych. Więc to nie do końca jest tak, że "nie da się przedawkować więc dam ile wlezie"


Nie ogarniam mojego dziecka już kolejny raz będę marudzić na to, że się chłopak nie może zdecydować czy 1 czy 2 drzemki!!! Czekałam od rana aż uśnie. Taka piękna pogoda!!! zamiast iść na spacer z rana to czekałam na tą drzemkę nr 1 i co? zasnął o 13!!! A ja od 9 myślałam "no taaaki zmęczony, zaraz na pewno uśnie"

Krzysia przewinąć na plecach to koszmar udaje się tylko wtedy kiedy dam mu cos mega interesującego do ręki, już mi czasem pomysłu brak co mu dać pieluchomajtki już kupiłam jakiś czas temu, kilka razy rzeczywiście łatwiej było go na stojąco przebrać, no ale nawet w promocjji są sporo droższe niż toujoursy promocyjne

Edytowane przez Paulinagm
Czas edycji: 2017-03-31 o 13:21
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 13:33   #3406
justynan01
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Skaryszew
Wiadomości: 838
GG do justynan01
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Witam
Przepraszam że tyle czasu mnie nie było. Jakoś nie miałam weny. Gabiemu znowu wróciły nocki z milionem pobudek, na dniu mało spał, ja męczyłam się z bólem kolan i marnym humorem bo nic nie schudłam mimo diety i w ogóle sił i czasu brakowało na wszystko. Myślałam że Gabiemu idą kolejne ząbki ale nic nowego nie widać, choć jest niespokojny i placzliwy. Dostawał na noc Nurofen i czasami pomagał czasami nie, ale przecież codziennie nie chce dziecka faszerować lekami. Drzemki na dniu różnie idą i różnie trwają. Wczoraj miał dwie po pół godziny, a dziś śpi już 1,5 h, po godzinie płakał z zamkniętymi oczyma więc posmarowania dziosla i uspilam dalej. Trochę mi się nudzi jak tak długo śpi, bo szybko robię to co mam robić i bym chętnie już wyszła z domu na spacer i zakupy, a on śpi. A jak czasami potrzebuje żeby dłużej pospal to nie łaska .

Co do kosmetyków to jestem konsultantka avonu więc posiadam sporo różnych, kremów, balsamów itd. Lecz posiadanie, a używanie czasami nie idzie w parze. Tzn krem na twarz musi być po prysznic u bo nie lubię suchej skóry, lekki makijaz codziennie robie. Maseczki, peelingi, balsam itd to jak mi się przypomni. Mam cerę naczynkowa więc najwięcej wagi do tego przykuwam i w sumie znalazłam rewelacyjny krem lecz kosztuje ponad 200 zł i ciągle się zbieram go kupic.

Madzia przykro mi z powodu babci, wspieraj swoją mamę

Lena gratuluję znalezienia mieszkania

Haneczko dobrze że już po szpitalu
__________________
... Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja,
bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie...


justynan01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 19:23   #3407
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Paulinagm Pokaż wiadomość
Z tą witaminą C to tak nie szalejcie za mocno - wydala się z moczem, owszem, ale nadmiar może sprzyjać odkładaniu kamieni nerkowych. Więc to nie do końca jest tak, że "nie da się przedawkować więc dam ile wlezie"


Nie ogarniam mojego dziecka już kolejny raz będę marudzić na to, że się chłopak nie może zdecydować czy 1 czy 2 drzemki!!! Czekałam od rana aż uśnie. Taka piękna pogoda!!! zamiast iść na spacer z rana to czekałam na tą drzemkę nr 1 i co? zasnął o 13!!! A ja od 9 myślałam "no taaaki zmęczony, zaraz na pewno uśnie"

Krzysia przewinąć na plecach to koszmar udaje się tylko wtedy kiedy dam mu cos mega interesującego do ręki, już mi czasem pomysłu brak co mu dać pieluchomajtki już kupiłam jakiś czas temu, kilka razy rzeczywiście łatwiej było go na stojąco przebrać, no ale nawet w promocjji są sporo droższe niż toujoursy promocyjne
No, czyli jednak A Ty też masz jakieś związki z medycyną? Bo już nie pierwszy raz się o jakichś lekach wypowiadasz z taką pewnością

Pieluchomajtki drogo wychodzą, niestety

Cytat:
Napisane przez justynan01 Pokaż wiadomość
Witam
Przepraszam że tyle czasu mnie nie było. Jakoś nie miałam weny. Gabiemu znowu wróciły nocki z milionem pobudek, na dniu mało spał, ja męczyłam się z bólem kolan i marnym humorem bo nic nie schudłam mimo diety i w ogóle sił i czasu brakowało na wszystko. Myślałam że Gabiemu idą kolejne ząbki ale nic nowego nie widać, choć jest niespokojny i placzliwy. Dostawał na noc Nurofen i czasami pomagał czasami nie, ale przecież codziennie nie chce dziecka faszerować lekami. Drzemki na dniu różnie idą i różnie trwają. Wczoraj miał dwie po pół godziny, a dziś śpi już 1,5 h, po godzinie płakał z zamkniętymi oczyma więc posmarowania dziosla i uspilam dalej. Trochę mi się nudzi jak tak długo śpi, bo szybko robię to co mam robić i bym chętnie już wyszła z domu na spacer i zakupy, a on śpi. A jak czasami potrzebuje żeby dłużej pospal to nie łaska .

Co do kosmetyków to jestem konsultantka avonu więc posiadam sporo różnych, kremów, balsamów itd. Lecz posiadanie, a używanie czasami nie idzie w parze. Tzn krem na twarz musi być po prysznic u bo nie lubię suchej skóry, lekki makijaz codziennie robie. Maseczki, peelingi, balsam itd to jak mi się przypomni. Mam cerę naczynkowa więc najwięcej wagi do tego przykuwam i w sumie znalazłam rewelacyjny krem lecz kosztuje ponad 200 zł i ciągle się zbieram go kupic.

Madzia przykro mi z powodu babci, wspieraj swoją mamę

Lena gratuluję znalezienia mieszkania

Haneczko dobrze że już po szpitalu
O, myślałam, ostatnio o Was Lepszych nocek życzę!

U nas dziś popołudnie z takimi "atrakcjami", że ja pitolę... Najpierw Młoda się przewróciła na drewniany próg przy drzwiach balkonowych, oberwało się jednej ledwo wystającej górnej jedynce, no troszkę krwi się polało A godzinę później zeżarła kawałek plastikowego saszetki, w którą była zapakowana herbatka ekspresowa Hippa (każda torebka jest zapakowana w taką saszetkę) Kuźwa, co mnie podkusiło, żeby to jej dać! Miała smoczka w buzi i byłam przekonana, że go nie wyjmie i nie będzie tego gryzła ...bo nigdy tak nie robiła i do tej pory dawałam jej różne rzeczy do potrzymania, wiedząc że tego nie ugryzie ze smoczkiem w buzi ... Myślałam, że tylko sobie tym poszeleści w rączkach, to nieeeeee - dzisiaj akurat musiała wpaść na to, że można smoka wyjąć i pociumkać co innego No i czekam na rozwój wydarzeń - pewnie albo to zwymiotuje, albo drugą stroną wyjdzie...

Edytowane przez australia87
Czas edycji: 2017-03-31 o 19:25
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 19:24   #3408
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4 235
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez neesanek Pokaż wiadomość
emiliii tak mi się przypomniało... synek mojej koleżanki jak miał 70 cm to ważył 6600 g. W nocy non stop był na piersi. Głodny nie chodził bo był bardzo wesoły. Nie wiem czy ma sens wybudzanie w nocy bo Emilka może przez to jeść mniej w ciągu dnia a Ty się umęczysz zmuszając dziecko do jedzenia.

Madziu przykro mi za babcię.

Australia u nas też niezłe akrobacje przy przebieraniu. Moje dziecko nie umie leżeć przez chwilę na plecach no chyba że śpi

dżanet też miałam problemy z bieganiem i szybko się męczyłam, a później się okazało, że mam straszną anemię ok 6,5 hemoglobiny jak norma jest od 12. Jak się wyleczyłam to nagle bieganie przestało być męczące. Dzieci wyjadają nam witaminy więc może to jest kwestia np niedoboru żelaza.
Dzięki, wybiore się na morfologię. Po porodzie robilam, była całkiem niezłą, ale warto powtórzyć.
Marszo bieg do mnie przemawia! Dzięki Australia!
41747266e0fb3b4fece89e204f3d610d83e6e72d_5fac7b02b3dde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-31, 21:15   #3409
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Australia ja też kupiłam te pieluchomajtki w rozstanie i są całkiem spoko. Dziś kupiłam następne 2 paczki. Narazie się sprawdzają tylko muszę też zapasy dady zużywac, co jest mega wyzwaniem przy uciekinierze. Jak żyć. ?

Madziu, przytulam.

Jestem wykończona. Franek zdrowieje, a mnie zaczyna brać chorobsko. Ale walczę. Zaaplikowalam Wit C I z grubej rury walnelam tabcin. Jest w miarę ok. Padnieta jestem strasznie, bo przed południem byłam w nowym domu z babcią moją pomierzyc wszystko i pokombinować co i jak zrobić, ustawić, co dokupić. Po południu z siostrą na zakupach, boję się zajrzeć na konto ile kasiory poszło. No ale dużo rzeczy kupiłam, bardziej i mniej potrzebnych
Także ten, lepiej mnie nie puszczać do sklepów. A jeszcze do Ikei muszę się wybrać przed przeprowadzką bo nie mam jednej istotnej rzeczy. Talerzy. Hahahaha. W Ikei kupię po taniosci, ale przy okazji pewnie wydam na mnóstwo innych rzeczy, więc nie wiem czy to taka oszczędność, ale tak sobie wmawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-01, 07:10   #3410
justynan01
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Skaryszew
Wiadomości: 838
GG do justynan01
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Witam z rana
Jeszcze 28 dni i lecę do Polski. Już nie mogę się doczekać, może w końcu się wyspie. Jak przejrzałam fb coraz więcej dzieci ładnie śpi w nocy. Kiedy moje daruje sobie te nocne harce?
__________________
... Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja,
bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie...


justynan01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 07:42   #3411
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

[1=41747266e0fb3b4fece89e2 04f3d610d83e6e72d_5fac7b0 2b3dde;72456672]Dzięki, wybiore się na morfologię. Po porodzie robilam, była całkiem niezłą, ale warto powtórzyć.
Marszo bieg do mnie przemawia! Dzięki Australia![/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez Lena_Marlena Pokaż wiadomość
Australia ja też kupiłam te pieluchomajtki w rozstanie i są całkiem spoko. Dziś kupiłam następne 2 paczki. Narazie się sprawdzają tylko muszę też zapasy dady zużywac, co jest mega wyzwaniem przy uciekinierze. Jak żyć. ?

Madziu, przytulam.

Jestem wykończona. Franek zdrowieje, a mnie zaczyna brać chorobsko. Ale walczę. Zaaplikowalam Wit C I z grubej rury walnelam tabcin. Jest w miarę ok. Padnieta jestem strasznie, bo przed południem byłam w nowym domu z babcią moją pomierzyc wszystko i pokombinować co i jak zrobić, ustawić, co dokupić. Po południu z siostrą na zakupach, boję się zajrzeć na konto ile kasiory poszło. No ale dużo rzeczy kupiłam, bardziej i mniej potrzebnych
Także ten, lepiej mnie nie puszczać do sklepów. A jeszcze do Ikei muszę się wybrać przed przeprowadzką bo nie mam jednej istotnej rzeczy. Talerzy. Hahahaha. W Ikei kupię po taniosci, ale przy okazji pewnie wydam na mnóstwo innych rzeczy, więc nie wiem czy to taka oszczędność, ale tak sobie wmawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te rossmannowe pieluchomajtki dają radę! Założyłam wczoraj na noc i nic nie przeciekło

Zdrówka dla Was

Udanych zakupów! Pojechałabym do Ikei, ale już za dużo pieniędzy wydałam przez ostatni tydzień
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 08:26   #3412
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Jestem bardzo zadowolona z tych rossmanowskich pieluchomajtek. Też zakładam na noc i jest bez przecieków, nie ma opcji żeby źle założyć
Także polecam

Choroba mnie rozkłada coraz bardziej ;( garść leków biorę ;(

Lecę działać w domku! Miłego dnia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 10:36   #3413
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień dobry

Mamy piękną pogodę, więc nic tylko korzystać
__________________
19.05.2016 Kingusia
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 13:04   #3414
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Taaak, piękna pogoda, dlatego wygoniłam męża na spacer z Marysią A ja sobie posprzątam w kuchni przy tej pięknej aurze
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 19:55   #3415
Paulinagm
Zadomowienie
 
Avatar Paulinagm
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 256
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
No, czyli jednak A Ty też masz jakieś związki z medycyną? Bo już nie pierwszy raz się o jakichś lekach wypowiadasz z taką pewnością
mam

współczuję przeżyć Ja się zawsze boję dawać Krzysiowi coś foliowego bo Żabcia na fb opowiadałam bardzo smutną historię dot dziecka i folii i od tamtej pory bardzo się boję. A wcześniej zdarzało mi się dawać mu np chusteczki higieniczne.

A pogoda cuuuuudoooownaaaa moje chłopaki rano poszli na spacer a ja w końcu umyłam okna <3 2 lata nie były myte
potem byliśmy na jeszcze jednym spacerku jejuuu cały dzień bym na dworze siedziała

pogoda tak cudowana, że od 14 nikt nic nie pisał

właśnie się na wizażu dowiedziałam, że lokal do którego miałam iść we wrześniu na wesele znajomych ogłosił upadłość ciekawe co to będzie

Edytowane przez Paulinagm
Czas edycji: 2017-04-01 o 19:58
Paulinagm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 20:02   #3416
Lena_Marlena
Rozeznanie
 
Avatar Lena_Marlena
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 958
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Wszystkie na słoneczku cały dzień I nie mają czasu pisać: p
Ja jestem padnieta ale kawał dobrej roboty zrobiony więc jest satysfakcja
Lecę spać, dobranoc: )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lena_Marlena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 21:03   #3417
australia87
Zakorzenienie
 
Avatar australia87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Paulina, ja po tym wczorajszym już niczego takiego dziecku nie dam, oj nie... Boję się spytać co to za historia z tym dzieckiem. U nas skończyło się dobrze - czekałam, czekałam i się doczekałam, bo ujrzałam dziś w kupce wczorajszy "przysmak" Swoją drogą, to po głupiej niepogryzionej fasolce ostatnio wymiotowała, ale kawałek plastikowego papierka bez problemu przeleciał przez cały układ pokarmowy

Okno też umyłam, ale tylko jedno, to w kuchni, bo najbardziej usyfione Na więcej czasu mi zabrakło. W międzyczasie ogarnęłam jeszcze łazienkę i wielkie lustro w przedpokoju, no dumna z siebie jestem

Edytowane przez australia87
Czas edycji: 2017-04-01 o 21:06
australia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-01, 23:11   #3418
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Ale dzisiaj intensywny dzien. Cudowna pogoda to nam się porzadki zamarzyly, pizza domowa.kedzona na świeżym powietrzu i basen z igim. A i tak mam sppro energii i dopiero sie kładę spać.
Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość
Elaine, oby się Wam nocki polepszyły!

neesanek, gratuluję ząbka

Dżanet, Marysia nie przepada za bajkami... Próbowałam jej kilka razy włączyć, żeby w spokoju obciąć jej paznokcie, ale nic z tego. Reklamy lepsze I "Przyjaciele"

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Ile można dawać dziennie kropli wit. C? Na opakowaniu jest, że 8, ale ostatnio jak Marysia miała lekkie przeziębienie, to pediatra zaleciła trochę większą ilość, tylko nie pamiętam jaką Lena, ile dajesz teraz Frankowi?
Od wczoraj na camilli lecimy i już pierwsza noc lepiej. Jeden zab wylazl caly, drugi w natarciu.

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Tak Filip się śmiał z tej absurdalnej kwoty jaką mu podał, a ten powaga na twarzy...



A tak, pamiętam teraz. Długo dałaś tak odciągać. ja do dzisiaj nie umiem. Na raz w życiu nie nakapałabym takiej ilości.

Czyli teoria moja i miszki zdaję się tutaj potwierdzać, że dzieci które krótko miały cycusia lepiej śpią



słodko

fit gacie też nie dla mnie




gratki! Dopiero pierwszy ząbek?
Ja codziennie zaglądam co tam w paszczy mojego dziecka słychać ale nic nowego nie wypatrzyłam i nadal jest dwuzębnym potworkiem

elaine ćwiczycie wspólnie? Wow! To chyba jesteś drugą na wątku fit żoną swojego fit męża
Hm.. no nie mamy silowni w domu i nigdzie nie chodzimy bo kasy szkoda nam. Poza tym już przed ślubem (a wtedy było b.krucho z kasą) cwiczylismy razem i fajnie nam to wychodziło. Potrafimy się zmotywować. Dajemy radę 20-30minut wieczorem, ale zawsze coś.
Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Eh z tym ściąganiem mleka to wiem ile to kosztuje. Lekko ponad miesiąc co 3, 4 godz laktator. Potem nie mogłam karmić. Ile ja się głupia napłakałam czemu mleko dopiero w 4 dobie po cc miałam teraz inaczej bym do tego podeszła, mniej emocjonalnie.

Sliweczka zaprzecze teorii, że dzieci które miały krótko pierś lepiej śpiąu nas między 5-a 6m-cem pozmieniało się totalnie spanie, na gorsze. Żeby nie zapeszyc wychodzimy powoli na prostą.

Jesteśmy u moich rodziców.dziś nad ranem zmarła babcia mama mojej mamy. Nie moglam siedzieć u siebie aż do pogrZebu wierząc, że mama potrzebuję wsparcia . Pakowanie na szybko. Hania była znosna w trasie wiec sprawnie się udało dotrzeć pgrzeb jest w sobotę, ale posiedzimy pewnie do środy/czwartku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przytulam mocno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 08:04   #3419
agusiia69
Zakorzenienie
 
Avatar agusiia69
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 320
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez australia87 Pokaż wiadomość

U nas dziś popołudnie z takimi "atrakcjami", że ja pitolę... Najpierw Młoda się przewróciła na drewniany próg przy drzwiach balkonowych, oberwało się jednej ledwo wystającej górnej jedynce, no troszkę krwi się polało A godzinę później zeżarła kawałek plastikowego saszetki, w którą była zapakowana herbatka ekspresowa Hippa (każda torebka jest zapakowana w taką saszetkę) Kuźwa, co mnie podkusiło, żeby to jej dać! Miała smoczka w buzi i byłam przekonana, że go nie wyjmie i nie będzie tego gryzła ...bo nigdy tak nie robiła i do tej pory dawałam jej różne rzeczy do potrzymania, wiedząc że tego nie ugryzie ze smoczkiem w buzi ... Myślałam, że tylko sobie tym poszeleści w rączkach, to nieeeeee - dzisiaj akurat musiała wpaść na to, że można smoka wyjąć i pociumkać co innego No i czekam na rozwój wydarzeń - pewnie albo to zwymiotuje, albo drugą stroną wyjdzie...
Moja lubi memłać.. papier Wszystko co papierowe je :P Nie żebym pozwalała, ale ma karty kontrastowe czy książeczki i nie powiem jak one wyglądają

Co do plastikowych rzeczy.. Ostatnio zbacijas pisała na fb, że na jakieś grupie dziecko połknęło kawałek worka na śmieci.. Nie skończyło sie to dobrze dla dziecka Worek foliowy wpadł tam gdzie nie powinien i nastąpiła po pewnym czasie śmierć.. więc od tamtej pory nic, co plastikowe co mogła by zjeść Kinia nie daje jej
__________________
19.05.2016 Kingusia

Edytowane przez agusiia69
Czas edycji: 2017-04-02 o 08:05
agusiia69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-02, 08:10   #3420
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Mamusie czerwcowe 2016 cz. 3

Dzień Dobry!
Piękna pogoda to o korzystamy i spędzamy całe dnie przed domem.

PaulinaGm, widziałam już dawno na fb że skończyłaś U.Med. i miałam pytać na jakim kierunku ale jakoś zawsze zapominałam
Zdradzisz więcej?

australia, elaine brawa za porządki Ja ostatni raz myłam okna 18 czerwca- w dzień w którym wody popłynęły

australia dobrze, że papierek wylazł szybko i juz się nie musisz martwić
Z tego co pamiętam to tamtemu dziecku o którym pisała żabcia, kawałek folii dostał się do tchawicy, więc to trochę inna sytuacja.
Jak dziecko coś połknie to raczej na 99% wyjdzie to bezproblemowo drugą stroną na szczęście
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-01 14:20:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.