Idealne kosmetyki naturalne! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 17:26   #1
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120

Idealne kosmetyki naturalne!


Nie znalazłam niczego takiego wcześniej, więc pomyślałam, że taki wątek będzie fajny i przydatny. Moimi typami są:

-glinki(cud natury, chyba wszystkie wiemy dlaczego)

-oliwa z oliwek(świetna na suchą skórę, słabe włosy czy paznokcie, można dowolnie stosować, dodawać do wszystkiego)

-peeling z kawy i soli morskiej(raz na tydzień i można zapomnieć o cellulicie, szorstkiej skórze, wszelkim zgrubieniom)

-olejek pichtowy(na wszystko co zaliczamy do problemów skórnych)

-miód(na wargi codziennie na noc i ustka jak marzenie. bez błyszczyków powiększających, mazi, maści, pomadek)

-masło shea/karité/olej z masłosza(świetne na wszystko i nie jest komodogenne)


no babeczki, co jeszcze? zróbmy tu spis kosmetyków idealnych naturalnych!
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:59   #2
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

a jak stosujesz ten olejek pichtowy? wyczytałam gdzieś tutaj że na krostki dobry jest też olejke z drzewa herbacianego ale jakoś ciągle zapominam go kupić :P

ja od siebie również polece oliwkę do ciała i twarzy
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:46   #3
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

olej neem na wlosy! dolewam do szamponu
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:00   #4
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Hydrolaty - ze względu na wszechstronne zastosowanie - świetne solo, jeszcze lepsze jako baza toników, emulsji, kremów, itp.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:24   #5
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Zdecydowanie wspomniane wcześniej glinki, głównie zielona i oczywiście masło shea, za wszechstronne działanie, świetne zwłaszcza zimą na dłonie , stopy i usta, oraz na po peelingowy "przesusz", a także olejek lawendowy, niezawodny na niespodzianki, odkryty niedawno przy okazji dodania go do micela w celu "zabicia " zapachu polysorbate.
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 21:41   #6
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
a jak stosujesz ten olejek pichtowy? wyczytałam gdzieś tutaj że na krostki dobry jest też olejke z drzewa herbacianego ale jakoś ciągle zapominam go kupić :P

ja od siebie również polece oliwkę do ciała i twarzy
Polecam na te krostki olejek z drzewa herbacianego, naprawde działa.. Może trochę szczypać, po porządnym peelingu nie radzę (okładałam się zimnym, mokrym ręcznikiem, żeby ulżyć cierpieniom! )
Stosuję go na wieczór po dokładnym oczyszczeniu twarzy. Nawet w hipermarketach można go kupić. Cena ok. 8 zł.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 22:30   #7
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Ja dorzucam olej Tamanu na blizny po trądziku itp. troche cierpliwości a efekt gwarantowany, no i serum Flavo c z BU, neem w proszku jako maska włosy staja sie mocniejsze, wszelkiego rodzaju hydrolaty - cudo
__________________
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 16:51   #8
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/czytelnia/a1060-Eg..._w_kosmetykach

szukam i szukam jakiejś stronki gdzie byłyby wszystkie wypisane te naturalne kosmetyki z zastosowanie i opisem działania. żebysmy wiedzialy czy sa komodogenne, czy podrażniają. może któraś znajdzie?

cassatta, ile smarowałaś blizny tym olejkiem? ile kosztuje? czy działa tez na przebarwienia? jesli nie, to co może działać na przebarwienia?(prócz kwasów). powiedz jeszcze cos o tym serum Flavo c z BU prosze

Relyah czy ten olejek z herbacianego działą tak, że po prostu wysusza krostkę? bo wtedy może wystarczy maść cynkowa?

zorza83 a czy nakładaś ten olejek lawendowy bezpośrednio na wypryski? jak działa? czy zapycha, wysusza, podrażnia?

ninewest94 nie stosuje doustnie. http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm tu masz trochę o nim napisane.




co powiecie o wzcigu z pestek grejpfruta? ponoc zabije wszystko!
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:48   #9
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Nafta pichtowa – Naphta Pichtae: 5-10 ml olejku pichtowego zalewamy 50 ml nafty czystej (najlepiej kosmetycznej); olejek dobrze rozpuszcza się w nafcie. Nafta pichtowa usuwa zaskórniki, roztocze ze skóry (np. nużeniec, dermatophagoides), oczyszcza dokładnie pory, rozmiękcza naskórek, usuwa łój, hamuje wydzielanie gruczołów łojowych. Zapobiega powstawaniu ropni i cyst ropnych, usuwa pryszcze, leczy zapalenie mieszków włosowych i gruczołów apokrynowych. Stosowana przez dłuższy czas usuwa przebarwienia i uelastycznia skórę. Znakomita do leczenia łuszczycy i trądzików oraz do dokładnego demakijażu. Wcierana we włosy zapobiega ich wypadaniu, leczy łuszczycę skóry owłosionej i łupież. Zapobiega łamliwości i rozdwajaniu włosów, przywraca naturalny połysk i puszystość włosów.

dzięki za link, zainteresował mnie ten przepis, muszę wypróbować!
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 20:03   #10
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

nie ma za co dziewczyny, czekam na wasze odpowiedzi!
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:37   #11
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość

zorza83 a czy nakładaś ten olejek lawendowy bezpośrednio na wypryski? jak działa? czy zapycha, wysusza, podrażnia?

Dodałam go do wody micelarnej, bardziej dla zapachu, ale można go nakładać bez rozcieńczania bezpośrednio na krostki, szybko je wysusza i goi, zapchać to na pewno nie zapcha, a czy uczuli tego nie wiem , mnie nie uczulił, on właśnie jest zalecany na stany zapalne skóry, tutaj więcej o olejku lawendowymhttp://www.avicenna.com.pl/dzis_lawendowy.html
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 09:10   #12
Summer Vine
Raczkowanie
 
Avatar Summer Vine
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 251
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

olejek rycynowy - na rzesy , paznokcie
Summer Vine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 10:19   #13
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Nafta pichtowa – Naphta Pichtae: 5-10 ml olejku pichtowego zalewamy 50 ml nafty czystej (najlepiej kosmetycznej); olejek dobrze rozpuszcza się w nafcie. Nafta pichtowa usuwa zaskórniki, roztocze ze skóry (np. nużeniec, dermatophagoides), oczyszcza dokładnie pory, rozmiękcza naskórek, usuwa łój, hamuje wydzielanie gruczołów łojowych. Zapobiega powstawaniu ropni i cyst ropnych, usuwa pryszcze, leczy zapalenie mieszków włosowych i gruczołów apokrynowych. Stosowana przez dłuższy czas usuwa przebarwienia i uelastycznia skórę. Znakomita do leczenia łuszczycy i trądzików oraz do dokładnego demakijażu. Wcierana we włosy zapobiega ich wypadaniu, leczy łuszczycę skóry owłosionej i łupież. Zapobiega łamliwości i rozdwajaniu włosów, przywraca naturalny połysk i puszystość włosów.

dzięki za link, zainteresował mnie ten przepis, muszę wypróbować!
Ten przepis brzmi dla mnie jak zbawienie, ponieważ mam problemy z zaskórnikami. W związku z tym mam pytanie: Po wybełtaniu tego ojejku z naftą co dalej? nakładam na twarz i zmywam po jakim czasie a może nie zmywam? i jak zmywam to czym? wodą, tonikiem?
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 11:48   #14
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Hm, a taka nafta to nie zapycha przypadkiem?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:14   #15
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

nie jestem chemikiem, ale ta nafta to raczej niewiele wspólnego z naturalnośicą ma, co? ;-)
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:18   #16
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

dlaczego?
nafta pochodzi od ropy naftowej[olej skalny] a ta z kolei to ciekła kopalina
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:55   #17
kasjam25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 121
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!


a to co innego, Ilono - jesteś jednak wielka

dla mnie zawsze ta nafta właśnie ropą jakoś pachniała... i nie sięgam po nią od dawna; zresztą na moich włosach się osadzała dość tępo...
kasjam25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:04   #18
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez kasjam25 Pokaż wiadomość

a to co innego, Ilono - jesteś jednak wielka

dla mnie zawsze ta nafta właśnie ropą jakoś pachniała... i nie sięgam po nią od dawna; zresztą na moich włosach się osadzała dość tępo...
eee, tylko 173cm
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 16:48   #19
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez doruś Pokaż wiadomość
Ten przepis brzmi dla mnie jak zbawienie, ponieważ mam problemy z zaskórnikami. W związku z tym mam pytanie: Po wybełtaniu tego ojejku z naftą co dalej? nakładam na twarz i zmywam po jakim czasie a może nie zmywam? i jak zmywam to czym? wodą, tonikiem?
ja też jak to zobaczyłam to sie ucieszyłam, bo mam zapchane pory i wągry, ogólnie zanieczyszcozną mocno cerę a naturlane składniki są podobno najlepsze wydaje mi się że jako tonik zostawić bez zmywania.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 18:05   #20
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

nafta kosmetyczna:
-petroleum -nie zapycha
-castor oil -nie zapycha
-perfum -to chyba niemożliwe żeby zapchalo;]

zorza83, wysusza i goi? to czym sie różni od pasty cynkowej, pichtowego i miliona innych tego typu skaładników naturalnych? jest lepszy? czy taki sam? kto wie niech powie;]

Summer Vine używasz rycynowego? po jakim czasie byly efekty? jakie efekty? czy po trwałej rzęs myślicie, że jakbym stosowała to by nie wypadały i nie łamały się? czy kogoś rycyna uratowała to czyms podobnym?

Doruś, jako taki tonik to bez zmywania, bo on ma też nawilżać, noralizowac, to nie maseczka. Ale z pichtowego można robić tez takie miksturki do zmywania. Sa mocno oczyszczające, bakteriobójcze.


pozwolicie, że powtórzę tu jeszcze część mojego poprzedniego postu, bo takie rzeczy się szybko gubią i zapomina sie o nich...:

szukam i szukam jakiejś stronki gdzie byłyby wszystkie wypisane te naturalne kosmetyki z zastosowanie i opisem działania. żebysmy wiedzialy czy sa komodogenne, czy podrażniają. może któraś znajdzie?

cassatta, ile smarowałaś blizny tym olejkiem? ile kosztuje? czy działa tez na przebarwienia? jesli nie, to co może działać na przebarwienia?(prócz kwasów). powiedz jeszcze cos o tym serum Flavo c z BU prosze

Relyah czy ten olejek z herbacianego działą tak, że po prostu wysusza krostkę? bo wtedy może wystarczy maść cynkowa?




dziewczyny, ale sie cieszę, że mój wątek a tekie wzięcie naturalne kosmetyki to ostatnio mój nawiększy bzik! (ale nie koniecznie te drogie, ekologiczne z milionem składników) pozdrawiam
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:15   #21
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

na mnie na przykład pasta cynkowa nie działa, zresztą na mnie dużo rzeczy nie działa

a zdradź mi tajemnicę, co to za miksturka silnie oczyszczająca bez zmywania ?
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:37   #22
colorandculture
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

napisałam DO zmywania, chyba koś nie doczytał można robić 20 minutowe okłady na stany grzbiczne, zaatakowane bakterią czy opryszczkę.


widze, że nie tylko ja całymi dniami przesiaduję na wizażu;] to uzależnia!


chciałabym jeszcze poruszyc temat MIODU. czy on zapycha?? i jaki miód najlepszy na co?

Edytowane przez colorandculture
Czas edycji: 2008-11-19 o 18:39
colorandculture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:43   #23
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dlaczego?
nafta pochodzi od ropy naftowej[olej skalny] a ta z kolei to ciekła kopalina
Co to jest kopalina ?

Uzywam tej mikstury od tygodnia, no ale wlasnie ta nafta kosmetyczna mnie martwila, bo nigdzie nie moge sie doczytac co to wlasciwie jest. A nie chce uzywac zadnyj olejow mineralnych, podrazniaja skore i sa szkodliwe: http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/m7700.htm
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:45   #24
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez colorandculture Pokaż wiadomość
napisałam DO zmywania, chyba koś nie doczytał można robić 20 minutowe okłady na stany grzbiczne, zaatakowane bakterią czy opryszczkę.


widze, że nie tylko ja całymi dniami przesiaduję na wizażu;] to uzależnia!


chciałabym jeszcze poruszyc temat MIODU. czy on zapycha?? i jaki miód najlepszy na co?

no tak miałam na myśli do zmywania
to prawda, że uzależnia ja miód stosuję czasem na usta
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:55   #25
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

MIÓD

artykuł, który skopiowałam kiedyś z res medica:

artykuł doc. dr Bogdana Kędzi i mgr Elżbiety Hołderny-Kędzi z Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu

Miód w kosmetyce

Miód zajmuje ważne miejsce w kosmetyce leczniczej. Dzięki wysokim wartościom odżywczym wzbogaca on skórę w substancje biologicznie aktywne, m.in. w glikogen. Podwyższa napięcie skóry, czyni ją miękką i gładką. Ze względu na właściwości higroskopijne wchłania substancje wydzielane przez skórę. Wykazuje działanie odkażające. Na drodze osmozy powoduje wzmożenie przepływu krwi w tkance skórnej, polepszając jej odżywianie. Skóra nabywa w ten sposób elastyczności, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Miód usuwa złuszczony naskórek, działa oczyszczająco i leczniczo, szczególnie w przypadku skóry źle ukrwionej i o rozszerzonych porach.

Do najbardziej wartościowych i znanych kosmetyków zalicza się maseczki, kremy i kąpiele miodowe.

Maseczki obok miodu zawierają zazwyczaj żółtko jaja kurzego, sok z cytryny, glicerynę, spirytus, mąkę pszenną lub owsianą i produkty mleczne (świeżą śmietankę, twarożek homogenizowany, jogurt). W ich skład mogą wchodzić także zmielone surowce zielarskie (nasiona słonecznika, korzeń prawoślazu), witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E) i karoten (prowitamina A). Zwykle po nałożeniu maseczki na skórę twarzy po 15 minutach zmywa się ją letnią wodą.

Maseczki miodowe działają oczyszczająco, zmiękczająco i leczniczo, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Stosuje się je zarówno do skóry suchej, jak i zanieczyszczonej o rozszerzonych porach.

Kremy miodowe stosuje się przede wszystkim do cery suchej i do masażu kosmetycznego. Zawierają one zwykle wosk, oleje roślinne, np. z kiełków pszenicy, i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

Do kąpieli odżywiających i tonizujących skórę używa się od 200 do 500 g miodu na wannę (ok. 40 l wody).
Niekiedy poleca się dodanie do kąpieli 1 l mleka. Kąpiel o temperaturze 37-40oC nie powinna być dłuższa niż 10 minut.

Z innych preparatów kosmetycznych zawierających w swym składzie miód wymienić należy okłady, pasty, emulsje, mleczka, balsamy, płyny i wody miodowe oraz utrwalacze do włosów.

----------------------

Tu trochę przepisów.

W internecie jest tego mnóstwo. Ja dodaję miodu do odżywek włosowych (np. amli), psikam też włosy honeyquatem rozpuszczonym w hydrolacie. Smaruję usta - ale oczywiście natychmiast miód zjadam
Jadłam kiedyś pyłek kwiatowy, który jest podobno bombą witaminowo-mikroelementową, ale niestety, ma tak słodko-mdły smak, że nie mogę.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:00   #26
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Co to jest kopalina ?
http://www.google.pl/search?q=kopali...ient=firefox-a

__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 21:31   #27
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Ek rezultaty pokazuja jakeis miasto Kopalina.
Zreszta zanim sie zapytalam, przeczytalam w Wikipedii, i jakos mi to nie wyjasnilo czym wlasciwie jest ta nafta kosmetyczna...

Wg Wikipedii:
Cytat:
Kopalina użyteczna - skała, minerał lub inne substancje stałe, gazowe lub ciekłe, które można wykorzystać gospodarczo bezpośrednio lub po odpowiedniej przeróbce.
Wg tego nafta kosemtyczna to taki olej mineralny ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 21:31   #28
kaskaj24
Rozeznanie
 
Avatar kaskaj24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nad Morzem
Wiadomości: 730
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez Summer Vine Pokaż wiadomość
olejek rycynowy - na rzesy , paznokcie

też słyszałam o nim wiele dobrego. Gdzie można go kupic? Apteka? Drogeria? Sklep zielarski? Nie mam pojecia


Ja polecam rumianek na skórę
__________________
  • OSZCZĘDZAM!!!!!!
  • APARATKA OD 4-10-2011
  • DBAM O WŁOSY 20.11- 48CM
  • UCZĘ SIĘ GOTOWAĆ
  • PRZYSZŁA PANI KOSMETOLOG

Edytowane przez kaskaj24
Czas edycji: 2008-11-19 o 21:33
kaskaj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 21:38   #29
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Ek rezultaty pokazuja jakeis miasto Kopalina.
Zreszta zanim sie zapytalam, przeczytalam w Wikipedii, i jakos mi to nie wyjasnilo czym wlasciwie jest ta nafta kosmetyczna...

Wg Wikipedii:


Wg tego nafta kosemtyczna to taki olej mineralny ?
Pytałaś sie czym jest kopalina, nie nafta kosmetyczna.
Jakby wyświetliło tylko info o jakiejś wsi, to bym Ci linka nie podesłała Pierwsza pozycja, która wyskoczyła dotyczyła właśnie definicji kopaliny jako surowca wydobywanego z ziemi.
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 07:36   #30
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: idealne kosmetyki naturalne!

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Co to jest kopalina ?

Uzywam tej mikstury od tygodnia, no ale wlasnie ta nafta kosmetyczna mnie martwila, bo nigdzie nie moge sie doczytac co to wlasciwie jest. A nie chce uzywac zadnyj olejow mineralnych, podrazniaja skore i sa szkodliwe: http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/m7700.htm
Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Ek rezultaty pokazuja jakeis miasto Kopalina.
Zreszta zanim sie zapytalam, przeczytalam w Wikipedii, i jakos mi to nie wyjasnilo czym wlasciwie jest ta nafta kosmetyczna...

Wg Wikipedii:


Wg tego nafta kosemtyczna to taki olej mineralny ?
kopalina to surowiec wydobywany z ziemi: węgiel, rudy metali, gaz, ropa naftowa

i tak, jest olej mineralny - one wszystkie powstają z przerobu ropy naftowej

Kaskaj, ja widziałam wECOspa lub ZySK, ale popytaj w aptece, pewnie dostaniesz
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-11-20 o 07:41 Powód: dopisek
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.