Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 21:05   #2911
misia_e
Zadomowienie
 
Avatar misia_e
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 569
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

O dziekuję zaraz sobie poczytam o tym kremie. Najgorsze to nie wiem czy Brevoxyl odstawiać, bo pewnie niedługo potem wrócą wypryski, ale on chyba naprawdę rujnuje skórę...
misia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 22:44   #2912
agaszak
Zakorzenienie
 
Avatar agaszak
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 487
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

Hej

A próbowałaś kwasów?? Ja 5 dzień używam ( w zastępstwie nieocenionego acz wycofanego Lysanela activa) Lysalpha cicapeel. To specyfik na przebarwienia, tradzik w różnej postaci i blizny. Jak dotąd poradził sobie u mnie z tragicznymi, bolącymi guzami po effaclarze duo. Poczytaj sobie o nim a także o innych podobnych kosmetykach. Tutaj raczej o cicapeelu nie dowiesz sie nic więcej poza moją recenzją tego kosmetyku. Jednak jeśli będzie miał on to samo działanie co activ - a tak się zapowiada, to poczytaj opinie o Lisanel active. Może będziesz spokojnie mogła zrezygnować z Browaxylu ( tak się pisze ??)
Pozdrawiam
agaszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 23:19   #2913
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

Cytat:
Napisane przez misia_e Pokaż wiadomość
Trądzik leczę od 2 lat Brevoxylem (oczywiście nie codziennie, ale w miarę potrzeby), ale ostatnio przeczytałam, że Brevoxyl powoduje fotostarzenie skóry i zmarszczki (!). No i jestem w kropce - albo pryszcze albo zmarszczki i stara cera
Niestety też o tym czytałam. Na Twoim miejscu natychmiast zrezygnowałabym z Brevoxylu. Jest sporo alternatyw: kwas azelainowy, AHA, BHA, LHA, PHA itd.. Napisz coś więcej o swojej cerze, ile tych pryszczy wyskakuje, czy jest tłusta, czy mieszana, sucha, normalna, naczynkowa, wrażliwa, masz wągry itp.
Stosujesz filtry? To jest absolutna podstawa w prewencji zmarszczek, a przy kwasach konieczność.
Większość kosmetyków Ziai odradzam, pchają tam mnóstwo pochodnych formaldehydu.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2010-01-01 o 23:20 Powód: literówka
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 23:42   #2914
misia_e
Zadomowienie
 
Avatar misia_e
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 569
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

marcheweczka, najgorsze jest to, że ja go używam już 2 lata... i efekty były dobre, bo pozbyłam się uciążliwych pryszczy z ramion pleców i twarzy. A leków na trądzik wypróbowałam dużo i nic tak skutecznie nie pomogło. No ale nawet dermatolog mnie nie uprzedziła, co do skutków ubocznych stosowania Brevoxylu. No i teraz nie wiem , czy tą moją cerę da się uratować jakoś

A co do kondycji cery to wydaje mi się, że mam cerę tłustą w strefie T i normalną na policzkach/szyi (no ale badań na typ cery nie miałam), do tego od kwietnia mam sporo zaskórników zamkniętych, a nigdy ich nie miałam... co do pryszczy to wyskoczy mi teraz kilka z okazji okresu, głównie na szyi albo zaraz pod żuchwą no ale to i tak nie jest to co przed Brevoxylem, czyli koszmar na plecach i czole. Czytałam, ze przy nadtlenku benzoilu powinno się antyoxydanty przyjmować, np. Pycnogenol i wszystko będzie ok, ale nie wiem czy w to wierzyć.

Co prawda te zmarszczki mogą byc mimiczne, bo duzo się śmieje i w ogóle marszczę czoło - takie przyzwyczajenia i miny Z reszta Brevixylem się broń boże przy oczach nie smarowałam, bo bym się bała uczulenia a te zmarszczki są własnie tam.

A filtrów nie używam (wiem, wiem, nagana mi się należy...), ale w sumie niedawno się dowiedziałam, że to konieczność na codzień, a po drugie to filtry są tłuste i pomyślałam, że przy mojej cerze to zaraz nawyskakują mi nowe niespodzianki. No a kwasów tez nie używałam - głównie ze względu na te filtry i początkowy mega wysyp jaki się może przydarzyć.

No i jestem na etapie poszukiwania kremu, który by załatwił wszyskie problemy (mieszanie kremów na twarzy i podkładu to chyba nie jest dobre wyjście). Myślałam o tym kremie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...jacy-SPF15.htm

A no i uważacie, że ten Brevoxyl trzeba odstawić koniecznie? Bo ja sie nim ratuję w trudnych chwilach... Któraś z was się może tym leczyła?

Nie kończyłam niestety biochemii ani dermatologii itp. tylko coś z zupełnie innej bajki, więc dlatego tu proszę o poradę Ależ się rozpisałam...
misia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 10:19   #2915
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

Misia nie każdy filtr jest tłusty.Te powyzej 50 przeważnie tak ale np Bioderma 40+ wchłania sie do matu i tłusta nie jest.Albo Isis Pharma też nie jest tłusty ale za to tępy.Poszukaj próbek,choć w okresie zimowym bedzie Ci ciężko znaleźć ale może większe apteki mają jeszcze
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-01-02 o 10:20
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:31   #2916
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czyli traktujesz Brevoxyl jako żel punktowy? Bo punktowych cudeniek jest sporo.
Odradzam Ci ten Brevoxyl, bo generuje wolne rodniki, które i tak się generują z racji, że oddychasz Podstawą Biochemicznej pielęgnacji są antyoksydanty-filtry-łagodne żele i toniki, (czasami dochodzą kwasy, retinoidy lub inne), czyli 2 z 3 punktów służy niszczeniu albo zapobieganiu wolnym rodnikom, które Brevoxyl generuje.
Moim zdaniem powodem Twoich zmarszczek wcale nie są geny czy mimika, tylko przede wszystkim Brevoxyl, potem podejrzewam niedostateczne nawilżenie i dopiero na końcu brak filtra.
A filtry stosują całe masy dziewczyn z tłustą skórą, poszukiwania nie są przyjemne, ale każdy tą mękę przechodzi. W Twoim przypadku nie zwlekałabym, tym bardziej, że większość filtrów dobrze nawilża.
Proponowałabym lekturę tego przewodnika http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365235 i
a)znajdź sobie żel bez SLS (na podanej stronie jest lista)
b)jakiś hydrolat albo tonik (jest sporo przyzwoitych i tanich w sklepach, przejrzyj wątki, gdzie analizują składy)
c)serum z wit. C (do kupienia na Biochemii Urody albo możesz sama zrobić z Juvitu, na forum jest gdzieś przepis), pomoże na zmarszczki, zadziała antyoksydacyjne i antypryszczowo. Nakładaj go rano, ale nie musisz codziennie, witamina C kumuluje się w skórze.
d)jakiś prosty nawilżacz, np. Humektan z apteki, Effaclar H może Cię zapychać, a wcale tak super nie nawilża (o prawie całej serii Effaclar mam takie zdanie, że to tylko wyciąganie pieniędzy z biednych, zdesperowanych nastolatek jak ja kiedyś )
e)coś punktowego na syfki, np. Acnefan, maść cynkowa, Tormentiol
Kremy do twarzy stosuj też pod oczy.

Filtrami zajmiemy się później, póki nie stosujesz kwasów, a dzień jest krótki, damy jakoś radę Założę się, że zmarchy troszkę się rozpłyną w dobrze nawilżonej skórze A przy tak prostej, niepodrażniającej pielęgnacji cera może się znormalizować.
Koniec referatu
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:14   #2917
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny znalazłam takie mleczko AVENE na allegro
http://www.allegro.pl/item863195884_...nia_40sp f.html
jakie macie na jego temat opinie?
właśnie skończyłam filtr z IWOSTINU i się przymierzam do czegoś innego, bo strasznie się swieciłam po nim
nie mam specjalnych wymagań, byle nie szczypał w oczy i strasznie nie bielił i moze ciut mniej błyszczał od IWOSTINU
zastanawia mnie tez niska cena jak za 100ml
może to podróbka?
sama nie wiem... hm
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 10:02   #2918
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mmajkaa, cena niska, bo:
1. to jest mleczko do ciala, a te do ciala sa w wiekszych opakowaniach i cena na ml wychodzi nizsza
2. pewnie gosc dorwal to na wyprzedazy np. w niemczech, bo w niemczech tej 40tki mleczka juz nie ma, jest od jakiegos czasu tylko 30tka i potem 50+ (nie wiem, jak jest w polsce, ale chyba avene tez cos zmieniala przed wakacjami)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 18:40   #2919
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

misia_e - ja mam podobny problem, pryszcze i cera "prawie dojrzała" , wiem jak trudno jest położyć coś bardziej treściwego na pyszczek, z obawy przed nowymi gulami, a jednocześnie cera jest wysuszona i łuszcząca się przez kolejne specyfiki antytrądzikowe
dopiero od niedawna dostrzega się problem trądziku cery dojrzałej...

ale do rzeczy - ja radzę sobie z tym w ten sposób, że stosuję rano Humectan (który sam w sobie jest kremem nawilżającym, leciutkim, nie zapychającym), a wieczorem wzbogacam go kilkoma kroplami wybranego serum z biochemii urody, bo jednak zostaje film na buźce,
pod oczy już jakiś "normalny" krem, bo tam raczej nic mi nie wyskakuje

co do wszelkich preparatów z nadtlenkiem benzoilu - wiem, że są skuteczne, ale jednak masakrują skórę i wywołują u mnie czasem reakcje alergiczne, w postaci niesamowicie napuchniętych powiek, co do punktowego działania na wypryski zdecydowanie wolę Effaclar AI - i być może rzeczywiście cała seria nie jest zbyt genialna, jak napisała marcheweczka - to akurat ten preparat to u mnie "must have", bo ładnie wygaja zmiany i rozjaśnia przebarwienia (ma kwas salicylowy)

jeśli chodzi o biochemiczną pielęgnację, to na razie raczkuję i nie wiem zbyt wiele, ale może trochę pomogłam
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:04   #2920
misia_e
Zadomowienie
 
Avatar misia_e
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 569
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ruda3d, pamietam, że jak w liceum posmarowałam się benzacne , to na drugi dzień miałam tak zapuchniete oczy, że wyglądałam jak potwór i musiałam tak do szkoły iść a na plecy benzacne nie pomógł mi nic, więc przestałam go używać. Za to brevoxyl wygonił mi syfy z plecówi czoła, ale po prostu zastanawiam się czy mogę go stosować od czasu do czasu na jakieś niespodzianki i nie zniszcze skóry zupełnie. Nie mam na niego żadnego uczulenia, ale zauważyłam te małe zmarszczki przy oczach no i zaczełam się zastanawiać, czy to od brevoxylu... Uczulenia na niego nie mam.
Waham się który krem kupić: Humectan czy Physiogel.
Eh z wizażu to się człowiek wiecej dowie niz od dermatologa A no i jeszcze dowiedziałam się , że używam niewłaściwych żeli do twarzy (z SLS), mianowicie Vichy Normaderm. Szkoda, bo dobrze oczyszcza...
A ten Effaclar AI wymaga stosowania filtrów?
misia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:08   #2921
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Punktowo jeśli nie Brevoxyl, to co? Benzacne? Maść cynkowa? Pasta cynkowa?
Czy maść ichitolowa? Ale ona chyba ma działanie wyciągajace, no nie?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 20:30   #2922
misia_e
Zadomowienie
 
Avatar misia_e
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 569
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Callitus - kiedyś punktowo używałam maści Tormentiol, ale to zanim zaczęłam do dermatologa chodzić. Efekt był taki, że wyciągał pryszcze do wierzchu no i ciągle były nowe... więc robota głupiego + jeszcze je wyciskałam no ale takie już na wierzchu to same się prosily A brevixyl działa na mnie tak, że te pryszcze sięwchłaniają i nie ma zaczerwienienia. Jeszcze pamiętam, że dermatolog 2 lata temu mi przepisała Locacid do stosowania punktowego. Początkowo byłam bardzo zadowolona, pryszcze znikały, ale po jakimś czasie stosowania bardzo mi spalił skórę pleców i dekoltu, normalne poparzenia... no i trzeba było to odstawić... Locacid i Brevoxyl to jedyne leki jakie mi pomogły, a przerobiłam antybiotyki doustne i różne mazidła.

W ogóle to chciałam założyć nowy wątek z tym moim probleme zmarszczkowo-trądzikowym ale widzę, że się wrzuciło w inny wątek coś musiałam spaprać i komuś w paradę z offtopem weszłam
misia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:32   #2923
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
misia_e - ja mam podobny problem, pryszcze i cera "prawie dojrzała" , wiem jak trudno jest położyć coś bardziej treściwego na pyszczek, z obawy przed nowymi gulami, a jednocześnie cera jest wysuszona i łuszcząca się przez kolejne specyfiki antytrądzikowe
dopiero od niedawna dostrzega się problem trądziku cery dojrzałej...

ale do rzeczy - ja radzę sobie z tym w ten sposób, że stosuję rano Humectan (który sam w sobie jest kremem nawilżającym, leciutkim, nie zapychającym), a wieczorem wzbogacam go kilkoma kroplami wybranego serum z biochemii urody, bo jednak zostaje film na buźce,
pod oczy już jakiś "normalny" krem, bo tam raczej nic mi nie wyskakuje

co do wszelkich preparatów z nadtlenkiem benzoilu - wiem, że są skuteczne, ale jednak masakrują skórę i wywołują u mnie czasem reakcje alergiczne, w postaci niesamowicie napuchniętych powiek, co do punktowego działania na wypryski zdecydowanie wolę Effaclar AI - i być może rzeczywiście cała seria nie jest zbyt genialna, jak napisała marcheweczka - to akurat ten preparat to u mnie "must have", bo ładnie wygaja zmiany i rozjaśnia przebarwienia (ma kwas salicylowy)

jeśli chodzi o biochemiczną pielęgnację, to na razie raczkuję i nie wiem zbyt wiele, ale może trochę pomogłam
Też mam Effaclar A.I. i go sobie chwalę, na KWC dałam 4 gwiazdki. Jak mi się skończy to kupię pastę Lassari, tania, apteczna, też ma BHA i cynk. Tylko że trzeba pamiętać o filtrach, chociaż zapychają, cera się świeci, lepi itd. Ja na razie testuję Babydream, była już Lirenka i Soraya.
Cytat:
Napisane przez misia_e Pokaż wiadomość
ruda3d, pamietam, że jak w liceum posmarowałam się benzacne , to na drugi dzień miałam tak zapuchniete oczy, że wyglądałam jak potwór i musiałam tak do szkoły iść a na plecy benzacne nie pomógł mi nic, więc przestałam go używać. Za to brevoxyl wygonił mi syfy z plecówi czoła, ale po prostu zastanawiam się czy mogę go stosować od czasu do czasu na jakieś niespodzianki i nie zniszcze skóry zupełnie. Nie mam na niego żadnego uczulenia, ale zauważyłam te małe zmarszczki przy oczach no i zaczełam się zastanawiać, czy to od brevoxylu... Uczulenia na niego nie mam.
Waham się który krem kupić: Humectan czy Physiogel.
Eh z wizażu to się człowiek wiecej dowie niz od dermatologa A no i jeszcze dowiedziałam się , że używam niewłaściwych żeli do twarzy (z SLS), mianowicie Vichy Normaderm. Szkoda, bo dobrze oczyszcza...
A ten Effaclar AI wymaga stosowania filtrów?
Humektan jest lżejszy, mniejsze prawdopodobieństwo zapchania. Ale mam lepszy pomysł http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-do-twarzy.htm Rossmanowski krem rozświetlający z oceną sehr gut Oko-Testu, a do tego żel Babydream, też sehr gut . Będzie wit. C, i nawilżanie i delikatne mycie, a to wszystko za dwie dychy
Tak, A.I. wymaga stosowania filtrów. Spróbuj z pastą Lassari, skład podobny, a jest tańsza.
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Punktowo jeśli nie Brevoxyl, to co? Benzacne? Maść cynkowa? Pasta cynkowa?
Czy maść ichitolowa? Ale ona chyba ma działanie wyciągajace, no nie?
Benzacne to to samo co Brevoxyl. Pasta cynkowa to dobre wyjście, może być też Acnefan (sprawdź na KWC) czy wspomniana wyżej pasta Lassari.
Ichtiol rzeczywiście wyciąga, ale często jest to bardzo pomocne, dlatego maść stanowi mój "must have".
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:52   #2924
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A ja mam problem, bo moja skóra chyba uzależniła się od Brevoxylu :/ Jak nie używam przez jakieś 2 dni, to wyskakują mi krosty na policzkach
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:05   #2925
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marcheweczka - a który żel? ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...l-do-mycia.htm
czy ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...ia-piersia.htm

misia_e - Humectan jest zdecydowanie lżejszy i wchłania się do matu, Physiogel raczej jest cięższy, tłustawy - to pewnie zależy bardziej od potrzeb skóry, ale ja miałam problemy, żeby na niego makijaż nałożyć (chociaż nie zapychał), dlatego wole zamiast dwóch kremów mieć jeden i go wzmacniać serem według potrzeby
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:40   #2926
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mmajkaa, cena niska, bo:
1. to jest mleczko do ciala, a te do ciala sa w wiekszych opakowaniach i cena na ml wychodzi nizsza
2. pewnie gosc dorwal to na wyprzedazy np. w niemczech, bo w niemczech tej 40tki mleczka juz nie ma, jest od jakiegos czasu tylko 30tka i potem 50+ (nie wiem, jak jest w polsce, ale chyba avene tez cos zmieniala przed wakacjami)
a czy mleczko do ciała również nadaje sie na twarz?
chyba krzywdy sobie nie zrobię?

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Też mam Effaclar A.I. i go sobie chwalę, na KWC dałam 4 gwiazdki. Jak mi się skończy to kupię pastę Lassari, tania, apteczna, też ma BHA i cynk. Tylko że trzeba pamiętać o filtrach, chociaż zapychają, cera się świeci, lepi itd. Ja na razie testuję Babydream, była już Lirenka i Soraya.
strasznie bieli ten BABYDREAM czym to niwelujesz?

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
ja mam ten pierwszy i chwalę sobie nawet do higieny intymnej i golenia
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 23:47   #2927
misia_e
Zadomowienie
 
Avatar misia_e
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 569
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ok dziewczyny, to w skrócie: załóżmy , że mi trochę zaszkodził ten brexovyl (chociaż te kreseczki pod oczami to bym może zwaliła tez na brak nawilżenia). Co mam robić? Zaopatrzyć się w jakiś krem przeciwzmarszczkowy: LRP Redermic czy cos? Czy zwykły krem nawilżający pod oczy? Czy tylko botox mi pozostał , bo już zepsułam cere?

---------- Dopisano o 00:47 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Ah i jeszcze chciałam dopytać, czy przy serum z wit. C też trzeba stosować filtry?
misia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 10:56   #2928
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
a czy mleczko do ciała również nadaje sie na twarz?
chyba krzywdy sobie nie zrobię?
trzebaby sklad podpatrzec, ale przypuszczam, ze krzywdy sobie nie zrobisz. ogolnie mowi sie, ze to, co do ciala, to nie na twarz, a co na twarz dobre, to na ciele krzywdy nie zrobi, ale wiadomo - nie wszystkich stac na drogie filtry typowo do twarzy (a sa tez takie "do twarzy i ciala" - mialam taki z LRP i bylam zadowolona i zyje). jak ci na twarzy to mleczko nie spasi, to sobie zuzyjesz do dekoltu
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:13   #2929
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
strasznie bieli ten BABYDREAM czym to niwelujesz?
Umerdałam sobie własny puder mineralny, który przywraca mi normalny kolor twarzy Zajrzyj na kolorowka.com, tam znajdziesz wszystkie składniki.

Cytat:
Napisane przez misia_e Pokaż wiadomość
Ok dziewczyny, to w skrócie: załóżmy , że mi trochę zaszkodził ten brexovyl (chociaż te kreseczki pod oczami to bym może zwaliła tez na brak nawilżenia). Co mam robić? Zaopatrzyć się w jakiś krem przeciwzmarszczkowy: LRP Redermic czy cos? Czy zwykły krem nawilżający pod oczy? Czy tylko botox mi pozostał , bo już zepsułam cere?

Ah i jeszcze chciałam dopytać, czy przy serum z wit. C też trzeba stosować filtry?
Zajrzyj parę postów wcześniej, rozpisałam Ci pielęgnację, nie będzie Ci potrzebny krem przeciwzmarszczkowy (który jest zwykle picem na wodę). Spokojnie, daj skórze odpocząć, a zmarchy się zmniejszą.
Nie, przy serum z wit. C nie trzeba stosować filtrów, ba, on wręcz wzmacnia ochronę anty-UV. Oczywiście wg filozofii filtromaniaczek trzeba używać filtrów, bo zawsze trzeba, ale do tego dojdziemy później
Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Chodziło mi o ten pierwszy, ale ten drugi też możesz, obydwa są pozbawione SLS.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 13:22   #2930
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki za odpowiedź

dziewczyny stosowała któras to serum
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-renew.html

czy moze on w pełni zastapić apteczny specyfik typu AD, effaklar itp.
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 13:31   #2931
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

@Zagapilam sie i w zlym temacie napisalam

Edytowane przez thefit
Czas edycji: 2010-01-04 o 13:34
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 15:17   #2932
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!!
Nowy rok się rozpoczyna i postanowiłam zacząć mądrze pielęgnować swoją cerę, tym bardziej ,że niestety już 30 lat:-(
Dlatego bardzo proszę Was o pomoc!
Cera bardzo sucha, wrażliwa, zero zapychania i pryszczy
-mycie twarzy Babydream
- demakijaż oliwką Babydream dla kobiet w ciąży
-krem Retin-A 2-3 razy w tyg po nałożeniu szczypie po godzinie nakładam krem
Emolium krem specjalny
dodam że Physiogel ,kremy z BD, Ziaja Med, Oilatum soft, Humektan nie nawilżają mnie .
Avene , SVR nie próbowałam.
-zamierzam kupić filtr z BD 50 lub Iwostin
- Rano Juwit C
-podkład Pharmaceris
- tonic z Rossmana
Myślę aby również zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy
na noc i co tam jeszcze doradzicie
Będę wdzięczna za ocenę pielęgnacji.
Pozdrawiam cieplutko!
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 00:17   #2933
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, w sumie podglądałam to forum raz na jakiś czas, teraz pora dowiedzieć się co robię dobrze, a co źle. Mam 22 lata, od 17 roku życia używam przez cały rok filtrów 50+ , chyba nie miałam ani jednego dnia przerwy! Tyle samo czasu minęło odkąd dorwała po raz pierwszy Diroseal. Co do reszty, to może jestem trochę wyluzowana, bo nie wszystko robię systematycznie.

Cera: nie jestem pewna, ale podejrzewam, że mieszana, bo czasem czuję ściągnięcie policzków, a na nosie mam kilka rozszerzonych porów. Często też "błyszczy" mi się czoło. Nie mam większych problemów, chciałabym zamknąć te pory i zlikwidować ze dwa ślady po krostach.

Mycie twarzy - olejek myjący z biochemii, żel Effaclar i jakieś hydrolaty, teraz z róży.
Na dzień - generalnie tylko filtr, czasem załaduję trochę Juvitu, przez dwa lata używałam Active C, czasem do niego wracam.
Na noc - tu się czasem zabawię, bo w sumie falami używałam już (po kilka miesięcy) Effaclar K, Diacneal i Diroseal, zawsze któryś mam pod ręką(rzecz jasna, jeden na raz), na zmianę z jakimś olejkiem albo kwasem hialuronowym

Od czasu do czasu robię sobie peeling enzymatyczny czy maseczkę aspirynową...
Teraz chciałabym na jakiś czas zrezygnować z Effaclaru i tych kremów i spróbować Retin A, czy to dobry pomysł?
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 11:46   #2934
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Sz. Pokaż wiadomość
Witam, w sumie podglądałam to forum raz na jakiś czas, teraz pora dowiedzieć się co robię dobrze, a co źle. Mam 22 lata, od 17 roku życia używam przez cały rok filtrów 50+ , chyba nie miałam ani jednego dnia przerwy! Tyle samo czasu minęło odkąd dorwała po raz pierwszy Diroseal. Co do reszty, to może jestem trochę wyluzowana, bo nie wszystko robię systematycznie.

Cera: nie jestem pewna, ale podejrzewam, że mieszana, bo czasem czuję ściągnięcie policzków, a na nosie mam kilka rozszerzonych porów. Często też "błyszczy" mi się czoło. Nie mam większych problemów, chciałabym zamknąć te pory i zlikwidować ze dwa ślady po krostach.

Mycie twarzy - olejek myjący z biochemii, żel Effaclar i jakieś hydrolaty, teraz z róży.
Na dzień - generalnie tylko filtr, czasem załaduję trochę Juvitu, przez dwa lata używałam Active C, czasem do niego wracam.
Na noc - tu się czasem zabawię, bo w sumie falami używałam już (po kilka miesięcy) Effaclar K, Diacneal i Diroseal, zawsze któryś mam pod ręką(rzecz jasna, jeden na raz), na zmianę z jakimś olejkiem albo kwasem hialuronowym

Od czasu do czasu robię sobie peeling enzymatyczny czy maseczkę aspirynową...
Teraz chciałabym na jakiś czas zrezygnować z Effaclaru i tych kremów i spróbować Retin A, czy to dobry pomysł?
Nie jestem specjalistką,ale moim laickim okiem to strasznie dużo w siebie pakujesz mocnych specyfików mając jak sama napisałaś dobrą cerę.
I nie za bardzo rozumiem po co właściwie?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 14:51   #2935
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Sz. fajna pielegnacja, retin mozesz sprobowac, dziewczyny uzywaja i chwala tylko wiesz ze to duuuzo czasu uplynie zanim cos bedzie widac.:P
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:06   #2936
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To może i ja poprosze o poradę.
W celach p-zmarszczkowych uzywam locacidu (0,5% tretinoiny), bo mam juz niewielkie zmarszczki. Niestety jestem w stanie stosować go tylko 1 raz w tygodniu tak aby złuszczanie przypadło na weekend bo jest silne. Uzywam go tez p-tradzikowo, bo jak przerywam, to po jakimś czasie zawsze jakis pryszcz wyskoczy (locacid przed paru laty wyleczył mi trądzik). Zastanawiam sie jednak czy takie stosowanie 1 raz w tygodniu ma tez działanie p-zmarszczkowe czy to jednak za rzadko (jak na poczatku stosowałam pare razy w tygodniu do mi spłycił bruzdy nosowe). Stosuje go w czwartki.

W piątki, soboty i niedziele tylko nawilżacz (Hydreane z La Roche , pod oczy krem z koenzymem i witaminami).

Poniedziałek, środa - pod oczy, na bruzdy nosowe i zmarszczkę miedzy brwiami stosuję eluage koncentrat z retinaldehydem 0,5% i kwasem haliurynowym 1% a na reszte nawilżacz.

Wtorek, czasem tez poniedziałek kwas BHA - Effaclar K, ale nie pod oczy, tam eluage - wyżej wymieniony.

Czesto po nałożeniu kwasu czy retinoidu jeszcze po 1,5-2 godz. nawilżacz - Hydreane.

Rano: Flavo C pod oczy + filtr 50+ (czasem tylko zimą 20) z Avene w ilości 1-1,2 ml.

Cera jest niestety przesuszona i podrazniona (sezon grzewczy + klimatyzacja i brak dostepu świeżego powietrza w pracy - zamknięty biurowiec). Skórki, zaczerwienienie (ciagły katar który mam zimą poteguje ten problem wokół nosa i ust). A popołudniami w pracy świeci się (matuję pudrem).
Proszę o porade i ocenę.

Edytowane przez alice'
Czas edycji: 2010-01-05 o 15:07
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:41   #2937
Sz.
Rozeznanie
 
Avatar Sz.
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Wiadomości: 731
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Katty86, jak zaczynałam miałam nagle ogromny wysyp pryszczy na całej twarzy i ogólnie źle reagowałam na słońce, a jak już wszystko się uspokoiło to robię to z przyzwyczajenia. No i te pory na nosie, czasem objawi się jakiś zaskórnik...
Sz. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:22   #2938
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Sz. Pokaż wiadomość
Katty86, jak zaczynałam miałam nagle ogromny wysyp pryszczy na całej twarzy i ogólnie źle reagowałam na słońce, a jak już wszystko się uspokoiło to robię to z przyzwyczajenia. No i te pory na nosie, czasem objawi się jakiś zaskórnik...
Rozumiem teraz.Mimo wszystko(wbrew nurtom wizażowym) uważam,że sporo tej chemii i może nie warto dla pojedynczych zaskórników pakować w siebie kolejnej bomby.Ale zrobisz jak uważasz.Pozdrawiam
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:53   #2939
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Krem przeciwzmarszczkowy, cera trądzikowa

chciałam zapytać bardziej doświadczone...
20lat,cera mieszana,tłusta w strefie T,troszkę rozszerzonych porów ,na policzkach normalna w stronę suchej ale obecnie wysuszona,kilka widocznych naczynek i skłonność do rumienia(obecnie ogromna)

Rano:
-łagodny żel oczyszczający/płyn micelarny
-hydrolat z kocanki
-serum flavo-c z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html i tak czy łączyc je z żelem hialuronowym 1% ?
-filtr

Wieczorem:
-demakijaż
-hydrolat z kocanki
-macerat z kocanki zmieszany z żelem hialuronowym 1% /(na zmiane z jakims innym kremem na naczynka np Iwostin/Rubialine


Czy wystarczy? myślę jeszcze nad serum z zielona herbatą http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html ale nie wiem gdzie je włączyć
może dokupic jakiś olej jeszcze?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:00   #2940
kamakrk
Zadomowienie
 
Avatar kamakrk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 342
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanie. Czy używała Któraś z Was filtra z IWOSTIN? Tego 50+.
__________________
Moja wymianka

[perfectaA]349201[/perfectaA]
kamakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.