Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 23:50   #3031
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

obecnie tez sie zastanawiam nad kupieniem antirougeursa richie, ale pewnie to co na innych dziala dobrze na mnie znow nie podziala.

Niestety ja z kolei nie jestem w gronie szczesciar, ktorym diroseal pomaga, wrecz przeciwnie. Pisalam tu calkiem niedawno o tym,ze moja skora niezbyt fajnie na niego reaguje, odstawilam na jakis czas i znowu sprobowalam (raz w tygodniu) i efekt?po calym okresie stosowania ( ok.3,5 misiaca) porobily mi sie miejscami na policzkach jakies czerwone male plamki (przyjrzalam sie temu z bliska i stwierdzam,ze to zaczynaja byc popekane naczynka, nawet nie na reaktywnych policzkach tylko nad linia zuchwy, tu gdzie czerwienilam sie zdecydowanie mniej i zadnych "nitek" nie mialam) , ktore pod wplywem temperatury, niekorzystnych warunkow bardzo "oblewaja" twarz ;/ poza tym przy skrzydelkach przybylo mi troche nowych naczynek, co prawda niewielkich, ale jednak no i kilka tez drobnych ciemniejszych plamek, ktore zwykle pojawialy sie od slonca, w postaci a'la piegow.

Liczylam,ze jesli diroseal nei zadziala na naczynka to chociaz zlikwiduje troche przebarwien, a tu nie ruszyl starych a i jakies nowe sie zrobily;/ Dirosealem smarowalam tez czubek nosa, ktory jest reaktywny i teraz praktycznie tuz po wstaniu rano zaczyna mi sie blyskawicznie nagrzewac i jak dotykam to jest niesamowicie goracy.

juz nie wiem co mam robic i czego uzywac, obecnie dopadly mnie same zwątpienia. odstawilam oczywiscie diroseal i podejrzewam,ze bede sie bala do niego juz powrocic, takze szczerze zazdroszcze tym, ktorym pomaga
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 12:30   #3032
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny uważajcie z Dirosealem, to nie jest jakiś tam sobie zwykły łagodny kremik, ale zawierający retinaldehyd. Także przy stosowaniu Dirosealu (wyłącznie na noc!), wysokie i stabilne filtry są obowiązkowe, bo inaczej można się nabawić przebarwień itp.
Przy jego stosowaniu na efekty trzeba czekać długo i oczywiście, o ile ktoś nie ma uczulenia na substancje w nim zawarte to powinny być widoczne, u mnie pierwsze były po ok. pół roku. Przy bardzo wrażliwych cerach może występować podrażnienie, łuszczenie nawet długotrwałe.
Mnie jednak podrażniał, bo po Ysthealu (również z retinaldehydem) takich rewelacji nie miałam, a teraz stosuję Locacid i też jest super.


A antirougeurs to dla mnie takie nic nie robiące mazidełko za wygórowaną cenę.


Mmaggiee
, kup sobie jakiś kremik kojąco-odbudowujący, z ceramidami, lipidami itp. aby zregenerować podrażnioną skórę. Propozycje już padały stosunkowo niedawno w wątku.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 14:46   #3033
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hanneke ja wlasnie diroseal stosowalam wylacznie na wieczor, czasem po jakiejs godzinie od nalozenia kladlam cos nawilzajacego, od rana sie filtrowalam avene 50+, widocznie diroseal jest nie dla mnie.
dzieki, w takim razie sobie poszperam tu w watku w poszukiwaniu nazw tych kremow
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 15:54   #3034
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Odkopuję watek.
Mam taki problem,że gdy przebywam dłużej w miejscach o ciepłym suchym powietrzu to policzki mi się wysuszają i robią czerwone.Normalnie są lekko różowe i o ile nie jest suche powietrze to nie czerwienią mi się za bardzo(przynajmniej tak jak kiedyś-jestem naczyniowcem).I potrzebują czegoś co szybko mi je nawilży i najlepiej zapobiegnie utracie wody i nie będzie widoczne(mam różne smarowidła ale dość długo mi się wchłaniają) tak abym mogła je stosować,gdy będę u kogoś.
Dodam,że na dzień używam masła shea na noc serum ekspresowe z żelem ha i olejami.I w domu nie mam problemu,ale ostatnio prawie 3 godziny samochodem i suche powietrze(ale nie strasznie gorąco) tam gdzie była gościna a ja oczywiście czerwona jak buraczek.
Poradźcie coś.
Ps.Aha,dodam jeszcze że ten produkt nie może zawierać glikolu propylenowego ani alkoholu.No i dobrze jakby nie był drogi.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 17:40   #3035
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dostałam na gwiazdkę kremy: Iwostin do cery naczynkowej z SPF15 i na noc oraz Avene Antirougeurs Creme Riche i chciałam kupić Diroseal na noc (problem tym, że byłam w dwóch aptekach i nie mają próbek )
Mam cerę naczynkową, suchą, ostatnio bardzo mi się uwrażliwiła, nie wiem czemu -stosowane wcześniej przeze mnie Sopot Spa nawilżający i Nivea Visage nawilżający jakoś nagle przestały się mojej skórze podobać, może przez pogodę, stres i (wstyd się przyznać) ostatnio niewłaściwe odżywianie. Niemniej, zależy mi, by moja cera się uspokoiła i żeby naczynka na policzkach były jak najmniej widoczne. Czy myślicie, że Diroseal się nada? Choć i tak będę polować na próbkę, jest dla mnie za drogi, żeby się okazał nietrafiony. Czy też może lepiej póki co używać zestawu z Iwostinu?
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:53   #3036
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja na twoim miejscu używałab iwostinu lub avene. Skoro dostałaś te kremy, to spróbuj, może będą ci pasowały, oba kremiki mają dosyć dobre opinie. Sama mam Antirougeurs Creme Riche i jestem zadowolona, sprawdza się nawet teraz zimą Nie ma sensu atakować skóry kilkoma nowymi kosmetykami naraz, tym bardziej, że Diroseal to dość mocny krem, taki leczniczy bardziej. Zapoluj na próbkę, może ci się uda i sprawdzisz wtedy, czy ci służy, chociaż na efekty jego działania trzeba trochę poczekać.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 19:39   #3037
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzięki
A czy ten krem Avene używasz na dzień i na noc?
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 07:25   #3038
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dostałam na gwiazdkę kremy: Iwostin do cery naczynkowej z SPF15 i na noc oraz Avene Antirougeurs Creme Riche i chciałam kupić Diroseal na noc (problem tym, że byłam w dwóch aptekach i nie mają próbek )
Mam cerę naczynkową, suchą, ostatnio bardzo mi się uwrażliwiła, nie wiem czemu -stosowane wcześniej przeze mnie Sopot Spa nawilżający i Nivea Visage nawilżający jakoś nagle przestały się mojej skórze podobać, może przez pogodę, stres i (wstyd się przyznać) ostatnio niewłaściwe odżywianie. Niemniej, zależy mi, by moja cera się uspokoiła i żeby naczynka na policzkach były jak najmniej widoczne. Czy myślicie, że Diroseal się nada? Choć i tak będę polować na próbkę, jest dla mnie za drogi, żeby się okazał nietrafiony. Czy też może lepiej póki co używać zestawu z Iwostinu?
Mam podobny problem. Też używam Avene i Iwostin. Ale one niedostatecznie nawilżają skórę. Kupiłam sobie silnie nawilżające maseczki, nawet nie do cery naczynkowej, ale do suchej i to nieźle pomaga. Nawilżona skóra staje się mniej zaczerwieniona. Stosuję je co drugi dzień. Myślę, że podrażnienie i wysuszenie to kwestia suchego powietrza: mróz na dworze plus ogrzewanie w pomieszczeniach.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:03   #3039
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dzięki
A czy ten krem Avene używasz na dzień i na noc?
Nie, tylko na dzień, na noc chyba nie bardzo się nadaje, bo ma filry. Ja na naco używam kremu przeciwzmarszczkowego Można też nawilżającego albo lipidowego, zależy, jaką masz cerę
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:29   #3040
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

W niektórych aptekach można kupić zestawy Avene tzn jest tam płyn micelarny i kilka tubeczek z kremami wiec moze popytaj bo fajna sprawa na wypróbowanie
Dziewczyny a może spróbujcie Physiogelu?Ma bardzo dobre opinie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:25   #3041
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Galaksy, Lenka, SzatAnka, dziękuję Wam za rady
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 12:36   #3042
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, bardzo proszę o poradę. Mam cerę mieszaną, naczynkową a obecnie odwodnioną MAKSYMALNIE. Nigdy czegoś takiego nie miałam i nie wiem co mi szkodzi... Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie za wstawienie składów...
Ale tyle tu mądrych głów - może któraś pomoże - co mi może szkodzić...

Demakijaż robię płynem micelarnym Biodermy. Więc raczej o.k.
Twarzyczkę myję tylko Hippem lub Beabydreamem - też wydaje mi się o.k.

Na noc już prawie kończę Nuxe Nirvanesque (niby odzywczy przeciwzmarszczkowy - a na karku już 27 latek), ale może on jest zły...
Oj długi ten skład... Drukuję...
Aqua/water, diethylhexyl carbonate, butylene glycol, glycerin, polymethylsilsesquioxane, tribehenin peg-20, esters, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethicone, glycol palmitate, boron nitride, octyldodecanol, dipropylene glycol, imperata cylindrica root extract, rosa moschata seed oil, tocopherol, parfum/fragrance, dimethicone crosspolymer, capryloyl glycine, propylene glycol, , sodium hydroxide, carbomer, citric acid, ethyhexylglycerin, alcohol, acrylamide/ammonium acrylate copolymer, tristearin, pentylene glycol, polyisobutene, dehydroacetic acid, tetrasodium edta, zea mays (corn) kernel extract, hydroxyethylcellulose, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic acid, acetylated glycol stearate, acmella oleracea extract, 1,10-decanediol, althaea officinalis root extract, caprylyl glycol, laureth-3, nymphaea coerulea seed extract, xanthan gum, polysorbate 20, sodium citrate, sorbitan isostearate, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, amaranthus caudatus seed extract, sodium benzoate, potassium sorbate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, papaver rhoeas seed extract, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, eugenol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, coumarin, citral, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool [N0601/H].

Ufff... Dodam, że Pani konsultantka w aptece zapewniała, że krem jest jak najbardziej delikatny dla naczynkowców...

Żeby nawilzyć skórę używam zamiennie Rubialine masque i maskę Nuxe. Podaję skład Nuxe Masque Frais Hydratant (bo może to jej wina, zamiast ulzyć..):

aqua/water, hydrogenated coco-glycerides, hydrolyzed adansonia digitata extract, butylene glycol, ethylhexyl hydroxystearate, cetyl alcohol, cyclopentasiloxane, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) protein, glycerin, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, adansonia digitata seed oil, macadamia ternofilia seed oil, , isohexadecane, phenoxyethanol, tocopherol, oleyl alcohol, phospholipids, polysorbate 80, methylparaben, glycyrrhetinic acid, propylene glycol, cyclohexasiloxane, tetrasodium edta, zanthoxylum alatum fruit extract, ethylparaben, sodium citrate, butylparaben, nymphaea alba flower extract, isobutylparaben, propylbaraben, peg-40 hydrogenated castor oil, carbomer, chlorphenesin, iris florentina root extract, lilium candidum bulb extract, limonene [N0504/C]

Wczesniej na dzień używałam Rubialine kremu, ale jak stan skóry się pogorszył to kupiłam Octopirax - próbując ją natłuścić.
Teraz nawet użyłam na noc Cold Cream Avene i cera nadal woła o pomoc!!!

A może to wina peelingu enzymatycznego Ziaji calma HLC?? Bo ja już zgłupiałam...
Podaję jego skład, już krótszy - bo nie wiem czy mogę go używać...

aqua(water), cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octyldodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum(fragrance), sodium hydroxide.


Dodam, że zamiast toniku uzywam wody termalnej Avene...

Pomóżcie

Na pewno wiem, że maska i krem Rubialine są dla mnie o.k. A ten Nuxe i Ziaja?? Może to ich wina?? Co jest nie tak w ich składzie, czego mam się wystrzegać oprócz alkoholu?

Z góry Wam dziękuję

Edytowane przez justysd
Czas edycji: 2010-01-12 o 12:38
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 19:29   #3043
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o poradę. Mam cerę mieszaną, naczynkową a obecnie odwodnioną MAKSYMALNIE. Nigdy czegoś takiego nie miałam i nie wiem co mi szkodzi... Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie za wstawienie składów...
Ale tyle tu mądrych głów - może któraś pomoże - co mi może szkodzić...

Demakijaż robię płynem micelarnym Biodermy. Więc raczej o.k.
Twarzyczkę myję tylko Hippem lub Beabydreamem - też wydaje mi się o.k.

Na noc już prawie kończę Nuxe Nirvanesque (niby odzywczy przeciwzmarszczkowy - a na karku już 27 latek), ale może on jest zły...
Oj długi ten skład... Drukuję...
Aqua/water, diethylhexyl carbonate, butylene glycol, glycerin, polymethylsilsesquioxane, tribehenin peg-20, esters, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethicone, glycol palmitate, boron nitride, octyldodecanol, dipropylene glycol, imperata cylindrica root extract, rosa moschata seed oil, tocopherol, parfum/fragrance, dimethicone crosspolymer, capryloyl glycine, propylene glycol, , sodium hydroxide, carbomer, citric acid, ethyhexylglycerin, alcohol, acrylamide/ammonium acrylate copolymer, tristearin, pentylene glycol, polyisobutene, dehydroacetic acid, tetrasodium edta, zea mays (corn) kernel extract, hydroxyethylcellulose, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic acid, acetylated glycol stearate, acmella oleracea extract, 1,10-decanediol, althaea officinalis root extract, caprylyl glycol, laureth-3, nymphaea coerulea seed extract, xanthan gum, polysorbate 20, sodium citrate, sorbitan isostearate, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, amaranthus caudatus seed extract, sodium benzoate, potassium sorbate, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, papaver rhoeas seed extract, benzyl benzoate, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, eugenol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, coumarin, citral, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, linalool [N0601/H].

Ufff... Dodam, że Pani konsultantka w aptece zapewniała, że krem jest jak najbardziej delikatny dla naczynkowców...

Żeby nawilzyć skórę używam zamiennie Rubialine masque i maskę Nuxe. Podaję skład Nuxe Masque Frais Hydratant (bo może to jej wina, zamiast ulzyć..):

aqua/water, hydrogenated coco-glycerides, hydrolyzed adansonia digitata extract, butylene glycol, ethylhexyl hydroxystearate, cetyl alcohol, cyclopentasiloxane, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) protein, glycerin, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, adansonia digitata seed oil, macadamia ternofilia seed oil, , isohexadecane, phenoxyethanol, tocopherol, oleyl alcohol, phospholipids, polysorbate 80, methylparaben, glycyrrhetinic acid, propylene glycol, cyclohexasiloxane, tetrasodium edta, zanthoxylum alatum fruit extract, ethylparaben, sodium citrate, butylparaben, nymphaea alba flower extract, isobutylparaben, propylbaraben, peg-40 hydrogenated castor oil, carbomer, chlorphenesin, iris florentina root extract, lilium candidum bulb extract, limonene [N0504/C]

Wczesniej na dzień używałam Rubialine kremu, ale jak stan skóry się pogorszył to kupiłam Octopirax - próbując ją natłuścić.
Teraz nawet użyłam na noc Cold Cream Avene i cera nadal woła o pomoc!!!

A może to wina peelingu enzymatycznego Ziaji calma HLC?? Bo ja już zgłupiałam...
Podaję jego skład, już krótszy - bo nie wiem czy mogę go używać...

aqua(water), cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octyldodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum(fragrance), sodium hydroxide.


Dodam, że zamiast toniku uzywam wody termalnej Avene...

Pomóżcie

Na pewno wiem, że maska i krem Rubialine są dla mnie o.k. A ten Nuxe i Ziaja?? Może to ich wina?? Co jest nie tak w ich składzie, czego mam się wystrzegać oprócz alkoholu?

Z góry Wam dziękuję
Jak dla mnie to nie masz nic co natlusc,nawilzy i odzywi cere.
Poza tym woda termalna zamiast toniku nie jest dobrym pomyslem-to juz lepiej zostac z samym micelem.

Maske Nuxe znam i ona srednio spisuje sie pod katem nawilzenia,zreszta zrezygnowalabym z niej bo potrzeba czegos stalego anie tylko doraznego.

Krem Nuxe niby zly nie jest ale ma mega dlugi sklad,mnostwo wyciagow roslinnych i niewiadomo jaka jest ich ilosc i dzialanie.

Poszukaj czegos,co ma w miare krotki sklad i polecam watki dotyczace cer odwodnionych tymbardziej,ze obecna aura i sezon kaloryferowy nie bardzo sprzyja naszym cerom
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 20:08   #3044
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziękuję Hexxano
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 21:58   #3045
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Hej byłam dziś u dermatologia i dostałam witaminę PP do łykania, i Rozex do smarowania emulsja i jakiś apteczny, czy ktoś miał jakieś przygody z tym Rozexem
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 22:38   #3046
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

tA ja mam pytanie o cerę naczynkową, a dokładnie, jakich kremów teraz w te mrozy najlepiej uzywać? Ja stosuję Avene Antirougeurs Creme Riche, ale sama juz nie wiem, czy on zapewnia odpowiednią ochronę??? Kupiłam też Ziaję serię oliwkową, ale jakoś mam po tym kremie czerwone policzki, raczej mi nie służy
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2010-01-12 o 22:40
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 22:44   #3047
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A nie lepiej filtr? Babydream SPF 50 to niezły tłuścioszek
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 00:19   #3048
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Hej byłam dziś u dermatologia i dostałam witaminę PP do łykania, i Rozex do smarowania emulsja i jakiś apteczny, czy ktoś miał jakieś przygody z tym Rozexem
Po przeszukaniu forum wydaje się, że całkiem sporo osób miało "jakieś przygody" z Rozexem ;) Polecam np. te linki:

http://www.wizaz.pl/forum/search.php...ss&query=Rozex
http://www.google.com/search?as_site...=50&as_q=Rozex

Są też odrębne wątki poświęcone Rozexowi:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108863
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=Rozex
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 07:30   #3049
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
A nie lepiej filtr? Babydream SPF 50 to niezły tłuścioszek
Może i lepiej, ja używam Avene ze względów makijażowych Tylko zastanawiam się, czy nie lepiej właśnie krem na naczynka, żeby je dodatkowo w tym okresie wzmocnić, tym bardziej, że Antiroureurs zawiera filtr. Wiem, że mały, ale zawsze
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 18:45   #3050
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Po przeszukaniu forum wydaje się, że całkiem sporo osób miało "jakieś przygody" z Rozexem ;) Polecam np. te linki:

http://www.wizaz.pl/forum/search.php...ss&query=Rozex
http://www.google.com/search?as_site...=50&as_q=Rozex

Są też odrębne wątki poświęcone Rozexowi:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108863
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=Rozex
dziękuje Ci bardzo
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 07:49   #3051
mmaggiee
Rozeznanie
 
Avatar mmaggiee
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lublin ;)
Wiadomości: 807
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

miesiąc temu odstawiłam diroseal, stosuje filtry, dosmarowywuje sie dodatkowo lipidowym kremem ochronnym z iwostinu i bylo calkiem w porządku. ale od jakiegos tygodnia zaczela mi schodzić malymi partiami sucha skora z twarzy, ktora po posmarowaniu sie kremami wychodzi po jakims czasie "na wierzch" . pomimo,ze na ogol mam raczej sucha cere to nigdy nie mialam problemow z takim sciagnieciem i schodzeniem skóry. myslicie,ze dopiero teraz mogl sie pojawic efekt uboczny dirosealu, pomimo niestosowania go juz ponad miesiac?
mmaggiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 16:20   #3052
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ja doopieszczam twarz kremem tołpy do naczynkowej i jest swietny. Naprawdę
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 17:42   #3053
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
A nie lepiej filtr? Babydream SPF 50 to niezły tłuścioszek
A czy ten babydream nie jest zbyt tłusty pod makijarz???

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość
A ja doopieszczam twarz kremem tołpy do naczynkowej i jest swietny. Naprawdę

Czy to ten krem masz http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-mieszanej.htm

??
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 18:00   #3054
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Imbir w podkładzie Bourjois a naczynkowa cera

Czy imbir w tym podkładzie może zaszkodzić naczynkowej cerze Bourjois, Healthy Mix, Fond de Teint (Owocowy podkład rozświetlający) ?
Bardzo jestem go ciekawa a mam problem z naczynkami na policzkach Imbir jest chyba rozgrzewający...Bez składu chyba trudno no ale może ktoś wie czy to jest przeszkodą ten imbir? A może ktoś ma skład?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 18:22   #3055
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
A czy ten babydream nie jest zbyt tłusty pod makijarz???



Czy to ten krem masz http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-mieszanej.htm

??
Tak, to ten
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 20:42   #3056
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Imbir w podkładzie Bourjois a naczynkowa cera

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Czy imbir w tym podkładzie może zaszkodzić naczynkowej cerze Bourjois, Healthy Mix, Fond de Teint (Owocowy podkład rozświetlający) ?
Bardzo jestem go ciekawa a mam problem z naczynkami na policzkach Imbir jest chyba rozgrzewający...Bez składu chyba trudno no ale może ktoś wie czy to jest przeszkodą ten imbir? A może ktoś ma skład?
Na tyle co sie orientuje to cynamon jest niewskazany dla cer naczynkowych poza tym potrafi tez uczulac ale imbir to jeden z antyoksydantow.
Sklad INCI na pewno bylby pomocny bo wtedy mozna cos wiecej napisac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 20:49   #3057
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Stosowałyście może ekstrakt z kasztanowca z mazideł?
Czy szczypanie policzków po nałożeniu to normalna reakcja czy raczej mi szkodzi?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:35   #3058
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Podpinam się pod kasztanowca - stosuję maskę z Flos leku z wyciągiem z suchego kasztanowca i też czuję policzki Ale nawilża cudnie i rzeczywiście łagodzi - więc skąd takie uczucie?
justysd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 21:39   #3059
Hrabia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Witam serdecznie,
zakupiłem kwas TCA 30%. Chcę go użyć w domu. Kosmetycznka zaleciła najpierw nalożyć go miejscowo na plamę. Skóra troche mnie piekła, prawie niewyczuwalnie, zbielała, następnie była czerwona. Po dwu dniach jest brązowa - powstaje taki strupek. Mam pytanie dotyczące problemu nakładania TCA na całą twarz. Czym to zrobić i jak, żeby było w miarę równomiernie? Dziękuję za odpowiedzi.
Hrabia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:09   #3060
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Chyba mogę nazwać moją skórę naczynkową...

Co myślicie o tym żeby łykać Cerutin albo Rutinoscorbin ogólnie jakąś witamine C przez cały rok?

Dermatolog kazała mi kupić wit. E i PP. Zużyłam jedno opakowanie każdej z nich i teraz chyba odczekam troche. Za jakiś czas znowu zaczne łykać te witaminy.

Na co działają witaminy E i PP?

Czy łykanie Cerutinu co kilka dni przez cały rok nie zaszkodzi mi?
Nie mam popękanych naczynek, ale mam rumień na policzkach i mam też spore sińce pod oczami (chyba taka już moja uroda). Ogólnie jestem dość "żylasta" i mam chyba cienko ukrwioną skórę. To troche wkurzające. Mam 16 lat!
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.