Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-23, 20:22   #3421
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

strawberry - nie napisałaś czy coś z listy stosujesz już teraz czy wszystko po raz pierwszy chcesz wprowadzić? bo zdecydowanie rób to pojedynczo, bo jak będziesz miała niespodziankę to nie domyslisz się po czym Na pewno nie wprowadzaj naraz Diacnealu i Effaclaru! Najpierw jeden, jak skóra się przyzwyczai dopiero drugi.
Łuszczenie nie pojawi się nagle w całej okazałości, więc możesz zacząć przed weselem, a jak zauważysz że zaczynasz się łuszczyć to przystopujesz trochę.
Zdecydowanie wyższy filtr przy tych produktach.
Nie wiem czy żel BD nie będzie Ci zostawiał poślizgu na twarzy. Jeśli tak to polecam zastępszo żel do higieny intymniej Rossmana - Facelle Intime.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:37   #3422
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Ineso za wskazówki Effaclaru używałam już przez jakiś czas dosyć niedawno, teraz jestem w trakcie tubki Lysalphy active creme. A żelu Babydream używam i raczej nie zamienię to on tak znacząco poprawił mi stan cery po przesuszeniu
Moja skóra jest mimo wszystko mało wrażliwa, wcześniej naprawdę ostro ją katowałam
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:48   #3423
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No widzisz, a ja mimo przesuszenia ślizgam się po BD ale co dziwne po Babysmile z oliwą nie
Effaclar dość łagodny jest, bardziej bym się obawiała reakcji na Diacneal (chociaż sama nie stosowałam nigdy, ale podczytywałam wątek).
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:05   #3424
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No ja na wiór wysuszona nie byłam, raczej chodzi o to, że przez nadmiar chemii skóra broniła się zmasowanym atakiem niespodzianek

A jakaś pięćdziesiątka przy Diacnealu wystarczy, prawda? Na razie w domu mam jeszcze nową wersję babydream o tą: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ersja-2010.htm używaną przy większym słońcu.
Czy któraś z dziewczyn mogłaby mi powiedzieć, czy puder z talkiem zdestabilizuje ten lub poprzednio wspomniany przeze mnie Anthelios?
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:15   #3425
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wystarczy 50, ale nakładana przepisową ilością i niezaleznie od stopnia nasłonecznienia. Z destabilizacją to już skomplikowany problem W obu filtrach jest parsol, który jest destabilizowany zazwyczaj talkiem. Ale w obu filtrach masz też stabilny, porządny filtr. Ja się destabilizacją kolorówką nie przejmuję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 11:10   #3426
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeszcze raz dziękuję ci Ineso za odpowiedź

Hm, to może Effaclar wprowadzę sobie we wrześniu, a dopiero w październiku zobaczę jak zareaguję na Diacneal? A całą resztę będę wypróbowywać co 4-5 dni, jak ma mnie coś zapchać to chyba po takim czasie już zauważę Chyba tak powinno być dobrze, prawda?
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:23   #3427
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez strawberry_fields Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję ci Ineso za odpowiedź
Nie ma za co Miło widzieć, że ktoś kto jest bardzo krótko na forum, zadał sobie trud czytania ze zrozumieniem i zadaje pytania oparte już na pewnej wiedzy
Acha, ja nie jestem fanką alkoholu w składzie filtrów - w dodatku jak będziesz mocno złuszczać skórę, to jeszcze alkohol na dzień może ją podrażniać bardziej. W takiej sytuacji szukaj filtra bez alko, choć wybór nie jest wielki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 19:30   #3428
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeżeli mogę skorzystać z dostępnej wiedzy zawsze staram się to robić
I wolę metodę prób i błędów niż zawracanie innym głowy, taka już chyba moja natura Jednak patrząc na ten wątek nie mogłam się powstrzymać, zwłaszcza, że jednak bałam się tych błędów

Dobrze, to ja już podziękuję za wszystkie rady, jestem niezmiernie wdzięczna
Już zaczynam lekturę kolejnych wątków na forum i mam nadzieję, że kieeedyś też będę mogła komuś pomóc
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 20:45   #3429
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez strawberry_fields Pokaż wiadomość
Dobrze, to ja już podziękuję za wszystkie rady, jestem niezmiernie wdzięczna
Już zaczynam lekturę kolejnych wątków na forum i mam nadzieję, że kieeedyś też będę mogła komuś pomóc
Oj tam, może Ci ktoś jeszcze coś poradzi, ja się odniosłam tylko do tego, co znam.
I jeszcze jedno, bo teraz zauważyłam - wieczorem już serum z wit. C nie dawaj. Lepiej na dzień, bo wspomaga ochronę przeciwsłoneczną, w takiej porcji wystarczy aby skóra nasyciła się witaminką i najwazniejsze - nie łączymy wit. C z kwasem BHA (czyli effaclar w Twoim wypadku) nigdy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 11:00   #3430
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
i najwazniejsze - nie łączymy wit. C z kwasem BHA (czyli effaclar w Twoim wypadku) nigdy.
Nie miałam o tym pojęcia, dziękuję
Ale to znaczy, że mogę używać tego serum rano, czy w ogóle mam z niego zrezygnować w czasie stosowania Effaclaru?
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 11:03   #3431
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Możesz spokojnie rano. Chodzi o to, żeby nie mieszały się naraz.

Tu więcej o niemieszaniu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2010-07-25 o 11:06
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 11:11   #3432
strawberry_fields
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję za link i info
No to jeszcze trochę do nadrobienia mnie czeka przez ten miesiąc przed rozpoczęciem planu
strawberry_fields jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 22:28   #3433
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam szanowne Panie, po ponad roku na Biochemii (i wielu przerw, słabości, kryzysów) czas na refleksje. Twarz wygląda coraz lepiej, dlatego chętnie podzielę się swoimi refleksjami.

Do mycia: żel Babydream albo niebieski Lilliputz (dla piratów) z Rossmana

Tonik: hydrolaty (to wedle uznania, kocankowy super śmierdziel na naczynka, miętowy, szałwiowy, oczarowy) oraz tonik Best

Na wągry: LHA i glinki (chociaż zabieram się za algi). Tylko z tymi cudami trzeba ostrożnie, żeby wszystkich zanieczyszczeń nie wywalić na raz. Ja stosuję samorobiony krem z 2% LHA raz w tygodniu, nie jest fotouczulający, systematycznie usuwa wągierek po wągierku.

Krem: wszelkie samoróbki (właśnie testuję szałwiowy z HA, hydrolatem różanym, B3 na bazie z ZSK) oraz krem Best z Herba Studio.

Jak szukacie jakiejś serii wartej zaufania, bo się nie chce albo nie ma czasu merdać, eksperymentować i wysypywać to wypróbujcie Best z Herba Studio, moje ostatnie odkrycie. Taniocha, więc można zaryzykować, składy cud miód i delikatne antypryszczowe działanie, uspokoi każde pobojowisko Można zamówić w DoZie.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 09:36   #3434
odlo78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,

Od kilu tygodni "eksperymentuję " z produktami biochem. i proszę o krytyczną ocenę.
Mam cerę atopową, tzn w ostatnim roku zdarzyło mi się kilka "ataków" - z dnia na dzień cera twarzy robiła się tak zaogniona że nawet nie było mowy żeby się ludziom pokazać. Dermatolog mi to jako-tako wyprowadził , teraz chciałabym polepszyć jej stan.
Na codzień sporo zaczerwienień,tłusta T, poza tym zdarzają się przesusze na policzkach. Pory powiększone, wągry niewielkie - tzn jak na mnie ;-). Sporo przebrawień. No i zmarszczki - ogromna na czole (33 lata ), coraz bardziej widoczne w okolicach oczu.
Od kilku tygodni pojedynczo wprowadzałam:
- hydrolaty : oczarowy, z głogu, kocanki (ten 3 mnie nieco podrażnia)
- maseczki morska i winogronowa z BU - stosowane dopiero po 1 razie ale co ważne nie uczuliły
- peeling enzymatyczny z BU - na razie równnież wrażenia pozytywne
- myję twarz jak na razie wciąż Cetaphilem, w zastępstwie zamówiłam Camphor Souffle z Lure Beauty, mam nadzieję że się sprawdzi
- rano po hydroacie wmasowuję olejek śliwkowy lub tamanu wymieszany z HA w dłoni (dużo powiedziane bo te dwa składniki jakoś nie chcą mi się w dłoni łączyć. Wczoraj zrobiłam mały zapas olejku+niacynamid ok 5% + witC ok 5%- do miesznaia z Ha tuż przed zastosowaniem. Czy to aby nie będzie mieszanka wybuchowa ?
- jesli wychodzę na zewnątrz to filtr Avene 50.
- makijaż mineralny.
- po przyjściu z pracy demakijaż Cetaphilem+ hydrolat (tu by się chyba przydał tonik ale nie wiem jaki? czy kwasy nie wyrządzą kuku mojej atopowej skórze? ) , po czym smaruję niezmydlalną frakcją oleju sojowego
- wieczorem Cetaphil, hydrolat , serum Lemon z BU.
- pod oczy i na nieszczęsne zmarszczki na czoło wklepuję wit A+E
Proszę o poradę na co zwrócić uwagę, w którym kierunku się udać z moją pielęgnacją. Jak na razie ogromnie się cieszę że nic mnie nie uczuliło , tylko raz pojawiła się boląca gula koło skroni , poza tym cera zdecydowanie gładsza, chyba troszkę wyrównany koloryt ... Strasznie się boje wprowadzania zmian, bo wiem jakie niespodzianki miałam w przeszłości. Czy powinnam eksperymentować z kwasami i co dzięki nim mogę zmienić?
Z góry dziękuję za pomoc.
odlo78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:06   #3435
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, odzywałam sie kilka razy w tym wątku i modziłam coś ze swoją pielęgnacją ale ostatnio przez tą powódź zaniedbałam plany. Teraz jednak ułożyłam sobie znów plan i ten zamierzam zrealizować. Póki co używam tak:
-żel do mycia ziaja tin tin
-tonik ziaja tin tin
-krem excipial - jest to emulsja intensywnie nawilżająca z mocznikiem (mam ją w saszetkach)
-jak dłuzej na slonce idę to mam też próbki bioderma https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ka-ochrona.htm
-serum lemon z BU na noc

Tak wygląda to teraz, byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu, zamierzam iść jeszcze dwa razy (tak mi poleciła) i na jesieni kupić tonik z kwasami 10%, do tego na teraz tonik ziaja zastapić hydrolatem rozmarynowym i jeszcze wspomoc się maseczką z BU ze skrzypem.

Już raz opisywałam swoją cerę ale żeby nie było wątpliwości: trądzikowa, zawsze tłusta ostatnio się przesusza, mam skłonność do głębokich krost na policzkach, robią mi się małe ślady i blizny, na oczyszczaniu byłam pierwszy raz w życiu.

I przepraszam, ze pytam sto razy o to samo ale już ostatni raz proszę o podanie przykładowego filtra co na jesieni mogłabym go stosować przy kwasach, żeby tani był w miarę i w miarę nie zapychał.
Przepraszam, ze się powtarzam ale jak mówiłam przez powódź nie ruszyło nic a teraz już za priorytet w pielęgnacji postawiłam sobie poprawienie cery.

Dodam jeszcze, że do makijażu używam na co dzień tylko pudru bambusowego z jedwabiem z BU, na większe wyjścia, raz na dłuższy czas, maluję się podkładem lirene city matt i wykańczam tymże pudrem.
__________________


Edytowane przez *piękna
Czas edycji: 2010-07-26 o 10:11
*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 11:10   #3436
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez odlo78 Pokaż wiadomość
Witam,

Od kilu tygodni "eksperymentuję " z produktami biochem. i proszę o krytyczną ocenę.
Mam cerę atopową, tzn w ostatnim roku zdarzyło mi się kilka "ataków" - z dnia na dzień cera twarzy robiła się tak zaogniona że nawet nie było mowy żeby się ludziom pokazać. Dermatolog mi to jako-tako wyprowadził , teraz chciałabym polepszyć jej stan.
Na codzień sporo zaczerwienień,tłusta T, poza tym zdarzają się przesusze na policzkach. Pory powiększone, wągry niewielkie - tzn jak na mnie ;-). Sporo przebrawień. No i zmarszczki - ogromna na czole (33 lata ), coraz bardziej widoczne w okolicach oczu.
Od kilku tygodni pojedynczo wprowadzałam:
- hydrolaty : oczarowy, z głogu, kocanki (ten 3 mnie nieco podrażnia)
- maseczki morska i winogronowa z BU - stosowane dopiero po 1 razie ale co ważne nie uczuliły
- peeling enzymatyczny z BU - na razie równnież wrażenia pozytywne
- myję twarz jak na razie wciąż Cetaphilem, w zastępstwie zamówiłam Camphor Souffle z Lure Beauty, mam nadzieję że się sprawdzi
- rano po hydroacie wmasowuję olejek śliwkowy lub tamanu wymieszany z HA w dłoni (dużo powiedziane bo te dwa składniki jakoś nie chcą mi się w dłoni łączyć. Wczoraj zrobiłam mały zapas olejku+niacynamid ok 5% + witC ok 5%- do miesznaia z Ha tuż przed zastosowaniem. Czy to aby nie będzie mieszanka wybuchowa ?
No właśnie chciałam zaproponować żebyś wprowadziła jakieś antyoksydanty i substancje odmładzające skoro piszesz że masz przebarwienia i zmarszczki, to wit.C zdecydowanie jest dobrym wyborem tylko pamiętaj że ona szybko się destabilizuje więc należy ją dodać każdorazowo do jednorazowej porcji. Ja , z lenistwa, używam formy wit.C rozpuszczalnej w tłuszczach i mogę z czystym sumieniem ją polecić, zwłaszcza w towarzystwie koenzymu Q10 (oba surowce dostępne na mazidłach). A na jesień proponuję wprowadzić retinoidy - mają działanie odmładzające i przeciwtrądzikowe, również na mazidłach można dostać wit.A (czyli retinoid). Z tym ze przy nich konieczne są filtry.
Cytat:
Napisane przez odlo78 Pokaż wiadomość
Proszę o poradę na co zwrócić uwagę, w którym kierunku się udać z moją pielęgnacją. Jak na razie ogromnie się cieszę że nic mnie nie uczuliło , tylko raz pojawiła się boląca gula koło skroni , poza tym cera zdecydowanie gładsza, chyba troszkę wyrównany koloryt ... Strasznie się boje wprowadzania zmian, bo wiem jakie niespodzianki miałam w przeszłości. Czy powinnam eksperymentować z kwasami i co dzięki nim mogę zmienić?
Z góry dziękuję za pomoc.
Co do kwasów i atropowej skóry to ja nie pomogę bo zwyczajnie się na tym nie znam. Lepiej skonsultować się z dermatologiem w tej kwesti, lecz skoro używasz serum Lemon to jeden kwas już wprowadziłaś (salicyl ). Co do działania kwasów to poczytaj ich opisy na Mazidłach i ZySK, bo każdy ma nieco inne działanie. Natomiast na pewno dobrze przy skórze atropowej działają preparaty z mocznikiem, poszukaj kremów Kemuren, Cerkoderm oraz serii Xerial La Roche - Posay (zobacz może na początek w KWC )
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-07-26 o 11:12
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 13:00   #3437
odlo78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
wit.C zdecydowanie jest dobrym wyborem tylko pamiętaj że ona szybko się destabilizuje więc należy ją dodać każdorazowo do jednorazowej porcji)
vikii wielkie dzieki za odpowiedz. Troche sie zmartwilam tą wit C, mam taka płynną (TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU) z mazideł. Pomieszałam ją sobie z olejkiem tak na 3-4dni. Czy to oznacza że nie powinnam tego olejku już używać ?
odlo78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 21:15   #3438
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny, już od dłuższego czasu podglądam to forum, ale teraz zaczęłam się nad tym bardziej zastanawiać.

Moja skóra: sucha, wrażliwa z resztkami po trądziku: trochę wyprysków i przebarwień oraz lekkie świecenie się. Głównie zależy mi na tym aby pozbyć się wyprysków i przebarwień jednocześnie nie podrażniając oraz nie wysuszając skóry.
Używałam mnóstwa rzeczy które miały być delikatne, ale wysuszały, nawet zestaw z Clinique - dla mnie nastolatki to kosmiczna cena - niestety efektu prawie nie ma. Pomyślałam więc znów o kręceniu kosmetyków samodzielnie i to jest to co wymyśliłam:

Rano:

hydrolat z róży
olejek myjący drzewko różane
żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem

Wieczorem:
olejek myjący drzewko różane
Tonik z kwasem PHA 6%
znowu żel hialuronowy (?)

Od czasu do czasu: maseczka truskawkowa i peeling enzymatyczny z bromelaina.

I jak to oceniacie? Może coś innego na noc zamiast żelu hialuronowego? Czy trzeba przy takiej kuracji dodatkowo się filtrować? Na BU wyczytałam że nie, ale nadal nie jestem pewna co do tego toniku..
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:04   #3439
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Taranka - przy PHA filtry nie są konieczne. Jednak zastanów się nad nimi jako sposobie na uniknięcie zmarszczek i przebarwień w przyszłości
Myślę, że na noc nie jest już konieczny żel HA. PHA ładnie nawilża, więc nie powinnaś mieć w ogóle potrzeby nałożenia na niego czegoś jeszcze.
Połączenia HA z alantoiną i pantenolem nie znam, więc się nie wypowiem, ale generalnie zestaw prosty i zawierający wszystko, co trzeba.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 23:23   #3440
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ineso dziękuję , zmieniłabyś coś tu?
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 12:02   #3441
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez odlo78 Pokaż wiadomość
vikii wielkie dzieki za odpowiedz. Troche sie zmartwilam tą wit C, mam taka płynną (TETRAIZOPALMITYNIAN ASKORBYLU) z mazideł. Pomieszałam ją sobie z olejkiem tak na 3-4dni. Czy to oznacza że nie powinnam tego olejku już używać ?
Aaaa czyli masz tą samą co ja - rozpuszczalną w tłuszczach ona się nie destabilizuje (destabilizuje się tylko forma rozpuszczalna w wodzie), więc tą formę możesz dodać bez obaw do większej porcji oleju
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 12:58   #3442
odlo78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Aaaa czyli masz tą samą co ja - rozpuszczalną w tłuszczach ona się nie destabilizuje (destabilizuje się tylko forma rozpuszczalna w wodzie), więc tą formę możesz dodać bez obaw do większej porcji oleju
uffffff ........kamień z serca . dzięki !!!!!!!!!
odlo78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 23:31   #3443
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy i ja moge prosic o rade?

Mam cere mieszana, tlusta w strefie T, na policzkach raczej normalna, choc sklonna do przesuszen. Poza tym wiele zaskornikow i wagrow. Od lat mecze sie z tradzikiem, nie sa to ropne wypryski, raczej niewielkie krostki, dlatego tez dermatolog zalecila mi stosowanie co 3 dni Epiduo. Chcialabym do swej pielegnacji wprowadzic kosmetyki z BU, jednak nie bardzo wiem co. Mysle przede wszystkim o olejach, kremach, maseczkach i pudrze. Nie bardzo wiem (wstyd sie przyznac) kiedy stosowac serum, zel hialuronowy i hydrolaty.

Mam wiele kosmetykow, ktore zamierzam pokonczyc, a nastepnie przerzucic sie na te z BU.

Rano:
- twarz przemywam emulsja Cetaphil (sposob bez uzycia wody), mam tez do wykorzystania plyn micelarny Bourjois, plyn micelarny Ziaja, a takze zel Clean&Clear; myslalam nad uzyciem olejku pomaranczowego z BU
- LRP Anthelios fluid barwiony spf 50+
- obecnie skrobia, ale zamierzam kupic puder bambusowy z jedwabiem i owsem

Wieczorem:
- twarz znow zmywam tym, co rano
- co 3 dni stosuje epiduo, a 30 min pozniej stosuje Dermedic Hydrain2
- jesli akurat jest dzien bez Epiduo, to stosuje sam nawilzacz: do wykorzystania został mi krem pomidorowy z Avy i Cetaphil MD Dermoprotektor. Chcialabym takze znalezc krem na BU. Czy zamiast kremu moge stosowac olej? Zalezy mi na silnym nawilzeniu.

Mysle takze nad maseczka wulkaniczna z NEEM, oczywiscie z BU.

Moim celem jest pozbycie sie tradziku, odpowiednie nawilzenie skory, a takze, o ile to mozliwe, redukcja wagrow i zaskornikow.

Bardzo prosze o pomoc.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2010-08-03 o 23:49
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 00:44   #3444
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, czy mogłabym prosić o poradę, jako że dopiero od kilku dni siedzę na biochemii, nie wszystko jeszcze łapię, dla świeżynki jest to całkiem skomplikowane? ;D

Mam, 20 lat, cera problemowa, mieszana, z przetłuszczającą się strefą T- nos pokryty wągrami, popękane naczynka na płatkach nosa, całe policzki i broda w bliznach potrądzikowych, trochę przebarwień, systematycznie wyskakujące pryszcze na brodzie i pomiędzy brwiami, na policzkach nieliczne zaskórniki. Do tego cera wrazliwa ;D

Z dotychczasowej pielęgnacji stosowałam peeling enzymatyczny i maseczke z glinką zieloną (ziaja), różnorakie żele do mycia twarzy i toniki (bezalkoholowe, innych moja skóra nie toleruje), krem od czasu do czasu lirene nawilżający z filtrem spf 15 i od czasu do czasu natłuszczanie oliwką hipp na noc. Zresztą wszystko to dość nieregularnie. Okazjonalnie oczyszczanie manualne, ostatnio wczoraj i to będzie ostatnie w życiu.

Zeszłej zimy stosowałam acne derm i pozbyłam się wszystkich zaskórników z czoła, a blizny wyraźnie się spłyciły, na policzkach i brodzie wszystko wróciło.

Zamówienie z mazideł przyszło, zamierzam stosować tonik z kwasem migdałowym 5% i kwasem hialuronowym.
Czy stosowanie go co 2 dni będzie ok?
Do jakiego max stężenia mogę sobie samodzielnie modyfikować przepis, żeby nie wyrządzić sobie krzywdy?

Liczę, że pozbędę się blizn po trądziku, jeśli nie to na zimę może przerzucić się na tonik z kwasem glikolowym? Oczywiście omijając płatki nosa i naczynka. Chyba że lepiej zastosować coś innego?

Do tego mam zamiar przygotowywać sobie ekspresowe sera (olej z nasion czarnej porzeczki,orzecha włoskiego, konopny) z jedwabiem/kwasem hial/ pantenolem/ niacynamidem/ekstraktem z cytryny. Na przemian z tym tonikiem.
Rano tonik na bazie hydrolatu oczarowego z NMF/kwasem hialuronowym.

Od czasu do czasu maseczka ze spiruliny i jogurtu nat. Za jakiś czas wybieram się na mikrodermabrazję z peelingiem kawitacyjnym.

Nie wiem tylko, co zrobić z tymi rozszerzonymi naczynkami, drażnią mnie strasznie, wyglądam jakbym miała permanentny katar, teraz doczytałam, że hydrolat z kocanki byłby ok. Myślałąm o laserze, ale obawiam się, ze wyrzucę kasę w błoto i jeszcze dorobię się nowych poparzeń ;(

Jesli chodzi o włosy to będę robić prostowanie keratynowe, szampon babydream+ serum jedwabno keratynowe z mazideł.

Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, które pomogłyby mi uporać się z moją cerą, pomyślałam, że jeśli acne derm uporał się z moim czołęm, to może i inne kwasy mi pomogą, padło na migdałowy ze względu na porę roku A na co mogłabym zwrócić jeszcze uwagę, jeśli chodzi o te naczynka? Może 'ukulać' sobie coś z wyciągiem z kasztanowca/arniki na tyle skoncentrowane, by nakładać punktowo?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2010-08-05 o 00:45
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:19   #3445
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość

Zamówienie z mazideł przyszło, zamierzam stosować tonik z kwasem migdałowym 5% i kwasem hialuronowym.
Czy stosowanie go co 2 dni będzie ok?
Do jakiego max stężenia mogę sobie samodzielnie modyfikować przepis, żeby nie wyrządzić sobie krzywdy?

Liczę, że pozbędę się blizn po trądziku, jeśli nie to na zimę może przerzucić się na tonik z kwasem glikolowym? Oczywiście omijając płatki nosa i naczynka. Chyba że lepiej zastosować coś innego?

Do tego mam zamiar przygotowywać sobie ekspresowe sera (olej z nasion czarnej porzeczki,orzecha włoskiego, konopny) z jedwabiem/kwasem hial/ pantenolem/ niacynamidem/ekstraktem z cytryny. Na przemian z tym tonikiem.
Rano tonik na bazie hydrolatu oczarowego z NMF/kwasem hialuronowym.

Od czasu do czasu maseczka ze spiruliny i jogurtu nat. Za jakiś czas wybieram się na mikrodermabrazję z peelingiem kawitacyjnym.

Nie wiem tylko, co zrobić z tymi rozszerzonymi naczynkami, drażnią mnie strasznie, wyglądam jakbym miała permanentny katar, teraz doczytałam, że hydrolat z kocanki byłby ok. Myślałąm o laserze, ale obawiam się, ze wyrzucę kasę w błoto i jeszcze dorobię się nowych poparzeń ;(

Jesli chodzi o włosy to będę robić prostowanie keratynowe, szampon babydream+ serum jedwabno keratynowe z mazideł.

Może 'ukulać' sobie coś z wyciągiem z kasztanowca/arniki na tyle skoncentrowane, by nakładać punktowo?
Wszystko jest ok, tylko pamiętaj że na efekty pielęgnacji naturalnej trzeba trochę dłużej poczekać, więc konieczna będzie cierpliwość i regularność w stosowaniu.

Pamiętaj żeby przy kwasach koniecznie zaopatrzyć się w wysoki fotostabilny filtr przeciwsłoneczny i stosować go na dzień.

Jakiej kolorówki używasz, bo to bardzo ważne ?

Na czym polega to prostowanie keratynowe, bo nie słyszałam o tym a jestem baaardzo ciekawa???

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Czy i ja moge prosic o rade?

Mam cere mieszana, tlusta w strefie T, na policzkach raczej normalna, choc sklonna do przesuszen. Poza tym wiele zaskornikow i wagrow. Od lat mecze sie z tradzikiem, nie sa to ropne wypryski, raczej niewielkie krostki, dlatego tez dermatolog zalecila mi stosowanie co 3 dni Epiduo. Chcialabym do swej pielegnacji wprowadzic kosmetyki z BU, jednak nie bardzo wiem co. Mysle przede wszystkim o olejach, kremach, maseczkach i pudrze. Nie bardzo wiem (wstyd sie przyznac) kiedy stosowac serum, zel hialuronowy i hydrolaty.

Mam wiele kosmetykow, ktore zamierzam pokonczyc, a nastepnie przerzucic sie na te z BU.

Rano:
- twarz przemywam emulsja Cetaphil (sposob bez uzycia wody), mam tez do wykorzystania plyn micelarny Bourjois, plyn micelarny Ziaja, a takze zel Clean&Clear; myslalam nad uzyciem olejku pomaranczowego z BU
- LRP Anthelios fluid barwiony spf 50+
- obecnie skrobia, ale zamierzam kupic puder bambusowy z jedwabiem i owsem

Wieczorem:
- twarz znow zmywam tym, co rano
- co 3 dni stosuje epiduo, a 30 min pozniej stosuje Dermedic Hydrain2
- jesli akurat jest dzien bez Epiduo, to stosuje sam nawilzacz: do wykorzystania został mi krem pomidorowy z Avy i Cetaphil MD Dermoprotektor. Chcialabym takze znalezc krem na BU. Czy zamiast kremu moge stosowac olej? Zalezy mi na silnym nawilzeniu.

Mysle takze nad maseczka wulkaniczna z NEEM, oczywiscie z BU.

Moim celem jest pozbycie sie tradziku, odpowiednie nawilzenie skory, a takze, o ile to mozliwe, redukcja wagrow i zaskornikow.

Bardzo prosze o pomoc.
Powoli, widzę że do dyspozycji masz bardzo dużo kosmetyków, ale pamiętaj: im prostsza pielęgnacja i mniej kosmetyków tym lepiej, więc nie używaj tego wszystkiego naraz bo tylko zrobisz sobie krzywdę.

Rano:
- Cethapil jest bardzo oks, płyny miceralne zużyłabym do wieczornego demakijażu oczu
Potem jak już skończysz Cethapil możesz skończyć Clean&Clear, ale na przyszłość nie polecałabym kupować myjca z alkoholem, lepsze będą delikatne emulsje jak Cethapil, albo olejki jak ten z BU - dla mnie to myjec geniusz!

- Antek i puder - tak trzymaj
Malujesz się jeszcze czymś?

Wieczorem:
- myjec
- Eupido co 3 dni stosowałabym samodzielnie, a w pozostałe dni nawilżacz Dermedic Hydrain2, jak skończysz to dermoprotektor, kremu z Avy nie znam
Przy każdym obserwuj skórę czy cię nie zapycha, dlatego ważne żeby stosować te kosmetyki pojedyńczo! Inaczej niemożliwe będzie zaobserwowanie co Ci szkodzi
To samo tyczy się wszelkich nowości - wprowadzaj je pojedyńczo, w minimum 2 tygodniowych odstępach, a optimum byłoby wprowadzać je co 28 dni (tak odnawia się skóra)

Olej z BU możesz stosować w połączeniu z żelem hialuronowym. To samo serum

- maseczka raz w tygodniu

Do Twojej cery z BU polecam:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...hamamelis.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...tgeranium.html
- maseczki wulkaniczne
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
Witam, odzywałam sie kilka razy w tym wątku i modziłam coś ze swoją pielęgnacją ale ostatnio przez tą powódź zaniedbałam plany. Teraz jednak ułożyłam sobie znów plan i ten zamierzam zrealizować. Póki co używam tak:
-żel do mycia ziaja tin tin
-tonik ziaja tin tin
-krem excipial - jest to emulsja intensywnie nawilżająca z mocznikiem (mam ją w saszetkach)
-jak dłuzej na slonce idę to mam też próbki bioderma https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ka-ochrona.htm
-serum lemon z BU na noc

Tak wygląda to teraz, byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu, zamierzam iść jeszcze dwa razy (tak mi poleciła) i na jesieni kupić tonik z kwasami 10%, do tego na teraz tonik ziaja zastapić hydrolatem rozmarynowym i jeszcze wspomoc się maseczką z BU ze skrzypem.

Już raz opisywałam swoją cerę ale żeby nie było wątpliwości: trądzikowa, zawsze tłusta ostatnio się przesusza, mam skłonność do głębokich krost na policzkach, robią mi się małe ślady i blizny, na oczyszczaniu byłam pierwszy raz w życiu.

I przepraszam, ze pytam sto razy o to samo ale już ostatni raz proszę o podanie przykładowego filtra co na jesieni mogłabym go stosować przy kwasach, żeby tani był w miarę i w miarę nie zapychał.
Przepraszam, ze się powtarzam ale jak mówiłam przez powódź nie ruszyło nic a teraz już za priorytet w pielęgnacji postawiłam sobie poprawienie cery.

Dodam jeszcze, że do makijażu używam na co dzień tylko pudru bambusowego z jedwabiem z BU, na większe wyjścia, raz na dłuższy czas, maluję się podkładem lirene city matt i wykańczam tymże pudrem.
Filtr to niestety sprawa indywidualna, najlepiej testować próbki.
Ja bardzo lubię emulsje Iwostinu, na moją cerę działają dobroczynnie, ale wiele osób zapychają.
Jak ta Bioderma się sprawdza to może to?
__________________
Jestem grze*na.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2010-08-05 o 09:04
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:38   #3446
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja już któryś raz tutaj pytam, ale ciągle popełniam błędy w pielęgnacji, dlatego teraz postanawiam wrócić do biochemicznej pielęgnacji i złozyc zamówienie na BU (w planach: żel hialuronowy, hydrolat oczarowy, olej tamanu i skwalan (bądz zamiast swalanu jakis inny lekki olej na dzień)
Mam cerę mieszaną z tendencją do suchych skórek, nie ma problemu ze zbytnim przetłuszczniem a jedynie z ciągle zapchanymi porami i pojecyńczymi wypryskami, raczej małowrażliwa i bez naczynek + zmarszczka na czole i pare przebarwień, z którymi intensywnie będę walczyć jesienią, bo po 3 latach filtrowania dałam sobie w te wakacje spokój. Mój plan
RANO:
- płyn micelarny DaxCosmetics lub hydrolat oczarowy (płyn będę stoswać na nastepny noc po nocy z tamanu, a na noc po OCM tylko hydrolat, zauwazyłam, że brak porannego mycia - tylko micel, korzystnie działa na moja skórę)
- Humektan + HA + ten lekki olej
- makijaż (mineralny lub zwykły)
WIECZOREM:
na przemian
- jeden dzień OCM (na razie pod 3 uzyciach jest ok, czyściła mi troche pory, stosuję taka na oko mieszankę 25-30% rycyny na oliwę z oliwek, którą chyba zastąpię kocanką) po którym już nic nie kłądę na buzię
- drugi dzień żel oliwkowy ziaji po którym nakładam tamanu z HA
- trzeci dzień ? co tutaj prponujecie? chciałabym coś na te zaskórniki, mam Brevoxyl, mogłaby stosowac i unikac słońca (w sumie siedze w pracy a na dni słoneczke moge się maziać Avene 50)mam też Juvit te krople dla dzieci, ale nie jestem pewna czy one mi służą, mam tez kwas salicylowy i migdałowy z mazideł, ale nie chcę robić peelingów lato, może jakiś ukręcony lakki i prosty tonik? Nie chcę kupować PHA bo uważam ze to dla mnie za lekki kaliber i w dodatku podobno się lepi. Nie ma tez sesnu kupowac gotowców z BU skoro mam czyste kwasy w domu.
OD CZASU DO CZASU: mam peeling z Ziaji Pro
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:59   #3447
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Powoli, widzę że do dyspozycji masz bardzo dużo kosmetyków, ale pamiętaj: im prostsza pielęgnacja i mniej kosmetyków tym lepiej, więc nie używaj tego wszystkiego naraz bo tylko zrobisz sobie krzywdę.

Rano:
- Cethapil jest bardzo oks, płyny miceralne zużyłabym do wieczornego demakijażu oczu
Potem jak już skończysz Cethapil możesz skończyć Clean&Clear, ale na przyszłość nie polecałabym kupować myjca z alkoholem, lepsze będą delikatne emulsje jak Cethapil, albo olejki jak ten z BU - dla mnie to myjec geniusz!

- Antek i puder - tak trzymaj
Malujesz się jeszcze czymś?

Wieczorem:
- myjec
- Eupido co 3 dni stosowałabym samodzielnie, a w pozostałe dni nawilżacz Dermedic Hydrain2, jak skończysz to dermoprotektor, kremu z Avy nie znam
Przy każdym obserwuj skórę czy cię nie zapycha, dlatego ważne żeby stosować te kosmetyki pojedyńczo! Inaczej niemożliwe będzie zaobserwowanie co Ci szkodzi
To samo tyczy się wszelkich nowości - wprowadzaj je pojedyńczo, w minimum 2 tygodniowych odstępach, a optimum byłoby wprowadzać je co 28 dni (tak odnawia się skóra)

Olej z BU możesz stosować w połączeniu z żelem hialuronowym. To samo serum

- maseczka raz w tygodniu

Do Twojej cery z BU polecam:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...hamamelis.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...tgeranium.html
- maseczki wulkaniczne
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...-antiscar.html
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
Po pierwsze - bardzo dziekuje Ci za odpowiedz
Wiem, ze im mniej kosmetykow, tym lepiej. Bede do tego dazyc, jednak, jak widac, mam duzo porozpoczynanych kosmetykow i chce je zuzyc.

Nie maluje sie niczym innym oprocz Antka, poki co, sprzyja mi.

Po Epiduo musze stosowac Hydrain2, poniewaz E. strasznie mnie przesusza, sciaga skore.

Co do oleju+zelu hialuronowego - kiedy to stosowac? Wieczorem? Przed kremem nawilzajacym czy zamiast niego? Podobnie jesli chodzi o serum i hydrolaty - kiedy? Rano? Nie bardzo sie orientuje.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:00   #3448
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wszystko jest ok, tylko pamiętaj że na efekty pielęgnacji naturalnej trzeba trochę dłużej poczekać, więc konieczna będzie cierpliwość i regularność w stosowaniu.

Pamiętaj żeby przy kwasach koniecznie zaopatrzyć się w wysoki fotostabilny filtr przeciwsłoneczny i stosować go na dzień.

Jakiej kolorówki używasz, bo to bardzo ważne ?

Na czym polega to prostowanie keratynowe, bo nie słyszałam o tym a jestem baaardzo ciekawa???[COLOR="Silver"]
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Myślałam o kwasie migdałowym ze względu na to, że nie jest fotouczulający, więc sądziłam, że filtry nie będą niezbedne... Wydawało mi się, ze gdy wieczorem zaaplikuje z nim tonik, to rano będe mogłą użyc krem spf 15 i będzie po sprawie Nie przejdzie taka opcja?

Wiem, jak wiele osób poleca na wizażu filtry, jednak chciałam uniknąć tego... Moja buzia nie wygląda dobrze kiedy jest zupełnie blada, wygląda wtedy na zmęczoną i chorą, po wyjściu na słońce trochę bardziej widoczne stają sie moje piegi co mi się podoba, jest wtedy promienniejsza. Nie należę do typów, które leża godzinami na plaży, na naczynka i pieprzyki zawsze nakładam blocker, a na całe ciało łącznie z twarzą spf 20-30.

Co do kolorówki, hmmm.... Nie używam w ogóle pudrów, podkładów, fluidów, punktowo korektor z avonu. Chcę kupić skrobię kukurydzianą. Cienie na powieki przeróżnych firm, ale tylko drogeryjne, nie stosuję baz pod cienie, tusz do rzęs bell, kredka, różne pomadki, w każdym razie nie stosuję żadnych kosmetyków mineralnych

znalazłam jeszcze coś takiego:
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html

Tylko nie mogę dojś do tego, co z takim kompleksem mogę zrobic? Czy to już gotowy preparat do stosowania czy półprodukt? Kompleks liposomowy kaze mi sugerować, że pewnie nie bez znaczenia jest to, czy robiąc kosmetyk na swój użytek należy zrobić serum z olejami czy z hydrolatami :P

Albo coś takiego: http://beautysystem.pl/Peeling_Kawit...enosny-75.html

i spróbować te naczynka zaatakować ultradźwiękami? ja ich naprwde nie lubię i jestem dośc zdesperowana, by nie mieć wiecznie czerwonego nosa :P

A co do prostowania keratynowego jest cały wątek jemu poświęcony na fryzjerskim -> fryzury i styling-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=41702

Jesli ktoś miałby jakieś sugestie, co mogłąbym zrobić z moimi czerwonymi płatkami nosa byłabym bardzo wdzięczna

Ach, no i zrobiłam sobie wczoraj pierszy raz serum witaminowo-hialuronowe i się zrolowało troszkę, a dziś tonik rozjaśniający z cytryny, ogórka i ziemniaka

Edytowane przez Maggie_90
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:02
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 15:01   #3449
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Co do oleju+zelu hialuronowego - kiedy to stosowac? Wieczorem? Przed kremem nawilzajacym czy zamiast niego? Podobnie jesli chodzi o serum i hydrolaty - kiedy? Rano? Nie bardzo sie orientuje.
Olej + żel hialuronowy zamiast nawilżacza, hydrolat jako tonik rano i wieczorem.

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
Myślałam o kwasie migdałowym ze względu na to, że nie jest fotouczulający, więc sądziłam, że filtry nie będą niezbedne... Wydawało mi się, ze gdy wieczorem zaaplikuje z nim tonik, to rano będe mogłą użyc krem spf 15 i będzie po sprawie Nie przejdzie taka opcja?

Wiem, jak wiele osób poleca na wizażu filtry, jednak chciałam uniknąć tego... Moja buzia nie wygląda dobrze kiedy jest zupełnie blada, wygląda wtedy na zmęczoną i chorą, po wyjściu na słońce trochę bardziej widoczne stają sie moje piegi co mi się podoba, jest wtedy promienniejsza. Nie należę do typów, które leża godzinami na plaży, na naczynka i pieprzyki zawsze nakładam blocker, a na całe ciało łącznie z twarzą spf 20-30.

Co do kolorówki, hmmm.... Nie używam w ogóle pudrów, podkładów, fluidów, punktowo korektor z avonu. Chcę kupić skrobię kukurydzianą. Cienie na powieki przeróżnych firm, ale tylko drogeryjne, nie stosuję baz pod cienie, tusz do rzęs bell, kredka, różne pomadki, w każdym razie nie stosuję żadnych kosmetyków mineralnych

znalazłam jeszcze coś takiego:
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html

Tylko nie mogę dojś do tego, co z takim kompleksem mogę zrobic? Czy to już gotowy preparat do stosowania czy półprodukt? Kompleks liposomowy kaze mi sugerować, że pewnie nie bez znaczenia jest to, czy robiąc kosmetyk na swój użytek należy zrobić serum z olejami czy z hydrolatami :P

Albo coś takiego: http://beautysystem.pl/Peeling_Kawit...enosny-75.html

i spróbować te naczynka zaatakować ultradźwiękami? ja ich naprwde nie lubię i jestem dośc zdesperowana, by nie mieć wiecznie czerwonego nosa :P

A co do prostowania keratynowego jest cały wątek jemu poświęcony na fryzjerskim -> fryzury i styling-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=41702

Jesli ktoś miałby jakieś sugestie, co mogłąbym zrobić z moimi czerwonymi płatkami nosa byłabym bardzo wdzięczna

Ach, no i zrobiłam sobie wczoraj pierszy raz serum witaminowo-hialuronowe i się zrolowało troszkę, a dziś tonik rozjaśniający z cytryny, ogórka i ziemniaka
Przy cerze naczynkowej wysoki filtr to niezbędnik. Są fajne filtry barwiące może coś takiego?

Nie wchodzi mi link ale znalazłam ten wątek Pierwsze raz słyszę o czymś takim, muszę poczytać, bom też z prostujących
__________________
Jestem grze*na.

Edytowane przez lalaith
Czas edycji: 2010-08-05 o 15:07
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 08:18   #3450
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zamawiala ktoras z Was kwasy od tego sprzedawcy na allegro http://allegro.pl/item1169589980_pro...6ml_serum.html ? sa dobre?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.