Tampony w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-13, 14:28   #1
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef

Tampony w ciąży?


Cześć! Szukałam podobnego wątku, ale nie znalazłam niczego pomocnego, może któraś z Was będzie znała odpowiedź na moje pytanie. Jestem w 11tc i przeleżałam ponad miesiąc z krwiakiem macicy. Teraz mogę już wstawać, ale krwawienia jeszcze się zdarzają (skonsultowane z lekarzem - podobno organizm musi oczyścić się z tego, co się nie wchłonęło). Używam podpasek, ale przed ciążą używałam tamponów i szczerze mówiąc nie czuję się zbyt komfortowo - ciągle sprawdzam, czy nigdzie nic się nie poplamiło. W domu to nie problem, ale niestety czeka mnie wyjście, gdzie nie będę miała możliwości stałej kontroli. Jak myślicie, czy w ciąży można zastosować tampon? Wiem, że one sprzyjają infekcjom, także mam obawy co do tego, ale wiem również, że część kobiet stosuje je w ciąży przed wyjściem na basen? Jak myślicie, czy doraźne zastosowanie może być groźne dla dziecka? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:22   #2
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: Tampony w ciąży?

Ciężko powiedzieć... jak byłam w 4 miesiącu ciąży i pojechałam do ginki skonsultować wyjazd na basen, to powiedziała mi że mogę się kąpać i żebym najlepiej sobie tampon wsadziła, więc chyba można.. Ale tego nie zrobiłam, bo jakoś miałam obawy.. zaszkodzić pewnie się nie zaszkodzi.. ale najlepiej jakbyś zapytała swojego lekarza.. wiesz, w Twoim przypadku to jest jednak krew, więc ja bym osobiście nie używała tamponów.. A swoją drogą, to masz jej aż tak dużo, że boisz się, że pobrudzisz podpaskę Przecież są różne rozmiary, więc na pewno byś sobie coś odpowiedniego znalazła.. Zawsze to jednak bezpieczniej...
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 16:49   #3
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Tampony w ciąży?

Dzisiaj krwi nie jest dużo, to raczej plamienia, ale w tych pierwszych fazach, kiedy krwiak był na prawdę duży, a później kiedy organizm zaczął się oczyszczać podpaska poporodowa wystarczała mi na 30 minut leżenia i bardzo mi to siedzi w głowie, strasznie się wtedy nadenerwowałam z tego powodu. Stosowałam nawet takie pamperso-majtki, bo nie było wyjścia w nocy. Teraz też głównie leżę, chodzę tylko po domu, więc boję się, że kiedy wstanę i wyjdę na 2-3 godziny krwawienie znowu może się nasilić. Zdecydowałam, że założę podpaskę i najwyżej mąż będzie co jakiś czas zerkał, czy wszystko jest okej...w końcu jeśli od tego miałoby zależeć dobro dziecka, to lepiej nie ryzykować.
__________________

Edytowane przez magdaef
Czas edycji: 2011-11-13 o 16:50
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 17:14   #4
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tampony w ciąży?

Myślę, że tak jak dziewczyny napisały powinnaś skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.
Chociaż ja Cię rozumiem bardzo dobrze, też nie przepadam za używaniem podpasek
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 06:29   #5
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Tampony w ciąży?

Ja z kolei czytałam, że nie można używać i mój lekarz też mi tego zakazywał. Ja bym nie ryzykowała. Przy podpasce krwawienie wypływa na zewnątrz, a przy tamponie, nawet gdybyś go zmieniała co chwilę to jednak z bakteriami pozostaje w środku, a nie zapominajmy, że jesteś w ciąży. Farahh dobrze pisze, że jest przecież tyle podpasek na rynku do wyboru, cieniutkich, nic nie przepuszczających, że na pewno coś znajdziesz dla siebie bez obawy poplamienia. Pozdrawiam i zdrówka życzę!
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:22   #6
tynka88
Zadomowienie
 
Avatar tynka88
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 549
Dot.: Tampony w ciąży?

ja tez bym z tamponów zrezygnowała
__________________
26.03.2012 Mateuszek
21.09.2014 Piotruś



tynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:27   #7
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Tampony w ciąży?

niesadze zeby uzywanie tamponow bylo dobrym pomyslem.
w ciazy latwo o infekcje a tampon temu sprzyja.
skonsultuj z lekarzem
pozdrawiam
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 10:08   #8
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Tampony w ciąży?

Dzięki wielkie za odpowiedzi i porady! Normalnie na pewno dzwoniłabym do lekarza, ale akurat jest na jakimś trzydniowym sympozjum i na ile mogę, chciałam podowiadywać się u bardziej doświadczonych Mam. Zrezygnowałam z tamponów, bo nie miałam pewności, że nie zaszkodzę...Nie warto przecież ryzykować dla własnego komfortu.
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 12:16   #9
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Tampony w ciąży?

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedzi i porady! Normalnie na pewno dzwoniłabym do lekarza, ale akurat jest na jakimś trzydniowym sympozjum i na ile mogę, chciałam podowiadywać się u bardziej doświadczonych Mam. Zrezygnowałam z tamponów, bo nie miałam pewności, że nie zaszkodzę...Nie warto przecież ryzykować dla własnego komfortu.
I to się chwali. Z tamponem w środku zostają pewnie jakieś bakterie, więc mogłoby to gorzej zaszkodzić. Poza tym na pewno krwawienia miną a Ty będziesz delektować się około 30tygodniowym stanem bezkrwawieniowym. Zazdraszczam
__________________
A teraz światy mam dwa - różowy i niebieski

Mój najdroższy i najpiękniejszy skarb - Amelka
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.