jestem z³ym cz³owiekiem - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-11-19, 15:01   #1
vougue
Raczkowanie
 
Avatar vougue
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 61

jestem z³ym cz³owiekiem


Zacznê od tego, ¿e jestem m³od± dziewczyn±, a mo¿na powiedzieæ, ¿e ju¿ mam nie¼le zjechan± psychikê. Prze¿y³am rozwód rodziców, ci±g³e k³ótnie, wyzwiska. Widzia³am jak mój tata nie raz podniós³ rêkê na moj± mamê. Najgorszy widok by³ jednak, gdy zobaczy³am moj± mamê z podbitym okiem i z³amanym nosem. Mój ojciec jednak nigdy nie uderzy³ mnie a¿ do tego stopnia, ale by³am szarpana przez niego. Jak by³am ma³a to nie raz dosta³am w ty³ek, czy po rêkach pasem za z³e zachowanie. Ostatnio nawet k³óc±c siê z tat±, on mnie przeci±gn±³ za nogi po pod³odze i na koniec z³apa³ za szyjê i przyciska³ do pod³ogi. Ja p³aka³am, on krzycza³. Wiele tego... o wielu rzeczach nie wiem i nawet nie pamiêtam, (nie chcê pamiêtaæ), bo by³am za ma³a. Dodam jeszcze, ¿e wyjecha³am równie¿ za granicê, gdzie w³a¶nie moi rodzice siê rozstali. Nowy kraj, nowi ludzie, klimat, jêzyk - nie dawa³am sobie rady. Chodzi³am po psychologach, jednak to nic nie pomaga³o.

Jednak przejdê do sedna sprawy. Po tych wszystkich sytuacjach sta³am siê bardziej nerwowa. Nie panuje nad emocjami. Denerwuje siê z byle powodu. Jak co¶ nie idzie po mojej my¶li, to najlepiej siê do mnie nie zbli¿aæ. Potrafiê byæ chamska, strasznie chamska. Jestem strasznie z³o¶liwa i uparta. Wiem, ¿e s± to moje cechy charakteru, ale jest z nimi coraz gorzej... Raniê ludzi których kocham. Najbardziej s³owami, ale zda¿y³o siê te¿, ¿e popchne³am moj± mame. Wyzwiska od najgorszych. - w stosunku do mamy i taty. Co do innych osób, jest lepiej, ale te¿ raniê. W nerwach. Nie panujê nad tym, tylko mówiê co mam na jêzyku. Czêsto ze z³o¶ci. Wiem, ¿e ¼le robiê, ale dopiero po fakcie zdaje sobie sprawe jaka jestem na prawdê. Czêsto w k³ótni z mam±, zdarza³o mi siê trzaskaæ drzwiami, wrzeszczeæ, rzucaæ ró¿nymi rzeczami, a pó¼niej p³acz.

Nawet jak mi nikt nic nie zrobi³, to potrafiê byæ niemi³a. Ci±gle chodzê poddenerwowana, poirytowana. Wszystko widzê w czarnych barwach, mimo ¿e jest ca³kiem dobrze. Zawsze musi byæ jakie¶ ale. Brakuje mi motywacji. Przez to nie radzê sobie w szkole i mam problemy. Trudno jest mi siê na czymkolwiek skupiæ. Nie odczuwam praktycznie rado¶ci w ¿yciu, chocia¿ mam ch³opaka, ale wiem, ¿e on ju¿ ze mn± nie wytrzymuje. Czepiam siê go o byle co, wyszkuje siê niepotrzebnych problemów. Wiele tego... Co tam jeszcze? Zmienno¶æ nastrojów i niestabilno¶æ emocjonalna. Mam równie¿ problemy z pamiêci± np; zrobiê co¶ i zaraz my¶lê czy na pewno to zrobi³am itp. Chodzê przemêczona. Bardzo czêsto ¶pie w dzieñ. Praktycznie codziennie. Nie umiem okazywaæ uczuæ. Czêste bóle g³owy. Ogólnie brak jakichkolwiek zainteresowañ, brak celu w ¿yciu. Chodzê do szko³y, bo muszê. Nawet nie jestem przekonana do tej, do której chodzê. Brak wiary w siebie. Mog³abym tak wymieniaæ... Uwa¿am, ¿e jestem z³ym cz³owiek, ranie ludzi niepotrzebnie. W dodatku zachowujê siê jak wariatka, która powinna byæ odciêta od ludzko¶ci. Mój zwi±zek siê rozpada. Ch³opak mi tylko wypomina moje b³êdy i to jaka jestem z³a. Najlepsze jest to, ¿e ja w g³êbi duszy ze wszystkim siê zgadzam i wiem, ¿e to tylko moja wina, ale oczywi¶cie jestem tak uparta i z³o¶liwa, ¿e muszê postawiæ na swoim i przy tym go ranie na ró¿ne sposoby. Wiele razy us³ysza³am od niego, ¿e ranie, ale on siê ju¿ do tego przyzwyczai³... Sporo razy obiecywa³am mu poprawe, ale nie daje rady. Teraz mu mowie, ¿e chyba lepiej bêdzie jak to zakoñczymy, bo ja wiem, ¿e on nie bêdzie ze mn± szczêsliwy, a on na to, ze nawet siê nie staram, ¿e mam go w czterech literach, ¿e traktuje go jak zero, bo jestem tak obojêtna. A ja to robiê po z³o¶ci, chocia¿ wiem, ¿e nie mam racji.

Jestem bezuczuciowym potworem i tak pewnie po przeczytaniu tego uznacie to samo.
Chcia³am siê tylko wygadaæ i ewentualnie prosiæ o jakie¶ rady. Chocia¿ mog³abym tak pisac i pisac, bo jest tego du¿o wiêcej, ale nie chcê siê jeszcze bardziej rozpisywaæ...

Edytowane przez vougue
Czas edycji: 2012-11-19 o 15:15
vougue jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 15:15   #2
LatteLady
Raczkowanie
 
Avatar LatteLady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Wspó³czujê widaæ ¿e na prawdê by³o Ci cie¿ko..i zanim wiêkszosæ znów zaleci Ci wizyty u psychologa , ja powiem Ci ¿eby¶ spróbowa³a sobie zmieniæ nastawienie do swiata.
Byæ mo¿e jest tak (nie, nie jestem psychologiem) ¿e Twoje f lustracje wynikaj± ze zlo¶ci na ca³y ¶wiat za krzywdê jaka Ciê spotka³a. Obwiniasz wszystkich za niepowodzenia i cie¿kie dziecinstwo.
Ale mimo wszystko gdzie¶ w g³êbi duszy przyznajesz siê ¿e nie jest w Twoim ¿yciu a¿ tak ¼le.
?Nawet nie masz pojêcia ilu ludzi na ¶wiecie jest w o wiele gorszej sytuacji ¿yciowej..ile potrafi± tragedii przej¶æ ka¿dego dnia . Spróbuj mo¿e siê otworzyæ zacz±æ jakis wolontariat w fundacji lub schronisku. Zajmiesz sobie du¿o czasu, pracuj±c zamiast rozmy¶laj±c..i zobaczysz jakie masz szczêscie mimo wszystko
bo masz dom.. jako tak± rodzinê, nie chodzisz g³odna..
__________________
A na imiê dali mi Ironia...
LatteLady jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 15:17   #3
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 9 866
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Nie jeste¶ bezuczuciowym potworem! Gdyby¶ nim by³a, to w swoim zachowaniu nie widzia³aby¶ niczego z³ego, to po pierwsze! A po drugie, potrzebujesz pomocy specjalisty. Sama sobie nie poradzisz, bo albo zadrêczysz innych albo siebie (a to pierwsze jest o wiele gorsze moim zdaniem). My¶lê, ¿e powinna¶ poszukaæ jakiego¶ dobrego psychologa w swoim mie¶cie. Jesli bardzo chcesz siê zmieniæ, to dla chc±cego nic trudnego!
__________________
Lubimy Czytaæ



WampLady jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 15:20   #4
Addicted to love
Rozeznanie
 
Avatar Addicted to love
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 708
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez vougue Poka¿ wiadomo¶æ
Najgorszy widok by³ jednak, gdy zobaczy³am moj± mamê z podbitym okiem i z³amanym nosem.

... Raniê ludzi których kocham. Najbardziej s³owami, ale zda¿y³o siê te¿, ¿e popchne³am moj± mame.
Najbardziej zmartwilo mnie to co tutaj napisalas i autentycznie zrobilo mi sie bardzo zal Twojej mamy. Po tym co przeszla z Twoim tata, doszlo do tego, ze nawet wlasna corka ja popycha, nie szanuje.

I nie mozesz sie wykrecac, ze taki masz charakter bo nad charakterem mozna pracowac. Wiem bo sama jestem z natury wredna.

Moze zacznij uprawiac jakis sport zeby pozbyc sie zlej energii, mi np. bardzo pomaga bieganie. Jak jestem wsciekla to odreagowuje bieganiem.
__________________
staram siê byæ mi³± dziewczyn±
nie obgryzam paznokci

systematycznie pracuje nad angielskim
najwy¿szy czas nauczyæ siê gotowaæ
5/50

Addicted to love jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 15:26   #5
valerverda
Raczkowanie
 
Avatar valerverda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 199
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez Addicted to love Poka¿ wiadomo¶æ
Najbardziej zmartwilo mnie to co tutaj napisalas i autentycznie zrobilo mi sie bardzo zal Twojej mamy. Po tym co przeszla z Twoim tata, doszlo do tego, ze nawet wlasna corka ja popycha, nie szanuje.
Powinna¶ szanowaæ swoj± mamê, wiedz±c co przesz³a i, ¿e da³a rady z tego wyj¶æ.
A co do tego, ¿e jeste¶ z³ym cz³owiekiem.To nie prawda, z³y cz³owiek nie bêdzie widzia³ w swoim postêpowaniu nic z³ego. Ty dok³adnie wiesz co robisz nie tak i gdzie tkwi problem.
Zapisz siê na jakie¶ dodatkowe zajêcia, mo¿e to pomo¿e. Otworzysz siê na ludzi i na nowe rzeczy.
__________________
“Chêæ ¶mierci jest nasz± jedyn± prawdziw± tragedi±.”
valerverda jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 15:33   #6
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 1 419
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Gdyby¶ by³a bezuczuciowym potworem, nie napisa³aby¶ tego. Martwisz siê o relacje z innymi, ale czy oni o tym wiedz±? Czy po Twoich wybuchach rozmawiasz z nimi, mówisz co naprawdê czujesz? My¶lê, ¿e ujawnianie bliskim g³êbszych emocji jest w Twoim przypadku najwa¿niejsze - rozmawiaj, staraj siê æwiczyæ zwyczajne, spokojne konwersacje, my¶l nie tylko o sobie, ale te¿ o drugiej osobie, zastanów siê co ona czuje kiedy na ni± naskakujesz. Czasem warto po prostu odpu¶ciæ, nie ma w tym nic z³ego.
Musisz nauczyæ siê nad sob± panowaæ - prozaiczn±, ale dobr± metod± jest g³êbokie oddychanie i odliczanie w my¶lach do 10 przed spodziewanym wybuchem. Mnie to zwykle pomaga, ale t³umienie emocji to mój chleb powszedni.
Nigdy nie by³am w takiej sytuacji, wiêc pewnie nie potrafiê Ci pomóc. Twój ojciec mia³ ogromny wp³yw na kszta³towanie Twojego charakteru, by³ dla Ciebie wzorem i teraz to wychodzi. Pewnie najlepiej by by³o jakby¶ siê kompletnie od niego odciê³a - wyrz±dzi³ ju¿ wystarczaj±co du¿o szkód.
Ja przemêczenie obwiniam jesieñ, swoj± drog± nadmiar snu te¿ mo¿e nie¼le umêczyæ. Mo¿e wychod¼ czê¶ciej z domu, spaceruj, zrelaksuj siê; mo¿esz te¿ wy¿ywaæ siê w sporcie. Siedzi w Tobie du¿o stresu, musisz siê go stopniowo wyzbywaæ.
eweelinaa91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 16:08   #7
_Matilde_
Bia³a Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶wiêtokrzyskie
Wiadomo¶ci: 6 434
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Bez specjalisty bêdzie trudno z tego wyj¶æ, powinna¶ pój¶æ na porz±dn± terapiê. Naprawdê, bo bêdzie coraz gorzej. Mo¿esz ¿yæ normalnie i byæ szczê¶liwa ale musisz nad tym popracowaæ
__________________
We¼ g³êboki wdech
¯ycie wokó³ ciebie s³odkie jest jak bananowy d¿em


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 16:18   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

psycholog, sama ze sob± raczej sobie nie poradzisz.
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 16:37   #9
TrampkiHermesa
Przyczajenie
 
Avatar TrampkiHermesa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Zgadzam siê z poprzednimi mówcami.
Polecam wolontariat np. z osobami niepe³nosprawnymi. Sport to mo¿e niekonieczne, zazwyczaj potrzebne s± pieni±dze, ale najzwyklejsze d³ugie spacery daj± BARDZO du¿o. Mo¿e wizyta u psychiatry? Moja kole¿anka te¿ ma problemy w domu, psychologowie jej nie pomogli, wiec posz³a do psychiatry i przypisa³ jej tabletki uspokaj±ce.
Istnieje Grafoterapia. Wypisujesz codziennie przez 20min swoje problemy, uczucia, troski - wszystko co ciê gnêbi, przeszkadza i dokucza przez 2 tyg. To pomaga nawet fizycznie.

Edytowane przez TrampkiHermesa
Czas edycji: 2012-11-19 o 16:43
TrampkiHermesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 17:13   #10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 7 596
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez vougue Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem bezuczuciowym potworem i tak pewnie po przeczytaniu tego uznacie to samo.
Chcia³am siê tylko wygadaæ i ewentualnie prosiæ o jakie¶ rady. Chocia¿ mog³abym tak pisac i pisac, bo jest tego du¿o wiêcej, ale nie chcê siê jeszcze bardziej rozpisywaæ...
Nie jeste¶ z³ym cz³owiekiem, jeste¶ ksi±¿kowym przyk³adem zaburzenia borderline. Pomo¿e ci psychiatra - terapia i tabletki.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 17:40   #11
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 010
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Jednak przejdê do sedna sprawy. Po tych wszystkich sytuacjach sta³am siê bardziej nerwowa. Nie panuje nad emocjami. Denerwuje siê z byle powodu. Jak co¶ nie idzie po mojej my¶li, to najlepiej siê do mnie nie zbli¿aæ. Potrafiê byæ chamska, strasznie chamska. Jestem strasznie z³o¶liwa i uparta. Wiem, ¿e s± to moje cechy charakteru, ale jest z nimi coraz gorzej... Raniê ludzi których kocham. Najbardziej s³owami, ale zda¿y³o siê te¿, ¿e popchne³am moj± mame. Wyzwiska od najgorszych. - w stosunku do mamy i taty. Co do innych osób, jest lepiej, ale te¿ raniê. W nerwach. Nie panujê nad tym, tylko mówiê co mam na jêzyku. Czêsto ze z³o¶ci. Wiem, ¿e ¼le robiê, ale dopiero po fakcie zdaje sobie sprawe jaka jestem na prawdê. Czêsto w k³ótni z mam±, zdarza³o mi siê trzaskaæ drzwiami, wrzeszczeæ, rzucaæ ró¿nymi rzeczami, a pó¼niej p³acz.
Przez d³ugi okres swojego ¿ycia mia³am identycznie. Ba, do dzisiaj nie uda³o mi siê pozbyæ sk³onno¶ci do takich zachowañ, ale jest du¿o lepiej. Pamiêtam, ¿e potrafi³am tak traciæ nad sob± kontrolê, ¿e wpada³am w ca³kowity amok, robi±c krzywdê i sobie i innym. Sama siebie napêdza³am, do momentu, a¿ poczu³am, ¿e rozgoryczenie, z³o¶æ i nienawi¶æ do siebie i ¶wiata osi±gnê³y poziom maksymalny, po czym resztê dnia spêdza³am nad rozpaczaniem, jaka jestem g³upia, z³a i jakie g³upoty wyprawiam. Wynika³o to z podobnych do¶wiadczeñ do Twoich, chocia¿ u mnie ostatecznie zawsze wszystko jako¶ siê uk³ada³o. Wynika³o to z podobnych do¶wiadczeñ do Twoich, chocia¿ u mnie ostatecznie zawsze wszystko jako¶ siê uk³ada³o.

Nie chodzi³am i nadal nie chodzê na ¿adn± terapiê. Pomog³a mi wyprowadzka na studia, daleko od rodzinnego domu, ograniczenie kontaktów z rodzicami (które dziêki takiej izolacji bardzo siê poprawi³y) i zamieszkanie z ch³opakiem - okazem stoickiego spokoju i anielskiej cierpliwo¶ci. Zastanów siê, ca³kiem serio, czy nie jest Ci potrzebna zmiana miejsca, zmiana ludzi, którymi siê otaczasz, byæ mo¿e zmiana faceta, je¶li czujesz, ¿e on Twoje frustracje i problemy pog³êbia. My¶lê, ¿e warto, ¿eby¶ przemy¶la³a te¿ kwestiê psychologa, choæ tak jak mówiê, mnie to nigdy nie by³o w stanie pomóc.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 18:01   #12
patrysiowa_
Zakorzenienie
 
Avatar patrysiowa_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: NY
Wiadomo¶ci: 25 563
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

mam identycznie, co do zwi±zku, zachowania, dzieciñstwa, wszystko...
__________________
mogê mieæ ¶wiat u stóp, ja nie przypuszczam - ja to wiem
mogê mieæ takie ¿ycie, jaki inni maj± sen!
patrysiowa_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 18:30   #13
Dying
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;37705221]Nie jeste¶ z³ym cz³owiekiem, jeste¶ ksi±¿kowym przyk³adem zaburzenia borderline. Pomo¿e ci psychiatra - terapia i tabletki. [/QUOTE]
Zgadzam siê. Mog± to byæ te¿ inne zaburzenia, ale borderline pasuje. Jest czêsto nastêpstwem trudnego dzieciñstwa. Zdecydowanie do psychiatry i psychoterapeuty! I potem ju¿ z górki
Dying jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 18:33   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomo¶ci: 7 002
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;37705221]Nie jeste¶ z³ym cz³owiekiem, jeste¶ ksi±¿kowym przyk³adem zaburzenia borderline. Pomo¿e ci psychiatra - terapia i tabletki. [/QUOTE]
albo jeste¶ naprawdê wybitnym psychologiem lub psychiatr± i wró¿k± w jednym...albo...delikatni e mówi±c- ma³o wiesz.
A diagnoza "border" postawiona przez internet po 1 po¶cie...moje gratulacje
noo ale borderom "wolno" wszystko bo chamstwo w ichy wydaniu ³apie sie pod "zaburzenie" a wiadomo, ¿e chory to cz³ek u³omny, trza mu wspó³czuæ a nie wymagaæ od takiego...eh...lepiej by by³o gdyby jakiekolwiek diagnozy stawia³ "stacjonarny" lekarz psychiatra lub psycholog a nie osoba siedz±ca w domciu przez komputerkiem, bo tak± domoros³± diagnoz± mo¿na wiêcej szkody ni¿ po¿ytku zrobiæ
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcze¶niej ni¿ wysi³ek, to s³ownik

jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z Tob± skontaktowaæ...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2012-11-19 o 18:37
la'Mbria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 18:42   #15
_Matilde_
Bia³a Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶wiêtokrzyskie
Wiadomo¶ci: 6 434
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez Dying Poka¿ wiadomo¶æ
Zgadzam siê. Mog± to byæ te¿ inne zaburzenia, ale borderline pasuje. Jest czêsto nastêpstwem trudnego dzieciñstwa. Zdecydowanie do psychiatry i psychoterapeuty! I potem ju¿ z górki
No ³adne mi z górki, terapia mo¿e byæ d³uga i trudna, ale jak siê chce wspó³pracowaæ to efekty s±
__________________
We¼ g³êboki wdech
¯ycie wokó³ ciebie s³odkie jest jak bananowy d¿em


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 19:47   #16
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 010
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Poka¿ wiadomo¶æ
albo jeste¶ naprawdê wybitnym psychologiem lub psychiatr± i wró¿k± w jednym...albo...delikatni e mówi±c- ma³o wiesz.
A diagnoza "border" postawiona przez internet po 1 po¶cie...moje gratulacje
noo ale borderom "wolno" wszystko bo chamstwo w ichy wydaniu ³apie sie pod "zaburzenie" a wiadomo, ¿e chory to cz³ek u³omny, trza mu wspó³czuæ a nie wymagaæ od takiego...eh...lepiej by by³o gdyby jakiekolwiek diagnozy stawia³ "stacjonarny" lekarz psychiatra lub psycholog a nie osoba siedz±ca w domciu przez komputerkiem, bo tak± domoros³± diagnoz± mo¿na wiêcej szkody ni¿ po¿ytku zrobiæ
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 20:46   #17
alekziz
Zakorzenienie
 
Avatar alekziz
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomo¶ci: 37 553
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez vougue Poka¿ wiadomo¶æ
Zacznê od tego, ¿e jestem m³od± dziewczyn±, a mo¿na powiedzieæ, ¿e ju¿ mam nie¼le zjechan± psychikê. Prze¿y³am rozwód rodziców, ci±g³e k³ótnie, wyzwiska. Widzia³am jak mój tata nie raz podniós³ rêkê na moj± mamê. Najgorszy widok by³ jednak, gdy zobaczy³am moj± mamê z podbitym okiem i z³amanym nosem. Mój ojciec jednak nigdy nie uderzy³ mnie a¿ do tego stopnia, ale by³am szarpana przez niego. Jak by³am ma³a to nie raz dosta³am w ty³ek, czy po rêkach pasem za z³e zachowanie. Ostatnio nawet k³óc±c siê z tat±, on mnie przeci±gn±³ za nogi po pod³odze i na koniec z³apa³ za szyjê i przyciska³ do pod³ogi. Ja p³aka³am, on krzycza³. Wiele tego... o wielu rzeczach nie wiem i nawet nie pamiêtam, (nie chcê pamiêtaæ), bo by³am za ma³a. Dodam jeszcze, ¿e wyjecha³am równie¿ za granicê, gdzie w³a¶nie moi rodzice siê rozstali. Nowy kraj, nowi ludzie, klimat, jêzyk - nie dawa³am sobie rady. Chodzi³am po psychologach, jednak to nic nie pomaga³o.

Jednak przejdê do sedna sprawy. Po tych wszystkich sytuacjach sta³am siê bardziej nerwowa. Nie panuje nad emocjami. Denerwuje siê z byle powodu. Jak co¶ nie idzie po mojej my¶li, to najlepiej siê do mnie nie zbli¿aæ. Potrafiê byæ chamska, strasznie chamska. Jestem strasznie z³o¶liwa i uparta. Wiem, ¿e s± to moje cechy charakteru, ale jest z nimi coraz gorzej... Raniê ludzi których kocham. Najbardziej s³owami, ale zda¿y³o siê te¿, ¿e popchne³am moj± mame. Wyzwiska od najgorszych. - w stosunku do mamy i taty. Co do innych osób, jest lepiej, ale te¿ raniê. W nerwach. Nie panujê nad tym, tylko mówiê co mam na jêzyku. Czêsto ze z³o¶ci. Wiem, ¿e ¼le robiê, ale dopiero po fakcie zdaje sobie sprawe jaka jestem na prawdê. Czêsto w k³ótni z mam±, zdarza³o mi siê trzaskaæ drzwiami, wrzeszczeæ, rzucaæ ró¿nymi rzeczami, a pó¼niej p³acz.

Nawet jak mi nikt nic nie zrobi³, to potrafiê byæ niemi³a. Ci±gle chodzê poddenerwowana, poirytowana. Wszystko widzê w czarnych barwach, mimo ¿e jest ca³kiem dobrze. Zawsze musi byæ jakie¶ ale. Brakuje mi motywacji. Przez to nie radzê sobie w szkole i mam problemy. Trudno jest mi siê na czymkolwiek skupiæ. Nie odczuwam praktycznie rado¶ci w ¿yciu, chocia¿ mam ch³opaka, ale wiem, ¿e on ju¿ ze mn± nie wytrzymuje. Czepiam siê go o byle co, wyszkuje siê niepotrzebnych problemów. Wiele tego... Co tam jeszcze? Zmienno¶æ nastrojów i niestabilno¶æ emocjonalna. Mam równie¿ problemy z pamiêci± np; zrobiê co¶ i zaraz my¶lê czy na pewno to zrobi³am itp. Chodzê przemêczona. Bardzo czêsto ¶pie w dzieñ. Praktycznie codziennie. Nie umiem okazywaæ uczuæ. Czêste bóle g³owy. Ogólnie brak jakichkolwiek zainteresowañ, brak celu w ¿yciu. Chodzê do szko³y, bo muszê. Nawet nie jestem przekonana do tej, do której chodzê. Brak wiary w siebie. Mog³abym tak wymieniaæ... Uwa¿am, ¿e jestem z³ym cz³owiek, ranie ludzi niepotrzebnie. W dodatku zachowujê siê jak wariatka, która powinna byæ odciêta od ludzko¶ci. Mój zwi±zek siê rozpada. Ch³opak mi tylko wypomina moje b³êdy i to jaka jestem z³a. Najlepsze jest to, ¿e ja w g³êbi duszy ze wszystkim siê zgadzam i wiem, ¿e to tylko moja wina, ale oczywi¶cie jestem tak uparta i z³o¶liwa, ¿e muszê postawiæ na swoim i przy tym go ranie na ró¿ne sposoby. Wiele razy us³ysza³am od niego, ¿e ranie, ale on siê ju¿ do tego przyzwyczai³... Sporo razy obiecywa³am mu poprawe, ale nie daje rady. Teraz mu mowie, ¿e chyba lepiej bêdzie jak to zakoñczymy, bo ja wiem, ¿e on nie bêdzie ze mn± szczêsliwy, a on na to, ze nawet siê nie staram, ¿e mam go w czterech literach, ¿e traktuje go jak zero, bo jestem tak obojêtna. A ja to robiê po z³o¶ci, chocia¿ wiem, ¿e nie mam racji.

Jestem bezuczuciowym potworem i tak pewnie po przeczytaniu tego uznacie to samo.
Chcia³am siê tylko wygadaæ i ewentualnie prosiæ o jakie¶ rady. Chocia¿ mog³abym tak pisac i pisac, bo jest tego du¿o wiêcej, ale nie chcê siê jeszcze bardziej rozpisywaæ...
Przy nerwicy s± podobne objawy...
alekziz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 21:05   #18
_Matilde_
Bia³a Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶wiêtokrzyskie
Wiadomo¶ci: 6 434
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez alekziz Poka¿ wiadomo¶æ
Przy nerwicy s± podobne objawy...
Nawet bardzo...
A zaburzenia osobowo¶ci to jest zuupe³nie inna para kaloszy, nie wspominaj±c ¿e do koñca prawie niepodobna tego wyleczyæ
__________________
We¼ g³êboki wdech
¯ycie wokó³ ciebie s³odkie jest jak bananowy d¿em


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 21:25   #19
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 7 596
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Poka¿ wiadomo¶æ
albo jeste¶ naprawdê wybitnym psychologiem lub psychiatr± i wró¿k± w jednym...albo...delikatni e mówi±c- ma³o wiesz.
A diagnoza "border" postawiona przez internet po 1 po¶cie...moje gratulacje
noo ale borderom "wolno" wszystko bo chamstwo w ichy wydaniu ³apie sie pod "zaburzenie" a wiadomo, ¿e chory to cz³ek u³omny, trza mu wspó³czuæ a nie wymagaæ od takiego...eh...lepiej by by³o gdyby jakiekolwiek diagnozy stawia³ "stacjonarny" lekarz psychiatra lub psycholog a nie osoba siedz±ca w domciu przez komputerkiem, bo tak± domoros³± diagnoz± mo¿na wiêcej szkody ni¿ po¿ytku zrobiæ

Powinnam ten post zg³osiæ. Ale dodam ciê tylko do listy osób ignorowanych.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 21:40   #20
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomo¶ci: 25 334
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;37711846]
Powinnam ten post zg³osiæ. Ale dodam ciê tylko do listy osób ignorowanych.
[/QUOTE]
nie wiem na jakiej podstawie,bo ten post nie obra¿a ciebie,ale krytykuje twoja niewiedzê
TmargoT jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-19, 21:47   #21
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 7 596
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez TmargoT Poka¿ wiadomo¶æ
nie wiem na jakiej podstawie,bo ten post nie obra¿a ciebie,ale krytykuje twoja niewiedzê
Na jakiej podstawie?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-20, 07:59   #22
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;37712338]Na jakiej podstawie?[/QUOTE]


na podstawie stawiania diagnozy przez net i to w dodatku po jednym po¶cie.

i tak samo siê tyczy tekstu nerwicy, laski nawet je¶li którakolwiek z Was ma wykszta³cenie w tym kierunku to b³agam powstrzymajcie siê od tego - je¿eli kto¶ ma zaburzenia czy wie, ¿e dzieje siê z nim co¶ nie tak powinien i¶æ do specjalisty a nie dostawaæ z koziej dupy (przepraszam) diagnozy przez net.
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-20, 08:09   #23
alekziz
Zakorzenienie
 
Avatar alekziz
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomo¶ci: 37 553
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez suszarka Poka¿ wiadomo¶æ
na podstawie stawiania diagnozy przez net i to w dodatku po jednym po¶cie.

i tak samo siê tyczy tekstu nerwicy, laski nawet je¶li którakolwiek z Was ma wykszta³cenie w tym kierunku to b³agam powstrzymajcie siê od tego - je¿eli kto¶ ma zaburzenia czy wie, ¿e dzieje siê z nim co¶ nie tak powinien i¶æ do specjalisty a nie dostawaæ z koziej dupy (przepraszam) diagnozy przez net.
Jakby¶ nie zauwa¿y³a napisa³am, ¿e przy nerwicy s± podobne objawy a nie, ¿e autorka ma nerwicê, bo nie jestem specjalist±, wiêc nie mogê siê na ten temat wiêcej wypowiedzieæ. Mo¿e to byæ to, ale te¿ nie musi, to tylko bêdzie wiedzia³ lekarz.
alekziz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-20, 08:15   #24
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4 182
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Nie jeste¶ potworem. Potrzebujesz tylko pomocy.

Ja mia³am podobn± sytuacjê w ¿yciu - przemoc w rodzinie, awantury. Moja mama rozwiod³a siê z moim ojcem i zaczê³a wdawaæ w inne, chore relacje, których ja nigdy nie akceptowa³am. Te¿ my¶lê, ¿e by³y czas, gdy bywa³am dla niej okrutna, pomimo tego, ¿e by³a ofiar± mojego ojca - my¶lê, ¿e by³a w tym moja z³o¶æ na ni±, niezgoda za to, ¿e nie odesz³a wcze¶niej, niezgoda na to, ¿e nadal pope³nia tragiczne b³êdy, ¿e nie umie zagwarantowaæ mi bezpieczeñstwa. By³a w tym taka ogromna z³o¶æ, bo j± kocha³am i kocham... Paradoksalnie wydaje mi siê, ¿e z³o¶æ na mamê (ofiarê ojca) jest do¶æ typowa dla ludzi z rodzin dysfunkcyjnych, z domów pe³nych przemocy.

Ja ju¿ stara jestem, nie mieszkam z mam± (och, jak to pomaga!) i u mnie nikt mi nie pomóg³, a ja nadal muszê radziæ sobie z wieloma problemami wynikaj±cymi z mojej sytuacji rodzinnej. Ale my¶lê, ¿e dobry psycholog/psychiatra to podstawa, naprawdê. Nie mo¿esz my¶leæ o sobie w kategoriach potwora, musisz przerobiæ sobie wiele kwestii, a nie jest Ci ³atwo, skoro ¿yjesz jednocze¶nie z rodzicami i przemoc nadal jest czê¶ci± Twojego ¿ycia. Dla mnie rozwód moich rodziców by³ ulg± i wstyd to przyznaæ - ale nadal zdarza mi siê mieæ senne koszmary, ¿e do siebie wracaj±, chocia¿ minê³o chyba dobrych 10 lat od czasu rozwodu.



¯yczê Ci wszystkiego dobrego, z ca³ego serca.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-20, 14:10   #25
_Matilde_
Bia³a Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ¶wiêtokrzyskie
Wiadomo¶ci: 6 434
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

Cytat:
Napisane przez alekziz Poka¿ wiadomo¶æ
Jakby¶ nie zauwa¿y³a napisa³am, ¿e przy nerwicy s± podobne objawy a nie, ¿e autorka ma nerwicê, bo nie jestem specjalist±, wiêc nie mogê siê na ten temat wiêcej wypowiedzieæ. Mo¿e to byæ to, ale te¿ nie musi, to tylko bêdzie wiedzia³ lekarz.
A ja potwierdzi³am, ale wiadomo ¿e samych nerwic jest ile chcieæ nie mówi±c ju¿ o innych podobnie siê objawiaj±cych zaburzeniach: do wyboru do koloru. I tak wszêdzie kobieta siê dowie ¿e trzeba z tym - jakkolwiek siê ten jej stan nazywa - powinna pój¶æ do specjalisty i liczê ¿e to zrobi
__________________
We¼ g³êboki wdech
¯ycie wokó³ ciebie s³odkie jest jak bananowy d¿em


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-20, 19:24   #26
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomo¶ci: 7 002
Dot.: jestem z³ym cz³owiekiem

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;37711846]
Powinnam ten post zg³osiæ. Ale dodam ciê tylko do listy osób ignorowanych.
[/QUOTE]
zg³aszaj je¶li czujesz, ¿e powinna¶.Nie wahaj siê
Nie rozumiem tylko w jakim celu informujesz, ¿e powinna¶ ale tego ³askawie nie zrobisz...co w ten sposób chcesz pokazaæ?
Ale na marginesie- nie masz podstaw, zeby cokolwiek zg³aszaæ, bo nie obra¿am ani Ciebie, ani nikogo innego.
Nie masz wiedzy (czytaj- nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim wiedzy na temat "pacjenta") wystarczaj±cej aby stawiaæ diagnozy. Wiêc nie rób tego, w dodatku nie przez net i najwa¿niejsze- nie w przypadku takich delikatnych spraw jak zaburzenia psychiczne.
Bo przypi±æ komu¶ albo samemu sobie ³atkê "border" i tym t³umaczyæ swoje wybryki i dziwactwa jest ³atwo. Trudniej co¶ zadzia³aæ w kierunku poprawy zachowania.
Etykietka "zaburzona osobowo¶æ" wielu ludziom daje zielone ¶wiat³o na dalsze niefajne zachowania , bo przecie¿ "jestem taaaaki chory, to nie moja wina, mam zaburzenia a z tym nie da siê walczyæ". No i w ogóle, po co mia³a by i¶æ do psychologa/psychiatry, skoro diagnoza ju¿ jest postawiona?!
Widzisz, skoro dziewczyna chce co¶ ze sob± zrobiæ, to niech idzie do specjalisty i niech on na³o¿y jej odpowiedni± etykietkê i od razu pomo¿e siê tej etykietki pozbyæ, a przynajmniej pokarze drogê do lepszego samopoczucia.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcze¶niej ni¿ wysi³ek, to s³ownik

jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z Tob± skontaktowaæ...
la'Mbria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.