Obfite krwawienie z pochwy i ból - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 09:48   #1
Anolyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Exclamation

Obfite krwawienie z pochwy i ból


Tak jak w temacie - martwi mnie utrzymujące się przez kilka godzin obfite krwawienie i silny ból pochwy. Nie wiem czy ta informacja będzie istotna, ale mam 18 lat i jestem dziewicą.
Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem, kiedy w czasie ćwiczeń (brzuszki, przysiady, rozciąganie) poczułam bardzo ostry ból w dole brzucha (mocne szarpnięcie, kłucie). Kiedy zobaczyłam krew, pomyślałam, że chociaż to dziwne okres pojawił mi się 2 tygodnie wcześniej (od wielu lat mam regularne miesiączki). Założyłam tampon i zajęłam się swoimi sprawami.
W nocy obudził mnie koszmarny ból brzucha. Kiedy próbowałam wyjąć tampon, okazało się, że chyba się zaklinował, co gorsza, kiedy próbowałam go wyciągnąć wyszedł sam sznurek. W końcu udało mi się go wyszarpać, ale jak tylko to zrobiłam dostałam strasznie silnego krwawienia. O dziwo "góra" tamponu była czysta, tylko na dole miał małe plamki krwi. Krwawiłam bardzo silnie, dodatkowo początkowo bardzo mnie bolało. Po kilku godzinach krwawienie uspokoiło się, teraz pojawiają się tylko małe kropelki, za to cały czas czuję tam pieczenie i dyskomfort.

Czy któraś z Was, dziewczyny, miała kiedyś podobną sytuację? Wiecie, co mogło się stać? Przejrzałam już wiele tematów w różnym stopniu podobnych do mojego i z tego co tam wyczytałam to chyba mało możliwe, że przerwałam błonę dziewiczą? Z drugiej strony może to przez próby wyjęcia tamponu? Bo jeśli to nie błona to co mogło spowodować ten krwotok?

Edytowane przez Anolyn
Czas edycji: 2014-06-16 o 11:14
Anolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 09:59   #2
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

moglas miec stan zapalny. udaj sie do lekarza albo na izbe przyjec
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:05   #3
Anolyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
moglas miec stan zapalny. udaj sie do lekarza albo na izbe przyjec
Też o tym myślałam, ale tydzień temu robiłam badania krwi i ob było w normie, a chyba wykryłoby stan zapalny. Z drugiej strony w tydzień wszystko może się zdarzyć. Do lekarza faktycznie się zarejestruję, muszę w końcu iść do ginekologa chociaż starałam się do odwlekać. No ale jak teraz się wystraszyłam to dostałam porządnego kopa motywacyjnego
Anolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:40   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

Możliwe, że to przerwanie błony dziewiczej, ale wtedy by Cię aż tak nie bolało, ani byś aż tak nie krwawiła.

Jak masz możliwość udać się jeszcze dziś do ginekologa to to zrób, jeśli to na izbę przyjęć albo lekarz pierwszego kontaktu.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:11   #5
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

Cytat:
Napisane przez Anolyn Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie - martwi mnie utrzymujące się przez kilka godzin obfite krwawienie i silny ból pochwy. Nie wiem czy ta informacja będzie istotna, ale mam 18 lat i jestem dziewicą.
Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem, kiedy w czasie ćwiczeń (brzuszki, przysiady, rozciąganie) poczułam bardzo ostry ból w dole brzucha (mocne szarpnięcie, kłucie). Kiedy zobaczyłam krew, pomyślałam, że chociaż to dziwne okres pojawił mi się 2 tygodnie wcześniej (od wielu lat mam regularne miesiączki). Założyłam tampon i zajęłam się swoimi sprawami.
W nocy obudził mnie koszmarny ból brzucha. Kiedy próbowałam wyjąć tampon, okazało się, że chyba się zaklinował, co gorsza, kiedy próbowałam go wyciągnąć wyszedł sam sznurek. W końcu udało mi się go wyszarpać, ale jak tylko to zrobiłam dostałam strasznie silnego krwawienia. O dziwo "góra" tamponu była czysta, tylko na dole miał małe plamki krwi. Krwawiłam bardzo silnie, dodatkowo początkowo bardzo mnie bolało. Po kilku godzinach krwawienie uspokoiło się, teraz pojawiają się tylko małe kropelki, za to cały czas czuję tam pieczenie i dyskomfort.

Czy któraś z Was, dziewczyny, miała kiedyś podobną sytuację? Wiecie, co mogło się stać? Przejrzałam już wiele tematów w różnym stopniu podobnych do mojego i z tego co tam wyczytałam to chyba mało możliwe, że przerwałam błonę dziewiczą? Z drugiej strony może to przez próby wyjęcia tamponu? Bo jeśli to nie błona to co mogło spowodować ten krwotok?
Czasem zdarzają się takie bóle i plamienia w połowie cyklu. Nasilają się pod wpływem wysiłku fizycznego.

Ale bardzo silne krwawienie i ból brzucha w nocy jest bardzo niepokojące. Idź jak najszybciej do lekarza...
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:09   #6
Anolyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Możliwe, że to przerwanie błony dziewiczej, ale wtedy by Cię aż tak nie bolało, ani byś aż tak nie krwawiła.

Jak masz możliwość udać się jeszcze dziś do ginekologa to to zrób, jeśli to na izbę przyjęć albo lekarz pierwszego kontaktu.
Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Czasem zdarzają się takie bóle i plamienia w połowie cyklu. Nasilają się pod wpływem wysiłku fizycznego.

Ale bardzo silne krwawienie i ból brzucha w nocy jest bardzo niepokojące. Idź jak najszybciej do lekarza...

Dzięki dziewczyny
Udało mi się zarejestrować do ginekologa, niestety wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Ból i pieczenie już przeszło, podobnie jak krwawienie.
Boję się, że zrobiłam sobie krzywdę kiedy starałam się wydostać wszystkie części tamponu i niestety jest to najbardziej prawdopodobne. Teraz pojawiła mi się opuchlizna, mam nadzieję, że szybko zejdzie bo teraz nie widzę jak to tam wygląda. Pocieszam się, że gdybym zrobiła sobie poważną krzywdę to chyba wciąż czułabym ten ból/dyskomfort chociażby przy poruszaniu się?
Anolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:46   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Obfite krwawienie z pochwy i ból

Cytat:
Napisane przez Anolyn Pokaż wiadomość
Też o tym myślałam, ale tydzień temu robiłam badania krwi i ob było w normie, a chyba wykryłoby stan zapalny. Z drugiej strony w tydzień wszystko może się zdarzyć. Do lekarza faktycznie się zarejestruję, muszę w końcu iść do ginekologa chociaż starałam się do odwlekać. No ale jak teraz się wystraszyłam to dostałam porządnego kopa motywacyjnego
oczywiscie, ze w ten sposob nie sprawdzisz czy masz stan zapalnego. Ob jest slabym wyznacznikiem stanu zapalnego. Tutaj tylko badanie ginekologiczne.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 19:46:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.