Tabletki w systemie 24+4 a okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-07, 12:01   #1
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354

Tabletki w systemie 24+4 a okres


Cześć dziewczyny,
Biorę tabletki Daylette (jak Yaz w systemie 24+4). Ponoć mają one taki sam skład jak Yasminelle w systemie 21 + 7. Stąd moje pytanie. Za tydzień w sobotę mam wesele i tak się składa akurat będzie wypadać 3 dzień przerwy, okres dostaję zawsze albo 3 albo 4 dnia a nie chcę się stresować, czy dostanę w trakcie wesela, latać do łazienki sprawdzać, tym bardziej, że będę miała jasną sukienkę a chcę się dobrze bawić. Tak, nie jestem zielona i wiem, że mogę w ogóle nie robić przerwy, ale nie chcę aż tak mieszac w organizmie z powodu wesela. Dlatego nie proponujcie mi - nie rób przerwy i okres dostanę za miesiąc - tak nie chcę. Zrobiłam tak raz ze względu na wyjazd i nie czułam się najlepiej.
W ulotce wyczytałam (tak czytałam ulotkę), że jak pominie się tabletki od 15 do 24 to można zrobić tak, że natychmiast odstawić tabletki czynne i przejść do 4dniowej przerwy. Stąd moje pytanie czy mogę zrobić tak, że dobiorę do tego opakowania 2 tabletki z kolejnego żeby przesunąć moment rozpoczęcia przerwy z czw na sob - okres dostanę wtedy w pn(tym samym zostaną mi 22 anie 24 czynne w następnym i w przypadku kolejnego postąpię jak w przypadku zapomnienia po 22 tabletkach?). Myślę, że tak będzie dobrze, przecież Yasminnelle ma tylko 21 czynnych a jest aż 7 dni przerwy a ja przy 22 zrobię 4. Jak myślicie?
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 13:28   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Ja bym zrobiła tak:

W ulotce wyczytałam (tak czytałam ulotkę), że jak pominie się tabletki od 15 do 24 to można zrobić tak, że natychmiast odstawić tabletki czynne i przejść do 4dniowej przerwy.

Nie wiem na której tabletce jesteś, ale ja bym wzięła 14 tabletek i zrobiła przerwę. W sobotę będziesz już po krwawieniu. I problem z głowy
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 06:21   #3
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Ja bym zrobiła tak:

W ulotce wyczytałam (tak czytałam ulotkę), że jak pominie się tabletki od 15 do 24 to można zrobić tak, że natychmiast odstawić tabletki czynne i przejść do 4dniowej przerwy.

Nie wiem na której tabletce jesteś, ale ja bym wzięła 14 tabletek i zrobiła przerwę. W sobotę będziesz już po krwawieniu. I problem z głowy
14? Chyba oszalałaś. Przecież to sprzeczne z ulotką już całkowicie. To drugi tydzień tabletek. Przerwę można zrobić w przypadku pominięcia w trzecim dopiero. Nie wiem czy to co napisałaś było niecelowe i wynikało z totalnej niewiedzy, czy po prostu mnie masz za idiotkę i chciałaś mnie wrobić w ciązę? Taki jest Twój cel bycia tutaj na forum? Ciocia dobra rada dla dziewczyn,które dopiero zaczynają swoją przygodę z anty i są kompletnie zielone? Mam nadzieję, ze żadna Cię nie posłuchała...
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 07:31   #4
kadith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

ale czemu takie oburzenie?
bardzo dobrze powiedziała, bierzesz 14 dni i potem możesz zrobić przerwę.
przecież weźmiesz 14 tabletek... potem "niby" zapominasz 15 tabletki wtedy robisz przerwę a to już 3 tydzień.
kadith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 07:48   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
14? Chyba oszalałaś. Przecież to sprzeczne z ulotką już całkowicie. To drugi tydzień tabletek. Przerwę można zrobić w przypadku pominięcia w trzecim dopiero. Nie wiem czy to co napisałaś było niecelowe i wynikało z totalnej niewiedzy, czy po prostu mnie masz za idiotkę i chciałaś mnie wrobić w ciązę? Taki jest Twój cel bycia tutaj na forum? Ciocia dobra rada dla dziewczyn,które dopiero zaczynają swoją przygodę z anty i są kompletnie zielone? Mam nadzieję, ze żadna Cię nie posłuchała...
A ja mam nadzieję, że już więcej Ci nie doradzę w żadnym wątku

Dziewczyno dorośnij, nadrób zaległości z ulotki a potem bierz się za seks Jakbyś przejrzała moje wątki to byś wiedziała, że pomagam dziewczynom na ginekologii.

Moim celem bycia na forum jest to, żebyś zaszła w ciążę! Dziwne, że dopiero teraz na to wpadłaś


kadith- Ty wiesz że dobrze napisałam, ulotka też to wie, ale jak widać niektórym nie dogodzisz
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 08:17   #6
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Doszłam tez to tego momentu rok temu zeby nie laczyc op a przerwac 3 tydz. Moj ginekolog stwierdzil zeby uwazac na ciaze
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:10   #7
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
A ja mam nadzieję, że już więcej Ci nie doradzę w żadnym wątku

Dziewczyno dorośnij, nadrób zaległości z ulotki a potem bierz się za seks Jakbyś przejrzała moje wątki to byś wiedziała, że pomagam dziewczynom na ginekologii.

Moim celem bycia na forum jest to, żebyś zaszła w ciążę! Dziwne, że dopiero teraz na to wpadłaś


kadith- Ty wiesz że dobrze napisałam, ulotka też to wie, ale jak widać niektórym nie dogodzisz
Ja też mam taką nadzieję. O ile wzrok mnie nie myli pytałam czy mogę zrobić w jednym opakowaniu 26 tabletki czynne a w drugim 22. Więc nie wiem skąd tekst o najbardziej ryzykownym z możliwych rozwiązań - najwcześniejsze z możliwych przerwanie tabletek. Pytałam o 22 tabletki a nie o 14. 15 tabletka to pierwszy dzień trzeciego tyg. 22 to pierwszy 4. Poza tym mi zależało żeby przesunąć okres 2 dni a nie jakieś cyrki odstawiać. Jeden cykl mega krótki, drugi mega długi. I jeszcze 7 dni przerwy przy tabletkach w systemie 24+4 mi proponujesz = ciąża gwarantowana. I wybacz jakoś mnie nie zainteresowałaś zbytnio swoją wiedzą, żebym jeszcze czytała Twoje wątki. I nie mam zaległości z ulotki, ani nie potrzebuje dorastać bo lata mam już swoje. Za to Ty może trochę się podszkol zanim zaczniesz doradzać komukolwiek.

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2014-06-09 o 10:14
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 10:44   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Ja też mam taką nadzieję. O ile wzrok mnie nie myli pytałam czy mogę zrobić w jednym opakowaniu 26 tabletki czynne a w drugim 22. Więc nie wiem skąd tekst o najbardziej ryzykownym z możliwych rozwiązań - najwcześniejsze z możliwych przerwanie tabletek. Pytałam o 22 tabletki a nie o 14. 15 tabletka to pierwszy dzień trzeciego tyg. 22 to pierwszy 4. Poza tym mi zależało żeby przesunąć okres 2 dni a nie jakieś cyrki odstawiać. Jeden cykl mega krótki, drugi mega długi. I jeszcze 7 dni przerwy przy tabletkach w systemie 24+4 mi proponujesz = ciąża gwarantowana. I wybacz jakoś mnie nie zainteresowałaś zbytnio swoją wiedzą, żebym jeszcze czytała Twoje wątki. I nie mam zaległości z ulotki, ani nie potrzebuje dorastać bo lata mam już swoje. Za to Ty może trochę się podszkol zanim zaczniesz doradzać komukolwiek.
Naucz Ty się czytać ze zrozumieniem, bo nie pisałam o żadnych 7 dniach przerwy. Nie wiem skąd sobie to wzięłaś?

Nie potrzebuję się doszkalać, za to Tobie by się przydało szkolenie, szczególnie z kultury do drugiego człowieka i czytania ze zrozumieniem.

Kończę te przepychanki, szkoda mojego cennego czasu. Miłego dnia
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:23   #9
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Ja też mam taką nadzieję. O ile wzrok mnie nie myli pytałam czy mogę zrobić w jednym opakowaniu 26 tabletki czynne a w drugim 22. Więc nie wiem skąd tekst o najbardziej ryzykownym z możliwych rozwiązań - najwcześniejsze z możliwych przerwanie tabletek. Pytałam o 22 tabletki a nie o 14. 15 tabletka to pierwszy dzień trzeciego tyg. 22 to pierwszy 4. Poza tym mi zależało żeby przesunąć okres 2 dni a nie jakieś cyrki odstawiać. Jeden cykl mega krótki, drugi mega długi. I jeszcze 7 dni przerwy przy tabletkach w systemie 24+4 mi proponujesz = ciąża gwarantowana. I wybacz jakoś mnie nie zainteresowałaś zbytnio swoją wiedzą, żebym jeszcze czytała Twoje wątki. I nie mam zaległości z ulotki, ani nie potrzebuje dorastać bo lata mam już swoje. Za to Ty może trochę się podszkol zanim zaczniesz doradzać komukolwiek.
Eeee a gdzie ty masz 4 tydzien ? I kto tu mowil o 7 dniowej przerwie. ale wyjasnie

mozna dobrac do yasminelle 3 tabletki i zrobic to samo co w daylette, bo przerwe mozna skrocic
yasminelle 21+3+4 = daylette 24+4
daylette tez mozna skrocic do 21 tabletek bo nawet ulotka w 3 tyg pozwala na to
yasminelle 21+7 = daylette 21+7
skoro do yasminelle mozna dobrac tabletki i zrobic 7 dni przerwy to w daylette (24+4) mozna zrobic 7 dni przerwy

tabletki roznia sie tylko nazwa. a organizm nie czyta ich jako "te inne" i "te inne" jak zgubimy tabletke daylette to mozna dobrac ja z opakowania yasminelle

najwazniejsze zeby zrobic tylko 7 dni przerwy i zaczac opakowanie w 8 dniu. bo jesli tego nie zrobimy dojdzie do owulacji

Edytowane przez aguusia88
Czas edycji: 2014-06-09 o 11:39
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:30   #10
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
Eeee a gdzie ty masz 4 tydzien ? I kto tu mowil o 7 dniowej przerwie.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Nie mieszaj yasminelle do daylette. Jeden system to jedno drugi system to drugie.
7 dni przerwy to max. nawet przy tabletkach 24+4 mozna zrobic dluzsza przerwe ale do 7 dni. W 8 dniu sie blokuje owulacje. Co za roznica czy wezme 24 tabletki yasminelle i zrobie 7 dni przerwy skoro daylette ma ten sam sklad i robi sie 4 dni.

Skracanie opakowania z 3 tyg nie jest rydykowne. Przepraszam ale czy organizm czyta kiedy zaspalysmy wzięcie tabletki a kiedy nie bierzemy jej wcale.
Yasminelle ma do Daylette to, że to ten sam identyczny skład tylko inny system 21+7. Podałam to tylko po to, żebyście miały świadomość przed ewentualną poradą, czy dobrze myślę, i czy dobrze interpretuję ulotkę, którą jednak wbrew opinii niektórych przeczytałam i umiałam to zrobić. Próbowałam tym dowieść, że nic się dla organizmu nie stanie jeśli wezmę tę 22 a nie 24 tabletki w przyszłym cyklu, skoro Yasminelle ma ich 21 tylko. Moim zdaniem to dla organizmu nie będzie szok, w przeciwieństwie do zaproponowanego przerwania opakowania przy 14 tabletce.
Ostatniego Twojego pytania nie bardzo rozumiem. Myślę, że odpowiedź jest oczywista i pozwolę sobie nie odpowiadać.

Ja wiem, że mogę zrobić 7 dni przerwy i bardzo często tak właśnie robię. Jednak nie ma takich wahań hormonów jeśli zrobi się 4. I to są tabletki z myślą dla kobiet, które mają problemy z samopoczuciem w trakcie przerwy. Miałam takie przy innych tabletkach (21+7) Kontracept, stąd zmiana na inny system. Jednak jak się okazało te tabletki mają mniejsze ilości hormonów i spokojnie mogłam po pewnym czasie się przekonać że podczas i 7dniowej przerwy nic złego się ze mną nie dzieje.

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2014-06-09 o 11:34
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:41   #11
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

nie bedzie zadnego szoku. czytalas ze mozna pominac tabletke w 3 tygodniu. czyli jak ktos pomija tabletki przez biegunki (nie wchlanianie sie tabletek przez biegunke = pominiecie) to moze przerwac opakowanie ale jak ktos celowo chce okres wczesniej to juz jest zlo? nie, organizm tego nie czyta wten sposob
czy przerwiesz opakowanie bo chcesz okres wczesniej czy zapomnialas tabletek na wyjazd to jest to samo dzialanie, czyli zrobienie przedwczesnej przerwy i organizm tego nie rozroznia na dobro i zlo.
to jest napisane wlasnie tak aby pacjentka byla chroniona przed ciaza.

Edytowane przez aguusia88
Czas edycji: 2014-06-09 o 11:43
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 12:28   #12
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
nie bedzie zadnego szoku. czytalas ze mozna pominac tabletke w 3 tygodniu. czyli jak ktos pomija tabletki przez biegunki (nie wchlanianie sie tabletek przez biegunke = pominiecie) to moze przerwac opakowanie ale jak ktos celowo chce okres wczesniej to juz jest zlo? nie, organizm tego nie czyta wten sposob
czy przerwiesz opakowanie bo chcesz okres wczesniej czy zapomnialas tabletek na wyjazd to jest to samo dzialanie, czyli zrobienie przedwczesnej przerwy i organizm tego nie rozroznia na dobro i zlo.
to jest napisane wlasnie tak aby pacjentka byla chroniona przed ciaza.
No nie do końca się zgadzam. Zalezy też co rozumiesz pod pojęciem, że nie będzie to zło.
czyli jak ktos pomija tabletki przez biegunki (nie wchlanianie sie tabletek przez biegunke = pominiecie) to moze przerwac opakowanie ale jak ktos celowo chce okres wczesniej to juz jest zlo?
I jedno i drugie to jest dla mnie zło i jeśli już się zdarzy to oczywiście postąpić zgodnie z ulotką (zła pod tytułem ciąza nie będzie), ale czy organizm będzie "zadowolony"? Nie sądzę. Po to w każdym opakowaniu jest taka sama ilość tabletek, żeby cały cykl był uregulowany. Wahania hormonów nigdy nie są dobre dla organizmu. A tak radykalna różnica w ilości tabletek w opakowaniu bez skutków nie pozostanie. Nie jestem ginekologiem, ale myślę, że takie skutki jak plamienia, złe samopoczucie gwarantowane. Dlatego zależało mi, żeby była jak najmniejsza różnica pomiędzy opakowaniami, żeby organizm tej mojej ingerencji nie zauważył i nie odczuł jakoś potężnie. Nie chciałabym też wyrzucać tabletek i robić przerwy powiedzmy niech będzie że tego 15 dnia a w następnym cyklu przyjąć już 24. Bo nie uwierzę, że to byłoby dla organizmu bez różnicy. Ale to może niech jakiś ginekolog się wypowie.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 17:28   #13
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
No nie do końca się zgadzam. Zalezy też co rozumiesz pod pojęciem, że nie będzie to zło.
czyli jak ktos pomija tabletki przez biegunki (nie wchlanianie sie tabletek przez biegunke = pominiecie) to moze przerwac opakowanie ale jak ktos celowo chce okres wczesniej to juz jest zlo?
I jedno i drugie to jest dla mnie zło i jeśli już się zdarzy to oczywiście postąpić zgodnie z ulotką (zła pod tytułem ciąza nie będzie), ale czy organizm będzie "zadowolony"? Nie sądzę. Po to w każdym opakowaniu jest taka sama ilość tabletek, żeby cały cykl był uregulowany. Wahania hormonów nigdy nie są dobre dla organizmu. A tak radykalna różnica w ilości tabletek w opakowaniu bez skutków nie pozostanie. Nie jestem ginekologiem, ale myślę, że takie skutki jak plamienia, złe samopoczucie gwarantowane. Dlatego zależało mi, żeby była jak najmniejsza różnica pomiędzy opakowaniami, żeby organizm tej mojej ingerencji nie zauważył i nie odczuł jakoś potężnie. Nie chciałabym też wyrzucać tabletek i robić przerwy powiedzmy niech będzie że tego 15 dnia a w następnym cyklu przyjąć już 24. Bo nie uwierzę, że to byłoby dla organizmu bez różnicy. Ale to może niech jakiś ginekolog się wypowie.
tylko jesli wiesz ze masz zatrucie pokarmowe i tabletki sie nie wchlona to nie ma co na sile laczyc opakowan i lykac bez celu tabletek, i uzywac prezerwatyw (pominiecie wiecej jak 1 tabletka) takze wygodniej jest zrobic przedwczesna przerwe. w przerwie nie trzeba antykoncepcji, wazne zeby w 5 lub 8 dniu przyjac na czas tabletke, zatrucie minie, a tabletki sie wchlona, zablokuja owulacje

ja zrobilam predwczesna przerwe do operacji, lekarzom nie przeszkadzaja tabletki ale krwawienie nie jest zalecane, wiec tydzien przed planowanym pobytem w szpitalu mialam "okres" i skonczyl sie przed wyjazdem

jesli nie bylaby ta zalecana metoda to nie napisali by tego w ulotce.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:19   #14
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Zrobiłam tak jak mówiłam, wzięłam 26 tabletek czynnych i okres zamiast w sobotę w nocy na weselu dostałam dziś No i złapałam welon !
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 18:57   #15
aneczka2238
Zakorzenienie
 
Avatar aneczka2238
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 7 737
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Ja nie wiem, po co ktoś prosi o poradę na forum, skoro uważa że sam wszystko wie najlepiej
__________________
Oskarek
17.07.2008

Oluś

31.12.2014



Wymianka
aneczka2238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 06:55   #16
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki w systemie 24+4 a okres

Cytat:
Napisane przez aneczka2238 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, po co ktoś prosi o poradę na forum, skoro uważa że sam wszystko wie najlepiej
Ja też nie
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 07:55:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.