Praca wykańcza psychicznie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-02, 14:19   #1
Sandra96027
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1

Praca wykańcza psychicznie


Cześć Wam. Piszę tutaj bo właśnie jadę autobusem do domu z pracy i brak mi sił na to, jak pracownicy są nastawieni w stosunku do mnie. Ciągle słyszę jakieś docinki w moją stronę.. Poganianie, wyświetlanie za plecami i obgadywanie.. Są trzy osoby , których na sam widok dostaje skrętu jelit.. Są bardzo zarozumiale i myślą że jestem zwykła szmata do pomiatania.. Ciągle słyszę że robię coś źle..Ze powinnam robić to szybciej to wiedzieć tamto potrafić.. a jestem w firmie nowym pracownikiem od dwóch miesięcy.. Najgorzej jest znieść fakt, że właśnie teraz, kiedy jadę tym cholerny autobusem chce mi się płakać i tak jest z każdym kolejnym dniem.. nie wiem już jak sobie poradzić..

Edytowane przez Sandra96027
Czas edycji: 2016-08-02 o 15:24
Sandra96027 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 15:08   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Cytat:
Napisane przez Sandra96027 Pokaż wiadomość
Cześć Wam. Piszę tutaj bo właśnie jadę autobusem do domu z pracy i brak mi sił na to, jak pracownicy są nastawieni w stosunku do mnie. Ciągle słyszę jakieś odcinki w moją stronę.. Poganianie, wyświetlanie za plecami i obgadywanie.. Są trzy osoby , których na sam widok dostaje skrętu jelit.. Są bardzo zarozumiale i myślą że jestem zwykła szmata do pomiatania.. Ciągle słyszę że robię coś źle..Ze powinnam robić to szybciej to wiedzieć tamto potrafić.. a jestem w firmie nowym pracownikiem od dwóch miesięcy.. Najgorzej jest znieść fakt, że właśnie teraz, kiedy jadę tym cholerny autobusem chce mi się płakać i tak jest z każdym kolejnym dniem.. nie wiem już jak sobie poradzić..
pogadaj dzis z przelozonym
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 15:27   #3
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

To zahacz już o mobbing

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Dokładnie tak, porozmawiaj z szefem, kierownikiem, etc., jeżeli po takiej rozmowie nic się nie zmieni to ja uważam, że powinnaś iść z tym dalej, szkoda Twojego zdrowia psychicznego, nie można się godzić na takie traktowanie
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 11:08   #4
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Szukaj innej pracy na boku.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 17:32   #5
karolina0203
Wtajemniczenie
 
Avatar karolina0203
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 262
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

daj do zrozumienia że nie zgadzasz się na takie traktowanie i szukaj nowej pracy! pamiętaj że nie musisz tam pracować, jest wiele innych miejsc.
__________________
wymiana
szukam
fragrantica

szukam Alien, Innocent, Perles de Lalique, Crystal Noir, Florabotanica, La Petite Robe Noire
karolina0203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 18:31   #6
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Dokładnie, szukaj innej pracy, nie ma co męczyć się na siłę.
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 09:06   #7
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

również odeszłabym z takiej pracy, tylko zastanawia mnie jak ty jako nowy pracownik się zachowywałaś - czy aby sama nie pozwoliłaś traktować się w ten sposób? jeśli ktoś jest wobec ciebie wyraźnie nieprzyjemny, powinnaś jasno to zakomunikować. Inaczej w każdej kolejnej pracy możesz mieć ten problem
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-16, 18:55   #8
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
również odeszłabym z takiej pracy, tylko zastanawia mnie jak ty jako nowy pracownik się zachowywałaś - czy aby sama nie pozwoliłaś traktować się w ten sposób? jeśli ktoś jest wobec ciebie wyraźnie nieprzyjemny, powinnaś jasno to zakomunikować. Inaczej w każdej kolejnej pracy możesz mieć ten problem
Bosz, jak mnie takie wpisy irytują. To klasyczne victim blaming, nic więcej.

Pomijając, że takie uwagi mają się nijak do rzeczywistości korporacyjnej. Ja na przykład nie daję się źle traktować i w takich przypadkach "jasno komunikuje", że sobie nie życzę i wyjaśniam sytuację. Oczywiście w sytuacjach pozytywnych chwalę publicznie, dziękuję, itp. I tak dostaję potem po głowie w assessmentach, że mam być "milsza".

Twoja uwaga jest zupełnie bez sensu.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2016-08-16 o 18:59
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 22:02   #9
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Hej, to nie żaden mobbing, to są realia polskiego rynku pracy.
Rady są trzy:
1) zmień pracę;
2) olej to i niech spływa to po tobie jak po kaczce - niech sobie mówią, skup się na swoich obowiązkach;
3) postaw twardo na swoim i nie daj sobą pomiatać, pokaż im że masz charakter
Jest w sumie jeszcze jedna postawa, która zaobserwowałam u ludzi w środowisku pracy a mianowicie udawaj głupią i zwal na kogoś winę w przypadku jakiś pomówień czy niesłusznego obarczania winą.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 20:14   #10
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

Szukasz nowej pracy?
Też do niedawna tkwiłam w takim miejscu, ale gdy zaczęło być naprawdę koszmarnie zebrałam wszystkie siły i znalazłam coś nowego.
Wiem, jak wyglądają realia, że często tej pracy po prostu nie ma, ale próbuj. Może nie dziś i nie jutro, ale za miesiąc uda ci się coś znaleźć?
Jaką masz umowę i jaki okres wypowiedzenia?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 13:29   #11
black_and_gold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 35
Dot.: Praca wykańcza psychicznie

w takiej sytuacji najlepiej jest zmienić pracę, ale jeśli masz złą samoocenę o sobie i takie stany na pograniczu depresji, to znalezienie pracy może być dla Ciebie dużym wysiłkiem ważne, żebyś znalazła wsparcie w kimś bliskim i na przykład podnosiła swoje kwalifikacje, żeby zwiększyć wiarę w siebie
black_and_gold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 14:29:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.