Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-16, 11:05   #1
skubidu_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 29

Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.


Niejednokrotnie byłam świadkiem tego procesu. Zamiast kulturalnie nabrać sobie te 3 bułeczki do woreczka, to ludzie najpierw swoimi brudnymi łapami obłapują wszystkie bułki, jakie mają w polu widzenia po czym i tak wybierają te losowe, bo ku ich codziennemu zaskoczeniu okazuje się, że wszystkie są takie same.

Chamstwo, prostactwo, brak wyobraźni.

Ja oczywiście rozumiem, że każdy chce mieć najlepiej cieplutkie i mięciutkie bułeczki, chlebki, ale czy założenie worka na tę łapę przerasta możliwości co niektórych?

Zapraszam do dyskusji.
skubidu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:08   #2
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Nad czym tu dyskutować? Nad januszowaniem i bezdennością głupoty ludzkiej? Poważnie, z tego powodu jeśli w ogóle kupuję pieczywo w takim miejscu to jak najwcześniej zaraz po otwarciu sklepu, zanim stada grażojanuszy jeszcze nie powsadzały tam swoich gili (gilów? bleee
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:29   #3
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Zawsze, ale to zawsze zwracam uwagę, żeby nie macać pieczywa. Czym różni się bułka od bułki? Że jedna jest minimalnie większa? Oczami się wybiera, ale kogo tu uczyć? Grażyna najmądrzejsza!
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:47   #4
agulko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 11
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Też tego bardzo nie lubię, nie kupiłabym nawet bułki którą sama dotknęłam bez jednorazowej rękawiczki, przecież dopiero co dotykałam wózka sklepowego, smartfona (gdzie bakterii jest najwięcej podobno) itd

Zazwyczaj zakładam rękawiczkę i wyciągam bułki z szarego końca, gdzie ręka Grażyny tak łatwo się nie dostanie
agulko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 15:27   #5
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez agulko Pokaż wiadomość
Też tego bardzo nie lubię, nie kupiłabym nawet bułki którą sama dotknęłam bez jednorazowej rękawiczki, przecież dopiero co dotykałam wózka sklepowego, smartfona (gdzie bakterii jest najwięcej podobno) itd
Jakbym miała się tak cackać, to w pracy nigdy nie zjadłabym drugiego śniadania
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 16:07   #6
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Ja zawsze zakładam "worek" na rękę choć osobiście byłem świadkiem jak jakiś Janusz macał gołymi łapami bułki...
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 17:43   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widziała macanie pieczywa w sklepach. Zwykle robię zakupy jak po 17 wracam z pracy, więc pewnie biorę już "zmacane". I nic mnie to nie obchodzi. Sama chwytam bułki bez rękawiczki i nie zwracam uwagi na to, czy dotykałam wcześniej wózek sklepowy, uchwyt w tramwaju czy smartfona. Dotykam tylko te bułki, które potem kupuję i nikt nie je tych dotkniętych przeze mnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-16, 21:05   #8
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Nie zauważyłam jeszcze nigdy nikogo macającego pieczywo łapkami.

Ja zawsze zakładam foliówkę na rączkę i heja sprawdzać bułki. Np. w Auchan ostatnio zmacałam 5 różnych rodzai, bo wszyskie były twarde i w końcu wzięłam zapakowane brioszki.
A w lidlu moje ukochane wiejskie bułeczki też macam, bo często jednak nie wszystkie są z tej najświeższej partii. A ja na zakupach jestem raz, maks dwa razy w tygodniu i pieczywo u mnie musi długo wytrzymać... Już nie mówiąc o tym, że te chrupiące i cieplutkie są takie dobre!
A o ile chleb kupuję praktycznie tylko w mojej lokalnej piekarni, tak bułki mi stamtąd nie smakują jakieś takie... gumowate mi się zawsze wydają.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:06   #9
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Praktycznie nie bywam w marketach, a w na super-chemiczne pieczywo z biedry pozwalam sobie z raz w miesiącu, więc nie mam problemu z wymacanymi bułeczkami. Wolę zaopatrywać się w malutkim sklepiku osiedlowym, bo po prostu chleb jest tam o niebo smaczniejszy i mniej chemiczny.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:33   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Często kupuję w piekarniach, ale i w marketach się zdarza i tak szczerze, to nie widuję osób namiętnie macających bułki gołą ręką (pewnie macają w innych godzinach ). Przez woreczek / rękawiczkę foliową sama sprawdzam stopień twardości, bo sobie kilka razy (gdy kupiłam bez "macania") mało zębów na bułce nie połamałam. Obserwuję za to, że ludzie nagminnie zostawiają otwarte "okienka", za którymi leżą bułki. Zawsze zamykam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:43   #11
wizuarka
Przyczajenie
 
Avatar wizuarka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Słuchajcie - zazwyczaj starsze babki macają bo już nie mają czego macać Pieczywo można dotykać ale tylko przez woreczek foliowy, inaczej - jest niekulturalnie i niehigienicznie...
wizuarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 10:38   #12
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja zawsze zakładam "worek" na rękę choć osobiście byłem świadkiem jak jakiś Janusz macał gołymi łapami bułki...
A ja widziałam faceta, który bułki bez żadnej reklamówki położył na sklepowej taśmie i sobie jechały dumnie z innymi zakupami

Unikam jak ognia kupowania bułek w innym miejscu niż piekarnia. Raz też widziałam jak pracownica biedronki wykładając rano pieczywo upuściła bułkę. Poturlała się przez pół sklepu i zgadnijcie co się z nią potem stało... Podpowiem -nie, nie wywaliła jej do kosza...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 10:57   #13
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Też tego nie cierpię i mnie to brzydzi.

Ja zawsze najpierw oglądam wszystkie bułki, po czym wybrane i dotknięte przeze mnie, pakuję.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 11:25   #14
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:54
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 11:49   #15
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
I dla zachowania równowagi psychicznej uznaję że jeśli nie widzę że było macane to nie było W piekarniach też nie ma żadnej pewności że nikt nie dotykał, nikomu nie spadło i - jeśli wypiek jest gdzie indziej - że jakaś skrzynka towaru nie przeleżała sobie na dworze godzinę bo ktoś o niej zapomniał.
O to, to. Inaczej naprawdę można popaść w paranoję. Skąd wiadomo, że piekarz/targarz/ekspedientka nie dłubali w nosie, nie smyrali się gdzie nie trzeba czy umyli ręce po wyjściu z klopa. Tyle ludzi tego nie robi, że naprawdę staram się o tym nie myśleć bo w życiu bym niczego nie dotknęła inaczej niż w rękawiczkach.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 12:46   #16
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6762354 1]O to, to. Inaczej naprawdę można popaść w paranoję. Skąd wiadomo, że piekarz/targarz/ekspedientka nie dłubali w nosie, nie smyrali się gdzie nie trzeba czy umyli ręce po wyjściu z klopa. Tyle ludzi tego nie robi, że naprawdę staram się o tym nie myśleć bo w życiu bym niczego nie dotknęła inaczej niż w rękawiczkach.[/QUOTE]

Oczywiście, że takiej gwarancji nikt nam dać nie może Ja sama mam kilka zaufanych piekarenek w pobliżu mojego domu. Kupuję tam od lat, po takim czasie zna się już właścicieli, widzi się jak traktują pieczywo, zresztą sam smak, zapach i konsystencja takiego chleba, bułek czy czego tam jeszcze jest zupełnie inna niż w hipermarketach. Jest to jakieś rozwiązanie. Nie mówię, że idealne, ale mnie wystarcza
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 13:43   #17
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja widziałam faceta, który bułki bez żadnej reklamówki położył na sklepowej taśmie i sobie jechały dumnie z innymi zakupami

Unikam jak ognia kupowania bułek w innym miejscu niż piekarnia. Raz też widziałam jak pracownica biedronki wykładając rano pieczywo upuściła bułkę. Poturlała się przez pół sklepu i zgadnijcie co się z nią potem stało... Podpowiem -nie, nie wywaliła jej do kosza...
to też nie daje żadnej gwarancji - bo nie raz i nie dwa widziałam jak w piekarniach (na ogół tych mniejszych, niesieciowych) a to ekspedientki sobie wykładały towar gołymi rękami a to nakładały klientom... niby te panie chociaż muszą mieć badania zrobione itd. no ale wiadomo jak jest - często gęsto czy przeziębienie czy nie to do pracy chodzić trzeba, nie wiadomo czy ktoś myje ręce w toalecie czy nie, dotyka też monet, kasy, lady itd...

w sieciowych piekarniach to już rzadziej widuję bo często mają narzucone jakieś odgórne standardy, kontrole itd. a taką małą lokalną piekarnię to trzeba mieć po prostu pewną i znaną

za to w biedronkach czy innych lidlach zawsze widzę personel z rękawiczkami jak pracują z pieczywem - no ale co z tego, że tu personel pewniejszy jak znowu problem z klientami

jedyna opcja to chyba albo sobie piec samemu albo kupować mrożone (ponoć jak personel jest ok to w marketach sprzedadzą po cenie "upieczonej" wersję mrożoną - ale nie sprawdzałam jeszcze)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-11-17 o 13:44
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:29   #18
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Ja jestem "mało obrzydliwa", więc mnie nie rusza czy pomacane, czy nie, ale sam brak kultury i myślenia mnie poraża. Mimo, że sama nie zwracam większej uwagi, to przez wzgląd na innych zawsze nabieram pieczywo przez torebkę.

Ale podrzucę Wam anegdotkę: widziałam kiedyś, jak Grażynka brała bułkę w rękawiczce foliowej, ale żeby nie było za fajnie, to wypadła jej z ręki i upadła na podłogę, więc Grażka włożyła z powrotem do pojemnika i nałożyła sobie nową
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 21:42   #19
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja widziałam faceta, który bułki bez żadnej reklamówki położył na sklepowej taśmie i sobie jechały dumnie z innymi zakupami

Unikam jak ognia kupowania bułek w innym miejscu niż piekarnia. Raz też widziałam jak pracownica biedronki wykładając rano pieczywo upuściła bułkę. Poturlała się przez pół sklepu i zgadnijcie co się z nią potem stało... Podpowiem -nie, nie wywaliła jej do kosza...
Pisałam wczoraj odpowiedź, że też widziałam taki egzemplarz, ale wizaż zaprotestował i nie działał :P Może to niehigieniczne, ale za to ekologiczne, bo nie zużywa się worka
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 22:00   #20
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Co do tego stawiania przed sklepem skrzynek: od dobrych 20 lat we wsi babci o 5 rano zabiera się puste skrzynki, zostawia pieczywo na godzinkę, przykryte papierem, aż po 6 przyjdzie ekspedientka, wciągnie chleb na zaplecze, wyłoży i o 7 otworzy sklep i nigdy nic nie zginęło, w sklepie kamer nie ma, jakoś na chleb się nikt nie połasił (ale sklep w centrum wsi i z okien widać wszystko też).

Bardziej niż macanie obrzydziło mnie raz ślinienie palców. Na tłusty czwartek, ze 3 lata temu stałam w biedronce rano, jakaś babka z synem ładowała te pączki do reklamówek (bo na kartony nie można było) łapą, którą co chwilę oblizywała z lukru i łapała kolejnego.
Nigdy więcej nie kupiłam niczego lukrowatego w żadnym sklepie.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 22:04   #21
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:54
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 22:17   #22
Blablubli
Rozeznanie
 
Avatar Blablubli
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 578
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Najczęściej widuję macanki w Tesco. U mnie (nie wiem, czy wszędzie) są takie stoiska wolnostojące poziome, gdzie pieczywo jest jedynie zasłonięte papierem, nie wszystkie mają drzwiczki plastikowe.
Jakiś czas temu napotkałam pewną parkę, która zawzięcie wybierała pizzerki. Panna wymacała chyba większość sztuk, przy czym podawała każdą pizzerkę jeszcze swojemu facetowi i też macał, potem odkładała z powrotem. Oboje oczywiście gołymi łapami. W końcu triumfalnie orzekła "Zobacz, ta jest jeszcze ciepła!", jakby złoto znalazła. Nie jestem jakaś przewrażliwiona na punkcie sterylności, ale macanie jedzenia z farszem było dla mnie do granic obrzydliwe. Nie kupuję tam, gdy nie widzę, że towar został świeżo wyłożony.
Blablubli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 22:46   #23
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
to też nie daje żadnej gwarancji - bo nie raz i nie dwa widziałam jak w piekarniach (na ogół tych mniejszych, niesieciowych) a to ekspedientki sobie wykładały towar gołymi rękami a to nakładały klientom... niby te panie chociaż muszą mieć badania zrobione itd. no ale wiadomo jak jest - często gęsto czy przeziębienie czy nie to do pracy chodzić trzeba, nie wiadomo czy ktoś myje ręce w toalecie czy nie, dotyka też monet, kasy, lady itd...
ja zwatpilam, jak w mojej ukochanej paczkarni z zaplecza wyszla pomoc kuchenna z taka grzybica paznokci, ze ja nie moge
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 08:38   #24
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Ja nigdy nie kupuję niepakowanego pieczywa w sklepach samoobsługowych. Wiadomo, że w piekarni też nie ma gwarancji sterylności ale zawsze to mniej okazji do macania. W znanej sieciówce panie nagminnie podają pieczywo przez tę samą rękawiczkę którą przyjmują gotówkę.
Ja mrożę pieczywo więc mam nadzieję, że chociaż część zarazków ginie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 12:53   #25
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A ja widziałam faceta, który bułki bez żadnej reklamówki położył na sklepowej taśmie i sobie jechały dumnie z innymi zakupami

Unikam jak ognia kupowania bułek w innym miejscu niż piekarnia. Raz też widziałam jak pracownica biedronki wykładając rano pieczywo upuściła bułkę. Poturlała się przez pół sklepu i zgadnijcie co się z nią potem stało... Podpowiem -nie, nie wywaliła jej do kosza...
Miałam klientów którzy pakowali bułki jak najcenniejszy skarb, ale ci najczęściej to samo robili z warzywami i w ogóle wszystko inne potrafili upychać w woreczki.
I w drugą stronę: tak jak mówisz, ludzie kładli chleb na taśmie albo wrzucali bułki luzem do koszyka. Mało obrzydliwa jestem, ale jak pomyślałam ile przeróżnych rzeczy w tym koszyku było noszonych... To samo z taśmą: jak była brudna to się ją myło, ale nie dezynfekowało się jej jakoś szczególnie.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ale przecież to pieczywo zawsze musi być na dworze.
U nas też pieczywo przyjeżdżało zanim przyszłyśmy i czasem chwilę stało. A nawet jak nie stoi przed sklepem to pewnie stoi przed piekarnią i czeka na załadunek, jedzie autem.
Nie przesadzajmy.

Ogólnie też mnie brzydzi jak widzę gdy ktoś maca pieczywo, ale z drugiej strony-ja jestem w sklepie 10 minut, a buły tam leżą pół dnia. Jak sobie wyobrażę ile rąk je zdążyło przemacać to już się wolę nad tym w ogóle nie zastanawiać. Obrzydliwe to jest, ale co zrobić.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:02   #26
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:54
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:14   #27
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Bardziej niż macanie obrzydziło mnie raz ślinienie palców. Na tłusty czwartek, ze 3 lata temu stałam w biedronce rano, jakaś babka z synem ładowała te pączki do reklamówek (bo na kartony nie można było) łapą, którą co chwilę oblizywała z lukru i łapała kolejnego.
Nigdy więcej nie kupiłam niczego lukrowatego w żadnym sklepie.
U mojej babci na wsi w tzw. GSach (taka 'sieć' sklepów ) w głębokim PRLu to jeszcze było, tak dawno, że już najstarsi komuniści nie pamiętają, pracowała niejaka pani Mirka. Sprzedawała tam m.in. marmoladę. Marmolada była w takich dużych blokach, jakby sprasowana i sprzedawało się ją na wagę. Pani Mirka miała ogromniasty nóż, którym to kroiła tę przeklętą marmoladę w kawałki wielkości zgodnej z wolą klienta.
Za każdym razem, ale to ZA KAŻDYM - z namaszczeniem i z nieskrywaną przyjemnością - oblizywała tenże nóż po użyciu i odkładała z powrotem do pojemnika. Mniam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:14   #28
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Nie no, u nas to stało w takich skrzyneczkach jedna na drugiej, gdzie do tych środkowych nie było opcji się dostać, nawet będąc wróblem, a od góry ponakrywane papierem

Mi w tej papierowej torebce wszystko zbyt szybko obsycha, wolę foliówki, choćby dlatego, co mówisz-nakładam ją na rękę, macam chleb a potem go chwytam i wywracam worek na drugą stronę.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 19:34   #29
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Zawsze, ale to zawsze zwracam uwagę, żeby nie macać pieczywa. Czym różni się bułka od bułki? Że jedna jest minimalnie większa? Oczami się wybiera, ale kogo tu uczyć? Grażyna najmądrzejsza!
Ja macam z wielką przyjemnością

Ale zawsze przez woreczek

Trzeba sprawdzić, czy świeże, by nie jeść twardego - może Ty lubisz takie, ja nie - wiele marketów dosypuje z wierzchu świeżo wypieczone, przez co można wylosować taką twardą jak kamień bułę z iluś poprzednich wypiekań.

Do niektórych marketów mam zaufanie i nie macam, bo wiem, że mają zawsze świeże pieczywo - ale to są też na ogół te markety, w których jest tak duży ruch, że te bułki są na bieżąco wybierane (stąd wiadomo, że świeże).

Ale tak ogólnie to dla mnie to taki gównoproblem - jak widzisz, że ktoś maca bez woreczka, to mu po prostu ten woreczek podaj z uśmiechem i powiedz, że tak jest bardziej higienicznie
A jak się nie widzi, to "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal"
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 20:45   #30
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Macanie wyrobów piekarniczych z marketach, hipermarketach.

Bo większość ludzi myśli tylko o sobie. To nie tyczy się tylko bułek, ale wielu innych produktów. Ludzie przychodzą do drogerii i wszystko otwierają jak leci. Odkrecaja np tusze, żeby zobaczyć. Więc teraz kupuję tylko w drogeriach, gdzie rzeczy są zaklejane.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-22 17:17:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.