Zakupy na Vinted - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-02-28, 13:41   #571
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
zrozumiałam twój przekaz
wychodzi na to, że tylko ja jestem taka glupia i wysłam od razu ale jakoś nie zamierzam tego zmieniać
Gabi, nie było w tym żadnego przytyku do Ciebie, więc nie wkładaj mi w usta coś, czego nie było. To bardzo miłe z Twojej strony, że wysyłasz od razu, ceni się takich sprzedających. Ale to, że Ty tak robisz to nie znaczy, że wszyscy muszą.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:01   #572
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

W końcu siadłam do vinted i pierwszy raz polubiłam jakąś rzecz, od razu trafiłam na sprzedawcę, który ledwo po moim polubieniu zaprosił mnie w PW do negocjacji.

---

Jak szukacie rzeczy? Jest tam taki bałagan, pełno rzeczy, które mj się nie podobają. Meczy mnie to przeglądanie, więc przewijania niż rzeczy, na których można byłoby zawiesić oko.
Szukacie po marce, konkretne rzeczy, w konkretnym kolorze, czy jeszcze jakoś sobie ułatwiacie?


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:08   #573
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W końcu siadłam do vinted i pierwszy raz polubiłam jakąś rzecz, od razu trafiłam na sprzedawcę, który ledwo po moim polubieniu zaprosił mnie w PW do negocjacji.

---

Jak szukacie rzeczy? Jest tam taki bałagan, pełno rzeczy, które mj się nie podobają. Meczy mnie to przeglądanie, więc przewijania niż rzeczy, na których można byłoby zawiesić oko.
Szukacie po marce, konkretne rzeczy, w konkretnym kolorze, czy jeszcze jakoś sobie ułatwiacie?


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
szukam konkretnej rzeczy/ marki/ rozmiaru


wpisuję np. zara XS - spodnie, zaznaczam kolor jaki mnie interesuje


Ale ja zazwyczaj szukam konkretnej rzeczy, a nie przeglądam, że może mi coś w oko wpadnie
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:10   #574
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
szukam konkretnej rzeczy/ marki/ rozmiaru


wpisuję np. zara XS - spodnie, zaznaczam kolor jaki mnie interesuje


Ale ja zazwyczaj szukam konkretnej rzeczy, a nie przeglądam, że może mi coś w oko wpadnie
Eh, to chyba jednak odpuszczę do momentu, aż będę szukać czegoś konkretnego.
Bo właśnie przewijałam z nadzieją, że coś ciekawego mi wpadnie w oko, ale to za dużo czasu zabiera.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:10   #575
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
W końcu siadłam do vinted i pierwszy raz polubiłam jakąś rzecz, od razu trafiłam na sprzedawcę, który ledwo po moim polubieniu zaprosił mnie w PW do negocjacji.

---

Jak szukacie rzeczy? Jest tam taki bałagan, pełno rzeczy, które mj się nie podobają. Meczy mnie to przeglądanie, więc przewijania niż rzeczy, na których można byłoby zawiesić oko.
Szukacie po marce, konkretne rzeczy, w konkretnym kolorze, czy jeszcze jakoś sobie ułatwiacie?


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Ja szukam po jakimś słowie kluczowym. Np "nietoperz" i w kategorii wybieram bluzki i inne parametry typu rozmiar czy kolor. Albo "woskowane" czy "skórzane" i spodnie. Albo po konkretnej marce. Albo np "z kotem" i też np kategorię bluzki itd.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:33   #576
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ja też od razu lecę z paczką. Sama lubię, jak sklep internetowy wysyła tego samego dnia lub następnego.
Uważam, że to miłe kupując od kogoś i być traktowanym poważnie i z szacunkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, ale nie zawsze jest możliwość wysłać od razu, szczególnie jeśli ktoś wybiera wysyłkę do kiosku.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 18:41   #577
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja głównie sprzedaję na Vinted, kupiłam do tej pory trzy rzeczy - miniaturkę perfum, nową sukienkę z Taranko (kosztowała 160 czy 170 zł, a w sklepie 400 - była z nowej kolekcji) i spódnicę ze skóry naturalnej z Ochnika za 100 zł (właśnie do mnie idzie). Więc raczej droższe rzeczy, ale sukienkę mierzyłam stacjonarnie i byłam pewna, że będzie dobra, a spódnice w Ochniku kosztują 400-500 zł, więc i tak się opłacało.

Sprzedaję różnie - bluzki koszulowe po 20-50 zł, sukienki po 30-70 zł (ale mam też wystawioną jedną za 200), swetry po 40-100 zł. Skórzaną torebkę za 150. Buty za 40-100. Tak średnio za polowę ceny sklepowej (rzeczy nowe) albo 1/3-1/4 (rzeczy kilka razy założone). Biżuterię srebrną za połowę ceny sklepowej lub mniej. Zawsze robię zdjęcia (kilka), zawsze podaję wymiary (pachy, talia, biodra, rękawy, długość, ramiona jeśli mają znaczenie). Nie obrabiam zdjęć. Wrzucenie jednego ogłoszenia zajmuje mi z 5-10 minut.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 18:54   #578
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja się w sumie zawsze dziwię dlaczego ludzie robiąc fotki ciuchów, nie robią od razu wymiarów, ewentualnie fotek z centymetrem. Zdecydowanie wolałabym coś takiego niż dopytywanie o wymiary. Dopytywanie o cokolwiek sprawia, że już nie chce mi się tego ciucha kupować
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Gdyby mnie ktoś pytał o wymiary koszulki za 10zl, to bym się tylko uśmiechnęła, bo wolałabym ją oddaćza darmo niż grzebać 15 minut szukając na kolanach, a później kolejne 15 minut chować zrobiony bałagan. 20zl to przejazd taksówka, albo dwie gazety w kiosku, a kupując taniej w internecie akceptujesz związane z tym ryzyko, albo nie akceptujesz i wybierasz stacjonarny lumpeks. I oczywiście nie mam takiego samego podejścia przy rzeczy za 100zl, ale za dychę byłoby mi szkoda zachodu.
Ja uważam-podobnie jak Finlora-że jeśli ktoś wystawia aukcje i jest sprzedającym, który chciałby, aby jego rzeczy ktoś kupił-to już w tym momencie powinien się starać, a już na pewno zaoszczędzić sobie mnóstwa pytań i czasu.
Jak widzę aukcje, na których ktoś jedyne co potrafi napisać w opisie ubrania to "sukienka" albo "założona kilka razy" to mi się odechciewa
Dopytywanie o wymiary jest wkurzające i uciążliwe, ja wiem, że ktoś musi ciucha szukać i mierzyć.
Jednak chyba każda z nas wie, że rozmiar rozmiarowi nie równy i często gdybym nie spytała to kupiłabym rzecz za małą albo za dużą, choć teoretycznie w moim rozmiarze.
Trochę przykro się czyta, że ktoś na prośbę o wymiary TAŃSZEJ rzeczy jedynie by się uśmiechnął
To jaki jest w tym momencie sens wystawiania? Po co mi ubranie nawet i za złotówkę, jeśli go nie założę, bo będzie za ciasne?
W czym lepsze są ciuchy za stówę, że takie mi zmierzysz, a tańszych nie?
Może jednak lepiej mierzyć przy wystawianiu?
Wiem, że to zajmuje czas, bo sama też sprzedaję, no ale szanujmy się.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 19:48   #579
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Ja uważam-podobnie jak Finlora-że jeśli ktoś wystawia aukcje i jest sprzedającym, który chciałby, aby jego rzeczy ktoś kupił-to już w tym momencie powinien się starać, a już na pewno zaoszczędzić sobie mnóstwa pytań i czasu.
Jak widzę aukcje, na których ktoś jedyne co potrafi napisać w opisie ubrania to "sukienka" albo "założona kilka razy" to mi się odechciewa
Dopytywanie o wymiary jest wkurzające i uciążliwe, ja wiem, że ktoś musi ciucha szukać i mierzyć.
Jednak chyba każda z nas wie, że rozmiar rozmiarowi nie równy i często gdybym nie spytała to kupiłabym rzecz za małą albo za dużą, choć teoretycznie w moim rozmiarze.
Trochę przykro się czyta, że ktoś na prośbę o wymiary TAŃSZEJ rzeczy jedynie by się uśmiechnął
To jaki jest w tym momencie sens wystawiania? Po co mi ubranie nawet i za złotówkę, jeśli go nie założę, bo będzie za ciasne?
W czym lepsze są ciuchy za stówę, że takie mi zmierzysz, a tańszych nie?
Może jednak lepiej mierzyć przy wystawianiu?
Wiem, że to zajmuje czas, bo sama też sprzedaję, no ale szanujmy się.

Co do pierwszego - opisałam sytuację. Za szansę dostania 10zł, ale nawet bez gwarancji, tylko szansę nie będę pół godziny w pozycji na klęczkach grzebać w ubraniach, bo mi się to nie opłaci. Wolę być 10zł biedniejsza i leżeć tyłkiem do góry na kanapie, bo nie ma opcji, żebym te 10zł odczuła. To jest właśnie szanowanie się
Dla większości ludzi zawrotna kwota 10zł, to koszt dojazdu komunikacją miejską do jakiegokolwiek lumpeksu, a jeśli dla kogoś dycha stanowi problem, to obawiam się jego małostkowości i robienia problemów z zakupem - to z kolei moje doswiadczenia z wielu lat na Allegro - kupujący głośniki za 1000zł jest zadowolony, choć kurier mu wygiął radiator, a Pani od używanej świeczki za piątaka jest żądna krwi, bo przesyłka była opóźniona. Co więcej, samej zdarza mi się pytać o wymiary rzeczy nieelastycznych i jakieś 2/3 sprzedających nigdy nie odpisuje i ja to w pełni rozumiem - ich sprzedaż, ich warunki.

Chyba widzisz różnicę miedzy przychodem 1zl, a 100zl. Na złotówkę pracowałabyś tak samo ciężko jak na jej stukrotną wartość? Nie sądzę, więc czemu wymagasz tego od innych?

Jaki jest sens wystawiania rzeczy po 10zł, jeśli nie chce się ich mierzyć? Większość moich sprzedaży była bez dodatkowych pytań i podawania wymiarów - zimowe ciuchy poszły w kilka godzin od wystawienia, bo nowe, modne, w neutralnych, bazowych kolorach, za 40% ceny w sklepie. I to są zazwyczaj bezproblemowe klientki, a jak ktoś zadaje 10 pytań, to często później próbuje się jeszcze targować i słownie nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś kupił. Poza tym, jak napisałam, nie wystawiam takich tanich przedmiotów. Wrzucam je do pojemników na odzież (bawełna przydaje się na czyściwo do warsztatów samochodowych), albo stawiam przy śmietniku jeśli ktoś mógłby to jeszcze założyć.

Coś wycenione na 10zł to zazwyczaj już ścierka i wstyd by mi było to dać dalej, ale ja wystawiam tylko nowe rzeczy bądź w stanie idealnym (założone 3-4 razy) i nie sprzed 10-20 lat z bazaru, tylko max roku-dwóch z popularnych sieciówek. Czasem widzę na Vinted gorsze przedmioty niż ja wyrzucam, ale dla mnie ogólnie 90% towaru z polskich lumpeksów, to co najwyżej szmaty do podłóg, a pozostałe 10% perełek rozchodzi się wśród pracowników podczas sortowania i wieszakowania rzeczy na sklep. Pracowałam w tym sektorze kiedyś kilka miesięcy i takie moje spostrzeżenia.

Zerknęłam jeszcze na Vinted na te ubrania do 10zł - dziury, plamy, sprane nadruki, pokrzywione szwy, zmechacenia, albo zwykłe t-shirty, takie jak dostanie się w każdym markecie lub Sinsay. Tak, mnie by było zwyczajnie wstyd wołać pieniędzy za ubrania w takim stanie.

Koniec końców - od sklepu nie zażądasz, zeby podali Ci wymiary jakiegoś ubrania, a w dobie zamkniecia galerii lub mieszkając w mniejszym mieście płacisz kilkanaście złotych za odesłanie zwrotu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 19:56   #580
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Coś wycenione na 10zł to zazwyczaj już ścierka i wstyd by mi było to dać dalej
Czy Ty właśnie stwierdziłaś, że te mnóstwo ubrań na vinted, wystawione po 10 zł i mniej, to ścierki i użytkowniczki powinny się wstydzić, że sprzedają takie szmaty?
Mam nadzieję, że na tym wątku nie ma osób, które sprzedają takie "ścierki" za 10 zł, bo pewnie nie poczuły się zbyt miło.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2021-02-28 o 19:59
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:01   #581
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

O cholercia ja sprzedalam swoje rzeczy za 5-10 zł, kilka razy noszone ale również nowe i zgodne z trendami, z okresu powiedzmy 3 ostatnich lat
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 20:04   #582
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
O cholercia ja sprzedalam swoje rzeczy za 5-10 zł, kilka razy noszone ale również nowe i zgodne z trendami, z okresu powiedzmy 3 ostatnich lat
Wstydź się! Nie wiem jak mogłaś puścić dalej takie ścierki!
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:05   #583
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Co do pierwszego - opisałam sytuację. Za szansę dostania 10zł, ale nawet bez gwarancji, tylko szansę nie będę pół godziny w pozycji na klęczkach grzebać w ubraniach, bo mi się to nie opłaci. Wolę być 10zł biedniejsza i leżeć tyłkiem do góry na kanapie, bo nie ma opcji, żebym te 10zł odczuła. To jest właśnie szanowanie się
Dla większości ludzi zawrotna kwota 10zł, to koszt dojazdu komunikacją miejską do jakiegokolwiek lumpeksu, a jeśli dla kogoś dycha stanowi problem, to obawiam się jego małostkowości i robienia problemów z zakupem - to z kolei moje doswiadczenia z wielu lat na Allegro - kupujący głośniki za 1000zł jest zadowolony, choć kurier mu wygiął radiator, a Pani od używanej świeczki za piątaka jest żądna krwi, bo przesyłka była opóźniona. Co więcej, samej zdarza mi się pytać o wymiary rzeczy nieelastycznych i jakieś 2/3 sprzedających nigdy nie odpisuje i ja to w pełni rozumiem - ich sprzedaż, ich warunki.

Chyba widzisz różnicę miedzy przychodem 1zl, a 100zl. Na złotówkę pracowałabyś tak samo ciężko jak na jej stukrotną wartość? Nie sądzę, więc czemu wymagasz tego od innych?

Jaki jest sens wystawiania rzeczy po 10zł, jeśli nie chce się ich mierzyć? Większość moich sprzedaży była bez dodatkowych pytań i podawania wymiarów - zimowe ciuchy poszły w kilka godzin od wystawienia, bo nowe, modne, w neutralnych, bazowych kolorach, za 40% ceny w sklepie. I to są zazwyczaj bezproblemowe klientki, a jak ktoś zadaje 10 pytań, to często później próbuje się jeszcze targować i słownie nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś kupił. Poza tym, jak napisałam, nie wystawiam takich tanich przedmiotów. Wrzucam je do pojemników na odzież (bawełna przydaje się na czyściwo do warsztatów samochodowych), albo stawiam przy śmietniku jeśli ktoś mógłby to jeszcze założyć.

Coś wycenione na 10zł to zazwyczaj już ścierka i wstyd by mi było to dać dalej, ale ja wystawiam tylko nowe rzeczy bądź w stanie idealnym (założone 3-4 razy) i nie sprzed 10-20 lat z bazaru, tylko max roku-dwóch z popularnych sieciówek. Czasem widzę na Vinted gorsze przedmioty niż ja wyrzucam, ale dla mnie ogólnie 90% towaru z polskich lumpeksów, to co najwyżej szmaty do podłóg, a pozostałe 10% perełek rozchodzi się wśród pracowników podczas sortowania i wieszakowania rzeczy na sklep. Pracowałam w tym sektorze kiedyś kilka miesięcy i takie moje spostrzeżenia.

Zerknęłam jeszcze na Vinted na te ubrania do 10zł - dziury, plamy, sprane nadruki, pokrzywione szwy, zmechacenia, albo zwykłe t-shirty, takie jak dostanie się w każdym markecie lub Sinsay. Tak, mnie by było zwyczajnie wstyd wołać pieniędzy za ubrania w takim stanie.

Koniec końców - od sklepu nie zażądasz, zeby podali Ci wymiary jakiegoś ubrania, a w dobie zamknięcia galerii lub mieszkając w mniejszym mieście płacisz kilkanaście złotych za odesłanie zwrotu.
Trudno się z Tobą nie zgodzić w wielu kwestiach
Sprzedaję sporo rzeczy po synku - mam wystawione po 18-25 zł (w zasadzie sama Zara) i przepraszam, ale jak mi jakaś pani pisze, żebym podała dlugość rękawa od pachy, od ramienia, szerokość na dole, od pachy do pachy, dlugość całkowitą.......to soooooory Kiedyś mierzyłam, i najczęściej głupiego "dziekuje" nie uraczyłam.....ale może się czepiam Oczywiście nadal mierzę jak ktoś o to poprosi.



szczerze to nie zdarzyło mi się jeszcze samej pytać i prosić o wymiary
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:10   #584
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wstydź się! Nie wiem jak mogłaś puścić dalej takie ścierki!
Już sama nie wiem czy się wstydzic czy uważać za frajerke że tak tanio
No i ja każdą rzecz (nawet za 5zl) opisywałam + wstawiałam wymiary a nawet dosylałam więcej zdjęć na PW

Może Pani Robot akurat przeglądając trafiła na same szmaty nie mówię że nie, ale nie wszyscy co sprzedają tanio robią to bo oferują byleco, ja wolałam nowe rzeczy puścić za piątkę byleby coś z tego mieć jak i tak nie zamierzałam ich nosic

Edytowane przez Fenenna
Czas edycji: 2021-02-28 o 20:12
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:15   #585
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

A co do "popularnych sieciówek" - rzeczy z tych sklepów są może warte 50% ceny sklepowej, więc używane ciuchy za 40% ceny to żadna super okazja
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:33   #586
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A co do "popularnych sieciówek" - rzeczy z tych sklepów są może warte 50% ceny sklepowej, więc używane ciuchy za 40% ceny to żadna super okazja
Rozumiem, ze dla Ciebie liczy się przede wszystkim własna oszczędność i nie przeszkadza Ci, że dałabyś komuś za uszycie swojej bluzki 20gr, bo "tyle jest warta", a to nie Twój problem za co ta osoba będzie jeść. Ja teraz kupuję rzeczy jednak choć trochę droższe w nadziei, że ich twórcy nie są tak bardzo wykorzystywani.

Nikt nie pisał o używanych, ale dyskusja z tobą nie wydaje się prowadzić donikąd, bo nie trzymasz jej poziomu, więc tak Cię tutaj pozostawię z tym ironizowaniem w moją stronę.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:38   #587
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nikt nie pisał o używanych, ale dyskusja z tobą nie wydaje się prowadzić donikąd, bo nie trzymasz jej poziomu, więc tak Cię tutaj pozostawię z tym ironizowaniem w moją stronę.
Czyli kupujesz ubrania, nie chodzisz w nich i je sprzedajesz? Bo to rozumiem przez nową, nieużywaną rzecz.
Sama piszesz o ścierkach za 10 zł i masz pretensje, że ironizuję?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 20:56   #588
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czyli kupujesz ubrania, nie chodzisz w nich i je sprzedajesz? Bo to rozumiem przez nową, nieużywaną rzecz.
Sama piszesz o ścierkach za 10 zł i masz pretensje, że ironizuję?
Tak, większosc z metkami. Co w tym dziwnego? Połowa Vinted tak wygląda, ale nie ta za 10zł.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 21:12   #589
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Co do pierwszego - opisałam sytuację. Za szansę dostania 10zł, ale nawet bez gwarancji, tylko szansę nie będę pół godziny w pozycji na klęczkach grzebać w ubraniach, bo mi się to nie opłaci. Wolę być 10zł biedniejsza i leżeć tyłkiem do góry na kanapie, bo nie ma opcji, żebym te 10zł odczuła. To jest właśnie szanowanie się
Dla większości ludzi zawrotna kwota 10zł, to koszt dojazdu komunikacją miejską do jakiegokolwiek lumpeksu, a jeśli dla kogoś dycha stanowi problem, to obawiam się jego małostkowości i robienia problemów z zakupem - to z kolei moje doswiadczenia z wielu lat na Allegro - kupujący głośniki za 1000zł jest zadowolony, choć kurier mu wygiął radiator, a Pani od używanej świeczki za piątaka jest żądna krwi, bo przesyłka była opóźniona. Co więcej, samej zdarza mi się pytać o wymiary rzeczy nieelastycznych i jakieś 2/3 sprzedających nigdy nie odpisuje i ja to w pełni rozumiem - ich sprzedaż, ich warunki.

Chyba widzisz różnicę miedzy przychodem 1zl, a 100zl. Na złotówkę pracowałabyś tak samo ciężko jak na jej stukrotną wartość? Nie sądzę, więc czemu wymagasz tego od innych?

Jaki jest sens wystawiania rzeczy po 10zł, jeśli nie chce się ich mierzyć? Większość moich sprzedaży była bez dodatkowych pytań i podawania wymiarów - zimowe ciuchy poszły w kilka godzin od wystawienia, bo nowe, modne, w neutralnych, bazowych kolorach, za 40% ceny w sklepie. I to są zazwyczaj bezproblemowe klientki, a jak ktoś zadaje 10 pytań, to często później próbuje się jeszcze targować i słownie nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś kupił. Poza tym, jak napisałam, nie wystawiam takich tanich przedmiotów. Wrzucam je do pojemników na odzież (bawełna przydaje się na czyściwo do warsztatów samochodowych), albo stawiam przy śmietniku jeśli ktoś mógłby to jeszcze założyć.

Coś wycenione na 10zł to zazwyczaj już ścierka i wstyd by mi było to dać dalej, ale ja wystawiam tylko nowe rzeczy bądź w stanie idealnym (założone 3-4 razy) i nie sprzed 10-20 lat z bazaru, tylko max roku-dwóch z popularnych sieciówek. Czasem widzę na Vinted gorsze przedmioty niż ja wyrzucam, ale dla mnie ogólnie 90% towaru z polskich lumpeksów, to co najwyżej szmaty do podłóg, a pozostałe 10% perełek rozchodzi się wśród pracowników podczas sortowania i wieszakowania rzeczy na sklep. Pracowałam w tym sektorze kiedyś kilka miesięcy i takie moje spostrzeżenia.

Zerknęłam jeszcze na Vinted na te ubrania do 10zł - dziury, plamy, sprane nadruki, pokrzywione szwy, zmechacenia, albo zwykłe t-shirty, takie jak dostanie się w każdym markecie lub Sinsay. Tak, mnie by było zwyczajnie wstyd wołać pieniędzy za ubrania w takim stanie.

Koniec końców - od sklepu nie zażądasz, zeby podali Ci wymiary jakiegoś ubrania, a w dobie zamkniecia galerii lub mieszkając w mniejszym mieście płacisz kilkanaście złotych za odesłanie zwrotu.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tak, większosc z metkami. Co w tym dziwnego? Połowa Vinted tak wygląda, ale nie ta za 10zł.

Dawno nie spotkałam już tak przykrej, zadufanej w sobie i zarozumiałej osoby, jak ty.
Cieszę się, że nie trafiłam na ciebie na Vinted.
No ale gdzież bym mogła, kupując i sprzedając te szmaty i ścierki po 10 zł., skoro ty sprzedajesz te LEPSZE rzeczy, z markowych sieciówek
Dalszą dyskusję uważam za bezcelową, bo najzwyczajniej w świecie nie przyjmujesz do siebie żadnego innego punktu widzenia niż swój własny.
Obraziłaś tu mnie, połowę osób z wątku-te, które kupują w lumpach, bo przecież to szmaty, te, które sprzedają i kupują swoje rzeczy taniej, bo przecież to szmaty. Słabo.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2021-02-28 o 21:30
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 21:39   #590
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja kocham lumpeksy, uwielbiam wręcz!! Mam całą masę genialnych rzeczy (głównie marynarki, swetry kaszmirowe, płaszcz kaszmirowy)
I muszę się jutro tam wybrać bo już daaawno nie byłam
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-02-28, 22:16   #591
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dawno nie spotkałam już tak przykrej, zadufanej w sobie i zarozumiałej osoby, jak ty.
Cieszę się, że nie trafiłam na ciebie na Vinted.
No ale gdzież bym mogła, kupując i sprzedając te szmaty i ścierki po 10 zł., skoro ty sprzedajesz te LEPSZE rzeczy, z markowych sieciówek
Dalszą dyskusję uważam za bezcelową, bo najzwyczajniej w świecie nie przyjmujesz do siebie żadnego innego punktu widzenia niż swój własny.
Obraziłaś tu mnie, połowę osób z wątku-te, które kupują w lumpach, bo przecież to szmaty, te, które sprzedają i kupują swoje rzeczy taniej, bo przecież to szmaty. Słabo.
Brawo, w punkt. Poczułam sie zmieszana po przeczytaniu wywodów modowych koleżanki. Pomyślałam nawet, że może to kwestia działania pełni księżyca, że można tak odlecieć w kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 05:19   #592
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Brawo, w punkt. Poczułam sie zmieszana po przeczytaniu wywodów modowych koleżanki. Pomyślałam nawet, że może to kwestia działania pełni księżyca, że można tak odlecieć w kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Natus, każdy wypowiedział swoje zdanie i wolalabym zeby kwestie dotyczące drugiej osoby również zostawić dla siebie. Bo jednak to również bardzo przykre napisac o kimś, ze "odleciał w kosmos".

Bardzo Was proszę o udział w tej dyskusji z poszanowaniem dla poglądów innych osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 06:18   #593
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
A ja kocham lumpeksy, uwielbiam wręcz!! Mam całą masę genialnych rzeczy (głównie marynarki, swetry kaszmirowe, płaszcz kaszmirowy)
I muszę się jutro tam wybrać bo już daaawno nie byłam


tak samo, też dawno nie byłam, czasu brak
rozleniwiłam się przez te onlinowe zakupy
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 06:19   #594
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Bardzo Was proszę o udział w tej dyskusji z poszanowaniem dla poglądów innych osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w sumie bardzo miło jest usłyszeć, że ktoś kupuje i nosi szmaty do podłóg.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 06:27   #595
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No w sumie bardzo miło jest usłyszeć, że ktoś kupuje i nosi szmaty do podłóg.
Finlora, czytam ten wątek i nie dopatrzyłam się nic bardzo ad personam, ale proszę o zgłaszanie takich postów. Ja zrozumiałam Panią Robot, że chodzi o ogólny wygląd tego, co znajduje się czasem na Vinted.

Bardzo Was proszę o wyjaśnienie sobie ewentualnych nieporozumień lub przynajmniej o niezaognianie dyskusji
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 07:44   #596
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Finlora, czytam ten wątek i nie dopatrzyłam się nic bardzo ad personam, ale proszę o zgłaszanie takich postów. Ja zrozumiałam Panią Robot, że chodzi o ogólny wygląd tego, co znajduje się czasem na Vinted.

Bardzo Was proszę o wyjaśnienie sobie ewentualnych nieporozumień lub przynajmniej o niezaognianie dyskusji
Tak samo to zrozumiałam i przyznaję, że stan niektórych sprzedawanych rzeczy woła o pomstę do nieba.


ps. w określeniu "szmata" nie widzę w tym kontekście nic złego, sama na swoje ubrania bardzo często tak mówię że np. mam za dużo szmat w szafie
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 07:49   #597
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Tak samo to zrozumiałam i przyznaję, że stan niektórych sprzedawanych rzeczy woła o pomstę do nieba.

ps. w określeniu "szmata" nie widzę w tym kontekście nic złego, sama na swoje ubrania bardzo często tak mówię że np. mam za dużo szmat w szafie
Tam nie pojawiło się ani słowo "czasami", ani "niektóre".
Też mówisz, że masz szmaty do podłogi w szafie?
Edit. Albo inaczej - co innego powiedzieć, że masz za dużo szmat w szafie, a co innego, że Twoje ubrania to szmaty do podłogi - tak chyba nie mówisz?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2021-03-01 o 07:58
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 08:09   #598
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Tak samo to zrozumiałam i przyznaję, że stan niektórych sprzedawanych rzeczy woła o pomstę do nieba.


ps. w określeniu "szmata" nie widzę w tym kontekście nic złego, sama na swoje ubrania bardzo często tak mówię że np. mam za dużo szmat w szafie
Też tak zrozumiałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 08:12   #599
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Zakupy na Vinted

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-01, 08:20   #600
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak - 90% czyli wszystko to co zostaje, po tym jak już pracownice rozdysponują między sobą te "lepsze" 10%
Dla mnie też już koniec tematu. Wy nie widzicie nic złego w określeniu szmata do podłogi, ja widzę, nie ma sensu dalej się kłócić.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.