Niacinamidowy problem, koreańska pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-01, 15:42   #1
adziorexior
Przyczajenie
 
Avatar adziorexior
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7

Niacinamidowy problem, koreańska pielęgnacja


Zaczęłam wkręcać się ostatnio w koreańską pielęgnację, ale wychodzi moja ignorancja i totalne przytłoczenie informacjami. Aktualnie moja rutyna to pianka do mycia twarzy z tołpy, esencja beauty of Joseon ginseng Water, serum numbuzin no.3 (kupiłam też anua peach serum), potem krem, Garnier hyaluron jelly na zmianę z cosrx snail i Eveline +30. Czy to ma w ogóle ręce i nogi? Bałam się połączyć z niacinamidem nie tego co trzeba o wyszło tak, że trzy produkty ten niacinamid mają i teraz sama już nie wiem czy to dobrze.
adziorexior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 08:35   #2
Elinkaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 44
Dot.: Niacinamidowy problem

Czy te produkty z niacynamidem mają określone stężenia i które jest największe? Sama uwielbiam niacynamid, jest to mój must have, ale raczej mam go w jednym produkcie 10-15% (wtedy jest na początku składu). Jeśli jest gdzieś dalej w składzie produktu to jego zawartość jest raczej mniejsza i bardziej na zasadzie chwytu reklamowego.



PS. Testowałam kiedyś Garnier hyaluron jelly- czy on czasem nie ma alkoholu denat. w składzie? Czujesz po nim długotrwałe nawilżenie?
Elinkaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-14, 14:16   #3
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Niacinamidowy problem

To ja mam pytanie do Was. Przedwczoraj kupiłam produkt z niacynamidem.... wszystko super fajnie, tylko, że.... strasznie mnie zaczęło sypać i swędzieć
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-20, 15:12   #4
Elinkaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 44
Dot.: Niacinamidowy problem

Cytat:
Napisane przez MartaOstojska Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie do Was. Przedwczoraj kupiłam produkt z niacynamidem.... wszystko super fajnie, tylko, że.... strasznie mnie zaczęło sypać i swędzieć
Ja na niacynamid reagowałam super i to nawet ten 15% nacomi, ale na przykład witamina C mnie wysypała, i stwierdziłam że skoro są inne odpowiednie dla mojej cery substancje, które tego nie powodowały to odstawiłam, stwierdziłam że nie warto bo przy wysypie wiadomo kolejne blizny... Także można przeczekać, a można szukać świętego graala dalej, ale co do swędzenia to chyba jednak jedna z tych reakcji kiedy trzeba odpuścić
Elinkaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 21:35   #5
adziorexior
Przyczajenie
 
Avatar adziorexior
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Niacinamidowy problem

Ja właśnie już też nie wiem co robić, esencja ma 2%, numbuzin ma jakieś 4%, anua ma 5%. Używałam też kremu snail mucin i coś mnie wysypało, myślałam że to krem ale odłożyłam go już ponad tydzień temu a wysyp jak jest tak był. Teraz już nie wiem czy odstawić całkowicie wszystkie te rzeczy z niacinamidem i kupić coś innego, przytłoczenie totalne 🙈
adziorexior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-25, 10:19   #6
adziorexior
Przyczajenie
 
Avatar adziorexior
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Niacinamidowy problem

Przygotowałam niezwykle profesjonalną dokumentację foto, ja wiem że na zdjęciu nie widać tego zbyt dobrze ale na czole pojawiły mi się małe 'bumps' nie wiem jak to inaczej nazwać bo wycisnąć się ich nawet nie da, nie bolą ale jest ich sporo i coś nie chcą znikać. Na co może to być reakcja? Jedyne opcje to esencja z zeń szenia, śluz ślimaka albo niaminamid 🥲
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20240225_111255.jpg (55,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20240225_111303.jpg (87,3 KB, 3 załadowań)
adziorexior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-20, 12:49   #7
Elinkaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 44
Dot.: Niacinamidowy problem

Cytat:
Napisane przez adziorexior Pokaż wiadomość
Ja właśnie już też nie wiem co robić, esencja ma 2%, numbuzin ma jakieś 4%, anua ma 5%. Używałam też kremu snail mucin i coś mnie wysypało, myślałam że to krem ale odłożyłam go już ponad tydzień temu a wysyp jak jest tak był. Teraz już nie wiem czy odstawić całkowicie wszystkie te rzeczy z niacinamidem i kupić coś innego, przytłoczenie totalne 🙈

Jak dla mnie to małe stężenia i bym się nie przejmowała, ale każdy reaguje inaczej, ponoć 5% już jest skuteczne. A czy wszytskie kosmetyki chcesz używać w każdej rutynie? Widzisz efekty lepsze jak stosujesz i esencję i serum na raz? Wiem że pielęgnacja koreańska tak właśnie zakłada, ale może to rozdzielić np na rano wieczór?

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez adziorexior Pokaż wiadomość
Przygotowałam niezwykle profesjonalną dokumentację foto, ja wiem że na zdjęciu nie widać tego zbyt dobrze ale na czole pojawiły mi się małe 'bumps' nie wiem jak to inaczej nazwać bo wycisnąć się ich nawet nie da, nie bolą ale jest ich sporo i coś nie chcą znikać. Na co może to być reakcja? Jedyne opcje to esencja z zeń szenia, śluz ślimaka albo niaminamid 🥲

O kurcze pewnie każda z tych substancji może na kogoś źle zadziałać, pewnie odstawianie każdej po kolei by pomogło ustalić winowajcę, udało Ci się wytypować ?
Elinkaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-20 13:49:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.