"Saga o ludziach lodu" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-11, 14:45   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

"Saga o ludziach lodu"


W jednym z wątków dziewczyny wspominały "Sagę o ludziach lodu". Czytałąm te ksiązki jako młodiutka dziewczyna i doszłam do wniosku, że chciałąbym znowu wejść w atmosferę ich świata. To jedne z tych ksiązek odnoszacych się do wrażliwosci i uczuciowosci czytlenika a nie do jego erudycji. Pamiętam jak we wczesnym ogólniaku byłam całkowicie pochłonięta magią i cudownym klimatem tych opowieści. Czy fanek "Sagi" jest wśród nas więcej? Wiecie może czy były wznowienia tej serii? A może znowu można ja kupić? Własnej Sagi" nie posiadam w całosci - kupowałysmy serię z koleżankami, każda inny tom i wymieniałysmy się.
pozdrawiam Was.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 18:28   #2
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: "Saga o ludziach lodu"

Beliczku ja jestem fanką Sagi
Wznowienie było tylko raz i to pare lat temu. Zauważyłam jednak, że w wiekszości bibliotek można zdobyć wszystkie tomy tej książki. Dlatego polecam zajrzeć do pobliskiej biblioteki, lub jakieś większej w Twoim mieście.
Pozdrawiam
Kamila
Ps. ja również byłam zafascynowana tą atmosferą i magią jaka emanowała z tej książki,pokochałam i mocno przeżywałam przygody różnych bohaterów zwłaszcza Villemo, Dominika i Niklasa, płakałam jak bóbr kiedy umarła Sol (moim zdaniem nahjbardziej tragiczna postać tej serii), zafascynowała mnie legenda o Lucyferze.. Co miesiąc jak na szpilakch czekałam na kolejne tomy . Autorka tak realistycznie opisywała swoich bohaterów, nawet wplotła swoją osobe w akcje, że w pewnym momencie myślałam, że ten ród istnieje naprawde i żyje gdzieś w ukryciu w Norwegii nawet chciałam tam pojechać, w ogóle zwiedzić kraje Skandynawii tak mnie zaciekawiły opisy pani Margit. No ale chyba za pare lat bo jak na razie nie pozwalają mi na to fundusze .
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 19:53   #3
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Re: "Saga o ludziach lodu"

Ja też uwielbiałam Sagę . Teraz też lubię wrócić do tej serii, choć nie mam już tak emocjonalnego stosunku do niej. Ale rzeczywiście, Sandemo wspaniale "tworzy" ludzi, szczególnie kobiety. Ja też bardzo lubiłam Sol (najbardziej chyba "żywą" postać w serii), poza tym jeszcze bliski mi był Ulvhedin, Heike, Irja, trochę Tova. Strasznie chciałam mieć żółte oczy . Nie przepadałam natomiast za Silje - jakaś taka "za miętka" była , za Cecylią (nie wiem dlaczego), no i Sunniva młodsza działała mi na nerwy . Wydaje mi się też, że im bliżej naszych czasów, tym postaci są mniej wyraziste i mniej jest takich "charakterów" jak Tengel czy Villemo.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 20:41   #4
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Re: "Saga o ludziach lodu"

oj nie słudź mi nie słudź hihihi No żartuję a co do sagi to każdy tom czytałam od deski do deski w jeden dzień (dostawałam w szkole od koleżanki i czytałam do póżnej nocy) tak mnie wciągała. Zauroczyła mnie ta atmosfera kasiążki, bohaterowie i to że akcja rozgrywała się w takich odległych da nas czasach(lata np.1400). Najfajniejsze były jednak ich aż tak nierealne przygody ,nie mówiąc o spotkaniach damsko-męskich, które też czasmi były intrygująco hihih opisane kto czytał to wie o co mi chodzi ogólnie polecam tym co nie przeczytali!!!!!!!!!! Kobiety piękne i z klasą, faceci przystojni i intrygujący. Jeśli chodzi o najlepsze momenty to nie mogę ich wymienić, bo każdy tom był dla mnie bombowy(może znalazły by się ze dwa nudne)!!!!!!!!!!!!!!!Acha i też nawet kiedyś próbowałam znależc te miejscowości na mapie...ale cuś mi się nie udało
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 20:43   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: "Saga o ludziach lodu"

Silje była dla mnie bohaterką, miała odwage zaopiekować się dwójką dzieci, kiedy sama codziennie ocierała sie o śmierć, no i gdyby nie ona to nie byłoby kontynuacji rodu, wiedziała jak zawrócić w głowie Tengelowi .Mimo wszystko lubiłam też Hanne i Grimara chociaż byli po przeciwnej stronie, jednak autorka tak ich opisała, że mimo wszystko nie pałałam do nich niechęcią.
Sunniva młodsza, ehh..jak ona mnie irytowała, taka słodka idiotka i pomyslec że córka Sol, no ale wdała się w tatusia..
Tengel, Ulvhedin i Heike, który miał traumatyczne przeżycia z dzieciństwa, kolejne moje ulubione postacie, mocne osobowości, prawdziwi przywódcy rodu.
Przypomniałam sobie też o Tuli, która była obciążona ("Anioł o czarnych skrzydłach") i o mały włos nie obudziła złego przodka, ją również bardzo lubiłam ona tak samo jak Sol była targana nie mniejszymi namiętnościami i dylematami...
Genralnie w Sadze odnajdzie się wszystko:miłość, nienawiść, sporą dawke humoru no i oczywiście mistykę i magię,odwieczną walkę dobra ze złem.
Stosunkowo niedawno czytałam ją teraz po raz drugi(mój ukochany przywióżł mi wszystkie 47 tomów od swoich kuzynek, które również są jej fankami ). Przeczytałam wszystkie tomy.Jak czytałam ją po raz pierwszy to chyba 3 czy 4 tomy mi umknęły i powiem, że własnie teraz poruszyły mnie bardziej losy jej bohaterów niż wtedy, może dlatego że czytając ją za pierwszym razem byłam za mała żeby wszystko zrozumieć (od 5 do 8 klasy podstawówki).
Może dopiszą się jeszcze jakieś wizażanki tutaj w tym wątku, które sa fankami Sagi..
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 20:48   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: "Saga o ludziach lodu"

Villemo. napisał(a):
> Acha i też nawet kiedyś próbowałam znależc te miejscowości na mapie...ale cuś mi się nie udało
Mi się za to udało odnaleźć kilka miejsc na mapie , chociażby Trondheim(nie wiem czy dobrze napisałam) przecież tam się odbywają skoki narciarskie , czy Christiania (to dzisiejsze Oslo).Więcej miejscowości nie pamiętam...
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 20:54   #7
MartaPiechota
Raczkowanie
 
Avatar MartaPiechota
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Re: "Saga o ludziach lodu"

Jak ja pzreżywałam losy całej rodziny!? Płakałam pare razy, a njabardziej jak umeirali TAngel i Silije.
Nie wiem jak to jest, ale Sol wpłynęła na nas wszystkie?
Nie moge się doczekać aż przeczytam całośc jescze raz, ale obawiam się ze nie nastapi to szybko. Może jak będę w ciąży?)
MartaPiechota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-11, 21:57   #8
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: "Saga o ludziach lodu"

Widzę, że jest nas troszkę tu na wizażu.
Najbardziej bliskie były mi Sol i Tuli.
Myślę, że Saga w pewnien sposób kształtowała moją wrażliwość, kobiecośc. Czytałam ją już nie jako dziecko ale jeszcze nie kobieta, jako dziewczyna wkraczająca w świata uczuć.
Dlatego teraz chcę jeszcze raz przeczytać Sagę jako dorosła kobieta, żona, matka. Chce sprawdzić jak teraz na mnie podziała.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 21:58   #9
TakaJaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 273
Re: "Saga o ludziach lodu"

ja kocham te książki i wszystkie postacie, czytałam je a właściwie zaczęłam chyba w 6 lub 7 klasie podstawówki. I teraz mimo że, mam 23 lata wciąż do nich wracam uwielbiałam Sol i Tule oraz Vinge to psajonująca opowieść. I nigdy się nie nudzi pozdrawiam
TakaJaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 22:13   #10
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: "Saga o ludziach lodu"

Ja też przed laty zaczytywałam się sagą- pożyczałam od przyjaciółki, która ma wszystkie tomy. Owa przyjaciółka, w czasie, kiedy u nas seria nie dotarła nawet do półmetka, była nawet na wycieczce w Norwegii i kupiła ostatni tom (w oryginale) w nadziei, że tam będzie całe drzewko genealogiczne... Było, ale w przedostatnim!

No cóż, już prawie nic nie pamiętam Jakiś czas temu trochę rozwalił mnie wywiad z M.Sandemo, w którym twierdziła, że te historie są prawdziwe i zostały niejako przekazane jej przez duchy postaci z książki...

Beliczku, jeśli chodzi o samą serię, to na pewno można dostać w antykwariacie- przynajmniej ja ZAWSZE widuję w naszym
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 22:26   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: "Saga o ludziach lodu"

ja takż eczytałam sage ,co prawda nie pamietam za duzo teraz ,ale wiem ,ż epróbowąłm narysowac drzewko rodzinne -ciężko było.
nie chciałbym teraz tego czytac jeszcze raz bo pewnie pękałabym ze śmiechu z siebie ,że wtedy tak to wszytsko przeżywałam
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 00:16   #12
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Re: "Saga o ludziach lodu"

No, no to widze całkiem spore grono wielbicielek "Sagi..." . Ja tez przyznaję czytałam choć szczerze mówiąc nie doczytałam do końca, bo te ostatnie tomy były juz jakies takie pisane na siłę. Jedyną ze znanych mi osób, która przeczytała te ostatnie tomy, jest mój tata (!!!).
Ale miłe wspomnienia pozostały i z pewnością w jakiś sposób ta lektura na mnie wpłynęła.
Czy uwierzycie, że czytająć 3 pierwsze tomy (mialam wtedy chyba 12 lat)omijałam strony z opisami SCEN (wiecie jakich )bo sie wstydziłam je czytać. Po 4 tomie mi przeszło i oczywiście wróciłam do tego co wcześniej pominęłam . Pamietam też, że czytałam 5 tom w szkole na przerwie i mój facet z j. polskiego podszedł do mnie, wziął książkę bo chcial wiedzieć co czytam i mu się otworzyła na jakimś pikantniejszym fragmencie. Myślałam że się pod ziemię zapadnę. Teraz sie z tego śmieję ale wtedy to byl dopiero problem.
A tak poza tym to została mi słabość do troszkę bardziej owłosionych facetów (wiecie Tengel, Heike itd.)I nie mi jedej bo moim koleżankom też
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 01:02   #13
julkad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 29
GG do julkad
Re: "Saga o ludziach lodu"

O tak, ja bytez z pasja czytalam i czekalam na kolejny tom. I jeszcze wroce i przeczytam wszytsko od nowa. Zadzwiiajaca kobietka z p. margit Sandemo

A Sage mozna kupic o tu:
http://www.polnordica.com.pl/zamowienia.html

Takze na allegro trafiaja sie pojedyncze tomy... Ja mam prawie cala, ale nie roztsane sie z nia za zadne pieniadze swiata....

Milego czytania
julkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 01:30   #14
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Re: "Saga o ludziach lodu"

Tez sie przyznaję do sentymentu! "Zaliczyłam" wszystkie części sagi . Jednym tchem, bo przeciez inaczej sie nie da. Dawno temu i chyba raczej nie powrócę - wszak nie tylko ta bajka warta jest przeczytania.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 14:13   #15
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Re: "Saga o ludziach lodu"

Sandemo to niezwykła kobieta. Doświadczyła w życiu tyle zła (2 gwałty , pobyt w szpitalu psychiatrycznym ), ale znalazła siłę, żeby żyć. Wiecie, chociaż ona czasem mówi niesamowite rzeczy, twierdzi, że czuje i widzi duchy, to nie sposób uważać, ją za wariatkę . Bo ona piszę w tak sugestywny sposób, że od razu myśli się: a nóż to wszystko prawda...? No właśnie: a nóż to prawda...?
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 17:21   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: "Saga o ludziach lodu"

ja wracałam do SAGI chyba juz trzy razy i planuję kolejny Uwielbiałam każdą część... Miło było też spotkac się z kilkoma jej bohaterami(głównie z Sol)w SADZE O KRÓLESTWIE ŚWIATŁA,choć ta saga nie miała juz takiego magicznego klimatu jak SAGA O LUDZICH LODU...
I jak niektóre z was,uwielbiałam sceny miłosne(erotyczne?).A samą autorkę bardzo szanuję,pomimo tylu przykrych doświadczeń(gwałt jest czymś strasznym-wiem to dobrze...)zachowała pogodę ducha ,ciety język
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 18:08   #17
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: "Saga o ludziach lodu"

OOOO ja też czytałam wszystkie jej części z rumieńcem na twarzy. Uwielbiam taką literaturę, gdzie świat realny przeplatany jest tym fantazy.
Ja miałam to szczęście, ze moja teściowa kupiła wszystkie części i mogłam czytać jednym tchem bez czekania na następne wydanie.

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 22:36   #18
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: "Saga o ludziach lodu"

kid napisał(a):
> Sandemo to niezwykła kobieta. Doświadczyła w życiu tyle zła (2 gwałty , pobyt w szpitalu psychiatrycznym ), ale znalazła siłę, żeby żyć. Wiecie, chociaż ona czasem mówi niesamowite rzeczy, twierdzi, że czuje i widzi duchy, to nie sposób uważać, ją za wariatkę . Bo ona piszę w tak sugestywny sposób, że od razu myśli się: a nóż to wszystko prawda...? No właśnie: a nóż to prawda...?

No właśnie pani Sandemo doświadczyła wiele tragicznych przeżyć, podziwiam ją, że miała siłe i potrafiła życ dalej.
W ostatnim tomie pisała jakie przeżycia towarzyszyły jej w trakcie pisania "Sagi", jakby jakaś siła popędzała ją i jakby czuła czyjeś zniecierpliwienie...Nie sądzę żeby była jakąś wariatką.
A Ludzie Lodu..Może taki ród rzeczywiście istniał kiedyś, a może istnieje nadal i żyje gdzieś w Norwegii, skrywając swoją tajemnice przed "zwykłymi śmiertelnikami".. Fajnie by tak było... .
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-13, 00:00   #19
arletha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 135
Re: "Saga o ludziach lodu"

Ja też czytałam "Sagę.." w podstawówce! Jednym tchem, w ciągu kilku godzin, gdy zbliżał się koniec książki było mi zawsze baardzo smutno, że opuszczam już ten niesamowity świat magii i tajemnic i że następny tom dopiero za miesiąc Ale przyznam się, że nie przeczytałam wszystkich, zostały mi do końca jakieś 3 tomy, gdy nagle stwierdziłam, że to już nie to. Że te współczesne opowieści nie mają w sobie tego czaru, tej nieprzewidywalności, a bohaterowie robią się coraz bardziej nudni i zwyczajni. Ale dzięki za ten wątek!!! Teraz postanowiłam przeczytać calą Sagę jeszcze raz, i tym razem do końca
arletha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-13, 13:38   #20
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Re: "Saga o ludziach lodu"

Ja w podstawówce czytałam i prawde mówiąc uwielbiałam te wszystkie erotyczne sceny. Szczególnie przypadł mi do gustu Tamlin i jego ogonek. Wogóle to fajna akcja wyhodowac sobie meża z jajka na półce.

Oczywiscie jestem fanka Sol i Villemo. I moim zdaniem jest to jedna z lepszych sag jakie wydano. A co sadzicie o innych ksiażkach Sandemo? Bo ja np. już nie miałąm takiej chęci ich czytac jak czytałąm o Ludziach Lodu.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 12:47   #21
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: "Saga o ludziach lodu"

kuzynka męża jest i bliotekarką. Przyniosła mi dziś kilka tomów "Sagi"i ponownie wchodzę w świat Ludzi Lodu
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-18, 18:54   #22
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: "Saga o ludziach lodu"

Uff, ulzyło mi że nie tylko ja jestem taka zb.. zakręcona i podobała mi sie saga i wiecie co mam również takiego demonicznego mężczyzne strasznie go kocham
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 09:01   #23
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: "Saga o ludziach lodu"


Chyba nie pisałam jeszcze, że moja mama wyglada jakby pochodziła z Ludzi Lodu Ma żółte oczy i bardzo ciemne włosy. Ja jestem do niej podobna ale oczy mam już zielono-niebieskie
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-23, 09:48   #24
Aquila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 221
Re: "Saga o ludziach lodu"

Beliczku, gdybyś miałą ochotę na więcej niż "parę tomów" Sagi.., daj znać na /edit/ może coś się da zrobić.
Gwiador czasem przynosi dość nieoczekiwane prezenty

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-04-20 o 08:21 Powód: skasowanie maila
Aquila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 15:30   #25
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: "Saga o ludziach lodu"

Fanki "Sagi o Ludziach Lodu", znacie tę stronkę?
http://www.ludzielodu.pl/
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 02:17   #26
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Re: "Saga o ludziach lodu"

.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2007-03-18 o 13:43
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:00   #27
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

"Saga o ludziach lodu"? UWIELBIAM!

Pamiętam jak dwa lata temu miałam fazę w wakacje, potrafiłam połknąć dwie książki w ciągu jednego dnia.

Początkowo myślałam,że to takie zwykłe romansidło,ale już po pierwszym rozdziale wiedziałam,że na pewno przeczytam resztę.
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:24   #28
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Pulpecja:) Pokaż wiadomość
"Saga o ludziach lodu"? UWIELBIAM!

Pamiętam jak dwa lata temu miałam fazę w wakacje, potrafiłam połknąć dwie książki w ciągu jednego dnia.
Jakbym czytała o sobie Miałam fazę do tego stopnia, że byłam w stanie uwierzyć że oni rzeczywiście istnieli Najbardziej lubiłam tomy o Villemo, Sol i Heike. Całość przeczytałam dwa razy
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 19:33   #29
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

Cytat:
Napisane przez Sunny Tiger Pokaż wiadomość
Jakbym czytała o sobie Miałam fazę do tego stopnia, że byłam w stanie uwierzyć że oni rzeczywiście istnieli Najbardziej lubiłam tomy o Villemo, Sol i Heike. Całość przeczytałam dwa razy
Sol to była moja ulubienica.
Po maturze przeczytam to jeszcze raz, teraz wolę nie ryzykować, bo wiem,że mnie wciągnie i matura przestanie być priorytetem
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 12:36   #30
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: "Saga o ludziach lodu"

O tak kocham Sage o Ludziach Lodu w te wakacje przeczytalam ja cala tak mnie wciagnela nie mialam pojecia o jej istnieniu dopkoi nie zaczelam opiekowac sie w tyg takim starszym panem on mial te ksiazki i mi pozyczal
Rowniez polubilam Sol. Silje, Heike,Tula..ahhh i ohhh az trudno mi bylo wracac do rzeczywistosci
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 19:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.