Robaki w domu:-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-11, 22:02   #1
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291

walka z robakami


Drogie Wizazanki! Mam dosc uciazliwy problem, raz na jakis czas widze w lazience robaka, rozumiem ze jest lato i one sie mnoza, a ja jeszcze mieszkam na parteze, to to wszystko wlazi przez okna, ale panicznie sie ich boje i chce je wytepic. Problem w tym ze nie wiem co to za robactwo i co za tym idzie jak z nimi walczyc. Sa srebrne, bardzo malutkie - gdzies z 1 cm dlugosci, ksztalt maja jak ... lza powiedzmy, na glowie szerokie, zwezaja sie ku tulowiu i sa staaaasznie szybkie. Czy ktoras z Was wie moze jakiego robaka mam na mysli a tymbardziej jak go zwalczyc? Blagam o pomoc bo boje sie juz wchodzic do lazienki !!!!
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 22:12   #2
EYE liner
Raczkowanie
 
Avatar EYE liner
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 50
Dot.: walka z robakami

Pewnie chodzi o rybika Zwykle bywają w łazienkach, i głownie "grasują" w nocy. Gdy się np. wejdzie do lazienki i oświeca światło to one tak szybko uciekają. Chyba o te Ci chodzi?
EYE liner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 22:22   #3
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: walka z robakami

Jeśli to rybik, to nie masz się czym martwić! Ja spotykam je w mojej łazience "raz na ruski rok". Zazwyczaj są w wannie, więc szybciutko biorę prysznic i polewam delikwenta gorącą (ałć!! ) wodą. Te robaczki są nieszkodliwe, z tego co wiem.

U mnie w bloku jest natomiast inny problem, bo mamy prusaki To jest dopiero obrzydliwe!! Rybiki sa milutkie w porównianiu do nich. A najgorsze jest to, że ja tych prusaków się boję,a raczej brzydzę i ostatnio, zamiast zabić jednego, pryskałam go.... lakierem do włosów. Był oszołomiony, ale uciekł... A one się strasznie mnożą...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 22:31   #4
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: walka z robakami

Ja ostatnio spotkalam prusaki w piwnicy ( mieszkam w wysokim bloku ).Wszyscy robiac dezynfekcje w mieszkaniach zapomnieli o piwnicy wiec jak tam zeszlam to z szoku nawet nie moglam pisnac, pozatym bylo juz troche pozno.Zglosilam sprawe do administracji i prusaki nadal sa w piwnicy a oni twierdza ze dezynfekcje robili:zly:
Ja nienawidze tych robaczkow, kiedys taki duzy prusal lazil mi po lydce jak dobranocke ogladalam ( bylam mala ) i mam uraz do dnia dzisiejszego...
Prusala najlepiej zabic kapciem ( tylko nie swoim ) albo psiuknac albo dezodorantem albo lakierem.
Moja mama posmarowala u nas w mieszkaniu szafki i miejsca gdzie te prusale wystepowaly taka pasta brazowa - firmy Globol, kosztuje 13 zl, mozna nabyc na bazarku i jest naprawde skuteczna
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 08:48   #5
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Dot.: walka z robakami

Oh Kochane! dziekuje Wam baaardzo! Co ja bym bez Was zrobila?! Juz wiem jak sie nazywa to cholerstko, i nawet znalazlam piekne zdjecia (zalanczam ) Znalazlam nawet info o nich, m.in. 'samice rybików codziennie składają po kilka jaj' co mnie wogle nie pociesza ale znalazlam tez jak z nimi walczyc, takze wojne zaczynam, trzymajcie kciuki I jesio raz dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ryc_01.jpg (60,1 KB, 351 załadowań)
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 12:07   #6
4n1t4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 51
Dot.: walka z robakami

haha rzeczywiście piękne zdjecie jakbyś mogła to napisz tu jak się je zwalcza albo czym lub podaj stronkę


pozdrawiam
4n1t4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 12:35   #7
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

fujc, ale obrzydlistwo... nie znosze rybikow.. tak, podaj koniecznie linka do tej strony.
u mnie w starym mieszkaniu podobne robaczki byly w kurzu, na przyklad za meblami dlugo nie odsuwanymi... tylko ze kolor mialy bardziej brazowy, ale ksztaltem bardzo podobne... zawsze sie zastanawialam, czy to rybiki, czy cos innego spotkal sie moze ktos z was z czyms takim?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-12, 12:43   #8
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: walka z robakami

ja czasami widze te rybiki jak w nocy ide skorzystac z lazienki i gdy zapalam swiatło ucieklaja. Az dzisiaj zobaczyłam jednego kiedy opalalam sie na balkonie. Zabilam go kapciem
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:01   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: walka z robakami

Ble... Są obrzydliwe - ja używam na nie Morteinu "Lure 'n' Kill" [jest specjalny na rybiki.. tzn owady biegające].

Trzeba spryskać zaatakowane obszary [czyli tam gdzie zobaczyłaś jednego, małego rybika ] i najlepiej ewakuować się z domu na parę godzin [opary nie są nazdrowsze]. Na obszarach spryskanych działa do 6 miesięcy [czyli jak spryskasz rury, naroża ścian to na długo pozbędziesz się tych brzydali] - skutkuje - po jednorazowej akcji rybika nie widzę przez kilka a nawet kilkanaście miesięcy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:40   #10
Kasia.1986
Raczkowanie
 
Avatar Kasia.1986
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 291
Dot.: walka z robakami

Najciekawsze co znalazlam o tych cholerstwach to ten artykol http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35053,489162.html ale to sa ogolnie informacje o tych robakach i podany niestety jeden ale mam nadzieje skuteczny sposob na walke
Kasia.1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:01   #11
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: walka z robakami

witajcie
ja mam jeszcze wiekszy problem - otoz czasem ( raz na pol roku ) w mojej lazience pojawiaja sie .....dzdzownica!! szok!! bleee .... ja sie brzydze dzdzownic i w ogole to mam na nie fobie!! to nie jest oczywiscie wciaz ta sama dzdzownica bo zawsze zauwazone robactwo zabija moj mezus. raz to nawet byl rownoczesnie 3 !!!! jestem juz zdesperowana - wszyscy, ktorych o to pytam mowi, ze to niemozliwe a przeciez nie jestem kretynka - wiem co widze!! pisalam na jakies stronki o zwierzakach nawet do weterynarzy i specjalistow od dezynsekcji itp.
moze wy wiecie cos o jakis robakach, ktore wygladaja jak dzdzownice i pojawiaja sie w lazienkach?? mieszkam w kamienicy o ceglanych scianach na 1 pietrze. dzieki za pomoc

ps. na 100 % nikt jej nie przyniosl na bucie itp
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 19:32   #12
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: walka z robakami

a znacie coś na pająki? może jakiś zapach któtrego nie lubią, cokolwiek prosze
seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 20:19   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: walka z robakami

chyba kazdy ma rybiki ,pająki nawet o tym nie wiedząc ,pajaki sa ok bo zjadaja mrówki
ja mamw łazience i kuchni specjalna płytke na 3 miesiace na robaki i dziala
kupuje w castoramie lub nomi koszt chyba z 10 zł.

co do mieszkania na aprterze to znam ten ból ,na lato zakłądam w oknach moskitiere i po kłopocie ,nie ma much,komarów,pajaków ,ciem i innych obrzydlików
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 20:23   #14
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: walka z robakami

przed chwila ten dziad rybik chodzil mi po stole! to juz przegiecie w lazience ok, ale tam gdzie jem? bleh
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:11   #15
Dorotka1
Raczkowanie
 
Avatar Dorotka1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 56
Dot.: walka z robakami

U mnie problem pajaków zniknął odkąd założyłam moskitierę.Nie mam takiej specjalnej, dopasowanej do okna, tylko zwykłą przyklejaną siateczkę.Jest niedroga a naprawdę skuteczna - polecam
Rybiki też mam, ale tak mało, że nie zaprzątam sobie nimi głowy.
Dorotka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 07:35   #16
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

hm, obserwuje takie dziwne stwory w swoim domu, ktore wygladaja jak rybiki, tylko sa czarne... czy rybiki rowniez bywaja czarne, czy tylko srebrne, nie wiecie?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 07:38   #17
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

brrr... czyz nie sa sliczne?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:33   #18
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Unhappy Dot.: walka z robakami

To cała natura baby...
zawsze podczas śniadanka przegladam wątki do których z jakiegos powodu nie zajrzałam, więc zajadam te śniadanko i widze temat z robakami i przecież nikt normalny nie wejdzie w taki watek tylko wscibska baba tak ma... ;-(

A co do tematu - w artykule który podała kasia była podana naftalina, szczerze odradzam ponieważ sa rózne postacie tego zwiazku ukryte pod ta nazwą i w większości mają za zadanie odstraszać, ale niestety nie zabijają wiec takie na przykład rybiki moga sie przenieść z łazienki do kuchni

Jeżeli już zabić to szukać paradwchlorobenzenu, niestety śmierdzi ale jest bardzo skuteczny polecam Tym którzy moga się wynieść z domku na przykład przed wyjazdem na wczasy skutecznie zlikwiduje problem na długi czas.

Ja posiadam skuteczne narzedzie zbrodni, a jest nim taki gumowy przetykacz do zlewów, który juz dawno wypadl z obiegu za to sprawdza sie doskonale w mordowaniu tych stworków ponieważ one poruszają się w połączeniu ściany z podłoga i w sumie to cięzko je czymś przycisnąć .
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 08:43   #19
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: walka z robakami

Vanilla skad wytrzasnelas te robale ..pierwszy raz widze coa takiego na oczy...
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-02, 10:02   #20
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: walka z robakami

To tez rybiki na tych twoich zdjeciach Vanilla?
U mojego TZ sa rybiki, wlasnie w lazience. Najczesciej w nocy je tam spotykam, ale przez nie nigdy nie chodze do kibelka boso
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:57   #21
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez blo
To cała natura baby...
zawsze podczas śniadanka przegladam wątki do których z jakiegos powodu nie zajrzałam, więc zajadam te śniadanko i widze temat z robakami i przecież nikt normalny nie wejdzie w taki watek tylko wscibska baba tak ma... ;-(
hehehe blo, usmialam sie
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 15:58   #22
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez tala
To tez rybiki na tych twoich zdjeciach Vanilla?
U mojego TZ sa rybiki, wlasnie w lazience. Najczesciej w nocy je tam spotykam, ale przez nie nigdy nie chodze do kibelka boso
chyba tak - wzielam nazwe lacinska z wczesniej podanego artykulu i wkleilam w google i szukalam w opcjach "images"
prawda, ze w zblizeniu wygladaja jak jakies kosmiczne potwory? brrrrr...
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:00   #23
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez seemore
a znacie coś na pająki? może jakiś zapach któtrego nie lubią, cokolwiek prosze
pajaki warto miec gdzies w kacie bo przynajmniej inne robactwo nie bedzie lazic po chalupiemam u siebie w pracy dwa pajaczki ktorych nie ruszam...siedza sobie cichutko na pajeczynce i czekaja na jedzenie
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:03   #24
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez UkrytyPodNickiem
pajaki warto miec gdzies w kacie bo przynajmniej inne robactwo nie bedzie lazic po chalupiemam u siebie w pracy dwa pajaczki ktorych nie ruszam...siedza sobie cichutko na pajeczynce i czekaja na jedzenie
ciekawe czy pajaki pozeraja rybiki nasze kochane?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:12   #25
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ciekawe czy pajaki pozeraja rybiki nasze kochane?
watpie z tego co mi wiadomo pajaczki te domowe wola suche miejsca a rybiki wilgotne a po drugie nie wyobrazam sobie rybika w pajeczej sieci
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:16   #26
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: walka z robakami

Jeja jeja!!!!To to jest dopiero nic.Siedziałam wczoraj rano na wizażu i jadłam śniadanie, nagle poczułam coś na włosach więc otrzepałam i tego już nie było, nagle odwracam się za siebie,a tam po ziemi chodzi wielki miał gdzieś z 7cm długości i 4cm szerokości zielony robak z wielkimi dwoma czółkami.Wyleciałam z pokoju jak oparzona potem wróciłam to go nie było i bałam się,że wszedł pod łóżko albo wyleciał.Ale dzisiaj znów mnie nawiedził, chodził po podłodzu a wiec wziełam nie zabijając go trochę przesuneła kapciem i zaczęłam krzyczeć aby się wynosił ( ) no i wiecie jaki był kulturalny?!Chyba mnie zrozumiał bo zrobił w tył wzrot poszedł na balkon a tam poszedł do sąsiadów.Potem mi się go szkoda zrobiło jak na niego tak nakrzyczałam
__________________
Za mądra dla głupich, a dla mądrych zbyt głupia.
Zbyt ładna dla brzydkich, a dla ładnych za brzydka.
Za gruba dla chudych, a dla grubych za chuda.
Za łatwa dla trudnych, a dla łatwych za trudna.
Zbyt czysta dla brudnych, a dla czystych za brudna.
Spróbuj się domyślić gdzie to mam.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:23   #27
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez Oleczka
Jeja jeja!!!!To to jest dopiero nic.Siedziałam wczoraj rano na wizażu i jadłam śniadanie, nagle poczułam coś na włosach więc otrzepałam i tego już nie było, nagle odwracam się za siebie,a tam po ziemi chodzi wielki miał gdzieś z 7cm długości i 4cm szerokości zielony robak z wielkimi dwoma czółkami.Wyleciałam z pokoju jak oparzona potem wróciłam to go nie było i bałam się,że wszedł pod łóżko albo wyleciał.Ale dzisiaj znów mnie nawiedził, chodził po podłodzu a wiec wziełam nie zabijając go trochę przesuneła kapciem i zaczęłam krzyczeć aby się wynosił ( ) no i wiecie jaki był kulturalny?!Chyba mnie zrozumiał bo zrobił w tył wzrot poszedł na balkon a tam poszedł do sąsiadów.Potem mi się go szkoda zrobiło jak na niego tak nakrzyczałam
jak byl taki duzy to tylko na patelnie z nim.w azji,afryce,australii,ame ryce jednej i drugiej wszedzie jedza robaczki...tylko europa taka zacofana
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:28   #28
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: walka z robakami

Cytat:
Napisane przez UkrytyPodNickiem
jak byl taki duzy to tylko na patelnie z nim.w azji,afryce,australii,ame ryce jednej i drugiej wszedzie jedza robaczki...tylko europa taka zacofana

No coś ty.Aaaa fuuuu ja bym tego do ust nie wzieła
__________________
Za mądra dla głupich, a dla mądrych zbyt głupia.
Zbyt ładna dla brzydkich, a dla ładnych za brzydka.
Za gruba dla chudych, a dla grubych za chuda.
Za łatwa dla trudnych, a dla łatwych za trudna.
Zbyt czysta dla brudnych, a dla czystych za brudna.
Spróbuj się domyślić gdzie to mam.
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:30   #29
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: walka z robakami

o kurcze ja też mam te stwory w łazience, spotykam czasem jednego czy dwóch na kafelkach obok ubikacji. dziadostwo jest bardzo szybkie ale znalazłam sposób pryskam na takiego lakierem do włosów a potem unieruchomionego zabijam.
koniecznie kupię to coś o długiej nazwie i spryskam łazienkę, ohydztwo.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 17:33   #30
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: walka z robakami

Bajeczka Ty musisz byc wrazliwa dziewczyna Ja nie mam litosci! zresztą mój dom jest twierdzą dla insektow- okna bez moskitiery nie otworzę
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.