sprzedawcy na allegro - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-14, 21:32   #1
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia

sprzedawcy na allegro


Witajcie.
pewnie wiele z Was robi zakupy na allegro i spotkalo sie z takim dziwnym procederem ktory polega na zawyzaniu kosztow wysylki.
Opisze to na przykladzie mojej ostatniej aukcji, sprzedajaca wytracila mnie z rownowagi kompletnie.
Przedmiotem aukcji byl olejek do wlosow avonu skarby indii, rzecz mala i niebyt ciezka. Sprzedajacy wystawil ja od zlotowki, ze popytu nie bylo ani ceny minimalnej wygralam za 2,36. Po zakonczeniu aukji dowiedzialam sie ze koszt wysylki to 5,5zł w tej cenie wysyła sie paczke do 1 kg!!!!!! a to mialo pojsc listem poleconym zwyklym!!!!
Wiedzac ze allegro ma w te sprawy napisalam do sprzedajacej. I zostalam potraktowana jak oszustka ktora chce sie wylgac z kupienia. Moje wyjasnienia ze ceny pomiedzy Gliwicami gdzie mieszkam a Knurowem gdzie mieszka sprzedajaca (okolo 15 km dzieli te miasta) nie sa az takie zeby koperta z bąbelkami kosztowala wiecej niz 80 groszy a list polecony czegos co wazny do 100 g wiecej niz 3,5 - czyli koszt przesylki to okolo 4,30 zł - a sprzedajaca biorac odemnie 5,5 za przesylke dostaje za nic 1,2zł !!!!
Jak dla mnie to jest oszustow i naciagactwo. ja rozumiem ze nie sprzedala olejku w takiej cenie jak chciala ale od tego sa ceny minimalne albo mozna startowac od wyzszej kwoty a nie od 1 zł!
Aukcja ma to do siebie ze tak czasami bywa - dostajemy mniej niz bysmy chcieli. Sama sporo sprzedaje i zawsze wycieniam przesylke, koperta jest gratis, nie trudno zwazyc przedmiot i ocenic wg cennika poczty polskiej jaki bedzie koszt.
A tutaj widac ze proceder naciagania kupujacych kwitnie, juz nie raz sie spotkalam ze cos co mogl byc wyslane za 3,5 zwyklym poleconym kosztowalo mnie 5 czy nawet 7 zł. Ale znaczy i koperta swiadczyly ze sprzedajacy nie poniosl tak wysokich kosztow wysylki jak wycienil.
Jak dla mnie to brak reakcji ze strony allegro jest zanujacy i karygodny. Oni powinni pilnowac takich spraw bo tym sposobem ja moge sprzedac kartke pocztowa za 1 zł i wyslac ja listem poleconym za 3,5 zadajac za koszt wysylki 10 zł!!!!
Wiem ze jest wg niektorych ludzi zasada: jak masz frajera to go dus, ale tym sposobem w tym kraju nigdy nie bedzie normlanie- budujac spoleczenstwo i gispodarke na oszustwach i kretactwach to lepiej zrownac ziemie, zaorac a ludzi wybic co do nogi.

Sorki za taki klimat i za przydlugie marudzenie ale w sumie to nie mialam komu sie 'wyazlic' na to co ludzie wymyslaja i jeszcze wydaje im sie ze wszytsko jest w porzadku i nie robia nic zlego naciagajac kogos na 1 zł.... ale tym sposobem to mozna calkiem dobrze sie 'dorobic' - 30 klientow w miesiecu i 30 zl masz w kieszeni ZA NIC!

dziekuje za uwage
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 21:46   #2
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedawcy na allegro

Hmm, ja najczęściej się spotykam z kosztami 5zł za przesyłkę w kopercie bąbelkowej, plus dodatkowe 1 zł, jeśli wybiera się priorytet. Jeśli chodzi o paczki, to ceny zaczynają się bodajże od 6,5 zł... Mi czasem udaje się trafić na aukcję, gdzie przesyłka jest gratisowa . Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym tak bardzo, bo i tak zawsze zakup mi wychodzi taniej niż w sklepie (a w sklepach też nie zawsze znajdę to, czego szukam ). Kiedyś była zażarta dyskusja na Cafe Allegro o tych kosztach i dużo sprzedających pisało, że w tych kilku zł zawiera się także opłata za taśmę czy inne 'pomocne' akcesoria :P.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 21:49   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: sprzedawcy na allegro

Majko, dobrze Cię rozumiem.
Ja na allegro kupiłam tylko kilka rzeczy. Ostatnio kupuję córce karteczki do segregatora. Widziałam, że jeden sprzedawca za przesyłkę 4 karteczek zwykłym listem liczy sobie 2 zł. Przecież znaczek kosztuje 1,35 zł, a koperta 10 gr. Chociaż ma fajne karteczki, to u niego nie kupię. Inni sprzedawcy biorą 1,50 zł przesyłkę.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 21:51   #4
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: sprzedawcy na allegro

Ally bardziej mi chodzi o to ze jezeli koperta odpoiwiednia do przesylki kosztuje 80 groszy, polecony zwykly 3,5 bo to cos wazny akurat do tej ceny to czemu ja mam placic wiecej?
w ten sposob to moze ja bede dliczac zuzycie mojego dlugopisu na wypisanie adresu, benzyne jaka spalam dojezdzajc do poczty i czas jaki poswiecilam na wystawienie na allegro, zapakowanie, pojechanie na poczte...... zapewniam ze wtedy koszt wysylkiwzrosnie o 300 - 400% - a to przestanie sie oplacac.

Ja nie mowie o tym ze doplacama za prorytet,czy paczka kosztuje ponad 5 zł - to sa ceny poczty i z tym trzeba sie zgodzic. Chodzi mi o to ze czasami koszty wysylki wg sprzedajacego sa niezalezny od wagi przedmiotu sprzedawanego.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 21:53   #5
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez WioletaM
Majko, dobrze Cię rozumiem.
Ja na allegro kupiłam tylko kilka rzeczy. Ostatnio kupuję córce karteczki do segregatora. Widziałam, że jeden sprzedawca za przesyłkę 4 karteczek zwykłym listem liczy sobie 2 zł. Przecież znaczek kosztuje 1,35 zł, a koperta 10 gr. Chociaż ma fajne karteczki, to u niego nie kupię. Inni sprzedawcy biorą 1,50 zł przesyłkę.
wlasnie to mam na mysli. jak dla mnie jest to ukryty zarobek sprzedawcy. Wiadomo ze na allegro kupuja Ci co chca miec towar taniej, wiec jak cena bedzie sklepowa albo wyzsza niz konkurencja to nikt nie kupi. a tak sprzedajacy 'dobija' sobie niska cene w koszcie wysylki...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 22:01   #6
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez Wisnia
w ten sposob to moze ja bede dliczac zuzycie mojego dlugopisu na wypisanie adresu, benzyne jaka spalam dojezdzajc do poczty i czas jaki poswiecilam na wystawienie na allegro, zapakowanie, pojechanie na poczte...... zapewniam ze wtedy koszt wysylkiwzrosnie o 300 - 400% - a to przestanie sie oplacac.
Heh, o takich rzeczach też się słyszało , dlatego najlepiej przed kupnem dowiedzieć się o cenie przesyłki.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 22:16   #7
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: sprzedawcy na allegro

Niektórzy sprzedawcy rzeczywiście przeginają, ja 25 czerwca wygrałam aykcję, książkę, od razu wpłaciłam pieniądze. Książkę dostałam w ten wtorek, wysłana zamiast w kopercie - w gazecie. Przesyłka oczywiście 6zł. Troszkę dużo.
Często gdy kupuję rzeczy wiem ile mogą ważyć i sprawdzam sobie w cenniku czy czasem przesyłka nie jest zawyżona.
Pamiętam jeszcze gdy wygrałam książkę za 1zł, a za wysyłkę sprzedający chciał 7zł
Trzeba po prostu uważać i o wszystko najlepiej dopytać się jeszcze przed zakończeniem aukcji
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 22:23   #8
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: sprzedawcy na allegro

Hmm ja sie spotkalam z czyms takim, ze na stronie z aukcja pisalo, ze koszt wysylki wynosi 5zl, po czym jak wygralam aukcje dostalam maila z tymi wszystkimi informacjami od sprzedajacego (z jego danymi itd.) i tam przesylka wynosila 6zl. Upomnialam sie, bo taka jestem, ze o kazda zlotowke sie upomne i sprzedawca napisal, ze jednak NIESTETY koszt wysylki wynosi 6, a nie tak jak bylo zaznaczone na poczatku 5 zl... Moze prosty przypadek i nie mialam sie o co upominac, ale mogl zaznaczyc na poczatku prawdziwa kwote...

PS. a zeby nie dac sie oszukac, na stronie Poczty Polskiej mozna znalesc dokladny cennik uslug ( www.poczta-polska.pl )
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 22:28   #9
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: sprzedawcy na allegro

A ja się nie zgodzę z Waszym oburzeniem. Sama sprzedaję czasem na allegro i albo jest tak, że koszt wysyłki jest określony z góry, ryczałtem u konkretnego sprzedawcy (przeważnie info na stronie "o mnie") albo jest podany w opisie aukcji.
Jeżeli nie ma go ani w aukcji ani na stronie - możesz się kłócić, jeżeli był podany - licytując zgodziłaś się na takie warunki i zaakceptowałaś zasady sprzedawcy. Mogłaś zawsze wysłać e-maila z pytaniem o koszty przed zalicytowaniem.
Ten problem był wielokrotnie poruszany na cafe allegro. Ceny, które podajecie są stosunkowo niskie (zdarzają się koszty nawet do 20 zł)- ja za paczkę (zawsze priorytet) biorę 7 zł, to jest całościowy koszt - nie tylko samej paczki, ale też folii bąbelkowej, kartonu, taśmy, papieru pakowego - bo zawsze pakuję przesyłki bardzo porządnie. Za paczkę zwykłą 6 zł, za list prioryt. - 5.
Należy po prostu czytać uważnie opisy aukcji, strony sprzedawców, a w razie wątpliwości - pytać.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 22:28   #10
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez gaga87
Hmm ja sie spotkalam z czyms takim, ze na stronie z aukcja pisalo, ze koszt wysylki wynosi 5zl, po czym jak wygralam aukcje dostalam maila z tymi wszystkimi informacjami od sprzedajacego (z jego danymi itd.) i tam przesylka wynosila 6zl. Upomnialam sie, bo taka jestem, ze o kazda zlotowke sie upomne i sprzedawca napisal, ze jednak NIESTETY koszt wysylki wynosi 6, a nie tak jak bylo zaznaczone na poczatku 5 zl... Moze prosty przypadek i nie mialam sie o co upominac, ale mogl zaznaczyc na poczatku prawdziwa kwote...

PS. a zeby nie dac sie oszukac, na stronie Poczty Polskiej mozna znalesc dokladny cennik uslug ( www.poczta-polska.pl )
Słusznie się upomniałaś, kupujący ma prawo domagać się takich kosztów przesyłki, jakie były zaznaczone w opisie aukcji! Rozumiem, że mógłby pisać o takiej kwocie, gdyby na stronie z aukcją nie była wspomniana cena przesyłki, a że była - bym wpłaciła tylko 5 zł :P.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 22:33   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: sprzedawcy na allegro

Nigdy nie narzekałam na takie rzeczy - w koncu kupuje i zawsze sie niecierpliwię, więc dopłacam za priorytet, ignoruję fakt iż sprzedawca ewidentnie zawyża koszty przesyłki. Ale ostatnio nerwy mi puściły. Licytowałam dość drogi selektywny kosmetyk, był z ceną minimalną i jakoś nikt nie podbił... kosmetyk poszedł naprawdę tanio. Sprzedająca zażyczyła sobie 7 zł kosztami przesyłki - ciut mnie to zdziwiło, bo kredka była malenka, spokojnie mała kopertka z bąblami i polecony... Pani mi odpisała, że tyle musi być bo ona dobrze opakowuje żeby nic nie zginęło czy się zniszczyło. Na przesyłkę czekałam póltora tygodnia. Doszła - polecony ale nie priorytet, koperta zwykła! Zwykła, papierowa, rozdarta w roku! Kurczę, tylko uczciwości mojego listonosza zawdzięczam fakt, iż mam tę kredkę, bo łatwo ją było wyciągnąć
Nietrudno się domyśleć że sprzedająca chciała sobie zrekompensować niską cenę na aukcji. Zapłaciłam 7 zł za przesyłkę, która ją wyniosła jakieś 3.20 + 0,40 za zwykłą kopertę. Znacznie więcej kosztowało mnie to nerwów...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 16:39   #12
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: sprzedawcy na allegro

nie rozumiem niektórych z was.o takie rzeczy nalezy sie dowiedziec przed zakupem a zazwyczaj na stronie sprzedającego jest napisane ile sobie liczy za przesyłke.ostatnio chcialam kupic bluzeczke.kobieta mi napisala za za pobraniem bedzie to kosztowac 12 zł.bluzeczka kosztowała 17 wiec...?podziękowałam i zrezygnowałam.w regulaminie jest jasno napisane zeby sie pierw zapoznac z wszelkimi danymi i kosztami wiec czemu kupujesz a pozniej narzekasz?nikt do zakupu cie nie zmusza przeciez...nie sądzisz? pozdrawiam
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 16:41   #13
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: sprzedawcy na allegro

wystarczyło zrezygnowac z zakupu albo złożyc zażalenie w allegro...
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:33   #14
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: sprzedawcy na allegro

no cóz, mnie się zdarzyło, że kupiłam bardzo tanią rzecz, pani mieszkała dwie ulice ode mnie - nie zgodziła się na odbiór osobisty, za przesyłkę zażyczyła sobie 7 czy 8 zł (już nie pamiętam, wiem, że więcej, niż kosztował wylicyowany przedmiot), a przesyłkę dostałam po 3 tyg... ale są rzeczy, które bardziej mnie załamują na allegro, ostatnio 2 razy trafiłam na sprzedających oszustów - straciłam przez to sporo pieniędzy i nerwów, towaru niestety nie mam jeden sprzedający zgodził się na polubowne zakończenie sprawy jeśli za telefon zapłacę mu prowizję - 20zl (w ten sposób uniknęłam zakupu za 400zł całkowitego, półsprawnego rzęcha, którego kupiłam jako nowy (!) ), natomiast konto drugiego sprzedającego zostało zawieszone, towaru nie dostałam, a kosztował mniej niż 50 zł, więc nawet nie dostanę odszkodowania... grrrr
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:20   #15
mng
BAN stały
 
Avatar mng
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 59
Dot.: sprzedawcy na allegro

Kupno na aukcji to zawarcie umowy ze sprzedającym.
Dlatego mądry kupujący zanim zalicytuje, zapozna sięz warunkami stawianymi przez sprzedającego.
Zazwyczaj jak ktośzawyża koszty przesyłki, posiada cenni na tzw. stronie o mnie.

Postarajcie się teżzrozumiećsprzedających .
Od wylicytowanej kwoty Allegro pobiera prowizję, wcale nie małą.
Dlatego bardziej opłaca sięsprzedać taniej, a więcej pobrać za przesyłkę. Bo kwota za przewsyłkę nie jest obciążana przez Allegro.

Najczęsciej jednak kupujący nie czyta warunków transakcji, a później ma pretensje...
mng jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:23   #16
mng
BAN stały
 
Avatar mng
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 59
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez AGATA28
wystarczyło zrezygnowac z zakupu albo złożyc zażalenie w allegro...
I tu sięz tobą w pełni nie zgadzam.
Jeśi spzredajacy zawarl w opisie czy też na stronie o mnie informacjęo kosztach przesyłki, to znaczy że kupujący licytując na nie sięzgadza.

Nie rozumiem naprawdę ludzi, ktorzy nie zapoznają się z warunkami, a później mająpretensje do wszystkich w koło tylko nie do samych siebie...

Dodam, że po ostatnich zmianach informacja o koszztach przesyłki jest obowiązkiem.
Dlatego nie rozumiem od czego tutaj się odwoływać, czy w jakim celu żalić się do Allegro.
mng jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 14:12   #17
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez lafigue
towaru nie dostałam, a kosztował mniej niż 50 zł, więc nawet nie dostanę odszkodowania... grrrr
A tak btw, to od jakiej kwoty można odszkodowanie dostać?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 10:42   #18
AGATA28
Raczkowanie
 
Avatar AGATA28
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 131
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez mng
I tu sięz tobą w pełni nie zgadzam.
Jeśi spzredajacy zawarl w opisie czy też na stronie o mnie informacjęo kosztach przesyłki, to znaczy że kupujący licytując na nie sięzgadza.

Nie rozumiem naprawdę ludzi, ktorzy nie zapoznają się z warunkami, a później mająpretensje do wszystkich w koło tylko nie do samych siebie...

Dodam, że po ostatnich zmianach informacja o koszztach przesyłki jest obowiązkiem.
Dlatego nie rozumiem od czego tutaj się odwoływać, czy w jakim celu żalić się do Allegro.
wychodzę z założenia że skoro ktos decyduje sie na zakup to zapoznaje sie z wszystkimi warunkami i regulaminem zeby pozniej nie bylo wlasnie takich pretensji.to chyba normalne.
__________________
A gdyby tak się wedrzeć na umysłów górę,
Gdyby stanąć na ludzkich myśli piramidzie,
I przebić czołem przesądów chmurę,
I być najwyższą myślą wcieloną...

Juliusz Słowacki,Kordianhttp://www.szipszop.pl/tickers/14094.gifhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33bc146a5d44b854.html
AGATA28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:01   #19
ana_gabi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Espana
Wiadomości: 1 072
Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi
Dot.: sprzedawcy na allegro

Teraz za przesyłke kaza sobie płacic 7zł za priorytet :/
6zl to juz duzo jakos sie z tym pogodziłam ale zeby 7 :|
__________________

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-15, 11:45   #20
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: sprzedawcy na allegro

Sprzedaję trochę na Allegro, o kosztach przesyłki i sytuacjach z tym związanych mogłabym opowiadać godzinami Osobiście przed zakupem zawsze się dowiaduję ile wynosi koszt przesyłki by uniknąć niespodzianek. Jeśli sprzedający argumentuje, że koszt wynosi tyle i tyle, bo musi kupić kopertę lub opakowanie, to łamie regulamin. Nie można doliczać do kosztów przesyłki opakowania, kopert, taśmy klejącej, itp - takie wydatki powinny być wliczone już w cenę przedmiotu.
Co do przesyłki za 5,5zł - to normalna cena paczki do 1kg (Poczta po nowym roku zmieniła cennik, ciekawe czy zmieni też jakość swoich usług ). Czasem nawet drobnej rzeczy nie da rady przesłać listem poleconym, bo panie w okienku tego nie chcą przyjąć i nieraz trzeba się nieźle wykłócać (wg nich list polecony służy do wysyłki dokumentów ew książek).
Kupujący też nie są święci nie raz i nie dwa musiałam się upominać o złotówkę, którą kupujący zapomniał dopłacić do kosztów przesyłki - przyzwyczajam się powoli niestety.
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:24   #21
MaRiAno_iTaLiaNo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 8
GG do MaRiAno_iTaLiaNo
Dot.: sprzedawcy na allegro

A ja ostatnio wyslalem maila do Pana o nicku na allegro Robert_kaczmarek o tresci
Czy te perfumy sa napewno oryginalne bo jesli nie to po co mam licytowac a pozniej oddawac towar. Czekam na zetelna odpowiedz i pozdrawiam
to pytanie bylo odnosnie aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81387555
a oto jaka uzysklem odpowiedz
"W takim układzie prosze nie licytowac!!!"
przynajmniej ow Pan w takiz a nie inny sposob przyznal sie ze ma tandetne podrobki i to mi sie podobalo
pozdrawiam
MaRiAno_iTaLiaNo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:27   #22
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez MaRiAno_iTaLiaNo
A ja ostatnio wyslalem maila do Pana o nicku na allegro Robert_kaczmarek o tresci
Czy te perfumy sa napewno oryginalne bo jesli nie to po co mam licytowac a pozniej oddawac towar. Czekam na zetelna odpowiedz i pozdrawiam
to pytanie bylo odnosnie aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81387555
a oto jaka uzysklem odpowiedz
"W takim układzie prosze nie licytowac!!!"
przynajmniej ow Pan w takiz a nie inny sposob przyznal sie ze ma tandetne podrobki i to mi sie podobalo
pozdrawiam
No ale w aukcji kłamie, bo pisze, że oryginalne .
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 15:06   #23
MaRiAno_iTaLiaNo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 8
GG do MaRiAno_iTaLiaNo
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez Ally83
No ale w aukcji kłamie, bo pisze, że oryginalne .
Bezsprzecznie sie z Pania zgadzam
Ale chociaz jakos umie sie do tego przyznac ... tylko nie koniecznie na aukcji
MaRiAno_iTaLiaNo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:41   #24
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: sprzedawcy na allegro

A ja ostatnio sie bardzo milo zaskoczylam, bo kupowalam od sklepu z akcesoriami dla dzieci na allegro wozek i fotelik samochodowy i napisane bylo, ze wysylka kurierem kosztuje dodatkowo 27 zl, a kiedy wyslalam maila do sprzedawcy, zeby spytac, czy moze wyslac mi obie rzeczy razem i czy w ten sposob cena wysylki spadnie, pani odpisala, ze przesla mi kurierem za darmo I w ten sposob juz nastepnego dnia rzeczy do mnie przyjechaly, a zaoszczedzilam 27 zl
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 17:53   #25
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: sprzedawcy na allegro

Wybacz, ale śmiać mi się chce. Naprawdę nie mogę zrozumieć, że tak bulwersuje Cię 1 złotówka! Chyba nie będziesz się o nią biła! A może w cenie kosztów wysyłki wliczony jest procent zdarcia zelówki butów sprzedającego podczas,gdy idzie na pocztę wysłać paczkę ?? Nie znasz człowieka i nie wiesz, co wlicza w koszty A ta cała gadka o zdemoralizowanym kraju jest...hmmm...dla mnie śmieszna
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 18:32   #26
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez askawtn
Wybacz, ale śmiać mi się chce. Naprawdę nie mogę zrozumieć, że tak bulwersuje Cię 1 złotówka! Chyba nie będziesz się o nią biła!
Dla każdego złotówka ma inną wartość. Zwłaszcza jeśli nazbiera się ich kilkanaście w ciągu tygodnia
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:49   #27
beniaminkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: sprzedawcy na allegro

może o złotówkę bym sie nie biła, ale wkurzyło mnie trochę jak kupiłam pastę cukrową za 11zł + koszt wysyłki 13zł a przyszła w kopercie bąbelkowej i ze znaczkiem za 3,50... to już jawne oszustwo
beniaminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 17:10   #28
myszka8425
Rozeznanie
 
Avatar myszka8425
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 606
Dot.: sprzedawcy na allegro

ja czesto kupuje na allegro i tez koszt przesylki do przelania jest inny a na kopercie inny!!!!!!!!!!!!!
myszka8425 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 22:31   #29
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

Najlepsze ofertą z zawyżoną przesyłka z którą sie spotkałam to była aukcja skarpetek stopek Skarpetki były po 1 zł więc cieszyły się sporym zainteresowaniem Co z tego jak za zakup 1 sztuki trzeba było zapłacić 10 zl za wysyłke + dopłacać 2 zł za każdą kolejną sztukę, ponieważ sprzedający liczył sobie 2 zł za dołożenie do wysyłki kolejnej sztuki ;] Niektórzy kupowali nawet po 100 sztuk Więc za 100 sztuk skarpetek trzeba było zapłacić wysyłkę w kwocie 208 zł

Hmm 100 sztuk skarpetek nie może ważyć więcej niż 5-10 kg, więc rzeczywisty koszt 20,50 nooo plus jeszcze opakowanie to nie cale 30 zl
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:05   #30
Arissa
Zadomowienie
 
Avatar Arissa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 781
Dot.: sprzedawcy na allegro

U mnie na poczcie nadanie zwykłej ekonomicznej paczki kosztuje 9,50
Arissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.