Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 00:20   #2221
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
123 miałam odlewkę i niestety ciemniał, a to skreśla u mnie podkład na wstępie. Co do odpowiedzi powyżej - nie polecałabym Skin Balance jako lekkiego podkładu, bo to jest wręcz tynk do ścian, który ciemnieje, daje bardzo nienaturalne wykończenie i zastyga w tak szybkim tempie, że poprawki nie są możliwe. Poza tym - u mnie powodował początkowo wysyp alergiczny, później wysuszenie skóry, a na końcu tonę podskórnych nieprzyjaciół.
Proponowałabym szukać na twoim miejscu podkładów długotrwałych (niekoniecznie matujących), które utrwalisz porządnym pudrem sypkim typu Paese albo Kryolan (ewentualnie Manhattan). Sypkie, mocno matujące pudry są w stanie uratować większość podkładów.
Może Rimmel Lasting Finish? Jeśli jesteś nim zainteresowana, polecam spróbować starej wersji w tubce (jest dostępna w większości drogerii), a jest lepiej kryjąca, bardziej trwała i ma większą gamę odcieni od tej, która niedawno wyszła na rynek (szklane opakowanie z pompką). Mnie on nigdy nie przesuszył, ma gęstą konsystencję, ale nie jest tak ciężki jak np. Colorstay, używałam go (i nadal używam, ale w okresie letnim, kiedy jestem opalona) dobre kilka lat, nigdy nie zapchał, utrwalony pudrem siedzi cały dzień na buzi, a krycie jest średnie z możliwością budowania do mocnego. Tubka kosztuje ok. 30zł, nowa wersja 40zł.
Z tym tynkiem bym nie przesadzała są cięższe podkłady, które dają bardziej nienaturalne wykończenie. I nie wiem, jakim cudem, ale u mnie zasychał bardzo powoli
Co do armagedonu na twarzy - to też nie u każdego, ja nie miałam po nim ani przesuszonej twarzy ani gul.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

I co do pytania mercii8, może Burżuj HM albo któryś BB? Na większe niespodzianki zawsze można dać korektor, a lżejszy podkład/bb nie będzie za bardzo obciążać cery ostatnio bardzo jest zachwalany też podkład Celii, przeszukaj kwc.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 12:40   #2222
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Póki co również skończyłam dłuugie poszukiwania czegoś na moją bladą twarz Z ciekawości kupiłam Maybelline whitestay i jak dotąd sprawdza się super (testuję parę dni).
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 15:59   #2223
Dobra_Wilczyca
Raczkowanie
 
Avatar Dobra_Wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 101
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej
Nie mam już sił na szukanie odpowiedniego podkładu. Odkryłam mój idealny kolor to D1/W1 True Match od Loreal. Czy któraś z Was zna jakiś odpowiednik tego odcienia? Mam cerę mieszaną z niedoskonałościami, fajne byłoby lekkie lub średnie krycie.
Dobra_Wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:24   #2224
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mam pytanie do osób używającach podkładów Revlon.Już mi się mózg lasuje od tych swatchy w Internecie - używam Colorstaya 150, chcę kupić na allegro PhotoReady i nie wiem który 001 czy 002. Czy 001 jest naprawdę taki różowy? Nie wiem na co się zdecydować...
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 18:18   #2225
DiablicaY
Raczkowanie
 
Avatar DiablicaY
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 43
GG do DiablicaY
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez BlueDecoria Pokaż wiadomość
Póki co również skończyłam dłuugie poszukiwania czegoś na moją bladą twarz Z ciekawości kupiłam Maybelline whitestay i jak dotąd sprawdza się super (testuję parę dni).
mac studio fix nc15, make up 4ever hd n117
DiablicaY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 18:54   #2226
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Z tym tynkiem bym nie przesadzała są cięższe podkłady, które dają bardziej nienaturalne wykończenie. I nie wiem, jakim cudem, ale u mnie zasychał bardzo powoli
Co do armagedonu na twarzy - to też nie u każdego, ja nie miałam po nim ani przesuszonej twarzy ani gul.

---------- Dopisano o 01:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

I co do pytania mercii8, może Burżuj HM albo któryś BB? Na większe niespodzianki zawsze można dać korektor, a lżejszy podkład/bb nie będzie za bardzo obciążać cery ostatnio bardzo jest zachwalany też podkład Celii, przeszukaj kwc.
Oczywiście, że każdemu co innego przypadnie do gustu i każdy inaczej reaguje na dany produkt, aczkolwiek w mojej kosmetyczce nie miałam jeszcze tak beznadziejnego podkładu, który robi tapetę rodem z wiejskich dyskotek. Ja po prostu go nie lubię i nie polecam, a jeśli komuś przypasuje to nic, tylko się cieszyć Również nie wiem, jakim cudem u Ciebie zasycha bardzo wolno - być może zależy to też od rodzaju cery i bazy pod nim. U mnie się nie sprawdził i radzę na niego uważać alergikom. Zresztą, jak już ktoś o nim pisał - Skin Balance to podkład, który się kocha, albo nienawidzi.

Zachwalany jest podkład Celii, owszem, aczkolwiek może dlatego, że recenzje negatywne dziwnym zbiegiem okoliczności są kasowane. Podkład naprawdę niezły jak na 5zł w Biedrze, ale ciemnieje dramatycznie i to jest jego największy problem.
Co do HM z Bourjois - dziewczyny zachwalały, więc wzięłam próbkę w drogerii i niestety na mieszanej cerze trzyma się średnio, więc na tłustej to myślę, że do 5h max i go nie ma.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 19:22   #2227
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Zachwalany jest podkład Celii, owszem, aczkolwiek może dlatego, że recenzje negatywne dziwnym zbiegiem okoliczności są kasowane.

ja nie wiem, co z tym kwc, zrecenzowałam kiedyś pewną odżywkę, dałam mało pochlebną opinię i... recenzja się nie pojawiła

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 19:32   #2228
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja jestem na etapie miłości do swojego nowego D&G <3 cudowny ma kolor.

Skusiłam się na celie jakiś czas temu. Nie wymieniłabym innego podkładu ze swojej kosmetyczki, jest dość słaby ale kurczę za taką cenę to warto przetestować . Dość dobrze matuje. Tylko jest b. Widoczny


( taka refleksja)

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość

ja nie wiem, co z tym kwc, zrecenzowałam kiedyś pewną odżywkę, dałam mało pochlebną opinię i... recenzja się nie pojawiła

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
może nie był wymaganego czasu testowania. Tj może odżywka testowana była za krótko

Moja recenJa revlona do suchej też kiedyś poleciala....ale to dlatego że za dosłownie powiedziałam co o nim myślę:p

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-20 o 19:33
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 19:49   #2229
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
może nie był wymaganego czasu testowania. Tj może odżywka testowana była za krótko

Moja recenJa revlona do suchej też kiedyś poleciala....ale to dlatego że za dosłownie powiedziałam co o nim myślę:p
używałam jej kilka tygodni, bez sensu

przez takie coś kwc traci wiarygodność

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 19:51   #2230
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
używałam jej kilka tygodni, bez sensu

przez takie coś kwc traci wiarygodność

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
Zapytaj na technicznym KWC. Moźe ktoś będzie mógł Ci to wyjaśnić
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 23:34   #2231
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość

ja nie wiem, co z tym kwc, zrecenzowałam kiedyś pewną odżywkę, dałam mało pochlebną opinię i... recenzja się nie pojawiła

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
Ja napisałam dość wypaśną negatywną recenzję Celii i po kilku dniach została usunięta. Później ktoś wstawił kolejną recenzję z jedną gwiazdką i również gdzieś się rozpłynęła. Dziwne to trochę, biorąc pod uwagę, że czasami wpisy po jednym użyciu produktu siedzą w KWC i mają się dobrze.

Wiem, że się powtórzę, ale być może jest któraś z was szczęśliwą posiadaczką nowego Astora Perfect Stay? :P Póki co niewiele osób mi coś na jego temat powiedziało, na blogach i yt nic nowego się nie dzieje, w KWC tylko 15 opinii. Zależy mi przede wszystkim na swatchu z porównaniem do CS albo HM.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 09:37   #2232
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny,
proszę o pomoc z doborem podkładu (i ewnetualnie bazy+podkład).

Podkładów używam głównie zimą (w lecie i na wiosnę wolę BB cream lub pudry mineralne), potrzebuję takiego który nawilża, chroni, nie wysusza, delikatnie matuje (ale nie taki sztuczny mat, bardziej taki naturalny), krycie nie musi być duże, ale dobrze żeby dało się stopniować (na gorsze dni żeby coś przykryć), zależy mi na tym żeby wyglądał naturalnie, nie tworzył maski, nie ważył się pod koniec dnia (tak maks żeby wytrzymał 10h).
Z tych co ostatnio używałam to miałam Astor, Perfect Stay (kolor bodajże 100) - strasznie mnie wysuszał (zyżyłam go zaledwie 10% opakowania)
Maybelline, Affinitone Mineral - rano było ok, po południu strasznie się ważył i zbierał w porach na nosie.
Annabell Minerals, matujący, kolor Beige fair - na teraz wydaje mi się za lekki i zbyt różowy odcień, waży się, zapycha pory na nosie, wychodzą mi po nim syfki, trzyma sie max 4h, na lato był idealny.

Proszę o radę, cena generalnie nie gra roli, z racji tego że będę go używać głównie zimą to max 100zł moge dać (najbardziej byłabym zadowolna z ceny do 50zł).
Ewentualnie byłabym wdzięczna za rady jakich baz używać - do tej pory żadnej nie miałam, rano głównie przed makijażem przecieram twarz tonikiem, nie nakładam kremu (wieczorem używam olejków do twarzy), to mi do tej pory wystarczało, ale jestę skłonna rozszerzyć pielęnację.

Z góry dziękuję za rady
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:27   #2233
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
proszę o pomoc z doborem podkładu (i ewnetualnie bazy+podkład).

Podkładów używam głównie zimą (w lecie i na wiosnę wolę BB cream lub pudry mineralne), potrzebuję takiego który nawilża, chroni, nie wysusza, delikatnie matuje (ale nie taki sztuczny mat, bardziej taki naturalny), krycie nie musi być duże, ale dobrze żeby dało się stopniować (na gorsze dni żeby coś przykryć), zależy mi na tym żeby wyglądał naturalnie, nie tworzył maski, nie ważył się pod koniec dnia (tak maks żeby wytrzymał 10h).
Z tych co ostatnio używałam to miałam Astor, Perfect Stay (kolor bodajże 100) - strasznie mnie wysuszał (zyżyłam go zaledwie 10% opakowania)
Maybelline, Affinitone Mineral - rano było ok, po południu strasznie się ważył i zbierał w porach na nosie.
Annabell Minerals, matujący, kolor Beige fair - na teraz wydaje mi się za lekki i zbyt różowy odcień, waży się, zapycha pory na nosie, wychodzą mi po nim syfki, trzyma sie max 4h, na lato był idealny.

Proszę o radę, cena generalnie nie gra roli, z racji tego że będę go używać głównie zimą to max 100zł moge dać (najbardziej byłabym zadowolna z ceny do 50zł).
Ewentualnie byłabym wdzięczna za rady jakich baz używać - do tej pory żadnej nie miałam, rano głównie przed makijażem przecieram twarz tonikiem, nie nakładam kremu (wieczorem używam olejków do twarzy), to mi do tej pory wystarczało, ale jestę skłonna rozszerzyć pielęnację.

Z góry dziękuję za rady
A mogłabyś zrobić swatcha tego Astora w porównaniu z innym?

Co do pytania - z drogeryjnych mogę polecić Lirene City Matt - pięknie wygląda na buzi, krycie średnie, matuje na kilka godzin (ale jest to taki delikatny mat, zero sztuczności), mimo że w nazwie ma "mat" to nie wysusza, ma konsystencję delikatnego musu/pianki. Kolor najjaśniejszy jest całkiem przyzwoity, może utleniać się delikatnie na róż (przy neutralnych cerach nie robi świnki). Nie ciastkuje się, tylko po prostu znika powoli z twarzy, ale nie robi placków. Jednakże - nie jest to produkt długotrwały, na mojej mieszanej cerze w niezmienionym stanie przetrwał do 6h.

Bazy nie polecę, bo używam baaardzo sporadycznie.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:40   #2234
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
A mogłabyś zrobić swatcha tego Astora w porównaniu z innym?

Co do pytania - z drogeryjnych mogę polecić Lirene City Matt - pięknie wygląda na buzi, krycie średnie, matuje na kilka godzin (ale jest to taki delikatny mat, zero sztuczności), mimo że w nazwie ma "mat" to nie wysusza, ma konsystencję delikatnego musu/pianki. Kolor najjaśniejszy jest całkiem przyzwoity, może utleniać się delikatnie na róż (przy neutralnych cerach nie robi świnki). Nie ciastkuje się, tylko po prostu znika powoli z twarzy, ale nie robi placków. Jednakże - nie jest to produkt długotrwały, na mojej mieszanej cerze w niezmienionym stanie przetrwał do 6h.

Bazy nie polecę, bo używam baaardzo sporadycznie.
Jakość słaba zdjęcie robione telefonem - sorki ale jest to mój jedyny sposób

Po lewej Revlon Perfect Stay, po prawej Maybelline, Revlon jest wg mnie bardziej szary, a Maybelline bardziej ciepły

Edit:
zobaczę na ten Lirene
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatch.jpg (84,6 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2014-11-22 o 08:38
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 00:18   #2235
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Jakość słaba zdjęcie robione telefonem - sorki ale jest to mój jedyny sposób

Po lewej Revlon CS, po prawej Maybelline, Revlon jest wg mnie bardziej szary, a Maybelline bardziej ciepły

Edit:
zobaczę na ten Lirene
Dzięki śliczne, ale mnie chodziło o porównanie Astora Perfect Stay z CS jakbyś mogła jeszcze jedno wrzucić to byłabym bardzo wdzięczna.

Przypomniało mi się też, że miałam odlewkę podkładu Gosha X-ceptional wear i też pięknie wyglądał na buzi, ładnie krył, dawał zdrowe wykończenie, był dosyć trwały i ogólnie gdyby tylko miał jasne żółte odcienie to chętnie bym do niego wróciła. Teraz pozostaje mi czekać aż się opalę warto go obejrzeć
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 00:48   #2236
Bonjour_tristesse
Raczkowanie
 
Avatar Bonjour_tristesse
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 444
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ponieważ sama zupełnie się na tym nie znam chciałabym poprosić Was o pomoc w wyborze podkładu/kremu koloryzującego

Zależy mi na tym, żeby był lekki, niewidoczny na skórze. Niestety mam bardzo jasną cerę. Używam Bourjois HM 51 i odcień jest dla mnie zbyt ciemny Mam cerę mieszaną.

Chciałabym tym razem kupić naprawdę dobry produkt. Przyglądam się trochę wyższej półce cenowej. Do tej pory udało mi się wytypować (tylko online, chciałabym zdecydować się na 2 i sprawdzić w drogerii):
1. Estee Lauder DayWear BB
2. Smashbox Camera Ready BB
3. Benefit Hello Flawless Oxygen Wow
4. MAC Studio Moisture Tint
5. Laura Mercier Beztłuszczowy Krem Koloryzujący

Będę wdzięczna za opinie i pomoc
Bardzo nie lubię wizyt w Douglasie czy Sephorze, bo Panie bardzo mocno naciągają skórę i wcierają kosmetyki oraz nie lubię prosić o próbki, wtedy Panie już wyraźnie nie są zadowolone. Dlatego zależy mi na ograniczeniu wyboru. Może macie jakieś własne propozycje?
__________________
“the problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence”


Mój blog minimalistyczno - modowy
Bonjour_tristesse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 07:54   #2237
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Ja napisałam dość wypaśną negatywną recenzję Celii i po kilku dniach została usunięta. Później ktoś wstawił kolejną recenzję z jedną gwiazdką i również gdzieś się rozpłynęła. Dziwne to trochę, biorąc pod uwagę, że czasami wpisy po jednym użyciu produktu siedzą w KWC i mają się dobrze.

Przepraszam za offtop ale muszę. Recenzje nie są usuwane bo ktoś ma widzimisię albo dlatego, że jest negatywna i psuje kosmetykowi średnią.

Twoja recenzja była po prostu nieregulaminowa i tyle. Nie usunięto jej bo była negatywna.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 08:41   #2238
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez niegramatyczna Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne, ale mnie chodziło o porównanie Astora Perfect Stay z CS jakbyś mogła jeszcze jedno wrzucić to byłabym bardzo wdzięczna.
Aj kurde, źle tam napisałam, miało być Astor Perfect Stay :/ (oglądałam na necie CS i mi się pomyliło przy pisaniu), przepraszam za błąd.

Niestety nie mam jak zrobić porównania Astor Perfect Stay z CS (tego drugiego nie mam).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 11:57   #2239
gosiaczek82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 29
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Nie mam możliwości dodania zdjęć, ale od pewnego czasu używam podkładu Perfect Stay Astora i jestem z niego zadowolona. Jednak jest to podkład specyficzny i nie każdemu może pasować. Ma tłuściejszą konsystencję od innych, ale bardzo dobrze się rozprowadza, nie tworzy smug i zacieków, nie podkreśla suchych miejsc. Początkowo zostawia na skórze lekko klejącą warstwę, ale później się dobrze wchłania, jednak na pewno nie do całkowitego matu. Co mogę jeszcze powiedzieć - na pewno jest długotrwały, u mnie wytrzymuje cały dzień, nie ściera się. Odnośnie odcieni: ja wybrałam 200 Nude to beż z żółtymi tonami, chociaż w ciągu dnia trochę ciemnieje, z kolei odcień Ivory miała moja koleżanka i chociaż w drogerii wygląda na jasny beż w ciepłej tonacji to niestety po aplikacji wychodzą różowe tony i to dość znacznie. Osobiście uważam, że powinnam wybrać Golden Beige byłby chyba idealny. Dla porównania dodam że Revlon Colorstay używam odcienia 180 Sand Beige a podkłady Bourjois 52 Vanilla. Na koniec chciałabym jeszcze dodać, że moim zdaniem podkład Astora nadaje się raczej do cery suchej, normalnej i mieszanej ale dla kobiet 25 - 30 lat wzwyż. U młodszych dziewczyn i nastolatek raczej się nie sprawdzi.
gosiaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 12:21   #2240
nowa121212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 456
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

a ja chcialabym zapytac od jakiego kolory Rimmel Stay Matt zaczynaja sie żołte kolory? bo jak mialam najjasniejszy stay matt był bardzo ale to naprawde bardzo jasny i różowy

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

od jakich kolorów* przepraszam za błąd
nowa121212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 13:08   #2241
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez nowa121212 Pokaż wiadomość
a ja chcialabym zapytac od jakiego kolory Rimmel Stay Matt zaczynaja sie żołte kolory? bo jak mialam najjasniejszy stay matt był bardzo ale to naprawde bardzo jasny i różowy

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

od jakich kolorów* przepraszam za błąd
jak dla kogo jasny
setka jest 'żółtsza'.

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 18:25   #2242
m7242
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej hej! Mam pytanie, błagam o pomoc 😂 poszukuje podkładu idealnego, ciągle coś mi nie pasuje. Mam cerę tłustą, z przebarwieniami i występującymi wypryskami. Szukam czegoś o fajnym kryciu, macie oraz coś, i oczywiście żeby nie zapychalo, jednak haczyk jest taki, że podkład musi wpadać w żółte tony i to dosłownie, no bardziej żółte niż jakieś zwykłe beże no i szukam czegos na zimę, więc w miarę jasny, ale bez przesady, moja karnacja jest taka hmm, pośrednia, nie jestem blada, ale ciemna też nie ach, ale wymagań.. ktoś coś? Z góry dzięki ❤💜💙💚💛
m7242 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 07:44   #2243
nowa121212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 456
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez m7242 Pokaż wiadomość
Hej hej! Mam pytanie, błagam o pomoc 😂 poszukuje podkładu idealnego, ciągle coś mi nie pasuje. Mam cerę tłustą, z przebarwieniami i występującymi wypryskami. Szukam czegoś o fajnym kryciu, macie oraz coś, i oczywiście żeby nie zapychalo, jednak haczyk jest taki, że podkład musi wpadać w żółte tony i to dosłownie, no bardziej żółte niż jakieś zwykłe beże no i szukam czegos na zimę, więc w miarę jasny, ale bez przesady, moja karnacja jest taka hmm, pośrednia, nie jestem blada, ale ciemna też nie ach, ale wymagań.. ktoś coś? Z góry dzięki ❤💜💙💚💛
równiez poszukuje takiego podkładu
nowa121212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 08:17   #2244
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez m7242 Pokaż wiadomość
Hej hej! Mam pytanie, błagam o pomoc 😂 poszukuje podkładu idealnego, ciągle coś mi nie pasuje. Mam cerę tłustą, z przebarwieniami i występującymi wypryskami. Szukam czegoś o fajnym kryciu, macie oraz coś, i oczywiście żeby nie zapychalo, jednak haczyk jest taki, że podkład musi wpadać w żółte tony i to dosłownie, no bardziej żółte niż jakieś zwykłe beże no i szukam czegos na zimę, więc w miarę jasny, ale bez przesady, moja karnacja jest taka hmm, pośrednia, nie jestem blada, ale ciemna też nie ach, ale wymagań.. ktoś coś? Z góry dzięki ❤💜💙💚💛
Shiseido sun protection odcien z numerkiem 40. Oznaczonym jako SP 40.
Ten podkład ma tylko żółte odcienie
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-27, 20:28   #2245
uriacoranna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Smile Podkład z wyższej półki. Jaki?

Poszukuję podkładu z wyższej półki odpowiedniego do mojego typu cery. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, skłonną do zapychania. Dobrze, gdyby był to podkład o dużym przekroju kolorystycznym i żeby był dobrze kryjący, ewentualnie średnio.
Jaki polecacie? Estew Lauder, Lancome, Clarins, Clinique? Może jakiś inny? Nie mam pojęcia na jaki się zdecydować, a za większe pieniądze chcę, żeby było to coś dobrego.
uriacoranna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 07:11   #2246
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład z wyższej półki. Jaki?

Cytat:
Napisane przez uriacoranna Pokaż wiadomość
Poszukuję podkładu z wyższej półki odpowiedniego do mojego typu cery. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, skłonną do zapychania. Dobrze, gdyby był to podkład o dużym przekroju kolorystycznym i żeby był dobrze kryjący, ewentualnie średnio.
Jaki polecacie? Estew Lauder, Lancome, Clarins, Clinique? Może jakiś inny? Nie mam pojęcia na jaki się zdecydować, a za większe pieniądze chcę, żeby było to coś dobrego.
Tu jest właściwy wątek. Zapraszam.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 07:53   #2247
electrode
Raczkowanie
 
Avatar electrode
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Polecam Estee Lauder Double Wear. Pokrywa ładnie nawet naczynka i zaczerwienienia. Używamy go razem z moją mamą i jest to nasz #1, jest bardzo lekki, dobrze nawilża a skóra oddycha swobodnie
electrode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 09:58   #2248
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez uriacoranna Pokaż wiadomość
Poszukuję podkładu z wyższej półki odpowiedniego do mojego typu cery. Mam cerę mieszaną, wrażliwą, skłonną do zapychania. Dobrze, gdyby był to podkład o dużym przekroju kolorystycznym i żeby był dobrze kryjący, ewentualnie średnio.
Jaki polecacie? Estew Lauder, Lancome, Clarins, Clinique? Może jakiś inny? Nie mam pojęcia na jaki się zdecydować, a za większe pieniądze chcę, żeby było to coś dobrego.
Ciężko cokolwiek doradzić jeżeli masz cerę skłonną do zapychania, bo każdego może co innego zapchać ja jestem bardzo zadowolona obecnie z Clarinsa Skin Illuion, Guerlain Parure de Lumiere, MAC BB , nawet Dior Star też mi pasuje

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez electrode Pokaż wiadomość
Polecam Estee Lauder Double Wear. Pokrywa ładnie nawet naczynka i zaczerwienienia. Używamy go razem z moją mamą i jest to nasz #1, jest bardzo lekki, dobrze nawilża a skóra oddycha swobodnie
dla mnie EL DW to jeden z najcięższych podkładów z jakim miałam styczność, w nim czułam się dosłownie jak w masce, niestety kompletnie nie dla mnie ... mamy chyba inne pojęcie "lekkości"
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 13:34   #2249
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez electrode Pokaż wiadomość
Polecam Estee Lauder Double Wear. Pokrywa ładnie nawet naczynka i zaczerwienienia. Używamy go razem z moją mamą i jest to nasz #1, jest bardzo lekki, dobrze nawilża a skóra oddycha swobodnie
Double Wear lubie ale lekki...i NAWILŻA
Znam może ze dwa podkłady które nawilżają
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 13:48   #2250
violet_oleander
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Nowy Jork
Wiadomości: 55
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć Dziewczyny! Może któraś z Was mi poradzi...
Otóż od kilku lat zmagam się z powracającym problemem grudek na twarzy, w necie znalazłam, że nazywa się to "soft closed comedones", czyli coś jak zaskórniki zamknięte. Zauważyłam, że głównym sprawcą są podkłady. Prostym sposobem było by się nie malować ale mam przebarwienia i do tego naczynka więc raczej bez podkładu nie wychodzę do ludzi. Próbowałam na prawdę wielu - od drogeryjnych, tańszych, droższych, Revlona CS, do naturalnych podkładów koreańskich i innych bez silikonów, oczywiście próbowałam mineralnych i tu najlepiej sprawdzały mi się w kwestii grudek. Jednak po dłuższym stosowaniu moja tłusta cera trochę się przesusza (problem wysuszenia cery to dość złożona sprawa - nie mogę używać też żadnych kremów czy olejków, bo każdy nawilżacz powoduje także te grudki) , podkład waży mi się na twarzy, nie wygląda dobrze, czuję się jakbym wysmarowała się kredą, która zbiera się w załamaniach i jak zmiesza się z sebum wygląda nieestetycznie.
Staram się nie nakładać grubych warstw podkładu mineralnego ale i tak nie wygląda to dobrze. Używam aktualnie tego z kolorówki.com i to on mi się tak dziwnie sprawuje, próbowałam też Lily Lolo oraz innych zamawianych ze Stanów, ale to była porażka - te podkłady z kolei nie dawały u mnie żadnego krycia.
Czy macie jakieś sprawdzone podkłady mineralne, które dają fajne krycie, nie ważą się na twarzy i całkiem dobrze się utrzymują? Czy jest to domena wszystkich p.mineralnych?
violet_oleander jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.