Pierwsza wizyta u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-12, 13:37   #1
Elysandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 16
Unhappy

Pierwsza wizyta u ginekologa


Dziewczyny wiem, że strasznie dużo jest już takich pytań i pewnie część z was już ma tego serdecznie dosyć, ale chciałabym się coś dowiedzieć. Chodzi mi o pierwszą wizytę u ginekologa. Tak, znowu to Czy mogłybyście mi dokładnie, krok po kroku opisać jak to przebiega? Czy jest bolesne i ogólnie właśnie jak wygląda? Jesteście doświadczone więc Wam ufam Jestem osobą, która nie lubi swojego ciała i na samą myśl o takiej wizycie mam jakieś chore wyobrażenia, że ginekolog będzie śmiał się z mojego ciała i ogólnie tego jak wyglądam... Ale wbrew temu czuje zwykłą niechęć przed tym, że miałabym mnie badać kobieta. Wiem., że to dziwne ale bardziej chyba zaufałabym mężczyźnie. Poza tym kobieta mogłaby zacząć mówić jakieś dziwne komentarze.... Sama nie wiem... Z tego co czytałam w internecie mężczyzna lepiej się sprawdza. Więc kogo radzicie. Kobieta czy mężczyzna i dlaczego?

PS - jestem nowa na forum, więc mam nadzieję, że będziecie wyrozumiałe dla NOWEJ

Edytowane przez Elysandra
Czas edycji: 2014-06-12 o 13:38 Powód: błąd
Elysandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 13:39   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa

Temat juz byl wiec po co kolejny taki sam-wyszukiwarka.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 13:50   #3
_Julia
Zadomowienie
 
Avatar _Julia
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa

Ja nie wyobrażam sobie wizyty u faceta ale wiem, że większość babek poleca właśnie facetów. Nic strasznego się nie dzieje, rozbierasz się za kotarą, dostajesz ręczniczek, siadasz na fotelu, rozkładasz nogi i tyle nie ma się czym stresować, ale jeśli mimo wszystko się krępujesz, to zaznacz na wstępie, że to Twoja pierwsza wizyta i trochę się stresujesz, na pewno lekarz będzie miął to na uwadze i wszystko dokładnie Ci wyjaśni
__________________
Wymianka - Yankee, MAC, Phenome, Organique, Isadora, Michael Kors...


_______________________
I spotykasz jakiegoś jego,
gromadzisz te przypadkowe pocałunki,
uczysz się na pamięć kształtu jego głowy,
żeby - kiedy odejdzie - umieć uformować poduszkę.
_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 14:50   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa

Cytat:
Napisane przez Elysandra Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem, że strasznie dużo jest już takich pytań i pewnie część z was już ma tego serdecznie dosyć, ale chciałabym się coś dowiedzieć. Chodzi mi o pierwszą wizytę u ginekologa. Tak, znowu to Czy mogłybyście mi dokładnie, krok po kroku opisać jak to przebiega? Czy jest bolesne i ogólnie właśnie jak wygląda? Jesteście doświadczone więc Wam ufam Jestem osobą, która nie lubi swojego ciała i na samą myśl o takiej wizycie mam jakieś chore wyobrażenia, że ginekolog będzie śmiał się z mojego ciała i ogólnie tego jak wyglądam... Ale wbrew temu czuje zwykłą niechęć przed tym, że miałabym mnie badać kobieta. Wiem., że to dziwne ale bardziej chyba zaufałabym mężczyźnie. Poza tym kobieta mogłaby zacząć mówić jakieś dziwne komentarze.... Sama nie wiem... Z tego co czytałam w internecie mężczyzna lepiej się sprawdza. Więc kogo radzicie. Kobieta czy mężczyzna i dlaczego?

PS - jestem nowa na forum, więc mam nadzieję, że będziecie wyrozumiałe dla NOWEJ
Ja polecam faceta, bo z reguły są delikatniejsi. Chociaż obecnie chodzę do babki nie narzekam. Nie ważna płeć, ważne są kompetencje i umiejętności lekarza. Poczytaj opinie na stronach typu znany lekarz.

Wizyta przebiega tak. Najpierw ginekolog pyta po co przyszłaś, czy coś się dzieje czy tak na kontrolę. Koniecznie powiedz na wstępie, że to Twoja pierwsza wizyta. Robi wywiad lekarski- kiedy pierwsza miesiączka, kiedy ostatnia, czy współżyjesz, jak długo współżyjesz, czy chorujesz na coś przewlekle itp.

Potem idziesz za drzwi się rozbierasz od pasa w dół- spodnie +majtki Siadasz na fotel, ginekolog bada Cię wziernikiem i palcami po brzuchu. Badanie jest całkowicie bezbolesne, ważne, żebyś się odprężyła i wyluzowała. Jeżeli chcesz zrobić cytologię/wymaz z pochwy to to właśnie jest ten czas.

Potem kładziesz się na łóżko. Ginekolog robi usg, sprawdza na monitorze czy wszystko w porządku.

Później się ubierasz i ginekolog wypisuje recepty jak jest potrzeba oraz odpowiada na Twoje pytania/wątpliwości jeżeli jakieś masz.

To naprawdę nic strasznego
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 19:29   #5
martihuanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 9
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa

Pierwszy raz na badaniu byłam jakieś 2 miesiące temu , strasznie się stresowałam.Ale weszłam i powiedziałam lekarzowi , że strasznie się stresuję i trochę się z nim śmiałam i się uspokoiłam. Ja chodzę do mężczyzny i wiem , że ginekologa już na pewno nie zmienię. Na badaniu musisz być rozluźniona wtedy nie będzie bolało. Ja odczułam straszny dyskomfort ale to chyba normalne. Zobaczysz jak pójdziesz to po badaniu będziesz się śmiała , że tak się stresowałaś przed
martihuanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 13:20   #6
Elysandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 16
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa

Dziękuję Wam bardzo
Elysandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 14:20:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.