Czy to może być ciąża ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-13, 21:01   #1
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27

Czy to może być ciąża ?


Moi drodzy, tydzień temu (sb. 7.06.) przypadał szczyt moich dni płodnych. Przytulaliśmy się z moim partnerem i w czwartek (5.06) i w sobotę (7.06)...
Przed owu jak to zwykle pobolewały mnie jajniki. Teraz, nawet po owu, wciąż je czuję. Ból jest dziwny, bo kłujący z lewej strony. Kłuje szczególnie wieczorami i gdy leżę. Czasem przechodzi nawet na pachwinę.
W poniedziałek (9.06.) byłam u ginekologa. Na USG stwierdził, że nic nie widzi. Ani nic niepokojącego ani radosnego. Zwrócił tylko uwagę, że rozkłada się ciałko żółte.
Niemniej ja nie mam objawów takich jak zwykle po owu. Nie odczuwam "suchości" (a wręcz przeciwnie), mam gigantyczny apetyt, czuję jajniki, mam zawroty głowy i rano temperaturę ok. 36,9.
Czy uzasadnione jest w ogóle robienie testu ciążowego wobec diagnozy lekarza o rozkładzie ciałka żółtego? Czy poczekać jeszcze?

Proszę o pomoc, poradę...
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 21:08   #2
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Moi drodzy, tydzień temu (sb. 7.06.) przypadał szczyt moich dni płodnych. Przytulaliśmy się z moim partnerem i w czwartek (5.06) i w sobotę (7.06)...
Przed owu jak to zwykle pobolewały mnie jajniki. Teraz, nawet po owu, wciąż je czuję. Ból jest dziwny, bo kłujący z lewej strony. Kłuje szczególnie wieczorami i gdy leżę. Czasem przechodzi nawet na pachwinę.
W poniedziałek (9.06.) byłam u ginekologa. Na USG stwierdził, że nic nie widzi. Ani nic niepokojącego ani radosnego. Zwrócił tylko uwagę, że rozkłada się ciałko żółte.
Niemniej ja nie mam objawów takich jak zwykle po owu. Nie odczuwam "suchości" (a wręcz przeciwnie), mam gigantyczny apetyt, czuję jajniki, mam zawroty głowy i rano temperaturę ok. 36,9.
Czy uzasadnione jest w ogóle robienie testu ciążowego wobec diagnozy lekarza o rozkładzie ciałka żółtego? Czy poczekać jeszcze?

Proszę o pomoc, poradę...
Nie ma szans ,zeby test wyszedł pozytywnie ! Czy stosowałas zabezpieczenie ?
Jak lekarz może cos zobaczyc 2 dni po stosunku ,no co może zobaczyć przecez nie plemnika szukającego jajeczka
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 21:15   #3
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Cytat:
Napisane przez milusiaam Pokaż wiadomość
Nie ma szans ,zeby test wyszedł pozytywnie ! Czy stosowałas zabezpieczenie ?
Jak lekarz może cos zobaczyc 2 dni po stosunku ,no co może zobaczyć przecez nie plemnika szukającego jajeczka
Hahaha No w sumie racja... Nie, nie stosowałam zabezpieczenia, bo byłam na wyjeździe Poza tym mój partner ma podobno obniżone parametry nasienia i raczej nie będzie mógł mieć dzieci. Boję się jednak, bo cuda się zdarzają. Ale może nie aż takie, żeby tydzień po stosunku czuć ciąże, prawda ? Czyli mam się nie martwić?
Planowana @ wypada mi dopiero ok. 21.06... Nie wytrzymam do tego czasu...

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Po prostu chciałabym się też upewnić czy to rzekomo rozpadające się ciałko żółte widoczne na USG gwarantuje, że nie doszło do zapłodnienia?
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 22:43   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Cytat:
Napisane przez jakubbb_b Pokaż wiadomość
Hahaha No w sumie racja... Nie, nie stosowałam zabezpieczenia, bo byłam na wyjeździe Poza tym mój partner ma podobno obniżone parametry nasienia
A poza domem nie zachodzi sie w ciążę?
podobno ma- chyba nie znacie sie za dobrze

tydzien po mozesz zrobic test z krwi, dwa tygodnie po test sikany, anajlepiej zrobic to w dniu spodziewanego okresu

BTW- jest watek zbiorczy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 23:12   #5
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Super, dzięki serdecznie
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 11:29   #6
jakubbb_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 27
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś sugestie..?
__________________
Jakubina l. 29
jakubbb_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 14:10   #7
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Czy to może być ciąża ?

Jak najbardziej możesz być w ciąży skoro kochałaś się bez zabezpieczenia. Myślałam, że staracie się o dziecko, widzę, że nie...

Jakoś musisz wytrzymać do tego 21.06. Przecież to tylko tydzień. Zrób test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki albo test z krwi
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-14 15:10:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.