Uczulenie na hybrydę - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-29, 13:30   #541
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez foltynka Pokaż wiadomość

Sama wczoraj oglądałam fotki z uczulen na grupie semilac uczulenia na FB. Szokuja mnie niektóre zdjęcia. Bo w zyciu bym nie powiązała tego z hybrydą. Dziewczyny miesiącami leczą paznokcie i wyprzedają całe zestawy. U mnie rok stosowania semilaca i nic się nie dzieje. Jednak poki co nie inwestuje już w nowe kolory
z NeoNail nie byłam zadowolona. Przy bazie i topie z semialca ok. Ale przy topie CND bardzo szybko były odpryski na końcówkach.
Czy mogłabyś podać link do tej grupy bo nie mogę znaleźć.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:49   #542
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

https://www.facebook.com/groups/1713...05831/?fref=ts
link do grupy, zdjęcia są porażające
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 15:12   #543
michaalinaa
Raczkowanie
 
Avatar michaalinaa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 291
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez foltynka Pokaż wiadomość
https://www.facebook.com/groups/1713...05831/?fref=ts
link do grupy, zdjęcia są porażające
o mamo gorsze od grupy do której ja należę....
__________________
Nie sposób uciec, gdy w dupie sztuciec.

michaalinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 16:22   #544
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez foltynka Pokaż wiadomość
ja mam 20 kolorów z Semilaca, 6 z Everlac. Semilaca używam od ponad roku, czasami robiłam 1 dzień przerwy. teraz robie bez przerw co 2,3 tyg.
Fakt jest taki, ze dziewczyny mimo uczelen dalej robiły hybrydy, albo testowały na sobie jakies specyfiki albo pomijały baze bo myślały,ze od niej jest uczelenie. A potem im wychodziło na twarzy, na rekach itd. przecież pisze, że należy zachować srodki ostrożności i nie stosować lakieru bezpośrednio na płytke.
Z kolei dziwny jest przypadek dziewczyny, która dostala uczulenie, sciagła hybrydy, robila swoim 30 stałym klientka, a robiąc w rękawiczkach wróciło jej uczulenie. Pisza, że uczula wszystko. tzn jedna baza, inna hard, jeszcze inne od lakierow lub topu. Bo stosowały baze i top z innej firmy a lakier z semi i dostały.
Na razie się wstrzymam i nic więcej z kolorow nie dokupuje. Tak na wszelki wypadek. A ostatnio myślałam by kupic ta nowa lampe Semilaca za 499zł ale dobrze,ze nie kupiłam
Nie wiem dlaczego, ale na tych wszystkich grupach dziewczyny uczuleniowe nic sobie ni8e dadzą powiedzieć... Dziś jedna pisała że są te zbiorowe pozwy pisane i Semilac dostanie za swoje... o9dezwałam się że z jakiej racji pozew skoro skład jest podany, uczulenia może dostać każdy.... napisałam też że ostatnio miałam uczulenie pijąc Reds'a jabłkowego co mi się nigdy nie zdarzyło wcześniej więc biegnę pozwać producenta że sprzedaje chłam.... potem pisałam też że uczulenie może być z nieumiejętnego posługiwania się produktem... o jej jak zostałam zezwana i zrugana.... to już nic się nie odzywam. Nie urażając tutaj nikogo, większość to pseudostylistki jak dla mnie.... bo jak widzę posta czy można na top nałożyć kolor bo ona nie ma bazy to mnie coś skręca. I jeszcze jak chce sie coś doradzić i powiedzieć że robi coś źle to potrafią wyzwać od przemądrzałych i mądralińskich... one robią wszystko super tylko te produkty są do niczego
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 17:08   #545
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Domina, stawiam na to że dziewczyny liczą na to że Semilac będzie chciał jak najszybciej załatwić sprawę, pójdzie na ugodę i zapłaci odszkodowania. Moim zdaniem nie ma na to szans. To tak jakby pozywać sprzedawców orzechów włoskich że sprzedają produkt bardzo alergiczny, na który sporo osób ma uczulenie .
Rozumiem że dziewczyny są wkurzone, i częściowo przez to żadne argumenty do nich nie trafiają. Jednak też uważam że w dużej mierze są same sobie winne. Niejeden raz czytałam (i oglądałam na YT) jak dziewczyna narzeka na Semilaca, że dostała uczulenie, ale to nie zmobilizowało jej do ściągnięcia hybryd i do zaprzestania ich stosowania. Nie wspominając o takich rzeczach jak brak bazy, czy używanie hybryd na chore/uszkodzone paznokcie.

Jakoś nie przypominam sobie aby ktoś startował z pozwem na odżywkę Eveline 8w1, a równie dużo osób ma problemy po jej stosowaniu. Bębni się o tym na prawo i lewo, więc jak ktoś ją używa to wie o problemie i robi to na własną odpowiedzialność. Owszem, reakcja jest dużo słabsza, ale też pewnie chemia dużo słabsza/inna niż w hybrydach.


Cytat:
Napisane przez makeuplife Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wy zapuszczacie paznokcie pod chybryda bo fakt faktem rosną super ale są jak papier
Hybryda tworzy dość grubą warstwę na paznokciu która jest twarda a to ułatwia zapuszczenie. Po prostu mniejsze ryzyko złamania tak zabezpieczonego paznokcia. Natomiast jeżeli chodzi Ci o to że po ściągnięciu hybryd masz cienkie paznokcie, to albo taka jest Twoja uroda (ja tak mam z jednym paznokciem), albo źle ściągasz hybrydy i uszkadzasz przy tym płytkę paznokcia, przez co staje się ona cieńsza.

Edytowane przez Armara
Czas edycji: 2016-03-30 o 17:12
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 19:11   #546
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez foltynka Pokaż wiadomość
ja mam 20 kolorów z Semilaca, 6 z Everlac. Semilaca używam od ponad roku, czasami robiłam 1 dzień przerwy. teraz robie bez przerw co 2,3 tyg.
Fakt jest taki, ze dziewczyny mimo uczelen dalej robiły hybrydy, albo testowały na sobie jakies specyfiki albo pomijały baze bo myślały,ze od niej jest uczelenie. A potem im wychodziło na twarzy, na rekach itd. przecież pisze, że należy zachować srodki ostrożności i nie stosować lakieru bezpośrednio na płytke.
Z kolei dziwny jest przypadek dziewczyny, która dostala uczulenie, sciagła hybrydy, robila swoim 30 stałym klientka, a robiąc w rękawiczkach wróciło jej uczulenie. Pisza, że uczula wszystko. tzn jedna baza, inna hard, jeszcze inne od lakierow lub topu. Bo stosowały baze i top z innej firmy a lakier z semi i dostały.
Na razie się wstrzymam i nic więcej z kolorow nie dokupuje. Tak na wszelki wypadek. A ostatnio myślałam by kupic ta nowa lampe Semilaca za 499zł ale dobrze,ze nie kupiłam

Nieostrozne uzytkowanie to jedno - czyli nakladanie hybrydy na uszkodzone skorki, na uszkodzona plytke, nakladanie lakieru na rece celem sprawdzenia koloru czy czegos. Wtedy "potencjalny" alergen ma duzo wieksze pole do popisu A drugie to to, ze omal nie spadlam z krzesla jak przeczytalam, ze mimo objawow uczulenia, dziewczyny nadal sobie robily hybryde i spotegowaly ten stan reakcji alergicznej (ze cos zadzialo sie z wolnym brzegiem, nieodwracane zmiany w plytce itd) i pozniej ola boga. Trzeba myslec i tyle:P

A to, ze taka reakcja zachodzila nawet w rekawiczkach to normalne - alergen zawsze juz bedzie wywolywal reakcje alergiczna, poprzez wdychanie "oparow" hybrydowych, moga one przenikac przez skore itd.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 19:38   #547
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego, ale na tych wszystkich grupach dziewczyny uczuleniowe nic sobie ni8e dadzą powiedzieć... Dziś jedna pisała że są te zbiorowe pozwy pisane i Semilac dostanie za swoje... o9dezwałam się że z jakiej racji pozew skoro skład jest podany, uczulenia może dostać każdy.... napisałam też że ostatnio miałam uczulenie pijąc Reds'a jabłkowego co mi się nigdy nie zdarzyło wcześniej więc biegnę pozwać producenta że sprzedaje chłam.... potem pisałam też że uczulenie może być z nieumiejętnego posługiwania się produktem... o jej jak zostałam zezwana i zrugana.... to już nic się nie odzywam. Nie urażając tutaj nikogo, większość to pseudostylistki jak dla mnie.... bo jak widzę posta czy można na top nałożyć kolor bo ona nie ma bazy to mnie coś skręca. I jeszcze jak chce sie coś doradzić i powiedzieć że robi coś źle to potrafią wyzwać od przemądrzałych i mądralińskich... one robią wszystko super tylko te produkty są do niczego
A niby na jakiej podstawie chca tego odszkodowania? Bo Semilac spodwowal im rozstroj zdrowia w postaci powstania alergii? Odpowiedzialnosc producenta nie zachodzi az tak daleko. Zrobil produkt, ktorego skladniki nie sa w zaden sposob zakazane, wiec na jakiej podstawie ma byc odpowiedzialny za indywidualna reakcje organizmu? Co innego gdyby wpuscil do obrotu kosmetyk z zakazanym skladnikiem albo wadliwy ewentualnie gdyby lakier nie przeszedl testow tolerancji i one wywolalyby reakcje alergiczne.

Nawet jezeli na upartego mozna przyjac, ze Semilac bedzie odpowiedzialny - to co najwyzej do zwrotu kosztow zakupu masci, ewentualnie odczulania czy zakupu lekow na alergie, ale zadnej dodatkowej kasy to one nie wydebia. Dowodowo tez ciezko im bedzie to wszystko wykazac.

Poza tym na opakowaniu jest napisane, tylko do uzytku profesjonalnego, wiec na moje oko roszczenia tych wszystkich dziewczyn, ktore hybrydy robia hm... amatorsko, bez prowadzenia dzialalnosci gospodarczej i bez odpowiednich kursow - odpadna. Uzywaly lakierow bez odpowiednich przygotowania, w zasadzie na wlasne ryzyko. W przypadku babek, ktore juz np. prowadza salon, mozna domniemywac to, ze sa profesjonalne i wiedza jak sie obchodzic z takim produktem.

Niiech sobie wnosza te pozwy, podejrzewam, ze sedzia oddali im powodztwo, a one beda musialy ponosic koszty postepowania. Moze to je otrzezwi troche.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 21:02   #548
Kruk Czarny
Zakorzenienie
 
Avatar Kruk Czarny
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Przeworsk-> Rzeszów-> Lublin
Wiadomości: 3 776
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Nieostrozne uzytkowanie to jedno - czyli nakladanie hybrydy na uszkodzone skorki, na uszkodzona plytke, nakladanie lakieru na rece celem sprawdzenia koloru czy czegos. Wtedy "potencjalny" alergen ma duzo wieksze pole do popisu A drugie to to, ze omal nie spadlam z krzesla jak przeczytalam, ze mimo objawow uczulenia, dziewczyny nadal sobie robily hybryde i spotegowaly ten stan reakcji alergicznej (ze cos zadzialo sie z wolnym brzegiem, nieodwracane zmiany w plytce itd) i pozniej ola boga. Trzeba myslec i tyle:P

A to, ze taka reakcja zachodzila nawet w rekawiczkach to normalne - alergen zawsze juz bedzie wywolywal reakcje alergiczna, poprzez wdychanie "oparow" hybrydowych, moga one przenikac przez skore itd.
Serio ktoś sprawdza kolor na ręce?
Kruk Czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 22:10   #549
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez Kruk Czarny Pokaż wiadomość
Serio ktoś sprawdza kolor na ręce?
Nie wiem, ale gdzies czytalam, ze laski mazialy lakierami po dloniach :P
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:09   #550
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A niby na jakiej podstawie chca tego odszkodowania? Bo Semilac spodwowal im rozstroj zdrowia w postaci powstania alergii? Odpowiedzialnosc producenta nie zachodzi az tak daleko. Zrobil produkt, ktorego skladniki nie sa w zaden sposob zakazane, wiec na jakiej podstawie ma byc odpowiedzialny za indywidualna reakcje organizmu? Co innego gdyby wpuscil do obrotu kosmetyk z zakazanym skladnikiem albo wadliwy ewentualnie gdyby lakier nie przeszedl testow tolerancji i one wywolalyby reakcje alergiczne.

Nawet jezeli na upartego mozna przyjac, ze Semilac bedzie odpowiedzialny - to co najwyzej do zwrotu kosztow zakupu masci, ewentualnie odczulania czy zakupu lekow na alergie, ale zadnej dodatkowej kasy to one nie wydebia. Dowodowo tez ciezko im bedzie to wszystko wykazac.

Poza tym na opakowaniu jest napisane, tylko do uzytku profesjonalnego, wiec na moje oko roszczenia tych wszystkich dziewczyn, ktore hybrydy robia hm... amatorsko, bez prowadzenia dzialalnosci gospodarczej i bez odpowiednich kursow - odpadna. Uzywaly lakierow bez odpowiednich przygotowania, w zasadzie na wlasne ryzyko. W przypadku babek, ktore juz np. prowadza salon, mozna domniemywac to, ze sa profesjonalne i wiedza jak sie obchodzic z takim produktem.

Niiech sobie wnosza te pozwy, podejrzewam, ze sedzia oddali im powodztwo, a one beda musialy ponosic koszty postepowania. Moze to je otrzezwi troche.
Wcześniej burzyły się, że Semilac ma gdzieś ich uczulenia i wysyłają każdemu kopiuj wklej wiadomość. Ostatnio odpisali komuś że proponują współpracę z ich dermatologiem, wizyta darmowa itp itd i znowu nagonka - że jakby nie mieli nic do ukrycia to by nie proponowali dermatologa... no ludzie Tak źle, tak jeszcze gorzej. Dziwna ta grupa uczuleniowa, nie wkładam kija w mrowisko bo znów zostanę zwyzywana
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:35   #551
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez foltynka Pokaż wiadomość
mam 033, 042, 128 i 131 mint tez by mi się przydał




też to czytałam, że skoro proponują dermatologa to się niby do winy przyznają.




Ale skoro dostają nawet przez rękawiczki ?? to tego nie rozumiem. Musieli się jakos zabezpieczyć. Nikt z nimi nie wygra.




ja dopiero po pół roku stosowania natrafiłam na info o uczuleniach i filmiki, ciagle jestem w szoku....
o tych lakierach nic nie wiem, widziałam tylko ich reklamę na wizażu. U Mnie osobiście baza i top z shellaca się nie sprawdziły. w salonie gdzie robiłam mimo iż zabezpieczano wolny brzeg, lakier odpryskiwał na koncowkach po ok 3dniach. obecnie na semilac przez 3 tyg mi nic nie odpada, nie odpryskuje. Tak jakby top z shellaca był bardziej jak baza, nie jest taki gruby, że tak powiem.
Jeżeli ktoś już reaguje alergiczne na jakąś substancję to naprawdę niewiele trzeba aby organizm podjął walkę. Wystarczy np. że będzie się sprzątało bez rękawiczek waciki, buteleczki czy czyściło narzędzia. I już jest ryzyko wystąpienia reakcji obronnej organizmu. Dla przykładu, mój znajomy ma alergię pokarmową na jabłka, ok, niby nie problem, nie je jabłek i tyle. Ale on nie może nawet przebywać koło jabłek. Wystarczy że ktoś w tym samym pomieszczeniu będzie jadł/obierał jabłko i od razu alergia daje o sobie znać. Tak silny jest tu alergen. W przypadku hybryd może być to samo.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 19:59   #552
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Wcześniej burzyły się, że Semilac ma gdzieś ich uczulenia i wysyłają każdemu kopiuj wklej wiadomość. Ostatnio odpisali komuś że proponują współpracę z ich dermatologiem, wizyta darmowa itp itd i znowu nagonka - że jakby nie mieli nic do ukrycia to by nie proponowali dermatologa... no ludzie Tak źle, tak jeszcze gorzej. Dziwna ta grupa uczuleniowa, nie wkładam kija w mrowisko bo znów zostanę zwyzywana
Bo uczulenie - to jest specyficzny rodzaj reklamacji, zas konsultacja z dermatologiem , miesci sie w zakresie postepowania reklamacyjnego. To on dradza co zrobic by poradzic sobie z tym uczuleniem itd. Jezeli nie korzystaja z jego pomocy, to same sobie strzelaja w stope.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:11   #553
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

One na tej grupie mają tak bojowe nastawienie że lepiej się w ogóle nie odzywać tam. Śmieszne są te pozwy itp ale jak im się nudzi... Czas stracony no ale jak ktoś nie ma co robić to wymyśla głupoty. A wszystko co związane z semilac kojarzy im się z teoria spiskowa. Zmiana nazwy firmy, dermatolog, wypisanie składu na butelce, ostrzeżenia że do użytku profesjonalnego, to wszytko spisek przeciwko nim. Ot taka psychoza trochę.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:15   #554
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
One na tej grupie mają tak bojowe nastawienie że lepiej się w ogóle nie odzywać tam. Śmieszne są te pozwy itp ale jak im się nudzi... Czas stracony no ale jak ktoś nie ma co robić to wymyśla głupoty. A wszystko co związane z semilac kojarzy im się z teoria spiskowa. Zmiana nazwy firmy, dermatolog, wypisanie składu na butelce, ostrzeżenia że do użytku profesjonalnego, to wszytko spisek przeciwko nim. Ot taka psychoza trochę.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Jak dobrze , ze nie mam facebooka No to niech pisza te pozwy, jak beda musily pokryc koszty postepownaia, to pewnie pojda po rozum do glowy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:16   #555
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Pseudofeministko dobrze powiedziane ja zapisałam się do tej grupy, bo miałam nadzieję, że otrzymam wskazówki jakie leki działają na uczulenie, niestety, zdziwiłam się i teraz rzadko tam zaglądam.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------



Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]



Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2016-04-01 o 10:44
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 18:55   #556
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej, hej.

Mnie też dopadło uczulenie. Co prawda bardzo delikatne, ale jednak. W Wielką Sobotę przedłużyłam sobie paznokcie Extra Base z Neonail. Następnego dnia zaczęły pojawiać się u mnie swędzące pęcherze na 3 palcach. Przez kilka dni piłam wapno i uczulenie przeszło. Dzisiaj ściągnęłam hybrydy.

Czy, którąś z was uczuliła Extra Base z Neonail? Pierwszy raz wystąpiło u mnie uczulenie. To był też pierwszy raz kiedy przedłużałam paznokcie.

23 kwietnia idę na Wesele i zastanawiam się czy nie spróbować zrobić hybrydy na naturalnej płytce bez przedłużania.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 23:49   #557
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Hej, hej.

Mnie też dopadło uczulenie. Co prawda bardzo delikatne, ale jednak. W Wielką Sobotę przedłużyłam sobie paznokcie Extra Base z Neonail. Następnego dnia zaczęły pojawiać się u mnie swędzące pęcherze na 3 palcach. Przez kilka dni piłam wapno i uczulenie przeszło. Dzisiaj ściągnęłam hybrydy.

Czy, którąś z was uczuliła Extra Base z Neonail? Pierwszy raz wystąpiło u mnie uczulenie. To był też pierwszy raz kiedy przedłużałam paznokcie.

23 kwietnia idę na Wesele i zastanawiam się czy nie spróbować zrobić hybrydy na naturalnej płytce bez przedłużania.
Wyszlo Ci uczulenie w swieta i dopiero dzis sciagnelas hybrydy??? Naprawde odwazne jestescie...

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 11:26   #558
kropelka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja już chyba jestem na tyle uczulona na te hybrydy i inne ze wczoraj wieczorem włożyłam lewą rękę do kartonika w którym mam wszystko do paznokci hybrydowych i rano patrzę bąbelki na dłoni są coś tam pamiętam ze w nocy mnie zaswedzialo. Malutka powierzchnia co prawda ale jednak są. Na swoich paznokciach już nie mam hybrydy ani nic. Doprowadzam je do porządku, chyba muszę się pożegnać z hybryda na zawsze
kropelka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-04, 20:29   #559
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Wyszlo Ci uczulenie w swieta i dopiero dzis sciagnelas hybrydy??? Naprawde odwazne jestescie...

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
No, a pozniej pozwy, bo paznokcie odpadaja :P

Rece czasami opadaja, serio. Wcale nie dziwia mnie te powiklania.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kropelka92 Pokaż wiadomość
Ja już chyba jestem na tyle uczulona na te hybrydy i inne ze wczoraj wieczorem włożyłam lewą rękę do kartonika w którym mam wszystko do paznokci hybrydowych i rano patrzę bąbelki na dłoni są coś tam pamiętam ze w nocy mnie zaswedzialo. Malutka powierzchnia co prawda ale jednak są. Na swoich paznokciach już nie mam hybrydy ani nic. Doprowadzam je do porządku, chyba muszę się pożegnać z hybryda na zawsze
No niestety. Organizm na kazdy kontakt z alrgenem bedzie juz dzialal w ten sposob.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 12:25   #560
kropelka92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 7
Dot.: Uczulenie na hybryde

I oczywiście plama na szyji co nie daje o sobie zapomnieć. Ale dzisiaj już potraktuje ja mascia, jest na sterydach ale tylo ona mi pomaga. Trzeba dac sobie spokój z hybrydami, co jak co ale zdrowie najważniejsze
kropelka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 16:47   #561
0llo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć Dziewczyny!



Jeśli piszę w złym topicu to od razu bardzo przepraszam. Nie umiem się jakoś w tym rozeznać:/



Mam problem i nie bardzo wiem co mam zrobić.

Otóż wczoraj położyłam sobie 5 hybrydę z rzędu. Poprzedni lakier (samilac 104) zdejmował mi się bardzooo topornie. Bardzo długo moczyłam w acetonie bo za cholerę nie chciał zejść.

Jednego pazokcia zadarłam ale pozostałe mają się dobrze.

Do tej pory wszystko miałam semilaca. Wczoraj top i baza semilaca a kolor Cosmetic Zone i to na dodatek biały, czyli dłużej utwardzany.

Do tej pory nic nigdy mi nie było a wczoraj już podczas szuszenia w lampie piekły mnie paznokcie. Tj to co jest pod nimi. Zrzuciłam to wczoraj na nadmierne naświetlanie, każda warstwa po 4 minuty. Po utwardzeniu wszystko było ok a dziś zaczął mnie boleć prawy kciuk a po kilku godzinach lewy. Inne palce póki co bez bólu.



Czy to uczulenie na CZ? Pierwszy raz ich używałam. Ale bolą mnie tylko kciuki i te nie były zadarte.Czy może reakcja na mega długie mordowanie paznokci w acetonie?

I teraz co dalej? Zdejmować i znów moczyć w acetonie czy czekać co dalej?

Jakieś sugestie?
0llo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:41   #562
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez 0llo Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!



Jeśli piszę w złym topicu to od razu bardzo przepraszam. Nie umiem się jakoś w tym rozeznać:/



Mam problem i nie bardzo wiem co mam zrobić.

Otóż wczoraj położyłam sobie 5 hybrydę z rzędu. Poprzedni lakier (samilac 104) zdejmował mi się bardzooo topornie. Bardzo długo moczyłam w acetonie bo za cholerę nie chciał zejść.

Jednego pazokcia zadarłam ale pozostałe mają się dobrze.

Do tej pory wszystko miałam semilaca. Wczoraj top i baza semilaca a kolor Cosmetic Zone i to na dodatek biały, czyli dłużej utwardzany.

Do tej pory nic nigdy mi nie było a wczoraj już podczas szuszenia w lampie piekły mnie paznokcie. Tj to co jest pod nimi. Zrzuciłam to wczoraj na nadmierne naświetlanie, każda warstwa po 4 minuty. Po utwardzeniu wszystko było ok a dziś zaczął mnie boleć prawy kciuk a po kilku godzinach lewy. Inne palce póki co bez bólu.



Czy to uczulenie na CZ? Pierwszy raz ich używałam. Ale bolą mnie tylko kciuki i te nie były zadarte.Czy może reakcja na mega długie mordowanie paznokci w acetonie?

I teraz co dalej? Zdejmować i znów moczyć w acetonie czy czekać co dalej?

Jakieś sugestie?
Zwykle przepilowanie plytki. Nie popadajcie juz w paranoje... Zaszczypie zaboli o juz uczulenie.... Obserwuj czy sie zmiany nie wytworzyly. Jesli piejlo w lampie to przepilowalas plytke. Boli bo pazurek jest bardziej wrazliwy.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 18:43   #563
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie to nie uczulenie. Jeśli piekło cię w lampie może masz już zniszczone pazurki. Może już ich nie maltretuj acetonem,zostaw i zadbaj o regenerację, czyli olejowanie,witaminy itp

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maarlin
Czas edycji: 2016-04-06 o 09:26
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 19:50   #564
0llo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wydaje mi się, że nie przepiłowałam płytki. Mam na prawdę grube paznokcie i musiałabym dość ostro je zjechać, czego nigdy nie zrobiłam. Płytkę na prawdę bardzo delikatnie matowię, zresztą mam z natury suche paznokcie, więc nie muszę ich piłować znacznie.

Mam wrażenie, że to jednak maltretacja acetonem, bo prawy kciuk mi odpuścił. Lewy pewnie niedługo też się uspokoi
Może piłowanie po takiej długiej ekspozycji na aceton jest dobiło.

Nie popadam w paranoję i nie uważam, że to uczulenie. Użyłam innego lakieru i opcja uczulenia była prawdopodobna, ale mało. Dlatego chciałam zapytać bardziej doświadczonych

Niemniej, dziękuję Wam za odpowiedzi

Pazurki olejuje odkąd tylko wróciłam do domu
0llo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 12:22   #565
akane90
Raczkowanie
 
Avatar akane90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam
chciałam Wam dziewczyny napisać że moje uczulenie pojawiło się od cleanera, zmieniłam go na spirytus salicylowy i uczulenia brak
znów używam semilaców i nic się nie dzieję. Może Wam ta inf. pomoże pozdrawiam
akane90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 17:11   #566
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Hej dziewczyny!
Jak długo używacie Semilaców? I czy robicie przerwy między kolejnymi malowaniami paznokci?
Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł kupienia zestawu startowego ale ostatnio wszędzie widzę zatrważające ilości postów nt. uczulenia po Semilacach, często po kilku miesiącach, nawet po 1,5 roku stosowania Zauważyłam też, że tych informacji na temat uczuleń jest o wiele więcej po tym jak Semilac zmienił buteleczki i wprowadził bazę witaminową (która notabene jest teraz w zestawie startowym). I tak waham się czy kupować czy nie. Co prawda miałam już kilka razy hybrydy, m. in. Semilaciem i nic się nie działo ale widząc te zdjęcia paznokci po uczuleniu jestem nieco przerażona.
Może głupie pytanie, ale jak jest u was? Nie boicie się, że na obecną chwilę jest ok ale kiedyś to świństwo może też u was wyskoczyć?
Straszny mam dylemat z tym zakupem, byłam już nastawiona na 100% i coś mnie podkusiło żeby poczytać na internecie o tym. Ostatnie miesiące to same wiadomości o tych uczuleniach, nawet przeglądając konto na Fb Semilaca -> opinie, ostatnie to głównie na temat uczuleń.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 18:04   #567
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jak długo używacie Semilaców? I czy robicie przerwy między kolejnymi malowaniami paznokci?
Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł kupienia zestawu startowego ale ostatnio wszędzie widzę zatrważające ilości postów nt. uczulenia po Semilacach, często po kilku miesiącach, nawet po 1,5 roku stosowania Zauważyłam też, że tych informacji na temat uczuleń jest o wiele więcej po tym jak Semilac zmienił buteleczki i wprowadził bazę witaminową (która notabene jest teraz w zestawie startowym). I tak waham się czy kupować czy nie. Co prawda miałam już kilka razy hybrydy, m. in. Semilaciem i nic się nie działo ale widząc te zdjęcia paznokci po uczuleniu jestem nieco przerażona.
Może głupie pytanie, ale jak jest u was? Nie boicie się, że na obecną chwilę jest ok ale kiedyś to świństwo może też u was wyskoczyć?
Straszny mam dylemat z tym zakupem, byłam już nastawiona na 100% i coś mnie podkusiło żeby poczytać na internecie o tym. Ostatnie miesiące to same wiadomości o tych uczuleniach, nawet przeglądając konto na Fb Semilaca -> opinie, ostatnie to głównie na temat uczuleń.
Miałam to samo jakiś czas temu Ja nigdy nie miałam na paznokciach hybryd więc ryzykuje ale jestem dobrej myśli i kupuje Tylko nie zestaw a sama sobie komponuje
Myślę, że osoby które mają uczulenie robią dużo szumu koło tego i dlatego wydaję się, że tych uczulonych jest dużo więcej niż nie uczulonych Jak to mówią. Nie ma ryzyka nie ma zabawy
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 19:36   #568
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jak długo używacie Semilaców? I czy robicie przerwy między kolejnymi malowaniami paznokci?
Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł kupienia zestawu startowego ale ostatnio wszędzie widzę zatrważające ilości postów nt. uczulenia po Semilacach, często po kilku miesiącach, nawet po 1,5 roku stosowania Zauważyłam też, że tych informacji na temat uczuleń jest o wiele więcej po tym jak Semilac zmienił buteleczki i wprowadził bazę witaminową (która notabene jest teraz w zestawie startowym). I tak waham się czy kupować czy nie. Co prawda miałam już kilka razy hybrydy, m. in. Semilaciem i nic się nie działo ale widząc te zdjęcia paznokci po uczuleniu jestem nieco przerażona.
Może głupie pytanie, ale jak jest u was? Nie boicie się, że na obecną chwilę jest ok ale kiedyś to świństwo może też u was wyskoczyć?
Straszny mam dylemat z tym zakupem, byłam już nastawiona na 100% i coś mnie podkusiło żeby poczytać na internecie o tym. Ostatnie miesiące to same wiadomości o tych uczuleniach, nawet przeglądając konto na Fb Semilaca -> opinie, ostatnie to głównie na temat uczuleń.
Jesteś chyba 3 osobą w ciągu jakiś 2 tyg zaczynających tu ten temat... Macie osobny temat na te wasze uczulenia...
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:15   #569
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Jesteś chyba 3 osobą w ciągu jakiś 2 tyg zaczynających tu ten temat... Macie osobny temat na te wasze uczulenia...

Może gdybyś przeczytała to byś wiedziała, że pytam osoby nie uczulone co na ten temat myślą, a nie te, które uczulenia dostały. A właśnie takie wypowiadają się na wątku uczuleniowym.

A uczulenia wcale nie "nasze" bo ja go nie mam.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:32   #570
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Hybrydy Semilac- cz.2

To się nie martw na zapas, szkoda nerwów. ;-)

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.