karma dla zwierząt na wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-10, 16:56   #1
siekierrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 286
Question

karma dla zwierząt na wesele


temat może wydawać się okołoweselny, ale poszukuję opinii osób nie związanych z organizacją wesel.
Wkrótce się pobieramy, i organizujemy wesele. Dużo ludzi zamiast kwiatów prosi o kupony totolotka/wino/etc. My chcielibyśmy dostać karmę dla zwierząt, którą moglibyśmy po weselu przekazać schronisku.
Niestety pomysł nie spotkał się z aprobatą wśród ludzi, z którymi o tym rozmawiamy. Spotkałam się z komentarzami, że to głupie/ że wymyślamy/ że po co nam to/ że ludziom nie chce się nosić i i tak kupią kwiaty.
A my nie chcemy kwiatów, które, choć piękne, szybko zwiędną ( do tego mieszkamy za granicą, a wesele robimy w PL.)
Zaczynam się zastanawiać, czy naprawdę jest to odbierane tak negatywnie?
jak powiedzieć gościom o inicjatywie?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie.
siekierrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:06   #2
Andro88
Raczkowanie
 
Avatar Andro88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 127
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Może powiedz im żeby kasę która przeznaczyliby na kwiaty wpłacili bezpośrednio na ki to jakiegoś schroniska? To nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku ale mogą wtedy tego nie zrobić i zostawić tą kasę sobie.
Andro88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:10   #3
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Napiszcie na zaproszeniu, że prosicie o taką karmę i po problemie. Część gości i tak się nie zastosuje, ale trudno. Mnie to byłoby nawet wygodniej kupić karmę (wiadomo - nie jakichś gigantycznych rozmiarów) i nieść ją w torebce (w sensie papierowej, do kopertówki mogłaby się nie zmieścić ) niż uciskać się z kwiatami. Cieszyłam się, gdy kiedyś dostałam zaproszenie z prośbą o kupon lub przybory szkolne.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:13   #4
201701300910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 196
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Rzeczywiście ciężko ciągnąć ze sobą karmę dla zwierząt, albo ludziom będzie wydawało się to głupie. Może spróbujcie czegoś innego- np. zabawki typu pluszaki, wyprawki do szkoły (długopisy, zeszyty, itp.), które potem przekażecie do domu dziecka?
201701300910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:13   #5
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Wg. mnie prościej by było po prostu przyjmować koperty z forsą i samemu zakupić już tą karmę. Mi się Wasz pomysł nie podoba i nie kupiłabym Wam karmy.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:14   #6
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Moja siostra z mężem poprosili o karmę dla zwierząt, nikogo o zdanie nie pytali. Były oczywiście osoby, które przychodziły z kwiatami, ale większość spełniła prośbę plus chwalili pomysł. Sama z TŻ planujemy zrobić to samo
Nuova jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:14   #7
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Wg. mnie prościej by było po prostu przyjmować koperty z forsą i samemu zakupić już tą karmę. Mi się Wasz pomysł nie podoba i nie kupiłabym Wam karmy.
To już całkiem głupi pomysł. Kasę i tak się dostaje, a nikt raczej nie poprosi, by zamiast kwiatów dać dodatkową kopertę na karmę.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 17:21   #8
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
To już całkiem głupi pomysł. Kasę i tak się dostaje, a nikt raczej nie poprosi, by zamiast kwiatów dać dodatkową kopertę na karmę.
Cały ten pomysł jest słaby. Ta karma tu nie pasuje, co więcej - jest ciężka, ma specyficzny zapach (mimo że jest zapakowana).
Skoro chcą wesprzeć schronisko - niech sami to zrobią na własną rękę.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:23   #9
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Cały ten pomysł jest słaby. Ta karma tu nie pasuje, co więcej - jest ciężka, ma specyficzny zapach (mimo że jest zapakowana).
Skoro chcą wesprzeć schronisko - niech sami to zrobią na własną rękę.
A nie ma jakichś małych puszek np? Nie znam się na karmach raczej.

Wydaje mi się, że tutaj głównie chodzi o zamiennik dla kwiatów, które nie mają żadnej wartości. Bo jasne, fajnie dostać bukiet kwiatów, który przyozdobi stół, ale nie 50 zmaltretowanych, które za chwilę padną.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:37   #10
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Ja ogólnie nie jestem zwolenniczką takich rzeczy. Od jakiegoś czasu panuje jakaś dziwna moda na pisanie na zaproszeniach wierszyków-rymowanek informujących gości, że na prezent mają być pieniądze, a zamiast kwiatów, a to wino, a to książka, a to kupon totka, a to karma. Dla mnie trochę słabe jest narzucanie gościom jaki mają przynieść prezent i na co wydać swoje pieniądze.
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:40   #11
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

A ja sobie zwyczajnie pomyślałam, że autorka chce zaserwować karmę gościom.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 17:47   #12
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A ja sobie zwyczajnie pomyślałam, że autorka chce zaserwować karmę gościom.
Z cateringiem moze być różnie wiec jedzenia bedzie dużo.
Według mnie słaby pomysł. Nikt nie bedzie targał 1kg karmy na wesele albo puszki.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:52   #13
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Czemu słaby? Można zrobić coś dobrego, zgodnie ze swoimi przekonaniami. Tez nie chciałabym naręczy kwiatów. Inaczej też można zrobić, stawiając jakąś skrzynkę na pieniądze. Zamiast wydać 20 zł na kwiatki, pójdą one do schroniska, albo zostanie za to kupiona karma. Jaka jest różnica między tachaniem kwiatów a puszki karmy? Przecież to nie musi być wór 5 kilo.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 17:57   #14
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie jestem zwolenniczką takich rzeczy. Od jakiegoś czasu panuje jakaś dziwna moda na pisanie na zaproszeniach wierszyków-rymowanek informujących gości, że na prezent mają być pieniądze, a zamiast kwiatów, a to wino, a to książka, a to kupon totka, a to karma. Dla mnie trochę słabe jest narzucanie gościom jaki mają przynieść prezent i na co wydać swoje pieniądze.
zgadzam się
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:03   #15
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Lubię wspierać schronisko, ale nie spodobałby się mi ten pomysł.
Często karma śmierdzi lub ma intensywny zapach, w dodatku jest nieporęczna.

Zapomniałam o karmie w puszce, mój błąd. Puszka to spoko opcja.

Edytowane przez 397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Czas edycji: 2016-08-12 o 23:32
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:06   #16
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

O jejku...Niektórzy nie kupują nawet kwiatów tylko dala kopertę. W sumie ja zawsze kiedy nie ma informacji o tym czy ktos chce cos zamiast kwiatów daje tylko kopertę, często choc nie zawsze powiększona o koszt ewentualnych kwiatów. Jak jest wskazówka- to kupuje wino, książki, karmę,totka czy co tam chca a chca różne rzeczy. Nie ma problemu z czymś co można kupic wczesniej i co nie wazy więcej niż 3 kg.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:07   #17
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja ogólnie nie jestem zwolenniczką takich rzeczy. Od jakiegoś czasu panuje jakaś dziwna moda na pisanie na zaproszeniach wierszyków-rymowanek informujących gości, że na prezent mają być pieniądze, a zamiast kwiatów, a to wino, a to książka, a to kupon totka, a to karma. Dla mnie trochę słabe jest narzucanie gościom jaki mają przynieść prezent i na co wydać swoje pieniądze.
Dla mnie to praktyczne rozwiązanie. Po co dostawać dziwną pościel z owcy albo komplet bardzo drogich sztućców, który zupełnie nie jest w stylu obdarowywanych?
Sama powiedziałam, że na osiemnastkę wolę kasę, bo chcę za to wyjechać na kurs językowy za granicę.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:09   #18
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Chęć pomocy schroniskom bardzo pochwalam. Jednak nie wyobrażam sobie tego w praktyce. Może jeszcze w postaci puszki jakos to przejdzie, ale ekonomicznie byłoby zakupić też sucha karmę, a ta jak wiadomo różami nie pachnie.
Lepiej byłoby poprosić gości o pieniadze zaznaczając, ze skoro mieszkacie za granicą, to i tak nie dacie rady przewieść przez granice tych wszystkich podarków, a i transport ich wiązałby się z dodatkowym kosztem. A z zebranych pieniedzy zawsze można jakąś część przeznaczyć na cele charytatywne.
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:09   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A ja sobie zwyczajnie pomyślałam, że autorka chce zaserwować karmę gościom.
a ja ze goscie przychodza ze swoimi psami, kotami etc. i trzeba im tez cos dac jesc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 18:12   #20
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a ja ze goscie przychodza ze swoimi psami, kotami etc. i trzeba im tez cos dac jesc.
Miałam podobne skojarzenia...
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:15   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Albo skarbonka ustawiona na weselu, albo przyjmowanie kopert i potem z tych pieniędzy obkupienie schroniska w co tylko potrzebuje. Jeżeli ludzie będą sami mieć wpłacać na konto schroniska, to obawiam się, że skończy się tak, jak w przypadku jakiegoś słynnego wesela, że goście mało wpłacili. Jeżeli będą mieli sami kupić karmę, to niektórzy kupią dobrą, a inni świństwo, którego żaden pies nie powinien ruszać (bo mogą się nie znać, nie że zła wola). W przypadku małego wesela dałoby się pewnie to zorganizować, w przypadku większego naprawdę ta kasa lub skarbonka to chyba najbezpieczniejsza sprawa. A prezenty rzeczowe? Też przecież można je przekazać schronisku - urządzą licytację.

Natomiast co do karmy zamiast kwiatków, to musielibyście jeszcze określić jaka karma. Bo naprawdę karma w stylu "5% mięsa" to wiecie co? Lepiej żeby te kwiatki kupili.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-08-10 o 18:17
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:19   #22
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Ja jestem przeciwna skarbonkom i osobnym kopertom, może to zostac odebrane jako próba wyciągnięcia od gościa dodatkowej kasy.
Wolałabym zaznaczyc podczas zapraszania, ze chce tylko pieniądze. Przecież można wspomóc potrzebujących bez rozgłaszania tego na prawo i lewo.
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:20   #23
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez siekierrra Pokaż wiadomość
temat może wydawać się okołoweselny, ale poszukuję opinii osób nie związanych z organizacją wesel.
Wkrótce się pobieramy, i organizujemy wesele. Dużo ludzi zamiast kwiatów prosi o kupony totolotka/wino/etc. My chcielibyśmy dostać karmę dla zwierząt, którą moglibyśmy po weselu przekazać schronisku.
Niestety pomysł nie spotkał się z aprobatą wśród ludzi, z którymi o tym rozmawiamy. Spotkałam się z komentarzami, że to głupie/ że wymyślamy/ że po co nam to/ że ludziom nie chce się nosić i i tak kupią kwiaty.
A my nie chcemy kwiatów, które, choć piękne, szybko zwiędną ( do tego mieszkamy za granicą, a wesele robimy w PL.)
Zaczynam się zastanawiać, czy naprawdę jest to odbierane tak negatywnie?
jak powiedzieć gościom o inicjatywie?
Myślę, że możnaby spróbować czegoś łatwiejszego dla gości (żeby nie wozić ze sobą karmy).
Zapytałabym czy lokalne schronisko nie mogłoby podesłać wolontariusza z oplombowaną puszką, który zebrałby od gości datek (na schronisko właśnie).
Gości o tym poinformować. Jak się nie dostosują, trudno. Niektórym nie przetłumaczysz.
A jeśli ktoś uważa cię za głupka, bo masz taki pomysł... to wg mnie rzuca światło na waszą relację.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:22   #24
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A ja sobie zwyczajnie pomyślałam, że autorka chce zaserwować karmę gościom.
Ja w pierwszej chwili też prawie oplułam monitor
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:41   #25
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Super pomysł Autorko, bardzo często realizowany w moich stronach Nie spotkałam się nigdy z taką dezaprobatą, jaką zaprezentowali Twoi znajomi.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez siekierrra Pokaż wiadomość
jak powiedzieć gościom o inicjatywie?
Albo ustnie przy okazji rozwożenia zaproszeń, albo napiszcie to na zaproszeniach
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:43   #26
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;64018986]Dla mnie to praktyczne rozwiązanie. Po co dostawać dziwną pościel z owcy albo komplet bardzo drogich sztućców, który zupełnie nie jest w stylu obdarowywanych?
Sama powiedziałam, że na osiemnastkę wolę kasę, bo chcę za to wyjechać na kurs językowy za granicę.[/QUOTE]

Większość i tak daje kasę. A jak ktoś będzie chciał dać pościel z owcy to i tak ją da bez względu na to co będzie napisane na zaproszeniu. No mi by było głupio zaprosić znajomych na urodziny i powiedzieć, że na prezent chce kasę. W ogóle cokolwiek. Owszem jakby się mnie ktoś zapytał co chce to ok, ale tak sama z siebie bym nie wypaliła, że mają mi dać to i to.

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Myślę, że możnaby spróbować czegoś łatwiejszego dla gości (żeby nie wozić ze sobą karmy).
Zapytałabym czy lokalne schronisko nie mogłoby podesłać wolontariusza z oplombowaną puszką, który zebrałby od gości datek (na schronisko właśnie).
Gości o tym poinformować. Jak się nie dostosują, trudno. Niektórym nie przetłumaczysz.
A jeśli ktoś uważa cię za głupka, bo masz taki pomysł... to wg mnie rzuca światło na waszą relację.
Wolontariusz z puszką? Może zaprosić od razu Owsiaka i zrobić drugie WOŚP Ja też jestem za pomaganiu innym, ale ludzie bez przesady. Dla mnie to wygląda trochę tak jakby ktoś na siłę chciał pokazać jak to bardzo lubi pomagać i jakie to ma oryginalne pomysły.
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:48   #27
z_danowskich
wiosna sewastopolska
 
Avatar z_danowskich
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 134
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Jak chcecie się udzielać charytatywnie, to spoko, ale czemu zmuszać do tego innych i w dodatku na ślubie? Chcecie pomóc schronisku? Ok, to sami sobie kupcie tę karmę. Odrzuca mnie, jak na wstępie już młodzi sugerują, że jakiś prezent typu kwiatki jest dla nich nie na rękę. Buractwo. Poza tym ostatnie, na co mam chęć, to tachać karmę pod kościoł... Jak byłam mała, dorośli uczyli mnie, że to niegrzeczne pouczać innych, co bym chciała dostać na urodziny. Przychodzi sezon wesel i okazuje się, że dorośli ludzie jak najbardziej mają listę życzeń komedia.
z_danowskich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:52   #28
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez z_danowskich Pokaż wiadomość
Jak chcecie się udzielać charytatywnie, to spoko, ale czemu zmuszać do tego innych i w dodatku na ślubie? Chcecie pomóc schronisku? Ok, to sami sobie kupcie tę karmę. Odrzuca mnie, jak na wstępie już młodzi sugerują, że jakiś prezent typu kwiatki jest dla nich nie na rękę. Buractwo. Poza tym ostatnie, na co mam chęć, to tachać karmę pod kościoł... Jak byłam mała, dorośli uczyli mnie, że to niegrzeczne pouczać innych, co bym chciała dostać na urodziny. Przychodzi sezon wesel i okazuje się, że dorośli ludzie jak najbardziej mają listę życzeń komedia.
jakie zmuszanie?
nie chcą tradycyjnych kwiatów i proponują gościom inną formę świętowania. a tu obraza ze strony gości.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 18:55   #29
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez z_danowskich Pokaż wiadomość
Jak chcecie się udzielać charytatywnie, to spoko, ale czemu zmuszać do tego innych i w dodatku na ślubie? Chcecie pomóc schronisku? Ok, to sami sobie kupcie tę karmę. Odrzuca mnie, jak na wstępie już młodzi sugerują, że jakiś prezent typu kwiatki jest dla nich nie na rękę. Buractwo. Poza tym ostatnie, na co mam chęć, to tachać karmę pod kościoł... Jak byłam mała, dorośli uczyli mnie, że to niegrzeczne pouczać innych, co bym chciała dostać na urodziny. Przychodzi sezon wesel i okazuje się, że dorośli ludzie jak najbardziej mają listę życzeń komedia.


buractwo, to jest nieuszanowanie woli państwa młodych, na których koszt bawisz się na weselu i którzy są najważniejszymi postaciami podczas tego wesela i ślubu.
Autorko, żeby uniknąć kwasów, ja bym rozwiązała problem w taki sposób, żeby poprosić o kasę, a potem przekazać część z tych pieniędzy na karmę. Koperta ciężka do noszenia nie jest, więc nie będzie wymówki, a ludzi to nie powinno w ogóle obchodzić, czy wydacie kasę na szampana, odkurzacz, wycieczkę czy właśnie na karmę dla zwierząt ze schroniska.
A co do negatywnego odbioru - gdybyś powiedziała, że to "na dzieci", pewnie reakcje większa część reakcji byłaby inna a zwierzęta, jeszcze ze schroniska - phi pewnych rzeczy ludzie nie chcą, a może nie są w stanie zrozumieć - niestety

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2016-08-10 o 19:00
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 19:02   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: karma dla zwierząt na wesele

Cytat:
Napisane przez Amaranta16 Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwna skarbonkom i osobnym kopertom, może to zostac odebrane jako próba wyciągnięcia od gościa dodatkowej kasy.
Wolałabym zaznaczyc podczas zapraszania, ze chce tylko pieniądze. Przecież można wspomóc potrzebujących bez rozgłaszania tego na prawo i lewo.
Czemu osobne? Po prostu to, co dostaną jako pieniądze na prezent weselny, niech przeznaczą na cele charytatywne. Albo ustawią skarbonkę, zaznaczając, że żadnych prezentów nie chcą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 19:03:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.