Wyprowadzka z domu rodzinnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-16, 13:07   #1
ulka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 12

Wyprowadzka z domu rodzinnego


Cześć!
Mam 22 lata i mieszkam z rodzicami.
Mam stałą pracę, umowa o pracę, zarabiam około 1800 zł, z czego 800 zł daję rodzicom. Chciałam wynająć mieszkanie, ale kwoty wynajmu są dość spore - 1400 zł miesięcznie + opłaty za wodę, gaz itp.
Wynajęcie pokoju odpada, nie chcę dzielić łazienki i kuchni z kimś nieznajomym, w dodatku wkurzać się, że ktoś nie posprzątał, nie nadaje się po prostu.
Rodzice mi nie pomogą, oni są w sumie powodem mojej wyprowadzki, bo mając 22 lata nie mam prywatności, rodzice się we wszystko wtrącają, wszystko musi być tak jak oni chcą itp. Traktują mnie jak dziecko, w wieku 15 lat.
Tak się zastanawiam, czy osoby, które zarabiają tyle co ja bądź mniej mają szansę wynająć mieszkanie i utrzymać się? Boje się, że przez dwa miesiące będzie dobrze a potem zacznę przymierać głodem. Mam odłożone pieniądze, jednak nie chcę ich wszystkich stracić.
Myślałam o kupnie mieszkania, ale żaden bank nie da mi tak dużego kredytu.
Chcę się wyprowadzić. Chcę żyć własnym życiem. Jestem na to gotowa.
Jak wy widzicie tą sytuację? Macie jakieś porady? Piszę tu na forum, bo nie mam z kim o tym porozmawiać.
ulka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 13:16   #2
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz. Ja mieszkam we Wrocławiu i koszt kawalerki to właśnie 1300-1400 zł. Oczywiście zdarzają się jakieś perełki za małą kasę, ale ciężko na takie coś trafić. Myślę, że powinnaś spróbować wynająć pokój. Nie zawsze współlokatorzy to hałaśliwe brudasy. Czasem można poznać naprawdę fajnych ludzi. Jak źle trafisz nikt siłą trzymać Cię tam nie będzie. A nie masz jakiś znajomych, z którymi mogłabyś wynająć mieszkanie?
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 13:20   #3
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

W Krakowie widywałam jednopokojowe mieszkania, aneks kuchenny z sypialnią plus łazienka. Za ok 700 zł plus media. Możesz tak.
Możesz też poszukać jedynki na dwupokojowym mieszkaniu, z osobą pracującą przykładowo. Wtedy wiesz, że ona raczej stąpa w miarę twardo po ziemi. Poza tym, przy prezentacji mieszkania, widać czy jest zadbane i co może cię czekać.
Na księżniczkowanie lekarstwa nie ma. Jak nie masz 1400 na wynajem to szukasz tańszych wersji lub z rodzicami zostajesz, nie widzę innej opcji.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 13:26   #4
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Możesz napisac ogłoszenie w necie , ze poszukujesz współlokatorki do mieszkania. Możesz tam zaznaczyć , ze bardzo lubisz porządek i tak dalej.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 13:47   #5
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

mając 1800 nigdy nie wynajmowałabym mieszkania za 1400+opłaty. no niestety tak już jest że singiel z niskimi zarobkami zazwyczaj nie może sobie pozwolić na samodzielne mieszkanie (no chyba że trafisz na fajną ofertę lub mieszka się w małym mieście gdzie często ceny są niższe). nie wiem jak bardzo przeszkadzałoby ci mieszkanie z obcymi, ale ja jednak wolałabym tą opcje niż mieszkanie z rodzicami którzy we wszystko się wtrącają i wszystko wiedzą lepiej. jeśli chcesz żyć własnym życiem to na pewno będzie to łatwiejsze jak zamieszkasz z obcymi niż pozostając z rodzicami
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 14:07   #6
matumaini
TU i TAM
 
Avatar matumaini
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ck/krk
Wiadomości: 5 624
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

a w jakim miescie szukasz?
ja szukam kawalerki do 1200zl i juz mi opadaja rece bo nic nie moge znalesc ;/
matumaini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 16:24   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Chyba rodzice az tak Ci nie dokuczaja, skoro tak wybrzydzasz jesli chodzi o mieszkania . Jesli miesieczny dochod nie pozwala Ci sie utrzymac, to sie w to nie pchaj.

Wg poszukaj miejsca w mieszkaniu dwuosobowym. Dwie osoby do kuchni czy lazienki to nie duzo, a cena duzo nizsza.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-16, 16:50   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Czy obok Twojej miejscowości jest jakaś inna, mniejsza miejscowość z sensownym dojazdem do Twojej? Jak tak, to możesz tam poszukać mieszkania do wynajęcia. Ceny powinny być odpowiednio niższe. W takiej sytuacji trzeba się jednak liczyć z wyższą ceną dojazdów oraz dłuższym czasem dojazdu do pracy, finansowo jednak potrafi być to bardzo korzystne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 16:52   #9
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
mając 1800 nigdy nie wynajmowałabym mieszkania za 1400+opłaty. no niestety tak już jest że singiel z niskimi zarobkami zazwyczaj nie może sobie pozwolić na samodzielne mieszkanie (no chyba że trafisz na fajną ofertę lub mieszka się w małym mieście gdzie często ceny są niższe). nie wiem jak bardzo przeszkadzałoby ci mieszkanie z obcymi, ale ja jednak wolałabym tą opcje niż mieszkanie z rodzicami którzy we wszystko się wtrącają i wszystko wiedzą lepiej. jeśli chcesz żyć własnym życiem to na pewno będzie to łatwiejsze jak zamieszkasz z obcymi niż pozostając z rodzicami


Dokładnie, a przecież dwie schludne dziewczyny w jednym mieszkaniu to żadna masakra. Chyba fajniej nawet mieszkac z jakąś sympatyczną dziewczyną , z którą zawsze można zamienic kilka słów po ciężkim dniu niż tak samemu w mieszkanku...
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 17:58   #10
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Jeśli zdecydowanie nie chcesz z nikim mieszkać, to szukaj mieszkania na obrzeżach miasta albo w sąsiednich miejscowościach - mniejszych, tańszych. Innej opcji niestety nie ma.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 17:59   #11
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Cytat:
Napisane przez ulka90 Pokaż wiadomość
zarabiam około 1800
(...)
Tak się zastanawiam, czy osoby, które zarabiają tyle co ja bądź mniej mają szansę wynająć mieszkanie i utrzymać się?
Nie ma takiej opcji Z tak niskimi zarobkami jest to fizycznie niemożliwe.
No chyba, że podzielisz się kosztami z chłopakiem/przyjaciółką.

Na Twoim miejscu zamieszkałabym w mniejszej miejscowości obok tej, w której pracujesz. W przyszłości, już z facetem - odbijecie w inny rejon, z większymi pieniędzmi i możliwościami. Na razie, w pojedynkę celuj w kawalerke za ok 700 zł. Lub przeczekaj u rodziców, dopóki nie zmienisz pracy/nie dostaniesz podwyżki.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-16, 22:22   #12
solll
Zakorzenienie
 
Avatar solll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 12 386
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz. W Warszawie wynajem kawalerki kosztuje tyle, co cała Twoja wypłata, a w małych miastach pewnie można za kilkaset złotych wynająć. Jeżeli u Ciebie średnio cena za mieszkanie to 1400+media to nie masz szans się utrzymać. Wniosek? Szukaj pokoju albo innej pracy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
__________________
„Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć”





solll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 22:40   #13
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Inwigilujący rodzice nie, obcy dorośli ludzie mający swoje życie za ścianą też nie. Albo rybki, albo akwarium.

Mi jak nie pasowało życie z rodzicami to wynajęłam pokój na współkę z koleżanką. Ale ja to ja, ustawiając na szali czego bardziej nie chce, wyszło że mieszkania w domu. Nigdzie nie jest powiedziane, że muszą być awantury o sprzątanie itd. Wszystko zależy od ciebie, jak się dogadasz z ludźmi, chociaż różne akcje z lokatorami też są cenna życiową lekcją... No nic. Za 1800 chcąc żyć wg twojego pomysłu się nie utrzymasz. +weź pod uwagę że wprowadzajac się gdzieś zawsze pojawiają się początkowe wydatki w stylu własne zelazko, garnki czy inne rzeczy które mogą być przydatne albo nie będą odpowiednie na zastanym mieszkaniu. Ja bym na twoim miejscu wynajęła pokój za kasę która dajesz teraz rodzinie. Jak wynajmuje się z osobami pracującymi to genialnie każdy chce raczej świętego spokoju. Chyba że chcesz być nianczona do śmierci.

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2016-08-16 o 22:52
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 08:30   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Znajdź bogatego faceta
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:37   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Rowniez postawilabym na pokoj. Jak zle trafisz to zawsze mozesz go zmienic. U rodzicow utknęłas i albo nie jest ci AZ tak zle albo masz zbyt wygorowane wymagania w stosunku do swojej pensji. Pamietaj, ze oplaty za mieszkanie to tylko czesc kosztow zycia. Oprocz tego musisz miec co jesc, za co kupic leki, bluzke czy buty. Niestety nie da sie wynajac mieszkania i zyc na przyzwoitym poziomie za 1800zl.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:45   #16
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

W dzisiejszych czasach za niską pensję raczej nie ma możliwości utrzymać się w pojedynkę.
Ja mieszkam w małym mieście, gdzie wynajęcie czegokolwiek może i jest trochę tańsze, ale często wcale niewiele.

Moja rada: spróbuj po znajomości. Jesteś pewna, że nie znasz nikogo, kto wynajmuje kawalerkę i nie spuściłby przynajmniej odrobinę z ceny?
Mnie się tak udało i mamy z chłopakiem mieszkanie z oddzielną kuchnią, pokojem, dużym balkonem i łazienką, z opłatami zamykamy się w jakimś 1000 zł., czasem więcej, czasem mniej. Ale odstępnego płacimy tylko 450 zł., gdzie słyszałam, że w naszym bloku to może wynosić nawet 500-600 zł. No i mamy np. gaz ziemny, który jest bardzo tani.

Musisz szukać takiej okazji, jak nie stać cię na pierwszą lepszą stancję, ale w większych miastach cudów raczej nie ma.
Może faktycznie szukać pod miastem, ale wtedy wyłożysz kasę na bilet miesięczny, więc co to za różnica...
Może z koleżanką, którą znasz i wiesz, że nie jest bałaganiarą? Innych rad chyba nie ma...
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 18:19   #17
yvonnedea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków / Chania
Wiadomości: 51
Dot.: Wyprowadzka z domu rodzinnego

Znajdź faceta z mieszkaniem i się do niego wprowadź

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
W Krakowie widywałam jednopokojowe mieszkania, aneks kuchenny z sypialnią plus łazienka. Za ok 700 zł plus media. Możesz tak.
Możesz też poszukać jedynki na dwupokojowym mieszkaniu, z osobą pracującą przykładowo. Wtedy wiesz, że ona raczej stąpa w miarę twardo po ziemi. Poza tym, przy prezentacji mieszkania, widać czy jest zadbane i co może cię czekać.
Na księżniczkowanie lekarstwa nie ma. Jak nie masz 1400 na wynajem to szukasz tańszych wersji lub z rodzicami zostajesz, nie widzę innej opcji.
W Krakowie takie tanie mieszkania? o.O Chyba jakieś meliny, albo na obrzeżasz z ciężkim dojazdem gdziekolwiek.
__________________
Wystarczająco dorosła, żeby wiedzieć jak powinno się postępować
Jednocześnie wystarczająco młoda, żeby i tak robić wszystko po swojemu...
yvonnedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-18 19:19:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.