Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-09, 16:24   #31
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
czy olej z kocanki ma ten sam zapach co hydrolat?
może słabszy?
moim zdaniem zapach jest podobny, ale o wiele, wiele słabszy
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:23   #32
Tashara
Przyczajenie
 
Avatar Tashara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
czy olej z kocanki ma ten sam zapach co hydrolat?
może słabszy?
Jak dla nie są to zupełnie różne zapachy. Hydrolat pachnie wędzonką/starym mięsem, natomiast olej ma taki przyjemny lekko ziołowy, trawiasty zapaszek.
Tashara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:32   #33
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, ale jeśli używa się kwasów tylko na noc to filtrowanie też jest absolutnie konieczne?
Pytam, bo chciałam sobie kupić to serum lemon (ew tonik różano- mleczny) i używać go na noc i nie wiem czy teraz czy lepiej dopiero jesienią?
No wlaśnie zdaje mi sie że w poprzednim wątku ktoś pisał że nie jest konieczne ale glowy nie dam. U siebie nie zauważylam zwiększonej wrażliwości na slońce.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 21:33   #34
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, ale jeśli używa się kwasów tylko na noc to filtrowanie też jest absolutnie konieczne?
Pytam, bo chciałam sobie kupić to serum lemon (ew tonik różano- mleczny) i używać go na noc i nie wiem czy teraz czy lepiej dopiero jesienią?
Generalnie zaleca się stosować kremy z filtrem przez cały rok. Promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną wcześniejszego starzenia się skóry. Serum lemon zawiera niske stężenie kwasu, jednak wg mnie powinnaś chronić skórę filtrem. Oczywiście nie musisz, jednak robisz to na własną odpowiedzialność.

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
No wlaśnie zdaje mi sie że w poprzednim wątku ktoś pisał że nie jest konieczne ale glowy nie dam. U siebie nie zauważylam zwiększonej wrażliwości na slońce.
To nie jest tak, że zauważasz nagle wrażliwość na słońce. Wiesz jak było ze mną? Zażywałam tabletki antykoncepcyjne przez parę lat i nigdy nie zauważyłam jakiegoś specjalnego podrażnienia związanego z ekspozycją na słońce. Nagle któregoś lata, po opalaniu, dostałam potwornego wysypu pryszczy na skórze twarzy. Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem. Dermatolog przepisał mi Brevoxyl, jednak nie poinformował o konieczności ochrony kremem z filtrem. Mimo że Brevoxyl stosowałam co drugi dzień na noc i zaniechałam kąpieli słonecznych, po roku powyłaziły mi na policzku plamy. Wnioski pozostawiam Wam.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 21:58   #35
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym, ale jeśli używa się kwasów tylko na noc to filtrowanie też jest absolutnie konieczne?
Pytam, bo chciałam sobie kupić to serum lemon (ew tonik różano- mleczny) i używać go na noc i nie wiem czy teraz czy lepiej dopiero jesienią?
Kwasy na noc = krem z filtrem w dzień . Możesz używać toniku z kwasami pod warunkiem stosowania filtra i nie opalania się
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 08:33   #36
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Mi za to przy robieniu serum od razu po dodaniu alkoholu zgęstniało i długo nie chciało przejść w płynną konsystencję, ale w koncu się udało... A nie miałyście problemu z dodawaniem wit. E? Jak ją przekłułam raz, to nic nie wyleciało, w końcu po kilkunastu nakłuciach spadły ze 3 kropelki a reszta została mi na palcach
Ja dodałam troszkę.Bałam się zapchania i dałam też chya z 3 krople, z obawy, że jej brak może cos popsuć
Ale po uzyciu rano, po południu miałam 2 nowe krostki i nie wiem dlaczego.

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiem Wam, ze mialam niedawno krotki okres podłamania - wydawało mi sie, ze biochemia nic a nic na mnie nie działa....
Ale teraz jest cudownie
Dowod, ze potrzeba cierpliwosci.
Juz od dluzszego czasu stosuje do mycia twarzy dzieciecy żel, do nawilzania prosty w skladzie Humektan, oprocz tego od 3ech tygodni żel HA, flavo C i tonik BHA...
Aktualnie moja cera jest czyściutka, odżywiona, przebarwienia znikaja
Ewentualne przedokresowe niespodzianki nie sa liczne i łatwo daja sie zwalczyc pasta cynkowa .
Ciekawam dalszych efektow, moze uda mi sie kiedys całkowicie pozbyc przebarwien po dawnych niespodziankach
------------------
Jeszcze mam pytanie odnośnie toniku BHA 2%. Oczywiscie, ze stosuje przy uzywaniu go fotostabilny filtr 50... Ale ktoś mnie nastraszyl, ze mimo to uzywanie w lato nie jest bezpieczne.... Odstawić? Byłoby szkoda bo cera mi sie po nim poprawiła....
Ja zaczęłam używać, choc miałam poczekać. Skończył mi się AD, i nie chcę kupować nowego,będę uzywać co 2-3 dzień na noc.
Na mnie też biochemia nie dizała. Babram się z nią z przerwami od ponad roku. Z kwasam z BU, Mazideł, aptecznymi, z filtrami itd, a nadal wyskakuja mi gule (czasem), wypryski, masa zaskórników, mam przebarwienia. Wczoraj mama zapytała mnie po co mi to właściwie, te ciągłe kwasy, filtry, mazidła, tylko niszczę sobie cerę, jestem biała jak sciana itd. i powiedzialam, by pozbyć się wyprysków i przebarwień, to sie tylko zaśmiała. Bo plamy i krosty mam nadal, tylko bardziej widoczne, bo na białej skórze
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 09:22   #37
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Mi za to przy robieniu serum od razu po dodaniu alkoholu zgęstniało i długo nie chciało przejść w płynną konsystencję, ale w koncu się udało... A nie miałyście problemu z dodawaniem wit. E? Jak ją przekłułam raz, to nic nie wyleciało, w końcu po kilkunastu nakłuciach spadły ze 3 kropelki a reszta została mi na palcach
Ja nakłułam kilka razy witaminkę, a i tak był problem z kropelkami. Więc po prostu wycisnęłam ją palcami
Cytat:
Napisane przez Tashara Pokaż wiadomość
Jak dla nie są to zupełnie różne zapachy. Hydrolat pachnie wędzonką/starym mięsem, natomiast olej ma taki przyjemny lekko ziołowy, trawiasty zapaszek.
Blee.. zapach starego mięsa?, ranyy. Nie brzmi apetycznie, a jestem już zdecydowana na kocankę (i olej i hydrolat) odkąd Malla (chyba ) uświadomiła mnie, że mam cerę naczynkową.

aliś, nie brzmisz zachęcająco Ja zaczęłam przygodę z biochemią (kwasy, filtry, BU itd) od niedawna. I o ile widzę, że koloryt cery wyrównał się i wygląda tak promiennie, to jeśli chodzi o zaskórniki czy jakieś gule to nadal mam. W sumie liczyłam na szybsze efekty i większe, ale spenetrowałam już niejeden wątek i wiem, że tak realnie, na rezultaty nowej pielęgnacji trzeba poczekać. Ale w Twoim przypadku - po ponad roku, efekty powinny już być. Może masz plamy i krosty, bo dusisz? Przyznaj się, majstrujesz coś przy twarzy?
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 10:03   #38
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ja dodałam troszkę.Bałam się zapchania i dałam też chya z 3 krople, z obawy, że jej brak może cos popsuć
Ale po uzyciu rano, po południu miałam 2 nowe krostki i nie wiem dlaczego.


Ja zaczęłam używać, choc miałam poczekać. Skończył mi się AD, i nie chcę kupować nowego,będę uzywać co 2-3 dzień na noc.
Na mnie też biochemia nie dizała. Babram się z nią z przerwami od ponad roku. Z kwasam z BU, Mazideł, aptecznymi, z filtrami itd, a nadal wyskakuja mi gule (czasem), wypryski, masa zaskórników, mam przebarwienia. Wczoraj mama zapytała mnie po co mi to właściwie, te ciągłe kwasy, filtry, mazidła, tylko niszczę sobie cerę, jestem biała jak sciana itd. i powiedzialam, by pozbyć się wyprysków i przebarwień, to sie tylko zaśmiała. Bo plamy i krosty mam nadal, tylko bardziej widoczne, bo na białej skórze
Aliś - ja też tak miałam, ale po właśnie jakimś roku jest naprawdę oki, mogę chodzić bez podkładow i pudrów, tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie nie używałam kwasów i ciężkiego kalibru, ani filtrów - może podejdź do tego łagodniej???
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 10:10   #39
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Aliś - ja też tak miałam, ale po właśnie jakimś roku jest naprawdę oki, mogę chodzić bez podkładow i pudrów, tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie nie używałam kwasów i ciężkiego kalibru, ani filtrów - może podejdź do tego łagodniej???
Tylko,że ja juz ponad rok uzywam i NIC, znów będę używać i nic, a koleżanki, które nic nie używają cieszą się gładką buzią, ehh, nie ma sprawiedliwości Filtrów nie przestanę stosować, a kwasy muszę by się jakoś tych dziadów pozbyć. Od około 1-2 tygodni, staram się lagodniej do tego podejść.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 11:24   #40
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam używać, choc miałam poczekać. Skończył mi się AD, i nie chcę kupować nowego,będę uzywać co 2-3 dzień na noc.
Na mnie też biochemia nie dizała. Babram się z nią z przerwami od ponad roku. Z kwasam z BU, Mazideł, aptecznymi, z filtrami itd, a nadal wyskakuja mi gule (czasem), wypryski, masa zaskórników, mam przebarwienia. Wczoraj mama zapytała mnie po co mi to właściwie, te ciągłe kwasy, filtry, mazidła, tylko niszczę sobie cerę, jestem biała jak sciana itd. i powiedzialam, by pozbyć się wyprysków i przebarwień, to sie tylko zaśmiała. Bo plamy i krosty mam nadal, tylko bardziej widoczne, bo na białej skórze
Czy robiłaś jakieś badania? Poziom hormonów, morfologia, wymaz pobrany ze zmian? Jeżeli stosujesz prawidłową pielęgnację, przyczyna może tkwić gdzie indziej.
Jesteś pod kontrolą lekarza dermatologa? Przy trądziku (jeżeli oczywiście zostanie zdiagnozowany przez lekarza) efekty daje długotrwałe, kompleksowe leczenie (antybiotyk+pielęgnacja zew).
Nie poddawaj się. Ile masz lat?
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 11:39   #41
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

aliś - nie ma co się spodziewac że po użyciu kwasu tradzik minie, w tym przypadku każdy mialby piekna cere...
moim zdaniem tradzik leczy sie u dermatologa i specjalnymi lekami, ja wiem po sobie jak kwasy mało dają, a przyczyny tradziku sa rozne, niektorym wystarczy przejscie na wlasicwa pielegnacje ale to już ktoś musi miec naprawde szczescie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 12:15   #42
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ale ja nie mam trądziku, mam 25 lat. Łykam tez Yasmin, ale od dawna z przerwami, i nie zauważam po nim, żadnych objawów, ani podczas brania ani po odstawieniu.
Moim problemem sa zaskórniki, czarne kropki na nosie i policzkach i białe obok nosa i czasem krostki jakieś, a to na brodzie, a to na policzku, a to na czole, takie z wodą, dodatkowo około 1-2 razy w miesiącu rośnie mi gula, tylko, że ja nie potrafię się powstrzymac i ją tykam. Ostatnio wytrzymalam z jedną, smarowałam na noc Lysanelem w dzień Tormentiolem z Pastą cynkową. Potem zdrapywałam suche skórki. I i tak mam ślad. A takie wodne krostki to nawet podczas mycia podrażnię, albo wycierania, przypadkiem. Wydaje mi się, że coś mnie nieustannie zapychać musi, a i wyciskanie nosa, powoduje, że te dziurki na nowo się zapełniają.
------
a i czasem wyskakuje mi cos na kościach policzkowych, takie twarde podskurne, czasem da sie wycisnąć (wiem,że to źle) a czesm znikają, bo jako że sa z boku twarzy (aktualnie 4) to ich nie widzę, nie są czerowne, czylko wypukłe, to mi tak nie przeszkadzają.
Boję sie teraz używać tego Lemona, skoro wszytscy starszą zapachanie, zastanwaiam się czy serum z wit.C tez może zapchać? Bo olej z kocanki i hydrolat oczarowy chyba nie???
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-07-10 o 12:18
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 12:39   #43
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nie namawiam Cię do odstawienia filtrów, szczególnie, że używasz kwasów - tylko daję przykład, że inna mniej drastyczna pielęgnacja daje efekty, a skoro Twoja nie, to może nie jest odpowiednia? Skoro nie działa już tak długo, to może czas coś zmienic??

A to, że komuś coś nie odpowiada - hmmm... pewnie zauważyłaś czytając, że co użytkownik, to inna reakcja skóry, więc chyba trzeba jednak samemu próbować.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:02   #44
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mnie zapycha filtr z Lirene może Ciebie tez (dobrze pamietam że go uzywasz?)
Może spróboj z wapnem bo te wypryski ktore opisujesz rzeczywiscie nie tradzik, bardziej jak bys miala uczulenie albo cos zapychalo.

(Nie wiem jak Ty to wyciskasz bo mi wyskoczylo coś nad warga i nie potrtafie hehe )
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:07   #45
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Moim problemem sa zaskórniki, czarne kropki na nosie i policzkach i białe obok nosa i czasem krostki jakieś, a to na brodzie, a to na policzku, a to na czole, takie z wodą, dodatkowo około 1-2 razy w miesiącu rośnie mi gula, tylko, że ja nie potrafię się powstrzymac i ją tykam. Ostatnio wytrzymalam z jedną, smarowałam na noc Lysanelem w dzień Tormentiolem z Pastą cynkową. Potem zdrapywałam suche skórki. I i tak mam ślad. A takie wodne krostki to nawet podczas mycia podrażnię, albo wycierania, przypadkiem. Wydaje mi się, że coś mnie nieustannie zapychać musi, a i wyciskanie nosa, powoduje, że te dziurki na nowo się zapełniają.
------
a i czasem wyskakuje mi cos na kościach policzkowych, takie twarde podskurne, czasem da sie wycisnąć (wiem,że to źle) a czesm znikają, bo jako że sa z boku twarzy (aktualnie 4) to ich nie widzę, nie są czerowne, czylko wypukłe, to mi tak nie przeszkadzają.
Boję sie teraz używać tego Lemona, skoro wszytscy starszą zapachanie, zastanwaiam się czy serum z wit.C tez może zapchać?
No widzisz... Mogłabym podpisać się pod wszystkim, co napisałaś. Identyczne problemy, identyczne "tykanie" i identyczne efekty tego tykania. Ja również nie wiem co zrobić z serum Lemon, bo sądzę, że to on odpowiada za wodne kropki na czole i wciąż odnawiające się czarne na nosie. Ale nie mam pewności.
Może kosmetyczka załatwi sprawę? Dobrze oczyści, więc nie będziemy majstrować przy twarzy? Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, ale ja już nie zmagam się z trądzikiem. Wszelkie niespodzianki są efektem mojej głupoty i duszenia. Umówiona już jestem na przyszły tydzień i liczę, że po upływie pewnego czasu od oczyszczania będę mogła w pełni docenić efekty bio-pielęgnacji
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 13:18   #46
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Mnie zapycha filtr z Lirene może Ciebie tez (dobrze pamietam że go uzywasz?)
Może spróboj z wapnem bo te wypryski ktore opisujesz rzeczywiscie nie tradzik, bardziej jak bys miala uczulenie albo cos zapychalo.

(Nie wiem jak Ty to wyciskasz bo mi wyskoczylo coś nad warga i nie potrtafie hehe )
Lata praktyki niestety, czego efektem są ciagłe czerone placki i powiększone pory. Spróbuje pić to wapno może.

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
No widzisz... Mogłabym podpisać się pod wszystkim, co napisałaś. Identyczne problemy, identyczne "tykanie" i identyczne efekty tego tykania. Ja również nie wiem co zrobić z serum Lemon, bo sądzę, że to on odpowiada za wodne kropki na czole i wciąż odnawiające się czarne na nosie. Ale nie mam pewności.
Może kosmetyczka załatwi sprawę? Dobrze oczyści, więc nie będziemy majstrować przy twarzy? Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, ale ja już nie zmagam się z trądzikiem. Wszelkie niespodzianki są efektem mojej głupoty i duszenia. Umówiona już jestem na przyszły tydzień i liczę, że po upływie pewnego czasu od oczyszczania będę mogła w pełni docenić efekty bio-pielęgnacji
Wyciskanie to koszmar. I tak wcale lepiej mój nos nie wygląda jka wycisne z niego te krostki, bo jest czerony a nim te plamy zejda to zaskórniki znów są Dlatego teraz baaardzo sie staram by niczego nie cisnąć, bo to błędne koło. Najgorzej jest z tymi wodymi, bo wystarczy pyk i nie ma, czasem zniknie a czasem sie odnawia i klapa... Idę dzisiaj po nowy filtr Avene i jeszcze przez 2-3 dni powstrzymam sie od Lemona, potem spróbuję, jak znów coś wyskoczy będe go musiała opchnąć na targowisku chyba.
Nie wiem jak z tym serum antyoksydacyjnym. Ma wit E i jakies olejki? Zapycha? Silikonów dodałam 25 kropel (pisało od 20-50)
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-07-10 o 14:36
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 14:09   #47
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Idę dzisiaj po nowy filtr Avene i jeszcze przez 203 dni powstrzymam sie od Lemona, potem spróbuję, jak znów coś wyskoczy będe go musiała opchnąć na targowisku chyba.
Nie wiem jak z tym serum antyoksydacyjnym. Ma wit E i jakies olejki? Zapycha? Silikonów dodałam 25 kropel (pisało od 20-50)
Przez 203 dni? To nie wiem czy opchniesz, bo straci ważność

Co do serum C15EF... Ja właśnie między nim a serum LEMON upatruję zapychania. W tym pierwszym przeszkadza mi fakt, że skóra po nim jest taka lepka i nieprzyjemnie aplikuje się na nią filtr. Odstawiłam na razie LEMON, z wit C wciąż walczę, bo nie mam na razie kasy by kupić zamiennik.
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 14:11   #48
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Generalnie zaleca się stosować kremy z filtrem przez cały rok. Promieniowanie słoneczne jest główną przyczyną wcześniejszego starzenia się skóry. Serum lemon zawiera niske stężenie kwasu, jednak wg mnie powinnaś chronić skórę filtrem. Oczywiście nie musisz, jednak robisz to na własną odpowiedzialność.
Dzięki.
Ogólnie to się filtruję, ale czasem gdy nie ma wielkiego słońca zapominam o tym, więc nie chciałabym narobić sobie przebarwień.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 14:41   #49
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Przez 203 dni? To nie wiem czy opchniesz, bo straci ważność

Co do serum C15EF... Ja właśnie między nim a serum LEMON upatruję zapychania. W tym pierwszym przeszkadza mi fakt, że skóra po nim jest taka lepka i nieprzyjemnie aplikuje się na nią filtr. Odstawiłam na razie LEMON, z wit C wciąż walczę, bo nie mam na razie kasy by kupić zamiennik.
2-3 dni, palec mi objechał na "0" W tym czasie wymienię też filtr. Jak sie okaże, że nie ma krot, to wprowadze Lemona, jak zaczną wtskakiwac, to szkoda, bo lubie jego aplikację na skórę, ale jak przestanąto będzie oznaczało, żezapycha mnie Lirene. Gorzej jak nie przestaną wyskakiwać tak czy siak przyczyn w innych produktach. Co do FlavoC, wszyło mi takie mazjajste, ale nakłada się OK, po czasie jest metaliczny askorbinowy zapach, nie szczypie ani nic z tych rzeczy.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-10, 18:43   #50
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny prosze o rade
Orientujecie sie jaki czas po odstawieniu toniku BHA utrzymuje sie zwiekszona wrazliwosc na slonce?

Mam powazny dylemat czy nie odstawic go na lato, mimo, ze stosuje Avene 50+... Wiadomo jednak, ze bede przebywała na plazy, a tam słonce ostre i nie wiem czy to wystarczy? Planuje na wyjazdy kupic wodoodporną Soraye z faktorem 60 (jest fotostabilna)... Czy moge w takim razie dalej bezpiecznie stosować tonik?
Aktualnie cera mi sie baaardzo poprawiła, nie chciałabym z niego rezygnowac.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 18:59   #51
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o rade
Orientujecie sie jaki czas po odstawieniu toniku BHA utrzymuje sie zwiekszona wrazliwosc na slonce?

Mam powazny dylemat czy nie odstawic go na lato, mimo, ze stosuje Avene 50+... Wiadomo jednak, ze bede przebywała na plazy, a tam słonce ostre i nie wiem czy to wystarczy? Planuje na wyjazdy kupic wodoodporną Soraye z faktorem 60 (jest fotostabilna)... Czy moge w takim razie dalej bezpiecznie stosować tonik?
Aktualnie cera mi sie baaardzo poprawiła, nie chciałabym z niego rezygnowac.
Z tego co ja wiem, to naskórek potrzebuje chyba 28 dni na regeneracje po kwasach. Sama stosuję latem, ale nie wyjeżdzam nigdzie, nie siedzę na słonku, ewentualnie w weekendy (w które zazwyczaj leje) na ogródku. Filtruję się caly czas. Dlatego nie napiszę Ci, że można, choć ja używam I chyba inni też, bo jakoś tematyka wątków o kwasach nie ucichła latem. Jesli zamierzasz opalać się intensywnie, to może lepiej zabrać się za Serum z Vit.C lub Lemona (o ile Cię nie zapycha)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...111082&page=12 Tutaj jest cały wątek o kwasach latem i jak uniknąc pogorszenia po ich odstawieniu.
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 19:17   #52
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

aliś dzieki za odpowiedz i linka . Uzywam z BU jeszcze flavo C. Tonik BHA% stosuje 2 razy na tydzien. I sadze, ze to te dwa specyfiki razem wyprowadizly moja cere na prosta.
Opalac sie nie zamierzam w sensie leżenia plackiem, bo opalanie to dla mnie oczywiscie czyste zło, jak to dla filtromaniaka . Ale na plazy troche napewno bede, glownie w wodzie i ze wzgledu na wode... .
zastanowie sie wiec jeszcze, moze domowie z BU tonik PHA 6% i to ejgo bede stosowała latem... a BHA jest chyba wazny pol roku wiec moze doczeka jakoś do jesieni...
tylko czy mi cera nie zwariuje od tych zmian....
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 22:18   #53
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ale ja nie mam trądziku, mam 25 lat. Łykam tez Yasmin, ale od dawna z przerwami, i nie zauważam po nim, żadnych objawów, ani podczas brania ani po odstawieniu.
Moim problemem sa zaskórniki, czarne kropki na nosie i policzkach i białe obok nosa i czasem krostki jakieś, a to na brodzie, a to na policzku, a to na czole, takie z wodą, dodatkowo około 1-2 razy w miesiącu rośnie mi gula, tylko, że ja nie potrafię się powstrzymac i ją tykam. Ostatnio wytrzymalam z jedną, smarowałam na noc Lysanelem w dzień Tormentiolem z Pastą cynkową. Potem zdrapywałam suche skórki. I i tak mam ślad. A takie wodne krostki to nawet podczas mycia podrażnię, albo wycierania, przypadkiem. Wydaje mi się, że coś mnie nieustannie zapychać musi, a i wyciskanie nosa, powoduje, że te dziurki na nowo się zapełniają.
------
a i czasem wyskakuje mi cos na kościach policzkowych, takie twarde podskurne, czasem da sie wycisnąć (wiem,że to źle) a czesm znikają, bo jako że sa z boku twarzy (aktualnie 4) to ich nie widzę, nie są czerowne, czylko wypukłe, to mi tak nie przeszkadzają.
Boję sie teraz używać tego Lemona, skoro wszytscy starszą zapachanie, zastanwaiam się czy serum z wit.C tez może zapchać? Bo olej z kocanki i hydrolat oczarowy chyba nie???
Pokazałaś to dermatologowi? Będę się powtarzać, już to gdzieś pisałam. Odstaw najlepiej wszystko, wprowadzaj powoli kolejne specyfiki i obserwuj reakcje skóry. Być może coś Ci szkodzi, a reszta dodatkowo podrażnia skórę i nie możesz nad nią zapanować. Cierpliwości.
Jeszcze zapytam jak wygląda Twoja dieta i czy pijesz wodę?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o rade
Orientujecie sie jaki czas po odstawieniu toniku BHA utrzymuje sie zwiekszona wrazliwosc na slonce?

Mam powazny dylemat czy nie odstawic go na lato, mimo, ze stosuje Avene 50+... Wiadomo jednak, ze bede przebywała na plazy, a tam słonce ostre i nie wiem czy to wystarczy? Planuje na wyjazdy kupic wodoodporną Soraye z faktorem 60 (jest fotostabilna)... Czy moge w takim razie dalej bezpiecznie stosować tonik?
Aktualnie cera mi sie baaardzo poprawiła, nie chciałabym z niego rezygnowac.
Jeżeli będziesz przebywać na ostrym słońcu, radziłabym Ci odstawić. Przebarwienie leczy się latami, według mnie nie warto ryzykować. Przy okazji buzia trochę odpocznie od kwasów.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 22:56   #54
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Jeżeli będziesz przebywać na ostrym słońcu, radziłabym Ci odstawić. Przebarwienie leczy się latami, według mnie nie warto ryzykować. Przy okazji buzia trochę odpocznie od kwasów.
Własnie tak zrobie -wglebiłam sie w temat i odstawiam . Nie unikne plazy, mimo mojej niecheci do opalania -nawet najwyzsze filtry mnie nie zabezpiecza jak bede duzo plywac... Poprobuje utrzymac cere w porzadku w inny sposob . Mam nadzieje, ze po kwasach nie zareaguje ona mocniejszym wysypem.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 23:16   #55
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

cat- a co z tą wodą...? Na cere pomaga..?

czy latami to zależy od skóry, jak młoda to przebarwienia bardzo szybko się leczy, a jak człowiek jeszcze rośnie to nie ma problemu
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-10, 23:38   #56
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Własnie tak zrobie -wglebiłam sie w temat i odstawiam . Nie unikne plazy, mimo mojej niecheci do opalania -nawet najwyzsze filtry mnie nie zabezpiecza jak bede duzo plywac... Poprobuje utrzymac cere w porzadku w inny sposob . Mam nadzieje, ze po kwasach nie zareaguje ona mocniejszym wysypem.
Bardzo dobra decyzja. I pamiętaj o okularach z filtrem.
I już nie marudzę więcej.

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
cat- a co z tą wodą...? Na cere pomaga..?

czy latami to zależy od skóry, jak młoda to przebarwienia bardzo szybko się leczy, a jak człowiek jeszcze rośnie to nie ma problemu
To wszystko jest względne i zależy od wielu czynników. "Latami" to wersja pesymistyczna.

Woda pomaga. Nawilża skórę od wewnątrz. Zaleca się picie 1,5 litra do 2 litrów wody dziennie, do tego inne płyny. Ja widzę znaczną poprawę od kiedy się pilnuję. Także dieta ma ogromne znaczenie.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 00:38   #57
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Bardzo dobra decyzja. I pamiętaj o okularach z filtrem.
I już nie marudzę więcej.
Konstruktywne "marudzenie", zawsze mile widziane cat . Utrafiłas w sedno - załatwiam w koncu na te lato okulary z pewnym filtrem od okulisty. Juz abstrachujac od skóry wokół nich, przykład wpływu uv na oczy mam we własnej rodzinie - moja mama, naturalna brunetka - i w zwiazku z tym amatorka słoneczka ku przyciemnieniu buzi w mlodych latach, dowiedziała sie niedawno, ze ma zaćme plamkowa (na szczescie wczesnie wykrytą). Nie leczona mogłaby doprowadzic do utraty wzroku...

No to koniec z tonikiem BHA - ostatni raz uzyłam 3 dni temu - buzka juz sie bedzie regenerować i mam nadzieje do najblizszego wyjazdu z plażą w tle, troche sie skóra wzmocni. Do tego Soraya 60 - porzadny kaliber- i powinno byc dobrze .
miałam ochote przerzucic sie na niefotouczulalacy PHA, ale daje sobie spokoj na lato w ogole kwasami... Tak jak mowisz- niech buzia odpocznie. No i wiadomo jak to jest z BU. Bede zamawiała tonik- nie opre sie pudrowi bambusowemu, nowym hydrolatom, olejkom i innym bzdetkom

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-07-11 o 01:02
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 09:01   #58
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a ma może któraś serum-olejek na blizny? wlasnie zamowilam razem z tonikiem PHA, zobaczymy jak podziałają. Z 10%BHA mam bardzo dobre wspomnienia, mam nadzieję, że tym razem tez sie nie zawiode
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 09:45   #59
Mika-m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 78
GG do Mika-m
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

No pięknie,to widzę,że niektóre z Was serum Lemon zapycha :/ ... dopiero co skończyłam walkę z gulami po Physiogelu. Mam nadzieję,że mnie po serum nie wysypie...
Mika-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-11, 10:52   #60
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aero Pokaż wiadomość
Jestem zupełnym laikiem i chcę przerzucić się na naturalne kosmetyki, więc piszę z prośbą o radę

Nie do końca potrafię określić typ mojej skóry, więc ją po prostu opiszę.
Mam drobne krostki, niedoskonałości, wągry, bliznę powypadkową (na szczęście praktycznie niewidoczną - chirurg się postarał) Po umyciu skóry mam uczucie jej ściągnięcia, czasem pęka, trochę się łuszczy (odwodniona?). Nie mam popękanych naczynek, jednak wydaje mi się, że skóra jest płytko unaczyniona - łatwo się czerwienię przy każdym wysiłku, zmianie temperatury. Gdy zastosuje jakikolwiek krem na twarz w ciągu dnia - momentalnie się świecę, więc póki co z tego zrezygnowałam, zwłaszcza kiedy są upały, bo mam wrażenie, że wszystko ze mnie wtedy spływa i mnie zatyka.
Stosuję na noc (nie zawsze) kremy nawilżające (ostatnio się zbuntowałam i nie kupiłam żadnego, wiec bazuję na swoim zapasie próbek z SVR i biodermy),ok. 2x w tygodniu używam kapsułek nawilżających z rossmana (genialne jak dla mnie).
Jestem na etapie chodzenia po aptekach i proszenia o próbki filtrów - zamierzam stosować jeśli znajdę jakiś przyzwoity, póki co od próbki do próbki Skórę mam jasną (i chętnie bym ją rozjaśniła nieco bardziej), dość łatwo ulegam poparzeniom, mam delikatne przebarwienia (piegi, blizny po wyciskaniach...) - nie są jakieś strasznie mocne, pod lekkim podkładem cerę mam już w miarę jednolitą.
Aha, wiek - 18 lat
Z kolorówki stosuje podkład La roche posay unifiance second skin (ale nie co dzień, zależy od nastroju :P) i puder sypki inglota (to już codziennie) no i tusz itp.

Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością zbędnych informacji, jeśli tak - z góry przepraszam

Na BU chcę zamówić:
- krem łagodzący z lukrecją + hydrolat z kocanki
- tonik z kwasem PHA 6% / serum regulujące lemon
- peeling enzymatyczny
- olejek pomarańczowy
- jakaś maseczka, może 2 - zupełnie nie mogę się zdecydować.

Starałam się poczytać to i owo na ten temat, ale dopiero zaczynam, więc się nie znam. Z czegoś zrezygnować, coś dołożyć? Jestem otwarta na wszelkie sugestie
Witaj
wyglada na to ze wybralas rozsadnie. Polece Ci tylko wziac lemona w zestawie z zelem hialuronowym. Kremu z lukrecja nie uzywalam, ale cala reszte: olejek, peeling, tonik PHA i rozne maseczki mam i bardzo lubie. Przygotuj sie na kocankowy smrodek... Mozesz spokojnie wziac wiecej hydrolatow, szybko schodza I zawsze mozna napisac maila do BU, odpowiadaja szybko i tresciwie, dobiora Ci produkty do Twojej buzki.
Zastanow sie jeszcze nad serum z wit c, dla mnie jest rewelacyjne
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.