Pomocy!!! Praca licencjacka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 16:35   #1
madziuchna220394
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4

Pomocy!!! Praca licencjacka


Cześć wszystkim. Mam ogromny problem i proszę o pomoc w ułożeniu spisu treści.
Mam do napisania pracę licencjacką na temat " Metody wychowania w przedszkolu". Nie wiem od czego zacząć i co powinno znaleźć się w pracy. Niestety mam zerowy kontakt z promotorem. Z góry dziękuję za pomoc
madziuchna220394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 16:36   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Serio? Chyba trudno o łatwiejszy temat.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 16:38   #3
madziuchna220394
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Prosiłam o pomoc a nie ocenianie poziomu trudności.
madziuchna220394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 17:02   #4
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Nie potrafisz wymyślić spisu treści to co będzie z całą pracą? Rozumiem, że bywa ciężko, bo sama na początku rodziłam swoją pracę w bólach, ale już bez przesady. Przecież wykształcenie zobowiązuje do jakiegoś poziomu, wiedzy, czy umiejętności. Inaczej moim zdaniem, nie zasługuje się na dyplom. Poza tym z tego co wiem, na wizażu takie wątki chyba nie są mile widziane
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 17:43   #5
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez madziuchna220394 Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego zacząć i co powinno znaleźć się w pracy.

Radziłabym poczytać, jak wygląda praca naukowa. Nie sądzę, że ktoś tu pomoże. Ułożenie spisu treści to zajęcie na godziny, dni? I powinno się je poprzedzić przeczytaniem odpowiedniej literatury, żeby wiedzieć o czym się chce pisać.
Praca licencjacka to nie zadanie domowe z polskiego. Nie załatwisz tego na Wizażu
__________________


Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2015-09-01 o 17:44
talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 17:48   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez madziuchna220394 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Mam ogromny problem i proszę o pomoc w ułożeniu spisu treści.
Mam do napisania pracę licencjacką na temat " Metody wychowania w przedszkolu". Nie wiem od czego zacząć i co powinno znaleźć się w pracy. Niestety mam zerowy kontakt z promotorem. Z góry dziękuję za pomoc
Najbanalniejszy temat na świecie a Ty, jako już niemal absolwentka kierunku pod ten temat nie wiesz o czym pisać? to zmień temat
nie prosisz o pomoc a za odwalenie za Ciebie roboty bo od spisu treści do napisania pracy to już jest połowa drogi. Spis jest najważniejszy, bo to są TWOJE przemyślenia i to będzie Twoja praca a nie kogoś innego.
jak nie masz pomysłu to leć do biblioteki i złap 2-3 ksiażki na ten temat, poczytaj i już będzie łatwiej. Promotor też za Ciebie tej roboty nie odwali, nie od tego jest.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 21:16   #7
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez madziuchna220394 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Mam ogromny problem i proszę o pomoc w ułożeniu spisu treści.
Mam do napisania pracę licencjacką na temat " Metody wychowania w przedszkolu". Nie wiem od czego zacząć i co powinno znaleźć się w pracy. Niestety mam zerowy kontakt z promotorem. Z góry dziękuję za pomoc
Zacznij od stworzenia konspektu pracy, rozplanuj sobie jakie treści chcesz zawrzeć w danym rozdziale, a przede wszystkim zapoznaj się z literaturą fachową na wybrany temat. Masz chociaż minimalne pojęcie o pisaniu prac naukowych? Jeżeli nie, to poszperaj w necie i poszukaj wskazówek na temat np. słownictwa odpowiedniego dla tekstów naukowych.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 23:28   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Rozłóż temat na czynniki pierwsze, zrób z nich rozdziały, w podrozdziałach opisz poszczególne zagadnienia i spis treści sam wyjdzie.

Przykładowo: "Forum Wizaż jako jedna z alternatyw spędzania czasu wolnego i źródło pomocy w różnych kwestiach"

1. Forum Wizaż
1.1 Pojęcie forum
1.2 Forum jako sposób komunikacji w internecie
1.3 Portal Wizaż
1.3.1 Historia portalu
1.3.2 Charakterystyka portalu
2. Czas wolny
2.1 Pojęcie czasu wolnego
2.2 Formy spędzania czasu wolnego
3. Pomoc
3.1 Człowiek w potrzebie
3.1 Źródła pomocy
4. Ocena wpływu forum Wizaż na codzienność jego użytkowników
4.1 Sposoby wpływu
4.2 Skutki wpływu
5. Weryfikacja otrzymanej pomocy
6. Podsumowanie
7. Wnioski

O taki piękny spis treści mi wyszedł
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 08:37   #9
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Aż bym z ciekawości przeczytała


Mnie bardzo pomogła właśnie literatura fachowa. Już same jej rozdziały były luźnymi pomysłami na moje. Zainspirowały mnie a potem sama z łatwością wymyślałam podrozdziały, ich kolejność, treść. Warto więc zajrzeć do książek i zobaczyć jaki one mają podział i tematykę danych części itp.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 09:26   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Mnie bardzo pomogła właśnie literatura fachowa. Już same jej rozdziały były luźnymi pomysłami na moje. Zainspirowały mnie a potem sama z łatwością wymyślałam podrozdziały, ich kolejność, treść. Warto więc zajrzeć do książek i zobaczyć jaki one mają podział i tematykę danych części itp.
Też prawda, spisy treści książek jakie miałam pomogły mi stworzyć mój spis treści
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:21   #11
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Rozłóż temat na czynniki pierwsze, zrób z nich rozdziały, w podrozdziałach opisz poszczególne zagadnienia i spis treści sam wyjdzie.

Przykładowo: "Forum Wizaż jako jedna z alternatyw spędzania czasu wolnego i źródło pomocy w różnych kwestiach"

1. Forum Wizaż
1.1 Pojęcie forum
1.2 Forum jako sposób komunikacji w internecie
1.3 Portal Wizaż
1.3.1 Historia portalu
1.3.2 Charakterystyka portalu
2. Czas wolny
2.1 Pojęcie czasu wolnego
2.2 Formy spędzania czasu wolnego
3. Pomoc
3.1 Człowiek w potrzebie
3.1 Źródła pomocy
4. Ocena wpływu forum Wizaż na codzienność jego użytkowników
4.1 Sposoby wpływu
4.2 Skutki wpływu
5. Weryfikacja otrzymanej pomocy
6. Podsumowanie
7. Wnioski

O taki piękny spis treści mi wyszedł
3.1.1. Rola moderatorów w życiu forum

Wg mnie sam spis treści to rzecz wtórna, tzn powstająca w trakcie wgłębiania się w literaturę przedmiotu, analiz, porównań, bo przecież pomysł na rozwinięcie tematu przychodzi z czasem Tak więc najpierw autorko zastanów się tak naprawdę jak chcesz ugryźć sam temat, szukaj książek, artykułów, inspiracji, a potem wszystko (powinno) się wykrystalizować. U mnie spis treści przychodził właśnie z czasem, nawet zmieniał się do ostatnio momentu, tyle miałam pomysłów
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-02, 12:24   #12
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

U mnie pierwsza była literatura. Po prostu tematyką interesowałam się od dawna więc praktycznie całą bibliografię od lat miałam na własność. Na podstawie głównej >>biblii<< zaczerpnęłam zarys spisu treści. To on mi pomógł wyklarować co chcę opisać. Ale też z czasem się zmieniał, tu dodałam podrozdział, tam odjęłam, tam zmieniłam nazwę. Ogółem można zacząć na różne sposoby. Ja zrobiłam to tak i bardzo mi pomogło z usystematyzowaniem co ma się w pracy znaleźć i czego szukać dokładnie w wybranej literaturze.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:25   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
3.1.1. Rola moderatorów w życiu forum

Wg mnie sam spis treści to rzecz wtórna, tzn powstająca w trakcie wgłębiania się w literaturę przedmiotu, analiz, porównań, bo przecież pomysł na rozwinięcie tematu przychodzi z czasem Tak więc najpierw autorko zastanów się tak naprawdę jak chcesz ugryźć sam temat, szukaj książek, artykułów, inspiracji, a potem wszystko (powinno) się wykrystalizować. U mnie spis treści przychodził właśnie z czasem, nawet zmieniał się do ostatnio momentu, tyle miałam pomysłów
Jakże mogłam zapomnieć o tak ważnym punkcie

U mnie spisu treści wymagali na seminariach i to krótko po tym jak w ogóle wybraliśmy temat pracy dyplomowej Więc często spis treści układałam mając jedynie tytuł pracy, bo żadnej książki nie zdążyłam dorwać. Gdy już zebrałam potrzebna literaturę, poznałam bliżej temat to wtedy wprowadzałam zmiany do spisu treści.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-09-02 o 12:26
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:45   #14
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Ja pisałam bez spisu treści. Miałam ogólny zarys, jalos plan ramowy a wszystko wyszlo w praniu. Cale szczęście u mnie wymagali właśnie tego planu ramowego a nie spisu
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 13:03   #15
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

U nas też dość szybko wymagali już nawet pierwszego rozdziału, wstępu czy cokolwiek. Ale pech tkwił w tym, że tak naprawdę wiele osób nie dostało się na seminarium tam gdzie chciało, więc szli na siłę do kogoś innego i również na siłę długo wymyślali temat. A co tu mówić o stworzeniu spisu już na następne spotkanie. :|
Miałam właśnie takiego pecha, do tego dość specyficzna promotorka, którą będę źle wspominać do końca życia. Zmieniłam w akcie desperacji promotora, trafiłam do katedry, która mnie interesuje, napisałam na temat, który lubię i jakoś to poszło.
To tyle z historii mojego życia ; )
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 17:14   #16
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Pomocy!!! Praca licencjacka

Ja tak samo zrobiłam. Poszłam do biblioteki poszperałam, przesiedziałam kilka godzin i stworzyłam 2 rozdziały. Ponadto zabrałam trochę kserówek. Ale wiesz, przez rok czasu pisania pracy odwiedziłam 4 biblioteki. Jeśli nie możesz zdobyć konkretnej książki, bo ja miałam taki kłopot, to zadzwoniłam do mojej miejskiej biblioteki i poprosiłam o zdobycie artykułu z książki, która de facto była w Krakowie. Panie w bibliotece pedagogicznej były tak miłe i zadzwoniły, poprosiły panie z Krakowa i takim cudem miałam 2 podrozdziały z pomocą tego artykułu. Moja praca dotyczyła niepełnosprawnych. Z łatwością uda Ci się napisać spis treści Twojej pracy musisz tylko dobrze szukać książek i wiedzieć czego konkretnie szukasz. Ja w mojej pracy miałam ponad 70 pozycji.
A promotor cóż ... takiego sobie wybrałaś
Mogłaś nie wiedzieć, że nie będzie się odzywał. W każdym razie powodzenia.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-04 18:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.