do studentek prawa i obecnych prawniczek ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 17:49   #31
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: do studentek prawa i obecnych prawniczek ;)

4 miejsce...jak miło
Aż mnie to zmotywowało do nauki (chociaż sił coraz mniej).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 17:51   #32
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: do studentek prawa i obecnych prawniczek ;)

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
4 miejsce...jak miło
Aż mnie to zmotywowało do nauki (chociaż sił coraz mniej).
1 miejsce i mimo wszystkie mnie to nie motywuje
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:17   #33
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: do studentek prawa i obecnych prawniczek ;)

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
1 miejsce i mimo wszystkie mnie to nie motywuje
Mnie zmotywowało...może podciągnę moją uczelnię na wyższe miejsce


A i tak siedzę na wizażu zamiast się uczyć...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 15:06   #34
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: do studentek prawa i obecnych prawniczek ;)

Ja studiuję prawo na UKSW. Zaraz powiecie, że bronię swojej uczelni, ale teraz bardzo się cieszę że nie szłam na UW.
Nie ma tu tego wyścigu szczurów, moja koleżanka z roku, która studiowała prawo na UW, a inni znajomi z UW potwierdzili jej słowa, mówiła, że atmosfera tam była hmmm dość napięta. My dość fajnie współpracujemy, wymieniamy notatkami, ściągami :P... Naprawdę nie ma problemu żeby się dogadać.
Mój kolega który już załatwił sobie przeniesienie na UW zrezygnował w ostatniej chwili Stwierdził, że nie ma co... że nas nie zostawi dla jakiejś głupiej nazwy która i tak nic nie daje. Zresztą UW ostatnio znacznie się opuszcza, nie traktuje nawet poważnie kandydatów na studia. [Dni Otwarte UW to jakaś tragedia] Nie mniej jednak sama będę chciała się dostać w tym roku na jakąś filologię czy coś, bo już na UKSW nie mogę prowadzić 2 kierunku, więc zostaje mi UW ;P

Jeśli o poziom nauki na UKSW... No uczyć się trzeba. Praktycznie cały czas i systematycznie, bo potem się "nie wyrabia" przed egzaminami, których jest multum. W sesji zimowej mieliśmy 5 egzaminów, w tej mamy 6...
Oczywiście 6 egzaminów może się wydawać niewielką ilością - ale wierzcie mi, że egzamin wcale nie równa się sprawdzianowi z jakiegoś szkolnego przedmiotu.
Do najcięższych przedmiotów na I roku należy u nas Powszechna Historia Państwa i Prawa / Historia Doktryn Politycznych oraz Prawo Rzymskie. Dwa pierwsze - ze względu na wykładowcę, Rzym - ze względu na ilość i zawiłość materiału, trzeba się nauczyć po prostu wszystkiego od deski do deski na pamięć. Oczywiście pozostałe przedmioty też tzreba wkuć, ale te sprawiają najwięcej problemów.

Też chciałabym się dowiedzieć co ktoś myśli mówiąc że UKSW jest to specyficzna uczelnia ;P
Jak każda!
CHyba nie chodzi o to że jest to niby uczelnia 'katolicka'?
Obalam ten mit!
Księdza widziałam na terenie campusu raz... xD Aaa no i z siostrą jechałam raz autobusem.
A ogólnie to jestem ateistką i jak widać - jeszcze mnie nie wyrzuclili :P O ocenę z religii, na którą nie chodziłam, też nie pytali.

A samego prawa Wam nie polecam... Chyba że to to co naprawdę chcielibyście w życiu robić. Jesli lubujecie się w polityce itd.
Ja jestem apolityczna, mam kiepską pamięć, nie znoszę ustaw i nie intereuje mnie to. Najchętniej bym zrezygnowała z tych studiów, ale jedyne czym chcę się zająć - grafika komputerowa - jest dla mnie niedostępne z powodu niepewnej przyszłości mojego wzroku. Ale bardzo sie cieszę, bo poznałam mnóstwo świetnych ludzi. Tego jedynego byłoby mi szkoda, jakbym miała przerwć te studia...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 16:41   #35
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: do studentek prawa i obecnych prawniczek ;)

Cytat:
Napisane przez tenebris Pokaż wiadomość
Nie ma tu tego wyścigu szczurów, moja koleżanka z roku, która studiowała prawo na UW, a inni znajomi z UW potwierdzili jej słowa, mówiła, że atmosfera tam była hmmm dość napięta. My dość fajnie współpracujemy, wymieniamy notatkami, ściągami :P...
Niestety na UŁ również panuje taki "klimat"...ale jak się ma grono fajnych znajomych, to można sobie poradzić.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.