Dziwne krostki. Potowki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-27, 18:08   #1
rozkoszniaczek20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4

Dziwne krostki. Potowki?


Witam wszystkich
To moj pierwszy wątek więc proszę o wyrozumiałość gdyby coś poszło nie tak
Wiec zwracam się do Was drogie Wizażanki z prośbą o pomoc.
Od jakiegoś czasu wychodzą mi dziwne krostki na skroniach i dekolcie, byłam z tym u dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, że są to potówki i przepisała mi kwas borowy i metronidazol. Niestety to nic nie pomogło ale po kilku miesiącach znikło. Od niedawno znowu się pojawiło i raz jest tego więcej, raz mniej a czasem w ogóle. Nie mam pojecia co to moze byc i jak to zwalczyć. Poniżej dodaje zdjęcia, mam nadzieje że są dość wyraźne. Są to małe zaczerwienione krostki z białym płynem w środku które można łatwo zdrapać.
Pozdrawiam i z góry dziękuje
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=w...5#.Um1VgRB1eao
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=rjmqs7&s=5
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2...5#.Um1WDRB1eao
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2...5#.Um1WRhB1eao
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2...5#.Um1WiBB1eao
rozkoszniaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:17   #2
LiquidLuck
Raczkowanie
 
Avatar LiquidLuck
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 416
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Mi też to wygląda na potówki.
Przede wszystkim, moim zdaniem, nie warto używać kwasu borowego w dłuższym okresie czasu, ponieważ łatwo się wchłania, a ciężko wydala z organizmu i odkłada w nerkach, wątrobie oraz układzie nerwowym lepiej stosować inne substancje ściągające (np. liść orzecha włoskiego, kłącze wężownika, kora dębu).Dodatkowo nie można doprowadzać do zapychania porów, ale jednocześnie należy nawilżać skórę (tutaj mogę polecić jedynie Cetaphil, który przetestowałam na sobie, może Wizażanki polecą coś więcej). Najlepiej codziennie przemywać zmiany na skórze i nakładać krem.
__________________
LiquidLuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:53   #3
rozkoszniaczek20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Cytat:
Napisane przez LiquidLuck Pokaż wiadomość
Mi też to wygląda na potówki.
Przede wszystkim, moim zdaniem, nie warto używać kwasu borowego w dłuższym okresie czasu, ponieważ łatwo się wchłania, a ciężko wydala z organizmu i odkłada w nerkach, wątrobie oraz układzie nerwowym lepiej stosować inne substancje ściągające (np. liść orzecha włoskiego, kłącze wężownika, kora dębu).Dodatkowo nie można doprowadzać do zapychania porów, ale jednocześnie należy nawilżać skórę (tutaj mogę polecić jedynie Cetaphil, który przetestowałam na sobie, może Wizażanki polecą coś więcej). Najlepiej codziennie przemywać zmiany na skórze i nakładać krem.
Dziwne bo nie poce sie raczej w okolicach szyi i klatki piersiowej. Ale nie jestem specjalistą wiec nie mam pojecia.
rozkoszniaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 21:17   #4
LiquidLuck
Raczkowanie
 
Avatar LiquidLuck
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 416
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Gruczoły potowe rozmieszczone są na powierzchni całego ciała, a pocenie się jest procesem stałym. Różne czynniki mogą wpływać na jego nasilenie i może w ostatnim czasie przyjmowałaś jakieś leki, które wpłynęły na potliwość, albo dodatkowo się stresowałaś...
__________________
LiquidLuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:15   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Ja na potowki uzywam spirytusu salicynowego i zawsze mi pomagal, moge patyczek do uszu i delikatnie przykladam do kazdej krostki, po dwoch dniach nie widac juz potowki. U mnie pojawiaja sie zawsze latem na karku, bo mam dlugie wlosy, ale tak naprawde moga pojawic sie na calym ciele.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 20:53   #6
rozkoszniaczek20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Ja na potowki uzywam spirytusu salicynowego i zawsze mi pomagal, moge patyczek do uszu i delikatnie przykladam do kazdej krostki, po dwoch dniach nie widac juz potowki. U mnie pojawiaja sie zawsze latem na karku, bo mam dlugie wlosy, ale tak naprawde moga pojawic sie na calym ciele.
Wlasnie u mnie przez cale lato nic i nagle jak zrobilo sie chlodniej znowu. Raczej sie nie przegrzewam, tylko ciagle marzne
Jutro wybieram się do dermatologa bo mam ich coraz wiecej co wyglada paskudnie
rozkoszniaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:45   #7
rozkoszniaczek20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwne krostki. Potowki?

Byłam dziś um innego dermatologa i nie są to potówki
Jest to cos łojotokowego, Pani doktor rowniez stwierdzila ze to nie pora na potówki i przepisała mi plyn robiony w aptece.
Dziekuje za wszystkie rady i pozdrawiam
rozkoszniaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.