Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-11, 08:20   #1621
advocatusdiaboli
Przyczajenie
 
Avatar advocatusdiaboli
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wołów
Wiadomości: 25
GG do advocatusdiaboli
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja nosze soczewki od miesiąca i są to właśnie optixy.
Optyk powiedział mi że są one najwygodniejsze.
I chyba się nie pomylił.
W ogóle ich nie czuje i nie czułam.
Więc jeśli chodzi o dyskomfort podczas ich noszenia to już chyba sprawa indywidualna.
Mi jak najbardziej służą.
Polecam
advocatusdiaboli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 10:41   #1622
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Twardsze soczewki owszem są np O2Optix, ale zdecydowanie trudniej się do nich przyzwyczaić i dłużej czuje się je w oczach, więc moim zdaniem na początek zdecydowanie lepsze będą te miększe.
Wypowiedź bardzo subiektywna: Nie mogę się zgodzić z tą opinią. O2optixy są jak dla mnie najwygodniejszymi miesięcznymi soczewkami. Na oczach nie czuje się ich wcale! Nosiłam 3 rodzaje soczewek miesięcznych: J&J Acuvue Advance (czy jak to się pisze), B&L (nie pamiętam nazwy, ale myślę, że wiecie o jakie mi chodzi) i Optixy właśnie. Z nich wszystkich absolutnie najlepsze dla mnie są Optixy.

Dlaczego uważasz, że optixy są twardze?

Twardsze są na pewno 3-miesięczne, ale niezbyt wygodne i zdrowe.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2008-04-11 o 13:35
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 11:51   #1623
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Naked, ja jestem typem wolnouczacym i nauka zakladania i zdejmowania soczewek zajela mi rok Kup jednodniowe soczewki i na nich cwicz dalej Ja robie tak, ze prawa reka zakladam soczewke (palcem wskazujacym), a lewa uzywam do rozchylenia i przytrzymania powiek: gornej (palcem wskazujacym) i dolnej (kciukiem lub palcem srodkowym, lub serdecznym) - inaczej oko zamyka mi sie, tak, jak Tobie.

Edytowane przez Sylwia***
Czas edycji: 2008-04-11 o 13:04
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 15:17   #1624
ally701
Raczkowanie
 
Avatar ally701
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

dziewczyny ja też mam małe pytanie. Może się wydac głupie, ale dopiero od niedawna noszę soczewki i bardzo mało o nich wiem Czy w soczewkach można uciąc sobie małą popołudniową drzemkę? Często dla zregenerowania sił kładę się na jakąś godzinkę spac, ale nie wiem czy musze zdejmowac wtedy soczewki.
__________________

jestem na diecie

Chłopak: nie mam, a nawet go nie potrzebuję! Zresztą nie mam na to czasu ani ochoty
ally701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:06   #1625
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ally701 - jeśli mało o nich wiesz, to czytaj jak najwięcej, w necie jest mnóstwo informacji. Jakie masz soczewki? Nie powinno się, a w większości modeli wręcz nie można spać. Zamknięte oko ubrane w soczewkę bardzo słabo oddycha, po przebudzeniu często oko jest suche, czuć dyskomfort (czasem soczewka może się mocno przykleić) i trzeba użyć kropelek. Nie warto się męczyć. Co to za problem zdjąć przed drzemką?

Zgodzę się z Lalaith, Optixy są uważane za jedne z najgrubszych i najsztywniejszych silikonowo-hydrożelowych. Bawiłam się zużytymi Optixami współlokatorki i zużytymi moimi Advance, oczywiście bez zakładania na oko, tylko gniotąc w palcach - te drugie były przy Optixach "glutami". Miałam z nimi problem na początku właśnie z powodu tej ich miękkości. To nie znaczy, że Optixy są niewygodne, złe i w ogóle, jest to produkt wysokiej jakości.

naked21 - a jakie miałaś? Jasne, że są nieco sztywniejsze modele, które łatwiej "wskakują" na oko. Niewielki procent chętnych ma problem z odruchem obronnym, być może do nich należysz, ale najpierw zajrzyj trochę w głąb siebie (jak to brzmi...), najprawdopodobniej TO tkwi w Twojej głowie Nie daj takiemu małemu gówienku się pokonać! Mocno rozewrzyj i przytrzymaj powieki, najlepiej razem z rzęsami, wybałusz oczy i powiedz soczewce "wskakuj albo zginiesz" ;]
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:20   #1626
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja naprawdę nie rozumiem tych złych opinii o Optixach. Nie uważam się za żadna ekspertkę, bo żadnych innych nie próbowałam, ale w dwóch różnych salonach powiedziano mi, że to obecnie najlepiej przepuszczalne i najzdrowsze dla oka soczewki. Podobna opinię usłyszała moja koleżanka.
naked21 - miałam ten sam problem i naprawdę jestem przekonana, że skoro mnie się udało to naprawdę każdy może nosi soczewki dla mnie również Optixy są bardzo elastyczne i nie wyobrażam sobie, żebym miała używac jeszcze cieńszych! do tej pory czasem mam problem z założeniem, bo tak jak Ty mam bardzo wrażliwe oko. Ja wcześniej nawet nie byłąm wstanie sobie dotknąc oka, a jak mi coś wpadło to nie dawaam sobie wyciągnąc i czekałam aż samo wypłynie ze łzami. Soczewki założone przez lekarkę ściagała mi w domu koleżanka. Potem próbowałam sama, za pierwszym razem udało mi sie po 45 minutach dopiero. Tez uważam, że dużą rolę odgrywa psychika-mnie pomogło wyobrażanie sobie, że to nie moje oko tylko jakis zewnętrzny twór w którym muszę wykonac pewną czynnośc i starałam się koncentrowac na tym tylko Mnie się nawet zdarzyło budzic mame o 4 w nocy po imprezie bo nie mogłam zdjac soczewki Teraz jest lepiej, ale i tak czesto mam gorsze dni i kilkakrotnie podchodzę do załozenia. Mimo to uważam ze to lepsze niz okulary!

dziewczyny, głupie pytanie - w co wycieracie ręce po umyciu ich przed założeniem soczewki? recznik jakiś malo higieniczny mi sie wydaje a po chusteczkach higienicznych zostaja paprochy na rekach...
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 16:37   #1627
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Używam zwykłego ręcznika takiego jak do rąk i twarzy, pranego jak najczęściej. Chusteczki higieniczne się drą. Łatwiejsze w obsłudze, ale nieidealne są ręczniki kuchenne. Wszelkie mikrofazowe ultragładkie wynalazki też zostawiają kłaczki, więc po wytarciu rąk strzepuję je bokiem dłoni, rzadko zdmuchuję (nie sądzę, żeby dmuchanie było higieniczne, nie zalecam).

Optixy są bardzo dobre, przepuszczają dużo tlenu. Dużo osób narzeka, że potrzebują do nich zwiększyć moc w porównaniu z innymi lub że je czują na oku, a okulista zauważa ubytki w rogówce. Świetnie współgrają z płynem SoloCare tego samego producenta. Moja współlokatorka próbowała wiele i te jej najbardziej pasują, jej mamie pielęgniarce również.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 18:34   #1628
ewka206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Kilka pytań...
Czy jeżeli:
1. ...mam zamiar nosić soczewki kwartalne to jedno opakowanie 6szt. starcza mi dla jednego oka na 3 mies. i żeby starczyło na 3 dla obu oczu to musze kupić dwa opakowania. Z tym że ja mam taka samą wadę w jednym i drugim wiec moge kupować co 1,5 miesiąca nowe opakowanie tak?
2. Jakie soczewki nosicie i jak was to wychodzi cenowo bez płynów. Chodzi mi raczej o johnsony, baushe, optixy, zeissy...
3. Jakich płynów używacie i na jak długo wystarczają?

Argumenty przeciw mamie już zebrałam. Od poprzedniej wizyty mialam sie zastanowić czy chce napewno, ale z dnia na dzień sie upewniam i przynajmniej raz dziennie odkrywam czynność, którą w soczewkach byłoby mi lepiej robić... Wiec albo 17 albo 24 pójde do okulistki. Zastanawiam sie co mi dobierze bo promień krzywizny mam chyba 8,6 jeśli dobrze dowidziałam na karteczne którą gdzieś tam wsadzila do mojej karty.
ewka206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 22:25   #1629
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

A żeby normalnie użytkować soczewki potrzeby jest tylko płyn i pojemniczek na nie ?? Czy coś jeszcze bo weszłam na stronę bodajze soczewki.pl i tam było wymienionych z 5 różnych spceyfików. Trzeba mieć je wszystkie ??
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-11, 22:48   #1630
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

No ja mam soczewki, plyn i pojemniczek
:P:P

Nic wiecej nie potrzebuje
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 07:20   #1631
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewka206 Pokaż wiadomość
Kilka pytań...
Czy jeżeli:
1. ...mam zamiar nosić soczewki kwartalne to jedno opakowanie 6szt. starcza mi dla jednego oka na 3 mies. i żeby starczyło na 3 dla obu oczu to musze kupić dwa opakowania. Z tym że ja mam taka samą wadę w jednym i drugim wiec moge kupować co 1,5 miesiąca nowe opakowanie tak?
2. Jakie soczewki nosicie i jak was to wychodzi cenowo bez płynów. Chodzi mi raczej o johnsony, baushe, optixy, zeissy...
3. Jakich płynów używacie i na jak długo wystarczają?
1. Soczewka kwartalna starcza jedna na 3 miesiące. Także jak masz 6 sztuk w opakowaniu, to opakowanie na 9 miesięcy starczy.

2. Ja noszę O2optix, czasem Soflens 59 (czy ileś tam, miesięczne w każdym razie). optixy kosztują mnie ok. 100 zł na 3 miesiące, soflensy są tańsze, ale znacznie gorsze wg mnie (ok. 60 zł na 3 miesiące).

3. Używam Opti Free. Opakowanie 355 ml starcza mi na ok. 3-4 miesięce, czasem dłużej. Jest dobry także pod tym względem, że ma okres ważności po otwarciu dłuższy niż np. Solo Aqua Care, bo do pół roku, a Solo Aqua Care tylko 3 miesiące.

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
A żeby normalnie użytkować soczewki potrzeby jest tylko płyn i pojemniczek na nie ??
Generalnie potrzebny jest jeden płyn, ewentualnie można kupić sztuczne łzy jak ktoś ma oko suche.


Mam pytanie - czy jest gdzieś wątek o okulistach? (Swoją muszę zmienić po dobrych 15 latach tylko u niej się leczenia, bo dobra to ona nie jest...) Jak się komuś rzucił w oczy przypadkiem, to niech poda linka. Z góry dziękuję.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2008-04-12 o 07:52
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 11:14   #1632
ewka206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A nie jest tak, że kwartalnych jest w opakowaniu 6 i sie zmienia na nowe co 2 tyg?
ewka206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 11:17   #1633
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość

Mam pytanie - czy jest gdzieś wątek o okulistach? (Swoją muszę zmienić po dobrych 15 latach tylko u niej się leczenia, bo dobra to ona nie jest...) Jak się komuś rzucił w oczy przypadkiem, to niech poda linka. Z góry dziękuję.
watku takiego nie widzialam ale moze popytaj wsrod znajomych noszacych okulary do jakiego okulisty chodza zreszta wsrod tych nie noszacych rowniez
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 11:19   #1634
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewka206 Pokaż wiadomość
A nie jest tak, że kwartalnych jest w opakowaniu 6 i sie zmienia na nowe co 2 tyg?
Skoro są kwartalne to chyba nazwa wskazuje na ile starczają?
Są też m-czne i codzienne, więc nazwa wskazuje na ile są soczewki.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 11:23   #1635
ewka206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

dzieki wam... chcialam sie upewnić bo jak bylam u okulistki to ona mówila coś albe bylam tak podekscytowana tym że wszystko widze że mi sie chyba pomylił czas noszenia z tym że mam przyjść na kontrolną za dwa tygodnie.... eh...
ewka206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 19:25   #1636
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
watku takiego nie widzialam ale moze popytaj wsrod znajomych noszacych okulary do jakiego okulisty chodza zreszta wsrod tych nie noszacych rowniez
Problem w tym, że nikt z moich znajomych nie nosi kontaktów, więc do okulisty co najwyżej publicznie chodzą. Z tego co wiem, to burżujom soczewkowym przysługuje tylko leczenie prywatne. Przynajmniej moja okulistka twierdziła, że nie ma możliwości, abym chodziła do niej na książeczkę. A Wy chodzicie prywatnie czy publicznie?
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 19:56   #1637
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

prywatnie
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 22:01   #1638
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

rowniez prywatnie, ale u mnie w osrodku publicznie tez dobiera soczewki tylko ze kobieta jest tak niemila ze bylam tam tylko raz i wiecej mnie nie zobaczy.
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 09:02   #1639
dzidka1111
Przyczajenie
 
Avatar dzidka1111
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: szkła kontaktowe

Właśnie mam tesh śmieszny problem dziś jest niiedziela brakło mi płynu i nie wiem czy mozna w aptece kupić płyn moze wy cos wiecie na ten temat? była bym wdzieczna
dzidka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 09:47   #1640
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: szkła kontaktowe

Hmmm... nie wiem czy w aptece można kupic taki płyn, raczej nie... Ale moze farmaceuta doradzi Ci co można kupić i trzymać w tym szkła. Ja jestem uczulona na jeden pły i pani kontaktolog( wcześniej nie wiedziałam że istnieje taki okulista tylko od soczewek) poradziła mi przez pewien czas używać soli fizjologicznej, tylko to bradzo skracało mi czas noszenia i z tego co wiem tego w czym trzyma sie soczewki nie można zmieniać od tak...
impegata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 12:13   #1641
dzidka1111
Przyczajenie
 
Avatar dzidka1111
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: szkła kontaktowe

byłąm w aptece dala mi jakis płyn ale podobnio nie mozna zabardzo zmieniac płynow do szkieł ale to na dzis jest ten płyn bo mi brakło ja mam alergie na pyłki itp przechlapana rzecz a szczegulnie w tej sytułacji z szkłami
dzidka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 13:04   #1642
dzidka1111
Przyczajenie
 
Avatar dzidka1111
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

nio mi tez jak jak mi sie spaac chce przymruzam oczy na 5 min to taka mgła mi sie robi i tak jak bym miala cos mokrde i kleiste:P a w soczewakach mozna spac?
dzidka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 15:08   #1643
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Kiedys jakas dziewczyna napisała na forum,ze czasem spi
__________________




sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 15:12   #1644
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja spie ale mam night&day




kiedys mialam o2optix i mozna bylo w nich spac 2-3 nocki w ciągu miesiąca Ale tak przymknąć oczy na 2-3 godzinki nic nie szkodzi . Ja po spaniu zazwyczaj czuję soczewki, nie ruszają się- dlatego uzywam kropelek nawilżających i wtedy soczewki 'pływają'
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 20:27   #1645
dzidka1111
Przyczajenie
 
Avatar dzidka1111
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

nio kiedys zasnełam to mi wogule nie pływały mialam takie suche a zakropic nie moglam bbo mialam makijarz a jak stoicie z makijarzem przy szkłach?? lekarz mi powiedzial ze nie moge malowac na karawedzi tylko pod spodem pod krawedzia nie stety malowalam na krawedzi i wdala mi sie infekacja
dzidka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 10:40   #1646
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Widzę że wywiązała się zajadła dyskusja na temat Optixów i mojej wypowiedzi gdy mnie tu nie było Chciałam sprostować: moja wypowiedź o tych soczewkach nie była opinią negatywną! Po prostu napisałam że są grubsze bo tak jest. Grubsze soczewki charakteryzują się tym że w części centralnej soczewka ma 0.08-0.09mm grubości (b/d)
PureVision - 0,09mm
O2 Optix - 0,08mm

Johnsosny 2 tygodniowe (Advance i Oasys) - 0,07mm
Proclear - 0,07mm

Natomiast bzdurą jest że soczewki 3 miesięczne są grubsze!
B&L Optima 3-miesięczne - 0,035mm

Wystarczy wziąć do jednaj ręki soczewkę np Johnsona albo Optimy, a w drugą Optixa żeby wyraźnie poczuć że Optix jest grubszy i sztywniejszy, natomiast Johnson cieńszy i ma większą tendencję do zerwania, zwinięcia się w rurkę czy coś podobnego.

Zresztą uważam że Optixy są bardzo porządnymi soczewkami, chciałam być obiektywna, a chyba zostałam źle zrozumiana
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 13:46   #1647
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość

Natomiast bzdurą jest że soczewki 3 miesięczne są grubsze!
B&L Optima 3-miesięczne - 0,035mm
Ale mowa była o soczewkach TWARDSZYCH, a nie grubszych. Według mnie to różnica. Nie wiem, może się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:22   #1648
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Beacia87 - myślę, że to kwestia użytego słowa Grubość jest zazwyczaj mocno powiązana z twardością, elastycznością i nie znam użytkownika Optixów, który by twierdził, że nie są sztywniejsze od np. jednodniowych. Do okulisty chodzę prywatnie, bo w mojej przychodni okulista nie ma sprzętu ani uprawnień kontaktologicznych

ewka206 - termin ważności soczewek jest ustalany dla jednej, czyli tę jedną możesz nosić przez 3 miesiące. Jeśli masz 6 sztuk i taką samą wadę, to starczą Ci na 6/2=3 kwartały=9 miesięcy. J&J miesięcznie w sklepie wynoszą mnie 38zł. W internecie znacznie taniej. 120ml zazwyczaj starcza na miesiąc, opłaca się kupować 360ml, tylko należy trzymać się terminu ważności (zazwyczaj 3 miesiące, płyny z większą ilością konserwantów 6 m-cy, np. OptiFree, Renu). Jeśli masz krzywiznę 8,6, to nie powinnaś mieć problemów z dobraniem Drobna porada - posłuchaj tego, co doradzi Ci okulista, a nie My (chyba że lekarz wciska Ci na siłę jakiś produkt), na początek wskazane są soczewki o krótszym terminie ważności, bo 3-miesięczne możesz zmasakrować ćwicząc zakładanie i ściąganie, często zbiałczają się i tracą ostrość przed upływem terminu ważności. Możesz spróbować poćwiczyć na kilku parach jednodniowych (a nuż dostaniesz gratisy w starterze). Biorąc pod uwagę czynniki zdrowotne i finansowe, najbardziej optymalne są miesięczne. Życzę wytrwałości na początku stosowania i udanego doboru już za pierwszym razem

madzior22 - po to stworzono płyny typu all-in-one dla soczewek miękkich, żeby nie trzeba było stosować kilku innych.

impegata - musiałyście się nie zrozumieć z panią kontaktolog. Broń Boże, nie używaj do przechowywania soli fizjologicznej! Po to są płyny, aby szkła odbiałczyć, zdezynfekować i to MUSI być dokonane po każdym zdjęciu soczewki/przed założeniem! Nowe szkła są zanurzone w opakowaniu w soli fizjologicznej, ale były do nich wkładane w sterylnych warunkach. Dla wrażliwców stworzono ciekawt płyn AOSept+ (o nieciekawej cenie), który czyści soczewkę, a po paru godzinach utlenia się do składników zbliżonych do NaCl.

dzidka1111 - płynu nie powinno się zmieniać dla danej pary soczewek, ale rozumiem, że to tak awaryjnie, jednorazowo. Podobnie jak pojemniczek powinien być opłukiwany tylko jednym płynem.


Dziewczyny, ręce mi się załamują - NIE MOŻNA SPAĆ W SOCZEWKACH DO TEGO NIE PRZEZNACZONYCH!!! Oko w soczewce bardzo słabo oddycha, szkło przysycha, co może doprowadzić do ubytków rogówki, jej "porysowania" (choćby po godzinnej drzemce), a nawet twałych uszkodzeń, które w przyszłości uniemożliwią całkowicie noszenie soczewek. To nie są moje wymysły, tylko autentyczne przypadki znane z innego forum. Jeśli szkło słabo porusza się po oku, przysycha, należy je jak najszybciej nawilżyć: kroplami, mruganiem, ziewaniem (na to bym sama nie wpadła). Gdy dzieje się tak często, warto pomyśleć o zmianie typu szkieł. Przed drzemką, choćby krótką, szkła należy zdjąć.

Użytkowanie soczewek zmienia też nawyki makijażowe - należy zrezygnować z kosmetyków wodoodpornych i kresek po wewnętrznej stronie powieki, ostrożnie stosować sypkie cienie.

Jak Wy czytacie instrukcje? Chcecie oślepnąć? :/

PS. Dobijcie mnie jeszcze pisząc, że nosicie szkła tak długo ponad termin ważności, aż zaczną Was kłuć...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:47   #1649
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość


PS. Dobijcie mnie jeszcze pisząc, że nosicie szkła tak długo ponad termin ważności, aż zaczną Was kłuć...
a znam taką, znam...w dodatku płyn w pojemniczku zmienia co kilka dni, a soczewki zakłada i ściąga jak już jest w pościeli, bo nawet okularów nie ma na zmianę. No i tak juz kilka lat i nigdy żadnej infekcji. Zapewne do czasu....

A propos soli fizjologicznej - mnie lekarka powiedziała, że w awaryjnych sytuacjach można zalac soczewki, żeby nie wyschły po prostu. Zapewne przed założeniem na oko trzeba je przepłukac plynem jednak.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:29   #1650
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Zalać do czasu użycia płynu a przechowywać na co dzień to co innego, choć wiadomo, można to zastosować w sytuacji awaryjnej, na co dzień NIE.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.