A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-08, 22:42   #1
jttlo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 43
Exclamation

A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!


Witam!! O ponad 2 lat ćwicze regularnie, zaczęłam od roweru, przez aerobiki i wszytskie możliwe formy ruchu.Schudłam dośc sporo.Jednak waga stanęła w pewnym miejscu i nie chce się ruszyć od ponad roku, jest kompletnie nieczuła na na treningi jaki odbwam regularnie co drugi dzień po półtorej godziny: kardio+siłowe. Teraz już chyba tylko ćwiczę, bo bez tego świruję. Ale poza tym efektów nie ma. Kochane Kobietki!! Teraz po dwóch latach jestem juz na 100 % pewna, że nasza waga to jednak w 70 % geny. Zbić większą nadwagę jest stosunkowo łatwe, ale o wiele trudniejsze jest zejście do naprade niskiej. Ja mam 163 cm i ważę 58 - chciałąbym 52. Co nie robię to nic z tego. I tak mi się wydaje, że to już by chyba trzeba było stosować jakąś naprawde śćisłą dietę.Nie wiem sama. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie. Między bajki nalezy włożyć to, że kardio spali tłuszczyk. Ja robię mase kardio i nie mam W OGÓLE efektów. Powtarzam!!!! TERAZ- bo kiedys jak schodziłam z większej nadwagi to tak. A teraz mam wspaniale wyrzeźbione mięśnie, ale wciążpod warstwą łuszczyku. Nie wiem sama.Może macie jakieś zdanie na ten temat??
jttlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 07:29   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!

powiem szczerze, ze wiedza podopwiada mi, ze predyspozycje jakie mamy w genach okreslaja do jakiego stopnia mozemy sie rozwijac- w kwestii np. rozrostu ciala w masie miesniowej. aczkolwiek spotykam ludzi, kotrzy mimo tego, ze odziedziczyli po rodzicach sylwetke ektomorficzna, rozrosli sie pokaznie. a to przeciez endomorficy, ludzie z predyspozycjami do odkladania tluszczu, powinni miec teoretycznie latwiejsza droga do przejscia.

odpowiem Ci na moim przykladzie. udalo mi sie zbic tluszcz z prawie kazdej czesci ciala. pisze prawie, bo zeby miec super wyrzezbiony brzuch potrzebuje SCISLEJ DIETY- sprawdzone brzuch wyglada niezle, ale moglby lepiej, gdyby nie wspomniana przez Ciebie lekka warstwa tluszczyku. cialo od pasa w dol super wyrzezbione, nie potrzebuje restrykcyjnych ograniczen. mam identyczny wzrost i waze troche mniej,niy Twoja wzmarzona waga. trudno mi zbudowac na mojej ektomorficznej sylwetce pokazne miesnie, ale wierze ze sie uda.

jestes w stanie stosowac super scisla dieta by osiagnac wymarzony cel?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 07:45   #3
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!

Mi też wydaje się, że geny odgrywają bardzo dużą rolę.Sama w przeciągu roku schudłam bardzo dużo, 15kg i wróciłam do wagi jaką miałam przed przytyciem (przytyłam z powodu choroby),no może jakieś 3 kilo niższej. I niestety, ale teraz mam pod górkę, mimo regularnych treningów aerobowych i diety (zmodyfikowana SB do 1400 kcal) od kilku miesięcy waga stoi. Nie chcę zmniejszać podaży kalorii,ale chyba bez tego nie uda mi się dojść do wagi jaką chciałabym mieć.

Od przyszłego tygodnia zaplanowałam pierwszą fazę SB z ograniczeniem do 1250 kcal i aeroby co najmniej 3 razy w tygodniu.Zobaczymy, czy uda mi się oszukać genetykę
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 10:13   #4
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!

A według mnie to nie geny. Genetyka nie ma tutaj nic do rzeczy. Po prostu po schudnięciu zmniejsza się zapotrzebowanie organizmu na kalorie i aby dalej chudnąć trzeba jeszcze mniej jeść. Poza tym z wiekiem potrzebujemy także coraz mniej kalorii. Pomijając fakt, że przez różne diety metabolizm pewnie został spowolniony i to też może mieć znaczenie. Dlatego tak ważny jest ruch i niskokaloryczna dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych składników i witamin. Radzę udać się do dietetyka.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 10:20   #5
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!

tylko zwroc uwage, ze dziewczyna jest cwiczaca i to bardzo. o ile dobrze rozumiem nie chodzi jej o "diete odchudzajaca", tylko diete jako sposob odzywiana sie przy cwiczenu - tu chyba chodzi o rzezbe. przy sporcie silowym nie mozesz zaczac jesc coraz mniej.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 13:48   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: A jednak geny!?odzielcie sie doświadczeniem!!

Napisz jak wyglądaja twoje treningi, np w jakiej kolejności kardio i siłowe i jak wygląda dieta (ogólny zarys) i jak jest rozłożona w ciągu dnia. Myślę że tutaj jest "pies pogrzebany" i da się coś z tym zrobić.
Chudnięcie, czy też utrata tłuszczu nie jest prcesem liniowym i idzie jakby trochę po schodkach zastoje są sprawą normalną ale roczny zastój świadczy o tym, że coś jest nie tak. Ja stawiam na dietę (może za mało kalorii ??)

Postaram się pomócw miarę możliwości i czasu (6 tygodniowy bobas
Pozdrawiam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.