Walka z cellulitem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-19, 16:03   #1
Arachne20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3

Walka z cellulitem


Cześć od dziś rozpoczynam moją kuracje antycellulitową. Zakupiłam Żel przeciwko cellulitowy PerfectSlim z L'oreala. Piszcie co sądzicie o ty specyfiku, a ja bede zdawała wam relacje z przebiegu mojej kuracji. Zamierzam uzywać także pelingu z ekstraktem z granatu z Avonu z serii Avon solutions.Skutecznie wygładza ciało. Jeśli macie jakieś rady na walke z skórką pomarańczową dołączcie do forum
Arachne20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 23:20   #2
patiencee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z cellulitem

Chyba muszę Cię rozczarować, ale kremy niewiele Ci dadzą. Sekret w walce z cellulitem tkwi w zmianie przyzwyczajeneń zywieniowych i trybu życia.

"Pomarańczowa skórka albo inaczej cellulitis, czyli zapalenie tkanki łącznej to choroba, która 50 lat temu jeszcze nie istniała. Nie znano jej w czasach, gdy produkty spożywcze nie były tak przesiąknięte chemią. Dzisiaj, nawet lekarze nie traktują jej poważnie i odsyłają całe rzesze klientek do gabinetów kosmetycznych. Traktowana jest jako defekt urody, a nie pierwszy sygnał, że organizm sobie nie radzi z nadmiarem odpadów, jako poważne zaburzenie wymagające leczenia. Jak powstaje zatem ta skaza na urodzie, która spędza sen z powiek tak wielu kobietom? Opisał ją jako pierwszy szwajcarski lekarz Franklin Birdar. Powód, jaki podał w opisie choroby: złe odżywianie i brak ruchu, wydaje się tylko na pozór odległy od objawów. Cellulitis jest wynikiem niedostatecznego oczyszczania się organizmu. Wobec tak wielu odpadów przemiany materii organizm staje bezradny. Nie potrafi wszystkiego wydalić w dostępny mu sposób, więc „upycha” odpady we wszelkich możliwych miejscach. Tkanka łączna znajdująca się pod skórą jest do tego najlepszym podłożem. W niej pierwszej organizm deponuje związki, których nie zdołał usunąć. Powstają zdeformowane komórki, które nie są dość elastyczne, aby spełniać swoje zadania. Tkanka podskórna zmienia się w sposób chorobliwy, powodując ucisk na małe naczynka krwionośne odżywiające skórę. To powoduje, że źle odżywiona skóra staje się szara, matowa, pojawiają się wypryski, jest słabo ukrwiona, no i powoli coraz gorzej spełnia swoje funkcje. To lokowanie odpadów na skórze, taki depozyt organizmu jest niczym innym jak mechanizmem obronnym chroniącym nasz organizm przed nadmiarem niepotrzebnych substancji, jeszcze jeden sprytny sposób, w jaki organizm stara się usunąć odpady. Pomarańczowa skórka nie jest defektem tylko kobiecej skóry. Mężczyźni równie często jak kobiety cierpią na tą dysfunkcję, jednak z powodu grubszej skóry (no i też chyba mniejszej spostrzegawczości?) jest to mniej widoczne.

Nie jest to dolegliwość, którą można uleczyć tabletkami, zabiegami zewnętrznymi, czy w jakikolwiek inny szybki sposób. Być może dlatego medycyna dystansuje się, lekceważąc „pomarańczową skórkę”, sprowadzając ją do defektu urody. A pacjentki bezskutecznie wcierają tony coraz to nowszej generacji kremów, maści, odżywek itp. Nie daje to żadnych efektów, oprócz nabijania kasy producentom farmaceutyków, może też przynieść efekty niekorzystne, uboczne. Na przykład wówczas, gdy w maści znajdują się składniki chemiczne, takie jak hormony, czy też dostające się do krwioobiegu leki. Nie pomogą też zbytnio masaże, skoro organizm nie może usunąć przyczyny choroby. Jedynym skutecznym leczeniem jest usunięcie nagromadzonych w tkance odpadów, a jest to możliwe właśnie przy pomocy głodówki leczniczej. I nie należy czekać, aż skóra stanie się tak gruzełkowata, że będziemy wstydzić się ją odkryć. Wówczas trudno będzie pozbyć się „skórki” w czasie jednej głodówki. Ta „skórka” to znak, że pora zaordynować sobie odtruwanie, że organizm nie daje sobie rady z nadmiarem odpadów i że dalsze takie postępowanie może doprowadzić do cięższej sytuacji. Powinna się w naszym umyśle zapalić taka lampka ostrzegawcza."

zaczerpnięte z www.glodowka.pl
patiencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 12:28   #3
patipati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z cellulitem

Nie chciałabym tu zostać uznana za piewczynię jakichś przewrotnych teorii, ale na innym forum dziewczyny mi pisały, że omega3 dobrze działa na cellulit. Tak, ta sama co na cholesterol Podobno pomaga komórkom zaatakowanym przez cellulit, się zregenerować. Dużo tej omegi jest w rybach na przykład. Jest też margaryna z nią - flora, ale producent nie mówi czy działa na cellulit też
patipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 17:04   #4
patiencee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8
Dot.: Walka z cellulitem

Ja próbowałam już naprawdęwiele kremów i innych specyfików i nic nie pomagały, walkę z cellulitem wygrałam [no prawie wygrałam] po zmienieniu stylu życia
Ale nie mówię, że kremy nie pomagają, też słyszałam wiel opini, że np ten z Avonu jest rewelacyjny, a inne zaś mówiły, że pieniąze w błoto wyrzucone. Otóż kwestia indywidualna
W każdym razie jeśli ktoś się nastawia na to, że samymi kremami pokona pomarańczową skórkę to może odrazu sobie darować
patiencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 17:10   #5
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Walka z cellulitem

Ja polecam CLA i Guam.
__________________
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 10:35   #6
Arachne20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Walka z cellulitem

Moja walka z cellulitem nie jest jednostronna pije zielone i czerwone herbaty, masuje się myjką sizilową, biegam w miare możliwości i zmieniłam dietę, jem mniej tłustych i smażonych rzeczy a więcej warzyw
Arachne20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 14:22   #7
Kingaaaa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 77
Dot.: Walka z cellulitem

A ja używałam tego L'oreala Perfect Slime i jestem bardzo zadowolona - efekty były widoczne!!!!
Kingaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 19:50   #8
drea
Raczkowanie
 
Avatar drea
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 296
Dot.: Walka z cellulitem

a ja uzywam kremików na cellulit, masuje ze masazerem z wypustkami, pije litry zielonej herbaty dziennie , a na wiosne zrobie sa endernologie.. juz odkladam powoli pieniazki, ale postawilam sobie warunek, ze wykonam zabieg jak zrzuce 10kg.. powoli zaczynam dietke w ktorej chce cwiczyc po 5-6h tygodniowo.. zobaczymy jak bedzie
drea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 15:08   #9
vanilia1
Raczkowanie
 
Avatar vanilia1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 420
Dot.: Walka z cellulitem

Balsamy są dobre - ujędrniają ciało ale na cellulit i tak niewiele pomogą chyba, ze połączy się to z ćwiczeniami i masażem ciała.
vanilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 09:42   #10
onecik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 4
Dot.: Walka z cellulitem

Niestety walka z cellulitem nie przyniesie efektów przez same kremy.
Trzeba zmienić styl życia ,stosować odpowiednią dietę i nieco więcej się ruszać.Ja też zaczęłam walkę z tym "kochanym tłuszczykiem"kupiłam sobie szorty na cellulit firmy Farmacell i chodzę w nich na ćwiczenia Vacuvell-tzw.spacer pod ciśnieniem.Po pierwszym treningu byłam ledwo żywa ,ale zobaczymy co będzie dalej.Czy ktoś z was chodził na te ćwiczenia.Proszę o jakieś opinie.
onecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 09:59   #11
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Walka z cellulitem

bardzo mi sie podobal ten artykul, i napisali w nim świętą prawdę !żeby zlikwidowac cellulit należy przedewszystkim cwiczyć i zdrowio się odzywiać
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 19:55   #12
mloda_mezatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Walka z cellulitem

Wiadomosc do patiencee warto sie czasem zastanowic zanim cos sie napisze bo nam chodzi o cellulit a nie cellulitis.Moze najpierw naucz sie odrozniac te 2 CALKIEM INNE choroby skorne zanim zrobisz genialny wyklad
mloda_mezatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.