Wypadające włosy cz. IV - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 19:11   #3421
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
włosy mam tak z 10-12cm za ramiona.

czy może to być to tzw. linienie przy używaniu Loxonu?
Masz grube lub ciężkie włosy? Podetnij, powinno trochę je odciążyć
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:25   #3422
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Masz grube lub ciężkie włosy? Podetnij, powinno trochę je odciążyć
już nie mam, wyleciały.
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:28   #3423
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
już nie mam, wyleciały.
Nie chodzi mi o to czy jest ich dużo tylko czy pojedynczy włos jest gruby...
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:30   #3424
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Hiyori, jeśli piszesz że masz ciężki okres to włosy mogą lecieć przez stres. Nie bój się lekarza.

Idź do ogólnego, poproś o morfologię + TSH, żelazo, magnez, potas oraz badanie moczu.
Dzięki za radę, na szczęście całkiem niedawno, bo na początku października miałam robione te badania, wyniki w normie Kupiłam dermene i teraz mam mały problem, nie wiem jaką odżywkę do tego zastosować W domu mam typowo drogeryjne z mega dawką silikonu albo ziołową, która z kolei jest z alkoholem. Czy mogę stosować dermenę razem z odżywką, która zawiera w składzie alkohol?
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:38   #3425
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o to czy jest ich dużo tylko czy pojedynczy włos jest gruby...
Nie, hmm, taki chyba normalny.

Tak teraz czytam, bo od dermatolog dostałam wcierki na bazie alkoholu, to źle?
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:43   #3426
nombre
Zadomowienie
 
Avatar nombre
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 074
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Wróciłam właśnie od endokrynologa...
Powiedział ,że to nie jest łysina androgenowa-ze androstendion był za niski ,żeby się martwić + inny hormon (nie pamiętam nazwy)powinien być ,żeby stwierdzić łysinę . a nieco powiększony był prawdopodobnie przez to ,że w złym dniu cyklu zbadałam jego.
Progesteron zdziwił się ,że zbadałam bo jak już coś to powinnam 17-OH-progesteron zbadać
Powiedział także ,że nie wie dlaczego mi wypadają włosy,wie ,że oczekuje czegoś więcej ,ale on nic więcej nie jest wstanie zrobić
Dodał także... że było kilka osób -kobiet co miało wyniki dobre a łysiało.. Po tym to już totalnie mnie dobił..

Nie wiem co mam jeszcze zrobić... Jechać do trychologa ? Warto?
Nie chce znowu stracić kasy

Co? przekroczony i za niski na to zeby włosy wypadały? ja mialam najwyzszy 3,8 i lecialy jak szalone. Nawet przy androstendionie w normie moga wypadac, jak estrogeny sa niskie w stosunku do androgenów, a taka własnie jest tendencja. Androgeny w gore, estrogeny w dół..

Marie seboradin jest ok. Bejbiki mi pewnie po nim wyrosły. Ich ilosc i warstwy nowych włosów było dopiero widac na urlopie, przy innej wodzie i wietrze. Nie mogłam ich spiąć bo latały jak oszalałe. Cieszyło mnie to

Edytowane przez nombre
Czas edycji: 2012-11-02 o 20:07
nombre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 19:50   #3427
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

martuska196, jak piszesz że tyle włosów Ci wypada ... to przypomina mi się okres, gdy moje tak leciały każdego dnia. aż wyłysiałam, i nic nie odrasta ;/
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 19:52   #3428
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
martuska196, jak piszesz że tyle włosów Ci wypada ... to przypomina mi się okres, gdy moje tak leciały każdego dnia. aż wyłysiałam, i nic nie odrasta ;/
Jestem pewna, że ją pocieszyłaś
Mi wypadało ok. 400 w dniu mycia (czyli co drugi dzień) przez długi okres, a jeszcze nie jestem łysa To zależy od tego czy coś odrasta.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 20:46   #3429
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
martuska196, jak piszesz że tyle włosów Ci wypada ... to przypomina mi się okres, gdy moje tak leciały każdego dnia. aż wyłysiałam, i nic nie odrasta ;/
Mi leciały w tamtym roku na przełomie maja-czerwca po ok. 300-400 dziennie (całymi pasmami szły) i mimo tego, że nic od tamtej pory nie odrosło łysa nie jestem, a nawet prześwitów póki co nie mam
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 21:20   #3430
Arghea
Raczkowanie
 
Avatar Arghea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez nombre Pokaż wiadomość
Co? przekroczony i za niski na to zeby włosy wypadały? ja mialam najwyzszy 3,8 i lecialy jak szalone. Nawet przy androstendionie w normie moga wypadac, jak estrogeny sa niskie w stosunku do androgenów, a taka własnie jest tendencja. Androgeny w gore, estrogeny w dół..

Marie seboradin jest ok. Bejbiki mi pewnie po nim wyrosły. Ich ilosc i warstwy nowych włosów było dopiero widac na urlopie, przy innej wodzie i wietrze. Nie mogłam ich spiąć bo latały jak oszalałe. Cieszyło mnie to
Nombre, androstendion mam 0,83, jak to się ma do androgenowego i w ogóle do wypadania?
Bejbiki mam, ale mimo iż dużo ich prześwitów na razie nie zakryją...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że ją pocieszyłaś
Mi wypadało ok. 400 w dniu mycia (czyli co drugi dzień) przez długi okres, a jeszcze nie jestem łysa To zależy od tego czy coś odrasta.
Mi odrastają... Po 2 miesiącach od czasu gdy się nimi solidnie zajęłam. Ale niestety prześwity są i już ;/

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
martuska196, jak piszesz że tyle włosów Ci wypada ... to przypomina mi się okres, gdy moje tak leciały każdego dnia. aż wyłysiałam, i nic nie odrasta ;/
Inverso czy Ty kiedyś, gdy jeszcze miałaś włosy, robiłaś może analizę pierwiastkową? Może Ty masz czegoś za dużo w organiźmie?
Arghea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 22:07   #3431
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Arghea, niestety nie robiłam analizy pierwiastkowej włosów gdy jeszcze je miałam na głowie. nikt mi tego nie podpowiedział, i ja sama na to nie wpadłam ;/ teraz mogłabym zrobić jedynie analizę paznokci ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 22:34   #3432
oliwiav
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 67
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
Dzisiaj przy myciu wypadło 546...
Nawet nie muszę mocno czesać i ciągnąć, wychodzą same.

Ryczę ale umówiłam sie w pon do fryzjera na ścięcie na krótko.
Hej, ja właśnie teraz przechodze linienie poloxonowe. Włosy wypadają mi w stekach od dwóch tygodni, od pieciu dni pzrerwałam kurację loxonem, którą stsosowałam od 4 pażdziernika. Nie wiem czy dobzre zrobiłam, ale nie mogłam już dalej wcierać tego środka, mam nadzieję ze wszytsko powoli wróci do normy.

A ty od kiedy używasz loxonu? Ja jutro wybieram sie do fryzjera i tez chce sciac włosy z połowy pleców do ucha, napewno bede załować, ale nie dam rady psychicznie patzrzec na takie ilosci długich wypadajacych kłaków. Od kiedy Tobie wypadają włosy w takich ilościach?
oliwiav jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 04:26   #3433
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez oliwiav Pokaż wiadomość
Hej, ja właśnie teraz przechodze linienie poloxonowe. Włosy wypadają mi w stekach od dwóch tygodni, od pieciu dni pzrerwałam kurację loxonem, którą stsosowałam od 4 pażdziernika. Nie wiem czy dobzre zrobiłam, ale nie mogłam już dalej wcierać tego środka, mam nadzieję ze wszytsko powoli wróci do normy.

A ty od kiedy używasz loxonu? Ja jutro wybieram sie do fryzjera i tez chce sciac włosy z połowy pleców do ucha, napewno bede załować, ale nie dam rady psychicznie patzrzec na takie ilosci długich wypadajacych kłaków. Od kiedy Tobie wypadają włosy w takich ilościach?

Ja kuracje loxonem zaczelam 23 wrzesnia. Leca tak jak lecialy wiec truo mi stwierdzic czy loxon to wzmaga, fakt, ze tak zle jak wczoraj to cjyba nie bylo...
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 12:06   #3434
Arghea
Raczkowanie
 
Avatar Arghea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Arghea, niestety nie robiłam analizy pierwiastkowej włosów gdy jeszcze je miałam na głowie. nikt mi tego nie podpowiedział, i ja sama na to nie wpadłam ;/ teraz mogłabym zrobić jedynie analizę paznokci ...
Może warto?
Dziwny ten Twój przypadek.
Przyczyna jakaś musi być.
Arghea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 14:58   #3435
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Arghea Pokaż wiadomość
Może warto?
Dziwny ten Twój przypadek.
Przyczyna jakaś musi być.
dermatolodzy twierdzą że przyczyną jest niedoczynność tarczycy i hashimoto.

ale mam nadzieję, że jednak to wszystko da się jakoś odwrócić ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 16:33   #3436
Arghea
Raczkowanie
 
Avatar Arghea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
dermatolodzy twierdzą że przyczyną jest niedoczynność tarczycy i hashimoto.

ale mam nadzieję, że jednak to wszystko da się jakoś odwrócić ...
Jak długo już jesteś leczona na niedoczynność? Czy stan hormonów tarczycy się stabilizuje? Po unormowaniu niedoczynności włosy powinny odrosnąć. Jeśli z tarczycą jest teraz w miarę dobrze, a włosy Ci nie odrastają to może inna przyczyna albo jakaś dziwna tendencja organizmu. Hashimoto wiąże się ze stałym leczeniem, ale to nie znaczy, że włosów masz nie mieć. Lekarzem ja nie jestem, ale martwi mnie podejście lekarzy do tego typu problemów. Ich to nie dotyczy więc totalnie olewają i wszystko na odczepnego...
Arghea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 17:09   #3437
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Arghea Pokaż wiadomość
Jak długo już jesteś leczona na niedoczynność? Czy stan hormonów tarczycy się stabilizuje? Po unormowaniu niedoczynności włosy powinny odrosnąć. Jeśli z tarczycą jest teraz w miarę dobrze, a włosy Ci nie odrastają to może inna przyczyna albo jakaś dziwna tendencja organizmu. Hashimoto wiąże się ze stałym leczeniem, ale to nie znaczy, że włosów masz nie mieć. Lekarzem ja nie jestem, ale martwi mnie podejście lekarzy do tego typu problemów. Ich to nie dotyczy więc totalnie olewają i wszystko na odczepnego...
na niedoczynność leczę się od lipca 2011, TSH spadało ładnie ... ale od czerwca tego roku ciągle mam skoki, Euthyrox 75 już chyba na mnie nie działa. FT3 73% i FT4 91% więc mam bardzo ładne. przeciwciała też trochę spadły. w czwartek mam usg tarczycy, ciekawe co powie na to endo ...

niestety służba zdrowia w polsce kuleje, zwłaszcza gdy znajdują się takie trudne przypadki jak mój ... chodzę od lekarza do lekarza, i żaden nie potrafi nic mądrego powiedzieć. już w lutym tego roku usłyszałam od dermatolog z przychodni przyszpitalnej iż mi nigdy włosy nie odrosną, i mam przestać się tym przejmować tylko dalej żyć

o tyle dobrze, że trafiłam do dobrego immunologa
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 17:46   #3438
Maflok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
na niedoczynność leczę się od lipca 2011, TSH spadało ładnie ... ale od czerwca tego roku ciągle mam skoki, Euthyrox 75 już chyba na mnie nie działa. FT3 73% i FT4 91% więc mam bardzo ładne. przeciwciała też trochę spadły. w czwartek mam usg tarczycy, ciekawe co powie na to endo ...

niestety służba zdrowia w polsce kuleje, zwłaszcza gdy znajdują się takie trudne przypadki jak mój ... chodzę od lekarza do lekarza, i żaden nie potrafi nic mądrego powiedzieć. już w lutym tego roku usłyszałam od dermatolog z przychodni przyszpitalnej iż mi nigdy włosy nie odrosną, i mam przestać się tym przejmować tylko dalej żyć

o tyle dobrze, że trafiłam do dobrego immunologa
Ja na niedoczynność leczę się około 10 lat, przedtem miałam nadczynność. Przez cały ten czas (18 lat) miewałam skoki TSH, ale włosy zaczęły mi wypadać dopiero kilka lat temu. Moja mama ma Hashi i podobny problem też od kilku lat.
Polecam endokrynologa profesora Sworczaka z Gdańska.
Maflok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 18:12   #3439
szsz
Raczkowanie
 
Avatar szsz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 143
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
Dzisiaj przy myciu wypadło 546...
Nawet nie muszę mocno czesać i ciągnąć, wychodzą same.

Ryczę ale umówiłam sie w pon do fryzjera na ścięcie na krótko.
A jak długo wypada Ci taka ilość? I czy musisz je czesać? (ja ze strachu od jakiegoś roku nie czeszę w ogóle, na szczęście mam falowane, więc nieczesanie jest możliwe). Dziewczyny pisały już, że nawet przy tak dużej ilości niekoniecznie wypadną wszystkie. Mnie też tyle wypadało, ale w końcu się poprawiło (tak naprawdę, to nie wiem, po czym, ostatnio jest trochę gorzej, ale nie tak źle, jak kiedyś).

Na Twoim miejscu nie obcinałabym włosów na krótko. Wiem, co czujesz, kiedyś sama w desperacji złapałam za nozyczki. Ale jak obetniesz krócej, niż na długość, z której jeszcze możesz zrobić kucyka, to stracisz kontrolę nad iloscią wypadających. Wtedy, jeżeli dalej zamierzasz z tym walczyć, to nie będziesz mogła widzieć mierzalnych efektów.

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
włosy mam tak z 10-12cm za ramiona.

czy może to być to tzw. linienie przy używaniu Loxonu?
Tak, ja nie używałam, ale dziewczyny pisały, że linienie występuje.

Cytat:
Napisane przez martuska196 Pokaż wiadomość
Nie, hmm, taki chyba normalny.

Tak teraz czytam, bo od dermatolog dostałam wcierki na bazie alkoholu, to źle?
Jak masz wrażliwą skórę głowy, to może podrażnić. Może, ale nie musi. Obserwuj.
szsz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 19:16   #3440
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

też chciałabym prosić o radę, mam tylko 16 lat, a po każdym szczotkowaniu włosów zgarniam ze szczotki garść włosów i dlatego się martwię. Nie wiem czy to moze być związane z wypadaniem włósów ale po raz drugi mam taką sytuację, że przez cały miesiąc nie miałam okresu.
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 19:36   #3441
001basia
Raczkowanie
 
Avatar 001basia
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 57
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Włosy często jesienia wypadają, bo organizm jest bardziej osłabiony. Ale czy te wypadanie włosów nie ejst spowodowane np problemami hormonalnymi? czasem warto zbadać poziom tarczycy. Czasem włosom poprostu brakuje składników mineralnych, wiec polecam Belissę czy Onozis. A z kosmetyków - WAX, ale ten oryginalny.
001basia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 21:23   #3442
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Polecam endokrynologa profesora Sworczaka z Gdańska.
Ja znam tego lekarza, kilka razy leżałam u niego na oddziale. Bardzo dobra opieka. To właśnie on powiedział, że nie mam androgenowego, a lecze się u jednego z jego uczniów i w sumie jest dość spokojnie.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:13   #3443
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

zastanawiam sie, czy moze to wypadanie jest spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi... ale to bylo tak, ze na poczatku przez 2-3 miesiace bralam slabsze i nie wypadaly mi wlosy, w trakcie tego opakowania zafarbowalam wlosy dwukrotnie na czarno i zaczely mi garsciami leciec i jakos po paru tygodniach zmienili mi na troche mocniejsze tabletki, biore je juz pare miesiecy i zauwazylam, ze wlosy wypadaja, ale nie tak mocno jak na poczatku, ale teraz jest znowu masakra, dodam ze w wakacje nie bralam tabletek przez 2 miechy, bo musialam przerwe zrobic, ale i tak wypadaly, a w srode lece do dermatologa :c
__________________
c`est la vie.
afyra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:32   #3444
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
też chciałabym prosić o radę, mam tylko 16 lat, a po każdym szczotkowaniu włosów zgarniam ze szczotki garść włosów i dlatego się martwię. Nie wiem czy to moze być związane z wypadaniem włósów ale po raz drugi mam taką sytuację, że przez cały miesiąc nie miałam okresu.
Jak się odżywiasz? Niestety może to mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi lub brakiem odpowiednich składników odżywczych...

U mnie po tym jednym czesaniu, podczas którego wypadło tylko kilka włosów, wszystko wróciło do ostatniej "normy", czyli do wzmożonego wypadania

Czekam na efekty zażywania Radicala i Biotepal 5.

Pamiętam, że któraś z Was zaczęła zażywać Biotepal wtedy kiedy ja. Jeśli to czytasz to proszę napisz, czy widzisz jakąś poprawę
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 10:15   #3445
Arghea
Raczkowanie
 
Avatar Arghea
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja znam tego lekarza, kilka razy leżałam u niego na oddziale. Bardzo dobra opieka. To właśnie on powiedział, że nie mam androgenowego, a lecze się u jednego z jego uczniów i w sumie jest dość spokojnie.
Mam za daleko do Gdańska Na jakiej podstawie stwierdził, że nie masz androgenowego? I jak to wypadanie u Ciebie dokładnie wygląda?
Arghea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 14:07   #3446
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Na podstawie badań - profil hormonalny, no i na podstawie moich chorób. Endokrynolodzy stwierdzili, że przy niedoczynności kory nadnerczy nie ma łysienia androgenowego. Ja mam za mało DHEAS, kortizol - dolna norma, reszta hormonów ok. Leczę się u nich przewlekle, a ołysienie androgenowe pytałam kilka razy, za każdym razem zaprzeczyli.

Ja mam przerzedzenie na całej głowie. Włosy nie robią się cieńsze, wręcz przeciwnie, w ciągu kilku lat pogrubiły się i zgęstniały. Nad czołem mam masę krótkich włosów, brak krótkich, cieniutkich i poskręcanych włosów. Według mnie też nie wygląda to na klasyczną androgenówkę.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 14:43   #3447
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak się odżywiasz? Niestety może to mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi lub brakiem odpowiednich składników odżywczych...

U mnie po tym jednym czesaniu, podczas którego wypadło tylko kilka włosów, wszystko wróciło do ostatniej "normy", czyli do wzmożonego wypadania

Czekam na efekty zażywania Radicala i Biotepal 5.

Pamiętam, że któraś z Was zaczęła zażywać Biotepal wtedy kiedy ja. Jeśli to czytasz to proszę napisz, czy widzisz jakąś poprawę
U mnie z odżywianiem jest różnie, ponieważ chodzę do szkoły i zawsze jest tak że od pn. do pt. jem śniadanie, kanapki w szkole, obiad w domu i kolację, a weekendy zdarza mi się że zjadam więcej . No i oczywiście prawie codziennie jem coś słodkiego, próbuje co jakis czas odstawić cukier ale najczęściej wytrzymuję 2-3 dni. Rano i przed snem biorę też tabletkę tranu, do niedawna brałam też tabletki multiwitaminowe ale skończyły mi się , jednak nawet podczas brania tabletek wypadały mi włosy a z okresem było jak było.
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 16:39   #3448
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja znam tego lekarza, kilka razy leżałam u niego na oddziale. Bardzo dobra opieka. To właśnie on powiedział, że nie mam androgenowego, a lecze się u jednego z jego uczniów i w sumie jest dość spokojnie.
Maria221 U którego z uczni dr Sworczaka się leczysz jeśli można wiedzieć ? Bo szukam dobrego lekarza w Gdańsku a dr Sworczak nie przyjmuje nowych pacjentów .
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 22:32   #3449
martuska196
Raczkowanie
 
Avatar martuska196
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 328
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez szsz Pokaż wiadomość
A jak długo wypada Ci taka ilość? I czy musisz je czesać? (ja ze strachu od jakiegoś roku nie czeszę w ogóle, na szczęście mam falowane, więc nieczesanie jest możliwe). Dziewczyny pisały już, że nawet przy tak dużej ilości niekoniecznie wypadną wszystkie. Mnie też tyle wypadało, ale w końcu się poprawiło (tak naprawdę, to nie wiem, po czym, ostatnio jest trochę gorzej, ale nie tak źle, jak kiedyś).

Na Twoim miejscu nie obcinałabym włosów na krótko. Wiem, co czujesz, kiedyś sama w desperacji złapałam za nozyczki. Ale jak obetniesz krócej, niż na długość, z której jeszcze możesz zrobić kucyka, to stracisz kontrolę nad iloscią wypadających. Wtedy, jeżeli dalej zamierzasz z tym walczyć, to nie będziesz mogła widzieć mierzalnych efektów.



Tak, ja nie używałam, ale dziewczyny pisały, że linienie występuje.



Jak masz wrażliwą skórę głowy, to może podrażnić. Może, ale nie musi. Obserwuj.
Nie wiem jak długo, ta ostatnmia ilość to było jakieś apogeum, wcześniej też wylatywało dużo ale nie tyle...
Robię tak jak piszesz, nie czeszę ich codziennie, spinam lekko i tak noszę i przekonałaś mnie, ścięte na krótko wymkną mi się spod kontroli.

Może jeszcze kiedyś odzyskam dawną grzywe..


A skóry wrażliwej nie mam.

Dziekuję za odp
martuska196 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 19:33   #3450
pinacolada93
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 422
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Miałam Dziewczyny zrobić drugie podejście do Novoxidylu, ale po tym jak mi bez mycia 90 wypadło a z myciem 150 to podziękowałam, nie będę się w to wcieranie jednak bawić...

Odstawiłam i z myciem wczoraj było 117, a dzisiaj bez mycia 46. Zobaczymy jak będzie jutro... Do 25 biorę lek, a potem znowu do dermatologa, chociaż boję się, że powie mi, że nie ma efektów, bo nie wcierałam tego toniku... I w sumie miałaby rację, bo nie wcierałam, ale ja niczego już nie będę wcierać, u mnie to wszystko pic na wodę, dużo więcej włosów leci, a nie mogę sobie pozwolić na przechodzenie "okresu linienia".

Stresujący mam ostatnio czas, to też się dobrze na włoskach nie odbija.
__________________
Od maja 2012 WALCZĘ Z WYPADANIEM WŁOSÓW.

pinacolada93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.