Konserwatywni rodzice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-03, 23:48   #1
Ivonna__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 4

Konserwatywni rodzice


Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
Ivonna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 08:31   #2
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez Ivonna__ Pokaż wiadomość
Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
Twój facet ma rację. Twoja uległa postawa wobec rodzica nie jest normalna. Jesteś dorosła i nie masz w ogóle obowiązku z czegokolwiek się jej tłumaczyć. Proponuję iść na terapię i nauczyć się stawiać granice matce. Poza tym poważnie rozważyłabym wyprowadzkę w twoim wieku i przy takich rodzicach.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 09:29   #3
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez Ivonna__ Pokaż wiadomość
Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
Nic jej nie mow.
A jak zacznie się dopytywać mów że jesteś od jakiegoś czasu dorosła. Nie tłumacz się.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 10:25   #4
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Konserwatywni rodzice

Jestem w podobnym wieku i w życiu by mi nie przyszło na myśl, żeby opowiadać rodzicom czy u kogoś zostałam na noc czy nie. W czasach studenckich też nie.
O ile temat wypłynie podczas rozmowy to go utnij i tyle bez zbędnych tłumaczeń. Co kogo to obchodzi.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 13:56   #5
tomaszdrewniak1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 4
Dot.: Konserwatywni rodzice

Hej! Czasem dorosłe życie to balansowanie między tym, co dla nas ważne, a tym, co byśmy chcieli ukryć przed rodzicami, żeby ich nie zaniepokoić czy nie zirytować. Jeżeli jesteś dorosła i masz stały związek, to masz prawo do spędzania nocy z partnerem, ale rozumiem, że nie chcesz zszokować matki.

Jest kilka opcji:

Możesz porozmawiać z matką i wyjaśnić, że jesteś już dorosła i masz prawo podejmować takie decyzje. Może z czasem zaakceptuje to jako fakt.
Jeżeli czujesz, że to na pewno wywoła konflikt, możesz kontynuować tak jak dotychczas, ale to nie jest długoterminowe rozwiązanie.
Możesz też zastosować trochę dyplomacji - np. mówić, że spędzasz czas z przyjaciółką czy coś w tym stylu. To jednak może prowadzić do innych komplikacji.
Generalnie, jeżeli jesteś w stałym, zdrowym związku, to może warto podjąć rozmowę z matką i spróbować wyjaśnić jej, jak się czujesz. Ostatecznie, to twoje życie i twoje decyzje, ale wiem, że relacje rodzinne to zawsze delikatny temat. Powodzenia!
tomaszdrewniak1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-04, 16:53   #6
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Twój facet ma rację. Twoja uległa postawa wobec rodzica nie jest normalna. Jesteś dorosła i nie masz w ogóle obowiązku z czegokolwiek się jej tłumaczyć. Proponuję iść na terapię i nauczyć się stawiać granice matce. Poza tym poważnie rozważyłabym wyprowadzkę w twoim wieku i przy takich rodzicach.


Masz autorko 29 lat, a problem jak u nastolatki.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 08:07   #7
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez Ivonna__ Pokaż wiadomość
Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
do siebie czyli mieszkam osobno czy mieszkam z matką?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-05, 18:27   #8
arosok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Konserwatywni rodzice

Nie przejmuj się hejterami, którzy uważają, że nie jesteś wystarczająco dorosła.
To normalny proces i każdy go przechodzi w momencie dla siebie odpowiednim. Nikt nie musi tego robić w nastoletniości ani w wieku 20 lat.

Jasne, mieszkanie osobno pomaga, ale wiadomo, że to kosztowne i problematyczne.

Nie mniej, skoro mieszkasz u rodziców, zawsze istnieje ryzyko, że w końcu Cię wywalą. Nie jest to dobre, ale to ich dom i mają prawo nie akceptować Twojego niewracania do domu. Zorientuj się w swoich opcjach zamieszkania ze znajomymi.

A co do rozmowy - to prawda, nie musisz się tłumaczyć z niczego. Ale możesz dzielić, jeśli masz ochotę. To zależy od Ciebie. To, co warto, żebyś się nauczyła, to nie przejmowanie moralniakami. Mama może mieć swoje zdanie o Tobie, Twoim chłopaku itd. ale to nie znaczy, że się musisz tym przejmować. To Twoje życie i nikt inny za Ciebie go nie przeżyje.
arosok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-23, 11:22   #9
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Konserwatywni rodzice

masz 29 lat, jak dlugo jeszcz chcesz zyc pod dyktando matki? jak mamusia powie, ze juz najwyzszy czas na dziecko to tez zajdziesz, zeby nie bylo klotni?
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 00:26   #10
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Konserwatywni rodzice

Ale ona Cię o to pyta? Po co chcesz jej to mówić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-24, 14:09   #11
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez Ivonna__ Pokaż wiadomość
Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
To nie jest wizja idealnego świata tylko jakieś patologiczne podejście jeżeli twoja matka sądzi, że kobieta w wieku 29 lat nie sypia z facetami. Ty swoją drogą też trochę szalejesz, jeżeli w takim wieku kierujesz się przede wszystkim uniknięciem kłótni z mamą a nie własnym życiem i planami.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-26, 07:14   #12
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Konserwatywni rodzice

Na dobrą sprawę, po co mówić? Po co w ogóle zwierzać się rodzicowi z swojego życia erotycznego? Matka niech wierzy w co chce i tyle, święty spokój.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-26, 11:42   #13
irena_kwiatkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 2
Dot.: Konserwatywni rodzice

Musisz postawić jasną granicę rodzicom, to Twoje życie, koniec i kropka. Nie pozwól zrobić z siebie niewolnika.
irena_kwiatkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-27, 10:10   #14
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Konserwatywni rodzice

Cytat:
Napisane przez Ivonna__ Pokaż wiadomość
Hej, mam 29 lat i od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem 10 lat starszym. Moja matka myśli, że jak się spotykamy to wracam późnym wieczorem lub w nocy do siebie. Problem w tym, że nie chce burzyć matce wizji jej świata idealnego w jej poglądy. A poza tym trochę obawiam się jej reakcji, że zostałam na noc u faceta i nie chce niepotrzebnych kłótni. Z kolei mój facet śmieje się, że boję się postawić matce. A ja tylko nie chce kłótni, oceniania i pouczeń moralnych. Co zrobić w takiej sytuacji ? Macie jakieś pomysły?
Życie to nie bajka, kobieto masz 30tkę.
Podejście faceta, cóż, raczej prawidłowe, a Ty chciałabyś się wiązać z mamin synkiem który życiowe decyzje realizuje zgodnie z planami "mamusi".
Życia za Ciebie nikt nie przeżyje, żyj tak jak Ci odpowiada, kłócić się nie musisz, tylko wysłuchać co już wiesz, i przekazać swój punkt "widzenia". Nie przejdziesz przez życie bez sytuacji w których musisz postawić na swoim czy nie zgadzać się z czyimiś poglądami.


Jesteś dorosłą kobietą a brzmi to jak tekst 15 latki która nie wróciła do domu bo zaspała u chłopaka.


Skoro Maryja dała radę zajść w ciążę, urodzić, i pozostać "zawsze dziewicą" to i Ty możesz nocować u faceta i zachować "czystość" do ślubu
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 11:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.