Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13 - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-29, 16:51   #2311
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
yyy przepraszam za określenie brzydkie i ptanie jak na mnie przystało obleśne ale czy Wam też tak z paszczy buchało na uderzeniówce prawie jak robotnikowi z rozpora??
Eeeeeeeee, znaczyyyyyyy, szczerze móiąc, nie wiem jak robotnikowi z rozpora bucha - Bogu dzięki, że nie wiem - ale z paszczy to normalka podobno. Zresztą spotkałam się z informacjami, że ogólnie wydziela się zapach niezbyt przyjemny nie tylko z paszczy, ale też spod pachy na przykład. Jeśli ktoś ma tendencję do pocenia zapachowego to musi wziąc pod uwagę, że może się ten zapaszek wzmóc Jakieś chusteczki higieniczne nawilżane trzeba ze sobą nosić żeby jakby co się w łazience jakiejś obetrzeć z potu, proponuję.
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:53   #2312
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Agnese69 Pokaż wiadomość
GDYBY szło mi tak jak dotąd - czyli 1,5 na tydzień to do połowy sierpnia byłabym już u celu. Ale przecież wszystkie wiemy, że niespodzianki się zdarzają i może się cos niekontrolowanie zatrzymać albo i cofnąc - nie daj Boże. Pilnuję się i nie pozwalam sobie na podjadanki żadne, bydynie, kulki nutellowe i takie tam sobie zdecydowanie daruję póki co i mam nadzieję, że to mi sie odwdzięczy oczekiwanym efektem w oczekiwanym czasie. A jak będzie - zycie pokaże
W "Metodzie...."str.80 Dukan mówi o tym,że najwięcej chudnie się przez pierwsze 2 miesiące,potem efekty są wolniejsze,dlatego nie można się zniechęcać,bo to normalne...
Radzi się nie poddawać,bo wytrwałość będzie skutkowała tym,że to w końcu organizm się podda.Jak zastoje się wydłużają,to poleca np.spacery półgodzinne,chociaż 3x w tygodniu.
Lepiej zmienić fazę wcześniej,niż przerwać dietę....
Niestety "kilka" latek temu nie byłam tego świadoma,i po szybkim schudnięciu,nie utrwalając osiagnietej wagi,szybko wróciłam do niej ponownie....dlatego,teraz jestem bardziej czujna na te wytyczne!!
NASZCZĘŚCIE też,nie stosowałam dietkowania zbyt wiele,bo to w kolejnych podejściach do diety,też wg dr ma wpływ na kolejne chudnięcia....Dlatego nie można stale porównywać siebie do innych,którzy z nami rozpoczęli dietkowanie.... .
To tak kilka uwag,które mi się po czytaniu lekturki utrwaliły,bo już doszkalam się z fazy III,którą malutkimi kroczkami praktykuję,ale jeszcze ostrożnie z tymi dniami "królewskich uczt"....do miłego.
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:58   #2313
Aleksandra_M
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 541
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Agnese69
piekna historyjka obrazkowa

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

pilne!
pytanie: ktoras z Was ostatnio mowila o zelu z masazerem czy cus... i ze potem jak zel sie skonczyl to mozna jakis inny sobie dokupic..
i ja bym chciala wiedziec jakiej to firmy? bo jade za chwile na zakupy i chce taki bo pomaranczowa to ja nie skorke ale lupine mam
i trzeba cos zaczac robic....
Aleksandra_M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 16:59   #2314
jolkah
Rozeznanie
 
Avatar jolkah
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 579
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez mirkaaa Pokaż wiadomość
Ktos tu wspominalo rzuceniu papierosow, oj jakby mi to sie przydalo!
Tylko ja nie wiem nawet jak sie za to zabrac zaczelam diete, wolalbym niebrac tyle na glowe bo moge nie dac rady. Rzucanie z dietowaniem raczej nie idzie w parze.
Wiec ogromne gratulacje za tak silna wole
A ja co robie? Wlasnie siedze pale papieroska i popijam kawe,pieknie...
tez myślałam, że sobie na raz za dużo wziełam. okazało się że odstawienie wszystkiego w jeden dzień było najlepsza terpią wstrząsową jaką mogłam sobie zafundować.
Polecam

Cytat:
Napisane przez kochak Pokaż wiadomość
nie kochak nieśmiały avatarek sama robiłam hihi to ja i stich mój ukocahny... nie podjadamy
w portfelu robi sie cienko... to powinno motywowaća Tobie jeszcze raz gratulacje
o tak, to było bardzo motywujące. A teraz nigdy mi nie brakuje kasy, zawsze jakaś 10tka jest pod ręka
__________________

Nie piję:
20 dni [sic!]



Waga: 78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64!!! ... 60!!
jolkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:01   #2315
saab_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 502
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Aleksandra_M Pokaż wiadomość
Agnese69
piekna historyjka obrazkowa

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

pilne!
pytanie: ktoras z Was ostatnio mowila o zelu z masazerem czy cus... i ze potem jak zel sie skonczyl to mozna jakis inny sobie dokupic..
i ja bym chciala wiedziec jakiej to firmy? bo jade za chwile na zakupy i chce taki bo pomaranczowa to ja nie skorke ale lupine mam
i trzeba cos zaczac robic....
Ja mam taki Szczypie i robi siniaki, ale działa:
http://static3.skapiec.pl/f1/220108b1.jpg
saab_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:03   #2316
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

[QUOTE=jestemtutylkonachwi le;21011165]Agnese jesli bedziesz chciala zastepowac to zastap pszenne zytnimi lub orkiszowymi- sa to tez otreby z blonnikiem nierozpuszczalnym. Odradzalabym dodawanie kolejnej porcji otrąb bo jednak moze dojsc do przerwania ketozy.

O, dzięki, kochana za te słowa. Tak sobie kombinowałam, bo też wymyśliłam, że dodawać jeszcze nie mogę żeby nie przegiąć z ilością. Zanim jednak o tym zdecyduję, zaobserwuję jaki wpływ ewentualny będzie miał ten, który upiekłam wczoraj. Dziś miałam z niego kanapeczki w pracy, jutro też będą i pojutrze - zwykle foremka starcza nam dwojgu na trzy dni. Zobaczymy czy waga coś powie. Jeśli będzie zastój to zrezygnuję z mieszania i wrócę do owsiano-pszennych tylko. Najważniejszy regularny spadek jest dla mnie.
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:08   #2317
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez jolkah Pokaż wiadomość
tez myślałam, że sobie na raz za dużo wziełam. okazało się że odstawienie wszystkiego w jeden dzień było najlepsza terpią wstrząsową jaką mogłam sobie zafundować.
Polecam
nie wyostrzyly Ci sie smaki?Głownie tego sie boje. Albo np typowa sytuacja ze na nerwa zawsze zapalam papierosa, moze masz jakis przepis na sytuacje stresowe?
A jak z sampoczuciem, widzisz roznice?
Nie pytam o cere i reszte rzeczy bo tutaj rezultaty moze nie szybko ale po dluzszym czasie napewno beda widoczne. Tylko pozazdroscic zdrowej cery... ajj
Sory za ta lawine pytan ale ciekawosc wziela gore
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 17:09   #2318
rene9578
Raczkowanie
 
Avatar rene9578
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dzisjaj tu,jutro tam...
Wiadomości: 41
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

i wlasnie dlatego wyjechalismy z Polski , zawsze tylko biedni po dupie dostaja, a oni (mowie o tych w rzadzie) tyle kasuja za te swoja mierna polityke ze za glowe sie tylko zlapac. Prosty przyklad: ile odszkodowania dostali powodziane, a ile bliscy ofiar katastrofy pod S
molenskiem?[/QUOT

Apropo offtopu zgadzam sie z kolazanka.Panowie poslowie"przy korycie"kase zawsze maja,a tylko biedni po dostaja.Mojemu dziecku zabraklo 2 dni,aby dostalo rente po mezu,ale mnie i moje odwolania olali,bo "nie moga naginac przepisow "dla nikogo.Dlatego nigdy nie zamierzam wrocic do Polski-tego CIEMNOGRODU.Ale wystarczy juz tego narzekania.

Wszystkim dziewczynkom gratuluje dzisjejszych spadeczkow
__________________
Self confessed Pandora addict
rene9578 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:11   #2319
czarownica3006
Zadomowienie
 
Avatar czarownica3006
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 268
GG do czarownica3006
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez JulietteCapulette Pokaż wiadomość
No nie... przyszła moja kuzynka (starsza 10 lat) i teraz ona, moja matka i babka trują mi jaka ta dieta jest niebezpieczna... no mnie zaraz coś strzeli...
ja zawsze w takich momentach odpowiadam: dopoki nie przeczytasz ksiazki to nie bede z toba o tym nawet dyskutowala bo nie masz zadnych logicznych argumentów ani zadnej wiedzy na temat mojej diety. pozatym nadwaga jest jeszcze bardziej szkodliwa.
koniec kropka
__________________
czarownica3006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:17   #2320
suushi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 131
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Ja mam taki Szczypie i robi siniaki, ale działa:
http://static3.skapiec.pl/f1/220108b1.jpg
Właśnie o tym mówiłam
__________________
Nie ma, że boli - to progres!
suushi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:21   #2321
Aleksandra_M
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 541
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Ja mam taki Szczypie i robi siniaki, ale działa:
http://static3.skapiec.pl/f1/220108b1.jpg
dzieki
jak znajde obczytam opakowanie i moze sie zdecyduje

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez czarownica3006 Pokaż wiadomość
ja zawsze w takich momentach odpowiadam: dopoki nie przeczytasz ksiazki to nie bede z toba o tym nawet dyskutowala bo nie masz zadnych logicznych argumentów ani zadnej wiedzy na temat mojej diety. pozatym nadwaga jest jeszcze bardziej szkodliwa.
koniec kropka
ja tez tak zawsze mowie
Aleksandra_M jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 17:22   #2322
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Witam Panie z nad miseczki (ekhem, wielkiej michy ) surowych, dozwolonych warzywek. Troszkę tym grzeszę, bo przygotowywałam ją sobie rano i wcinam od drugiego śniadania do każdego posiłku i między nimi, ale jakie to doooobre, a pomyśleć, że jeszcze wczoraj pisałam, że warzyw nie lubie Oczywiście gratuluję wszystkim spadków. U mnie nie wiem jak, bo przy moich wachaniach wody w organiźmie ważę się tylko raz w tygodniu - we wtorki.

Cytat:
Napisane przez sweetpinky
ja z tego co wiem od trenera, że tak naprawdę hula nie spala tłuszczu z brzucha a go ubija, fakt tworzy się piekna talia ale wydaje mi się, że hula tłuszczyk przesuwa, mogę się jednak mylić napewno jest dobrze kręcić bo to przecież jakaś forma ruchu
Ja bardzo lubie hula hop i kręcę sobie parę razy w tygodniu. Moje niestety jest bez wypustek (rosttępy na biodrach ) i puste w bo mnie wszelkie szurania denerwują, ale za to jest bardzo duże, więc muszę się przy nim trochę namachać. Niestety moje obserwacje potwierdzają słowa trenera sweetpinky. Talię mam węższą niż kiedy zaczynałam ćwiczyć, ale tego tłuszczu wydaje się być więcej na brzuchu w okolicach pępka i na biodrach

A do tych otręb też mam wątpiliwości, bo Dukan najpierw twierdzi, że mają pomóc na zaparcia, a potem ten sam Dukan mówi, żeby w razie zaparć odstawić. Ja niestety należę do tych, którym otręby szkodzą i tym sposobem od rozpoczęcia PP żadnej porcelanki nie było. Jak nie jem otręb to nie ma u mnie tego problemu. Miałam już dziś z nich na jakiś czas zrezygnować, ale skusiłam się jeszcze na otrębowe lane ciasto do mojego rosołku, który wcześniej, jak mi radziła jedna z Was, odcedziłam z tłuszczu. Było pycha

Cytat:
Dukan mówi: [otręby owsiane są]
obfite we włókna rozpuszczalne. Liczne badania wykazały, że włókna rozpuszczalne, nasycając się wodą, nabierają masy w przewodzie pokarmowym i formują się w żel, w którego wakuolach uwięzione są substancje odżywcze i kalorie przechodzące wraz z nim do kału.
[...] [Otręby owsiane]są doskonałym sprzymierzeńcem chroniącym nas przed rakiem jelit, nadmiarem cholesterolu, cukrzycą, zaparciami. Otręby pomagają również zachować linię, bowiem po dotarciu wraz z kaloriami do jelita cienkiego pochłaniają i zatrzymują niewielką ich część, wyprowadzając je w stolcu i nie pozwalając im nas tuczyć.

[...] Proteiny i otręby owsiane stawiają skuteczny opór grabieży kęsa pokarmowego przez jelito cieńkie.
[...] Kilku producentów wprowadza do protein w proszku otręby
pszenicy, lecz ich obecność jest zazwyczaj symboliczna, a nawet
w niewielkich dawkach te nierozpuszczalne włókna


Z tego by wynikało, że otręby owsiane mają nam one pomagać w coś jakby detoksykacji i dlatego właśnie mamy jeść owsiane, bo to tylko one się "żelują". Natomiast nierozpuszczalne są przenne i to te mają działać jak miotełka. Żytnie pewnie inaczej się zachowują w przewodzie pokarmowym
i dlatego są be.

Cytat:

Włókna rozpuszczalne i nierozpuszczalne


W wielkiej rodzinie włókien pokarmowych rozróżniamy włókna, które służą roślinom jako otoczka, nie ulegają rozpuszczaniu i dlatego pełnią funkcję balastu jelitowego. Najbardziej znanym i najpowszechniej używanym jest błonnik otrąb pszenicy. Włókna rozpuszczalne mają bardziej elastyczną konsystencję i są rozkładane w przewodzie pokarmowym. Odnajdujemy je w pektynach jabłka, bakłażanów, cukinii, a przede wszystkim w dużej ilości w otrębach owsianych.
Nierozpuszczalne i twarde włókna otrąb pszenicy będą bardzo pomocne dla cierpiących na zaparcia. Ich twardość może być jednak ciężkim wyzwaniem dla wrażliwych jelit kobiet, szczególnie
tych, które skarżą się na wzdęcia i marzą o płaskim brzuchu. Włókna rozpuszczalne również działają przeciw zaparciom, lecz zdecydowanie łagodniej i subtelniej. Jednak ich podstawową
i niestety niewystarczająco znaną rolą jest formowanie w przewodzie pokarmowym rozproszonego żelu, który otacza i przenika pokarmy i w miriadach swych wakuoli zatrzymuje cząstkę tego.

co się tam znajduje, składniki odżywcze i kalorie, wiąże je i pociąga za sobą do stolca. Najwartościowszymi przedstawicielami tych włókien są otręby owsiane i pektyna jabłek - niestety nieistniejąca w czystej formie w pokarmach, dostępna tylko w aptekach w postaci kapsułek. Dlatego wybrałem otręby owsiane.
Które to
Cytat:


Otręby owsiane są pokarmem najbardziej bogatym w błonnik -
25%, czyli zawierają go więcej niż suszone śliwki czy figi - 10%.
zielona fasolka - 7%, marchew czy pory - 3%. Zawarte w nich
włókna są zdolne wchłonąć ogromne ilości wody, zwiększając objętość
nawet czterdzieści razy. Dowiedziono, że spożycie powyżej 10 g dziennie tych włókien formuje w jelicie „zasadzkę" wyłapującą składniki odżyw

cze, co przynosi nieocenione korzyści ludziom mającym za dużo cholesterolu, cukrzykom zaniepokojonym nadmiarem cukru,
a przede wszystkim osobom z tendencją do tycia, zbyt dobrze
wykorzystującym wartość kaloryczną pokarmów. Błonnik owsa przyjmowany w odpowiedniej ilości może zatrzymać kalorie pobrane w jelitach, co prawda niewiele, ale nabiera to znaczenia przy częstym stosowaniu. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, niektóre kalorie wykradzione i przeniesione do stolca nigdy nie przedostaną się do krwi i nie będą j uż mogły być zużyte lub odłożone przez organizm.
W ten sposób otręby owsiane są odpowiedzialne za niewykorzystanie
nieproszonych kalońi pobranych z trzech składników odżywczych
dostarczonych przez pożywienie. Od dzisiaj zatem możemy i powinniśmy uważać otręby owsiane za prawdziwe lekarstwo na nadwagę.




Wiem, przepisałam pół książki Ale myślę, że nikomu to nie zaszkodzi.
I rozwiałam własne wątpliwości, dlaczego nie jeść owsianych przy zaparciach. Myślicie, że pomogłoby na ten problem zjedzenie trochę większej ilości przennych?

EDIT: Jestemtutylkonachwile widzę, że uprzedziłaś mój elaborat skróconą wersją, mam nadzięję, że Ci nie przeszkadza mój dubel. Czytam i odpisuję równocześnie i potem wychodzą mi takie rzeczy
Ty krótko i na temat, a ja tu książkę przepisuję

A teraz pewnie nie napiszę dla większości niczego nowego, ale dla mnie to jak ujrzenie Indian: Zauważyłam, że jak robię ciasto na placki to bardzo dobrze jest je zrobić za rzadkie i odstawić na kilka godzin, otręby napęcznieją i ciasto zgęstnieje. Smakują też nieco inaczej (wg mnie lepiej) niż takie od razu smażone.

Lukrecja_25 cieszę się, że sernik smakował. Który robiłaś?

Lesia 100 lat i obyś, aż do tego czasu powtórnie nie przytyła

JulietteCapulette ja mam ten sam problem. I jedyne co mogę poradzić to wielki kawał dukanowego sernika, micha dukanowego budyniu, do tego dukanowe lody, zajeść dukanowymi żelkami i zapić waniliową colą

A wogóle, to tylko jak ja Pogoda siem trochę rozpogodzę na dworze to wsiadam na rower i pedałuję do Lidla po syropki, budynie i wiadro sera (albo i dwa! )
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes

Edytowane przez Pogoda
Czas edycji: 2010-07-29 o 17:23
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:28   #2323
rene9578
Raczkowanie
 
Avatar rene9578
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dzisjaj tu,jutro tam...
Wiadomości: 41
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Ale ze mnie malpa wredna wogole sie nie przywitalam tylko od razu od narzekania zaczelam.
Wybaczcie kochane jestem przed@ i dlatego bywam ostatnio rozdrazniona.A to moj jadlospisik na dzis:
Sniadanko:1 placek otrebowy z lyzka jogurtu i slodzikiem i ...1 roladka z plasterka wedliny drobiowej z lyzeczka sera wiejskiego i korniszonkiem.
Obiadek:5 malych bitek z sosem z koncentratu pomidorowego i odrobina cebulki.
Kolacyjka:Zamierzam pozrec 2 jajka na twardo faszerowane wedzonym lososiem.
Oczywiscie wypilam juz jakies 1.5 l wody i 1 herbatke.

Napiszcie kochane czy wedlug was zjadlam wystarczajaca ilosc jedzonka,bo jako poczatkujaca nie mam takiego wyczucia .
Z gory dziekuje siostry .
__________________
Self confessed Pandora addict
rene9578 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:30   #2324
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
tak Emilko dokladnie ten kierunek i tez ide na sam niemiecki. Jak wrazenia? pracujesz w zawodzie?
Bardzo przyjemne studia, także startuj śmiało.
W zawodzie nie pracuję (troszkę mi szkoda), siedzę w cyferkach, bilansach i innych podatkach.

Jajka się skończyły, a do sklepu mi się nie chce iść. Tragedia!
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:50   #2325
czarownica3006
Zadomowienie
 
Avatar czarownica3006
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 268
GG do czarownica3006
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

DZIEWCZYNY!!!! przepraszam, ze sie tu tak chwale ale musze Wam cos pokazac!!!!!! wlasnie przymierzylam sukienke, ktora kupilam sobie rok temu i ledwo sie dopinalam, byla ciasna i baaardzo opieta. chcialam sprawdzic ile mi do niej brakuje, zalozylam i.......
__________________
czarownica3006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 17:56   #2326
Aleksandra_M
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 541
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez czarownica3006 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!!!! przepraszam, ze sie tu tak chwale ale musze Wam cos pokazac!!!!!! wlasnie przymierzylam sukienke, ktora kupilam sobie rok temu i ledwo sie dopinalam, byla ciasna i baaardzo opieta. chcialam sprawdzic ile mi do niej brakuje, zalozylam i.......
łaaaał!!
gratulacje
slisznie wygladasz
Aleksandra_M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 18:00   #2327
Megi428
Wtajemniczenie
 
Avatar Megi428
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bogatynia
Wiadomości: 2 405
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez twinsplus1 Pokaż wiadomość
ja stosuje sie do wszystkich zasad, ktore tam opisalam, ty wyciagnelas tylko 1 i zarzucasz mi wprowadzanie mitow, fajniej byloby jakys napisala zgadzam sie ale z jednym wyjatkiem, ryba z pary czy pieczona w foli na kolację jest jak najbardziej prawidłowa w przeciwienstwie do wedzonej .... i od razu inaczej sie to czyta, ale ty wolisz pouczac - szkoda

p.s. - gratulacje za wynik juz niedlugo 19 kg za Toba
twinsplus nie pouczałam tylko zwróciłam uwagę, bo na tym wątku tworzy się sporo mitów - niejedzenie jogurtów, mleka, skrobii itp. a ktoś zaczynający dietę już na początku może zwątpić bo informacje z książki jednak trochę się różnią od tych z forum
- miałam już tego nie dodawać ale jednak to zrobię - twierdzisz że ja pouczam to powiem tylko przeczytaj siebie


Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Wiecie co? Od wczoraj spadło mi 0,7 kg. Jestem pozytywnie zaskoczona.
Nastąpiła uroczysta zmiana podpisu.
Emilia gratuluję - coraz bliżej końca już jesteś i chyba jedyna ze starych dukanek
__________________
Gosia
Megi428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 18:27   #2328
lulka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 43
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez czarownica3006 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!!!! przepraszam, ze sie tu tak chwale ale musze Wam cos pokazac!!!!!! wlasnie przymierzylam sukienke, ktora kupilam sobie rok temu i ledwo sie dopinalam, byla ciasna i baaardzo opieta. chcialam sprawdzic ile mi do niej brakuje, zalozylam i.......
Ślicznie gratulacje
__________________
Dukam od 23 lipca 2012r
Wzrost: 166cm
Waga 23 lipca: 68,5 kg
Cel: 58 kg
lulka44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 18:41   #2329
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez czarownica3006 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!!!! przepraszam, ze sie tu tak chwale ale musze Wam cos pokazac!!!!!! wlasnie przymierzylam sukienke, ktora kupilam sobie rok temu i ledwo sie dopinalam, byla ciasna i baaardzo opieta. chcialam sprawdzic ile mi do niej brakuje, zalozylam i.......
i nie mów nam Tu , że nie widać żadnych efektów
Świetnie wyglądasz już

Ja od soboty zaczynam II faze i się boje wejść na wagę , że nic nie ubyło
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 18:43   #2330
kochak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 562
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez czarownica3006 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!!!! przepraszam, ze sie tu tak chwale ale musze Wam cos pokazac!!!!!! wlasnie przymierzylam sukienke, ktora kupilam sobie rok temu i ledwo sie dopinalam, byla ciasna i baaardzo opieta. chcialam sprawdzic ile mi do niej brakuje, zalozylam i.......
Bosko wyglądasz!!!!
kochak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:05   #2331
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
Emilia gratuluję - coraz bliżej końca już jesteś i chyba jedyna ze starych dukanek
Dzięki, Ciebie też miło widzieć, Weteranko.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:18   #2332
Kasika82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Dzięki, Ciebie też miło widzieć, Weteranko.
Ehhh Tobie to tylko pozazdrościć determinacji.Tyle kilo oddałaś Rewelacja. Moja sąsiadka schudła 20kg na tej diecie,kobitka nie do poznania.Oby i nam było dane zrzucić te krągłości Za mną dopiero pierwszy dzionek,ale nie ma tragedii,spokojnie przetrwałam,baaa nawet na rowerek się wybrałam
Kasika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:19   #2333
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Kasika82 Pokaż wiadomość
Ehhh Tobie to tylko pozazdrościć determinacji.Tyle kilo oddałaś Rewelacja. Moja sąsiadka schudła 20kg na tej diecie,kobitka nie do poznania.Oby i nam było dane zrzucić te krągłości Za mną dopiero pierwszy dzionek,ale nie ma tragedii,spokojnie przetrwałam,baaa nawet na rowerek się wybrałam
Trzymam kciuki, z nami na pewno się uda.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:22   #2334
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale co to jest Quorn? (mam nadzieję, że nie powtarzam się z pytaniem)

Muszę jak będę w lidlu kupic ten syrop. Ciekawe, czy jak doda się go do sernika z piekarnika, też będzie w smaku malinowy (czy można go poddawac działaniu wysokiej temperatury). Chyba jestem sklonna sprawdzic. Przyszła @, mam nadzieję na spadek. Pozdrawiam!
Quorn to produkty dla wegetarian imitujace mieso (mielone, kawalki kurczaka, steki) zrobione z protein sojowych - mielony Quorn jest o wiele smaczniejszy niz angielska wolowina ktora po usmazeniu robi sie szara i smierdzaca

Cytat:
Napisane przez twinsplus1 Pokaż wiadomość
pytanie nie do mnie, ale odpowiem to jest zywnosc dla wegetarian (meat free), tutaj mozesz poczytac wiecej

http://www.quorn.co.uk/About-Quorn/
Dzieki za szybka odpowiedz oraz za podanie jeszcze raz swojego sposobu

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
właśnie mnie naszło żeby gołąbki sobie na sobotę zapodać bo mozna kapuchę jeść na PW i pieczarki i pomidory to sobie wymyśliłam że te gołąbki to sobie takie SB zrobie tam dziełchy robiły gołąbki i dawały zamiast ryżu posiekane pieczary... nie próbowałam tego jeszcze ale moze zjadliwe Bo takie bez ryżu tylko samo mięcho z jajem to mnie się jakoś nie widzi... robiłyście już jakieś gołąbki??
Ja robilam golabki z miesem mielonym z indyka i pieczarkami - pyyyszne W zalaczniku foto


Gratuluje wszystkim spadkow bo chociaz wciaz jestem w fazie nadrabiania 10 stron to wiem ze napewno jakies byly

U mnie dzis spadek - 0.6 kg i to po wczorajszym PW! Ciesze sie niezmiernie, Dukam dalej, wracam do nadrabiania a w zalaczniku moj wiosenny twarozek ktory niedawno zjadlam W lodowce rozowy sernik a za jakas godzinke bede pichcic ser zolty

PS. Odkrylam nowa pyszna herbatke - mieta z pokrzywa Idealna po posilku
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014

Edytowane przez SimplyDivine
Czas edycji: 2010-07-29 o 19:33 Powód: Zapomnialam o zalacznikach :sciana:
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:23   #2335
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

A ja dziś w kiepskiej formie jakiejś jestem. Przeleżałam całe popołudnie w poziomie, na przemian zaglądając tu do Was, i drzemiąc dopóki mnie mój mały Killer nie obudził. Śpiąca, ociężała jestem, nawet w pracy źle mi się funkcjonowało, myślenie jakieś ciężkie... Nie wiem, może to moja dziwaczna @, która czai się, niby się zaczęła, ale się cofnęła, czai się po kleksiku i dojść nie może. Pewnie mnie jutro-pojutrze zaleje na całego to mi przejdzie
A teraz właśnie wciągnęłam dwa rollmopsiki z białym serem jako dodatek - w życiu bym siebie o takie zestawienie nie podejrzewała. A tu mi smakowało, że palce lizać. Za jakąś godzinkę zjem sobie jeszcze różowe cudo z lodówki i będę na dziś "zrobiona".
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:26   #2336
Kasika82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Mam nadzieję,że się uda Trzy lata temu stosowałam Herbalife,oczywiście też po ciązy i udało mi się pięknie schudnąć.Powiedziałabym nawet,że wyglądałam jak wieszak na ubrania Jednak to 4 miesiące pracy nad sobą i kupa kasy.Ważyłam 58kg,a teraz 73 Te 12kg zadowoli mnie
Kasika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:29   #2337
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

mam pytanko czy w fazie II mogę pić kefiry ? Kefiry smakowe o % tłuszczu ?
i chlebek, własnej roboty według przepisów dukana też mogę jeść już ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:31   #2338
suushi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 131
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Pofolgowałam sobie dziś serniczkiem proteinowym i deserkami... Niby dozwolone, ale obawiam się, że spadku jutro nie będzie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie też wzrostu... Jutro robię czysto białkowy dzień, oceńcie mój planowany jadłospis, jeśli możecie of course Liczę na cenne uwagi
Kawa (na porcelankę)
Śniadanie: tuńczyk z jajkiem na twardo, przyprawy, kawa
II śniadanie: placki otrębowo - musztardowe
Obiad: rybka pieczona z jajkiem, kawa
Kolacja: pierś z kurczaka smażona + 2 jajka na twardo.
Oczywiście plus woda.
__________________
Nie ma, że boli - to progres!
suushi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:31   #2339
LT28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Jak Wam obiecalam dziewczynki zdaje relacje, otorz dostalam w sklepie otreby pszenne i owsiane byly tylko BIO oraz make kukurydziana tez BIO tylko jeszcze nie wiem gdzie dostac proteiny w proszku, pytalam ale nie bylo.Drugi dzien prawie za mna dzis zjadlam na sniadanko ugotowane jajko i pol wedzonego pstraga, a na obiadek wzielam z Waszych przepisow wolowe kotleciki i omleta, chyba juz dzisiaj nic nie wcisne bo jestem pelna.Wiem ze za malo posilkow zjadlam ale nie umie wciskac w siebie tyle, nie jestem przyzwyczajona do obrzarstwa.Moze pozniej cos jeszcze przekasze...

Co do Ciebie Czarownico fajna z Ciebie laska, nawet przed dieta wygladalas superowo. Ale jezeli masz jeszcze cel zrzucenia kilka kilogramow to zycze powodzenia-trzymaj tak dalej . Musze tez zrobic zdjecie jakies i jak wytrzymam w diecie za jakis czas tez poogladam i porownam
LT28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:49   #2340
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

laseczki wpadam tylko powiedzieć dobry wieczór ...
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.