uzaleznienie od zdrowego odżywiania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-27, 09:48   #1
be22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56

uzaleznienie od zdrowego odżywiania


Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące zdrowego odżywiania.Parę lat temu byłam pulchną osobą.Postanowiłam to zmienić-zaczęłam się odchudzać lecz to nie był "zdrowy" sposób, gdyż ograniczałam jedzenie do tego stopnia, iż po jakimś czasie omal nie zachorowałam na anoreksję. W czasie kuracji odchudzających zaczęłam zwracać uwagę na kaloryczność produktów i zawartych w nich tłuszczy, białek i węglowodanów.Obecnie jestem bardzo szczupłą osobą, skończyłam IV rok na AWFie (wcześniej przez 8 lat trenowałam lekką atletykę).Jestem uzależniona od zdrowego odżywiania-nie potrafię zjeść smażonego mięsa, bo wiem że zawiera dużo tłuszczu, dlatego przyrządzam go na domowym grillu.Nie smaruje pieczywa żadnym tłuszczem-ogólnie unikam wszelkiego rodzaju tłuszcze.Wiem, że organizm potrzebuje określonej zawartości kwasów tłuszczowych ale nie mam żadnych zaburzeń, gdyż nie zanikło u mnie miesiączkowanie.Poza tym jestem uzależniona od aktywności fizycznej-nie potrafię siedzieć bezczynnie w miejscu,codziennie muszę się ruszać, pójść na spacer, rower czy rolki.,Czy to jest 'zdrowe'?
Dodam także, że uwielbiam zjadać sery twarogowe, serki homogenizowane, jogurty i budynie,nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju owocach i warzyw.Czasami mam wrażenie, iż moja dieta jest "zbyt zdrowa".Nie wykluczam z niej słodyczy, bo od czasu do czasu zjem sobie całą czekoladkę, czy jakiegoś batona ale wszyscy wokół mnie mówią, że jestem za chuda i za mało jem tłuszczy.Proszę o poradę Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
be22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 14:37   #2
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

o matko
mam to samo.
nie zjem nic smażonego, nie zjem nic z dodatkiem oleju, majonezu, śmietany, masła. Nie jem chleba, makaronów, ryżu kaszy - węgli generalnie. Jem praktycznie same sery - odtłuszczone, jogurty - bez tłuszczu i cukru, warzywa, owoce - ale tych mniej bo to cukier. Nie jem ciast, nie pije soków, nie jem jajek, naleśników, nawet z sałatek wybieram kukurydzę, bo dużo skrobi. Unikam wszystkiego co ma dużo soli, glutaminianu sodu, co ma tłuszcze nasycone, trans. Jak tłuszcz to tylko ten co w rybach i serku wiejskim. bo ryby to omega-3 więc staram się jeść. czekolady, ciastek nie tknę. boję się chodzić ze znajomymi na piwo, bo to słód i alko - puste kcal.
jedyna przyjemność w mojej diecie to lody. bo staram się dobijać więcej kcal - tak do 1200 i robię to lodami. Ale wybieram tylko te o zawartości tłuszczu 3,5 lub 2,5%. wynalazłam takie. a normalne mają 9 conajmniej..
a musli, płatków itp też nie jem. Mięso tylko chude...

tyle że ja nie mam okresu rok i anemie...

ale chyba przez to, że jem te lody to nie jest ortoreksja, nie?
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 14:51   #3
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Abelarda u tych lodów ale znowu kurczowo się trzymasz procent...
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 15:20   #4
Monika=]
Raczkowanie
 
Avatar Monika=]
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 174
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Be22 - wszystko w porządku moim zdaniem, zachowujesz zdrową równowagę. Nie masz wyrzutów po słodyczach "od czasu do czasu", sport to zdrowie. Sposob przyrzadzania potraw to kwestia gustu Dbasz o swoj organizm, jest zdrowy. Nie musisz mu dostarczac niezdrowych kwasow tłuszczowych - jedz orzechy, oliwę i inne zrodla NNKT.
Mozesz sobie zrobic postawowe badania krwi, jesli sie niepokoisz
Monika=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 15:47   #5
be22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

nie przestrzegam żadnej diety 1200 kcal bo to wyniszczyłoby mój organizm. Staram się spożywać ryby, choć za nimi, jak i za mięsem nie przepadam. boję się, że mogę mieć ortoreksje, bo naprawdę patrzę na wszystko co jem. Nigdy nie ruszę żadnego jedzenia typu fast-food ani wszelkich produktów zawierających dużo konserwantów. Z drugiej zaś strony nie odmawiam sobie raz na tydzień jakiejś słodkiej przekąski. Ale skoro Moniko stwierdziłaś,że to normalne, to mam nadzieję, że masz rację.


Chcę również wspomnieć, iż staramy się z narzeczonym o dzidzię, więc boję się, żeby w ciąży nie przestrzegać tak rygorystycznie zdrowej diety ale nie potrafię inaczej. kiedy zjem coś zdrowego czuję się lekko, nie czuję żadnej ciężkości i niestrawności.Wiem, że będąc w ciąży będę jadła tak samo lecz w większej ilości. Czy to dobry sposób?
be22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 16:58   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

myślę, że to nadaje się na Krzywe Zwierciadło, zgodzicie się?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 18:31   #7
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Cytat:
Napisane przez enex Pokaż wiadomość
Abelarda u tych lodów ale znowu kurczowo się trzymasz procent...
właśnie.. no ale orto to od zdrowy, nie? a lody to nie za zdrowe? tzn najzdrowsze ze słodyczy..
no i zapomniałam o ruchu - jak nie pojeżdżę codziennie z godzine rowerem to się czuję źle.
i nie zjem nic, o czym nie wiem ile ma kcal i z czego jest zrobione. czyli nie pójde do restauracji, do znajomych na grilla ani nie zjem obiadu, który zrobi mama chłopaka...

Cytat:
Napisane przez be22 Pokaż wiadomość
nie przestrzegam żadnej diety 1200 kcal bo to wyniszczyłoby mój organizm. Staram się spożywać ryby, choć za nimi, jak i za mięsem nie przepadam. boję się, że mogę mieć ortoreksje, bo naprawdę patrzę na wszystko co jem. Nigdy nie ruszę żadnego jedzenia typu fast-food ani wszelkich produktów zawierających dużo konserwantów. Z drugiej zaś strony nie odmawiam sobie raz na tydzień jakiejś słodkiej przekąski. Ale skoro Moniko stwierdziłaś,że to normalne, to mam nadzieję, że masz rację.
hmmm może to nie tak źle, że nie jesz fast foodów ani konserwantów;>
Chcę również wspomnieć, iż staramy się z narzeczonym o dzidzię, więc boję się, żeby w ciąży nie przestrzegać tak rygorystycznie zdrowej diety ale nie potrafię inaczej. kiedy zjem coś zdrowego czuję się lekko, nie czuję żadnej ciężkości i niestrawności.Wiem, że będąc w ciąży będę jadła tak samo lecz w większej ilości. Czy to dobry sposób?
dla dziecka też dobrze jeśli będziesz unikać śmieciowego jedzenia. gorzej jeśli ograniczysz się do kilku produktów i nie dostarczysz sobie i dziecku wszystkiego co potrzebne. jedz jak najbardziej urozmaicone, dużo warzyw, owoców - bo witaminy, 2 razy w tygodniu rybkę, ale nie tuńczyka z puszki, pełnoziarnisty chleb, mięso - ale mięso to wystarczy 3 razy w tygodniu 100-150g wołowiny, nie koniecznie, a nawet lepiej jeśli nie, codziennie schabowy i kanapki z szynką.
a tak w ogóle to kup sobie folik i łykaj codziennie. trudno z pożywienia dostarczyć sobie odpowiednią dawkę kwasu foliowego, a w ciąży i przed to bardzo ważne.
i pamiętaj o wapniu - tu te Twoje serki i jogurty są baaardzo wręcz wskazane.
a i w ciąży wcale nie trzeba jeść za dwoje. dopiero od drugiego trymestru dodajesz jakieś 300kcal. to nie duzo
hm tak się zofftopowałam, sorry
Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
myślę, że to nadaje się na Krzywe Zwierciadło, zgodzicie się?
myślę, że się nadaje. Więcej tutaj takich...
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 09:52   #8
be22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 56
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Jeśli chodzi o kwas foliowy to od 21 lipca codziennie biorę jedną tabletkę(opakowanie 90 tabletek zakupiłam w aptece). Nie wiem tylko czy jestem w ciąży, bo minął dopiero tydzień a ja nie mam żadnych objawów.Moje koleżanki, które zaszły w ciążę, przez pierwsze 3 miesiące nie miały żadnych dolegliwości(wspomnę, że zarówno koleżanki, jak i ja studiujemy na awfie, jednakże obecnie na 4 roku nie mam żadnych zajęć wymagających dużego wysiłku, ale codziennie spaceruje średnio 3-5 km) Czy pierwszym objawem jest powiększenie się piersi, jeśli innych oznak ciąży nie widać?
be22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:26   #9
karolka1982
Raczkowanie
 
Avatar karolka1982
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży :)
Wiadomości: 57
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Cytat:
Napisane przez be22 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące zdrowego odżywiania.Parę lat temu byłam pulchną osobą.Postanowiłam to zmienić-zaczęłam się odchudzać lecz to nie był "zdrowy" sposób, gdyż ograniczałam jedzenie do tego stopnia, iż po jakimś czasie omal nie zachorowałam na anoreksję. W czasie kuracji odchudzających zaczęłam zwracać uwagę na kaloryczność produktów i zawartych w nich tłuszczy, białek i węglowodanów.Obecnie jestem bardzo szczupłą osobą, skończyłam IV rok na AWFie (wcześniej przez 8 lat trenowałam lekką atletykę).Jestem uzależniona od zdrowego odżywiania-nie potrafię zjeść smażonego mięsa, bo wiem że zawiera dużo tłuszczu, dlatego przyrządzam go na domowym grillu.Nie smaruje pieczywa żadnym tłuszczem-ogólnie unikam wszelkiego rodzaju tłuszcze.Wiem, że organizm potrzebuje określonej zawartości kwasów tłuszczowych ale nie mam żadnych zaburzeń, gdyż nie zanikło u mnie miesiączkowanie.Poza tym jestem uzależniona od aktywności fizycznej-nie potrafię siedzieć bezczynnie w miejscu,codziennie muszę się ruszać, pójść na spacer, rower czy rolki.,Czy to jest 'zdrowe'?
Dodam także, że uwielbiam zjadać sery twarogowe, serki homogenizowane, jogurty i budynie,nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju owocach i warzyw.Czasami mam wrażenie, iż moja dieta jest "zbyt zdrowa".Nie wykluczam z niej słodyczy, bo od czasu do czasu zjem sobie całą czekoladkę, czy jakiegoś batona ale wszyscy wokół mnie mówią, że jestem za chuda i za mało jem tłuszczy.Proszę o poradę Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
Za wyjątkiem dosłownie paru szczegółów, wszystko się zgadza! Jestem dokładnie taka sama. Najbardziej mnie wkurza to, że w zasadzie nie potrafię już cieszyć się jedzeniem jako takim. Każdy posiłek jest dla mnie zbiorem węglowodanów, białka i tłuszczu, a także substancji mniej lub bardziej szkodliwych, które decydują w mniejszym bądź w większym stopniu o tym, czy dany produkt nadaje się, w mojej opinii, do zjedzenia.
Rodzina i znajomi pytają, czy mi się te wszystkie serki i jogurty nie znudzą. A i owszem, dlatego często zmieniam przerzucając się z serka 3% tłuszczu na odtłuszczony jogurt. Jest to jedyna grupa produktów, które uważam za w miarę bezpieczne z punktu widzenia zdrowia.
Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Spędzam godziny na aerobiku, na rowerze itp. Uwielbiam to. Może to uzależnienie od wydzielających się podczas wysiłku endorfin?
Tak sobie czasem myślę, że to musi być jakieś zaburzenie. Nie jest to ani bulimia (nie objadam się nadmiernie i nie wymiotuję) ani anoreksja (bo jem w miarę normalnie w ilości odpowiadającej mojemu zapotrzebowaniu na kcal) ani również ortoreksja (bo przecież jem w zasadzie zdrowo i unikam tylko tego, co jest udowodnione jako szkodliwe dla zdrowia np. tłuszcze trans).
Już sama nie wiem i coraz częściej mam wrażenie, że się w tym pogubiłam...
__________________
"Zaczyna się od tego, że toniesz w jego ramionach. Kończy się na tym, że twoje ramiona toną w jego zlewie"

styczeń miesiącem bez słodyczy: 17/31
karolka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 06:19   #10
abelarda
Raczkowanie
 
Avatar abelarda
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Cytat:
Napisane przez be22 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kwas foliowy to od 21 lipca codziennie biorę jedną tabletkę(opakowanie 90 tabletek zakupiłam w aptece). Nie wiem tylko czy jestem w ciąży, bo minął dopiero tydzień a ja nie mam żadnych objawów.Moje koleżanki, które zaszły w ciążę, przez pierwsze 3 miesiące nie miały żadnych dolegliwości(wspomnę, że zarówno koleżanki, jak i ja studiujemy na awfie, jednakże obecnie na 4 roku nie mam żadnych zajęć wymagających dużego wysiłku, ale codziennie spaceruje średnio 3-5 km) Czy pierwszym objawem jest powiększenie się piersi, jeśli innych oznak ciąży nie widać?
kwas foliowy łykaj łykaj, kobiety w wieku rozrodczym ;p powinny łykać profilaktycznie. i postaraj się o wapń w diecie. nie tylko mleko, ale i np szprotki z puszki z kręgosłupkami, strączkowe, zielone liściaste.
a co do pierwszych objawów - zrób test bo objawy są baaaaaardzo różne

Cytat:
Napisane przez karolka1982 Pokaż wiadomość
Za wyjątkiem dosłownie paru szczegółów, wszystko się zgadza! Jestem dokładnie taka sama. Najbardziej mnie wkurza to, że w zasadzie nie potrafię już cieszyć się jedzeniem jako takim. Każdy posiłek jest dla mnie zbiorem węglowodanów, białka i tłuszczu, a także substancji mniej lub bardziej szkodliwych, które decydują w mniejszym bądź w większym stopniu o tym, czy dany produkt nadaje się, w mojej opinii, do zjedzenia.
Rodzina i znajomi pytają, czy mi się te wszystkie serki i jogurty nie znudzą. A i owszem, dlatego często zmieniam przerzucając się z serka 3% tłuszczu na odtłuszczony jogurt. Jest to jedyna grupa produktów, które uważam za w miarę bezpieczne z punktu widzenia zdrowia.
Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Spędzam godziny na aerobiku, na rowerze itp. Uwielbiam to. Może to uzależnienie od wydzielających się podczas wysiłku endorfin?
Tak sobie czasem myślę, że to musi być jakieś zaburzenie. Nie jest to ani bulimia (nie objadam się nadmiernie i nie wymiotuję) ani anoreksja (bo jem w miarę normalnie w ilości odpowiadającej mojemu zapotrzebowaniu na kcal) ani również ortoreksja (bo przecież jem w zasadzie zdrowo i unikam tylko tego, co jest udowodnione jako szkodliwe dla zdrowia np. tłuszcze trans).
Już sama nie wiem i coraz częściej mam wrażenie, że się w tym pogubiłam...
wiesz myślę, że podstawowym kryterium jest to, czy twoje zdrowe odżywianie wpływa jakoś negatywnie na twoje życie, kontakty z ludźmi, naukę, pracę, rodzinę. Jeśli np odwołujesz spotkania bo tam trzeba będzie zjeść kotleta zamiast zdrowego serka, jeśli nie uczysz się bo analizujesz skład następnego posiłku, jeśli nie jesz z rodziną tylko w samotności bo oni jedzą ciasto czy biały makaron a dla ciebie to za szkodliwe to jest jakiś problem. Jeśli tylko dbasz o to co jesz, czy nie jest to coś mega szkodliwego, ale od czasu do czasu potrafisz sobie odpuścić i pójść ze znajomymi na pizze z tłuszczami trans to jest ok.
ale jak piszesz, że tylko nabiał uznajesz za zdrowy to jest coś nie tak. ortoreksja właśnie to ograniczenie się do kilku produktów które uważa się za zdrowe, i jedzenie ich w kółko, nawet w ilościach pokrywających zapotrzebowanie kcal, ale doprowadzające do niedoborów przez swoją monotonność...

a co do sportu - jeśli ci sprawia przyjemność i nie robisz tego tylko 'dla zdrowia' to jest super. jeśli to nie jest tylko męczarnia w imię wyższego dobra;;
abelarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 07:53   #11
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Cytat:
Napisane przez be22 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące zdrowego odżywiania.Parę lat temu byłam pulchną osobą.Postanowiłam to zmienić-zaczęłam się odchudzać lecz to nie był "zdrowy" sposób, gdyż ograniczałam jedzenie do tego stopnia, iż po jakimś czasie omal nie zachorowałam na anoreksję. W czasie kuracji odchudzających zaczęłam zwracać uwagę na kaloryczność produktów i zawartych w nich tłuszczy, białek i węglowodanów.Obecnie jestem bardzo szczupłą osobą, skończyłam IV rok na AWFie (wcześniej przez 8 lat trenowałam lekką atletykę).Jestem uzależniona od zdrowego odżywiania-nie potrafię zjeść smażonego mięsa, bo wiem że zawiera dużo tłuszczu, dlatego przyrządzam go na domowym grillu.Nie smaruje pieczywa żadnym tłuszczem-ogólnie unikam wszelkiego rodzaju tłuszcze.Wiem, że organizm potrzebuje określonej zawartości kwasów tłuszczowych ale nie mam żadnych zaburzeń, gdyż nie zanikło u mnie miesiączkowanie.Poza tym jestem uzależniona od aktywności fizycznej-nie potrafię siedzieć bezczynnie w miejscu,codziennie muszę się ruszać, pójść na spacer, rower czy rolki.,Czy to jest 'zdrowe'?
Dodam także, że uwielbiam zjadać sery twarogowe, serki homogenizowane, jogurty i budynie,nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju owocach i warzyw.Czasami mam wrażenie, iż moja dieta jest "zbyt zdrowa".Nie wykluczam z niej słodyczy, bo od czasu do czasu zjem sobie całą czekoladkę, czy jakiegoś batona ale wszyscy wokół mnie mówią, że jestem za chuda i za mało jem tłuszczy.Proszę o poradę Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
be22- to może być trochę zaburzony sposób odżywiania, ale jednocześnie można powiedzieć, że po prostu baaardzo zdrowo się odżywiasz i tyle. Sport na pewno jest ok - trochę ruchu każdego dnia na pewno nie zaszkodzi! Za to dieta... no cóż, jeśli po czymś smażonym albo tłustym masz jakieś naprawdę duże wyrzuty sumienia... i dlatego tego nie jesz - to trochę przypomina ortoreksję... Choć nie mówię, że na 100% nią jest.
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 11:09   #12
slonecznydzien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Dziewczyny!
Jestem doktorantką w Instytucie Psychologii i prowadzę badania wśród kobiet dbających o sylwetkę i uprawiających dużo aktywności fizycznej. Chciałabym prosić te z was, które ćwiczą fizycznie, o wzięcie udziału w moich badaniach. Polegają one na wypełnieniu kompletu kwestionariuszy i są bezbolesne W zamian mogę obiecać indywidualną diagnozę profilu psychologicznego i wyniki ogólne po zakończeniu badań. Jeśli są chętne to piszcie na 200710a@gazeta.pl
slonecznydzien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 21:56   #13
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

nie wiem czy ktoś tu jeszcze wchodzi ale ja z nudów każdy wątek teraz przeglądam.. w każdym bądź razie... słyszałyście o ORTOREKSJI? to właśnie obsesja na punkcie zdrowego odżywiania.. nie czytałam Waszych historii dokladnie ale coś w ten deseń wyłapałam
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 14:25   #14
megalon
Raczkowanie
 
Avatar megalon
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 39
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

na tlenie był ostatnio taki artykuł o ortoreksji
o tutaj:
http://www.kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=727

Może to wam jakoś pomoże zdiagnozowac czy tylko dobrze/zdrowo się odżywiacie czy też są jakieś powody do niepokoju.
megalon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 16:23   #15
IZQ
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Ja miałam ortoreksje....
Ale to naprawdę już była choroba...
Spędzałam godziny nad ksiązkami nt zdrowego odżywiania, na stronach inetrentowych... Nie jedłam nic co ma cukier, sól, aspartam i inne...
Na sam koniec jadłam jedynie płatki owsiane, otręby i mleko sojowe ... Nawet warzyw się bałam jeść bo były 'pozatruwane'.
Wszystko inne było 'szkodliwe'....
Byłam swiecie przekonana ze prędzej dam się zagłodzić na śmierć niż zjeść coś szkodliwego
Jedznie musiało byc o stałych porach w 4-5 posiłakch...

Pamietam jak się rozbeczałam jak mi ciotka nalała owsiankę z mlekiem pełnotłustym zamiast odtłuszczonym...szybko uciekłam z płaczem bo spanikowałam ze będę musiała to zjeść

Teraz się z tego śmieję, ale wtedy to było dla mnie wszytsko święcie poważne.
Ludziom prawiłam wykłady nt zdrowego odżywiana, nosiłąm ze sobą zawsze płatki bo jak byłam na mieście nigdy nic nie kupowałam

Ubzdurałam sobie nawet że nie będę pic wody z butelek bo jakies aluminium przechodzi z plastiku do niej

Ale teraz widze że to chore...ja wiem- zdrowe odżywianie jest ok, tyle że ja ostetecznie nie jadłam nic bo w końcu dochodzi sie do wniosku że wszystko szkodzi w jakiś sposób.
Więc umiar

zaczynałam się już bać tych moich ukochanych płatków owsianych bo wyczytałam że w zbozach legnie się jakaś rakotwórcz pleśn niedostrzegalna gołym okiem

No i jako ps. dzięki mojej "super zdrowej diecie" oczywiście schudłam, ale straciłam okres, miałam mimo wszystko niedobory a suplementów diety nie łykałam bo to 'w koncu szkodliwe', mdlałam.... A jadłam naprawdę spore porcje w ciągu dnia tzn nie myślcie że jakieś anorektyczne, więc nawqet zdrowe w nadmiernej ilości może zaszkodzić
IZQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 07:30   #16
dodi20
Raczkowanie
 
Avatar dodi20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śniadowo
Wiadomości: 131
Dot.: uzaleznienie od zdrowego odżywiania

Cytat:
Napisane przez be22 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące zdrowego odżywiania.Parę lat temu byłam pulchną osobą.Postanowiłam to zmienić-zaczęłam się odchudzać lecz to nie był "zdrowy" sposób, gdyż ograniczałam jedzenie do tego stopnia, iż po jakimś czasie omal nie zachorowałam na anoreksję. W czasie kuracji odchudzających zaczęłam zwracać uwagę na kaloryczność produktów i zawartych w nich tłuszczy, białek i węglowodanów.Obecnie jestem bardzo szczupłą osobą, skończyłam IV rok na AWFie (wcześniej przez 8 lat trenowałam lekką atletykę).Jestem uzależniona od zdrowego odżywiania-nie potrafię zjeść smażonego mięsa, bo wiem że zawiera dużo tłuszczu, dlatego przyrządzam go na domowym grillu.Nie smaruje pieczywa żadnym tłuszczem-ogólnie unikam wszelkiego rodzaju tłuszcze.Wiem, że organizm potrzebuje określonej zawartości kwasów tłuszczowych ale nie mam żadnych zaburzeń, gdyż nie zanikło u mnie miesiączkowanie.Poza tym jestem uzależniona od aktywności fizycznej-nie potrafię siedzieć bezczynnie w miejscu,codziennie muszę się ruszać, pójść na spacer, rower czy rolki.,Czy to jest 'zdrowe'?
Dodam także, że uwielbiam zjadać sery twarogowe, serki homogenizowane, jogurty i budynie,nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju owocach i warzyw.Czasami mam wrażenie, iż moja dieta jest "zbyt zdrowa".Nie wykluczam z niej słodyczy, bo od czasu do czasu zjem sobie całą czekoladkę, czy jakiegoś batona ale wszyscy wokół mnie mówią, że jestem za chuda i za mało jem tłuszczy.Proszę o poradę Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
Osobiście uważam, że masz bardzo dobrą dietę. Jeszcze do tego ruch... Świetnie. Ja też od niedawna zaczęłam zwracać uwagę na to co jem. Nie zjem rzeczy smażonych, ziemniaki jem sporadycznie, słodycze odstawiłam (no, czasami na coś słodkiego się skuszę), a chleb zwykły zmieniłam na razowy. Przy obecnej diecie czuje się dużo lepiej, a i cellulitu ubyło.
dodi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.