Fotografowie mody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-17, 08:37   #1
joanna_c
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6

Fotografowie mody


Bardzo interesuję się fotografią mody i zastanawiałam się, czy któraś z Was też ? Macie może swoich ulubionych fotografów? Moją ulubiona jest Annie Leibovitz, a ulubionym polskim fotografem Marcin Tyszka.
Szczególnie uwielbiam jej sesję, w której Vodianova wygląda po prostu pieknie jako Alicja w Krainie Czarów. Nie umiem wstawiać zdjęć, więc załączam link : http://cyanatrendland.com/2009/06/15...nie-leibovitz/ .
Jeżeli chodzi o Marcina Tyszkę, to podobała mi się jego sesja z Abbey Lee Kershaw ( ale ona moim zdaniem jest po prostu przepiękna ). Link : http://yamfries.wordpress.com/catego...y-lee-kershaw/ .
Do tego Tyszka jako człowiek wydaje się bardzo ciekawy. Czytałam z nim parę wywiadów . Choć trochę wkurza mnie jego anty-patriotyzm, to po prostu uwielbiam go słuchać. Ostatnio udało mi się wreszcie obejrzeć z nim wywiad.
http://lookr.tv/player.php?id=1437
A kto Was inspiruje?

Edytowane przez joanna_c
Czas edycji: 2010-02-17 o 08:38 Powód: nieudane wstawienie
joanna_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:45   #2
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: Fotografowie mody

Cytat:
Napisane przez joanna_c Pokaż wiadomość
Bardzo interesuję się fotografią mody i zastanawiałam się, czy któraś z Was też ? Macie może swoich ulubionych fotografów? Moją ulubiona jest Annie Leibovitz, a ulubionym polskim fotografem Marcin Tyszka
A kto Was inspiruje?

A mnie najbardziej inspiruje moja fotografia - lubię to co robię, i żaden Marcin Tyszka, czy Annie Leibovitz nie pozbawi mnie przyjemności, czy też nie przyprawi kompleksów w stosunku do tego co robię.

I tyle mam do powiedzenia, może ktoś zrozumie, może nie - nie ma to większego znaczenia

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

sorki - poszło dwa razy...

Edytowane przez stiket
Czas edycji: 2010-02-17 o 19:46
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:24   #3
astrid_broxx
Przyczajenie
 
Avatar astrid_broxx
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12
Dot.: Fotografowie mody

Cytat:
Napisane przez stiket Pokaż wiadomość
A mnie najbardziej inspiruje moja fotografia - lubię to co robię, i żaden Marcin Tyszka, czy Annie Leibovitz nie pozbawi mnie przyjemności, czy też nie przyprawi kompleksów w stosunku do tego co robię.

I tyle mam do powiedzenia, może ktoś zrozumie, może nie - nie ma to większego znaczenia

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

sorki - poszło dwa razy...
Fajnie, że lubisz to co robisz, ale twoja wypowiedź jest nacechowana straszną ignorancją. Jeśli zajmujesz się fotografią, to dobrze jest znać pionierów tej dziedziny. To tak jakby poeta piszący erotyki nie znał wierszy Leśmiana Najwięksi fotografowie, pisarze, malarze tego świata mieli swoich mistrzów. Nawet jeśli podążali zupełnie inną drogą, znali dokonania innych i szanowali je.
Pomyśl, ktoś w tej dziedzinie był pionierem. Nie mówię o Tyszce akurat, ale takich sławach jak Penn, Newton, Avedon. To oni sprawili, że fotografia mody przestała być postrzegana tylko w kategoriach reklamowych, ale stała się sztuką. Byli prawdziwymi artystami, operującymi tylko światłem, a nie fotoszopem. Życzę ci trochę pokory, bo tylko dzięki niej można w życiu coś osiągnąć
astrid_broxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:25   #4
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Fotografowie mody

ja kocham fotografię mody i mam nadzieję że sama kiedyś będę taką tworzyć , inspirują mnie ofc magazyny mody typu vogue , z fotografów to Lara Jade ,Marcin Tyszka i Marc Vallee,Hedi Slimane,Krzysztof Wyżyński
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!



Edytowane przez Aneczka91
Czas edycji: 2012-05-21 o 13:50
Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 19:53   #5
czarno_biala1987
Raczkowanie
 
Avatar czarno_biala1987
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 232
Dot.: Fotografowie mody

Dla mnie takie abstrakcyjne podejscie do mody jak "Alicja w krainie czarów" to spora przesada. Panuje tam bałagan, nie wiadomo dokładnie na co się patrzy - zdjecia modowe czy jakąś luźną interpretacje tematu " do góry nogami". Preferuję oszczędny klasyczny styl jak u Avedona: moda to ciuchy, a ciuchy noszą modelki. Fotografuje się więc ubrane kobiety. I na tym koniec. Wszystko ma swoje zastosowanie. Ale to chyba znak naszych czasów, przerost formy nad treścią. Z drugiej strony trudno o coś prostego, czego jeszcze nikt wcześniej nie wymyślił...
__________________
czarno_biala1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.