Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 10:52   #2101
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
ojaaaaaa.....super.....po chwal sie jak juz mydelka beda gotowe
Pochwalę się..samajestem bardzo ciekawa

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Tylko 2 tygodnie? Uważam, że to zdecydowanie za krótko.
Ja też sama robię mydło, ale czekam 4 tygodnie. I zauważyłam, że jest duża różnica między leżakującym np 8 tygodni a 4-tygodniowym. To starsze jest twardsze, lepiej się pieni i jest wydajniejsze!

Masz rację, 2 tyg. to za krótko - poczekam co najmniej 4-6 Dawno nie bawiłam się w robienie mydeł - ostatnio jakieś 15 lat temu, także od nowa muszę się wszystkiego w tym temacie uczyć
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:02   #2102
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Pochwalę się..samajestem bardzo ciekawa




Masz rację, 2 tyg. to za krótko - poczekam co najmniej 4-6 Dawno nie bawiłam się w robienie mydeł - ostatnio jakieś 15 lat temu, także od nowa muszę się wszystkiego w tym temacie uczyć
Koniecznie poczekaj (jeśli robisz na zimno). Raz, że jeśli nie odczekasz to mydło nie wyschnie i szybko będzie się zużywać, a dwa że jeśli zrobisz metodą na zimno to nie zneutralizuje się i będzie drażniące. Minimum 3 tygodnie powinno sobie poleżeć
Wiem, że ciężko cierpliwie czekać, ja robiłam kilka dni temu z glinką zieloną i olejkiem miętowym i cedrowym... I już mi się go straszliwie chce użyć bo uwielbiam miętę Ale wyjmuję tylko tackę z mydłami, nawącham się i odkładam... Córka wczoraj też już chciała zabrać, ale dostała po łapach
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 11:32   #2103
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Koniecznie poczekaj (jeśli robisz na zimno). Raz, że jeśli nie odczekasz to mydło nie wyschnie i szybko będzie się zużywać, a dwa że jeśli zrobisz metodą na zimno to nie zneutralizuje się i będzie drażniące. Minimum 3 tygodnie powinno sobie poleżeć
Wiem, że ciężko cierpliwie czekać, ja robiłam kilka dni temu z glinką zieloną i olejkiem miętowym i cedrowym... I już mi się go straszliwie chce użyć bo uwielbiam miętę Ale wyjmuję tylko tackę z mydłami, nawącham się i odkładam... Córka wczoraj też już chciała zabrać, ale dostała po łapach
No właśnie...cierpliwość! też mi jej brakuje jak sobie zerkam na moje cudeńka i wącham nieśmiało... aż mi się chcę już zabierać je do wanny
Zatem uzbrajam się w cierpliwość i czekam, bo skoro mogą podrażniać, to nie chcę ryzykować. Lepiej popracuje nad nowymi przepisami... miętowe brzmi bardzo zachęcająco
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:01   #2104
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
No właśnie...cierpliwość! też mi jej brakuje jak sobie zerkam na moje cudeńka i wącham nieśmiało... aż mi się chcę już zabierać je do wanny
Zatem uzbrajam się w cierpliwość i czekam, bo skoro mogą podrażniać, to nie chcę ryzykować. Lepiej popracuje nad nowymi przepisami... miętowe brzmi bardzo zachęcająco
Ja akurat wiem ile znaczy to czekanie...
A mięta jest cudowna Tyle, że ja robiłam głównie pod kątem syna który ma problemy z trądzkiem, i dodałam zielonej glinki. Sama jestem sucharem więc raczej to nie będzie moje mydło.
Bardzo fajne zrobiłam jakiś czas temu z kawą, cynamonem i olejkiem goździkowym. Nazywam je piernikowe bo tak pachnie Szorstkie jest, ale łagodne, nie wysusza mnie. Ale robota była paskudna, szczególnie na etapie mieszania sody z naparem kawowym... koszmarny smród kloaczny.
No taka ro dziwna robota jest, że niby coś żrące, niby śmierdzi.... ale potem zupełnie coś innego
Uwielbiam robić mydło
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:21   #2105
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Ja akurat wiem ile znaczy to czekanie...
A mięta jest cudowna Tyle, że ja robiłam głównie pod kątem syna który ma problemy z trądzkiem, i dodałam zielonej glinki. Sama jestem sucharem więc raczej to nie będzie moje mydło.
Bardzo fajne zrobiłam jakiś czas temu z kawą, cynamonem i olejkiem goździkowym. Nazywam je piernikowe bo tak pachnie Szorstkie jest, ale łagodne, nie wysusza mnie. Ale robota była paskudna, szczególnie na etapie mieszania sody z naparem kawowym... koszmarny smród kloaczny.
No taka ro dziwna robota jest, że niby coś żrące, niby śmierdzi.... ale potem zupełnie coś innego
Uwielbiam robić mydło

Miałam podobnie mieszane uczucia robiąc swoje kawkowe mydełko do celów złuszczających - tylko u mnie olejek cynamonowy + kawa + fusy Robota mało przyjemna, ufam, że efekt będzie za to cudowny Ciekawi mnie też twarzowe mydełko z naparu skrzypopokrzywowego z olejkiem z drzewa herbacianego...
I mam plan zrobić mydełko z maceratów ziołowych - próbowałaś może ??
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:44   #2106
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Miałam podobnie mieszane uczucia robiąc swoje kawkowe mydełko do celów złuszczających - tylko u mnie olejek cynamonowy + kawa + fusy Robota mało przyjemna, ufam, że efekt będzie za to cudowny Ciekawi mnie też twarzowe mydełko z naparu skrzypopokrzywowego z olejkiem z drzewa herbacianego...
I mam plan zrobić mydełko z maceratów ziołowych - próbowałaś może ??
Ja do kawowego dałam napar + fusy+mielony cynamon+olejek cynamonowy+olejek goździkowy. Wyszło mi bardzo ciemne i mocno pachnące, super się nim myje... tylko to mieszanie naparu z sodą koszmarne. Mam to mydło od dawna i już niewiele mi zostało bo to jedyne pilingujące które zrobiłam. Fajne, ale ja nie jestem jakoś specjalnie zadowolona, wolę gładkie mydełka, bez farfocli. I dlatego też nie dodawałam jeszcze ziół. Póki co tylko glinki bo w sumie bardzo szorstkie to mydło wtedy nie wychodzi.
A macerat też mi po głowie chodzi, tylko nie mogę się zdecydować czy dam go na początku, czy może przetopię następnego dnia i dopiero wtedy dodam.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 19:38   #2107
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

jakie sklepy / allegrowiczow z mydlami aleppo polecacie? zeby byly oryginalne (widze, ze jest pare firm, ale nie wiem ktore to te najwlasciwsze ) i w przystepnej cenie?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 15:32   #2108
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jakie sklepy / allegrowiczow z mydlami aleppo polecacie? zeby byly oryginalne (widze, ze jest pare firm, ale nie wiem ktore to te najwlasciwsze ) i w przystepnej cenie?
biolander ma oryginalne alepy

edit: + mydlarnie Franciszka ale ceny są zaporowe
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 16:45   #2109
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
biolander ma oryginalne alepy

edit: + mydlarnie Franciszka ale ceny są zaporowe

dziekuje za odpowiedz, pokusilam sie jednak o allegro .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 23:08   #2110
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
edit: + mydlarnie Franciszka ale ceny są zaporowe
u Franciszka rzeczywiście ceny zaporowe, ale jeśli chodzi o mydła z aleppo, to chyba nie jest z nimi tak strasznie. Kupiłam ostatnio 35% za 34zł.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 10:04   #2111
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
jakie sklepy / allegrowiczow z mydlami aleppo polecacie? zeby byly oryginalne (widze, ze jest pare firm, ale nie wiem ktore to te najwlasciwsze ) i w przystepnej cenie?
np. Helfy.pl
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 22:07   #2112
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
u Franciszka rzeczywiście ceny zaporowe, ale jeśli chodzi o mydła z aleppo, to chyba nie jest z nimi tak strasznie. Kupiłam ostatnio 35% za 34zł.
ja 40% za 31pln na allegro, co ciekawsze te mydlo z aleppo mialo naklejke z bioleandera ..

jestem po 1 uzyciu, odkroilam pierwszy kawalek bez problemu nozem kuchennym (coprawda nieco masywniejszym, ale cii ). skora na twarzy nieco napieta, zobaczymy jak bedzie reagowala w kolejnych dniach.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:40   #2113
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 21:47   #2114
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgadzam się, jest tam drogo. W mojej okolicy MuF to jedyny sklep stacjonarny, gdzie mogę kupić coś naturalnego, więc czasem pomimo ceny się skuszę, np mam glinkę czerwoną od nich, jest świetna, ale na pewno są równie dobre, a tańsze w sieci Poza tym w życiu nie zapłacę 50 zł za wodę różaną, czy pomarańczową, która w sieci w półproduktach stoi po 10=20 zł za taka samą pojemność Albo za olej macadamia liczą sobie zdaje się 70 zl, kiedy mogę go kupic za 20 zl z przesyłką gdzie indziej. Troche to przykre Zastanawiam się, czy te ceny są choć minimalnie podyktowane naprawdę lepszą jakością produktu (nie zawsze certyfikowanego) od tych tańszych I notabene w tej mydlarni też sprzedawczynie wciskają, co popadnie, a nie wszystko tam jest przecie naturalne. Strzeżcie się zwłaszcza tych maseł i mydeł w kolorach tęczy co są na wagę ( nigdzie nie ma składów). Przepraszam za off-top.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 22:01   #2115
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witam

Przyznam, że nigdy nie czytałam o mydłach naturalnych i przypadkiem odkryłam, że Biały Jeleń dla mojej buzi dość problemowej jest super i zaczęłam czytać o mydłach Aleppo.
Moja skóra jest po przebytym trądziku różowatym, pajączki delikatne i trochę grudek mi się pojawia podskórnych.
Zamówiłam dziś Alep z czerwoną glinką i będę testować
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:05   #2116
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Witam

Przyznam, że nigdy nie czytałam o mydłach naturalnych i przypadkiem odkryłam, że Biały Jeleń dla mojej buzi dość problemowej jest super i zaczęłam czytać o mydłach Aleppo.
Moja skóra jest po przebytym trądziku różowatym, pajączki delikatne i trochę grudek mi się pojawia podskórnych.
Zamówiłam dziś Alep z czerwoną glinką i będę testować
Bialy Jeleń nie jest mydlem naturalnym, a z tego co mi wiadomo ten w płynie nie ma w ogóle nic wspólnego z mydłem, natomiast w kostce są robione na bazie tłuszczu zwierzęcego, tak więc dobrze, że się przerzucasz na Alep. Na początku stosowania może wysuszać skórę i to bardzo, ale to trzeba przetrwać. Ja na poczatku używałam mydeł naturalnych do twarzy 2 razy dziennie, potem raz dziennie, teraz używam tak co 3 dni, a miałam podobne do Twoich problemy. Mydło naturalne znacznie pomogło mi się uporać z niedoskonałościami, pomimo przesuszenia buzia mi się uspokoiła. Odstawienie SLS/SLES na rzecz mydeł roślinnych było dla mojej cery zbawienne. Oczywiście samo mydło wiele nie zdziała, choć czasem tak. Używam do dziś glinek, naturalnych płynów micelarnych i lekkich peelingów i mleczek, przeplatam z mydłem, gdy twarz zaczyna mi się świecić, a pory rozszerzają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:48   #2117
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bialy Jeleń nie jest mydlem naturalnym, a z tego co mi wiadomo ten w płynie nie ma w ogóle nic wspólnego z mydłem, natomiast w kostce są robione na bazie tłuszczu zwierzęcego, tak więc dobrze, że się przerzucasz na Alep. Na początku stosowania może wysuszać skórę i to bardzo, ale to trzeba przetrwać. Ja na poczatku używałam mydeł naturalnych do twarzy 2 razy dziennie, potem raz dziennie, teraz używam tak co 3 dni, a miałam podobne do Twoich problemy. Mydło naturalne znacznie pomogło mi się uporać z niedoskonałościami, pomimo przesuszenia buzia mi się uspokoiła. Odstawienie SLS/SLES na rzecz mydeł roślinnych było dla mojej cery zbawienne. Oczywiście samo mydło wiele nie zdziała, choć czasem tak. Używam do dziś glinek, naturalnych płynów micelarnych i lekkich peelingów i mleczek, przeplatam z mydłem, gdy twarz zaczyna mi się świecić, a pory rozszerzają.
O tym wiem, że BJ nie jest naturalny. Używając jego zainteresowałam się naturalnymi, ponieważ BJ nie ma substancji zapachowych i jest delikatny, więc skoro płyny do twarzy robią syf na buzi, a BJ nie ma tych świństw i pomaga to stwierdziłam, że 100% naturalne mydło musi zdziałać cuda. Mam nadzieję, że tak będzie i z niecierpliwością czekam na przesyłkę.
Mam nadzieję, że szybko zobaczę rezultaty.
Co do przesuszania to niestety ja mam buzię suchą i tak, więc używam kremu silnie nawilżającego z mocznikiem na noc i jest git
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:56   #2118
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 09:19   #2119
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Jestem początkująca w sprawie mydełek i chciałam zapytać czy to http://www.helfy.pl/mydlo-alep-40-laurie-nieperfumowane jest to najzwyklejsze mydło Alep? Bez żadnych domieszek?

Szukam jakiejś strony, gdzie będę mogła kupić i mydło i olejek arganowy Oczywiście w miarę przystępnych cenach;p

Edytowane przez Xnesca
Czas edycji: 2012-08-01 o 09:22
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-01, 10:44   #2120
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2015-02-16 o 21:49
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 06:52   #2121
Absit
Zadomowienie
 
Avatar Absit
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

od dawna wiadomo ze kazdy nos ma inna wrazliwosc ale mnie mydelka alepp nie smierdza

za to wszystkie plyny do plukania tkanin jada moczem i od jakiegos czasu zamiast nich stosuje olejki np. herbaciany, cytrynowy czy lawendowy

a wracajac do mydel to uwielbiam te z Lawendowej Farmy
i prowansalskie
Absit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 19:39   #2122
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

polecam mydełko royal arabian night
Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 07:34   #2123
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A co powiecie na temat mydeł Botanique? Niedawno zapoznałam się z ich ofertą i wydają sie być dość ciekawe
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:11   #2124
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja polecam ze swojej strony mydło oliwkowe. Przywiozłam takie z Turcji. Najtańsze, ręcznie robione. Ładnie oczyszcza i odżywia skórę, która jest gładka . Nie podrażnia, nie wysusza mojej skłonnej do trądziku i zaskórników skóry. Zobaczymy, jak będzie się sprawowało przy dłuższym używaniu.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:52   #2125
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Popieram Przedmówczynię Mydło oliwkowe (właśnie takie najzwykleksze) jest naprawdę fajne. Też miałam tureckie Nie pozostawia uczucia ściągnięcia, a skóra po nim jest delikanta i miękka. Co prawda do mycia twarzy nie używałam mydła już od ładnych paru lat (miałam przeróżne przeboje wiec już nie ryzykuję) ale do ciała jak najbardziej polecam.
Ostatnio kupilam mydło Lush Honey I washed the kids. Pachnie przeobłędnie miodem jest delikatne, zapach długo pozostaje na skórze. Minusem jest to że znika w oczach, jest bardzo niewydajne. A do tego ta cena... za 100g ok 30zł. Ale w ramach eksperymetu można raz na jakiś czas zaszalec
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:31   #2126
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja czekam na swoje pierwsze mydło Aleppo z helfy.pl. Do tej pory używałam mydełek z Lush (np. FF lub Coal Face), ale nie wiem czy mają coś wspólnego z naturą

Czytałam o mydełkach z LF, od Tuli i Franciszka, ale nie mogłam się zdecydować na konkretne mydła. Za dużo tego
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 22:30   #2127
Moooniaa4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A jakie mydło polecacie do cery tłustej, trądzikowej ale nie wrażliwej?
__________________

Edytowane przez Moooniaa4
Czas edycji: 2012-08-17 o 22:31
Moooniaa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 22:34   #2128
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
A co powiecie na temat mydeł Botanique? Niedawno zapoznałam się z ich ofertą i wydają sie być dość ciekawe
Całkiem fajne, nie każde jest tak całkiem naturalne, a niektóre niestety niewiadomo czym perfumowane, ale składy wyglądają dość dobrze. Stosunek jakość-cena-ilość wydaje mi się rozsądny, ale zwróć uwagę że to kosteczki 50 g, kiedy standardowa kostka innej marki to 100g.

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ja czekam na swoje pierwsze mydło Aleppo z helfy.pl. Do tej pory używałam mydełek z Lush (np. FF lub Coal Face), ale nie wiem czy mają coś wspólnego z naturą

Czytałam o mydełkach z LF, od Tuli i Franciszka, ale nie mogłam się zdecydować na konkretne mydła. Za dużo tego
Polecam LF, a Lush ma takie sobie te kostki, to przede wszystkim nie są mydła.

Cytat:
Napisane przez Moooniaa4 Pokaż wiadomość
A jakie mydło polecacie do cery tłustej, trądzikowej ale nie wrażliwej?
Zdecydowanie Mydło afrykańskie: http://everydaymakeup.pl/african-bla...-4oz-p-68.html lub tańsza opcja: http://kumikumi.pl/p/54/734/scandia-...naturalne.html
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 09:35   #2129
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A może byśmy w pierwszym poście w wątku umieściły wszystkie strony z internetową sprzedażą mydeł? Szukam jakiejś strony gdzie jest duży wybór i mydeł i olejków i innych rzeczy z naturalnej pielęgnacji.
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:44   #2130
Dorotka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 18
Mydło marsylskie - czy kupiłam podróbkę?

Witajcie,
kupiłam dla siebie i Męża mydło marsylskie, Mąż ma z oliwą z oliwek, a ja chcialam zaszaleć i kupiłam sobie lawendowe, dzisiaj dotarły pocztą i patrzę na skład a tam:
- sodium palmate, sodium palmkernelate, aqua, parfum, palmkemel acid, glycerin, sodium chloride, tetrasodiumetidronate, tetrasodium EDTA, CI 77891 + mice, CI 51319, sodium laureth surfate o -phenyl phenol, linalool, coumarin, limonene, geraniol.
Czy tak powinien wyglądać skład mydła naturalnego? Nie znam się jakoś super na składnikach chemicznych i nie wiem czy to mydło jest odpowiednie dla mojej skóry, tym bardziej że jestem mamą karmiącą więc staram się omijać wszelkie świństwa.
__________________
Czekam... : )
Dorotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.