Antybiotyki na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-19, 17:19   #1
Defrigars
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 46

Antybiotyki na trądzik


Zastanawiam się jaki wpływ na zdrowie mają długie terapie antybiotykami. To znaczy ja brałem już 3 miesiące unidox, po połowie tabletki, 5 miesięcy tetralysal po całej tabletce, teraz znowu 3 miesiące unidox, ale już po całej tabletce. W jakim stopniu wpłynie to na moje zdrowie ? Nie chciałbym trwale uszkodzić sobie wątroby, albo coś w tym stylu.
Defrigars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 17:33   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Antybiotyki na trądzik

mnie też to zaczęło zastanawiać jak uslyszałam, że koleżanka od 2 lat używa maść antybiotykową codziennie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 19:04   #3
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Defrigars Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jaki wpływ na zdrowie mają długie terapie antybiotykami. To znaczy ja brałem już 3 miesiące unidox, po połowie tabletki, 5 miesięcy tetralysal po całej tabletce, teraz znowu 3 miesiące unidox, ale już po całej tabletce. W jakim stopniu wpłynie to na moje zdrowie ? Nie chciałbym trwale uszkodzić sobie wątroby, albo coś w tym stylu.

Zły wpływ i to bardzo. Szczególnie na narządy, które moga tego nie wytrzymac. Mnie kiedys zdziwila wypowiedz jednej dziewcyzny tu na wizaz.pl "jestem po 12 kuracajch antybiotykowych" mysle sobie jak ty dziewczyno normalnie funckcjonujesz? Ja bralem dwa razy unidox jakies 2-3 miesiace, ale tego szajsu juz do ust nie wezme :P

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:02   #4
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Antybiotyki na trądzik

.............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:40
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:07   #5
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Ja tam jestem w czsei kuracji i nie widze żeby coś zlego sie działo... Cera sie naprawde poprawiła
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:38   #6
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
^
O jakich narzadach mowa?
Wg mnie,lepiej faszerowac sie antybiotykami,jesli juz jest taka potrzeba ,niz chodzic z pryszczata twarza.Ja aktualnie jestem juz w trakcie 3 pelnej a 4 ogolnie terapii antyb. (po raz kolejny Unidox).Jestem zdania,ze gdy stosuje sie oslonki,zdrowo odzywia ,to nic zlego sie nie powinno stac.W USA ludzie potrafia byc na doxycyklinie po 2-4 lata i nic im nie jest,wiec nie przesadzajmy i nie demonizujmy tak tych antyb.

Żołądek, wątroba? W USA to sa do przodu i nie bawią się w jakieś słabe antybiotyki po kilka razy a i tak g**no daje. Nawet na youtube, czy zagranicznych stronach można zobaczyć opisy amerykaninow i efekty po braniu izotretinoiny. Ja sam mam zamiar zacząc kuracje tym lekiem, a nie faszerować się po kilkanaście razy jakimis beznadziejnymi antybiotykami.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 20:38   #7
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Antybiotyki na trądzik

lol. ja tam od 2 3 lat z przerwami malymi biore...keidys bylo ok, teraz mi to juz nic nie daje...
ale mzoe dlategto, ze malo jem witamin (na psychice zostaly mi skutki...bylam prawie anorektyczka...i stad pytanie: jaki to ma zwiazek z tradzikiem? tzn. malo urozmaicone jedzenie, moge o tmy wiecej napisac)
no i to, ze od jakiegos czasu moze nie teraz, ale kiedys wczensiej tak...pije wiecej alko, choc juz od 2miechow prawie wcale ehhh.
zenua...mam prawie 19 lat, a z roku na rok mam wiecej tradizku na dodatek nic mi to nie daje;/ no tylko puder i korektpry, gdy zakrywaja ;(
teraz biore summamed...czy cos takiego... (tabletki)
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 22:29   #8
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Żołądek, wątroba? W USA to sa do przodu i nie bawią się w jakieś słabe antybiotyki po kilka razy a i tak g**no daje. Nawet na youtube, czy zagranicznych stronach można zobaczyć opisy amerykaninow i efekty po braniu izotretinoiny. Ja sam mam zamiar zacząc kuracje tym lekiem, a nie faszerować się po kilkanaście razy jakimis beznadziejnymi antybiotykami.
Niby tak, ale lepiej zacząc kuracje antybiotykami, jezeli pomogą to dobrze. A wielu osobom taka kuracja wystraczy, by wyleczyc cere. Izotretonina to jest dopiero duuuuuży kaliber i w pewnym sensie ostateczność. A dla niektórych nie nadaje sie wcale.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 22:30   #9
Defrigars
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 46
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Jaką osłonę polecacie więc przy antybiotykach ?
Defrigars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 13:27   #10
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Defrigars Pokaż wiadomość
Jaką osłonę polecacie więc przy antybiotykach ?
Lakcid w aptece wystarczy tak mysle Tylko dla mnie to drogie a mało tego jest ;/ Połączyć to z cena antybiotyków to nieźle trzeba zabulić.
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 14:41   #11
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Niby tak, ale lepiej zacząc kuracje antybiotykami, jezeli pomogą to dobrze. A wielu osobom taka kuracja wystraczy, by wyleczyc cere. Izotretonina to jest dopiero duuuuuży kaliber i w pewnym sensie ostateczność. A dla niektórych nie nadaje sie wcale.

Czytalem, ze po trzech nieudanych kuracjach antybiotykowych zalecane jest siegniecie po Izotek. Jak wiadomo mozna sie bawic i bawic w branie tyvh tabletech czy wyprobowanie roznych masci. Ja akurat walcze z tradzikiem juz 4 rok, i nie mam zamiaru brac antybiotykow typu Unidox, bo mi po prostu nie pomagaja, masci takze, wiec podejme się Izotretoninie, bo co mi innego zostalo?
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 14:42   #12
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
Lakcid w aptece wystarczy tak mysle Tylko dla mnie to drogie a mało tego jest ;/ Połączyć to z cena antybiotyków to nieźle trzeba zabulić.

Ja kiedys mialem owe oslony (nie pamietam nazwy) ale kosztowało kolo 20-25zł. Unidox ok 10zł, wiec nie jest tak drogo, jak ost orientowalem sie mojej miejscowosci o Izotek to kosz 10mg - 115zł, a 20mg - 147zł...
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 13:43   #13
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Antybiotyki na trądzik

no i na ile ten izotek srednio starcza? Nierozumiany15 aki masz typ trądziku?

U mnie oslonki od 13 zł sie zaczynaja. A tabletek jest w pacczce okolo 20 w tym 2 dziennie minimum trzeba brac. Czyli styknie na 10 dni...
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 14:32   #14
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
no i na ile ten izotek srednio starcza? Nierozumiany15 aki masz typ trądziku?

U mnie oslonki od 13 zł sie zaczynaja. A tabletek jest w pacczce okolo 20 w tym 2 dziennie minimum trzeba brac. Czyli styknie na 10 dni...
W tych samych miejscach ciągle występujący trądzik grudkowy, raczej mało zaskórnikowów, gdzie nie gdzie przebarwienia. Szkoda mi już troche skory meczyc albo doprowadzac do powstawania sladow, dlatego decyduje sie na Izotek, wiesz nie wiem na ile dokładnie starcza ale bodajże 2 tygodnie..Wiem ze kuracja dośc sporo kosztuje i czytalem ze trwa nawet do 6 miesiacy (niektorzy wiecej) u mniej demartolog powiedziala ze ok 4-5 mieisacy by trwalo.

Pozdrawiam

Edytowane przez Nierozumiany15
Czas edycji: 2008-11-21 o 14:34
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 18:44   #15
paulina2614
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 45
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cholera ludzie pogadajcie z lekarzami innych specjalizacji, którzy Was uświadomią i na pewno ponarzekaja, jakie spustoszenia zostawia leczenie dermotalogiczne.
Nie oszukujmy sie z tradzikiem da sie zyc, ale bez watroby nie.
Ja bylam dwa razy po 10 dni na doksycyclinie (1tabl raz dziennie) i dziekuje juz antybiotykom. Bralam leki oslonowe etc. a i tak dostalam plesniawki na jezyku i zapalenie jezyka, co ozn., ze caly przewod pokarmowy tez zagrzybialy.
Jestem pewna, ze to sie odbilo na mojej watrobie.
Mysle ze po rocznej kuracji antybiotykiem ma sie watrobe jak zaprawiony w bojach alkoholik.
Tym bardziej, ze antybiotyk nie leczy przyczyn tradziku.
Brak słów dla ludzi, ktorzy rujnuja sobie zdrowie dla chwilowej poprawy stanu facjaty.
paulina2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 18:53   #16
paulina2614
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 45
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez *brydzia* Pokaż wiadomość
lol. ja tam od 2 3 lat z przerwami malymi biore...keidys bylo ok, teraz mi to juz nic nie daje...
ale mzoe dlategto, ze malo jem witamin (na psychice zostaly mi skutki...bylam prawie anorektyczka...i stad pytanie: jaki to ma zwiazek z tradzikiem? tzn. malo urozmaicone jedzenie, moge o tmy wiecej napisac)
no i to, ze od jakiegos czasu moze nie teraz, ale kiedys wczensiej tak...pije wiecej alko, choc juz od 2miechow prawie wcale ehhh.
zenua...mam prawie 19 lat, a z roku na rok mam wiecej tradizku na dodatek nic mi to nie daje;/ no tylko puder i korektpry, gdy zakrywaja ;(
teraz biore summamed...czy cos takiego... (tabletki)
no a czytalas moze na ulotkach, ze w czasie brania antybiotykow nie mozna pic alkoholu? Wtedy antybiotyk przestaje dzialac, bakterie tak jakby wykorzystuja ten moment i namnazaja sie na potege.
Musisz przestrzegac wszystkich zasad zayzywania antybiotykow. Ta sama pora zawsze, zadnych suplementow z wapniem, żelazem. zadnego nabialu 3 godziny przed i 2 po zażyciu antybiotyku.
Na pewno dieta uboga w skladniki odzywcze odbija sie na stanie skory, ale nie tylko jakosc tych produktow a rodzaj.
Niby nie udowodnione ze czekolada powoduje pryszcze ale wyklucz ze swojej diety:
-wszystko co zawiera kakao, kawe, czipsy, pomarancze, żółty ser, ostre przyprawy a gwarantuje Ci ze za pewien czas zobaczysz poprawe.
Do diety dodaj: ryby (szczegolnie te tłuste), orzechy o ile nie jestes uczulona, pestki dyni, slonecznika,drożdże, wątróbke a także dokladnie myj owoce i warzywa
To naprawde dziala.
Poza tym przeczytaj ten artykulik
http://www.pfm.pl/u235/navi/200579
pozdr

Edytowane przez paulina2614
Czas edycji: 2008-11-21 o 18:58
paulina2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 21:23   #17
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Antybiotyki na trądzik

............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:44
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 21:29   #18
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Wlasciwie,to nie masz racji,bo w US sa powszechnie stosowane w leczeniu tradziku erytromycyna,doxycyklina, minocyklina no i stara i najbardziej toksyczna z nich wszystkich tetracyklina,czyli wszystkie te,ktorymi lecza derm.w polsce


Jestem pewny,ze nie masz tutaj calkowicie racji.

btw.Antybiotyk nie ma za zadanie leczyc tradziku.Choc w niektorych przypadkach,takich jak moj np (wyleczenie dzieki antyb.migdalkow=wylecznie mam nadzieje tradziku)posrednio to robi.Jednak zazwyczaj antyb stosuje sie z retinoidem zewn,dopoki ten nie zacznie dzialac.Antybiotyk sam z siebie nigdy nie wyleczy tradziku i chyba kazdy o tym wie;]
Jest podział tak jak w Polsce - inny mecza się antybiotykami drudzy stosują izotretionine. Kiedys trafilem na fajną angielska stronke (a raczej forum) gdzie byłó kilkanscie stron wypowiedzi uzytkownik i ich zdjecia przed kuracja w jej czasie i po kuracji. Jak znajde ten link to podrzuce tutaj. A to ze niektorzy sie lecza tam np tetracyklina to jest wiadome, pierw USA potem probuje Polska : - )
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 11:16   #19
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Antybiotyki na trądzik

[QUOTE=Michał84;9813778]Wlasciwie,to nie masz racji,bo w US sa powszechnie stosowane w leczeniu tradziku erytromycyna,doxycyklina, minocyklina no i stara i najbardziej toksyczna z nich wszystkich tetracyklina,czyli wszystkie te,ktorymi lecza derm.w polsce


Możesz mi powiedzieć co takiego złego jest w tetracyklinie? Leczyłam się nią przez pewnien czas no i jak to pewnie z antybiotykami bywa poprawa była spora, ale tylko póki łykałam tabletki. Potem wszystko wróciło do stanu sprzed leczenia.
Moja derm stwierdziła, że to bezpieczny antybiotyk.
Więc jakbyś mógł powiedzieć coś o jej negatywnym działaniu byłabym wdzięczna.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 13:11   #20
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
W tych samych miejscach ciągle występujący trądzik grudkowy, raczej mało zaskórnikowów, gdzie nie gdzie przebarwienia. Szkoda mi już troche skory meczyc albo doprowadzac do powstawania sladow, dlatego decyduje sie na Izotek, wiesz nie wiem na ile dokładnie starcza ale bodajże 2 tygodnie..Wiem ze kuracja dośc sporo kosztuje i czytalem ze trwa nawet do 6 miesiacy (niektorzy wiecej) u mniej demartolog powiedziala ze ok 4-5 mieisacy by trwalo.

Pozdrawiam
Wiesz co chyba mam to samo ... dodatkowo mam białą karnacje i pryszcze są znaczniej wiodczniejsze. Ponadto bardzo długo się goją i poztsawiają blizny ;/ Czasami wyskoczy wielki czerwony kolos pod skorą i on może siedzieć miesiacami ;/
Mam nadzieje ze z wiekiem to minie ...
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 13:43   #21
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
Wiesz co chyba mam to samo ... dodatkowo mam białą karnacje i pryszcze są znaczniej wiodczniejsze. Ponadto bardzo długo się goją i poztsawiają blizny ;/ Czasami wyskoczy wielki czerwony kolos pod skorą i on może siedzieć miesiacami ;/
Mam nadzieje ze z wiekiem to minie ...

Z wiekiem minie? Nie liczyłbym na to Taka jest prawa, trądizk nie leczony moze sie dlugo ciagnac i pozostawiac po sobie znaczace slady! Mowie ci czym szybciej sie za to wezniesz tym lepiej!
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 15:26   #22
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Z wiekiem minie? Nie liczyłbym na to Taka jest prawa, trądizk nie leczony moze sie dlugo ciagnac i pozostawiac po sobie znaczace slady! Mowie ci czym szybciej sie za to wezniesz tym lepiej!
zgadzam sie!
mój brat lat 27, olewał leczenie i olewa i wygląda kilkakrotnie razy gorzej niz w okresie dojrzewania nic co sie zaniedba, nie minie samo, tylko sie pogarsza, pare lat temu doszedł mu gronkowiec wykryty z posiewu z krosty uważajcie więc na teksty typu "minie z wiekiem/upływem lat". Ja mam 23 i teoretycznie do 25roku zycia, tez moge czekac z zalozonymi rekami, tylko na co?? samoistne wyleczenie?? nie slysząłam o czyms takim, bo czas wcale nie leczy fizycznych dolegliwosci, trzeba mu pomóc farmakologicznie

coprawda sama nie moge sie pochwalic cudownymi kuracjami antybiotykowymi, ponieważ z tych doustnych to tertacyklina, unidox i duomox ? (i takie w bialo zołtym opakowaniu nie pamietam jak sie zwało), nie przyniosły zadnych rezultatów ale u mnie okazało sie to sprawą hormonalną (ale tez zadnych ale to zadnych skutkow ubocznych przy antybiotykach nie mialam)

suplementujcie sie MSNem forte, Salfazinem i stosujcie sumiennie wszystkie leki zewnetrzne według przykazań, pamietam jak z rok temu dzieki takim działaniom, bratu wygładziła sie w 90% buźka, nawet ja takiej nie mialam jak on ale potem skonczyl z systematycznoscia i wszytsko wrócilo.

pozdrawiam
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 19:28   #23
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
zgadzam sie!
mój brat lat 27, olewał leczenie i olewa i wygląda kilkakrotnie razy gorzej niz w okresie dojrzewania nic co sie zaniedba, nie minie samo, tylko sie pogarsza, pare lat temu doszedł mu gronkowiec wykryty z posiewu z krosty uważajcie więc na teksty typu "minie z wiekiem/upływem lat". Ja mam 23 i teoretycznie do 25roku zycia, tez moge czekac z zalozonymi rekami, tylko na co?? samoistne wyleczenie?? nie slysząłam o czyms takim, bo czas wcale nie leczy fizycznych dolegliwosci, trzeba mu pomóc farmakologicznie

coprawda sama nie moge sie pochwalic cudownymi kuracjami antybiotykowymi, ponieważ z tych doustnych to tertacyklina, unidox i duomox ? (i takie w bialo zołtym opakowaniu nie pamietam jak sie zwało), nie przyniosły zadnych rezultatów ale u mnie okazało sie to sprawą hormonalną (ale tez zadnych ale to zadnych skutkow ubocznych przy antybiotykach nie mialam)

suplementujcie sie MSNem forte, Salfazinem i stosujcie sumiennie wszystkie leki zewnetrzne według przykazań, pamietam jak z rok temu dzieki takim działaniom, bratu wygładziła sie w 90% buźka, nawet ja takiej nie mialam jak on ale potem skonczyl z systematycznoscia i wszytsko wrócilo.

pozdrawiam

Antybiotyk o biało żołtym opakowaniu to właśnie unidox.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 20:02   #24
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Antybiotyk o biało żołtym opakowaniu to właśnie unidox.
Bardzo byc moze, ja jednak czuje, ze jakas nazwe tabs pominełam, ale to tam mało ważne

BTW osłonnie, przy tetracyklinie, Trilac przepisywano mi najczęściej, a teraz przy amoksicilinie to witaminy z grupy B, w końskich dawkach
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 08:50   #25
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Oczywiście ze sie lecze/ylem ale już odpuscilem bo nie ma i nie bylo zadnej poprawy. DLa mnie to jest bez sensnu, co to za leczenie jak za kazdym razem dostajesz inny lek od lekarza ktory kosztuje majtek a fige pomaga. Po prostu myje twarz zelem od Ivonu rano i wiczorem i od czasu do czasu wmasowuje jakis krem nawilzajacy. ETraz zamierzam wrocic do differinu bo ladnie mi skore wyszuszal i wygladzal
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 10:44   #26
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Antybiotyki na trądzik

.............

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:40
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:53   #27
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: Antybiotyki na trądzik

sluchajcie...ja biore sumamed no i od generlanie 9.11 nie pilam alkoholu tyle ze 6.12 mam 18stke kumpeli...z tego tez powodu no kurcze chce wypic troszke ;( tylko teraz pytanie...jaki moge alkohol? moze jakies wino slabe (tak no 14%) bo wodki to wiadomo, ze nie, bo i tak nienawidze! hm?
a moze by tak np. zamiast w piatek (bo tak biore co tydzien)wziac ta tabletke w niedziele?
__________________
...wyimaginowany świat!!



Edytowane przez *brydzia*
Czas edycji: 2008-11-24 o 21:56
*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 13:20   #28
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Ale masz problem po prostu nie pij. Można i bez tego dobrze się bawić. Ja brałem tetratysal przez okres 2 miesicy i miałem 3 osiemnastki i na żadnej nie piłem. Ty tez dasz rade Alkohol jest fuj
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:54   #29
beza89
Raczkowanie
 
Avatar beza89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
GG do beza89
Dot.: Antybiotyki na trądzik

Witam wszystkich
Ze swoja skora meczylam sie 7 lat. Mialam wszelkie mozliwe mazidla antybiotykowe ,toniki ,zele ,kuracje u kosmetyczek no i nieszczesne 3 lata brania doustnych antybiotykow. Nic nie pomagalo gdyz krosty robily mi sie czubkiem pod skora i od zewnatrz nic na nie nie dzialalo.Po tej 3 letniej kuracji antybiotykiem efekty byly ale nie takie jak sie spodziewalam w dodatku po okolo 2 miesiacach od odstawienia antybiotykow problem wrocil.Wiec totalnie sie zalamalam faktem nawrotu no i nie wspomne o statnie mojej watroby i zoladka po tetracyklinie. Po tylu latach moge to doslownie nazwac meczarni trafilam na dermatologa ktory zachecil mnie do izoteku. Teraz jestem po rocznej kuracji i sama siebie nie poznaje.Fakt wymagalo to troche wyzeczen i nakladow finansowych ale naprawde bylo warto. Moge smialo powiedziec ze mam buzke jak skorka niemowlaka.Zadnych krost,przebarwienia znikly ,blizny zlagodnialy i na pewno nikt teraz nie powiedzialby ze mialam takie problemy skorne. Dlatego jesli moge to przemyslcie zanim zaczniecie brac antybiotyki, w moim przypadku narobily wiecej szkod. Warto tez jest wspomniec ze w przypadku doustnej izotretoniny jest okolo 90% gwarancji braku nawrotu na dlugie lata.Pozdrawiam
beza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:10   #30
asieqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Antybiotyki na trądzik

zgadzam się z przedmówczynią. najbardziej skuteczne w leczeniu trądziku są leki zawierające izotretynoinę. próbowałam wcześniej wielu metod, ale żadna nie była tak skuteczna jak ta. wszytsko co wczesniej stosowałam działało w momencie kiedy na skórze się coś pojawiło, a nie przeciwdziałało (tak działają wszystkie żele, maści itp...) Od 6 miesięcy biorę Aknenormin. Początkowo po jednej tabletce dziennie, od kilku miesięcy po 2. Moja kuracja przewidziana jest na 10 opakowań tego leku (jeszcze tylko miesiąc! Właściwie juz w trakcie 2 miesiąca od rozpoczęcia terapii cera widocznie się poprawiła, a od kilku miesięcy nie zauważyłam u siebie chociażby najmniejszych nawrotów. Wprawdziekuracja jest kosztowna (średnio 140 zł za jedno opakowanie leku - 30 tabletek), ale i tak opłacalna kiedy pomyśle ile pieniędzy wydałam na żele i maści, które nie przyniosły poprawy. Oczywiście stosowanie ma swoje wady - sucha skóra, pojawiający się od czasu do czasu rumień, nie chcę nawet myśleć co się dzieje z moją wątrobą. Pocieszam się myślą, że wątroba ulega z czasem pewnej regeneracji.
asieqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.