Swieze blizny po urazie i operacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-07, 12:57   #1
cillflowers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1

Swieze blizny po urazie i operacji


Witam serdecznie!

Piec tygodni temu uleglam wypadkowi na rowerze (gory, wysoka predkosc, upadek na chropowate podloze) i poszarpalam 1/3 twarzy. Rany byly glebokie i rozlegle, bylam wiec szyta operacyjnie (przez chirurga plastycznego). Dodam, ze wszystko, tzn. wypadek i leczenie mialo miejsce w Irlandii. Po zakonczeniu leczenia polecono mi tam preparat Bio-Oil do stosowania na blizny (co od ok 2 tyg wcielam w zycie) ale ze w Polsce o tym specyfiku nie jest glosno, chcialabym doradzic sie czy rzeczywiscie jest to teraz najlepsze rozwiazanie. Poprawa rzeczywiscie jest, choc jeszcze niewielka. Najwieksze blizny sa na brodzie i pod nosem, sa dosc twarde.

Panie Doktorze, prosze o rade, zalezy mi na tym zeby nie tracic czasu, bo wiem jakie to wazne. Czy powinnam udac sie teraz do chirurga (jestem juz w Polsce), czy po prostu cierpliwie masowac blizny Bio-Oilem? Slyszalam tez o zelu Dermatix, czy jest on godny uwagi?

Bardzo prosze o pomoc, mam 21 lat i chce miec szanse na dawny wyglad.

Pozdrawiam,
Ewelina
cillflowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 11:54   #2
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422
Dot.: Swieze blizny po urazie i operacji

mnie tez interesuje jakim sposobem moglabym usunac linijna blizne po wycieciu kawalka skory nad posladkiem (tkanka potrzebna byla do korium). domyslam sie ze najlepszym wyjsciem jest usuniecie blizny laserem, ale po jakim czasie od powstania blizny mozna to zrobic? trzeba odczekac az wszystko sie zagoi? i ile mniej wiecej potrzebnych jest zabiegow by blizna zniknela? narazie smaruje ja Cepan'em i Tointex'em.
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 18:03   #3
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: Swieze blizny po urazie i operacji

preparatów do leczenia blizn jest na rynku wiele - jedne lepsze drugie gorsze, ale ważne jest by stosując je również masować blizny
polecam kontakt z dr Haliną Hofman - można ją zanleźć na forum Gazety wyborczej "poparzone dzieci"
albo spotkać się z nią w Warszawie w Urszula Brumer Medycyna Urody www.medycynaurody.pl
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.