SWETER/KARDIGAN/TUNIKA na szydełku i drutach... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-15, 14:33   #61
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: pomóżcie mi rozgryźć ten wzór, proszę

Cytat:
Napisane przez salakis Pokaż wiadomość
Mam prośbę: czy możecie mi pomóc z tą tuniką. chciałabym ją zrobić na szydełku, ale mam problem z tym wzorem. Niby łatwy, ale próbowałam wczoraj cały dzień i nie wychodzi!!

Oto link:
http://3.bp.blogspot.com/_THhJnudvil..._122_115lo.jpg

Dziękuję z góry za pomoc

Salkis może to ci pomoże ,ten pierwszy zestaw nr 6 jest moim zdaniem najbardziej podobny do wzoru z tuniki z tym że jeden rząd robisz pojedyncze słupki a drugi podwójnie.Powodzenia
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:52   #62
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: WZORY kardiganów rozpinanych

Podciagam temat
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:05   #63
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: WZORY kardiganów rozpinanych

Cytat:
Napisane przez Olivka33 Pokaż wiadomość
Podciagam temat
Znalazłaś temat ??? Na 433 posty masz 59 założonych wątków w tym o swetrach i tunikach, ponczach chyba połowa - a dziś założyłaś kolejny - proszę zastanów się nad tym co piszesz i może najpierw przejrzysz te które wcześniej zakładałaś nim założysz nowy temat
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 15:32   #64
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Sweterek na drutach

Cześć dziewczyny
Zwracam się do was w pewnej sprawie, która nazywa się swetrem. Instrukcja i zdjęcie znajduje się tutaj [mam nadzieję, że się wklei, przed no jest spacja] http://www.pickles. no/dressy-sweater/ . Bardzo mi się spodobał i już zaczęłam go robić, kiedy uświadomiłam sobie, że.. wogóle nie wiem jak robić takie rękawy. Starałam się coś wyciągnąć z "przepisu", ale nie bardzo go rozumiem... Szukałam już odpowiedzi, ale nigdzie nie znalazłam nic na temat takich rękawów, które są robione wraz ze swetrem, a nie doszywane. Jeśli wątek podobny istniał, to proszę o przesłanie mnie tam i przepraszam, jeśli nie- to proszę o wyjaśnienie mi metodą łopatologiczną-najlepiej
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:58   #65
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Zwracam się do was w pewnej sprawie, która nazywa się swetrem. Instrukcja i zdjęcie znajduje się tutaj [mam nadzieję, że się wklei, przed no jest spacja] http://www.pickles. no/dressy-sweater/ . Bardzo mi się spodobał i już zaczęłam go robić, kiedy uświadomiłam sobie, że.. wogóle nie wiem jak robić takie rękawy. Starałam się coś wyciągnąć z "przepisu", ale nie bardzo go rozumiem... Szukałam już odpowiedzi, ale nigdzie nie znalazłam nic na temat takich rękawów, które są robione wraz ze swetrem, a nie doszywane. Jeśli wątek podobny istniał, to proszę o przesłanie mnie tam i przepraszam, jeśli nie- to proszę o wyjaśnienie mi metodą łopatologiczną-najlepiej
może ten sposób dobierania oczek trochę rozjaśni ?
http://abc_robotek_na_drutach.republ...html#o-dobrane
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:25   #66
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

jeszcze raz sprobuje później doczytac, ale na 1 rzut oka, to tam są dodawane oczka na te krótkie rękawki w 3 rzędach - w pierwszym 4, w pozostałych 2 już dużo więcej
M1 możesz zobaczyć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=_yp94Rcvhuc
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 16:53   #67
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Malinka_5 bardzo dziękuję za stronę, aż dziw że wcześniej jej nie widziałam
Aga_tka już rozumiem czym jest M1 ^^ i w ten sposób mam dodawać oczka, tak? A w jaki sposób powstaną dziury na moje ręce? Nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, bałam się już, że nikt nie odpisze. Jestem mile zaskoczona
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 17:19   #68
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

dziury powstaną dlatego, że od któregoś momentu przestajesz robić na okrągło i robisz osobno przód i tył... te brzegi niepołączone to będą dziury... potem tylko na górze nie zdejmujesz oczek i dzięki metodzie łączenia robótki z drutów dostaniesz niewidzialny szew na górze - zupełnie nie powinno go być widać, jak dobrze zrobisz...
na koniec na tych brzegach rękawowych nabierasz oczka i wykańczasz go tak, że końcówkę robisz prostopadle do reszty... tam jest chyba ściągacz, jeśli dobrze pamiętam...
jeśli nadal miałabyś problem, to spróbuję się dokładniej wczytać i Ci narysować co i jak - ale bez zachowania proporcji, bo do rysowania się nie nadaję....
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 18:30   #69
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Och, dziękuję Chyba na razie rozumiem.. robótkę rozkładam na dwa proste druty, albo na te z żyłką, ale osobno przód i tył (jak to zrobić, to już chyba wymyślę ;d ) następnie dodaje na brzegach M1 na taką długość jak będę chciała mieć rękawy i tak będę przerabiała, aż rękawy będą odpowiednie i wtedy zajmę się dekoltem. Tak? Spróbuję zrobić, a jeśli nadal coś nie będzie wychodziło, to znów się zgłoszę. Bardzo dziękuję za pomoc
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 20:21   #70
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

chyba, dziś już Ci nie sprawdzę, ale wydawało mi się wczoraj jak to czytałam że oni dodają te oczka zanim rozłożą na osobne druty... ale to jutro dopiero mogę zerknąć...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 20:21   #71
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

No i jednak sobie nie mogę poradzić.. Połowę robótki przerobiłam na drugi drut (również z żyłką), ale nie mam pojęcia czy to jest dobrze i co mam teraz zrobić. Chcąc dodawać oczka, musiałabym przerobić kilka oczek z tyłu swetra.. Chyba 100 razy przeglądnęłam youtuba, ravelry i wasze rady ale na prawdę nie wiem..


Edit: Ok, a więc zaczekam do jutra. Bardzo dziękuję za pomoc
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 21:45   #72
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
chyba, dziś już Ci nie sprawdzę, ale wydawało mi się wczoraj jak to czytałam że oni dodają te oczka zanim rozłożą na osobne druty... ale to jutro dopiero mogę zerknąć...

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Chcąc dodawać oczka, musiałabym przerobić kilka oczek z tyłu swetra..
nie wiem co masz na myśli z tym tyłem, jeśli dodasz na prawy rękaw np przodu, to tyle samo dodasz na tył,

i do samo z lewym rękawem i z przodu i równocześnie z tyłu ,

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-10-07 o 21:52
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 08:21   #73
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

bede czytać po ang i jednocześnie tłumaczyć, żebyś wiedziała w którym miejscu opisu jestem:
Holding both yarns together cast on 172 s on US 6 circular needles and k 1 p 1 for 3" in the round. - ściągacz
Then change to US 8 circular and continue in stockinette. - robisz w kółko prawymi (wychodzi ścieg pończoszniczy, zgodnie z tym co pisze Malinka post niżej)
Place a marker in each side. Wstaw marker po obu stronach - czyli musisz wiedzieć gdzie kończą się boki z obu stron - pomiędzy markerami masz tyle samo oczek.
Knit until your piece measures 14.5". Przerabiasz sobie do 14,5 cala (ok 37cm)
On the next round knit like this: W następnym rzędzie robisz tak (czyli jeszcze PRZED rozłożeniem na 2 druty):
POWIEKSZANIE
K until 1 s before first marker. M1, K2, M1. Przerabiasz prawe do 1 oczka przed pierwszego znacznika, dokładasz oczko(M1), przerabiasz 2 oczka (czyli jedno przed i jedno za znacznikiem na prawo) dokładasz oczko (M1)
Repeat the increase for the other side. = 4 new stitches. Przerabiasz dalej i powtarzasz to zwiększenie po drugiej stronie. Czyli dołożyłaś 2oczka po jednej i 2 po drugiej stronie swetra, więc masz teraz 4 nowe oczka po bokach!

Increase in the same manner every 1" until you have increased 8 rounds altogether. Powiększaj w ten sposób co 1 cal (co ok 2,54cm), aż zrobisz w sumie 8 powiększeń - czyli powiększanie powinnaś zacząć na prawie 20cm przed rękawami - (ale to chyba mogłabyś zrobić trochę częściej i też by nie było tragedii w wyglądzie - np na długości 12cm co 1,5cm)....
Then do an increase on every 2. round 3 times = 216 stitches. Następnie zrób to powiększenie co 2 rząd 3 razy - w sumie powinnaś mieć 216 oczek (zgadza się 172+8*4+3*4=172+32+12=216 )
K one round.przerób jeden rządek prawych

wydaje mi się że rękawy zaczynają się dopiero tutaj, a przedtem było takie powiększanie żeby się ładnie układało, ale nie jestem wcale tego taka pewna ;p bo to by trzeba było zobaczyć na żywo...

On the next round knit like this: K until 2 s before first marker. M1, K1, M1, K2, M1, K1, M1. Repeat the increase for the other side. = 224 stitches. K one round. W następnym rzędzie przerabiaj tak: prawe do 2 oczek PRZED markerem, M1, prawe M1, 2prawe (pomiędzy nimi powinnaś mieć marker), M1, prawe, M1. Powtórz to samo po drugiej stronie (dodatkowo 8 oczek w sumie po obu stronach) = 224 oczka razem. Przerób okrążenie na prawo

On the next round knit like this: K until 3 s before first marker. M1, K1, M1, K1, M1, K2, M1, K1, M1, K1, M1. Repeat the increase for the other side. K one round. Repeat the last 2 rounds 2 more times = 260 stitches.
W następnym rzędzie: prawe do 3 oczek przed markerem. M1, prawe, M1, prawe, M1 2prawe (pomiędzy nimi marker), M1, prawe, M1, prawe, M1. Powtórz to samo po drugiej stronie. Przerób rząd na prawo. Te 2 ostatnie rzędy powtórz jeszcze 2 razy (w jednym dodajesz 6oczek po lewej, 6 po prawej = 12, więc 12x3=36 czyli po dodaniu 224 z poprzednich rzędów będzie właśnie 260) W sumie w ten sposób dodałaś oczka na rękawy po obu stronach - prawej i lewej oraz przed i za markerem (czyli z przodu i z tyłu po tyle samo)

DOPIERO WTEDY

Divide your piece into front and back. = 130 s each front/back.
Dzielisz robótkę na 2 części - przód i tył = 130 oczek na każdą stronę.

PRZÓD:
Front pieces:
Continue knitting back and forth in stockinette. K two rows.
dalej rzerabiaj w przód i w tył ściegiem pończoszniczym, przerób 2 rzędy
Then on the next row K 57 s and place the next 16 s on a different needle or thread.
W następnym rzędzie przerób 57 oczek i zdejmij następne 16 na osobny drut lub na włóczkę
Finish the two sides separately: Decrease for neck opening on every 2. row like this: 2 stitches 3 times and 1 stitch 3 times. = 48 stitches left on each side.
Kończ 2 strony osobno: zmniejszaj na otwór na szyję co drugi rząd w ten sposób: 2 oczka 3 razy i 1 oczko 3 razy = 48oczek zostanie po każdej stronie
Continue until your piece measures 5.5" from under the arms. Leave the stitches on the needles to assemble with kitchener stitch
Kontynuuj aż do 5,5'' od ramion. Zostaw oczka na drutach, żeby je połączyć z tyłem przy pomocy kichener stich (nie będzie widać łączenia)



Jeśli potrzebujesz pomocy przy tyle, albo rozjaśnienia w którymś miejscu to później, bo teraz mąż chce coś oglądać ;p i muszę znikać...
Jakby jednak cos było niejasne, to zaznacz konkretnie w którym miejscu...

Jakbyś chciała mieć dłuższe rękawy (i tak będą trochę dłuższe jak potem dołożysz ściągacz) to po rozłożeniu na dwa druty musisz dołożyć oczka, tą metodą co Malinka pisała, wtedy jak będziesz na odpowiednim końcu danego rzędu (czyli przy rękawach)....

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2011-10-08 o 10:13
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 10:02   #74
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

z prawych wychodzi francuski gdy się robiło na prostych drutach (nie na okrągło)
a na żyłce na okragło z samych prawych wyjdzie pończoszniczy


Agatka się napracowałaś! [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------



http://www.estiart.eu/rodzaje-sciegow/scieg-francuski/

http://www.estiart.eu/rodzaje-sciego...jowy-gladki-2/

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2011-10-08 o 10:39
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 10:12   #75
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

to ja zedytuje tego starego żeby nie mylić - bo ja nie znam polskich nazw na te ściegi, więc mi się zawsze myli, który jest który....
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 10:37   #76
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
to ja zedytuje tego starego żeby nie mylić - bo ja nie znam polskich nazw na te ściegi, więc mi się zawsze myli, który jest który....
za to znsz angielski
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:15   #77
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Jej! Baaardzo wam dziękuję. Aga_tka, ten długi wykład bardzo mi pomógł Ale dalej nie wiem jak to przerzucić na dwa druty.. Czy to może zostać na jedym z żyłką, czy musi być na dwóch. Jeśi na dwóch czy muszą być proste czy oby dwa z żyłką też pasują? No i jak to przenieść na ten drugi drut? Wczoraj próbowałam i skończyło się tak, że na jednym były przerobione dwa dodatkowe rzędy, a na drugim, nic.
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:29   #78
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Jej! Baaardzo wam dziękuję. Aga_tka, ten długi wykład bardzo mi pomógł Ale dalej nie wiem jak to przerzucić na dwa druty.. Czy to może zostać na jedym z żyłką, czy musi być na dwóch. Jeśi na dwóch czy muszą być proste czy oby dwa z żyłką też pasują? No i jak to przenieść na ten drugi drut? Wczoraj próbowałam i skończyło się tak, że na jednym były przerobione dwa dodatkowe rzędy, a na drugim, nic.

może zostać na okrągłych ,

tylko na plecy dołączysz (dowiążesz nitkę z drugiego motka) drugi motek włóczki w miejscu gdzie dziury na rękawy muszą być,

w którym miejscu jesteś w robótce ?
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:34   #79
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
M1, prawe, M1 2prawe (pomiędzy nimi marker), M1, prawe, M1, prawe, M1. Powtórz to samo po drugiej stronie. Przerób rząd na prawo. Te 2 ostatnie rzędy powtórz jeszcze 2 razy (w jednym dodajesz 6oczek po lewej, 6 po prawej = 12, więc 12x3=36 czyli po dodaniu 224 z poprzednich rzędów będzie właśnie 260) W sumie w ten sposób dodałaś oczka na rękawy po obu stronach - prawej i lewej oraz przed i za markerem (czyli z przodu i z tyłu po tyle samo)

DOPIERO WTEDY

Divide your piece into front and back. = 130 s each front/back.
Dzielisz robótkę na 2 części - przód i tył = 130 oczek na każdą stronę.

PRZÓD:
Front pieces:
Continue knitting back and forth in stockinette. K two rows.
dalej rzerabiaj w przód i w tył ściegiem pończoszniczym, przerób 2 rzędy
Then on the next row K 57 s and place the next 16 s on a different needle or thread.
W następnym rzędzie przerób 57 oczek i zdejmij następne 16 na osobny drut lub na włóczkę

Teraz powinnam zabrać się za dzielenie robótki i przód. Dobrze, spróbuję przerobić [?] przód na drugi drut z żyłką i będę robić tylko ten przód, a potem dodam włóczkę na tył i tam dalej będę kombinować. Mam nadzieje, że wyjdzie jak należy
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 12:36   #80
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
za to znsz angielski
jakoś się tak złożyło, że jak zaczynałam robótki ręczne, to znalazłam kilka bardzo ciekawych angielskich opisów na ubranka dziecięce, a że ang. znam w stopniu wystarczającym to się douczyłam co znaczy jakie oznaczenie i już... potem doszłam już do takiej wprawy, że jak mi ktoś pisze ścieg francuski to nie wiem jak on wygląda za to dokładnie wiem co to garter stitch (to będzie to samo - jak wynika z zamieszczonych przez Ciebie zdjęć) z polskiego wzorku w sumie robiłam tylko 2 rzeczy -jeden sweterek dziecięcy na drutach i takie spodenki na chrzest na szydełku, obie rzeczy robiło mi się ciężko i nie bardzo chciały mi się opisy zgadzać, więc się zniechęciłam do kupowania polskich gazetek... wolę sobie poszperać, poszukać darmowych ang opisów i trochę poprzerabiać żeby mi pasowało do pomysłu Nawet jeśli w tych darmowych coś się nie zgadza, to i tak nie mam żalu - w końcu są darmowe
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:37   #81
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Teraz powinnam zabrać się za dzielenie robótki i przód. Dobrze, spróbuję przerobić [?] przód na drugi drut z żyłką i będę robić tylko ten przód, a potem dodam włóczkę na tył i tam dalej będę kombinować. Mam nadzieje, że wyjdzie jak należy
możesz robić równocześnie, raz przód, a z drugiego motka tył.

odpada liczenie rzędów, i jednakowo bez specjalnego liczenia dodawanie oczek
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:39   #82
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Teraz powinnam zabrać się za dzielenie robótki i przód. Dobrze, spróbuję przerobić [?] przód na drugi drut z żyłką i będę robić tylko ten przód, a potem dodam włóczkę na tył i tam dalej będę kombinować. Mam nadzieje, że wyjdzie jak należy
sorki że post pod postem, ale chciałam żebyś zauważyła:

Jeśli masz drugie druty z żyłką ( jeśli to co NIE przerabiasz to na dowolny rozmiar drutów) to lepiej to czego aktualnie nie będziesz robić przełożyć sobie na taki drut. Jeśli nie to możesz przełożyć na długi kawałek włóczki, wtedy jak zawiążesz to ci nie pospada ;p, ale może być poźniej trudniej przełożyć, żeby oczka wyszły równe w tym miejscu...
możesz w sumie przerobić przekładając, tylko pamiętaj żeby przy tyle też dołożyć ten rządek, żeby Ci się liczba rządków zgodziła
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 13:38   #83
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Mam dwie pary drutów na żyłce [rozm. 6 i 8mm] na których oczka wychodzą takie same
No i znów mam problem. Normalnie idzie mi to jak krew z nosa.. Teraz mam problem z tym fragmentem:" Then on the next row K 57 s and place the next 16 s on a different needle or thread.
W następnym rzędzie przerób 57 oczek i zdejmij następne 16 na osobny drut lub na włóczkę"
Według przepisu na jednym drucie powinno być 130 oczek. Z tego co tutaj pisze-73.. no i przecież ręce są z boku, a tutaj.. no ja swoim amatorskim okiem widzę jakby jedna była z przodu a druga z tyłu Więc czy mam zrobić 57-16-57 (nie rozumiem czemu) czy może .. uh nawet nie wiem co...
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:16   #84
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Mam dwie pary drutów na żyłce [rozm. 6 i 8mm]
Więc czy mam zrobić 57-16-57 (nie rozumiem czemu) czy może .. uh nawet nie wiem co...
dokładnie tak - to 16 oczek to będzie dekolt w kolejnych rzędach będziesz też kończyć jakieś oczka po tej stronie, żeby wyszedł w łuk...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:41   #85
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

Ach.. a więc to tak Baardzo dziękuję No to teraz robię dalej, jak już znam swoje umiejętności, odezwe się za chwilkę z kolejnym problemem.. ^^

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Ach.. oszaleje. Swetry chyba nie są dla mnie Zrobiłam pierwszą część i dekolt i znów się gubię. Jak poprowadzić włóczkę do drugiej części (za początkiem dekoltu)? Mam dołączyć nową włóczkę czy jakoś.. nie wiem, przepleść to pod dekoltem? do dekoltu też dać nową włóczkę?
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 14:43   #86
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
Mam dołączyć nową włóczkę czy jakoś.. nie wiem, przepleść to pod dekoltem? do dekoltu też dać nową włóczkę?
dodać dodatkowy kłębek na drugie ramię, środkowa część nie będzie przerabiana
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 16:02   #87
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

co do drugiego ramienia to z nową włóczką zaczynasz - możesz odciąć od pierwszego - do tej metody zszywania na drutach potrzebna jest co prawda dalsza część nitki, ale wystarczy Ci ta którą będziesz robić tył.....

A tak w ogóle to idziesz jak burza klaski:
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 17:19   #88
Gorzarkagim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 33
GG do Gorzarkagim
Dot.: Sweterek na drutach

No i mam problem z tyłem.. Czy on jest (dekolt) tak samo robiony jak przód czy wyżej?

Idzie szybciutko, bo nic innego nie robię cały dzień. No ale lektura leży i kwiczy.. a na poniedziałek musi być przeczytana.
Gorzarkagim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 18:10   #89
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Sweterek na drutach

Cytat:
Napisane przez Gorzarkagim Pokaż wiadomość
No i mam problem z tyłem.. Czy on jest (dekolt) tak samo robiony jak przód czy wyżej?

Idzie szybciutko, bo nic innego nie robię cały dzień. No ale lektura leży i kwiczy.. a na poniedziałek musi być przeczytana.
wyżej
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 21:09   #90
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Sweterek na drutach

Back piece:
Knit stockinette until the piece measures 4". On the next row knit like this: K 51 stitches and place the next 28 s on a different needle or thread. Finish the two sides separately: Decrease for neck opening on every 2. row like this: 2 stitches 1 time and 1 stitch 1 time = 48 stitches left on each side.

TYŁ:
przerabiaj ściegiem pończoszniczym 4'' (ok 10cm) w następnym rzędzie przerób 51 oczek i przełóż kolejne 28 na osbny drut lub włóczkę. Zakończ obie strony osobno: zmniejszaj na szyję (od strony tych 28 odłożonych) co drugi rząd: 2oczka 1 raz i 1 oczko 1 raz = 48oczek po każdej stronie (lewa - prawa)

Continue until your piece measures 5.5" from under the arms. Assemble front to back pieces with kitchener stitch

Kontynuuj aż twoja robótka będzie miała 5,5'' od wycięcia na ręce.
Połącz przód i tył przy pomocy kichener stitch (możesz znaleźć np na youtubie jak to się robi - np: http://www.youtube.com/watch?v=8t9PocF5yK8).

Neck edging:
With US 6 needles K the 28 stitches in the back. Then pick up 43 stitches in between the back and front, before K the 16 stitches in the front. Pick up 43 on the other side as well. K1, P1 for 2". Cast off, a little on the tight side. (It might be a good idea to go down on needle size for the cast off.)

Wykończenie szyi:
Przy pomocy mniejszych drutów przerób 28 oczek na tyle (to te odłożone na nitkę) następnie nabierz 43 oczka pomiędzy przodem i tyłem (jakbyś miała problem, http://www.youtube.com/watch?v=_Hjjp...eature=related) zanim dojdziesz do 16 odłożonych oczek na przodzie, które przerób też, nabierz kolejne 43 oczka po drugiej stronie. Przerabiaj ściągacz pojedynczy (prawe, lewe na zmianę) przez 2''. Zakończ robótkę zamykając oczka dość ściśle...


Arm edges:
Pick up 41 stitches around the arms and K1, P1 for 2". Cast off, very loosely. (It might be a good idea to go up a few needle sizes for the cast off.)

Wykończenie rękawów:
nabierz 41 oczek wokół ramion i przerób 2'' ściągacza. Zakończ robótkę zamykając oczka bardzo luźno (proponują zwiększyć o kilka rozmiarów rozmiar drutów)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 14:17:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.