Krem czy fluid z SPF? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 13:56   #1
skincareobsession
Przyczajenie
 
Avatar skincareobsession
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10

Krem czy fluid z SPF?


Mam dwa pytania odnoście ochrony przeciwsłonecznej. Chodzi mi głównie o codzienne sytuacje przez okrągły rok (nie upalne lato i wakacje, kiedy filtry są obowiązkowe).
Po pierwsze czy to prawda, że filtry, które są w podkładach, fluidach itp. nie są wystarczające i należy używać mimo wszytstko kremu z SPF? Pytałam się już wielu osób i opinie były podzielone. Konsultantki w Sephorach/Douglasach twierdzą, że wystarczy jak nałożę podkład z SPF. Przeszukałam internet i wiele osób pisało, że to musi być jednak porządna dawka kremu (ok 1/2 łyżeczki na całą twarz) aby filtr odpowiednio chronił skórę. Zwykłe maźnięcie się fluidem po prostu nie wystarcza.
Po drugie filtry działają jeśli się nie mylę ok 3 godziny. To jest bardzo krótko! Jeśli nałożę krem rano, to zdążę wypić kawę, dojechać do pracy i po ok godzinie nie ma po nim śladu. Co z resztą dnia? Nie mam możliwości zmywania makijażu co 3 godziny i od nowa nakładania kremu. Czy w takim razie jest w ogóle sens myśleć o tym, czy krem do twarzy ma filtr czy go nie ma?
Jest to dla mnie ważne, ponieważ mam bardzo jasna cerę skłonną do przebarwień. Inwestowałam w wiele drogich kremów i zawsze wyszukiwałam te z SPF. Teraz nie wiem, czy było warto, skoro po tych paru godzinach filtry już nie działają.
skincareobsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 19:15   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

ja myśle że spokojnie fluidy wystarczają skoro nie chodzi o upalne lato. To że trzeba nałozyc duzo kremu aby chronil to to jest bzdura bo i tak wystarczy cienka warstwa bo skóra weźmie tyle ile potrzebuje a ta z góry albo wyparuje albo stanie się niepotrzebną tłustą powłoką . NA dodatek ja nie widzialam żeby pol łyżeczki kremu wchlonelo sie bez śladu
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 19:40   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Fluid. Tylko z wysokim SPF. Kiedyś miałam podkład Vichy i nawet latem się w nim nie opaliłam. Dobre i wysokie filtry mają też podkłady Shiseido.
Jak nie masz ochoty się malować to mogę też polecić coś, czego teraz sama używam- krem Rosacure Intensive. Ja obecnie używam go pod podkład albo pod krem BB bez filtrów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 20:15   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez skincareobsession Pokaż wiadomość
Mam dwa pytania odnoście ochrony przeciwsłonecznej. Chodzi mi głównie o codzienne sytuacje przez okrągły rok (nie upalne lato i wakacje, kiedy filtry są obowiązkowe).
Po pierwsze czy to prawda, że filtry, które są w podkładach, fluidach itp. nie są wystarczające i należy używać mimo wszytstko kremu z SPF? Pytałam się już wielu osób i opinie były podzielone. Konsultantki w Sephorach/Douglasach twierdzą, że wystarczy jak nałożę podkład z SPF. Przeszukałam internet i wiele osób pisało, że to musi być jednak porządna dawka kremu (ok 1/2 łyżeczki na całą twarz) aby filtr odpowiednio chronił skórę. Zwykłe maźnięcie się fluidem po prostu nie wystarcza.
Po drugie filtry działają jeśli się nie mylę ok 3 godziny. To jest bardzo krótko! Jeśli nałożę krem rano, to zdążę wypić kawę, dojechać do pracy i po ok godzinie nie ma po nim śladu. Co z resztą dnia? Nie mam możliwości zmywania makijażu co 3 godziny i od nowa nakładania kremu. Czy w takim razie jest w ogóle sens myśleć o tym, czy krem do twarzy ma filtr czy go nie ma?
Jest to dla mnie ważne, ponieważ mam bardzo jasna cerę skłonną do przebarwień. Inwestowałam w wiele drogich kremów i zawsze wyszukiwałam te z SPF. Teraz nie wiem, czy było warto, skoro po tych paru godzinach filtry już nie działają.
Konsultantek nie słuchałabym, bo zazwyczaj chwalą tylko swoje produkty i niewiele wiedzą co mówi nauka. Pogrubione to prawda- dlatego polecam krem z wysokim filtrem. Dodatkowo jesli nałozysz mniej niz 1,5 ml na twarz to ochrona spf poddana na opakowaniu spasc moze do nawet 1/8, także przy fluidzie o spf 6 czy 10 jest ona niemal zerowa.... O tym ze dziala tylko 3 h nie słyszałam. Ja zauwazyłam o wiele lepszy stan skóry przy stosowaniu rano spf 50 bez zadnych dodatkowych aplikacji.

Masz jakis link do badan mówiacych o tych 3 h ?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
ja myśle że spokojnie fluidy wystarczają skoro nie chodzi o upalne lato. To że trzeba nałozyc duzo kremu aby chronil to to jest bzdura bo i tak wystarczy cienka warstwa bo skóra weźmie tyle ile potrzebuje a ta z góry albo wyparuje albo stanie się niepotrzebną tłustą powłoką . NA dodatek ja nie widzialam żeby pol łyżeczki kremu wchlonelo sie bez śladu
Badania mówią inaczej.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 21:05   #5
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Konsultantek nie słuchałabym, bo zazwyczaj chwalą tylko swoje produkty i niewiele wiedzą co mówi nauka. Pogrubione to prawda- dlatego polecam krem z wysokim filtrem. Dodatkowo jesli nałozysz mniej niz 1,5 ml na twarz to ochrona spf poddana na opakowaniu spasc moze do nawet 1/8, także przy fluidzie o spf 6 czy 10 jest ona niemal zerowa.... O tym ze dziala tylko 3 h nie słyszałam. Ja zauwazyłam o wiele lepszy stan skóry przy stosowaniu rano spf 50 bez zadnych dodatkowych aplikacji.

Masz jakis link do badan mówiacych o tych 3 h ?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------



Badania mówią inaczej.
Widzę, że jesteś w temacie więc mam pytanie Jak to zrobić żeby po nałożeniu przepisowej ilości filtru nałożyć jeszcze podkład i nie świecić się jak żarówa? Podkład mineralny też nie trzyma się, wystarczy pół godziny, że się delikatnie spocę i już podkład zważony

Co do tych 3h, to też spotkałam się z tym stwierdzeniem. I może się mylę, ale chyba czasami na opakowaniu filtra jest napisane żeby aplikację powtórzyć po kilku h.
__________________



Edytowane przez Silence_
Czas edycji: 2014-04-13 o 21:06
Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 21:17   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Idealnej 50 SPF pod makijaż jeszcze nie odkryłam.
Mam cerę naczynkową więc 30 SPF to dla mnie w miarę optymalne minimum i koleżanka poleciła mi Rosacure Intensive.
Kupiłam taniej z kuponami z klubu lifestyle z sieci aptek Superpharm- akurat był w promocji po poleceniu mi tego specyfiku przez koleżankę, więc zaryzykowałam.
Nakładam go przed nałożeniem fluidu (używam PureLight z YR, bo lubię) i o dziwo nie świecę się jak żarówa. Ciut bieli, ale minimalnie. Nakładam obficie bo jak smarować to z sensem.
A w promocji kupiłam 2 tubki, więc chyba przynajmniej do połowy lata mi wystarczy.
A polecałam fluid bo jak ktoś jest w pracy to makijaż można poprawić łatwiej niż zmyć makijaż i ponowić aplikację kremu, po czym znów robić makijaż. Chociaż dla chcącego nic trudnego. Micel i płatki do torebki i można makijaż poprawiać w łazience w razie potrzeby.
Kiedy jestem bardzo zajęta sama celuję w podkłady z filtrami od 30 spf wzwyż. Mniej nie ma dla mnie sensu bo przy filtrach poniżej 20 słońce i tak podrażnia mi naczynka a od 25 spf wzwyż już widzę spokojną cerę. 30 i więcej to inwestycja w kapitał słoneczny skóry na stare lata ;-)
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 22:09   #7
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Idealnej 50 SPF pod makijaż jeszcze nie odkryłam.
Mam cerę naczynkową więc 30 SPF to dla mnie w miarę optymalne minimum i koleżanka poleciła mi Rosacure Intensive.
Kupiłam taniej z kuponami z klubu lifestyle z sieci aptek Superpharm- akurat był w promocji po poleceniu mi tego specyfiku przez koleżankę, więc zaryzykowałam.
Nakładam go przed nałożeniem fluidu (używam PureLight z YR, bo lubię) i o dziwo nie świecę się jak żarówa. Ciut bieli, ale minimalnie. Nakładam obficie bo jak smarować to z sensem.
A w promocji kupiłam 2 tubki, więc chyba przynajmniej do połowy lata mi wystarczy.
A polecałam fluid bo jak ktoś jest w pracy to makijaż można poprawić łatwiej niż zmyć makijaż i ponowić aplikację kremu, po czym znów robić makijaż. Chociaż dla chcącego nic trudnego. Micel i płatki do torebki i można makijaż poprawiać w łazience w razie potrzeby.
Kiedy jestem bardzo zajęta sama celuję w podkłady z filtrami od 30 spf wzwyż. Mniej nie ma dla mnie sensu bo przy filtrach poniżej 20 słońce i tak podrażnia mi naczynka a od 25 spf wzwyż już widzę spokojną cerę. 30 i więcej to inwestycja w kapitał słoneczny skóry na stare lata ;-)
Też mam cerę naczynkową, ale jednocześnie mieszaną. No i latem niestety ale leje się ze mnie pot Spróbuje znaleźć jakieś próbki tego filtru, bo widzę że trochę kosztuje
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 22:11   #8
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez asiunia_28 Pokaż wiadomość
ja myśle że spokojnie fluidy wystarczają skoro nie chodzi o upalne lato. To że trzeba nałozyc duzo kremu aby chronil to to jest bzdura bo i tak wystarczy cienka warstwa bo skóra weźmie tyle ile potrzebuje a ta z góry albo wyparuje albo stanie się niepotrzebną tłustą powłoką . NA dodatek ja nie widzialam żeby pol łyżeczki kremu wchlonelo sie bez śladu
Podobno za starzenie się skóry i przebarwienia odpowiada promieniowanie UVA, które jest mniej więcej jednakowe przez cały rok i upał/zima ma się do niego nijak, bo nie zatrzymują go chmury, szkło, etc. Wskaźnik SPF nie do końca informuje o ochronie anty-UVA, bo za to odpowiada wskaźnik PPD i różnie się to przelicza, ale w filtrach o SPF50 PPD powinien być znośny. Przy nałożeniu mniejszej ilości ochrona anty-UVA spada szybciej, niż ta anty-UVA(SPF).

Nie wierzę w istnienie przyjemnych w obsłudze filtrów w jakiejkolwiek ilości, info o stosowaniu 1,5ml podawana jest na opakowaniu, trwałość większości to podobno około 6 godzin, dłużej działa jakiś o nazwie P20.

Wszystko to wyczytałam chyba na stronach producentów filtrów. Samą mnie trafił szlag przy stosowaniu Ziai i jestem zrażona do filtrów w ogóle. Nie lubię, jak coś mi się klei. Wiem, głupi tok myślenia.

Możecie sobie zerknąć na blog Italiany, ona tam fajnie pisze o filtrach, u niej też czytałam.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 01:36   #9
skincareobsession
Przyczajenie
 
Avatar skincareobsession
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli jednak krem z SPF konieczny. To prawda, że promienie UVA odpowiadają za starzenie i one przenikają nawet przez szkoło, materiały, itp. Naczytałam się o fotostarzeniu skóry i staram się jakoś opóźnić ten proces. Smarowanie się kremem z filtrem codziennie rano to nie jest jeszcze taki duży problem, ale fakt że po 3-6 godzinach SPF się "ulatnia" trochę mnie dobija.
skincareobsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 17:28   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Widzę, że jesteś w temacie więc mam pytanie Jak to zrobić żeby po nałożeniu przepisowej ilości filtru nałożyć jeszcze podkład i nie świecić się jak żarówa? Podkład mineralny też nie trzyma się, wystarczy pół godziny, że się delikatnie spocę i już podkład zważony

Co do tych 3h, to też spotkałam się z tym stwierdzeniem. I może się mylę, ale chyba czasami na opakowaniu filtra jest napisane żeby aplikację powtórzyć po kilku h.
Ja nakładam podkład mineralny w pudrze i dobrze się trzyma. Może masz kiepski krem z filtrem? Ja uwazam ze najlepszy był sposród testowanych przeze mnie Vichy matujący 50- od razu zostawiał nieswiecącą warstwę na skórze, nie ważył się.

Może te 3 h tyczą się tego, ze kremuy są ścierane np. ręcznikiem na plazy, spływaja z potem, sebum skóry itp dlatego reaplikacja jest wskazana. Ale nie słyszałam o takiej zaleznosci by po 3 h filtr tracił swe "moce".
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 17:43   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Gdzieś dziś rzucił mi się w oczy taki specyfik:
http://www.sephora.com/product/produ...Clinique_Image
Może to byłoby wyjście z sytuacji?
Osobiście nie testowałam, ale może ktoś ma/miał i może ocenić czy to dobra rzecz.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 22:29   #12
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja nakładam podkład mineralny w pudrze i dobrze się trzyma. Może masz kiepski krem z filtrem? Ja uwazam ze najlepszy był sposród testowanych przeze mnie Vichy matujący 50- od razu zostawiał nieswiecącą warstwę na skórze, nie ważył się.

Może te 3 h tyczą się tego, ze kremuy są ścierane np. ręcznikiem na plazy, spływaja z potem, sebum skóry itp dlatego reaplikacja jest wskazana. Ale nie słyszałam o takiej zaleznosci by po 3 h filtr tracił swe "moce".
Próbowałam nakładać na biodermie (juz nie pamiętam którą, gdzieś leży papierek po próbce) i vichy anthelios xl (ten suchy żel). Podkład mineralny sam w sobie nieźle się trzyma, ale jak mowie wystarczy ze lekko się spoce i twarz zaczyna się świecić, a miejscach w okolicach nosa wszystko zaczyna się ważyć.





Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Gdzieś dziś rzucił mi się w oczy taki specyfik:
http://www.sephora.com/product/produ...Clinique_Image
Może to byłoby wyjście z sytuacji?
Osobiście nie testowałam, ale może ktoś ma/miał i może ocenić czy to dobra rzecz.
Ale to praktycznie zwykły podkład (krem cc) z filtrem Na rynku azjatyckim masz tego od groma w o wiele niższych cenach


Wysłane z mojego S4
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 17:20   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Krem czy fluid z SPF?

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Próbowałam nakładać na biodermie (juz nie pamiętam którą, gdzieś leży papierek po próbce) i vichy anthelios xl (ten suchy żel). Podkład mineralny sam w sobie nieźle się trzyma, ale jak mowie wystarczy ze lekko się spoce i twarz zaczyna się świecić, a miejscach w okolicach nosa wszystko zaczyna się ważyć.
Az tak przetłuszczajhacej sie cery nie mam wiec nie pomogę. Ale wiele osób chwali sobie puder bambusowy. Ja mogę polecic jeszcze bibułki matujace.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-15 18:20:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.