natychmiastowe przerwanie tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 09:48   #1
cucciola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3

natychmiastowe przerwanie tabletek


Witajcie!
Mam pytanie.
W sobote przerwalam przyjmowanie tabletek Yaz bo strasznie zle sie czulam, mialam nudnosci i wymioty. Dzisiaj mija 5 dzien od kiedy je odstawilam (dodam ze bylo to pierwsze opakowanie ktore zaczelam brac) i nie dostalam "krwawienia z odstawienia" Czy to normalne? Czy to oznacza ze go nie dostane?
cucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 09:57   #2
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Cytat:
Napisane przez cucciola Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam pytanie.
W sobote przerwalam przyjmowanie tabletek Yaz bo strasznie zle sie czulam, mialam nudnosci i wymioty. Dzisiaj mija 5 dzien od kiedy je odstawilam (dodam ze bylo to pierwsze opakowanie ktore zaczelam brac) i nie dostalam "krwawienia z odstawienia" Czy to normalne? Czy to oznacza ze go nie dostane?

po pierwsze krwawnienie powinno przyjsc w trakcie 7 dniowej przerwy (wiem, ze u ciebie to nie przerwa tylko definitywne odstawienie ale orgaznim o tym nie wie) dzis jest 5 dzien wiec skad ta panika? sa jeszcze 2 dni spokojnie.

poza tym nie napisalas ile wzielas tabl z tego 1 opakowania. byc moze wzielas niewielką ilosc i teraz na okres bedziesz musiala czekac. ile? tego nikt Ci tu nie napisze. Poczytaj wątek o odstawieniu tabletek i zobacz ile dziewczyny czekaly na okres.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 10:26   #3
cucciola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Wzielam tylko 5 tabletek...
cucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:13   #4
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
po pierwsze krwawnienie powinno przyjsc w trakcie 7 dniowej przerwy (wiem, ze u ciebie to nie przerwa tylko definitywne odstawienie ale orgaznim o tym nie wie) dzis jest 5 dzien wiec skad ta panika? sa jeszcze 2 dni spokojnie.

poza tym nie napisalas ile wzielas tabl z tego 1 opakowania. byc moze wzielas niewielką ilosc i teraz na okres bedziesz musiala czekac. ile? tego nikt Ci tu nie napisze. Poczytaj wątek o odstawieniu tabletek i zobacz ile dziewczyny czekaly na okres.
Autorka bierze tabletki Yaz, a więc nie robi 7 dniowej przerwy, a bierze całe opakowanie 28 tabsów z czego cztery ostatnie są t. placebo na których powinno dostać się krwawienie.

cucciola miałaś robione badania przed przepisaniem tabletek?
Być może za szybko z nich zrezygnowałaś, skoro są to twoje pierwsze tabletki to i organizm musi się przyzwyczaić do hormonów
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain

Edytowane przez Diablica z Tasmanii
Czas edycji: 2010-04-28 o 11:17
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:21   #5
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

ah przepraszam moj blad

tez mam wrazneie ze decyzja o odstawieniu byla zbyt pochopna. na poczatku jest najgorzej. (sama nie moglam w nocy spac z powodu okropnego bólu brzucha przy 1 opakowaniu!) autorka odstawila i teraz na powrot juz za pozno. pozostaje czekac na okres.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 12:06   #6
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Nic się nie stało

Zgadzam się z tobą, 5 tabletek to trochę za wcześnie aby ocenić, że tabsy nie służą i odstawić blister.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 13:28   #7
cucciola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Kiedys (jakies 5 lat temu) bralam Harmonet, niestety tu gdzie mieszkam nie ma ich na rynku, wiec lekarka przepisala mi Yaz, zachwalajac, ze sa swietne, mala zawartosc hormonu itd. Dziewczyny, byc moze i moja decyzja byla zbyt pochopna, ale ja po prostu nie moglam funkcjonowac! Musialam zwalniac sie z pracy, nie moglam jesc i czulam sie strasznie oslabiona! Problem w tym, ze nic nie pomagalo. Nie, ze bol glowy, brzucha - wezmiesz tabletke i przejdzie. Zrezygnowalam tez z tego powodu, ze przy poprzednich tabletkach nie mialam tego typu historii, wrecz nie pamietam abym miala jakiekolwiek dolegliwosci. Dla mnie wiec, bylo to wyznacznikiem ze te tabletki po prostu nie sa dla mnie. I teraz sie stresuje, ze wszystko mi sie poprzestawialo... ach...
W kazdym razie dziekuje za odpowiedzi
cucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 15:01   #8
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: natychmiastowe przerwanie tabletek

Cytat:
Napisane przez cucciola Pokaż wiadomość
Kiedys (jakies 5 lat temu) bralam Harmonet, niestety tu gdzie mieszkam nie ma ich na rynku, wiec lekarka przepisala mi Yaz, zachwalajac, ze sa swietne, mala zawartosc hormonu itd. Dziewczyny, byc moze i moja decyzja byla zbyt pochopna, ale ja po prostu nie moglam funkcjonowac! Musialam zwalniac sie z pracy, nie moglam jesc i czulam sie strasznie oslabiona! Problem w tym, ze nic nie pomagalo. Nie, ze bol glowy, brzucha - wezmiesz tabletke i przejdzie. Zrezygnowalam tez z tego powodu, ze przy poprzednich tabletkach nie mialam tego typu historii, wrecz nie pamietam abym miala jakiekolwiek dolegliwosci. Dla mnie wiec, bylo to wyznacznikiem ze te tabletki po prostu nie sa dla mnie. I teraz sie stresuje, ze wszystko mi sie poprzestawialo... ach...
W kazdym razie dziekuje za odpowiedzi
Nie sądziłam, że męczyłaś się aż do tego stopnia Oczywiście możesz przerwać tabletki w każdym momencie, niedługo wróci wszystko do normy
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.