Odwodniona skora!!!!!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-29, 20:50   #1
izusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 6

odwodniona skóra pomocy


Jestem 26 letnią dziewczyną od wielu miesięcy "walczę "z trądzikem.Od dłuższego czasu leczę się u Dermatologa , oczywiście widać efekty ale mam pewien kłopot i bardzo proszę Panią o radę . Poprzez leczenie Diferinem i innymi "specyfikami" zewnętrznie i wewnętrznie, moja skóra stała się okropnie przesuszona,można by nawet rzec że z tłustej zrobiła się sucha, moja Pani doktor zapisała mi wprawdzie maść robioną z witaminą A zaleciła spryskiwanie twarzy wodą termalną La Rosche ale prawde mówiąc to nic nie pomaga , więc proszę o jakąś radę jaki kosmetyk bądź lek mogłabym kupić aby skórę nawilżyć.
Zaznaczam że na dzień używam Efaklar K.

Izusia
izusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 21:02   #2
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: odwodniona skóra pomocy

Hej [img]icons/icon40.gif[/img]
Sprobuj moze kremu Eris z serii Pharmaceris, dla skory spierzchnietej i przesuszonej z olejkiem drzewa herbacianego lub tez maseczek, baaaardzo nawilzajaco dziala (przynajmniej na mnie) maseczka intensywnie nawilzajaca Kolastyny z serii Piekno Natury (do zapachu trzeba sie przyzwyczaic), Dax Cosmetix - Chinskie Ziola, Oceanic - Hydraoxygen, Dax Cosmetix - Mineraly i osmoprotekcja. Wiecej informacji w Kosmetyku Wszech Czasow.
I jak to juz chyba Basia i Beatka pisaly, moze tez to wiesz, po zastosowaniu wody termalnej, po chwili, osusz buzie.
Moze jeszcze inne dziewczyny Ci doradza.
Poszukaj tez na forum. Maga chwalila tez nawilzajace specyfiki, ale tez patrz: forum lub KW.
Pozdrowionka,
Wiola
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 21:55   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: odwodniona skóra pomocy

A poza tym (zanim odpowie Beata lub Basia) chciałam dodać, że stosowanie Effaclaru może dodatkowo wysuszać skórę. Szczególnie przy połączeniu tylko z Differinem, który wysusza.

pozdrówka [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-29, 22:24   #4
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: odwodniona skóra pomocy

Ja bym polecała Ci stosowanie maseczki nawilżającej wieczorem oraz kosmetyków A-Dermy z serii owsianej, którą opisałyśmy z Basią w newsach; co prawda z własnego doświadczenia znam tylko żel myjący, Epitheliale i Dermalibour, ale te dwa ostatnie polecam szczerze - fantanstycznie reperują skórę, a Dermalibour dodatkowo leczy stany zapalne. Epitheliale oceniłam juz w KW, Dermalibour ocenię najpóźniej jutro [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 07:02   #5
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Re: odwodniona skóra pomocy

Ja również przechodzę kurację dermatologiczną: Atrederm + Davercin zewnętrznie oraz łykam Unidox. Skóra pod wpływem tych preparatów złuszcza się, wiec stosuję na dzień krem do skóry nadwrażliwej Creme Pour Peaux Intolerantes Avene a na noc maseczkę kojąco-nawilżającą tejże firmy Masque Apaisant Hydratant. Efekty kuracji są widoczne a skóra nie jest przesuszona.
Pozdrawiam
__________________
Mój Bartuś 21 grudzień 2009
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 09:14   #6
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Re: odwodniona skóra pomocy

Izo,
ja ze swojej strony gorąco polecam:
- krem Avene do cery odwodnionej, mazidlo jest dość gęste więc wspaniałe na noc
- balsam Sequissimo firmy Lierac, przeznaczony do cery odwodnionej, łagodzi i wspaniale "nawadnia"

poza tym wydaje mi się, że Efaklar ma działanie wysuszające, więc może powinnaś z niego zrezygnować?
marghot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 09:15   #7
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Re: odwodniona skóra pomocy

Ach, no i Thermal s2 Vichy też może być przydatny [img]icons/icon7.gif[/img]
marghot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-02, 12:02   #8
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: odwodniona skóra pomocy

Mam dosyć podobną cerę do twojej (średnio trądzikowa i mocno odwodniona) i całkowicie polegam na La Roche-Posay. Do oczyszczania żel Effaclar i czasem woda termalna. Na dzień krem Hydraphase XL (bo lubię filtry UV - trzeba w siebie inwestować kiedy jest na to czas), ale może Tobie dobrze by zrobił Hydraphase Texture Riche - przypuszczam, że ma jeszcze intensywniejsze nawilżanie, chociaż ten XL jest dla mnie wystarczający na mróz, ogrzewanie, klimatyzację i co efekty wysuszających kuracji przeciwtrądzikowych (których jednak unikam, bo zawsze schodzi mi skóra). Na noc stosuję Effaclar K - wydaje mi się, że nocą skóra jest mniej narażona na odwodnienie i dlatego nie kładę go na dzień.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 21:49   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: odwodniona skóra pomocy

Najlepiej byłoby abyś jeszcze raz poprosiła dermatologa o radę - powiedz ,że masz bardzo duży dyskomfort związany z przesuszeniem skóry - jeśli dermatolog uzna ,że możesz stosować inne preparaty niż te zalecone do tej pory to będziesz mogła stosować maseczki, kremy które poleciły Ci dziewczyny - z tańszych kosmetyków bardzo dobrze nawilża maseczka kojąca A.T.W (można ją zastosować zamiast kremu na noc),dobry jest preparat z kwasem hialuronowym Bioline (kremy i maseczki tej firmy też są dobre ale dość drogie), dobre kosmetyki ma firma Maystar i Charmine Rose (obie firmy mają duży wybór maseczek, a Maystar ma też preparaty w ampułkach )- te kosmetyki dostępne są tylko w gabinetach kosmetycznych - o dostępnych w sklepach i aptekach napisały już Wizażanki.
Jeśli dermatolog pozwoli to możesz zrobić zabieg w gabinecie kosmetycznym - kosmetyczka powinna umieć dobrać dla Ciebie odpowiednie zabiegi.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-03, 10:00   #10
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: odwodniona skóra pomocy

Izusia sprawdz pocztę, napisałam do ciebie na maila!
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 20:23   #11
filein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Lubartów
Wiadomości: 33
Odwodniona skóra

Po czy można poznać, że skóra jest odwodniona??
filein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-16, 08:58   #12
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Odwodniona skóra

Po tym poznasz, że skóra jest odwodniona:
* nadmierne napięcie skóry i związane z tym uczucie dyskomfortu - zwłaszcza po myciu jest to dobrze widoczne;
* szorstkość;
* świąd;
* łuszczenie się naskórka;
* nieprawidowe wydzielanie sebum.
Poza tym, w niektórych aptekach oferujących kosmetyki Vichy czy La Roche-Posay (nie wspominam już o gabinetach kosmetycznych) okresowo są prowadzone konsultacje dot. skóry (w tym jej nawilżenia). Nie musisz niczego kupować ani płacić za diagnozę. Pozdrawiam
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 16:20   #13
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Odwodniona skora!!!!!!!!!!

Dziewczyny!

Ostatnio kosmetyczka podczas oczyszczania poinformowala mnie, ze mam odwodniona skore.. Dlatego poszukuje jakiejs jednorazowej silej kuracji, aby szybko przeciwdzialac temu. To pewnie efekt konca studiow, pracy magisterskiej itp. W kazdym badz razie chcialabym cos mocno nawilzajacego, bo to chyba o taki preperat chodzi. Jezeli chodzi o cene to wolalabym cos za nie wiecej niz np 200 - 250zl Jezeli chodzi o moj wiek i cere, to mam 23 lata, cere raczej normalna, lata zamieniajaca sie w mieszana, niestety wlasnie sklonna do przesuszen

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 22:51   #14
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

W goooooooore

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 22:58   #15
Nef
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 142
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

A to mamy bardzo podobny problem

Ja stosuję serię kosmetyków Vichy (Thermal S2 na noc i Thermal UV na dzień) oraz Thermal 3w1 do demakijażu i Vichy Tonik Pure Thermale - faktycznie działa na odwodnioną skórę.

Co do maseczek to stosuję Darphin Fibrogene Masque - jest ok. Podobno skuteczna jest maseczka z drożdży z mlekiem, ale jeszcze nie próbowałam.

Z kremów z wyzszej półki doskonałą serią jest seria do suchej skóry YSL (zapomniałam nazwy) ale jest naprawde skuteczna i nie powoduje podrażnień lub alergii. Szczerze to moja ulubiona.

Ostatnio ze zdziwieniem odkryłam że doskonale spisuje sie brazujący balsam do ciała Kolastyny - doskonale nawilża
__________________
Kiziak, kiedyś Nef
Nef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 23:03   #16
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

Myślę, że może spróbuj maseczki nawilżającej vichy. Ma świetne noty w KWC.Sama jej nie znam, ale się właśnie przymierzam do kupna.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:10   #17
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

Mam uczulenie na kosmetyki Vichy, kazdy, ktory mialam. Wiec nie spodziewam sie, ze z maseczka byloby inaczej.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:18   #18
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

jesli mieszkasz w Polsce, to dostepu prawdopodobnie nie bedziesz miec do czystego kwasu hialuronowego, moze masz kogos za granica, aby podeslal Ci ten kwas, jest to najlepszy nawilzacz skory jaki znam i do tego bardzo lagodny, o przypadkach uczulenia na niego jeszcze nigdzie nie slyszalam/czytalam
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:19   #19
agnes28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

Wiesz co, miałam niedawno podobny problem, też uwidocznił się po ostatnim czyszczeniu. Niestety też jestem uczulona na wiele kosmetyków i zawsze mam problem z doborem. Za radą koleżanki kupiłma Physiogel krem, tubka 75 ml ok. 36 zl w aptece. I muszę przyznać, że efekty były widoczne już po kilku dniach a teraz jak posmaruję wieczorem to jeszcze rano myjąc twarz czuję krem pod palcami. Używa go też mój narzeczony, ma skórę wrażliwą i bardzo suchą, czesto widać byłona twarzy złuszczający się naskórek, szczególnie po goleniu. Teraz nawet jak zapomni posmarować buzię rano to do wieczora wygląda jak człowiek
agnes28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-02, 10:28   #20
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

A ja proponuję "Aquasorce Non-Stop" Biotherm (ależ narobiłam już mu reklamy! ) - moje odkrycie sezonu! Świetny jest też "Eclat du Jour" Clarins (witaminki, minerały i mega nawilżenie), a jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie (długofalowy też jest, oczywista, nailżenie i napięcie skóry wzrasta dość szybko) "Beauty Flash Balm" Clarins'a nie ma sobie równych. To taki produkt-omnibus, może być maseczką albo kremem, sprawdza się zankomicie w obu rolach, to jest po prostu cud, co robi z cerą! Aż nie mogę się nadziwić, że w KW od lat tkwi smętnie tylko moja jego recenzja.
A poza tym myślę, że pomogłoby jedzenie większej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych (wiążą wodę w skórze, bez nich wypijanie i 5 litrów dziennie nic nie da), tj. oliwa z oliwek, tłuste ryby, jaja itp, no sama wiesz. Pewnie dobre będą i tabletki z suplementami.
Z zabiegów gabinetowych (i własnego doświadczenia) polecam maski algowe.

Buźka!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:37   #21
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

O, to ciekawe...akurat mam taka mozliwosc. Czy mzona go kupic w zwyklej aptece? W jakiej to to jest formie, krem? I jaka jest tego cena?

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:38   #22
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

Też jakiś czas temu narzekałam na odwodnienie. Rozejrzałam sie trochę w internecie, poczytałam i łykam sobie kapsułki z tranem ale z olejkiem z wiesiołka. Świetna sprawa. Cera mi sie poprawiła (nawilżam ją od środka), a gdzy tylko mogę jem ryby, te bardzo tłuste, uwielbiam je..
Poza tym od czasu do czasu na noc stosuję relipid (konkretny krem). Polecam też kremy LRP, Hydraphase itp.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 10:53   #23
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

cheetah napisał(a):
> O, to ciekawe...akurat mam taka mozliwosc. Czy mzona go kupic w zwyklej aptece? W jakiej to to jest formie, krem? I jaka jest tego cena?
>
> Cheetah

ja nie kupuje w aptece, a w sklepie, ktory zajmuje sie sprzedaza surowcow do produkcji kosmetykow. Jesli masz kogos w Niemczech, Austrii lub USA, to bez problemu mozna kupic. W Niemczech mozna juz 1g kupic za 6,99EUR, ale widzialam i wyzsze ceny za mniejsza ilosc, to zalezy od sklepu. Moze 1g to nie brzmi duzo, ale mozesz mi wierzyc wystarcza to na tak dlugi czas, ze szybciej data waznosci sie skonczy (ktora tez nie jest taka krotka). Kwas hialuronowy jest bardzo, bardzo lekkim proszkiem (delikatnie zgranulkowanym) i rozpuszcza sie w wodzie z czego powstaje galaretka, ktora bardzo dobrze sie wchlania, nie lepi sie, nawilza i rozmiekcza skore. Polecam takie serum domowej roboty, szybko sie "uciera", wiec robie sobie do jednorazowego uzytku przez to omijam konserwanty.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-02, 11:25   #24
karinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: Odwodniona skora!!!!!!!!!!

a jak wygląda skóra odwodniona. Może ja też taką mam a nawet nie wiem?
karinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 18:16   #25
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Odwodniona cera

kochane,nie wiem czym mam nawadniac te moja paszczeke... mam cere mieszana, sklonna do wypryskow,ktore jednak udaje mi sie jakos powstrzymywac (dbam o dobre sklady kosmetykow) Na dzien stosuje hydra genius HR i jestem niezadowolona bo wcale nie nawilza!!ale zal mi wydanej kasy... a na noc huile lotus clarinsa. Ostatnio cera bardzo mi sie odwodnila,na nosie i policzkach mam luszczaca sie skore, brzydko to wyglada epitheliale i maska avene nie dzialaja... Spie przy kaloryferze i NIE MAM innej mozliwosci,w biurze nie mam okna, za to kaloryfery chodza - wiem ze to masakra, ale na to nie mam wplywu, a MUSZE jakos nawodnic cere> CZYM??? HELP!!! cena nie jest az tak istotna, byle DZIALALO! mialam probke serum clarinsa,ale nie zdaje egzaminu. Pomocy kochane bo sie zluszcze jak wężyk...
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-08, 08:21   #26
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: help dla mej paszczy!!!

U mnie sprawdzily się ostatnio dwa produkty (też mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania porów, pojawil mi się trądzik, a jednocześnie odwodnienie): krem Lierac Sequissimo, Baume Intense (porow nie zatka bo nie ma czym, nadaje się na mróz, na całą twarz, nawet pod oczy) oraz maseczka Skin Calming Moisture Mask Clinique. Oba kosmetyki są w KWC i oba oceniłam. Bardzo mi pomogły. Maseczka jest super wydajna, czego niestety nie można powiedzieć o kremie, ale mimo wszystko warto zainwestować, choćby dlatego, że naprawdę świetnie nawilża a nie ma w składzie żadnych zapychaczy.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-29, 23:40   #27
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Odwodniona skóra?

Dziewczyny może wy mi poradzicie. Mam mieszaną cerę skłonną do przesuszania. Czoło trochę mi się błyszczy, ale największy problem to uczucie, że mam przesuszone policzki (szczególnie teraz, w sezonie grzewczym). Takie jakby wyciśnięte z wody, pergaminowe. Używałam wielu różnych kremów nawilżających, ale nigdy nie czuję do końca komfortowo. Gdzieś na wizażu czytałam, że jest różnica między skórą przesuszoną a odwodnioną. Kiedyś robiłam sobie badanie skóry i wyszło mi, że na policzkach mam 50% nawodnienia skóry :-/
Nie wiem, na ile takie badanie jest wiarygodne (robiłam je na wystawie Vichy), ale jeśli to prawda, to jak sobie radzić z odwodnioną skórą? Planowałam kupić sobie krem Lirene Duo-C oraz Lirene ochronno-wzmacniający. Czy to wystarczy? Teraz używam ich delikatnego kremu nawilżającego, ale to za mało .
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.