Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 20:37   #2071
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Błagam wytłumaczcie mi, ciemnemu człowiekowi o co chodzi z tymi procentami w mydłach alep
Te procenty to zawartość oleju laurowego w mydle
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:47   #2072
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Tzn. że zdjęcie w avatarze sprzed kilku lat? Ja zawsze chciałam mieć córeczkę no i mam Mój mąż wolał mieć syna ale teraz nie wyobraża sobie bez niej życia tym bardziej że jest jego kopią (zupełnie do mnie niepodobna) ale może to i lepiej
a moje 28 października kończy roczek a jak ma na imię?
Fotka w avie dokładnie sprzed 10miesięcy

Z tatusiami tak zawsze jest - najpierw chcą mieć syna a potem dostają świra na punkcie córeczki


Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Stara?co ja mam powiedzieć jak moje Dziecię skończyło 18 lat
No to nie jestem sama na wątku

A propos kwasów mogę się pochwalić,że jak wariatka na oko pomieszałam sobie coś i stworzyłam ok. 30% peeling z mlekowego,który po kilku użyciach już widzę,że mi rozjaśnił plamki (przy okazji wyżarłam sobie skórę między palcami,ale to szczegół
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-09-19 o 21:13
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 20:56   #2073
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
O dzięki za podpowiedź, nie widziałam, że są takiego pojemności. Akurat zamawiam na zsk, bo na mazidłach nie mają aktualnie tego co chce. Za próbkę dziękuje I tak muszę zrobić zakupy, więc zrobię tak jak piszesz

Szykuje się nie małe zamówienie
Akurat na ZSK mają 15-ml oleje
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Na mazidłach było napisane: Aplikacja: kosmetyki nawilżające i łagodzące podrażnienia dla skóry bardzo suchej, popękanej, wrażliwej, atopowej, łuszczącej się. To prawda? Chciałabym na ciało i twarz nakładać, na twarz solo lub z kremem do twarzy i ciała Babydream, a na ciało w formie balsamu: pomieszać konopny z olejkiem z ogórecznika, z Nigellą (tu jeszcze nie wiem) i z masłem shea. Wciąż kombinuję, co będzie najlepszym rozwiązaniem.
Kurcze, nie mam cery suchej ani atopowej.. Ale po przedawkowaniu kwasów ładnie mi się goiło po konopnym
A może na ciało lepsze cięższe rzeczy jak masło kakaowe?
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam błotko i pastę dla córy do zębów plus wzięłam jej mydełka w kształcie zwierząt-sama nie wiem po co,bo będzie tylko awantura-mała je wszystko co tylko może i kolorowe mydełka tylko wzbudzą apetyt

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
blotko jest rewelacyjne, ja nakladam w rekawiczkach bo mam problem z domyciem rak po nim z zakamarkach paznokci

Anakazar jaka paste dzieciaczkowi wzielas bo jakos nie widze
mojej malej kupilam kilka mydełek i one nie mieszkaja w lazience tylko w pokoju, kazde ma łóżeczko...
Hoduje zwierzątka ?
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Kotwilko ja dopiero planuje w przyszłości zakupy na BU, olej monoi jest na liście więc gdybyś do tej pory go nie przetestowała to zawsze służe


Błagam wytłumaczcie mi, ciemnemu człowiekowi o co chodzi z tymi procentami w mydłach alep Anula gdzie kupowałaś mydełko z dodatkiem błotka z mm? Bo kusicie tymi mydełkami strasznie
Dzięki Kochana, ale już Zai się zaoferowała, że wyśle

Te % to zawartość oleju laurowego. Tylko że nie ma zgody co do tego, czy jak jest więcej tego oleju to lepiej dla cery tłustej czy lepiej dla cery suchej. Co źródło, to inna opinia Ale chyba wyższe stężenie = lepsze dla cery trądzikowej, z egzemą i problemami tego typu
więcej tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=397752
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 21:33   #2074
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i bardzo dziekuje za kciuki
Zbiór bardzo ładny

Pusia, ja tez kciukuję
Dziękuje Kotwilka Młoda rękę ćwiczy - trzyma już długopis, ale na razie jej wypada co chwila , ale to drobiazg, po rehabilitacji wszystko bedzie jak wczesniej
Muszę zebrać te nowości zakupowe, bo troche sie ich zebrało....

Młoda wróciła z dalekiej podróży...... Ale jest cudna i strasznie dzielna!! Zaczyna mi juz pyskować, czyli można uznać, że już zdrowa
Krem myjący alvy całkiem fajny - miałam nadzieję, że będzie miał bardziej ziarnista strukturę i posłuży przy okazji jako peeling, ale jest za drobny na peeling. Nieźle oczyszcza, tylko trzeba go wymieszać przed uzyciem.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia z oczyszczaniem twarzy to najbardziej oczyszczające było mydło z glinką zieloną i mydło alep z błotem z morza martwego - alep niestety mnie wysuszyło.
Ale chyba i tak moim najwiekszym hitem do oczyszczania twarzy jest maska z błota syberyjskiego z biolandera - nakładam na 10 minut przed kapielą, potem pod prysznicem zwilżam, robie peeling i ryja nie moge poznac w lustrze
Ja tez zawsze narzekałam na zapasy a teraz bardzo je doceniam - mam pełne zestawy kosmetyków w domu, u ciotki gdzie obecnie pomieszkuję, Młoda tez ma ze sobą wszystko co jej potrzebne. W końcu na cos zapasy sie przydały!

Gratuluję egzaminu super wiadomośc!

Mydełka do twarzy sa świetne - nie używam mleczek do demakijażu, płyn micelarny tylko do oczu, więc mój demakijaz twarzy to własnie mydła Alep, les argiles z glinkami, tuli (węglowe, czerwona glinka obecnie) i wieeele innych.

Nareszcie jesteś


żel z monoi musi być cudny!!!
Daj znać jak nogelle sie u Ciebie sprawuje - mój TŻ uzywa juz drugą butle 110ml i zrobił się strasznie nerwowy jak mu sie olej skończył - musiałam czym prędzej nowy zamawiać

A cóż to za nagroda ?

A jak juz jesteśmy w temacie Biolandera to ja pytałam o możłiwość stosowania oleju z róży piżmowej alepi na swieże blizny pooperacyjne dla Młodej. Jak zamawiałam to akurat alepii nie było, ale ponieważ miałam jeszcze pół butelki w domu to miałam zamiar domówić za jakiś miesiąc - ale nie będe musiała, bo Pani Elżbieta przysłała mi w prezencie dla Małej olej z róży argile provence (ma takie same właściwości jak ten alepii i tez można go na świeze blizny używać). Bardzo mnie wzruszył gest Pani Elzbiety....Jestem pod wielkim wrażeniem

Dziękuję łapka z dnia na dzień coraz lepiej ma dużo indywidualnych zajęć nakierowanych własnie na przywrócenie precyzyjnych ruchów paluszków. Napewno ją z tego wyprowadzą
żel z monoi faktycznie cudny.
a nigella ma to coś w sobie że uzależania, ja dopiero pierwszą butelkę zużywam
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 21:50   #2075
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Kurcze, nie mam cery suchej ani atopowej.. Ale po przedawkowaniu kwasów ładnie mi się goiło po konopnym
A może na ciało lepsze cięższe rzeczy jak masło kakaowe?
A jakby masło shea i masło kakaowe zmieszać z olejem kokosowym, jojoba i nigelli lub konopnym? Wyjdzie coś na kształt kremu do ciała (może i uniwersalnego)? Chciałabym, że to to twarde nie było i w miare łatwo się rozsmarowywało.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-19 o 21:51
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 22:58   #2076
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

ale żeście nasmarowały przez jeden dzień :O
zdążyłam już nadrobic wszystko
pozdrawiam anule i jej córeczke
maska z błota syberyjskiego
czekam na moje skarby
dobranoc
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 23:57   #2077
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakby masło shea i masło kakaowe zmieszać z olejem kokosowym, jojoba i nigelli lub konopnym? Wyjdzie coś na kształt kremu do ciała (może i uniwersalnego)? Chciałabym, że to to twarde nie było i w miare łatwo się rozsmarowywało.
Nie mam zielonego pojęcia na temat samodzielnego kręcenia kosmetyków, może na wątku olejowym zapytaj Na chłopski rozum powinno coś wyjść, tylko trzeba by podgrzać.
Fajne przepisy są na ZSK i Ecospa.pl może coś Cię zainspiruje:
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=22
http://www.zrobsobiekrem.pl/?mazidlo...ana-skore.,107
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 06:47   #2078
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jakby masło shea i masło kakaowe zmieszać z olejem kokosowym, jojoba i nigelli lub konopnym? Wyjdzie coś na kształt kremu do ciała (może i uniwersalnego)? Chciałabym, że to to twarde nie było i w miare łatwo się rozsmarowywało.
To się uda. Tylko trzeba masełka podgrzać, najlepiej w kąpieli wodnej aby się ładnie wymieszały składniki. Jeśli chcesz bardziej miękką konsystencje to musisz poeksperymentować z proporcjami. Sama mam zamiar coś podobnego ukręcić ale na razie nie mam wolnej chwilki Z podobnych składników zresztą zrobiony jest balsam twardy z Tuli
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:07   #2079
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Tzn. że zdjęcie w avatarze sprzed kilku lat? Ja zawsze chciałam mieć córeczkę no i mam Mój mąż wolał mieć syna ale teraz nie wyobraża sobie bez niej życia tym bardziej że jest jego kopią (zupełnie do mnie niepodobna) ale może to i lepiej[COLOR="Silver"]
a moje 28 października kończy roczek a jak ma na imię?
Milena
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:12   #2080
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
czytając Twój post przypomnialam sobie ze mialam to mydlo kupic mojej Sis, niestety nie ma go obecnie, pytalam na fejsie kiedy bedzie i ma byc w ciągu 2 tygodni dopiero

piekne zbiory dziewczyny

Anula dla Was, ciesze sie Waszym szczęściem

ja grzecznie uzywam to co nagromadzilam, mydelko wyzwj wspomniane jest świetne i dla mieszańca -ja i dla naczynkowca- mama
dziękuję Ci Kochana.
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam błotko i pastę dla córy do zębów plus wzięłam jej mydełka w kształcie zwierząt-sama nie wiem po co,bo będzie tylko awantura-mała je wszystko co tylko może i kolorowe mydełka tylko wzbudzą apetyt
Małe mydełka sa cudne a facetowi nic nie wzięłaś?
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
blotko jest rewelacyjne, ja nakladam w rekawiczkach bo mam problem z domyciem rak po nim z zakamarkach paznokci

Anakazar jaka paste dzieciaczkowi wzielas bo jakos nie widze
mojej malej kupilam kilka mydełek i one nie mieszkaja w lazience tylko w pokoju, kazde ma łóżeczko...

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Anula na blizny ostatnio wypuszczono taki plaster - Sutricon.
zbiera dobre recenzje bardzo.. przyklejasz go na tydzien? ale nie jestem pewna a potem nastepny kawalek.
moja kolezanka miala swieza blizne po pobraniu wezlow z klatki piersiowej i bardzo ja ta blizna swędziala, po nalozeniu plastra od razu to zniknelo.. ale nie wiem jeszcze jak z zanikaniem samej blizny
Bardzo dziękuję - zaraz poszukam info
Obejrzę go, bo ta blizna jest we włosach, więc nie wiem czy da radę przykleić - włosy szybko odrastaja, jest juz taki 3-4 mm jeżyk Ale przyjrze sie tym plastrom napewno.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Właśnie we wszystkich sklepach naturalnych w zakładce ujędrnianie/cellulit jest więcej peelingów niż balsamów

P.S. Ładne zakupy

P.S. II Dziewczyny! Ale Wam zazdroszczę małych dziewczynek Moje maleństwo w maju idzie do I Komunii... Właśnie wróciłam ze spotkania w parafii (a syneczek do bierzmowania.... ale ja już stara jestem.... eh)
Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Stara?co ja mam powiedzieć jak moje Dziecię skończyło 18 lat

Anula ja bym coś chciała(niekoniecznie mydło, może być żel)żebym nie musiała używać często balsamu
Zastanawiam się nad Born.....z monoi.Jaki to zapach?
Mhm, Szatanka - to nie my jestesmy stare, to nasze dzieci sie starzeją
Kupiłam ostatnio w wakacyjnej promocji balsam wyszczuplajacy p&r - musze wypytać koleżanke jak jej słuzy....

Szatanka swojego czasu miałam mydło alep z olejem arganowym, które ładnie nawilżało skórę. Kupiłam też szampon alep 40% - jako szampon sie nie sprawdził, ale jako żel pod prysznic jest rewelacyjny!! Ja widze dużą różnicę w stopniu nawilżenia ciała po jego używaniu, a użyłam chyba ze 4 razy dopiero (ale zapach ma typowy dla mydeł alep). Kolejne cudo nawilżające, będące przeróbka szamponu na żel pod prysznic, to szampon z arganem biorgane - cudnie pachnie przy okazji. Ładnie też nawilża mydło kastylijskie (ja mam z aloesem). Nawilżające są tez mydła feniqia, mają cudne zapachy i uzalezniają!Wszystko powyższe kupiłam na biolanderze.
Z born to bio miałam żel z arganem - b.ładnie nawilżał, zapach orientalny, ja musiałam sie do niego przyzwyczaić. Z olejem monoi nie miałam, ale monoi pachnie przepięknie, więc żel zapewne też

Kotwilka - przez Ciebie mam ochote na olej arbuzowy i konopny
Ja nie zauważyłam, żeby tuli z glinką zostawiało osad tylko czarne savon noir miało taka przypadłość jak na razie.

Kretka - zanim cos ukręcisz to poszperaj w info o olejach, bo konopny napewno nie lubi wysokiej temperatury, więc trzeba chyba troche uważać na niego, żeby nie stracił swoich właściwości.

Magnesita, Ranka - to sie Wam szykuja powazne imprezy urodzinowe!!!
Caameroon - o % dziewczyny juz pisały. I jak wspomniała Kotwilka różne sa opinie co do tego, czy lepiej więcej oleju laurowego, czy raczej nie. Niby olej laurowy ma działanie lecznicze, więc wydawałoby się, że im więcej tym lepiej, ale to tez zależy od metody produkcji mydła i niestety skóry... Mi 16% i premium 70% pasowały, lubie też tradycyjne z zawartościa laurie 30-40%. Ja mydła alep kupuję na biolanderze, zreszta wiele innych mydeł tez tam kupuje

Kijanka -
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-09-20 o 07:24
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 07:35   #2081
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Milena
Reniu! Moja też Milena Ale numer
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 08:26   #2082
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Caameroon, zapomniałam Ci napisac o masce
Stosując maskę z błota syberyjskiego nie musisz kończyc jej uzycia peelingiem - nałożysz, potrzymasz kwadrans i mozesz po prostu ją zmyc albo pod bieżącą wodą albo wacikami. Ja robię peeling, bo po zwilżeniu maski na twarzy jest on bardzo przyjemny i skuteczny ale nie jest obowiązkowym punktem programu. Zresztą na robienie peelingu w trakcie jej zmywania wpadłam dopiero po kilku jej uzyciach a juz przedtem mnie oczarowała swoimi właściwościami.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:38   #2083
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

I pytanie do tych, którzy mają mydło Tuli z glinką czerwoną: czy brudzi Wam brodzik/wannę? Bo mam Alepię z czerwoną glinką i po prysznicu brodzik wygląda jak niemyty od lat
Czerwone tuli nie brudzi
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Milena
Ślicznie

Dziewczyny a co sądzicie o mydłach alterra? bo kupiłam lawendowe ale zupełnie mi nie podeszło:/ Muszę chyba jednak złożyć zamówienie w LF..albo w Tuli.. kusi mnie marchewkowe, a i kokosowe mają boskie...
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:47   #2084
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
C
Dziewczyny a co sądzicie o mydłach alterra? bo kupiłam lawendowe ale zupełnie mi nie podeszło:/ Muszę chyba jednak złożyć zamówienie w LF..albo w Tuli.. kusi mnie marchewkowe, a i kokosowe mają boskie...
Według mnie mydła alterra są takie sobie. Używałam je głównie do rąk, bo do mycia ciała mam inne fajniejsze (tuli, LF, aleppo) i na pewno nie radzą sobie z większym brudem.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 08:58   #2085
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

A ja mam straszna ochotę na szampon les argiles du soleil z zielona glinka, albo z zieloną glinką i rhassoul....
Używała może któraś z Was???
I jak tak sobie oglądam to i krem do twarzy tej firmy z glinką zieloną zachęca.....
tu są.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:00   #2086
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
P.S. II (a syneczek do bierzmowania.... ale ja już stara jestem.... eh)
Mój mały syneczek zaczął w tym roku ogólniak

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Będę czekała
Wczorajsza kreska została na ręczniku u masażysty . Dziś dla lepszej widoczności pomalowałam się tą drugą stroną granatowo -fioletową . Super kolorek . Na razie mogę stwierdzić napewno , że nie podraznia oczu .


Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Składowo ten krem może być zapychający (oliwa, shea etc), ale ja go stosuję tylko pod oczy, a tam mnie nie zapycha. A z alergiami to już sprawa indywidualna.. Może w piątek wieczorem na próbę pod jednym okiem posmaruj, to przez weekend ewentualnie dojdziesz do siebie
[COLOR="Silver"]
Nom nie wytrzymałam i wysmarowałam dziś rano całą gębe pięknie się wchłonął na to puder perłowy i Lucy Minerals i powiem Ci , że w końcu się nie błyszczę happy:: . Oby tylko mnie nie zapchał .
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-09-20 o 09:15
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:12   #2087
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

W moim ulubionym sklepie okropne braki zwłaszcza w asortymencie Alepi
Ponoć dopiero w połowie listopada da się to uzupełnić...
Warszawianki!!! Pomóżcie
Czy gdzieś stacjonarnie kupię szampony/żele Alepii???

Najpilniej potrzebuję uniwersalnego żelu do mycia ciała (twarzy) i włosów bez als,do nastolatkowo przetłuszczających się włosów...
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-09-20 o 09:14
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:24   #2088
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
W moim ulubionym sklepie okropne braki zwłaszcza w asortymencie Alepi
Ponoć dopiero w połowie listopada da się to uzupełnić...
Warszawianki!!! Pomóżcie
Czy gdzieś stacjonarnie kupię szampony/żele Alepii???

Najpilniej potrzebuję uniwersalnego żelu do mycia ciała (twarzy) i włosów bez als,do nastolatkowo przetłuszczających się włosów...
Ja nie spotkałam alepii stacjonarnie....
A konkretnie którego szamponu szukasz?
Który to Twó julubiony sklep?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:40   #2089
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja nie spotkałam alepii stacjonarnie....
A konkretnie którego szamponu szukasz?
Który to Twó julubiony sklep?

To może poradżcie coś podobnego

Mam dużo ulubionych,ale ostatnio TEN ma u mnie fory ze wzgl na uniwersalność: nadaje się dla mojego syna na włosy,twarz i ciało i ja podbieram do mycia gęby co drugi dzień (na zmianę z glinką

Sklep w linku
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 09:50   #2090
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ankazar dziekuje, paste kupie mojej Małej ale poczekam az uzupełnia mydełko z glinka rózowa.

Twoja Laseczka tez widze ma pomysly


Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
musz Wam napisac ze odzywka do wlosow P&R z serii Regeneracja od pewnej Wizazanki rewelka!
mam w planach kupno..
ja wlasnie nie wiem czy kupic ponownie z maske z organique czy P&R...

Gratuluje Wam wszystkim dzieciaków i tych malutkich i tych juz calekiem dużych - dziecko to największa
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:51   #2091
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To może poradżcie coś podobnego

Mam dużo ulubionych,ale ostatnio TEN ma u mnie fory ze wzgl na uniwersalność: nadaje się dla mojego syna na włosy,twarz i ciało i ja podbieram do mycia gęby co drugi dzień (na zmianę z glinką

Sklep w linku
A może którys z tych ?
Kiedyś mieli najcudowniejszy na świecie szampon z octem jabłkowym, ale juz dawno go nie ma.... szkoda.
A tak przy okazji, duża oferta szamponów i żeli alepii jest w tym sklepie, z którego Twój ulubiony podebrał zdjęcie żelu różanego , ale obecnie też chyba czekaja na dostawe, bo asortyment mocno okrojony....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:53   #2092
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Nie mam zielonego pojęcia na temat samodzielnego kręcenia kosmetyków, może na wątku olejowym zapytaj Na chłopski rozum powinno coś wyjść, tylko trzeba by podgrzać.
Fajne przepisy są na ZSK i Ecospa.pl może coś Cię zainspiruje:
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=22
http://www.zrobsobiekrem.pl/?mazidlo...ana-skore.,107
Mają fajne, już od 2 lat je przeglądam, a boję się cokolwiek zrobić Ale większość jednak z wodą, której chcę uniknąć. Na samej fazie tłuszczowej mam zamiar zrobić, żeby nie potrzebny był konserwant. A nie wiem co wyjdzie, jak użyję tylko połowy przepisu, może jakiś klej czy cegła

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
To się uda. Tylko trzeba masełka podgrzać, najlepiej w kąpieli wodnej aby się ładnie wymieszały składniki. Jeśli chcesz bardziej miękką konsystencje to musisz poeksperymentować z proporcjami. Sama mam zamiar coś podobnego ukręcić ale na razie nie mam wolnej chwilki Z podobnych składników zresztą zrobiony jest balsam twardy z Tuli
Podgrzeję, podgrzeję Tylko niektóre oleje są niepodgrzewajne, więc coś wymyślę z nimi
A żeby wyszedł w miarę miękki ten krem, to czego więcej dodać konkretnie?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-20 o 09:55
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:54   #2093
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kretko, jak łapki?
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:55   #2094
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kretka - zanim cos ukręcisz to poszperaj w info o olejach, bo konopny napewno nie lubi wysokiej temperatury, więc trzeba chyba troche uważać na niego, żeby nie stracił swoich właściwości.
Wiem, coś wykombinuję. Czarnuszka chyba też nie lubi wysokiej temperatury.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:57   #2095
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Magnesita, Ranka - to sie Wam szykuja powazne imprezy urodzinowe!!!
Ojjj impreza będzie na całego
Reniu, Małgosiu (mhm to Małgosia tak? ) bardzo ładne imię wybrałyście swoim Dziewczynom

A ja muszę powiedzieć że odkąd stosuję oliwkę hipp na twarz (od około tygodnia) to widzę poprawę-skóra jest wypoczęta, nawilżona, moje ranki po gulach szybciej się goją, jest taka uspokojona bardzo mi się to podoba
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 09:58   #2096
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A może którys z tych ?
Kiedyś mieli najcudowniejszy na świecie szampon z octem jabłkowym, ale juz dawno go nie ma.... szkoda.
A tak przy okazji, duża oferta szamponów i żeli alepii jest w tym sklepie, z którego Twój ulubiony podebrał zdjęcie żelu różanego , ale obecnie też chyba czekaja na dostawe, bo asortyment mocno okrojony....
Fajne,miałaś któryś? Choć szczerze bym wolała coś w Złotych kupić czy w Organique,bo mamy już marną resztkę w łazience....

Co do sklepu: rzeczywiście O. bierze towar od B.
Wolę jednak ten pierwszy,bo 1) mam tam zniżkę 2) od kwoty 150 darmową dostawę i 3) towar zawsze już następnego dnia jest już u mnie,bo to sklep warszawski
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 10:01   #2097
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Reniu! Moja też Milena Ale numer
ale moja strasznie łobuzuje a teraz jeszcze nerwus straszny z niejs ie zrobil

ja bardzo polubilam mydla Tuli - sa dosc wydajne , myje nimi moje dziecie nawet
ja nie mialam nigdy maski z Organique chociaz ich sklep jest w Gdansku.

a teraz jeszcze mam znowu po LUSHu lupiez
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2011-09-20 o 10:03
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 10:07   #2098
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Kretko, jak łapki?
Średnio dobrze, miło, że pytasz
Na noc smaruję twardym balsamem z LF grubo i zakładam rękawiczki. Rano łapki są mięciutkie, natłuszczone porządnie i skórki wyglądają już w połowie normalnie Ale jak tylko umyję ręcę, to znów są suche i podrażnione, pieką trochę jak dotykam czegoś lub ściskam dłoń. Skórki są w 100 razy lepszym stanie niż kilka dni temu, może to zasługa maści z wit. A? Smaruję nią dłonie w ciągu dnia bardzo grubo, zakładam rękawiczki i tak łażę pół dnia. Jak trędowata się czuję
Ale za to muszę się pochwalić, że stopy mam w prawie normalnym stanie Ponad tydzień stosowania Pilarixu i pięty mam tylko troszkę, troszeńkę twarde, na bokach. W porówaniu do wcześniejszej skorupy. I ogólnie całe stopy są nawilżone, nie sypie się z nich, nie łuszczą się. Rano jak wstaję i zdejmuję skarpetki, to krem nie jest wsiąknięty nawet, a zwykle stopy były suche jak pieprz, cudownie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 10:09   #2099
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ale moja strasznie łobuzuje a teraz jeszcze nerwus straszny z niejs ie zrobil

ja bardzo polubilam mydla Tuli - sa dosc wydajne , myje nimi moje dziecie nawet
W takim razie wypróbuję te mydełka i na swojej córze bo ona ma dosyć wrażliwą skórę i do tego ma uczulenie na oilatum Tylko chyba spróbuję najpierw tych mydełek z biolandera bo tam będę robić zakupy jak dostarczą mydło z glinką różową (za namową anuli i holi oli ją kupuję więc jakby co będzie na nie)
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 10:28   #2100
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Fajne,miałaś któryś? Choć szczerze bym wolała coś w Złotych kupić czy w Organique,bo mamy już marną resztkę w łazience....

Co do sklepu: rzeczywiście O. bierze towar od B.
Wolę jednak ten pierwszy,bo 1) mam tam zniżkę 2) od kwoty 150 darmową dostawę i 3) towar zawsze już następnego dnia jest już u mnie,bo to sklep warszawski
Nie, żadnego z nich nie miałam. Miałam ten szampon z octem, którego juz nie ma , odzywki do włosów ( z czerwona glinka i jaśminowa), maske do twarzy z czerwona glinką i wszystko było bardzo fajne. W złotych nie ma alepii
Ja z reguły w B kupuje z 25% znizką

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
W takim razie wypróbuję te mydełka i na swojej córze bo ona ma dosyć wrażliwą skórę i do tego ma uczulenie na oilatum Tylko chyba spróbuję najpierw tych mydełek z biolandera bo tam będę robić zakupy jak dostarczą mydło z glinką różową (za namową anuli i holi oli ją kupuję więc jakby co będzie na nie)
A wcale się nie boję , bo mydło z różową glinka jest super
Dla Córci możesz wziąć jakieś delikatne mydełko z oliwy - feniqia i andalucia ma mydełka wyłącznie z oliwy, zadnych innych dodatków więc szansa na alergie raczej nie istnieje. Oba miałam - oba sa delikatne, praktycznie bezzapachowe i bardzo miłe w stosowaniu. Troche kiepsko sie pienia, ale to nie jest najwazniejsze. Alepia z niską zawartością też fajna, ale niektórzy skarżą sie na zapach.
A jak chcesz sobie frajdę zrobić zapachową frajde z niedrogim mydłem to weź do ciała n&b bio z dzika różą - zapach mnie rozwala, różano-kremowy, chociaż nie przepadam za różanymi zapachami
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.