Maseczka aspirynowa i tonik aspirynowy - ZBIORCZY - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-26, 09:58   #931
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Maska z Aspiryny:)

Hej
Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam wątek, jeśli nie to przenieście go gdzie uważacie
w każdym razie chciałam się z Wami podzielić "przepisem" na bardzo fajną maseczkę z aspiryny, która dzięki zawartym w niej składnikom sprawia, że twarz jest gładka i zostają zredukowane czerwone przebarwienia na skórze spowodowane np pospolitym pryszczem..
No więc tak..
Potrzebne będą 3 tabletki aspiryny, 2 (bądź 1,5) łyżki stołowej chłodnej wody, 0,5 łyżki miodu.
Tabletki rozpuszczamy w 2 (1,5) łyżkach wody. Jak już się nam rozpuszczą, że powstanie proszek, to dodajemy 0,5 łyżki miodu.

Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na całą twarz (pomijając oczywiście okolice oczu ), zostawiamy ją na 10 minut i spłukujemy chłodną wodą.
Na koniec można nałożyć na twarz jakiś nawilżający kremik albo coś w tym rodzaju, ale to wedle własnego uznania

Mam nadzieję, że i Wam pomoże
Piszcie opinie na ten temat!
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:01   #932
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Maska z Aspiryny:)

Skorzystałaś z wyszukiwarki?

Spójrz: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+aspirynowa
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-03-26 o 10:02
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:18   #933
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Maska z Aspiryny:)

ojjj przyznam szczerze że nie szukałam tu tego wątku..
sorcia, usuńcie!!
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:03   #934
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Maska z Aspiryny:)

Cytat:
Napisane przez onlyyhope88 Pokaż wiadomość
Hej
Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam wątek, jeśli nie to przenieście go gdzie uważacie
w każdym razie chciałam się z Wami podzielić "przepisem" na bardzo fajną maseczkę z aspiryny, która dzięki zawartym w niej składnikom sprawia, że twarz jest gładka i zostają zredukowane czerwone przebarwienia na skórze spowodowane np pospolitym pryszczem..
No więc tak..
Potrzebne będą 3 tabletki aspiryny, 2 (bądź 1,5) łyżki stołowej chłodnej wody, 0,5 łyżki miodu.
Tabletki rozpuszczamy w 2 (1,5) łyżkach wody. Jak już się nam rozpuszczą, że powstanie proszek, to dodajemy 0,5 łyżki miodu.

Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na całą twarz (pomijając oczywiście okolice oczu ), zostawiamy ją na 10 minut i spłukujemy chłodną wodą.
Na koniec można nałożyć na twarz jakiś nawilżający kremik albo coś w tym rodzaju, ale to wedle własnego uznania

Mam nadzieję, że i Wam pomoże
Piszcie opinie na ten temat!

Łączę wątki i PROSZĘ korzystac z wyszukiwarki



Łączę wątki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:41   #935
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dzięki i jeszcze raz sorry
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 20:34   #936
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Przepraszam, ze względu na rzadkie o krótkie wizyty na wizażu, nie mam czasu na wyszukiwarkę:

Czy latem tez stosujecie aspiryne? oczywiscie z filtrami. Nie wiem czy zarzucic Effaclar i asipryne, czy tylko ograniczyc do 1 raz w tyg?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 23:01   #937
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Witam przebrnelam prawie przez caly watek i spotkalam sie tu z wielkim zachwytem odnoszacym sie do tego cuda. Mozna powiedziec ze chyba kazda opinia byla pozytywna dlatego tez bardzo chcialabym wyprobowac ten wspanialy "wynalezek", ktory niestety dopiero niedawno odkrylam jednak mam pytanie. Moze sie wydac smieszne ale dopiero zaczynam sie w to wszystko wtajemniczac wiec poki co jestem kompletna amatorka w takich sprawach (ale mam nadzieje ze to sie szybko zmieni). Mionowicie chodzi mi o to ze piszecie ze nie mozna aspiryny mieszac z wit.C ale czy podczas stosowania maseczki mozna zazywac witamine C w postaci tabletek musujacych rozpuszczanych w wodzie badz w innych suplementach diety? Czy chodzi tylko o to ze nie mozna jej stosowac bezposrednio w polaczeniu z aspiryna?
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 09:48   #938
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Maseczka Aspirynowa

jak zrobisz maseczkę z aspiryny to ona działa na zewnątrz, na skórze a witaminę c przecież pijesz nie ma interakcji
poza tym w tym względzie (łączenia jednego i drugiego w maseczce) zdania też są podzielone, owszem mogą wystąpić jakieś podrażnienia, ale ja bym obstawiała, że są one spowodowane działaniem samego kwasu acetylosalicylowego zawartego w aspirynie, a nie połączeniem tych obu
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 10:17   #939
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Dziewczyny mam pytanko Maseczke z aspirynki już robiłam (jakiś czas temu) i teraz mozna robić Ja w ciazy są jakies przeciwwskazania
__________________
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 10:47   #940
Karmelka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 77
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez elekti Pokaż wiadomość
jak zrobisz maseczkę z aspiryny to ona działa na zewnątrz, na skórze a witaminę c przecież pijesz nie ma interakcji
poza tym w tym względzie (łączenia jednego i drugiego w maseczce) zdania też są podzielone, owszem mogą wystąpić jakieś podrażnienia, ale ja bym obstawiała, że są one spowodowane działaniem samego kwasu acetylosalicylowego zawartego w aspirynie, a nie połączeniem tych obu
Dziekuje bardzo za odpowiedz
Karmelka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:28   #941
maedle
Rozeznanie
 
Avatar maedle
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tu i tam :)
Wiadomości: 795
Dot.: tonik aspirynowy

Dziewczyny, czy zamiast wody destylowanej moge uzyc hydrolatu (z zielonej herbaty)?
Prosilabym o pomoc, przeszukiwalam watki, ale nic nie znalazlam na ten temat a bardzo mnie ciekawi.
maedle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 22:29   #942
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Maseczka Aspirynowa

czy maseczka apirynowa nadaje się do cery odwodnionej.przesuszonej?
jak czesto możną ją wykonywać?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:23   #943
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez patir Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy któraś z Was używała do maseczki kwasu salicylowego z mazideł? 20 g kosztuje 6,20, to chyba jest równowartość 40 tabletek aspiryny. Zdaje się, że to nie drożej, albo może nawet taniej, (nie znam ceny aspiryny) i sam kwas bez dodatków, w proszku , nie trzeba mielić. Co o tym myślicie?
Ja zaaplikowałam właśnie ten kwas z mazideł wymieszany z jogurtem truskawkowym Zaczęło mnie trochę szczypać i po 5 min zmyłam, ale efekt rewelacyjny. Natomiast po tych Aspirynach w ogóle nie widziałam efektów, przy czym zaznaczam, że cerę mam fatalną, przypominającą sitko - wszystkie pory zapchane

EDIT: dzisiaj powtórzyłam zabieg, moja cera jet w tak fatalnym stanie, że było mi już wszystko jedno czy stracę twarz czy nie. Ponieważ bardzo mnie szczypało, zmyłam po 2 minutach. Po osuszeniu zapragnęłam wycisnąć wągra, który mnie okropnie denerwował. I kurcze, sam 'wyskoczył'. Kwas faktycznie upłynnił wągry i bez problemu oczyściłam twarz, nawet z tych białych, zamkniętych zaskórników - a to już jet sukces! Oczywiście nie mam co marzyć o tym, że pozbędę się całkowicie zaskórników samym kwasem, u mnie bez mechanicznego oczyszczania się nie obejdzie - ale samo ich rozpuszczenie dużo ułatwia. Przy czym podejrzewam, że taka maseczka działa na skórę zbyt silnie i można zrobić sobie wiecej szkody niż pożytku.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-05-27 o 20:11
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 11:19   #944
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Maseczka Aspirynowa

patir, zainteresowałaś mnie tym kwasem salicylowym z mazideł Oczywiście, że wychodzi taniej niż tabletki aspiryny. Hmm... muszę pomyśleć, chyba się skuszę i spróbuję

Co do samej maseczki aspirynowej - FAN-TA-STY-CZNA. Szczerze polecam wizażankom, które jeszcze nie próbowały lub zastanawiają się. Stosowałam już 3 razy. Brak pieczenia i innych nieprzyjemnych doznań. Mieszałam 5 tabletek z 2 kroplami wody i jogurtem naturalnym Zott (ktoś wcześniej polecał jogurt Bacomy, ale jest za rzadki, spływa!). Skóra po zmyciu gładka, jednolita, pięknie odświeżona i uspokojona. Brak ściągnięcia, więc nie muszę stosować kremu jeśli nie chcę (ale chcę i stosuje )Naprawdę jestem zachwycona, działa bosko na moją mieszaną z tendencja do zaskórników i pryszczy skórą
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 19:16   #945
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: tonik aspirynowy

moge do tego toniku uzyc zwyklej wody przegotowanej ?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:37   #946
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: tonik aspirynowy

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
moge do tego toniku uzyc zwyklej wody przegotowanej ?
Na pierwszej stronie jest napisane, że można
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 14:14   #947
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Co do samej maseczki aspirynowej - FAN-TA-STY-CZNA. Szczerze polecam wizażankom, które jeszcze nie próbowały lub zastanawiają się. Stosowałam już 3 razy. Brak pieczenia i innych nieprzyjemnych doznań. Mieszałam 5 tabletek z 2 kroplami wody i jogurtem naturalnym Zott (ktoś wcześniej polecał jogurt Bacomy, ale jest za rzadki, spływa!). Skóra po zmyciu gładka, jednolita, pięknie odświeżona i uspokojona. Brak ściągnięcia, więc nie muszę stosować kremu jeśli nie chcę (ale chcę i stosuje )Naprawdę jestem zachwycona, działa bosko na moją mieszaną z tendencja do zaskórników i pryszczy skórą
To świetnie, ze tak działa . Zaopatrze sie w jakis gestszy jogurt w tkaim razie Ale mysle, ze skusze sie dopiero jesienia, gdy wznowie tez kuracje tonikiem BHA. W koncu maseczka aspirynowa jest tez kwasowa kuracja... A Ty uzywasz rowniez w lecie? Maseczka naprawde działa tak dorbze na zaskórniki? Na te moje na nosie to juz chyba nic nie poradzi .

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-01 o 14:15
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 18:19   #948
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Maseczka Aspirynowa

ja bym aż tak tej maseczki nie zachwalał
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 23:04   #949
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Maseczka Aspirynowa

dziewczyny czy kwas salicylowy z mazidel to nie to samo? wydaje mi sie ze taniej by wyszlo... ta aspirynowa na dluzsza mete wcale nie jest taka tania hmmm.... neich ktos madry sie wypowie pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 16:19   #950
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Hm, koszt jednej maseczki to około 3 zł- czyli mniej więcej taka sama cena jak większość maseczek drogeryjnych w saszetkach, które mogą nie działać lub szkodzić Jeśli stosować by raz w tygodniu to 12 zł na miesiąc. Jeśli ktoś widzi rezultaty to nie tak drogo i się opłaca
Ja czasem stosuję dwa razy, czasem raz, i widzę efekty Przede wszystkich skóra się ujednoliciła jesli chodzi o kolor, rozjasnila i uspokoiła. Pory zwęża na pewno, jednak z zaskórnikami razi sobie średnio. Dziś zrobiłam parówkę z lipy, wycisnęłam co większe zaskórniki i na to chlap!- maska aspirynowa Na pewno z niej nie zrezygnuje bo jest dobra i wiem z czego się składa. Tonik też mi odpowiada- właśnie zużyłam buteleczke 120 ml Użyłam chyba 22 aspiryn o ile dobrze pamiętam.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 13:35   #951
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Hm, koszt jednej maseczki to około 3 zł- czyli mniej więcej taka sama cena jak większość maseczek drogeryjnych w saszetkach, które mogą nie działać lub szkodzić Jeśli stosować by raz w tygodniu to 12 zł na miesiąc. Jeśli ktoś widzi rezultaty to nie tak drogo i się opłaca
Ja czasem stosuję dwa razy, czasem raz, i widzę efekty Przede wszystkich skóra się ujednoliciła jesli chodzi o kolor, rozjasnila i uspokoiła. Pory zwęża na pewno, jednak z zaskórnikami razi sobie średnio. Dziś zrobiłam parówkę z lipy, wycisnęłam co większe zaskórniki i na to chlap!- maska aspirynowa Na pewno z niej nie zrezygnuje bo jest dobra i wiem z czego się składa. Tonik też mi odpowiada- właśnie zużyłam buteleczke 120 ml Użyłam chyba 22 aspiryn o ile dobrze pamiętam.

a jak robisz ten tonik? jaka jest data jego przydatnosci? aha i nie mialam na mysli ze ksozta sa jakeis super wielkie ale skoro jest kwas salicylowy - co mi sie wydaje to samo to moze moznaby uzyc go wzamian? na pewno jest bardziej ekonomiczny! pozdrawiam
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:43   #952
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Maseczka Aspirynowa

No możliwe,ale zawsze kupię listek aspirynki,żeby mieć i na maskę i w razie choroby ;D
A tonik- 100 ml wody destylowanej ( do kupienia na stacji benzynowej albo w aptece,ale to to samo) i 20 aspirynek. Wrzucasz do butelki,zalewasz wodą, trzęsiesz do rozpuszczanie i przemywasz twarz codziennie Ale oczywiscie plywają frafory więc trzeba przemywać drugą stroną wacika- a nie tą na której osiadł aspirynowy osad Trzymać należy w lodówce 2 tyg,ale ja używałam 3 i nic się nie stało z nim, trzymałam na wysokiej półce. Muszę zrobić kolejną butelkę wkrótce Jakiś rewelacyjny nie jest,ale wolę niż wszelkie drogeryjne garniery


Czy ktoś kompetentny orientuje się, czy do sporządzenia maseczki aspirynowej można dodać odrobinę kwasu borowego ???
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 13:50   #953
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Talking Dot.: Maseczka Aspirynowa

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
No możliwe,ale zawsze kupię listek aspirynki,żeby mieć i na maskę i w razie choroby ;D
A tonik- 100 ml wody destylowanej ( do kupienia na stacji benzynowej albo w aptece,ale to to samo) i 20 aspirynek. Wrzucasz do butelki,zalewasz wodą, trzęsiesz do rozpuszczanie i przemywasz twarz codziennie Ale oczywiscie plywają frafory więc trzeba przemywać drugą stroną wacika- a nie tą na której osiadł aspirynowy osad Trzymać należy w lodówce 2 tyg,ale ja używałam 3 i nic się nie stało z nim, trzymałam na wysokiej półce. Muszę zrobić kolejną butelkę wkrótce Jakiś rewelacyjny nie jest,ale wolę niż wszelkie drogeryjne garniery


Czy ktoś kompetentny orientuje się, czy do sporządzenia maseczki aspirynowej można dodać odrobinę kwasu borowego ???
aha, dzieki za odp ja sobie robilam swego czasu oklady z kwasu borowego, i uzywalam do przemywania buzi jako tonik i nic mi nie bylo, ale na luskiewniku jest o trądziku - borowym - wiec juz sama zglupialam. pozdrawiam i sprobuje tego toniku
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 16:03   #954
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Czytałam wiele dobrych i złych opinii o kwasie borowym. Dla mnie jest ok, wydaje się bardzo delikatny i fajnie złuszcza skórę na nosie- tam gdzie zaskórniki więc nie przestanę póki co używać I na policzkach nawet całkiem ładnie zwęża pory. Zanim zamówię wszystko z mojego wymarzonego BU, na razie ratuję się tym ;P;P
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:08   #955
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Maseczka Aspirynowa

hmm... zapowiada się ciekawie , na sto procent wypróbuję ją

można ją zrobić z jednej tabletki lub jednej i połowy drugiej ?
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:36   #956
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Maseczka Aspirynowa

No jedna to za mało. Dwie najmniej, najlepiej 3.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 22:40   #957
Iluzytowa melancholiczka
Raczkowanie
 
Avatar Iluzytowa melancholiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Z zamku...
Wiadomości: 98
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Jutro robie sobie tę maseczkę, tak zachwalacie drogie wizażabki, że trzeba spróbować!
__________________
'Taniec myśli uporczywych trwa'.
Iluzytowa melancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 20:06   #958
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: tonik aspirynowy

hej chciałabym wypróbować ten tonik, ale jest to moje pierwsze zetknięcie się z kwasami i w związku z tym mam parę pytań. Po pierwsze, jak mogę sprawdzić, czy nie jestem uczulona na kw. acetylosal.? Np. jeśli posmaruję się tonikiem w jakimś niewidocznym miejscu na ciele i nic się nie będzie działo to znaczy, że mogę spokojnie stosować go na twarz? Po drugie czy jako filtra można użyć zwykłego balsamu z faktorem np. 30 na wieczór, a rano zwykłego kremu nawilżającego, który ma filtry? Bo na razie planuję krótką kurację, jakieś max. 2 tyg., żeby sprawdzić działanie toniku na moją cerę i nie zbyt widzi mi się kupowanie drogich filtrów, których nie wiem czy bym później używała.
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..

Edytowane przez zuczek89
Czas edycji: 2009-08-24 o 20:07 Powód: literówki
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 23:01   #959
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: tonik aspirynowy

czy używanie żelu duac jest przeciwwskazaniem do korzystania z toniku?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 09:02   #960
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Maseczka Aspirynowa

Przyrządziłam sobie wczoraj to cudo. Nie szczypie, nie drażni, skóra jakaś taka gładsza...chyba działa jak należy. Na pewno będę stosować. Teraz tylko trzeba się przyzwyczaić do SPF 50+ na co dzień.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 10:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.