do dziewczyn z cerą mieszaną! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-29, 11:56   #1
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Smile

do dziewczyn z cerą mieszaną!


mam mieszaną cerę..raz jest tłusta a raz sucha jak wiór.. poszukiwałam odpowiedniego kremu..jak uzywałam sam nawilżajacy to moja skóra była strasznie tłusta, a jak matujacy to sucha.. znacie jakis krem godny polecenia? używam obecnie AA young, nawilżajaco-matujący( ten w niebieskiej tubeczce)i jest super! delikatnie matuje a przy okazji nawilża! tyle ze strasznie szybko mi sie kończy..
patrzałam już na KWC ale tam specjalnie nie moge sie doszukać odpowiedniego kremiku... wiec wole zapytać was... a najlepiej te dziewczyny co maja podobą cerę do mojej
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:13   #2
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
mam mieszaną cerę..raz jest tłusta a raz sucha jak wiór.. poszukiwałam odpowiedniego kremu..jak uzywałam sam nawilżajacy to moja skóra była strasznie tłusta, a jak matujacy to sucha.. znacie jakis krem godny polecenia? używam obecnie AA young, nawilżajaco-matujący( ten w niebieskiej tubeczce)i jest super! delikatnie matuje a przy okazji nawilża! tyle ze strasznie szybko mi sie kończy..
patrzałam już na KWC ale tam specjalnie nie moge sie doszukać odpowiedniego kremiku... wiec wole zapytać was... a najlepiej te dziewczyny co maja podobą cerę do mojej
Jakbyś o mnie pisała Mam to samo.Mam nadzieję,ze znajdę kiedyś dobry krem.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:23   #3
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

to nie jestem samahehe.. a obecnie czego używasz?
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:27   #4
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Też mam cerę mieszaną, więc wiem, jaki jest problem z dobieraniem kremu Używałam kremu AA young, ale antybakteryjnego (jest w takiej samej niebieskiej tubce jak ten matująco - nawilżający) i byłam z niego bardzo zadowolona. Nie wiem tylko, czy nie jest on za lekki na zimę, bo nie wydaje mi się, żeby chronił skore przed zimnem/mrozem. Teraz używam kremu Bambino Ze względu na zawartość tlenku cynku dobrze działa na cerę (u mnie zmniejszył występowanie zaskornikow ), mimo, że jest dosyć tłusty. Nie zapycha, ale minus oczywiście musi być - jak mam na twarzy tylko ten krem, strasznie się błyszczy.. Ehh..
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:30   #5
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

xyoko!to my chyba używałyśmy tego samego kremu AA! mój też jest antybakteryjny..napisane jest również że przyspiesza ustępowanie zmian trądzikowych...mówimy chyba o tym samym nie?nio dla mnie on był super.. bo skóra sie nie swieciła była lekko zmatowiona ale tez nawilżona..tylko kurcze szybko sie kończy..ale jak nie znajde nic innego to najwyżej poświęce te pare zł..i bede go kupować bo naprwde na mnie super działa...
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 12:40   #6
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
to nie jestem samahehe.. a obecnie czego używasz?
Mannhatan Clearface
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:22   #7
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

ja również jestem posiadaczka mieszanej cery, pod makijaż używam kremu AA Oceanic antybakteryjny, mam już drugą tubkę, muszę się zgodzić z tym że mało wydajny jest, bo kończy się w zastraszającym tempie.
Nie nawilża rewelacyjnie, więc u mnie zawsze stoi na półce conajmniej kilka kremów, obok tego antybakteryjnego zawsze musze mieć jakiś nawilżający, obecnie mam Physiogel, Nanobase, Hydrain2 (ten niekoniecznie polecam) następny do wypróbowania bedzie nawilżający Ziaja Calma HLC, ma sporo pozytywnych ocen na KWC.
Może warto obok tego Oceanica postawić na półce jakiś nawilżający krem, ten Ziaji kosztuje ok 9zł, cerze mieszanej tez przyda się nawilżenie, bo Oceanic niestety niezbyt nawilża
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 13:24   #8
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

clearasil total control (nawilzajaco-matujacy)
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:45   #9
L0LA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 278
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Używam kremu matująco - nawilżającego z Nivea Visage Young - Control It.
Ma fajną, kremowo - żelową konsystencję, jest beztłuszczowy, świetnie nawilża i matuje. Nie zatyka porów, więc bez obaw można go używać nawet jeśli ma się cerę trądzikową. U mnie - numer 1

Dobry jest również krem z Avonu - w zielonej tubce z ekstraktem z bambusa - bardzo fajnie pachnie, matuje i lekko nawilża.
L0LA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:14   #10
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez elisska Pokaż wiadomość
xyoko!to my chyba używałyśmy tego samego kremu AA! mój też jest antybakteryjny..napisane jest również że przyspiesza ustępowanie zmian trądzikowych...mówimy chyba o tym samym nie?nio dla mnie on był super.. bo skóra sie nie swieciła była lekko zmatowiona ale tez nawilżona..tylko kurcze szybko sie kończy..ale jak nie znajde nic innego to najwyżej poświęce te pare zł..i bede go kupować bo naprwde na mnie super działa...
Z tego co wiem, są właśnie dwa rodzaje: antybakteryjny i nawilżająco - matująco. Jak kiedyś sprawdzałam na KWC, to ten antybakteryjny miał troszeczkę lepsze recenzje, ale w ktorymś z wątkow dziewczyny się wypowiadały, że te dwa kremy praktycznie niczym się nie rożnią Faktycznie wydajność mała, ale nie znalazłam nic lepszego.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:04   #11
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Ja mogę polecić krem Garniera Czysta skóra. Bardzo byłam z niego zadowolona. Świetnie matowił, dobrze nawilżał, ale na noc stosowałam jeszcze zawsze jakiś krem nawilżający.
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 15:11   #12
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, są właśnie dwa rodzaje: antybakteryjny i nawilżająco - matująco. Jak kiedyś sprawdzałam na KWC, to ten antybakteryjny miał troszeczkę lepsze recenzje, ale w ktorymś z wątkow dziewczyny się wypowiadały, że te dwa kremy praktycznie niczym się nie rożnią Faktycznie wydajność mała, ale nie znalazłam nic lepszego.
ja sama testowałam ten matujący i konsystencja - ta sama, zapach ten sam, jednak wierząc we właściwości antybakteryjne sięgam po ten własnie, nie chce męczyć cery kremami matującymi, bo raczej i tak nie matują, a prowadzą do jeszcze większej produkcji sebum. Konsystencją i zapachem się nie różnią, ale być może na dłuższą metę jest różnica, więc wolę antybakteryjny.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:23   #13
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

krem garniera też mam ( nawilżajaco matujacy, czysta skóra) tylko że po dłuższym czasie stosowania wysuszał mi skóre..czułam że jest taka napięta:/ miałam również nivea visage young i musze przyznać ze dobrze go wspominam.. jak mi sie skończy AA to moze kupie znów nivea visage young..chociaż ten AA jest fajny..tylko ze szybko sie kończy:/ eh.. hmm...zobaczymy.. dzięki za wszystkie posty dziewczyny
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:32   #14
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

mam podobny problem ale nie taki sam - zawsze myślałam że mam tłusta skórę (bo się błyszczy również na policzkach) ale sobie ją przesuszyłam najpierw pianką do tłustej skóry i teraz się okazało że również mnie suszą tonik i krem pichtowy a podobnież bez alkocholu. A myślałam że będzie dobry.
Więc na na polikach, a nawet na granicy nosa i policzka robią mi się takie placki suche, które muszę dobrze nawilżać. w tej chwili na strefę T używam toniku i kremu pichtowego a na policzki jakiegoś nawilżającego.
Czego powinnam używać na całą twarz żeby to był jeden produkt który by mnie wysuszył a jednocześnie nawilżył ale nie był za tłusty? Może Emilia by mi pomogła?

Może tez komus się robią takie placki?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 16:14   #15
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
clearasil total control (nawilzajaco-matujacy)
okropnie go wspominam... zero matu i nawilżenia

Obecnie używam garnier zysta skóra nawilżając matujący. Matuje świetnie. Raz mnie wysuszył więc na noc buźke musze smarować nawilżającym kremem. Czasem stosuje tylko na nos i na czoło

Max Perfecta dotleniający mikroperły matujace. Hmm matuje tak, że nie widać nieapetycznego połysku ale skóra jako tako się świeci. Nadaje świetny kolorytskórze i doskonale nawilża. Polecam

Krem Nivea (taki zwykly bialy)- b.dobrze nawilza, ale mnie neistety zapycha.
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 20:36   #16
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Ja używam kremu Nivea Soft i jestem bardzo zadowolona! Ładnie nawilża, niweluje suche skórki a co najważniejsze nie jest tłusty
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 22:37   #17
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

ja z wlasnych doswiadczen polecam krem nawilzajacy, ale o lekkiej konsystencji np. LRP Hydraphase Legere etc... u mnie takie polaczenie - krem nawilzajacy+matujacy podklad sprawdza sie duzo lepiej niz matujace kremy
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 08:25   #18
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Używam na zmianę Nivea Visage matujący: nawilża, matuje, zmniejsza pory i zapobiega powstawaniu zaskórników albo Loreal Happy Derm, który dobrze nawilża, nie tłuści i świetnie wygładza skórę, poza tym milutko pachnie.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 11:51   #19
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ja używam kremu Nivea Soft i jestem bardzo zadowolona! Ładnie nawilża, niweluje suche skórki a co najważniejsze nie jest tłusty
Długo go używałam Faktycznie dobrze nawilża i ma fajną konsystencję, ale raczej w żaden sposob nie działa na problemy skorne (no ale on nie jest od tego, więc nie można oczekiwać cudow ) Dlatego mogłabym go polecić osobom, ktore potrzebują łagodnego kremu nawilżającego, ale nie mają cery wymagającej leczenia
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-30, 12:00   #20
dziubaczek
Zadomowienie
 
Avatar dziubaczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 270
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Ja używam kremu Nivea Visage Young matująco - nawilżającego. Bardzo dobrze matuje a przy tym nie wysusza skóry. U mnie zawsze numer 1, smaruje się nim już 2 rok
dziubaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 12:09   #21
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

witam
polecam krem PHYSIOGEL firmy STIEFEL. Nie wiem czy mozna go kupic w zwyklym sklepie, chyba tylko w aptece, jest naprawde wart polecenia.
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 13:28   #22
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

Ja od zawsze myślałam, że masz cerę tłustą/mieszaną... A jak wczoraj byłam u kosmetyczki, to ona piowiedziała mi żebym używała kosmetyków do cery wrażliwej... Więc już sama nie wiem jaka moja cera jest wkońcu
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 20:47   #23
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: do dziewczyn z cerą mieszaną!

A ja polecam krem pichtowy antybakteryjny. Oprócz tego że nawilża i nie natłuszcza to jeszcze naprawde poprawia sie po nim cera W dodatku jest tani jak barszcz
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.