Farbowanie henną - część III - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 11:59   #4741
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
To moja henna z przed dwoch dni. Miałam wielką nadzieję na więcej ognia ale i tak jest piękny. Włosy wyjątkowo błyszczą. Robiłam z 50 g henny i 10 g neem z 2 cytrynami. Stała 3 godziny i na głowie też 3. Umylam następnego dnia żeby juz nie sciemnialy
Bardzo ładne i włosy są całkowicie rude bez śladu czerwieni Jednak co prawda to prawda, że każdy włos pofarbowany henną ma inny odcień
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 11:59   #4742
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
[/B]

ooo to daj znać jak wyszło - podobno ma moc nad moce
No to jestem po powiem tak, to przyzwoita henna, ale ma trochę mniejszą moc niż poprzednie zbiory henny z pola henny (teraz musiałam poprawiać bo wyszło za jasno). Albo te poprzednie były takie megamocne
W sumie wyszło dobrze, cieszę się z zakupu
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 12:33   #4743
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

lepiej rozrobić 10dag henny i reszte zaprozić czy tyle ile potrzebuje, a reszta niech czeka na swoj czas? gdzieś było, że otwarta henna po jakimś czasie traci swoje właściwości
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:08   #4744
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
lepiej rozrobić 10dag henny i reszte zaprozić czy tyle ile potrzebuje, a reszta niech czeka na swoj czas? gdzieś było, że otwarta henna po jakimś czasie traci swoje właściwości
możesz zrobić jak chcesz - zamrozić albo dobrze zamknąć i też będzie ok
nastawiłam właśnie hennę ale nie z tej dostawy tylko jeszcze z poprzedniej - wieczorem będzie hennowanko
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:13   #4745
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
możesz zrobić jak chcesz - zamrozić albo dobrze zamknąć i też będzie ok
nastawiłam właśnie hennę ale nie z tej dostawy tylko jeszcze z poprzedniej - wieczorem będzie hennowanko
na polu henny było, ze otwarta moze stac 2tyg, max miesiac. rozrobię wszystko i zamrożę :P.

u mnie dziś gloss po 2tygodniach od hennowania .
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 13:19   #4746
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
na polu henny było, ze otwarta moze stac 2tyg, max miesiac. rozrobię wszystko i zamrożę :P.

u mnie dziś gloss po 2tygodniach od hennowania .
zrobisz jak uważasz ja zawsze szczelnie zamykam w oryginalnym opakowaniu i w lodówce trzymam i nic się nie dzieje

no to będziemy dziś w turbanach siedzieć
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 14:08   #4747
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Kiedyś hennaya napisała, że w indiach kobiety zalewają hennę deszczówką ;-) co jest zabawne w świetle naszych instrukcji "50/70'C" "sok z cytryny" "2.5 łyżeczki kurkumy" i innych precyzyjnych instrukcji. Ja - z racji, że zawsze chciałam ciemny kolor - zalewałam henne ciepłą/letnią wodą a indygo w letniej/chłodnej.
To niezle deszczówkę henne zalewac
Ja mam na włosach czekoladowy braz
Za miesiąc znów kolejne hennowanie mnie czeka,ale nie spodziewałam sie ze kolor tak długo będzie sie trzymał na moich włosach
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 16:01   #4748
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny a ja wmyśliłam, że kupię sobie korzeń rzewienia i najpierw odbarwię troszeczkę odrosty, tak ze 2 tony i dopiero nałożę hennę, bo jednak nie jestem zadowolona z tak ciemnego koloru.. Ale się zastanawiam, czy mogłabym nałożyć korzeń na hennowane włosy, żeby też je trochę odbarwiło, czy lepiej nie ryzykować i same odrosty?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 16:04   #4749
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja wmyśliłam, że kupię sobie korzeń rzewienia i najpierw odbarwię troszeczkę odrosty, tak ze 2 tony i dopiero nałożę hennę, bo jednak nie jestem zadowolona z tak ciemnego koloru.. Ale się zastanawiam, czy mogłabym nałożyć korzeń na hennowane włosy, żeby też je trochę odbarwiło, czy lepiej nie ryzykować i same odrosty?
o matko a co to korzeń rzewienia ??? on ma właściwości rozjaśniające ????
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 18:07   #4750
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

też chce wiedziec co to :p.
mam tradycyjny polski kolor, szary blond brązowy z rudawym połyskiem. ostatnio rozjaśniałam rozjaśniaczem 6tonów, z dwiema łyżkami utleniacza 6%, 2 łyżkami odżywki kallos, to na naolejowane włosy i nie wygladały źle. planuje pokombinować z mieszaniem rudej farby z blond. albo rudej farby z silniejszym utleniaczem. bo sama farba tak sobie rozjaśniła
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-18, 20:29   #4751
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wczoraj hennowałam i po strachu jest dobrze, chociaż nie złapało idealnie, bo "wewnętrzne warstwy" są jakoś tak jaśniejsze. Czekam do jutra i myję szamponem, a potem pochwalę się efektami (mam nadzieję, że nie zmyję większości koloru podczas mycia).
Włosy nie są suche (czego bardzo się obawiałam), brak zielonych refleksów, pięknie błyszczą.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 05:40   #4752
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
o matko a co to korzeń rzewienia ??? on ma właściwości rozjaśniające ????
http://www.blondhaircare.com/2013/07...-pierwsze.html
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 10:42   #4753
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

hej witajcie moje drogie

dzis znalazłam chwilę, własnie odstawiłam na 6h malutką porcję henny
zmieszałam 1 łyżeczkę cassi i 0,5 henny, zobaczymy na pasemku jak wyjdzie .
szkoda że tyle trzeba czekać;/ dziś już napewno nie uda sie całej głowy zrobić.

chciałabym te 6h wykorzystać na olejowanie. myslicie że to dobry pomysl?
zmyje dokładnie , wysusze i nałożę henne na pasemko
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 14:12   #4754
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Angelina- olejowanie to samo dobro pewnie olejuj.. pryeciez i tak przed hennowaniem musisz umyc wloski..

A ja sobie zamówiłam z ebay hennę neutralną (cassie) ,neem i czerwoną ale taką prawdziwą czerwoną.. za 2 tyg sobie pohennuję ..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 15:52   #4755
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

nie zdarzyłam poolejowac,
a mam jeszcze jedno pyatnie; kłaść odżywkę przed położeniem henny ( po myciu) ?



dziewczyny, nic a nic nie złapało;/ poczekamy do poniedziałku i zerkne w innym świetle.
chyba dodam więcej henny do cassi i zostawie na 2h - ale jak znowu nic nie złapie

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2013-10-19 o 17:37
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 19:04   #4756
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
nie zdarzyłam poolejowac,
a mam jeszcze jedno pyatnie; kłaść odżywkę przed położeniem henny ( po myciu) ?



dziewczyny, nic a nic nie złapało;/ poczekamy do poniedziałku i zerkne w innym świetle.
chyba dodam więcej henny do cassi i zostawie na 2h - ale jak znowu nic nie złapie
mi mówiły żeby nie kłaść.. mi też za 1 razem nie wyszło nic! dopiero za 3 .. i trzymałam ponad 2 godziny a potem już 4-6 godzin..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 07:52   #4757
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
nie zdarzyłam poolejowac,
a mam jeszcze jedno pyatnie; kłaść odżywkę przed położeniem henny ( po myciu) ?



dziewczyny, nic a nic nie złapało;/ poczekamy do poniedziałku i zerkne w innym świetle.
chyba dodam więcej henny do cassi i zostawie na 2h - ale jak znowu nic nie złapie
Jaka hennę kładłaś?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 07:55   #4758
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Farbowanie henną - część III

hej, dziś niedziela więc nie wiem, czy ktoś tu zajrzy, ale bardzo liczę na waszą pomoc.
Dzisiaj pierwsze farbowanie henną z hennowego pola - wcześniej od kilku lat uzywałam khadi. I teraz tak - wiem, że nie trzeba odstawiać tej henny na 12 godzin, wystarczą 2-3, wiem też że nie trzeba dodawać do niej cytryny.

Zaczęłam się tylko zastanawiać nad jedną kwestią - zawsze farbowałam na mokre włosy, tym razem chciałam spróbować na suche. I teraz mam małą zagwostkę - do tej pory zawsze przed farbowaniem henną używałam mocnego szamponu z SLS, żeby wypłukać ewentualne silikony i jakieś produkty do stylizacji i NIE nakładałam już odżywki, kierując się logiką, że henna lepiej mi "wsiąknie" w nieodżywiony wcześniej włos. I tu pytanie do Was - umyć włosy samym szamponem, wysuszyć i nakładać, czy mogę spokojnie jak zwykle nałożyć odżywkę i efekt będzie taki sam? Zaznaczam, że nie używam odżywek z silikonami, stosuję tylko naturalną pielęgnacje
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 09:10   #4759
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
hej, dziś niedziela więc nie wiem, czy ktoś tu zajrzy, ale bardzo liczę na waszą pomoc.
Dzisiaj pierwsze farbowanie henną z hennowego pola - wcześniej od kilku lat uzywałam khadi. I teraz tak - wiem, że nie trzeba odstawiać tej henny na 12 godzin, wystarczą 2-3, wiem też że nie trzeba dodawać do niej cytryny.

Zaczęłam się tylko zastanawiać nad jedną kwestią - zawsze farbowałam na mokre włosy, tym razem chciałam spróbować na suche. I teraz mam małą zagwostkę - do tej pory zawsze przed farbowaniem henną używałam mocnego szamponu z SLS, żeby wypłukać ewentualne silikony i jakieś produkty do stylizacji i NIE nakładałam już odżywki, kierując się logiką, że henna lepiej mi "wsiąknie" w nieodżywiony wcześniej włos. I tu pytanie do Was - umyć włosy samym szamponem, wysuszyć i nakładać, czy mogę spokojnie jak zwykle nałożyć odżywkę i efekt będzie taki sam? Zaznaczam, że nie używam odżywek z silikonami, stosuję tylko naturalną pielęgnacje
ja bym nie dawała odżywki przed hennowaniem
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 09:17   #4760
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
hej, dziś niedziela więc nie wiem, czy ktoś tu zajrzy, ale bardzo liczę na waszą pomoc.
Dzisiaj pierwsze farbowanie henną z hennowego pola - wcześniej od kilku lat uzywałam khadi. I teraz tak - wiem, że nie trzeba odstawiać tej henny na 12 godzin, wystarczą 2-3, wiem też że nie trzeba dodawać do niej cytryny.

Zaczęłam się tylko zastanawiać nad jedną kwestią - zawsze farbowałam na mokre włosy, tym razem chciałam spróbować na suche. I teraz mam małą zagwostkę - do tej pory zawsze przed farbowaniem henną używałam mocnego szamponu z SLS, żeby wypłukać ewentualne silikony i jakieś produkty do stylizacji i NIE nakładałam już odżywki, kierując się logiką, że henna lepiej mi "wsiąknie" w nieodżywiony wcześniej włos. I tu pytanie do Was - umyć włosy samym szamponem, wysuszyć i nakładać, czy mogę spokojnie jak zwykle nałożyć odżywkę i efekt będzie taki sam? Zaznaczam, że nie używam odżywek z silikonami, stosuję tylko naturalną pielęgnacje

Ja też bym nie zastosowała odżywki. Co do tych 2-3godzin to lepiej zrób test z papierem i przenikaniem barwnika przez folię, bo wydzielanie koloru zależy też od temperatury i u Ciebie też może być to też nieco inny czas, np 4 godziny. W ten sposób będziesz miała pewność i zrobisz włosy w najlepszym momencie.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 12:22   #4761
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
ja bym nie dawała odżywki przed hennowaniem
a ja dałam odżywkę hmm ale jak inaczej miałam je rozczesac ;/
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-20, 12:23   #4762
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ale ze mnie.. Pi****** cholera... Kupiłam przeterminowaną henne... nie wiedziałam o tym ani ja ani sprzedawczyni.. Obie głupie nie spojrzałyśmy.. teraz patrze na opakowanie bo mam jedzie hennę machoniową.. a tam do 6.10 ważność i to był miesiąc i rok na bank! kurde.. pewno dlatego mi kolor nie chwycił jak trzeba.. a poza tym jestem 3 mycia po hennowaniu i dupa już mam rude znowu.. oby ta dobra henna od sprzedawny handlowca z ebay była lepsza..

PS a ciekawe z tą odżywką.. w paru filmikach na YT i w ogóle gdzieś na blogu czytałam że dziewczyny myły odżywką albo dawały ją do henny...
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-10-20 o 12:26
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 05:41   #4763
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Farbowanie henną - część III

dzięki za rady, faktycznie lepiej chyba nakładać na włosy bez odżywki.
Ale. Coś mi się popsuło z henną. Zalałam ją wczoraj o 18. Położyłam sobie ten kawałek ręcznika papierowego na folii - czekam dwie godziny - nic, czekam 3 - nic. O północy sobie darowałam. Przed chwilą wstałam - papier jak był biały tak dalej jest No kurde CO JEST ?
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 05:58   #4764
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
dzięki za rady, faktycznie lepiej chyba nakładać na włosy bez odżywki.
Ale. Coś mi się popsuło z henną. Zalałam ją wczoraj o 18. Położyłam sobie ten kawałek ręcznika papierowego na folii - czekam dwie godziny - nic, czekam 3 - nic. O północy sobie darowałam. Przed chwilą wstałam - papier jak był biały tak dalej jest No kurde CO JEST ?
moj po całej nocy nadal byl biały
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 06:13   #4765
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
moj po całej nocy nadal byl biały
i co i co? Nałożyłaś mimo wszystko? Chwyciło?
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 06:17   #4766
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

o co chodzi z tym papierem? przez folię ma przejść? cuda
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 07:14   #4767
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Farbowanie henną - część III

no też mi się w to wierzyć nie chciało, aż trzy razy czytałam na stronie pole henny instrukcje, ale jak byk stoi, że najpierw folia a na folię papier i czekamy aż papier się zabarwi.

Nałożyłam przed chwilą hennę z pola i już wiem, że nic z tego nie będzie. Skóry w ogóle mi nie zabarwiła, a pobrudziłam sobie mocno ramiona - khadi się nie dało domyć nawet jak miała kontakt ze skórą tylko przez kilka sekund. Tę hennę równie dobrze mogłabym nakładać gołymi rękami, bo w ogóle nie barwi. Stała sobie w ciepełku 12 godzin (rzekomo miała mieć takiego kopa, że po dwóch godzinach miał puścić barwnik) i duuupa. Dodatkowo potwornie to niewydajne jest - zużyłam na swoje włosy do połowy pleców 200 gram, przy khadi mieściłam się w 100.

Teraz sobie pluję w brodę, że uwierzyłam że nie potrzeba dodawać soku z cytryny. Może jakbym dała jak zwykle to by było gites.
Jeszcze poczekam na efekty, ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie - ot kasa poszła na kompres z ziółek.
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 08:04   #4768
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
no też mi się w to wierzyć nie chciało, aż trzy razy czytałam na stronie pole henny instrukcje, ale jak byk stoi, że najpierw folia a na folię papier i czekamy aż papier się zabarwi.

Nałożyłam przed chwilą hennę z pola i już wiem, że nic z tego nie będzie. Skóry w ogóle mi nie zabarwiła, a pobrudziłam sobie mocno ramiona - khadi się nie dało domyć nawet jak miała kontakt ze skórą tylko przez kilka sekund. Tę hennę równie dobrze mogłabym nakładać gołymi rękami, bo w ogóle nie barwi. Stała sobie w ciepełku 12 godzin (rzekomo miała mieć takiego kopa, że po dwóch godzinach miał puścić barwnik) i duuupa. Dodatkowo potwornie to niewydajne jest - zużyłam na swoje włosy do połowy pleców 200 gram, przy khadi mieściłam się w 100.

Teraz sobie pluję w brodę, że uwierzyłam że nie potrzeba dodawać soku z cytryny. Może jakbym dała jak zwykle to by było gites.
Jeszcze poczekam na efekty, ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie - ot kasa poszła na kompres z ziółek.
Przyznaję, że nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a mam za sobą ładną historię hennowania. Od dawna także nigdy nie używałam cytryny i wszystko działało lepiej niż dobrze Jeśli chodzi o papierek, to ten pomarańcz na nim powinien być baardzo jasny, taki jak od wysypanego pudru. W pozostałych kwestiach jestem raczej w szoku i nie wiem co się stało, że nie zadziałało Przychodzi mi do głowy tylko, że może henna się zagotowała na kaloryferze i straciła swoje właściwości Może ktoś inny będzie mieć jakiś pomysł lepszy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0476.jpg (14,9 KB, 18 załadowań)
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-10-21 o 08:08
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 08:10   #4769
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
o co chodzi z tym papierem? przez folię ma przejść? cuda
Tak przechodzi przez 1 warstwę folii i barwi papier.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 08:44   #4770
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Przyznaję, że nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a mam za sobą ładną historię hennowania. Od dawna także nigdy nie używałam cytryny i wszystko działało lepiej niż dobrze Jeśli chodzi o papierek, to ten pomarańcz na nim powinien być baardzo jasny, taki jak od wysypanego pudru. W pozostałych kwestiach jestem raczej w szoku i nie wiem co się stało, że nie zadziałało Przychodzi mi do głowy tylko, że może henna się zagotowała na kaloryferze i straciła swoje właściwości Może ktoś inny będzie mieć jakiś pomysł lepszy..
Na pewno się nie zagotowała, bo nie stała bezpośrednio na kaloryferze też po raz pierwszy coś takiego mi się zdarzyło, a hennuje się z małymi przerwami od 9 lat.
Mój papier był zupełnie biały
Teraz jak mi wycieka trochę papki spod folii i zmywam, to widzę, że leci pomarańczowa woda... może jednak cos się ruszyło... Ale skóry nie zabarwia...hm..
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.