Czy znacie obce jezyki jadac za granice??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-29, 21:30   #1
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51

Czy znacie obce jezyki jadac za granice???


Jadac do innego kraju lepiej bylo by znac tutejszy jezyk...Czy macie duze problemy nie znajac go?Ja osobiscie nie umiem angielskiego a mieszkam w Wielkiej Brytani od pol roku...wstydze sie troche tego...a Wy???
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:03   #2
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

czesc kitek, a dlaczego nie zaczniesz sie go uczyc? Mysle ze skoro sie wstydzisz to to jest dobry moment na podjecie decyzji o jego nauce. Masz internet a w nim sporo pomocy naukowych.
a odpowidajac na Twoje glowne pytanie - ja siebie samej nie widzialabym wyjezdzajacej do innego panstwa bez znajomosci jezyka wiec tak, znalam angielski jak tu przyjechalam. pozdrawiam serdecznie!
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698





zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:03   #3
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Wyjezdzajac do Niemiec nie znalam kompletnie jezyka Bylo mi z tym zle, za bardzo mnie to "ograniczalo", a nie znosze byc od kogos zalezna Dlatego staralam sie jak najszybciej nauczyc niemieckiego. Troche to trwalo, ale wazne, ze sie udalo Wystarcza dobre checi i troche silnej woli
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:50   #4
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Nigdy bym nie zdecydowala sie na wyjazd do Anglii gdybym nie znala jezyka. Po prostu bylby to dla mnie zbyt duzy stres, no i mozliwosci na znalezienie pracy znacznie ograniczone. Ale nie uwazam, zeby nieznajomosc jezyka byla powodem do wstydu Kitek75, ale powinnas sie zmobilizowac do nauki. Pomysl jaki komfort bys miala znajac angielski i ile mozliwosci na rynku pracy i jak bardzo ulatwilo by ci to kontakty miedzyludzkie. Z innego watku wiem ze wychowujesz coreczke, ale za jakis czas pewnie zapragniesz realizowac sie rowniez zawodowo. Trzymam za ciebie kciuki , kazdy moze sie obcego jezyka nauczyc - wystarczy samozaparcie i motywacja.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 01:20   #5
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Ja nie znalam jezyka wyjezdzajac do Niemiec ale zaczelam jakis czas temu chodzic do szkoly i teraz jest
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 10:17   #6
mav
Zakorzenienie
 
Avatar mav
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein Westfallen
Wiadomości: 4 276
GG do mav Wyślij wiadomość przez MSN do mav
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

jezyka nie znalam jakos specialnie rewelacyjnie, ale zdawalam z niemieckiego mature i to mi duzo ulatwilo tutaj w Niemczech
__________________
"Nikt o tobie nie myśli. Wszyscy myślą wyłącznie o sobie, tak samo jak ty"





Mężczyzna jest jak sukienka, trzeba go najpierw przymierzyc.....


mav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 10:26   #7
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Mocno zastanawialabym sie nad wyjazdem do kraju ktorego jezyka nie znam bo to stres a wrecz kalectwo - nie porywalam sie na francje bo 'przeciez sie kiedys uczylam francuskiego' i co z tego skoro nic nie pamietam? Nie porywalabym sie na Niemcy bo niemiecki to slyszalama w piosenkach Rammstein...

Jadac do Angli mialam wzgledny luz bo jezyk ten znam dobrze, przed wyjazdem podciagnelam w jezyku mojego meza i naprawde wyszlo nam to na dobre... praktycznie od dnia drugiego bylismy niezalezni, sami sobie radzilismy ze wszstkim - urzedy, sklepy i szybko znalezlismy prace.

Podziwiam odwage ludzi decydujacych sie na wyjazd bez znajomosci jezyka, a moze tez im sie troche dziwie ze decydujac sie nie biora sie za chocby szybkie kursy....
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-30, 10:39   #8
mav
Zakorzenienie
 
Avatar mav
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein Westfallen
Wiadomości: 4 276
GG do mav Wyślij wiadomość przez MSN do mav
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Mocno zastanawialabym sie nad wyjazdem do kraju ktorego jezyka nie znam bo to stres a wrecz kalectwo - nie porywalam sie na francje bo 'przeciez sie kiedys uczylam francuskiego' i co z tego skoro nic nie pamietam? Nie porywalabym sie na Niemcy bo niemiecki to slyszalama w piosenkach Rammstein...

Jadac do Angli mialam wzgledny luz bo jezyk ten znam dobrze, przed wyjazdem podciagnelam w jezyku mojego meza i naprawde wyszlo nam to na dobre... praktycznie od dnia drugiego bylismy niezalezni, sami sobie radzilismy ze wszstkim - urzedy, sklepy i szybko znalezlismy prace.

Podziwiam odwage ludzi decydujacych sie na wyjazd bez znajomosci jezyka, a moze tez im sie troche dziwie ze decydujac sie nie biora sie za chocby szybkie kursy....

lepiej bym tego nie ujela
__________________
"Nikt o tobie nie myśli. Wszyscy myślą wyłącznie o sobie, tak samo jak ty"





Mężczyzna jest jak sukienka, trzeba go najpierw przymierzyc.....


mav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:25   #9
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość

Podziwiam odwage ludzi decydujacych sie na wyjazd bez znajomosci jezyka, a moze tez im sie troche dziwie ze decydujac sie nie biora sie za chocby szybkie kursy....
Podpisuje sie pod tym.

Ja sama jakby języka nie znała to raczej bym nie wyjechała. choć za dobrze go i tak nie znam
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:35   #10
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Podziwiam odwage ludzi decydujacych sie na wyjazd bez znajomosci jezyka, a moze tez im sie troche dziwie ze decydujac sie nie biora sie za chocby szybkie kursy....
A ja uwazam, ze to zalezy od sytuacji... Wiadomo, jesli ktos wyjezdza w celach zarobkowych, to wypada znac jezyk, bo bez tego raczej ciezko z praca. Sa tez przypadki, ze ludzie wyjezdzaja z innych powodow - np. dlatego, ze partner dostal propozycje pracy, do partnera, itp. Wtedy mozna juz w danym kraju wziac sie porzadnie za nauke jezyka i wydaje mi sie, ze efekty sa o wiele lepsze
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:42   #11
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Wyjezdzajac do Niemiec nie znalam kompletnie jezyka Bylo mi z tym zle, za bardzo mnie to "ograniczalo", a nie znosze byc od kogos zalezna Dlatego staralam sie jak najszybciej nauczyc niemieckiego. Troche to trwalo, ale wazne, ze sie udalo Wystarcza dobre checi i troche silnej woli
Jolu a jak długo mieszkasz w Niemczech ?
antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-30, 11:43   #12
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez antii Pokaż wiadomość
Jolu a jak długo mieszkasz w Niemczech ?
Calkiem dlugo - za chwile mi 7 lat stuknie
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:49   #13
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

łał to nieźle, a jak oceniasz swój stopień zaawansowania niemieckiego ?
Kiedyś też chciałam mieszkać w NIemczech, to było moim marzeniem.
antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:53   #14
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez antii Pokaż wiadomość
łał to nieźle, a jak oceniasz swój stopień zaawansowania niemieckiego ?
Kiedyś też chciałam mieszkać w NIemczech, to było moim marzeniem.
Hmmm, dobre pytanie... Ja sama uwazam, ze mogloby byc jeszcze lepiej , bo zdarzaja mi sie male bledy lub slowka, ktorych nie znam. Ale mam tendencje do perfekcjonizmu, to chyba dlatego Jednak ciagle slysze, ze moj niemiecki jest na bardzo dobrym poziomie Studiuje i pracuje i nie mam wlasciwie juz zadnych problemow ze zrozumieniem i mowieniem
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 12:00   #15
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~ Pokaż wiadomość
Hmmm, dobre pytanie... Ja sama uwazam, ze mogloby byc jeszcze lepiej , bo zdarzaja mi sie male bledy lub slowka, ktorych nie znam. Ale mam tendencje do perfekcjonizmu, to chyba dlatego Jednak ciagle slysze, ze moj niemiecki jest na bardzo dobrym poziomie Studiuje i pracuje i nie mam wlasciwie juz zadnych problemow ze zrozumieniem i mowieniem
mogłabym do Ciebie napisać na gg ??
antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 12:10   #16
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez antii Pokaż wiadomość
mogłabym do Ciebie napisać na gg ??
Pewnie Ale dzis juz raczej mnie nie bedzie (chyba, ze poznym wieczorem), bo wlasnie zmykam sie szykowac do pracy. Jak masz jakies pytania, to mozesz mi zostawic wiadomosc, jak wroce, to zajrze i odpisze
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 12:28   #17
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

wyjezdzajac mialam za soba wlasciwie 2 lata nauki w liceum-sami wiecie jak to wyglada w liceum hehe! i to bylo dokladnie 7 lat temu gdy sie uczylam, wiec sporo czasu minelo...no ale nie ukrywam ze przyjechalam z wiara ze musi sie jakos udac- i sie udalo-a wszystko dzieki temu ze wczesniej w kraju mialam kilka znajomosci gdzie komunikowanie sie odbywalo sie tylko po angielsku-wiadomo bylo to lamanie jezyka ale dzieki temu-nie balam sie mowic!! mialam spory zasob slow wiec nie balam sie probowac - gdy trafilam tu! i teraz wiem ze to najwieksza przeszkoda przelamac sie!A gdy sie czlowiek przelamie...to musi sie zawziazc i starac jak najwiecej mowic, byc ciekawym jezyka...
a swoja droga-bez zadnych podstaw-to musi byc straszne....nei wyobrazam sobie....zwlaszcza ze wiem ile i tak kosztowalo mnie to stresu mimo ze rozumialam co mowia i umialam odpowiedziec!
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 11:27   #18
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Do Niemiec przyjechalam 5 lat temu i mimo, ze w liceum uczylam sie niemieckiego to kolejne 5 lat nauki angielskiego, ktory "wchodzil" mi jakos podswiadomie i lekko sparawilo, ze niemiecki calkowicie wylecial mi z glowy. Smialo moge wiec stwierdzic, ze tak jak moja imienniczka Jola przyjechalam tu bez znajomosci jezyka. Nie wyjechalam do pracy, ale tak jak napisala Jola (a Jole sa takie madre ) wyjechalam do partnera (teraz juz meza), ktory znalazl prace w Niemczech. Nie wierze w trwalosc i powodzenie zwiazkow na odleglosc, wiec zdecydowalismy sie, ze to nie on wroci do Polski, ale ja pojade do niego.
Poczatkowo radzilam sobie tutaj dzieki znajomosci angielskiego, w tym jezyku zalatwialam sprawy w banku, urzedach, nawet pierwszy samochod kupiony byl po angielsku (a sprzedawca mial na imie Sven i byl bosssski ).
Potem, kiedy okazalo sie, ze na pomoc rodakow w zalatwianiu pewnych spraw po niemiecku nie mozna liczyc po prostu sie wkurzylam. Czulam sie gorsza, glupsza itp., a narodowa duma wyla z rozpaczy (cos w stylu "nie bedzie Niemiec plul nam w twarz"). Zdobylam wiec kilka multimedialnych kursow jezykowych, kupilam 2 kursy w formie ksiazkowej i wzielam sie ostro do roboty, bylo to o tyle latwe, ze nie pracowalam (nie mialam pozwolenia jako "nie-zona") i siedzialam przez wiekszosc dnia sama w domu.
Dzieki temu "samouczeniu" po roku pobytu w Niemczech, kiedy juz jako zona "Niemca" dostalam pozwolene na prace, nie bylo problemu z jej znalezieniem. Owszem, moj niemiecki byl fatalny, ale wystarczajacy zeby mnie zatrudnic. Szlifowanie odbywalo sie przez poznawanie nowych slow i zwrotow w pracy, w rozmowach z kolezankami itd.
W tej chwili moj jezyk nadal pozostawia wiele do zyczenia, nie jestem zadowlona z mojego poziomu znajomosci niemieckiego, ciagle staram sie go doskonalic, ale lenistwo wygrywa czesto z ambicjami i zawsze bardzo sie dziwie gdy ktos mi powie, ze moj niemiecki jest dobry
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 17:46   #19
Renatacr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kostaryka
Wiadomości: 153
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Przyjechalam na Kostaryke rok temu do Kostarykanczyka, ktory zawladnal moim sercem . Od 3 miesiecy jestesmy juz malzenstwem cywilnym, a w przyszla sobote czeka nas slub koscielny
Przyjezdajac znalam swietnie angielski, troche niemieckiego, rosyjskiego i ... za grosz hiszpanskiego.
Moja znajomosc ograniczala sie do podstawowych zwrotow, ktorych nauczylam sie z kursow multimedialnych jeszcze w Polsce, ale byly to naprawde podstawy, podstaw nie dajace szansy na komunikacje.
Na poczatku bylo ciezko. Mam szczescie, poniewaz w Kostaryce sporo osob mowi po angielsku, wiec to dalo mi szanse na porozumiewanie, ale wiadomo nie ze wszystkimi.
Dzis, po roku pobytu tutaj jestem w stanie komunikowac sie po hiszpansku z moimi tesciami (czasem jeszcze pomagam sobie angielskim, ktory oni rozumieja, ale coraz rzadziej ), zrobic zakupy, zalatwic prosta sprawe w urzedzie, ogladac filmy po hiszpansku czy czytac gazety. Nie jest super, ale w porownaniu z moja znajomoscia hiszpanskiego sprzed roku, to niebo a ziemia.
Najwazniejsze jednak, ze z kazdym dniem jest coraz lepiej
__________________
Moje szczescie
B R U N O - 10 stycznia 2009 !

Renatacr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 17:11   #20
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Nie wyjechalam do pracy, ale tak jak napisala Jola (a Jole sa takie madre ) wyjechalam do partnera (teraz juz meza), ktory znalazl prace w Niemczech.
I jak moge sie nie zgodzic

Podejrzewam, ze przez kilka miesiecy nauczylas sie duzo wiecej, niz przez te wszystkie lata w liceum
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 17:17   #21
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Z licealnego niemieckiego pamietalam liczebniki, co okazalo sie bardzo przydatne .
misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 17:22   #22
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Czy znacie obce jezyki jadac za granice???

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Z licealnego niemieckiego pamietalam liczebniki, co okazalo sie bardzo przydatne .
He he - przynajmniej tyle
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.