NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 12:29   #2281
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dlaczego nie chudnę???

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Ja nie wiem gdzie Ty obliczasz te wartosci, bo jedzac 2 razy tyle warzyw nigdy nie przekroczylam 80g, 3 jajka i 160 g miesa daje mi 80g bialka...cos mi tu nie pasuje
na tabela-kalorii.pl :p

tak czysto teoretycznie (dane tym razem z ilewazy.pl) na dzien wychodzi np.:

-brokul caly - 500g w tym 26g wegli - 12.5 blonnika
-kalarepa cala- 165g w tym 10,7g - 3.6g blonnika
-5marchewek - 20g wegli, 8g blonnika
-cukinia - 600g - 19.2 wegli, 6g blonnika
- pol ogorka - 90g - 2.6g wegli, 0.5g blonnika
- kapusta biala - 400g - 29,6wegli - 11.6blonnika
+
- kapusta pekinska 200g - 6,4g wegli w tym 3,8g blonnika
- pomidor 170g - 6,1g wegli, 2g blonnika
- papryka - 230g - 15,2g wegli, 4.6g blonnika
- por 100g - 6g wegli, 3g blonnika

i tak wlasnie mi wychodzi ponad 100g wegli... gdzies tu jakis haczyk jest?
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 21:34   #2282
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Nie mogę schudnąć...

Mam 24 lata, 178 cm wzrostu i ważę 57 kg. Może to i prawidłowa waga, ale niestety muszę schudnąć (jest to związane z pracą). Kilka lat temu odchudzałam się i ostatecznie ważyłam 49 kg. Mało, ale ja ogólnie zawsze byłam typem chudzielca i broń boże nie była to anoreksja. Teraz sporo mi się przytyło i chciałabym zrzucić jakieś cztery kg. Od dwóch miesięcy regularnie chodzę na fitness (5 razy w tygodniu) i ćwiczę po dwie (czasami trzy) godziny dziennie (zumba, abt, indor cycling, joga). Staram się nie głodzić i zdrowo odżywiać. Zwykle jest to 1400-1600 kcal. Okazuje się jednak, że od tych nieszczęsnych dwóch miesięcy schudłam zaledwie kilogram!
Proszę o rady!
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 23:30   #2283
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Nie mogę schudnąć...

A ile chcesz schudnąć i w jakim czasie? Lepiej chudnąć 1kg miesięcznie ale na stałe niż bawić się w efekt jojo.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 07:04   #2284
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Savages Pokaż wiadomość
A ile chcesz schudnąć i w jakim czasie? Lepiej chudnąć 1kg miesięcznie ale na stałe niż bawić się w efekt jojo.
Jakieś 4, może 5 kg W sumie lepiej i tak, ale trochę mnie to irytuje, bo ćwiczę jak głupia, a efekty są praktycznie niewidoczne. Boję się, że jak za miesiąc wejdę na wagę mogę ważyć np. kilko więcej jest to zdecydowanie demotywujące...
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 09:27   #2285
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Mam 24 lata, 178 cm wzrostu i ważę 57 kg.regularnie chodzę na fitness (5 razy w tygodniu) i ćwiczę po dwie (czasami trzy) godziny dziennie (zumba, abt, indor cycling, joga). Staram się nie głodzić i zdrowo odżywiać. Zwykle jest to 1400-1600 kcal.
oj nie ....

24 lata, 178cm wzrostu i waga 57kg to daje nam BMR na poziomie 1400kcal. BMR to podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, krążenie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.

Ty jadasz 1400-1600kcal na dobę, a ćwiczysz do tego jak waryjot jakiś. 5 razy w tygodniu po 2/3 godziny. Dzienne zapotzrebowanie kaloryczne masz więc pewnie gdzieś w okolicach 2300kcal na dobę. A zatem powinnaś jeść znacznie więcej, bo zjadając tyle ile piszesz spowalniasz tylko metabolizm. Poza tym istotne jest jakie produkty jadasz..... a nie tylko ile kalorii. Więc co jesz? Ile? Jakie proporcje Białko/Węglowodany/Tłuszcze?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:13   #2286
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Przykładowy jadłospis:
śniadanie - dwie kromki chleba razowego, jajko
drugie śniadanie - serek wiejski
obiad - warzywka na patelnię z dodatkiem ryżu (dwa razy w tygodniu z filetem z kurczaka)
kolacja - jogurt
W ciągu dnia w ramach przekąsek jem jabłka, marchewki, grapefruity itp.
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:28   #2287
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Ekspertem nie jestem ale tego fileta chyba nie musisz Sobie zalowac ...
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 13:04   #2288
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Przykładowy jadłospis:
śniadanie - dwie kromki chleba razowego, jajko
drugie śniadanie - serek wiejski
obiad - warzywka na patelnię z dodatkiem ryżu (dwa razy w tygodniu z filetem z kurczaka)
kolacja - jogurt
W ciągu dnia w ramach przekąsek jem jabłka, marchewki, grapefruity itp.
Co prawda dalej opisałaś wszystko bardzo ogólnikowo - serek wiejski - ile? Jaki? Jogurt - jaki? owocowy? ile? Dodatek ryżu to ile gram? Jaki ryż ..... itd.
Ale już teraz mogę powiedzieć - Tragiczne menu...
Zaraz Ci podliczę to sama zobaczysz....
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 13:13   #2289
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Proszę. W załączniku masz +/- (bo nie znam wielkości porcji, ale zakładałam w miarę "standardowe") wyliczone ile czego jest w takim Twoim menu....

Twoje BMR to 1400kcal na dobę i to jest ABSOLUTNE MINIMUM! Przy Twojej aktywności to dzienne zapotrzebowanie kaloryczne NA REDUKCJI określiłabym mniej więcej na poziom ok. 1800-1900kcal.
Tymczasem w tym co wypisałaś jest ... niecałe 900kcal. Białka TYLKO 16g. Tłuszczu 18g. To są ilości patologiczne. Naprawdę. Gdzie mięso? Ryby? Tłuszcze? Gdzie do diaska są świeże warzywa? Nie ma się co dziwić że nie chudniesz, tym bardziej że nie masz problemu z wagą tylko potrzebujesz/chcesz być jeszcze szczuplejsza niż teraz. W taki sposób to możesz tylko doprowadzić swój organizm i metabolizm do zupełnej ruiny, nic więcej.
Przeczytaj sobie to https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=666690
No i naprawdę mocno się zastanów co właściwie robisz....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tabela.jpg (69,5 KB, 36 załadowań)
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 13:22   #2290
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Przykładowy jadłospis:
śniadanie - dwie kromki chleba razowego, jajko
1 jajko? Dlaczego tylko jedno? Gdzie warzywa?

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
drugie śniadanie - serek wiejski
Nie to nie jest drugie śniadanie - to przekąska. Bez względu na to jaki by to serek nie był...

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
obiad - warzywka na patelnię z dodatkiem ryżu (dwa razy w tygodniu z filetem z kurczaka)
Boisz się mięsa? W tym posiłku nie ma żadnego białka.
"Dodatek" ryżu? Co to właściwie znaczy?

Powinno być:

Filet z kurczaka
Ryż brązowy/kasza gryczana
Warzywa (surówka, sałatka ze świeżych warzyw, kiszonki, lub ew. jakieś warzywa gotowane - brokuły itp.)
Do tego jakiś tłuszcz w sałatce, do mięsa lub osobno - oliwa z oliwek, olej kokosowy, lniany, palmowy, masło, smalec, oliwa z oliwek, awokado, orzechy....

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
kolacja - jogurt
To też nie jest "posiłek"
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-01-21 o 13:21
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 14:31   #2291
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Dużo ruchu, białka w diecie i ogranicz spożywanie węglowodanów! Pamiętaj też, że kilogram mięśni to nie to samo co kilogram tłuszczu. Musisz zmierzyć sobie obwody ciała i porównywać, bo być może chudniesz a o tym nie wiesz. Warto jest też zbadać sobie hormony tarczycy i zrobić ogólne badania
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 14:43   #2292
Savages
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 118
Dot.: Nie mogę schudnąć...

No i dostałaś ekspercką poradę, super Każdy organizm jest inny, a każdy kto chce się odchudzać powinien to robić z głową. Nie nadwyrężaj swojego zdrowia, tylko dla kilku kilo. Nie warto. Jak byłam w liceum to tak bardzo chciałam schudnąć, że zaczęłam się praktycznie głodzić(nie odczuwałam głodu). Potem oczywiście efekt jojo. No i tak jak napisała fatass zrujnowany metabolizm, odkładanie tłuszczu. Zaparcie, które starałam się leczyć kawą, co powodowało wzdęcia i złe samopoczucie. A jak wzdęcia to brak komfortu przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych czy chodzeniu na basen. Błędne koło, starałam się ratować medykamentami. Ale poprzestałam na espumisanie, bo jako jedyny z tych wszystkich medykamentów nie szkodził organizmowi i nie wchłaniał sie z powrotem. Ale to oczywiście nie likwidowało przyczyny. W końcu osiągnęłam magiczny próg upragnionej wagi. I sama możesz się domyślić co się dalej działo. Pies spuszczony ze smyczy. tylko tak delikatnie mogę to określić.
Savages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:50   #2293
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Nie mogę schudnąć...

A robiłaś może badania na TSH, anty TPO, ft3 i ft4?
Miałam podobnie, tzn. próbowałam przez rok czasu zrzucić zbędne 10 kg, których nabyłam w pracy (brak regularnych posiłków, jedzenie głównego dania wieczorem (tj. obiadu), fast-food (brak czasu i pośpiech), itd. Również ze względu na moją pracę (przedstawiciel handlowy) chciałam schudnąć do poprzedniej wagi - 50kg przy 165cm. Po zmianie nawyków żywieniowych, regularnych ćwiczeniach, spacerach (w pracy przeważnie siedziałam albo stałam, więc zero ruchu) moja waga ani drgnęła, co mnie bardzo zdziwiło. Mimo dostarczania większej porcji błonnika niż dotychczas, mój metabolizm nie uległ poprawie. Niestety wszystko się rozwiązało po wizycie u endokrynologa - diagnoza Hashimoto (tsh w normie, ale powyżej przeciętnej, wysoka ilość antyciał). Po rozpoczęciu leczenia lewotyroksyną w końcu zaczęłam chudnąć (przy zdrowym trybie odżywiania), po 4 miesiącach 4,5 kg , czuję się lepiej, mam więcej energii, a metabolizm ruszył
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 19:12   #2294
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
A robiłaś może badania na TSH, anty TPO, ft3 i ft4?
Nie, nie robiłam. Boję się lekarzy chyba jednak będę musiała się kontrolnie przebadać
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 20:25   #2295
MagiczneMiasto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Dieta ogólnie zabójcza, mimo to, biorąc pod uwagę Twój jadłospis i aktywność fizyczną powinnać schudnąć. Przebadaj tarczycę koniecznie. Też tak miałam. Praktycznie nic nie jadłam a nie dość że nie chudłam, to jeszcze tyłam do tego. Okazało się że tsh jest do bani.
A mimo wszystko zalecałabym konsultację z dietetykiem Ułoży Ci odpowiednią dietę zgodną z Twoimi upodobaniami i zapotrzebowaniem na kalorie.
MagiczneMiasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 07:36   #2296
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Nie mogę schudnąć...

fatass ja podziwiam Twoja cierpliwosc, to dzis 3 watek w ktorym dzielnie probujesz cos wyjasnic
a tak w ogole sa dwa watki na wizazu podobne i jest tam tona informacji:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574166
i drugi Twoj fatass https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612244
pozdrawiam
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:17   #2297
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
fatass ja podziwiam Twoja cierpliwosc, to dzis 3 watek w ktorym dzielnie probujesz cos wyjasnic
a tak w ogole sa dwa watki na wizazu podobne i jest tam tona informacji:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=574166
i drugi Twoj fatass https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612244
pozdrawiam
Klora, moje tłumaczenie w porównaniu z Twoim to naprawdę czasami bida z nędzą. Ale wiesz co .... gdyby nie Ty to ja bym sama teraz pewnie zakładała kolejny z kolei wątek pt. "wciąż nie mogę schudnąć" ... a top wcale nie było tak dawno temu. (P.S. Błagam, nie dawaj linków do tamtego wątku bo normalnie ze wstydu to spłonę ) Może inni też są tak niedoinformowani jak ja kiedyś i trzeba ich pchnąć delikatnie na lepsze tory?



Chociaż na tym wątku to sobie chyba już daruję. Bo menu dziewczyna ma okropne (to już chyba nawet to moje kiedyś było lepsze ), a na wszystko co ja piszę brak reakcji.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Nie, nie robiłam. Boję się lekarzy chyba jednak będę musiała się kontrolnie przebadać
Pewnie, bo łatwiej szukać winnego w hormonach niż w tragicznej diecie.... . Dieta wpływa na wszystko. Na hormony też.
Co prawda zrobić takie badania nigdy nie zaszkodzi, ale zacząć powinnaś gdzie indziej....
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-01-22 o 08:21
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:28   #2298
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Mam 24 lata, 178 cm wzrostu i ważę 57 kg. Może to i prawidłowa waga, ale niestety muszę schudnąć (jest to związane z pracą). Kilka lat temu odchudzałam się i ostatecznie ważyłam 49 kg. Mało, ale ja ogólnie zawsze byłam typem chudzielca i broń boże nie była to anoreksja. Teraz sporo mi się przytyło i chciałabym zrzucić jakieś cztery kg. Od dwóch miesięcy regularnie chodzę na fitness (5 razy w tygodniu) i ćwiczę po dwie (czasami trzy) godziny dziennie (zumba, abt, indor cycling, joga). Staram się nie głodzić i zdrowo odżywiać. Zwykle jest to 1400-1600 kcal. Okazuje się jednak, że od tych nieszczęsnych dwóch miesięcy schudłam zaledwie kilogram!
Proszę o rady!
Skoro tak bardzo chcesz schudnąć, ogranicz się do 800-1000 kalorii. Podobno na krótszą metę to nie zaszkodzi. Zresztą jesli nie masz fizycznej pracy te 1000 kalorii podobno w zupełności wystarczy.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 09:00   #2299
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Skoro tak bardzo chcesz schudnąć, ogranicz się do 800-1000 kalorii. Podobno na krótszą metę to nie zaszkodzi. Zresztą jesli nie masz fizycznej pracy te 1000 kalorii podobno w zupełności wystarczy.
1000 kalorii nie wystarczy nawet na, żeby pokryć zapotrzebowanie na zwykłe prace organizmu związane z normalnym funkcjonowaniem tj.praca serca, oddychanie itp. Szybko skończy się jej energia, będzie chodziła ospała i zmęczona. Nie wspominając już o możliwych konsekwencjach zdrowotnych.
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 10:53   #2300
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Dołączam się do części opinii powyżej - jesz po prostu za mało. Dostarczasz organizmowi mniej więcej połowy tego co potrzebuje na funkcjonowanie i mówię tu tylko o kaloriach a nie o składnikach odżywczych, których na pewno też Ci brakuje. Twój przegłodzony organizm mógł się przestawić na tryb oszczędny i mocno zwolnić metabolizm.

Badania hormonów możesz zrobić, ale myślę, że główną przyczyną tego że nie chudniesz jest po prostu to że nie masz z czego - dalsza utrata kilogramów może oznaczać taką utratę mięśni i resztek tkanki tłuszczowej, że organizm nie będzie w stanie dobrze funkcjonować i po prostu się przed tym broni.

Może powinnaś jednak pomyśleć o innej pracy?

apows
,
Bez obrazy, ale dajesz beznadziejne rady. Po pierwsze autorka właśnie jest na diecie 800-1000 kcal co widać po jej jadłospisie i jakoś jej to nie pomaga, po drugie na jakiej podstawie piszesz, że 1000 kcal wystarczy? Nie wystarczy na prawidłowe funkcjonowanie nawet bez aktywności fizycznej. I nawet jeśli autorka zmniejszy jeszcze liczbę spożywanych kalorii i schudnie to na pewno nie będzie to trwały efekt.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:24   #2301
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
a na wszystko co ja piszę brak reakcji.[COLOR="Silver"]

Pewnie, bo łatwiej szukać winnego w hormonach niż w tragicznej diecie.... . Dieta wpływa na wszystko. Na hormony też.
Co prawda zrobić takie badania nigdy nie zaszkodzi, ale zacząć powinnaś gdzie indziej....
Poki co, zbieram informacje i analizuje co jest nie tak Nie oznacza to, ze ignoruje dobre rady, za które dziękuje Kiedyś zrzucałam kilogramy bardzo, bardzo szybko i nie musiałam stosować specjalnych diet. Tyle, ze wtedy byłam młoda i głupia chyba z trzy razy byłam na pseudo diecie, ale nigdy nie chciałam zrzucić więcej niż trzy, cztery kilo.

Hormony i tak muszę od wypadku sprawdzić, bo wiem, ze coś jest z nimi nie tak. Od dłuższego czasu się zbieram zeby to zrobić, ale praca, uczenia, ...
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:16   #2302
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Poki co, zbieram informacje i analizuje co jest nie tak Nie oznacza to, ze ignoruje dobre rady, za które dziękuje Kiedyś zrzucałam kilogramy bardzo, bardzo szybko i nie musiałam stosować specjalnych diet. Tyle, ze wtedy byłam młoda i głupia chyba z trzy razy byłam na pseudo diecie, ale nigdy nie chciałam zrzucić więcej niż trzy, cztery kilo.

Hormony i tak muszę od wypadku sprawdzić, bo wiem, ze coś jest z nimi nie tak. Od dłuższego czasu się zbieram zeby to zrobić, ale praca, uczenia, ...
No to oki Myślałam, że po prostu pisze sama do siebie Ja odkąd skończyłam jakieś 5 lat mam problemy z wagą i naprawdę wiem, że żal tyłek ściska kiedy nie da się czegoś zmienić szybko i na stałe ... ale niestety się nie da. Ale są też plusy. Jedząc zdrowiej nie tylko poprawiamy wygląd ale PRZEDE WSZYSTKIM zdrowie Teraz może to fajny "gratis" to wymarzonej figury, ale z biegiem czasu to naprawdę będzie procentować

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Skoro tak bardzo chcesz schudnąć, ogranicz się do 800-1000 kalorii. Podobno na krótszą metę to nie zaszkodzi. Zresztą jesli nie masz fizycznej pracy te 1000 kalorii podobno w zupełności wystarczy.
Jasne... łykanie cjanku też nie od razu zabija
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 17:20   #2303
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
No to oki Myślałam, że po prostu pisze sama do siebie
Ależ skąd
Najbardziej w dietach denerwuje mnie to, że nie lubię zdrowych rzeczy Zawsze miałam skłonności do jedzenia tego co tuczące i nie do końca zdrowe. Uwielbiam czekoladę, drożdżówki, ciasta itp. Kiedy z tego zrezygnowałam i nie widzę efektów popadam w depresję no może trochę przesadzam... nie jest ze mną aż tak źle Czasami wolę ni jeść niż zmuszać się do jedzenia tego co mi nie smakuje

Na domiar złego nie lubię produktów bogatych w białko :/ Przyzwyczaiłam się jeść praktycznie same węglowodany...

Edytowane przez MiuMiu88
Czas edycji: 2013-01-22 o 17:24
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 08:24   #2304
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Ależ skąd
Najbardziej w dietach denerwuje mnie to, że nie lubię zdrowych rzeczy Zawsze miałam skłonności do jedzenia tego co tuczące i nie do końca zdrowe. Uwielbiam czekoladę, drożdżówki, ciasta itp. Kiedy z tego zrezygnowałam i nie widzę efektów popadam w depresję no może trochę przesadzam... nie jest ze mną aż tak źle Czasami wolę ni jeść niż zmuszać się do jedzenia tego co mi nie smakuje

Na domiar złego nie lubię produktów bogatych w białko :/ Przyzwyczaiłam się jeść praktycznie same węglowodany...
Spróbuj zatem jeść węglowodany, ale te łatwo przyswajalne, które znajdziemy w takich produktach jak ryż, ciemno pieczywo, razowe makarony. Oczywiście nie możesz takich produkt jeść na wieczór.
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 08:27   #2305
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Pewnie, bo łatwiej szukać winnego w hormonach niż w tragicznej diecie.... . Dieta wpływa na wszystko. Na hormony też.
Co prawda zrobić takie badania nigdy nie zaszkodzi, ale zacząć powinnaś gdzie indziej....
dokładnie, zrobić badania nie zaszkodzi, ja chciałam schudnąć parę kg i dieta nie pomagała (żadna, tylko głodówki=>bardziej to odwodnienie ). Nie zawsze dieta jest winna, w moim przypadku hormony i tu akurat dieta nie wpływała na moje hormony, bo choroba autoimmunologiczna nie bierze sie w wyniku złej diety
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 09:28   #2306
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
dokładnie, zrobić badania nie zaszkodzi, ja chciałam schudnąć parę kg i dieta nie pomagała (żadna, tylko głodówki=>bardziej to odwodnienie ). Nie zawsze dieta jest winna, w moim przypadku hormony i tu akurat dieta nie wpływała na moje hormony, bo choroba autoimmunologiczna nie bierze sie w wyniku złej diety
Zgadza się, ale poprzez jedzenie dostarczamy tak wielu cennych substancji, że zdrowa dieta dopasowana do konkretnych potrzeb potrafi w znaczący sposób poprawić stan zdrowia i łagodzić objawy bardzo wielu chorób. Skłonna jestem nawet napisać, że wiele chorób można właśnie samą dietą wyeliminować Myślę że warto zatem zainwestować w swoje zdrowie i przemyśleć swoje nawyki żywieniowe
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:58   #2307
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Zmieniłam trochę jadłospis i czy Waszym zdaniem jest on do zaakceptowania?

śniadanie - dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego z dwoma kawałkami wędliny, jajko
II śniadanie - serek wiejski (200 g) z pomidorem
obiad - pół woreczka ryżu brązowego, filet z kurczaka (150g) z ziołami prowansalskimi, pojemniczek surówki z białej kapusty
"deser" - pieczone jabłko z cynamonem, garść migdałów
kolacja - twarożek z jogurtem naturalnym i szczypiorkiem (ciężko mi dokładnie określić jego ilość...)
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 07:21   #2308
Patrycja_Jas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 76
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Zmieniłam trochę jadłospis i czy Waszym zdaniem jest on do zaakceptowania?

śniadanie - dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego z dwoma kawałkami wędliny, jajko
II śniadanie - serek wiejski (200 g) z pomidorem
obiad - pół woreczka ryżu brązowego, filet z kurczaka (150g) z ziołami prowansalskimi, pojemniczek surówki z białej kapusty
"deser" - pieczone jabłko z cynamonem, garść migdałów
kolacja - twarożek z jogurtem naturalnym i szczypiorkiem (ciężko mi dokładnie określić jego ilość...)
Ten filet to smażony, gotowany czy może pieczony? O której masz zamiar jeść ten deser? Jabłko zawiera dużo węgli, podobnie zresztą jak migdały. Ja bym proponowała zamienić II śniadanie z desere, z tą różnicą, że do serka wiejskiego dałabym troszkę dżemiku nisko-słodzonego lub miodku.
Patrycja_Jas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 08:15   #2309
pastelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z
Wiadomości: 321
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez Patrycja_Jas Pokaż wiadomość
Ten filet to smażony, gotowany czy może pieczony? O której masz zamiar jeść ten deser? Jabłko zawiera dużo węgli, podobnie zresztą jak migdały..
Ja bym powiedziała, że migdały to przede wszystkim tłuszcze, a w garści to tych węglowodanów jest naprawdę niewiele :P
__________________
mnie ta gonitwa nie bardzo bawi, więc wolę ją innym zostawić.
pastelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 08:20   #2310
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Nie mogę schudnąć...

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Zmieniłam trochę jadłospis i czy Waszym zdaniem jest on do zaakceptowania?

śniadanie - dwie kromki pieczywa pełnoziarnistego z dwoma kawałkami wędliny, jajko
II śniadanie - serek wiejski (200 g) z pomidorem
obiad - pół woreczka ryżu brązowego, filet z kurczaka (150g) z ziołami prowansalskimi, pojemniczek surówki z białej kapusty
"deser" - pieczone jabłko z cynamonem, garść migdałów
kolacja - twarożek z jogurtem naturalnym i szczypiorkiem (ciężko mi dokładnie określić jego ilość...)
Wciaz te same problemy: malo kalorii, malo wartosciowego bialka, zero tluszczu...i sladowe ilosci warzyw.

Poczytaj te podlinkowane watki, wciaz nie zmienilas myslenia: dla Ciebie jedzenie to jest plus/minus na wadze, wybory zywieniowe sa niskokaloryczne przez co wiekszosc pozbawiona wartosci odzywczych i do tego tluszczofobia.

Ciezko na takiej diecie byc zdrowym, chociaz poiwnno Cie zmartwic, ze skoro nie chudniesz jedzac tak malo to juz mocno naruszylas wlasny metabolizm i namieszalas w hormonach.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.